Ott Lumi hakkab 10 000 euro eest koostama justiitsministeeriumi PR-strateegiat

Ott Lumi.
Ott Lumi. Autor/allikas: SCANPIX/POSTIMEES/Mihkel Maripuu

Meta Advisory Group OÜ koostab aasta lõpuks justiitsministeeriumile kommunikatsioonistrateegia, mille eest tasub ministeerium ettevõttele 10 000 eurot.

Justiitsministeeriumi kantsler Tõnis Saar ja Meta Advisory Group OÜ juhatuse liige Ott Lumi sõlmisid 15. oktoobril lepingu, millega koostatab valitsussuhete ja PR-firma hiljemalt 31. detsembriks justiitsministeeriumi kommunikatsioonistrateegia. Tööde kogumaksumus on 10 000 eurot koos käibemaksuga.

Lepingu lisas märgitakse, et varasemalt kirjapandud kommunikatsioonistrateegiat ministeeriumil ei ole. Ministeerium soovib, et koostatav strateegia sõnastaks kommunikatsiooni strateegilised eesmärgid, siht- ja sidusrühmad, sõnumirühmad ja võtmesõnumid, kommunikatsiooni sotsiaalmeedias, sisekommunikatsiooni, kriisikommunikatsiooni ning meediasuhtluse standardi ja töökorralduse.

"Meile on oluline, et strateegia väljatöötamisse planeeritaks roll nii justiitsministeeriumi juhtkonnale kui ka haldusala ametite juhtidele. Projekti sisse tuleks arvestada ka kaks strateegia ettekannet - esimene ministeeriumi juhtkonnale ja haldusala juhtidele ning teine kogu ministeeirumi kollektiivile," märgitakse lepingu lisas.

Justiitsministeeriumi enda avalike suhete talituses töötab praegu viis inimest.

Suhtekorraldaja ja lobist Ott Lumi on endine poliitik. Ta töötas peaminister Juhan Partsi sisenõunik 2003. aastal ning Res Publica peasekretär 2003–2005 ja Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) kaaspeasekretär 2006–2007. Lumi valiti XI riigikogu koosseisu, kuid ta lahkus parlamendist, päevapoliitikast ja ka IRL-ist 2009. aastal, suundudes ettevõtlusesse. Lumi tegutseb partnerina suhtekorraldus- ja valitsussuhete ettevõttes Meta Advisory Group. Ettevõtte kaasomanik on ka Andreas Kaju.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: