AK

Hiroshima festivalil näidatakse rekordarvu Eesti animafilme

15.08.18 ... 23.-27. augustini Jaapanis, Hiroshimas toimuval rahvusvahelisel animatsioonifestivali programmis on Eesti juubeliaasta tähistamiseks rekordarv Eesti animafilme, mis teeb sellest suurima Eesti animafilmide fookuse maailmas. 

Keskerakond kavatseb Pettai vastu algatada uue kohtuasja

15.08.18 ... Keskerakonna juhatus otsustab ilmselt augusti lõpus esitada hagi endise kampaaniameistri Paavo Pettai ettevõtte Midfield vastu, nõudes ettevõttelt pool miljonit eurot. Erakonna hinnangul peaks Pettai firma tagastama varasemalt garantiikirjade alusel väljamakstud raha, sest Midfield erakonnale teenuseid osutanud ei ole.

Ida-Tallinna keskhaigla edusammud: üha vähem tuleb amputeerida

15.08.18 ... Ida-Tallinna keskhaiglas on viimasel ajal tunduvalt paranenud ateroskleroosi ravi ehk käte-jalgade amputeerimine pole enam paljudel juhtudel vältimatu.

Ilm tuleb soe, aga nädala lõpus kisub vihmale

15.08.18 ... Maad kastnud madalrõhkkond on viimaseid pilvi kokku korjamas ja mõneks päevaks muutub meie ilm kuivemaks ja soojemaks. Teisel pool Läänemerd jäävad aga Skandinaavia ja Briti saared tujuka Atlandi meelevalda.

Eestlaste juhtimisel hakkab kuu aja pärast maailma koristama 150 riiki

15.08.18 ... Juba kuu aja pärast hakkavad eestlaste eestvedamisel ühel ja samal päeval korraga planeeti puhtamaks koristama kümned miljonid inimesed 150 riigist, millest saab ilmselt maailma ajaloo suurim kodanikualgatus. 

Tehnikaülikooli teadlane: Eesti sillad on kontrollitud ja heas korras

15.08.18 ... Eesti sildu kontrollitakse ja need on ohutud, ütles Itaalia Genova sillavaringut kommenteerides Tallinna Tehnikaülikooli sillaehituse õppetooli professori Juhan Idnurm.

Uurimise all olevad Narva keskerakondlased ei soostunud ametist taanduma

15.08.18 ... Keskerakonna Narva piirkonna esimehele Yana Toomil ei õnnestunud veenda korruptsioonikahtlusega liikmeid linnavolikogust ega muudest ametitest taanduma.

Türgi suurendab imporditolle teatud USA kaupadele

15.08.18 ... Türgi teatas kolmapäeval, et tõstab 533 miljoni dollari võrra imporditolle teatud USA kaupadele, võimendades tüli Ühendriikidega, mis tõi kaasa Türgi liiri vabalanguse.

Tuntud insener hoiatas juba paar aastat tagasi Genova silla ohtlikkuse eest

15.08.18 ... Tuntud Itaalia inseneri sõnul oli ta juba ammu hoiatanud, et teisipäeval Genova linnas kokku varisenud maanteesilla näol oli tegu ohtliku läbikukkumisega, mis oleks tulnud lammutada.

Suri armastatud lastekirjanik Eduard Uspenski

15.08.18 ... Venemaal suri 81-aastasena armastatud kirjanik Eduard Uspenski, teatas teisipäeval uudisteagentuurile Interfax asjaga kursis olev allikas.

Londonis rammis auto parlamendi juures turvatõkkeid, kaks inimest sai viga

14.08.18 ... Londonis leidis teisipäeva hommikul aset intsident, mille käigus kihutas auto parlamendihoone juures asuvate turvatõkete pihta. Politsei kinnitusel sai mitu inimest viga. Autot juhtinud mees on võimuesindajate poolt kinni peetud ning teda kahtlustatakse terrorismis.

Itaalias varises kokku maanteesild, hukkus rohkem kui 20 inimest

14.08.18 ... Põhja-Itaalia sadamalinnas Genovas varises teisipäeval osaliselt kokku maanteesild, praeguseks on kinnitust leidnud 22 inimese hukkumine ja veel 16 sai vigastada, teatas õhtul peaminister Giuseppe Conte.

Kolmapäev toob saju

14.08.18 ... Kolmapäeval sajab tugevalt ja on jahe, ent nädalavahetuseks läheb ilm taas soojaks.

Kuressaare ei hooli renoveerimise käigus paljastuva munakivitee säilitamisest

14.08.18 ... Juuni alguses tuli Kuressare kesklinna renoveerimise käigus asfaldi alt välja sajanditevanune korralik ja sile munakivisillutis, mis aga vastavalt ehitus-projektile ekskavaatoriga lahti kisti ja minema veeti. Nüüd on tulnud samalaadne munakivikate välja ka Kuressaare peatänaval, kuid ka see kooritakse kokku ja veetakse minema.

PPA teenindusbürood avavad pika ooteaja leevenduseks täiendava teeninduspunkti

14.08.18 ... Tallinna politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenindusbüroodes on endiselt järjekorrad pikad ja venivad lausa tunnini. Augusti lõpus pikendavad Tallinna teenindusbürood lahtiolekuaegu ning sügisest avatakse teeninduspunkt kesklinna politseijaoskonnas.

Vabaerakonna Pärnu piirkonna juht: nõuame Herkeli tagasiastumist

14.08.18 ... Vabaerakonna Pärnu piirkonna juhi Heli Künnapase sõnul ei saa erakond enam sellisel moel jätkata. Kui veel teisipäeva hommikul ta Andres Herkeli taandumist esimehe kohalt ei nõudnud, siis õhtuks oli ta seisukoht muutunud.

Suri ooperilaulja Teo Maiste

14.08.18 ... Teisipäeval suri 86-aastaselt ooperilaulja, bass Teo Maiste, teatas Rahvusooper Estonia.

20 keskkoolilõpetajat lähevad stipendiumi abil välismaa tippülikoolidesse

14.08.18 ... Eesti ettevõtjad, haridusministeerium ja sihtasutus Archimedes tunnustasid noore õpetlase stipendiumiga keskkoolilõpetajaid, kes suunduvad õppima välismaa tippülikoolidesse.

Narva töötuid iseloomustab kvalifikatsiooni ja keeleoskuse puudus

14.08.18 ... Töötuse määr langes tänavu teises kvartalis 5,1 protsendini. Töötute hulk on hoogsalt vähenenud ka kõrge tööpuudusega Narvas.

Galerii: rahvusooper Estonia 113. hooaeg toob lavale kuus uuslavastust

14.08.18 ... Teisipäeval, 13. augustil tutvustati Rahvusooper Estonia avakoosolekul nii teatri- kui ka linnarahvale uut algavat hooaega, mille jooksul toob teater lavale kuus uuslavastust. 14. augusti õhtul avab rahvusooper oma hooaja menumuusikali "Viiuldaja katusel" etendusega, mida publikul on võimalik nautida uuenenud saalist – lõpule jõudsid teise rõdu ümberehitustööd, tänu millele sai teatrisaal tagasi maja avamise aegse kuju.

Ringkonnakohus: Savisaare üle peab kohtuprotsess jätkuma

14.08.18 ... Ringkonnakohus tühistas Harju maakohtu varasema määruse lõpetada kriminaalmenetlus korruptsiooni- ja majanduskuritegudes süüdistatud Edgar Savisaare suhtes tema halvast tervisest tulenevatel põhjustel.

Talvik Vabaerakonnas toimuvast: mina nendega koos ei kandideeri

14.08.18 ... Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik ei varja oma pahameelt erakonna uue esimehe Andres Herkeli ja tema meeskonna suhtes ning on üsna kindel, et tema erakonna nimekirjas riigikokku ei kandideeri.

Herkel kirjas erakonnakaaslastele: probleemid on kuhjunud pika aja vältel

14.08.18 ... Vabaerakonna esimees Andres Herkel saatid teisipäeval erakonnakaaslastele kirja, kus teatas, et erakonnal on rahalisi ja muid probleeme, kuid valimisteks on plaanid olemas.

Elering sõlmis 60 miljoni euro eest lepingud kompressorjaamade ehituseks

14.08.18 ... Elering sõlmis teisipäeval lepingud Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnectori Paldiski kompressorjaama ja Eesti-Läti ühenduse Puiatu kompressorjaama ehituseks summas ligikaudu 60 miljonit eurot.

Rootsit tabas järjekordne autodesüütamise laine, põles umbes 80 autot

14.08.18 ... Rootsis Göteborgi linnas ja selle lähistel pandi esmaspäeva hilisõhtul põlema umbes 80 autot. Pealtnägijate sõnul oli tegu organiseeritud tegevusega.

Galerii: Eesti Festivaliorkester astus esimese Eesti orkestrina üles klassikalise muusika festivalil BBC Proms

14.08.18 ... Paavo Järvi dirigeerimisel astus Eesti Festivaliorkester (EFO) esmaspäeva õhtul esimese Eesti orkestrina üles maailma tuntuimal klassikalise muusika festivalil BBC Proms. Enam kui 5000 kuulajat mahutav Londoni Royal Albert Hall oli välja müüdud ning klassikalise muusika tipp-laval esitati suurele publikule Pärdi kolmas sümfoonia, Sibeliuse viies sümfoonia ning Griegi klaverikontsert maailmanimega pianisti Khatia Buniatishvili soleerimisel. eerimisel.  

Herkel peab Tarandit erakonna peaministrikandidaadina võimalikuks

13.08.18 ... Esmaspäeva õhtul kogunes erakorraliselt Vabaerakonna juhatus, kus ametlikult kinnitamata andmetel oli teemaks mitmete piirkondade rahulolematus praeguse juhtimisega. Partei juht Andres Herkel ütles, et ta on pingetest teadlik. Enda taandumiseks Herkel põhjust ei näe, ent peab võimalikuks esitada peaministrikandidaadiks Indrek Tarand.

Erakonnad hakkavad üha julgemalt valimislubadusi avaldama

13.08.18 ... Erakonnad on kevadel toimuvate valimiste eel andnud erinevaid lubadusi, mis kõik kõlavad kaunult nagu alati. Nende katteallikad vajavad aga selgitamist.

Purjus veokijuhi rammitud rongi remont läheb maksma üle kahe miljoni euro

13.08.18 ... Harjumaal Kulna raudteeülesõidul tänavu talvel purjus veokijuhi poolt puruks sõidetud Elroni reisirongi remont lähem maksma 2,1 miljonit eurot.

Eesti sideoperaatorid ennustavad Euroopas rändlustasude ühtlustumist

13.08.18 ... Enne rändlustasude kaotamist valdas Eesti side-ettevõtteid segadus, sest Eestis on andmeside tunduvalt odavam, kui näiteks Lõuna-Euroopa riikides. Eesti operaatorid saavad seetõttu tegutseda jätkusuutlikuse mehhanismi all, mis siiski võimaldab rakendada välismaal olles veel lisatasusid.

Lähipäevadel on oodata Eestisse nii suvesooja kui ka vihma

13.08.18 ... Teisipäevane ilm tuleb mõnusam, vaiksem ja pisut mahedam. Esmaspäeval oli Venemaa põhjaaladele siirdunud madalrõhkkonna selja taga Põhja-Euroopas üsna jahe, Lapimaal ei tõusnud temperatuur isegi 10 kraadini.

Eesti liiklusest tuleb järjest enam halbu uudiseid

13.08.18 ... Liiklusõnnetustes on tänavu Eestimaa teedel hukkunud juba üle 50 inimese, paljuski aitaks olukorda parandada turvavööde sagedasem kasutamine ja järelevalve.

Boris Johnson kostitas uut burkakommentaari lootvaid reportereid teega

13.08.18 ... Suurbritannia eelmine välisminister Boris Johnsonit on tabanud kriitika seoses tema avaldustega, mille kohaselt meenutavad näokatteid kandvad mosleminaised "pangaröövleid" ja "postkaste". Kui ajakirjanikud Johnsoni kodu lähistel tema väljumist ootasid ja kommentaari soovisid, ilmus majast välja aga koduses riietuses poliitik ning teatas, et ainus, mida ta meedia esindajatele pakkuda saab, on tee.

Kultuuriportaal soovitab: mida teha Tartuffil

13.08.18 ... Täna, 13. augustil algab PÖFF-i armastusfilmide festival Tartuff, mille raames jõuavad vabas õhus linale 15 filmi, lisaks loetakse luulet ja peetakse vestlusringe. ERR-i kultuuriportaal aitab orienteeruda.

Erdogan: USA püüab Türgile nuga selga lüüa

13.08.18 ... Türgi president Recep Tayyip Erdoğan süüdistas esmaspäeval Ühendriike katses lüüa Türgile "nuga selga" seoses kasvavate diplomaatiliste pingetega, mis said alguse ameeriklasest pastori vangistamisest.

Galerii: Lillekülas toimuvat jälgib kümneid miljoneid jalgpallihuvilisi

12.08.18 ... Kolme päeva pärast Lilleküla staadionil peetav Euroopa Jalgpalliliidu ehk UEFA Superkarika jalgpallimatš toob Tallinna tuhandeid turiste ja mõningad liikluspiirangud. Mängivad kaks Hispaania pealinna Madridi klubi - Real ja Atletico. Jalgpallilahingu avalik ühisvaatamine toimub Vabaduse väljakul.

USA-s mälestati aasta möödumist vägivallast Charlottesville'is

12.08.18 ... USA-s Charlottesville'is mälestati laupäeval ja pühapäeval aasta möödumist linnas aset leidnud valgenahaliste ülemvõimu toetajate ja vastumeeleavaldajate vastasseisust, mille vältel hukkus kolm inimest.

Kuum suvi tõi Eestisse uue liblika

12.08.18 ... Kuum suvi on Eestisse toonud uue liblika.

Esmaspäeval sajab aeg-ajalt hoovihma, esineb ka äikest

12.08.18 ... Ilmajaama teatel on esmaspäeval vahelduva pilvisusega ilm, aeg-ajalt sajab hoovihma ning esineb ka äikest.

Suri laulja Silvia Urb

12.08.18 ... Pühapäeval suri 94-aastaselt endine Estonia teatri operetiprimadonna Silvia Urb.

Paavsti visiidiga seotud üritustele tuleb end registreerida

12.08.18 ... Paavst Franciscuse Eesti-visiidil septembri lõpus pääseb kohtadesse, kus on lootust kirikupead näha, üksnes eelneva registreerumisega internetis. See nõue tuleneb turvareeglitest. Eestis käinud Püha Tooli delegatsioon on seniste visiidi ettevalmistustega rahule jäänud.

PRAEGU VIKERRAADIOS
suveseiklus

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: