Võlgades Weekendi festivali korraldaja taotleb pankrotti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Weekend Festival Baltic esimene päev
Weekend Festival Baltic esimene päev Autor/allikas: www.facebook.com/weekendbaltic

Võlgades Weekendi festivali korraldaja Weekend Festival Baltic OÜ andis kohtusse pankrotiavalduse. Ajutine pankrotihaldur Martin Krupp leiab, et võlausaldajate seis on lootusetu.

Weekend Festival Balticu võlausaldajate seis on lootusetu, midagi ilusat siin ei ole, tunnistas ettevõtte ajutine pankrotihaldur Martin Krupp Eesti Päevalehe Ärilehe teatel.

Krupi sõnul on ettevõtte vara peamiselt võlanõuded, mis on seotud omanikega seotud Rootsi pankrotis firmaga. Lisaks on varana märgitud mõned laekumata arved. "Nii et tegelikult võib seis olla veel halvem," tõdes ta.

Krupp tõdes, et sellist olukorda oli endistel koostööpartneritel ja praegustel võlausaldajatel praktiliselt võimatu ette näha ja vältida.

Suurimad võlasummad on seotud Krupi sõnul omanikega ning ulatuvad 600 000 euroni. Tavavõlausaldajate suurimad nõuded on 50 000-60 000 euro kanti.

Harju maakohus arutab Weekend Festival Balticu pankrotiasja 19. veebruaril.

Weekend Festival Baltic OÜ-l on lisaks maksmata arvetele ligi 170 000 euro suurune võlg riigi ees.

Festivali omanik kinnitas oktoobris, et sai võlgadest teada vaid paar nädalat enne skandaali lahvatamist. Sellele vaatamata jäi õhku lootus, et festival toimub ka uuel aastal, ning sügisel räägiti, et see toimub kuskil mujal kui Pärnus. Kui tavaliselt on Weekendi toimumisaeg ja -koht välja kuulutatud juba detsembris ja seejärel avalikustatud esinejaid, siis nüüd pole festivalist midagi kuulda olnud, kirjutab Linnaleht Pärnu.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: