AK

Võnnus taaselustati Läti ja Eesti jaoks ajalooline lahing

22.06.18 ... Lätimaal Võnnus lehvisid reedel Läti ja Eesti lipud ning õhtul taaselustati mõlema rahva jaoks ajalooline Võnnu lahing. Ka lõunanaabrid soovivad hakata tähistama Võnnu lahingus saavutatud eestlaste ja lätlaste ühise võidu järgi võidupüha.

Jaanilaupäev on peamiselt kuiv, kuid jahe

22.06.18 ... Jaanilaupäevaks ilmaolud paranevad: tuul rahuneb ja olulist sadu ei ole.

Fotod: praamijärjekord Virtsus ulatus kilomeetrini

22.06.18 ... Võidupüha ja jaanipäeva eel on tavalisest suurem tung Saaremaale ja Hiiumaale, mis tähendab ka järjekordi sadamates.

Gaudeamusele on kogunenud tuhanded tudengid Balti riikidest

22.06.18 ... Üliõpilaste laulu- ja tantsufestivaliks Gaudeamus on Tartusse kogunenud 4500 tudengit Balti riikidest, kes kolme päeva jooksul annavad mitu etendust.

ERR Warminsteris | Briti ohvitserid: ohud motiveerivad sõdurit

22.06.18 ... Paari nädala pärast asub teenistusse Eestis NATO juhtriigi Suurbritannia uus allüksus ning Yorkshire'i rügemendi esimene pataljon kutsus "Aktuaalse kaamera" külla oma linnakusse Warminsteris. Briti sõdurid on sajandeid harjunud teenima välismaal ja sõdur peab aeg-ajalt proovima seda, milleks teda treenitakse, arvasid York'i noored ohvitserid.

Majandusmigrantide surve Eesti kõrgkoolidele kasvab

22.06.18 ... Majandusmigrantide surve Eesti kõrg- ja kutseõppeasutustele politsei kinnitusel järjest kasvab. Euroakadeemia, kelle kolmandatest riikidest pärit välistudengid jättis politsei- ja piirivalveamet sügisel kooli ebausaldusväärsuse tõttu elamislubadest ilma, peab uuest õppeaastast kvaliteedinõuete mittetäitmise tõttu kinni panema ka ühe magistriõppe programmi. Järelevalvemenetlust alustas haridusministeerium aga ka ettevõtluskõrgkooli Mainor üle. Politsei teravdatud tähelepanu all on ka Ida-Virumaa kutsehariduskeskus.

Otto Tiefi kodukohas avati mälestuskivi

22.06.18 ... Reedel avati omaaegse valitsusjuhi Otto Tiefi kodukohas Jaanika karjamõisas mälestuskivi.

Toris süüdati võidutuli

22.06.18 ... Toris Eesti sõjameeste mälestuskirikus mälestati Eesti eest langenud sõdureid ja süüdati mälestustuli.

Narva linnavolikogu esimees Jefimov jäi lõplikult kelmuses süüdi

22.06.18 ... Narva linnavolikogu keskerakondlasest esimees Aleksandr Jefimov jäi lõplikult süüdi kelmuses, kuna riigikohus ei võtnud tema edasikaebust menetlusse, teatas rahvusringhäälingu venekeelne uudisteportaal rus.err.ee.

Suurt ressurssi nõudnud päästetööd jätsid mõne piirkonna elupäästevõimekuseta

22.06.18 ... Mai ja juuni on olnud päästjatele erakorraliselt töörohked, sest mitu päästesündmust on nõudnud suurt hulka tehnikat ja inimtööjõudu. Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu tunnistas, et suure töökoormuse tõttu on hetketi mõned piirkonnad olnud elupäästevõimekuseta.

Video: vaata, kuidas ERR-i töötajad teletehnikat uputusest päästa püüdsid

22.06.18 ... Neljapäeva hilisõhtune paduvihm kahjustas ka ERR-i Gonsiori tänaval asuva vana telemaja stuudioid, režiitehnikat ja ruume, kuna vihmasaju tagajärjel kogunes vesi katusele ning hakkas seejärel lagedest läbi tulema.

Trump ähvardab kehtestada EL-i autodele 20-protsendilise imporditolli

22.06.18 ... USA president Donald Trump ähvardas reedel kehtestada kõikidele Euroopa Liidust USA-sse tulevatele autodele 20-protsendilise imporditolli, kui EL ei asu tühistama USA-le kehtestatud kaubanduspiiranguid.

Lüganuse kalmistul austati piirivalvureid

22.06.18 ... Reede ennelõunal austati Ida-Virumaal Lüganuse kalmistul sinna maetud Eesti piirivalvureid ning avati renoveeritud hauatähis, mis on pühendatud 21aastaselt teenistuskohustusi täites hukkunud Elmar Õunapuule.

Doktoritöö: arenguriikide koolide digilõhe taga on õpetajate suhtumine

22.06.18 ... Digitaalsete vahendite kasutamine koolitunnis on loonud tänapäevased õpikeskkonnad ja -viisid, kuid need loovad ka olukorra, kus osa koole on digitaalselt teistest pädevamad kui teised. Kuidas selliseid olukordi vältida nii arenguriikides kui ka mujal, uuris Tallinna Ülikooli doktorant James Sunney Quaicoe, kes täna kaitses oma väitekirja.

Euroala leppis kokku Kreeka võlaleevenduses

22.06.18 ... Euroala rahandusministrid leppisid reede varahommikul kokku Kreeka võlaleevenduses, teatas Euroopa Komisjoni majandusvolinik Pierre Moscovici pärast maratonkõnelusi Luksemburgis.

Galerii: Viru keskuses avati Vilen Künnapu näitus

22.06.18 ... 21. juunil esitles Vilen Künnapu Viru Keskuses uut loomingut - näitusel "Tere tulemast Lemuuriasse - maal, kollaž, joonistus" tulevad esitlusele kollaažid, joonistused ja värskeimad maalid. Millenniumi algul Künnapu loodud Viru Keskuse hoonesse sööstab koloriitse noolena sisse uus looming.

Saatses avati turistidele uudistamiseks EV100 piiripost

21.06.18 ... Turistide kasvava huvi tõttu piiripostiga pilti teha, avati Saatse muuseumi juures EV100 piiripost, mida kõik huvilised piiri rikkumata uudistada saavad.

Ilm püsib vihmane ja tuuline

21.06.18 ... Reedel püsib ilm enamasti sajune ning puhub tugev tuul.

Saaremaal süüdati vihmas suur jaanituli

21.06.18 ... Saaremaal süüdati neljapäeva õhtul suur jaanituli, et jaanipidudega vara algust teha.

Liit: eriplaneeringu lõpetamise otsus annab ettevõtjatele negatiivse sõnumi

21.06.18 ... Eesti metsa- ja puidutööstuse liidu hinnangul annab valitsuse otsus lõpetada tselluloositehase rajamise eriplaneering negatiivse sõnumi ettevõtjatele ja investoritele.

Tartu apelli liige: tselluloositehase rajamine mujale on võimalik

21.06.18 ... Tartu apelli liige, Tartu ülikooli professor Ülo Mander ütles, et tselluloositehase rajamine mujale Eestisse on võimalik. Apelli töörühm jätkab aga allkirjade kogumist, juhuks kui mõni tulevane valitsus peaks soovima uuesti alustada eriplaneeringut tehase Tartu lähistele rajamiseks.

ERR Brüsselis: analüütikud on Kreeka turule naasmise osas pessimistlikud

21.06.18 ... Euroala rahandusministrid arutavad Luksemburgis, millistel tingimustel lõpetada Kreeka abiprogramm. Selle alusel on alates 2010. aastast Kreekale laenatud üle 270 miljardi euro ja riigi võlg ulatub 180 protsendini SKT-st. Eksperdid on Kreeka turule naasmise osas pessimistlikud.

Fotod: Pärnu sai taas suvepealinna tiitli

21.06.18 ... Neljapäeval kell 13.07 algas suvi ja Pärnu sai jälle suvepealinna tiitli.

Varadkar: Iiri saarele ei tohi füüsilist piiri tulla

21.06.18 ... Iirimaa peaminister Leo Varadkar rõhutas taaskord, et Iiri saarel ei tohi olla füüsilist piiri lõuna ja põhja vahel.

President: ellujäämiseks peab islandi keel olema kasutatav ka kübermaailmas

21.06.18 ... Islandi president Guðni Thorlacius Jóhannesson kohtus neljapäeva hommikul Kadriorus president Kersti Kaljulaidiga ning reedel sõidab ta Kaljulaidi ja veel viie riigi presidendiga Tartusse.

Moskvas avati näitus Arvo Pärdist

09.06.18 ... Moskvas avati Arvo Pärdile pühendatud näitus. Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ekspositsioonis on ära märgitud helilooja elu põhilised tähised. Arvo Pärdi muusika populaarsus Venemaal aastatega üha kasvab.

Hiiumaa saab lõpuks kaasaegse spordikeskuse

21.06.18 ... Hiiumaa uue spordikeskuse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand nimega Mardikas. Hiiumaa on seni ainuke maakond Eestis, kus puudub kaasaegne spordikeskus.

Est-For Invest otsustab tehase tuleviku lähinädalatel

21.06.18 ... Lõuna-Eestisse puidurafineerimistehase tarvis eriplaneeringut soovinud Est-For Invest teatas pärast valitsuse otsust planeeringu lõpetamise kohta, et otsustab tehase uuringu- ja analüüsietapi tuleviku lähinädalatel.

Valitsus otsustas asuda tselluloositehase eriplaneeringut lõpetama

21.06.18 ... Valitsus otsustas kabinetiistungil asuma lõpetama Tartu lähistele plaanitava tselluloositehase eriplaneeringut. Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles valitsuse pressikonverentsil, et asjaolud, mis põhjendaksid eriplaneeringu lõpetamise algatamist, on tänaseks saabunud.

Lähipäevad toovad vihma

20.06.18 ... Lähipäevil saab Eesti loodus vihma abil leevendust, jaaniõhtul peaks sajule väike vahe saabuma.

Pärnumaal Räämal lõõmab turbaraba

20.06.18 ... Pärnumaal Tori vallas süttis Rääma turbaraba. Hinnanguliselt on põlenguala ligikaudu 40 hektaril, tugeva tuule tõttu levis tuli kiiresti ka rabaäärsesse metsa.

Valitsuse keeruline otsus: kas minna eriplaneeringuga edasi või mitte

20.06.18 ... Neljapäevane istung on tõenäoliselt praeguse valitsuse üks keerulisemaid. Selge on see, et praeguse seisuga ei ole ministrid tselluloositehase küsimuses ühel meelel.

Tõmošenko kinnitas Ukraina presidendiks kandideerimist

20.06.18 ... Ukraina opositsioonipoliitik Julija Tõmošenko kinnitas kolmapäeval, et kandideerib järgmisel aastal toimuvatel presidendivalimistel.

Politsei- ja piirivalveamet võttis teenistusse uue seirelennuki

20.06.18 ... Politsei- ja piirivalveamet (PPA) võttis kolmapäeval teenistusse uue seirelennuki.

Hinnavaatlus: Tallinnas saab kilo Eesti maasikaid juba kolme euroga

20.06.18 ... Olenevalt sordist, marja suurusest ja kvaliteedist saab pealinna turgudel Eesti maasikat osta kilohinnaga 2,8 eurot kuni 5,5 eurot.

Mikser: USA lahkumine on ÜRO inimõiguste nõukogu jaoks suur kaotus

20.06.18 ... Välisminister Sven Mikser peab Ameerika Ühendriikide lahkumist ÜRO inimõiguste nõukogust suureks kaotuseks. Samas usub Mikser, et USA jätkab inimõiguste eest seismist.

Prokuratuur vaidlustas Savisaare suhtes kriminaalmenetluse lõpetamise

20.06.18 ... Riigiprokuratuur vaidlustas korruptsioonisüüdistusega kohtu all oleva Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare suhtes menetluse lõpetamise tema tervisest tulenevatel põhjustel.

Tartu kõrgem kunstikool muudab nime

15.05.18 ... Tartu Kõrgema Kunstikool (TKK) saab ajaloolise järjepidevuse alusel augustist alates nimeks Kõrgem Kunstikool Pallas.
laadi alla jalkaäpp
PRAEGU VIKERRAADIOS
uus suvesaade
Taavi Libe

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: