Karnau: pensionireformi muudatus näitab, et meie valitsus on parempoolne ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Pensionireformi muudatus, millega loobuti seisukohast, et esimene sammas peaks eelkõige sõltuma tööstaaži pikkusest, mitte palga suurusest, näitab, et meie valitsus on parempoolne ja Keskerakond kaitseb jõuka vähemuse huve, ütles ajakirjanik Andrus Karnau Raadio 2 saates "Olukorrast riigis".

Sel nädalal oli riigikogus pensionireformi teine lugemine, kus tehti muudatus, et 2037. aastast ei hakata pensionisummasid arvestama mitte ainult tööstaaži alusel, vaid pool arvestusest moodustab staaž ning pool inimese sissetulek, mille pealt on sotsiaalmaksu makstud.

Karnau hinnangul näitab see, et kuigi nimeliselt on Eestis Keskerakonna ja sotside näol vasakvalitsus, siis tegelik sisu on see, et meil on ikkagi parempoolne valitsus.

"See on järjekordne märk selle kohta /.../, et Keskerakonnast on märkamatult saanud Reformierakond. Järjekordne tõestus selle kohta, et kogu jutt, mis räägitakse solidaarsusest ja vaesemate aitamisest, on osutunud Keskerakonna puhul kaks aastat vanaks jutuks," lausus ta.

"See võis olla niiviisi sõnades Edgar Savisaare ajal - Savisaar valitsuses ei olnud ja seetõttu ei saanud oma solidarsuslubadusi mingilgi määral teoks teha -, aga nüüdne Keskerakond vähemalt pensioniküsimuses, minu meelest väga põhimõttelises küsimuses, missugune on meie sotsiaalsüsteem, kuidas selles olev raha peaks ühiskonnaliikmete vahel jagunema, on võtnud positsiooni, kus ta kaitseb jõuka vähemuse huve," lisas Karnau.

Teine saatejuht Ahto Lobjakas oli nõus ja tõdes, et Reformierakond on ära jooninud selle mänguväljaku, kus meie poliitikat praegu tehakse, kõige tähtsamad osad.

"See, et pensionireform on Reformierakonna ideoloogilise mõju all, on minu jaoks üllatus. /.../ Pensionireformi osas ei näe ma isegi põhjendust, miks hetkel küsitlustes väga kõrgelt sõitev Keskerakond ei julgenud suhteliselt nõrgalt esineva Reformierakonna suhtes võtta jõulisemat positsiooni," lausus ta.

Lobjaka hinnangul on astutud mitu sammu tagasi solidaarsusele suunatud teel, mis oli pensionireformi algne mõte - vähendada pensionide ebavõrdsusi, arvestades meie palkade ebavõrdsust.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: