Kaitsjad taotlevad aina rohkem terviseekspertiise ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Oliver Nääs ja Edgar Savisaar kohtusaalis.
Oliver Nääs ja Edgar Savisaar kohtusaalis. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti kohtuekspertiisi instituudi (EKEI) koostatud statistikast nähtub, et advokaadid taotlevad aina rohkem füüsilise seisundi ekspertiise.

Kui tunamullu tellisid kohtud EKEI-lt 21 terviseseisundi ekspertiisi, siis möödunud aastal oli see arv ligi kaks korda suurem ehk tehti 37 akti, kirjutas Eesti Päevaleht.

Enamikul juhtudel taotlevad kohtult ekspertiisi tellimist kaitsjad, märkis EKEI arenduse asedirektor Marika Väli.

Riigiprokuratuuri süüdistusosakonna juht Taavi Pern tunnistab statistikale otsa vaadates, et terviseekspertiiside arv on viimastel aastatel tõesti märgatavalt kasvanud.

"Me ei saa välistada, et terviseekspertiiside taotlemine on olnud seotud kaitsetaktikaga. Suuremat tähelepanu saanud juhtumite puhul on ka vastaspool näinud, et tulemus võib olla süüdistatavale soodne, seega katsetatakse analoogset lahendust ka uutes kriminaalmenetlustes," märkis Pern.

Vandeadvokaat Küllike Namm tõdeb, et sellised avalikkuse huviorbiidis olevad juhtumid, nagu Savisaare või Kärbergi kaasus, suurendavad ilmselt nii kaitsjate kui ka süüdistatavate teadlikkust.

"See omakorda tähendab, et taotletakse rohkem terviseekspertiise ja ka julgetakse rohkem taotleda, kui on positiivseid näiteid taotluste rahuldamise kohta," selgitas Namm.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: