AK

Saaremaale sõitis jaanipäeva tähistama ligi 20 000 inimest

23.06.19 ... Jaanilaupäeval süttisid kõikjal Eestis jaanilõkked. "Aktuaalne kaamera" käis otsepildis Saaremaal Panga küla jaanitulel.

Erdogani kandidaat tunnistas kaotust Istanbuli valimistel

23.06.19 ... Türgi valitsuspartei kandidaat vastuolulistel Istanbuli linnapea kordusvalimistel Binali Yildirim tunnistas pühapäeval oma kaotust.

Jaanipäev on kuiv, sooja tuleb kuni 25 kraadi

23.06.19 ... Lähipäevade ilm on peamiselt sajuta, nädala teises pooles suureneb hoovihmavõimalus.

Jänedal esietendus Jaan Tätte "Õnnelik tund"

23.06.19 ... Jänedal Musta Täku tallis esietendus sel nädalal Jaan Tätte "Õnnelik tund", mille lavastas Gerda Kordemets. Kahe kuuga spetsiaalselt esinemiskoha jaoks ja tellimusel kirjutatud kergest suvetükist sai autorilegi üllatavalt tõsisemalt võetav suhtekomöödia.

Avinurme tünnilaat toimus juba 20. korda

23.06.19 ... Avinurmes kogunesid pühapäeval tuhanded inimesed juba 20. korda toimunud Avinurme tünnilaadale. Laada korraldajad kutsuvad andma endast teada neil, kes kõigil aastatel on laadal käinud.

Prahas nõuavad meeleavaldajad peaministri tagasiastumist

23.06.19 ... Tohutu rahvahulk kogunes pühapäeval Praha kesklinna nõudma korruptsioonis kahtlustatud miljardärist peaministri Andrej Babiši tagasiastumist.

Haapsalu raekojas näeb näitust vanadest linnakodudest

23.06.19 ... Haapsalu raekojas avati näitus "Kaks kodu", mis tutvustab 19. ja 20. sajandi vahetuse Haapsalu linnakodusid. Kodutunde loomiseks saavad külastajad mõnda mööblieset ka ise proovida.

Pärnu jahtklubi rajatav kai toob kaikohti juurde ja lubab uusi teenuseid pakkuda

23.06.19 ... Pärnu jahtklubis on ligi 150 kaikohta, aga vaja oleks neid rohkem, sest purjetamine on populaarne ja aluseid lisandub pidevalt. Praegu ongi rajamisel kai, mis võimaldab klubil uusi teenuseid pakkuda.

Venezuela kriis võib mõjutada Eesti teeehitust

23.06.19 ... Venezuelas toimuvate rahutuste ja riigile kehtestatud sanktsioonide tõttu on vähenenud sealne naftaeksport. See mõjutab ka Eestit ning peamiselt bituumeni importi, mis omakorda võib põhjustada tööseisakuid teeehituses.

Meedia: USA tegi Iraanile drooni allatulistamise järel küberrünnaku

23.06.19 ... USA korraldas sel nädalal küberrünnakud Iraani raketikontrollisüsteemi ja luurevõrgustiku vastu pärast seda, kui Teheran tulistas alla Ühendriikide luuredrooni, vahendas laupäeval USA meedia.

Minister nõuab Boris Johnsonilt selgitusi kodutüli kohta

23.06.19 ... Suurbritannia rahvusvahelise kaubanduse minister Liam Fox ütles, et Konservatiivse Partei liidriks kandideeriv Boris Johnson võiks selgitada tema kodus toimunud tüli, mille naaber salvestas.

Galerii ja video: võidupüha paraad Tartus

23.06.19 ... Pühapäeva hommikul toimus Tartus Kaitseliidu korraldatud võidupüha paraad. Vabaduse puiesteel peetud paraadil oli üles rivistatud üle 1200 inimese.

Jaaniilm tuleb kuiv ja soe

22.06.19 ... Jaaniilm tuleb vahelduseks kuiv ja soe, vihm hakkab levima alles järgmise nädala keskelt.

Lottemaa tänavuse leiutamisvõistluse võitis rõõmumeeter

22.06.19 ... Lottemaa tänavusele leiutamisvõistlusele laekunud 140 töö hulgast tunnistati parimaks rõõmumeeter, mille mõtlesid välja 5-aastane Leonora ja 3-aastane Gustav. Möödunud aastal toimunud esimese võistluse võitis kommipaberiavaja.

Jeremy Hunt hoiatas mitte valima konservatiivide juhiks populisti

22.06.19 ... Suurbritannia konservatiivid ei tohiks valida liidriks populisti, sest see suurendab riski kaotada võim ohtlikule Tööpartei liidrile Jeremy Corbynile, ütles konservatiivide liidriks kandideeriv Jeremy Hunt.

Avinurme entusiastid avasid taastatud kilomeetrise raudteelõigu

22.06.19 ... Kui seni sai Avinurmes sõita 178,5 meetri pikkusel raudteel, siis laupäeval avati Avinurme kitsarööpmelise raudtee ühe kilomeetri pikkune lõik. Raudtee pikendamine läks maksma 155 000 eurot.

Tartu peab laulupidu

22.06.19 ... Tartus algas õhtul suur laulupidu, kui lauluväljakul süüdati XXVII üldlaulupeo tulega 150. sünnipäeva tähistava Tartu laulupeo tuli.

Eestlaste soomusrongi tulid lätlased Võnnusse vaatama kõikjalt üle Läti

22.06.19 ... Terve päeva on Läti linnas Cesises ehk Võnnus ja selle ümbruses kestnud Võnnu lahingu 100. aastapäeva üritused. Nii Eesti kui ka Läti vajasid seda ühist võitu, et hakata üles ehitama oma riiki. Üheskoos oleme alati võidukad, märkis president Kersti Kaljulaid. Nädala jooksul on tuhanded lätlased külastanud Võnnu raudteejaamas Eesti soomusrongi Wabadus ja laupäeval saadeti Võnnust Tartusse teele üks kolmest võidutulest.

Briti õhuturvajad peavad tuvastama kõik Eesti õhupiiri rikkujad

22.06.19 ... Briti õhuturbehävitajad on Briti missiooni algusest maikuus teinud mitmeid tuvastuslende. Sel aastal on Vene lennuk Eesti õhupiiri rikkunud üks kord, kuid tihti puudub Vene lendajatel lennuplaan ja nad pole ühendust võtnud Eesti lennujuhtimisteenistusega. Isegi kui nad lendavad rahvusvahelises õhuruumis, peavad õhuturbehävitajad nende tuvastamiseks õhku tõusma.

Gruusia opositsioon nimetas valitsust vastutusvõimetuks

22.06.19 ... Gruusia parlamendi ees Tbilisis jätkub meeleavaldus, kus nõutakse siseministri tagasiastumist ja erakorralisi valimisi. Opositsiooni hinnangul ei ole valitsus vastutusvõimeline.

Päästeamet "võtab tööle" lõkkevalvureid

22.06.19 ... Päästeametil on tänavuse jaaniku ajal hulgaliselt uusi ametikohti välja jagada: nimelt saab päästeameti kodulehel registreerida end lõkkevalvuriks.

Eesti ja Läti peaministrid soovivad tüli alkoholiaktsiisi üle lahendada

22.06.19 ... Eesti ja Läti peaministrid on valmis kohtuma, et arutada aktsiisipoliitika kooskõlastamist. Läti peaminister Krišjanis Karinš heitis sel nädalal Eestile ette omavoli alkoholiaktsiisi langetamisel, Euroopa Ülemkogu koridorides omavahel sel teemal suhelnud Karinš ja Eesti peaminister Jüri Ratas soovivad erimeelsused sõbralike naabrite kombel lahendada.

Ilm läheb jahedamaks

21.06.19 ... Nädalavahetus on peamiselt sajuta, kuid ilm läheb jahedamaks.

Türilased teevad korda kogukonnakeskuseks saanud vana kõrtsihoone

21.06.19 ... Türil päästetakse elule pooleteise sajandi vanune kõrtsiks ja hobusetalliks ehitatud hoone, millest nüüd on saanud kohalik kogukonnakeskus ehk KONN. Kümned vabatahtlikud on maja säästvasse renoveerimisse panustanud juba sadu töötunde.

Pärnu sai 24. korda suvepealinnaks

21.06.19 ... Pärnu kuulutati reedel juba 24. korda suvepealinnaks.

Riigikohus: Eesti kodaniku samast soost registreeritud elukaaslasele elamisloa mitteandmine on põhiseadusvastane

21.06.19 ... Riigikohtu üldkogu tunnistas põhiseadusvastaseks ja kehtetuks välismaalaste seaduse osas, milles see välistab tähtajalise elamisloa andmise Eesti kodaniku samast soost registreeritud elukaaslasele Eestis pereelu elamiseks.

Prefekt: kõik viitab sellele, et tulistaja valis sihtmärgiks taksojuhid

21.06.19 ... Põhja prefekt Kristian Jaani ütles reede öösel Telliskivi tänaval toimunud tulistamist kommenteerides "Aktuaalsele kaamerale", et politseil ei ole veel võimalikke motiive teada, kuid kõik viitab sellele, et kahtlusalune valis oma sihtmärgiks just taksojuhid.

ERR Brüsselis: Eesti jäi kliimalubaduste jagamisel EL-is viimaste hulka

21.06.19 ... Eesti ei olnud valmis Euroopa Liidu ülemkogul lubama kliimaneutraalset majandust aastaks 2050 nagu soovis valdav enamus riike. Eesti toetab aga liikumist kliimaneutraalse majanduse suunas ja peaminister Jüri Ratas loodab pärast keskkonnaministeeriumi analüüsi valmimist sellega edasi liikuda.

Trump kinnitas, et loobus viimasel hetkel Iraani ründamisest

21.06.19 ... USA president Donald Trump kinnitas reedel, et loobus viimasel hetkel õhurünnakutest Iraani vastu, mis olid mõeldud vastusammuna USA luuredrooni allatulistamisele.

Parvlaevad Piret ja Tõll tervitasid suve "tantsuga"

21.06.19 ... Reede oli suvine pööripäev, millega algas suvi.

Nordica lõpetab viiel liinil lendamise, alles jääva kolme liini üle hakkab otsustama LOT

21.06.19 ... Riigile kuuluv lennufirma Nordica teatas, et lõpetab oktoobri lõpust lendamise viiel liinil. Kolme alles jääva liini ärilise riski võtab üle LOT, ent Nordica asub tulevikuks ette valmistama oma kommertsplatvormi. Minister Taavi Aas välistab Nordica müügi.

Opositsioon kahtleb Helme seletuses ESM-i reformis riigi mandaati eirata

21.06.19 ... Rahandusminister Martin Helme kinnitas reedel riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjonis (ELAK), et tema eriarvamusele jäämine EL-i rahandusministrite nõukogus Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) reformi küsimuses oli põhjustatud protseduurireeglite valesti mõistmisest. Opositsioonisaadikud seda ei usu ja väidavad, et Helme tegutses teadlikult Eesti seisukohta eirates.

Gruusias üritasid tuhanded meeleavaldajad tungida parlamendi hoonesse

21.06.19 ... Gruusias pealinnas Thbilisis üritasid tuhanded meeleavaldajad neljapäeval tungida parlamendi hoonesse.

Telliskivis taksojuhi tapnud mees lasi end maha

21.06.19 ... Tallinnas Telliskivi tänaval tulistas kurjategija öösel kella kolme ajal kahte taksojuhti, kellest üks suri. Teine taksojuht on haiglas üliraskes seisus. Arvatav tulistaja, 30-aastane Raivo Jürimäe sooritas päeval politseid nähes enesetapu.

Tusk: Suurbritannia lahkumisleppe üle uusi kõnelusi ei tule

21.06.19 ... Euroopa Liidu juhid hoiatasid reedel Briti järgmist peaministrit, et tema eelkäija Theresa Mayga sõlmitud lahkumisleppe üle ei tule uusi läbirääkimisi.

Prokuratuur on valmis Marti Kuusiku kriminaalasjaga kohtusse minema

21.06.19 ... Viru ringkonnaprokuratuur on lõpuni viinud kohtueelse menetluse kriminaalasjas, kus endisele väliskaubandus- ja IT-ministrile Marti Kuusikule esitati kahtlustus kehalises väärkohtlemises.

Reedene ilm toob äikest

20.06.19 ... Oleme piiritsooniks Venemaa kõrgrõhkkonna ja Skandinaavias võimu haaranud madalrõhkkonna vahel. Homseks liigub madalrõhulohk Baltimaade kohale, mis aitab üles kergitada äikesevihmapilvi, nende all võib tugevaid tuuleiile olla, lisaks ka rahet.

Statistikaameti prognoos: Eestis elab 2080. aastal 1,2 miljonit inimest

20.06.19 ... Statistikaameti rahvastikuprognoosi kohaselt elab 2080. aastal Eestis ligi 1,2 miljonit inimest. Rahvaarv väheneb järgmise 60 aastaga 11 protsenti, järgmise 25 aastaga 35 800 inimese võrra ja 2080. aastaks 145 200 inimese võrra. Loomulik iive langeb, sisseränne toob uusi elanikke, märkis amet.
Suur pidu
PRAEGU VIKERRAADIOS
tule tööle!
löö kaasa!
lastejaam
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: