Märtsiküüditamise aastapäevast võib tänavu saada lipupäev

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Riigilipud pooles mastis.

Justiitsministeerium kui represseeritute valdkonna eestvedaja tegi valitsususele ettepaneku kehtestada ühekordse lipupäevana 25. märts, mil möödub 70 aastat märtsiküüditamisest.

"Valitsus võib lipu seaduse alusel kehtestada ühekordselt riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutustele ning avalik-õiguslikele juriidilistele isikutele kohustuse heisata 25. märtsil Eesti lipp leinalipuna," seisab justiitsministeeriumi koostatud valitsuse korralduse eelnõus.

Ministeerium esitas eelnõu kooskõlastamisele riigikogule, riigikohtule, riigikontrollile, õiguskantslerile, riigikantseleile, Eesti Pangale, ministeeriumitele ning linnade ja valdade liidule.

Justiitsministeerium märkis, et kooskõlastamisel on antud juhul eelkõige teavituslik eesmärk - et asutused oleksid teadlikud lipupäeva kehtestamisest ning need asutused ja institutsioonid, kellel on Eesti lipu seaduse § 5 alusel alaline lipu heiskamise kohustus, teaksid seda teha leinalipuna.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: