Tallinnas toimus esimene seenefestival

Foto: Minupilt.err.ee/Katrin Tarand

Tallinnas Laial tänaval toimus pühapäeval esmakordselt suur seenefestival. Kuna iga-aastased loodusmuuseumi seenenäitused on rahva hulgas populaarsed, otsustati seekord korraldada pealinna rahvale juba tunduvalt suurem üritus.

Seenenäituse ajal oli loodusmuuseum rahvast täis. Igaüks sai kaasa võtta sellise seene, mis justkui oleks söögiseen, kuid kindel selles olla ei saa.

Loodusmuuseumi töötajad teadsid rääkida, et metsad on praegu kübarakandjaid täis ja nemad aitavad leitud seenest aru saada

Loodusmuuseumi botaanika ja mükoloogia osakonna juhataja Loore Ehrlich ütles, et seenetundmine on läinud paremaks. "Kui varem kitsemamplit keegi ei tundnud, siis nüüd tuntakse kitsemamplit ka," tõi ta näite.

Need seened, mis näitusel näha, olid korjatud laupäeval ja üsna Tallinna lähedalt, ütles Ehrlich.

Loodusmuuseumi oma rahvas võtab seenenäituse ajal korvid kätte ja läheb metsa eksponaate tooma. Ja ega ühest korrast ei piisa. Näitust on vaja kogu aeg uuendada. Ja vaatama tasub tulla ka neid seeni, mida justkui tunned.

"Kui esiplaanil on suured uhked kivipuravikud, siis tilk tõrva on konkreetselt sapipuravik, kes võib ära rikkuda kogu pannitäie. Seda peab teadma. Sellest, et puravik, sellest teadmisest jääb väheks," rääkis Ehrlich.

Hoolimata vihmasest ilmast oli Laia tänava seenefestivalil palju uudistajaid. Seeneteemaliste väljapanekutega olid kohal ka teised Laia tänava muuseumid.

Kuna festivali vastu oli suur huvi, siis arvasid korraldajad, et seda võiks järgmisel aastal veel laiendada. Festivali külastajad aga kiitsid seenel käimise võlusid.

Seenenäitus on loodusmuuseumis avatud 29. septembrini.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: