Pakane annab selleks korraks järele

Kellele nii suur külm ei meeldi, siis juba kolmapäeval see taandub.

Täielikult talvised olud valitsesid täna Euroopa põhja-, kesk- ja idaosa ning ilma kujundas karge õhuga kõrgrõhkkond. Selgema taeva all ja tuule-vaikuses mõõdeti Eestis möödunud ööl miinimumiks -25,3 kraadi Väike-Maarjas, madalamates kohtades ja orgudes oli veelgi külmem.

Lõuna pool oli õhk pehmem, madalrõhkkonnad ühes sajupilvedega tiirutasid Itaalia kohal ja Norra merel ning vihm kulges üle Briti saare Prantsusmaale ja Hispaaniasse.

Kolmapäeval arktilise õhuga kõrgrõhuala eemaldub Läänemere äärest ja selle mõju meile väheneb. Öö jooksul hakkab temperatuur Läänemere idakaldal tõusma ning päeval kerkib termomeetrinäit lähiümbruse rannikul lausa plusspoolele.

Meil toob ilmamuutus kaasa keerulisemad liiklusolud, sest oodata on lund, rannikul ka lörtsi ning puhanguline tuul keerutab paiguti tuisku. Ja ettevaatust - nullkraadi lähedale tõusev temperatuur toob Lääne-Eestisse jäidet!

Saabuv öö on mõningate selgimistega. Mitmel pool sajab lund ja kohati ka tuiskab. Puhub lõunatuul 3-10, rannikul puhanguti 14 m/s. Külma tuleb saartel tagasihoidlikumalt, aga sisemaal kuni 19 kraadi.

Hommik on pilves selgimistega. Lund sajab peamiselt Lääne-Eestis, kuid saartel juba ka lörtsi. Lõuna- ja edelatuult on puhangutega kuni 14 m/s. Temperatuur kõigub lääneosas 0 ja -9 vahemikus, idaosas -10 ja -14 kraadi vahel.

Päev tuleb pilvine ja tunduvalt soojem. Sisemaal sajab mitmel pool kerget lund ja tuiskab, saartel ja rannikul tuleb sekka ka lörtsi ja on jäiteoht. Lõuna- ja edelatuul puhub endistviisi kuni 14 m/s ja termomeetril on +1 kraadi saartel kuni -7 kraadi sisemaal.

Nädala lõpuni näeme pilvede vahelt mõningaid selgimisi ning kohati sajab ikka vähest lund. Lausa plusspoolele ei tohiks temperatuur praegu rohkem tõusta ja külmakraadid ongi jälle pigem langevas joones. Öösiti tuleb keskmiselt -13 kuni -4 kraadi ja päeval valdavalt -10 kuni -3 kraadi.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: