Galerii: Tšehhis peeti karmides tingimustes koerarakendite võiduajamist ({{commentsTotal}})

Tšehhis lõppes laupäeval viiepäevane koerarakendite võiduajamine, mida korraldajad nimetavad üheks Euroopa karmimaks taoliseks võistluseks. Finišijoone ületasid pooled rakendid alustanud sajast.

"Meil on täpselt sada võistlejat, millest tosin võtab osa viie-etapilisest 300 kilomeetri pikkusest võiduajamisest," rääkis korraldaja Pavel Kucera AFP-le. Ülejäänud võistlejad kokku 11 riigist, nende seas Austriast, Horvaatiast, Saksamaalt, Hollandist ja Serbiast, võtsid ette 200-kilomeetrise teekonna.

"Meil oli suurepärane võistlus, mida ilmestasid pakane, sinine taevas ja võrratud öösõidud. Nüüd on ilm pilves ja tuli ette ka lumesadu, seega me nägime kõikvõimalikke tingimusi," lisas Kucera.

Pärast mitut sooja talve, mis sundisid korraldajaid võistlusrada kärpima või isegi asendama kelke ratastel sõiduvahenditega, olid seekordsed tingimused parimad alates 2004. aastast, märkis Kucera.

"Sellel oli mõju ka koerarakenditele – kadu oli 50 protsenti, mis tähendab, et pooled võidusõitjad andsid alla."

Võitja saab diplomi ja võib uhkeldada sellega, et ta võistluse lõpetas, ütles Kucera.

"Sa ei tee seda võidu pärast. Tegelikult seda võidusõitu ei saa võita, siin saab ainult kaotada."

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: