Nõo Lihatööstuse konkurent müüb osalust ettevõttes

Maag Grupp on müüki pannud talle kuuluva kolmandiku Nõo Lihatööstuse aktsiatest, kuna leiab, et seda juhitakse stagneerunult ja nagu pereettevõtet.

Maag Grupile kuuluv OÜ Karukoobas müüb 1524 Nõo Lihatööstuse aktsiat, mis on veidi üle 29 protsendi konkureerivast ettevõttest. 

Maag Grupi omanik Roland Lepp ütles, et aktsiaid müüakse, kuna omanikud on ettevõtte juhtimise ja strateegia osas eri meelt. 

"Aastaid tagasi tegime [kaasomanikele] Toomas Kruustükile ja Peeter Kõrvale väljaostupakkumise, millega ei oldud nõus. Eelmisel aastal olime nõus oma osaluse neile maha müüma," ütles Lepp. Ta lisas, et teiste omanikega kohtuti advokaadibüroos ja kümne inimese juuresolekul löödi käed - kuid ostu ei sooritatud.

Nõo Lihatööstuse juhataja Toomas Kruustük kommenteeris olukorda järgmiselt: "Meil on tõesti olnud Maagiga erinevaid nägemusi ettevõtte tegevuse osas, aga äritüliks ma seda ei nimetaks. Olen alati suhtlusele avatud ning ei välista ühtegi lahendust, kuid praegu ei oska midagi täpsemat kommenteerida, sest alles sain selle uudise aktsiate müügi kohta."

Küsimusele kuidas on suhted teise omanikuga, vastas Lepp järgmiselt: "Vastus viimasele küsimusele on lakooniline, millised saavad olla suhted valeliku ja silmakirjaliku kaasosanikuga, neid lihtsalt pole!"

Kruustüki sõnul Nõo Lihatööstust vähemosaluse müük ei mõjuta kuidagi ettevõtte igapäevast majandustegevust.

Vähemusaktsionär on müügi avalikult välja reklaaminud meedias. Seda korraldab investeerimispanganduse ettevõte Keystones.

Nõo Lihatööstuse 2018. aasta müügikäive oli 31,4 miljonit eurot ja kasum ligi kaks miljonit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: