Mulgimaa vanemaks sai Siim Kabrits

Foto: ERR

Mulgimaale jäänud kolm omavalitsust korraldavad ümber mulkide tegevuse ja kultuurielu juhtimise - mulkide vanemateks on seni olnud piirkonna omavalitsusjuhid, seekord anti see tiitel aastaks ekspoliitikust ettevõtjale Siim Kabritsale. Mulgi kultuuri instituudile aga otsitakse taas uut juhti, kuigi praegune jõudis olla ametis vaid mõne kuu.

Haldusreform jättis Mulgimaale kümnest omavalitsusest alles kolm, mistõttu mulkide vanemaks olemist vaid kolme inimese vahel kordamööda edasi anda poleks enam mõistlik - ideid ja värsket pilku on vaja juurde. Nii sai neljapäeval Mustlas, 28 meetri kõrgusel Mulgi majaka tipus uueks Mulgimaa vanemaks vastuolulise taustaga Siim Kabrits, kes on samas olnud mulkide ideede toetaja riigikogus ja on praegu ettevõtja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ettevõtjana toon omavalitsusjuhtidele juurde ettevõtja innovaatilisi mõtteid. Kui võtta ka Sooglemäe Mulgi keskuse puhul, siis vaadata just ettevõtja pilguga, kuidas sinna tulevikus turiste meelitada ja kuidas Mulgi elamuskeskus käima saaks," rääkis Kabrits.

Kabritsa kutsusid mulkide vanemaks omavalitsusjuhid. See on ühsikondlik amet ja tavapäraselt kestab ametiaeg ühe aasta.

"Peaksime mulgi asja ajama laiemalt, mis tähendab, et ka mulgi kultuuri instituudi üldkoosolekule peaks olema kaasatud mitte ainult omavalitsusjuhid, vaid kaasame ka tugevaid mulgimeelseid inimesi väljastpoolt Mulgimaa omavalitsusjuhtide ringi," selgitas Tõrva vallavanem Maido Ruusmann.

Mulgi kultuuri instituudile otsitakse aga jälle uut juhti. Vaid mõni kuu seda ametit pidanud Kairi Nigol lahkub - teda polnud ka neljapäevasel mulkide vanema ametiketi üleandmisel.

"Inimesed vahetuvad ja leiavad uusi väljakutseid - see on alati niimoodi. Mingi periood on stabiilsem, aga mingil ajal tuleb otsida jälle uusi tugevaid inimesi, kes oleks nõus veelgi tugevamalt Mulgimaa eest panustama," ütles Ruusmann.

Mulgi kultuuri instituudi juhi töökoormus on päris suur, hõlmates nii kultuuri- ja haridustööd kui ka projektide koostamist. Mulgimaa omavalitsusjuhid loodavad, et konkurss toob hea tulemuse ja uuest aastast on uus juht ametis.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: