AK

Ämari lennubaas sai 14 miljonit dollarit maksma läinud uued rajatised

16.10.18 ... Ämari lennubaasis avati teisipäeval 14 miljonit dollarit maksma läinud uued rajatised, mis kaitseväe teatel parandavad lennubaasi võimekust toetada NATO õhuoperatsioone, liitlaste võõrustamist ning väljaõpet.

MPEÕK preester kirikutülist: oikumeenilisel tasemel suhtlus jätkub

16.10.18 ... Vene õigeusukirik katkestas suhted Konstantinoopoli patriarhaadiga, kuid Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku (MPEÕK) preester Toomas Hirvoja sõnul jätkuvad Eestis suhted Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikuga (EAÕK) oikumeenilisel tasemel. Eesti Kirikute Nõukogu president Andres Põder ütles, et praegused arengud teevad muret.

Kolmapäeval tuleb kuni 18 soojakraadi

16.10.18 ... Saabuv öö on meil pilves selgimistega ja sajuta ning temperatuur jääb vahemikku 1 kuni 7 kraadi, rannikualadel on sooja kuni 10 kraadi.

ERR Moskvas: tüli õigeusukirikus võib viia suure kirikulõheni

16.10.18 ... Vene õigeusu kirikukogu ehk sinodi otsus katkestada armulauaosadus Konstantinoopoli patriarhaadiga on mitte ainult religioosne, vaid ka poliitiline, arvavad vene eksperdid.

Muuseumikülastajad saavad Hollandis jälgida Rembrandti maali restaureerimist

16.10.18 ... Hollandi Rijks Museum kavatseb külastajate ees restaureerida kuulsa Rembrandti maali "Öine vahtkond".

Galerii: Paksu Margareeta muuseum sai nurgakivi

16.10.18 ... Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta uuele muuseum-külastuskeskusele pandi 16. oktoobril nurgakivi. Muuseum plaanitakse avada 2019. aasta novembris.

Suri Arto Paasilinna

16.10.18 ... 15. oktoobril suri 76aastasena Soome üks populaarsemaid kirjanikke Arto Paasilinna.

Galerii. Selgusid laste- ja noortenäidendite võistluse võitjad

16.10.18 ... 16. oktoobril kuulutati välja Eesti Teatri Agentuuri 2018. aasta laste- ja noortenäidendite võistluse võitjad. Võistlus toimus koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskuse, VAT Teatri ja NUKU teatriga.

Eesti lugejateni jõudis rootslase Jonathan Lindström teos "Piiskop ja ristisõda 1206"

16.10.18 ... Eesti lugejateni on jõudnud Rootsi arheoloogi ja ajaloolase Jonathan Lindströmi teos "Piiskop ja ristisõda 1206".

Tallinna külastas tänavu rekordarv kruiisituriste

16.10.18 ... Tänavuse kruiisihooaja jooksul peatusid kruiisilaevad Tallinnas kokku 338 korral, tuues pealinna rekordilised 635 000 reisijat.

Võrulased ei nõustu Taara sõjaväelinnaku laiendamisega

16.10.18 ... Võrus jätkub vastasseis kaitseministeeriumi ja kohalike elanike vahel seoses Taara sõjaväelinnaku plaanitava laiendamisega.

Rahandusministeerium saab pöördtõendamise eelnõuga edasi liikuda

16.10.18 ... Rahandusministeerium sai rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise valitsuskomisjonilt põhimõttelise heakskiidu liikuda edasi pöördtõendamise kohustuse eelnõuga.

USA: saudid on nõus ajakirjaniku kadumist põhjalikult uurima

16.10.18 ... USA välisminister Mike Pompeo kohtus teisipäeval Saudi Araabia kuninga ja kroonprintsiga, et arutada ajakirjanik Jamal Khashoggi kadumist ning leida sellest põhjustatud kriisile lahendus.

Riigikogu ei toetanud Isamaa algatust muuta ühistranspordiseadust

16.10.18 ... Isamaa algatatud ühistranspordi seaduse muutmise eelnõu hääletati ühe enamhäälega riigikogus menetlusest välja.

Tartu kultusrestoran Kaseke läheb lammutamisele

16.10.18 ... 2008. aastast on aeg ajalt tulnud Tartu linnavalitsuselt ja arendajalt sõnumeid, et kohe-kohe läheb Tartus, Karlova linnaosas asuva kultusrestorani Kaseke maja lammutamiseks ning asemele on aastaid lubatud äri- ja kortermaju. Praeguseks on asjad nii kaugel, et peagi lähebki lammutamiseks.

Eesti vanimas krematooriumis on 25 aasta jooksul tuhastatud üle 65 000 lahkunu

15.10.18 ... 25 aastat tagasi avati Eesti ja ühtlasi Balti riikide esimene krematoorium. Nüüdseks tuhastatakse Eestis umbes pooled surnutest. Tallinna Krematooriumis veerand sajandi jooksul tuhastatud 65 541 surnukeha

Kölni politsei vabastas pantvangi, kahtlustatav sai raskelt haavata

15.10.18 ... Saksa politsei tegi esmaspäeval lõpu pantvangidraamale Kölni pearaudteejaama apteegis, haavates raskelt arvatavat kurjategijat, kes ise oli eelnevalt vigastanud kaht inimest.

Eesti vanim seilav purjekas Hoppet kolis Haapsalust Kuressaarde

15.10.18 ... Kuressaare linn sai ootamatult juurde ühe ajaloolise vaatamisväärsuse - rannarootslaste kätetöö, Eesti vanim säilinud ja seilav kahemastiline purjekas Hoppet kolis Kuressaare jahisadamasse.

Teisipäeval püsib ilus sügisilm, sooja on kuni 18 kraadi

15.10.18 ... Lähipäevil saab jätkuvalt nautida ilusat sügisilma, soojakraadid kerkivad 18-ni.

Ginter: telefoniandmete massiline kogumine on inimõigustega vastuolus

15.10.18 ... Telefoniandmete massiline kogumine ja tõendina kasutamine pisikuritegude ja tsiviilvaidluste lahendamiseks on vastuolus Euroopa Kohtu lahendi ja inimõigustega, leiab vandeadvokaat Carri Ginter. Justiitsminister Urmas Reinsalu möönab, et elektroonilise side seadus vajab Euroopa Kohtu lahendite järel muutmist.

Tapa vallavanemaks valiti Riho Tell

15.10.18 ... Tapal valiti esmaspäeval vallavanemaks Riho Tell, kes oli enne Tapa ja Tamsalu ühinemist Tamsalu vallavanem.

Põhja-Eesti pimedad soovivad paremat liikluskorraldust ja suuremat tuge

15.10.18 ... Põhja-Eesti pimedate ühing tähistas valge kepi päeva pikema rongkäiguga, et juhtida tähelepanu vajakajäämistele liikluskorralduses, mis takistavad vaegnägijate liikumist. Sotsiaalkaitseminister Kaia Ivale anti üle pöördumine, paludes riigilt suuremat tuge toimetulekuteenuste elushoidmiseks.

Seadusemuudatus teeb sõidujagajatele sõidukikaardi avaldamise kohustuslikuks

15.10.18 ... Riigikogu plaanib viia mullu novembris jõustnud ühistranspordiseadusesse sisse muudatusi, mis kohustavad platvormipõhiseid nn kokkuleppevedajaid avaldama oma sõidukikaardi andmed ning hankima õiget liiki kindlustuse.

Merkel lubas Baierimaa valimiste järel usalduse tagasi võita

15.10.18 ... Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kinnitas pärast oma liitlastele osaks saanud tagasilööki Baieri liidumaa valimistel, et valitsus peab võitma tagasi rahva usalduse.

Näitusel "Eesti kui mõtteline ruum" näeb nii kasvuhooneid kui ka looduslähedast nutikust

15.10.18 ... "Eesti kui mõtteline ruum" on EV100 kunstiprogrammi raames Raplamaa kaasaegse kunsti keskuses avatud näitus, mille enamus töid valmis spetsiaalselt selle väljapaneku tarvis. Teosed vaatlevad Eestit üldinimlikul tasandil.

Koreograaf Liis Vares: tants ei nõua niivõrd palju mõistmist

15.10.18 ... Tantsulavastus "Hingake! Ärge hingake!" toob kokku inimesed, kes liiguvad igapäevaelus erinevaid radu. Pensionär Paša ja koreograaf Liis Vares räägivad kehakeeles teemadel, millest tavakeeles on keeruline kõnelda.

Kaarli kiriku oreli kapitaalremont jõudis lõpule

15.10.18 ... Eesti suurim, üle viie tuhande vilega Kaarli kiriku Walckeri orel sai uue kõla. Annetajate toel tehti pillile kapitaalremont, panustajaid oli 444 ja kõik said ka oma nimelise orelivile.

EL jätkab ettevalmistusi võimalikuks leppeta Brexitiks

15.10.18 ... Euroopa Komisjoni teatel jätkab Brüssel ettevalmistusi võimalikuks leppeta ehk nn kõvaks Brexitiks.

Rukki kanali süvendustööd jõudsid selleks aastaks lõpule

15.10.18 ... Veeteede amet võttis Hiiumaad mandriga ühenadva laevatee ehk Rukki kanali töö vastu ning kuulutas kanali tänavused hooldussüvendustööd lõppenuks.

Eestis kogub hoogu narkootikumide tellimine pimeveebist

15.10.18 ... "See on täpselt nii lihtne, et sul peab olema raha, internetiühendus ja sellega võiks tegeleda ka viieaastane laps, kui tal oleks piisavalt informatsiooni," ütleb noor täiskasvanu Madis (nimi muudetud) pimeveebist narkootikumide tellimise kohta, mis on ka Eestis üha levinum. Tõusutrendi kinnitab ka maksu- ja tolliamet.

Reedel sündis Viljandis 19,1 kraadiga uus 12. oktoobri soojarekord

15.10.18 ... Ilmateenistus mõõtis reedel Viljandis 19,1 kraadiga uue 12. oktoobri Eesti soojarekordi.

Saarde vald plaanib toetada tselluloositehase uuringute algatamist

15.10.18 ... Pärnumaa Saarde valla volikogu plaanib kolmapäevasel istungil toetada Est-For Investi miljardieurose puidurafineerimistehase planeeringu uuringute, sealhulgas keskkonnamõju strateegilise hindamise algatamist valla territooriumil.

Haridusministeeriumil on riigigümnaasiumidele tulevikuks kolm stsenaariumi

15.10.18 ... Kui kõik riigigümnaasiumid saavad avatud, on haridusministeeriumil nende edasise saatuse tarbeks kolm mudelit - võimalik on nii nende üle andmine omavalitsustele, jäämine riigi kätesse kui ka jagatud vastutus.

Ungaris jõustub kodutute tänaval magamise keeld

15.10.18 ... Ungaris jõustub esmaspäeval peaminister Viktor Orbani valitsuse juulikuine seadus, mis keelab tänaval magamise.

Eesti tahab paindlikke lõhepüügikvoote

15.10.18 ... Põllumajandus- ja kalandusnõukogul Luksemburgis lepitakse kokku Läänemere kalakvoodid järgmiseks aastaks. Eesti jaoks on sel korral kõige olulisemad kokkulepped Soome lahe lõhepüügi osas.

Merkeli liitlasi tabas Baieri liidumaal valus kaotus

14.10.18 ... Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli sõsarparteid tabas pühapäevastel Baieri liidumaa valimistel valus lüüasaamine, mis võib avaldada mõju kogu valitsuskoalitsioonile.

Uus nädal algab päikeselise ja sooja ilmaga

14.10.18 ... Ilmajaama teatel tuleb uue nädala esimene päev päikeseline ning sooja on kuni 18 kraadi.

PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: