Norra põhjaosas jätkub kadunud matkajate otsimine, märgati kaht signaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1546592280000 | amCalendar}}
Foto: AP/Scanpix

Norra põhjaosas jätkuvad nelja kadunuks jäänud matkaja otsingud ning kahe inimese positsioneerimisseadmete signaalid on politsei juba tuvastanud. Samas on lootus neid elusatena leida politsei hinnangul juba praktiliselt hääbunud.

Neljapäeval takistas operatsiooni halb ilm, mille tõttu pidid nii kiirabi kui ka relvajõudude helikopter taas lennud pooleli jätma. Politsei teatel on piirkonnas endiselt ka suur lumelaviini oht. Hiljutisi lumelaviine peetakse ka matkajate kadumise põhjuseks, vahendas Yle.

Reedel on ilm olnud siiski parem ning viimaste andmete kohaselt kaasati otsingutele juba kolm helikopterit.

Reede pärastlõuna ajal teatas politsei, et nad on märganud kahe kadunuks jäänud inimese positsioneerimisseadmete signaale Blåbærfjelleti piirkonnas, kuid inimesi endid pole neil veel leida õnnestunud - neid üritakse lume alt välja kaevata ning kahe inimese puhul otsingud jätkuvad.

Politsei esindajad nentisid reedel toimunud pressikonverentsil, et tõenäosus kadunuks jäänuid elusatena leida on nüüdseks äärmisel ebatõenäoline ning seega on päästeoperatsioon sisuliselt juba muutunud surnukehade otsimise operatsiooniks. Kaks signaali on pärit lumelaviini toimumiskohast ning meditsiiniliselt pole enam võimalik, et inimesed oleksid 38 tundi pärast lumelaviini lume all olles veel 38 tundi hiljem elus.

Rootslannat ja kolme soomlast nähti viimati kolmapäeva õhtupoolikul, kui nad olid Tromsi maakonnas Balsfjordi vallas teel Blåbärfjelleti tippu. Rühma viies, rootslasest liige helistas päästeteenistusse, kui ei saanud enam sõpru telefoni teel kätte.

Lisaks võimuesindajatele on otsingutesse kaasatud kuni 40 vabatahtlikku, Punase Risti liikmeid, sõdureid ja päästekoeri.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: