Toila lapsed tutvusid jahimeeste ametiga

Foto: ERR

Jahimehed näitasid täna Ida-Virumaal koolilastele, et jahimehe amet ei ole ainult loomade küttimine - lisaks püssidele ja püünistele näidati lastele, kuidas viiakse metsa loomadele süüa.

Õuesõppepäeval näitasid Voka jahtkonna liikmed Toila gümnaasiumi lastele, mida jahimehed metsas teevad, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Näitame, kuidas jahinduses erinevaid asju kasutada, kuidas loomi väärindada, kuidas loendada, kuidas sööta jagada. Püüame anda võimalikult laiapõhjalise ülevaate jahindusest," selgitas õppepäeva koordinaator Marko Vinni.

"Tegelikult elu näitab, et lapsed on muutumas aina looduskaugemaks ja eluvõõramaks. Selline üritus on suurepärane võimalus tutvustada kõike seda," ütles Toila gümnaasiumi loodusloo õpetaja Anne Aia.

Päevaga jäid rahule nii jahimehed, õpetajad kui ka õpilased.

"Siin on lastele kõike - loodusõpetust, inimeseõpetust, kehalist kasvatust, eesti keelt ja tegelikult jahindust ka," rääkis Toila gümnaasiumi õppealajuhataja Merike Lepsalu.

"Me saime jänest lasta. Me nägime kopra pealuud ja nägime topist ka," rääkis Aleksander Aia.

"Me lasime metallist jänest püstoliga. Me nägime erinevaid loomanahku ja hundi oma oli kõige lemmikum, sest ta oli nii pehme," rääkis Anethe Kivimaa.

"Paistab, et lapsed on täitsa vaimustuses, see on neile väga huvitav. Ja meie oleme ka vaimustuses ja väga elevil," ütles jahimees Lauri Jalonen.

"Mulle meeldis, et siin oli jahikoer, kes oskab aidata. Ja mulle meeldib ka jalutada. Aga siin saab ka süüa, varsti saame juba," rääkis Maria Tamm.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: