Saaremaa vald lõpetab maakohtades ühisveevärgi arendamise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Erinevad etapid veepuhastuses. Viimane, päris läbipaistev vesi on see, mis lastakse loodusesse.
Erinevad etapid veepuhastuses. Viimane, päris läbipaistev vesi on see, mis lastakse loodusesse. Autor/allikas: Osoon/ERR

Kuna ühisveevärgi ja -kanalisatsioonirajatiste ehitamiseks Euroopa Liidu toetusi enam ei saa, tuleb ühisveevärgi laiendamise plaanidest loobuda ja keskenduda olemasoleva taristu püstihoidmisele, ütles AS-i Kuressaare Veevärk juhatuse liige Aivar Sõrm ajalehele Saarte Hääl.

Seega jäävad ehitamata Mändjala ühisveevärgi laiendus, kolme kilomeetri pikkune vee- ja kanalisatsioonitrass Leisi alevikus, trassid Mustjalas ja Kihelkonnal. Rajamata jääb ka Salmele plaanitud veetrass ja kanalisatsioonitrass ning väike trassilõiguke Pihtlas, märgib ajaleht. Mingil ajal plaanis endine Kaarma vald ehitada ühisveevärgi torustiku Kuressaarest Muratsisse, aga seegi pole nüüd realistlik plaan.

Aivar Sõrme sõnul rajanesid endiste valdade plaanid ehitada torustikud "sinna, tänna ja kolmandasse kohta" helesinisel unistusel, et raha trassiehituseks tuleb jätkuvalt Euroopa Liidust. Paraku ei kaasne ühegi sellise trassiga piisavalt tarbijaid, et kulutus end tagasi teeniks - mõnel pool maksab uue trassi rajamine 10 000 eurot inimese kohta ja 24 000 majapidamise kohta.

Peale Kuressaare ei kata tarbijatelt saadav tulu ühisveevärgi kulutusi ära mitte kusagil mujal Saaremaal.

Allikas: Saarte Hääl

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: