Ka Raudna jõele tekis haruldane jääratas

Kui möödunud nädalal tekkis jääratas Vigala jõele, siis nüüd on samasugune ring Soomaa rahvuspargis Raudna jõel. Kohaliku kalastaja jutu järgi on tegemist erakordse loodusnähtusega, kuigi ta on sellist ratast seal korra-kaks näinud, kuid see oli aastate eest.

Kohalik mees Ülar Mutli on päev otsa Raudna jõel õngitsenud ja saagi üle ei kurda. Aga see, et kõrval on jääratas, annab tema kalapüügile hoopis teise meki.

Tegemist on kõrvalise kohaga ja ilma Soomaa giidi Algis Martsoota poleks "Aktuaalne kaamera" seda leidnudki. Vaatamata oma veerand sajandi pikkusele giiditööle pole temagi sellisest asjast Soomaal midagi kuulnud.

"Seda esineb nii harva. Või ma ei teagi, kui tihti seda esineb, me ei teagi. Siia mingit teed ei tule, siia peab ikka jala tulema. Ega ei loe, et olen 25 aastat tegutsenud - Soomaa on nii suur, et oma elust jääb väheks, et kõike teada, mis siin toimub, siin viie jõe ja viie raba peal," rääkis Martsoo.

Martsoo ütles, et hommikust peale hakkasid inimesed heistama ja ega tal muud üle jäänud, kui kohale minna.

"Ma pidin siia tulema ja muud toimetused sinnapaika jätma, et näha seda imet. Aga tõesti imeline. Kui nüüd homme lumi peale tuleb, siis ei näegi seda enam," tõdes Martsoo.

Mis tingimusi aga on vaja, et selline ring tekiks?

"Veetase ja temperatuur. Kui on liiga järsk külm, siis ta külmetab üheselt ära ja siis ei teki sellist asja. Eile õhtul käis ringi, aga täna öösel külm võttis ta kinni. Ega seda igal aastal ei juhtu, harva jah. Mina vist olen pöörlemas seda ühe korra näinud ja ühe korra külmununa," meenutas kohalik kalamees Ülar Mutli.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: