Järvamaalt pürgib tantsupeole seitse pererühma

Foto: Olev Kenk/ERR

Maakondades jätkuvad suvise juubeli tantsu- ja laulupeo "Minu arm" eelproovid. Seekordsel tantsupeol saame uue liigina näha pererühmi.

See rühmaliik on osutunud nii populaarseks, et kõik soovijad tantsumurule ära ei mahugi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pererühm on segarühm, kus tantsivad kaheksa laste- ja neli täiskasvanute paari. Kusjuures paaris tantsivad emad-isad ja lapsed ei pea tingimata olema ühest perest, kuid sageli see just nii ongi.

Aravete "Pärlikeste" rühmas lööb kaasa koguni neli ühe pere liiget - isa Ragnar, ema Katre ja nende lapsed Karola ja Mirko.

"Õpid lastega koos midagi huvitavat. Muidu on kogu aeg lapsed ja vanemad eraldi, siis on nagu kogu pere koos," kommenteeris isa Ragnar Pärnapuu.

Järvamaalt pürgib tantsupeole seitse pererühma, Eestis tervikuna 96, kuigi tantsumuru mahutab ainult kuni 60 pererühma.

Liigijuht Kalev Järvela ütles, et teda üllatab pererühmade suur konkurss, samas annab uus rühmaliik peolepääsu võimaluse just maal elavatele lastele ja nende vanematele.

"Tegelikult on palju väikesi maakoole, kus ei olegi ühes klassiliigis niipalju lapsi, et nad saaksid tantsupeole konkureerida," lausus ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: