Mereväe miinijahtija Ugandi sai uue komandöri

Täna Miinisadamas aset leidnud tseremoonial määras mereväe ülem miinijahtija EML Ugandi komandöri ametisse vanemleitnant Martin Aeltermanni, varasemalt juhtis sõjalaeva nooremleitnant Jaanus Pulk-Piatkowski.

"Vanemleitnant Aeltermanni töövõime, edasipüüdlikkus, uuendusmeelsus, õpi- ja ka õpetamisvõime on väga selgelt esile tulnud tema varasemas teenistuses. Olete peatselt parimates kätes merele minemas," ütles mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska oma pöördumises laevaperele. "Laeva lähitulevikust rääkides – ei ole paremat aega kui täna olla Ugandi peal, sest uus aasta toob endaga laeva moderniseerimise ja ka uued väljakutsed ülesannete täitmisel."

Vanemleitnant Martin Aeltermann on Eesti kaitseväes alates 2003. aastast. Varasemalt on ta teeninud mereväekoolis, tuukri- ja toetuslaeval Tasuja ning Sandown-klassi miinijahtijatel Admiral Cowan, Sakala ja Ugandi, olles täitnud ka sõjalaeva komandöri ülesandeid. Mereväeohvitseriks on ta õppinud Saksamaal Mürwiki mereakadeemias ning hiljem täiendanud oma teadmisi Ühendkuningriikides nii miinisõja kui ka mereväetaktika alal.

"Ugandil seisab ees märgilise tähtsusega aasta, mil laeva miinijahtimissüsteemid saavad ulatusliku uuenduse. Paralleelselt algab ka meeskonna väljaõpe, mille järel oleme valmis andma oma panuse mereteede puhastamiseks lõhkekehadest nii Eestis kui ka rahvusvahelistes vetes," ütles vanemleitnant Aeltermann.

Miinijahtijatele paigaldatud hüdrolokaatori ehk sonariga saab avastada ning klassifitseerida ankur- ja põhjamiine. Seejärel saab eriväljaõppega miinituukrite või pardal oleva Seafox süsteemi allveeroboti abil lõhkekeha identifitseerida ning kahjutuks teha.

Eesti mereväel on kolm miinitõrjesüsteemidega varustatud Sandown-klassi miinijahtijat, üks Lindormen-klassi staabi- ja toetuslaev, spetsiaalse väljaõppega miinituukrite grupp ning miiniinfokeskus, kus hallatakse ja täiendatakse Eesti vete miinisõjaga seonduvaid andmebaase.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: