Uno Maasikas saadeti telemajas viimasele teekonnale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti Televisiooni 1. stuudios saadeti neljapäeval viimasele teekonnale 87- aastaselt lahkunud teleajakirjanik Uno Maasikas.

Maasikas hakkas 14-aastaselt tegema kaastööd ajalehtedele ja Eesti Raadiole.

Ta õppis Leningradi Kõrgemas Parteikoolis ajakirjandust ning Leningradi Teatri, Muusika ja Kinematograafia Instituudis telerežiid.

1959. aastal kutsuti ta Eesti Televisiooni informatsioonisaadete toimetajaks.

ETV-s töötas ta korrespondendi, kommentaatori, saatejuhi ja peatoimetajana mitmes toimetuses. Muuhulgas juhtis ta saateid "Vaatevinkel" (vt 1985. aasta 5. detsembri saadet, kus Uno Maasikas analüüsis Eesti NSV 1986. aasta riigieelarvet) ja "Sõna vastuseks" ning oli stsenarist ja režissöör telefilmide juures nagu "Tahe vastutada" ja "Kes on kes".

Maasikas on olnud "Aktuaalse kaamera" asepeatoimetaja ja peatoimetaja ning Eesti Telefilmi kolleegiumi liige ja üleliidulise TV ja Raadio korrespondendipunkti juhataja Eestis.

"Minu kui noore ajakirjaniku jaoks oli erakordne ajakirjanduslik õppetund see päev, kui oli Osmussaare maavärin. 1978. Ma nägin pealt, kuidas Uno tolle aja kohta täiesti mittestandardseid ajakirjanduslikke meetodeid rakendades suutis saada kinni salajast, keerulist informatsiooni kõikide Eesti parteijuhtide käest ja lisaks teha tolle aja kohta veel fantastilise loo. Ta oli sündinud ajakirjanik," meenutas kolleeg ETV-st Raul Rebane.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: