USA kohtunik kuulutas Obamacare'i põhiseadusevastaseks

Donald Trump
Donald Trump Autor/allikas: KEVIN LAMARQUE/Reuters/Scanpix

Texase föderaalkohtunik otsustas reedel, et Obamacare ehk USA endise presidendi Barack Obama poolt 2010. aastal heaks kiidetud tervishoiuseadus on põhiseadusevastane.

Opositsioonilised demokraadid on lubanud otsuse edasi kaevata.

Ringkonnakohtunik Reed O'Connor langetas otsuse osariigi mitme vabariiklasest peaprokuröri ja ühe kuberneri esitatud hagis föderaalvalitsuse tervishoiuseaduse vastu, mille ametlik nimi on Affordable Care Act.

Asi jõuab tõenäoliselt ülemkohtusse, kus on tänini ametis viis kohtunikku üheksast, kes hääletasid 2012. aastal ühest teises kohtuasjas Obamacare'i poolt.

President Donald Trump kiirustas kohtuotsust tervitama.

"Vau, kuigi see polnud üllatus, väga lugupeetud Texase kohtunik kuulutas just Obamacare'i põhiseadusevastaseks. Suurepärane uudis Ameerika jaoks!" säutsus president ja lisas, et oli seda ennustanud.

Trump kannustas esindajatekoja spiikriametisse astuvat Nancy Pelosit ja senati demokraatide vähemuse liidrit Chuck Schumerit, et võetaks kiiresti vastu tugev seadus, mis tagab suurepärase tervishoiu.

Pelosi ja Schumer reageerisid kohtuotsusele vihaste avaldustega, nimetades seda vabariiklaste pealetungiks ameeriklaste ligipääsule taskukohasele tervishoiule. Pelosi kinnitas, et absurdne kohtuotsus, mille eest vastutavad täielikult vabariiklased, kaevatakse otsekohe edasi.

Schumer ütles, et kui see kohutav otsus kõrgemates kohtutes jõusse jäetakse, on see katastroof kümnetele miljonitele Ameerika peredele, eriti haigetele inimestele.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: