Eesti vanim elanik Marta Kivi tähistas 107. sünnipäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Raplamaal Kohilas elav Eesti vanim elanik Marta Kivi tähistas teisipäeval oma 107. sünnipäeva.

107-aastase Marta eest kannab praegu hoolt 73-aastane poeg Jüri oma perega, kes on memmele loonud igati mugava ja sooja kodu. Proua Marta saadab päevi mööda ratastoolis, ent on oma vanuse kohta igati tubli, elurõõmus ja krapsakas. Tervise üle proua Marta üldiselt ei kurda.

"Nädal tagasi oli niisugune juhus, mõtlesin et nüüd vist tuleb minna. Aga viie päeva pärast läks kõik üle. Ja nüüd ma siis elan jälle," rääkis vanaproua,

Kuigi Tornimäe kooli praegused lapsed õpetaja Kivi käe all õppinud pole, saatsid nad videotervituse, et tänada legendaarset õpetajat, koori- ja rahvatantsujuhti tehtud töö eest.

"Kui ma tööle hakkasin siis lapsi oli üle 120 ja oli kolm õpetajat ja üks kooliteenija. Ja siis kui ma pensionile läksin, siis oli lapsi võib-olla viiekümne ümber ja õpetajaid oli paarikümne ümber," rääkis Marta.

"Marta juhtnöörid ja meenutused ja mälestused need on olnud meile jõu andjaks. Sest nagu me kuulsime, tema on elu jooksul ainult üheainsa korra kurjaks saanud koolis. Ääretult hea õpetaja," rääkis Tornimäe põhikooli direktor Raili Nõgu.


Marta 73-aastane poeg Jüri Kivi ütles, et saab emalt õpetussõnu siiani. "Teinekord ei oska küsidagi kui nõu juba tuleb. Tänu temale olen ma üldse olemas ja kuna ta kasvatas mind ka üksinda, siis seda enam. Ja siiamaani ma ikka arvestan sellega , mis ta ütleb ja mõtleb."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: