AK

Armeenia valimistel juhib Pašinjani valimisliit

09.12.18 ... Armeenias pühapäeval korraldatud ennetähtaegsetel parlamendivalimistel juhib esialgsete tulemuste kohaselt Nikol Pašinjani valimisliit Minu Samm 66,37 toetusprotsendiga, teatas keskvalimiskomisjoni internetikülg.

Valga segakoor Rõõm tähistas 35. sünnipäeva suure kontserdiga

09.12.18 ... Valga segakoor Rõõm tähistas suurejoonelise kontserdiga 35. aastapäeva. Et dirigent Sirje Pässal täitus 70. eluaasta, on ta koori juhtinud täpselt poole oma elust. Rõõm on samal ajal nii koor, sõpruskond kui ka Lõuna-Eesti kaubamärk, kes on tegutsemisaja jooksul osalenud kõigil üldlaulupidudel ja aidanud korraldada rahvakultuuri tähtpäevi.

MTÜ Saagu Parem püüab laste jõulusoovide täitmise kõrval ka nende tervist edendada

09.12.18 ... Võrumaal on kokku kogutud maakonna vähekindlustatud perede laste kingisoovid, et valmistada neile jõulurõõmu. Soovide täitmise kõrval on heategevusorganisatsioon Saagu Parem võtnud ka oma sihiks noorte tervise edendamise.

"Aktuaalne kaamera. Nädal" tutvus koos Taimar Peterkopiga tema uue töökohaga

09.12.18 ... Esmaspäevast alustab riigisekretärina tööd 41-aastane Taimar Peterkop, kes Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektorina pidi lahendma Eesti ühe suurema e-kriisi, kui sajad tuhanded ID-kaardid tuli sulgeda.

"Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, milliseid heategusid on inimesed tänavu teinud

09.12.18 ... Käesolev jõuluaeg toob inimestes välja kõige parema ja heldema poole. "Aktuaalne kaamera. Nädal" küsiski, millise heateo on inimesed sel aastal ise teinud või plaanivad veel teha.

Uuel nädalal läheb ilm tasapisi külmemaks ning sajab lund ja lörtsi

09.12.18 ... Lähiajal hakkab ilm tasapisi aina külmemaks minema ning vaheldumisi sajab lund ja lörtsi.

Tallinna Vangla saatis kõik tööta jäänud valvekoerad uutesse kodudesse

09.12.18 ... Uue Tallinna vangla valmimisel jäi tööta seitse valvekoera. Tänu ühe vanglatöötaja jõupingutustele ja heade inimeste olemasolule, jõudsid kõik neljajalgsed sel nädalal uude koju.

Eesti Kunstimuuseum põimib juubeliaastal kokku mineviku ja tuleviku

09.12.18 ... Eesti kunstimuuseum lükkas sel nädalal avatud suurnäitusega käima 100. sünnipäeva tähistava aasta. "Aktuaalne kaamera. Nädal" käis uurimas, kuidas sündis Eesti Kunstimuuseum ja milliseid aardeid peidab endas Kadrioru loss.

Eesti 200: Eesti peamine probleem on see, kuidas heaoluühiskonda üleval pidada

09.12.18 ... Uus erakond Eesti 200 arutas valimisprogrammi. Erakonna juhi Kristina Kallase sõnul on Eesti peamised lahendamist vajavad probleemid töökäte vähesus ja küsimus, kuidas me oma heaoluühiskonda tulevikus üleval peame.

Ida-Viru keskhaigla hakkab küsima visiiditasu ka tühistamata eriarstiaegade eest

09.12.18 ... Ida-Viru keskhaigla on hädas patsientidega, kes jätavad eriarsti kokkulepitud visiidile tulemata. Sellega võitlemiseks hakkab haigla uuel aastal küsima visiiditasu ka nende kordade eest, kui inimene jätab vastuvõtule mitteilmumisest teatamata.

Koogiste külla Lelle-Pärnu rongiliini asendavad bussid ei jõua

09.12.18 ... Laupäeval süütasid Raplamaal Koogiste raudteejaamas ümberkaudsete külade elanikud leinaküünlaid, et väljendada nördimust valitsuse otsuse vastu lõpetada rongiliiklus Lelle-Pärnu liinil. Koogiste rahva olukorra teeb eriti keeruliseks see, et majandusminister Kadri Simsoni lubatud asendusbussid Koogiste külla üldse ei jõuagi.

Fotod: Tallinnas avaldati rändeleppe vastu meelt

09.12.18 ... Liikumine Tark ja Terve Eesti avaldas pühapäeval Vabaduse väljakul meelt ÜRO rändeleppe vastu ning sõnavabaduse toetuseks. Vabaduse väljaku kõrval Wabaduse kohvikus kogunes samal ajal erakond Eesti 200, lubades pakkuda alternatiivi hirmu õhutavale poliitikale.

Flaami rahvuslased lahkuvad rändetüli tõttu Belgia valitsusest

09.12.18 ... Belgia flaami rahvuslaste erakond N-VA lahkub peaminister Charles Micheli võimuliidust riigi otsuse tõttu liituda ÜRO ränderaamistikuga, ütles siseminister ja N-VA liige Jan Jambon pühapäeval.

Hiina nõudis Kanada suursaadikult Huawei finantsjuhi vabastamist

09.12.18 ... Hiina kutsus laupäeval seoses Huawei finantsjuhi Meng Wanzhou kinnipidamisega välja Kanada suursaadiku John McCallumi ja nõudis, et ta kohe vabastataks, teatas riiklik uudisteagentuur Xinhua.

Brasiilias sai pangaröövikatses vähemalt 11 inimest surma

08.12.18 ... Brasiilias hukkus pangaröövikatses vähemalt 11 inimest.

Muuseumimäng tutvustab jõulukombeid ja õpetab meisterdama

08.12.18 ... Sel nädalavahetusel ja 5. jaanuaril toimub Tallinna Linnamuuseumi jõulumäng "Üle linna jõulud!", mille käigus õpitakse nii vanu jõulukombeid, meisterdatakse lindudele jõulumaiust kui ka harjutatakse lugemist koos teraapiakoertega.

Pühapäev on tuuline ning vihma- ja lörtsisajune

08.12.18 ... Lähipäevad on sajused, pühapäeval puhub ka tugev tuul.

Eesti automaatide hanke võitja relvi kasutab praegu eelkõige mitme riigi politsei

08.12.18 ... Kaitsevägi valis uute automaatide tarnijaks USA ettevõtte Lewis Machine & Tool Company (LMT). Plaanis on sõlmida leping 16 000 automaadile ja varustusele aastani 2026 kuni 75 miljoni euro eest. Praegu kasutab ettevõtte automaate näiteks Uus-Meremaa sõjavägi, aga eelkõige mitme riigi eriüksused ja politsei.

Eestlane Pariisis: Lääne ühiskondi ootab ees majandusmudeli ümbermõtlemine

08.12.18 ... Pariisis töötav Columbia ülikooli antropoloogia doktorant Gustav Kalm tõdes, et kuigi Pariisis olid laupäevased protestid rahulikumad kui nädal tagasi, peituvad probleemid inimeste sügavamas rahulolematuses viimase paarikümne aasta arengutega. Tema hinnangul peab Lääne ühiskond hakkama ilmselt oma majandusmudelit ümber vaatama.

Kaks pussitamist Kuressaares: üks mees hukkus, teine sai viga

08.12.18 ... Politsei pidas laupäeva varahommikul Kuressaares kinni kaks kohalikku meest, keda on alust kahtlustada 52-aastase mehe tapmises ja 39-aastase mehe vigastamises.

Venemaal suri 91-aastasena inimõigusaktivist Ljudmila Aleksejeva

08.12.18 ... Venemaal suri laupäeval 91 aasta vanuses juhtiv inimõigusaktivist Ljudmila Aleksejeva.

Toidupank loodab enne jõule koguda 40 000 kg toiduaineid

08.12.18 ... Rohkem kui 900 Eesti Toidupanga vabatahtlikku kogub sel nädalavahetusel toiduannetusi pea 50 kaupluses, et toimetulekuraskustes pered enne jõule kõhud täis saaks.

Jõuluvanad ja päkapikud võistlesid Tartus traditsioonilisel jõulukrossil

08.12.18 ... Tartus istusid jõuluvanad ja päkapikud jalgrataste selga, et Raadi mõisa pargis traditsioonilisel jõulukrossil võistelda.

ERR Moskvas: FSB sõnul olid Ukraina sõjalaevad Kertši väinas ise lahinguvalmiduses

08.12.18 ... Intsident Ketši väinas, kus Vene piirivalvurid avasid tule Ukraina sõjaväe suurtükikaatrite pihta, oli Ukraina povokatsioon, ütlesid laupäeval kaks Venemaa julgeolekuteenistuse FSB kõrget ametnikku. Nende väitel olid ukrainlased ise lahinguvalmiduses ja venelastel ei jäänud muud üle kui kasutada suurtükke.

Ministeerium: üle Prantsusmaa avaldab meelt 31 000 inimest

08.12.18 ... Nn kollavestide valitsusvastastest meeleavaldustest võtab laupäeval üle Prantsusmaa osa umbes 31 000 inimest, ütles siseministeeriumi riigisekretär Laurent Nuñez ja lisas, et kinni on peetud 700 inimest.

Fotod: toimus viimane rongireis Lelle-Pärnu lõigul

08.12.18 ... Laupäeval toimusid viimased rongireisid Tallinna ja Pärnu vahel. Alates pühapäevast saab Lellest ja Raplast Pärnusse ja tagasi bussiga.

OPEC ja partnerid leppisid kokku 1,2 miljoni barreli suuruses kärpes

07.12.18 ... Naftakartell OPEC ja selle partnerriigid, teiste seas Venemaa, leppisid reedel kokku kärpida naftatoodangut ühtekokku 1,2 miljoni barreli võrra päevas, lootuses selle hinda tõsta, teatas Iraagi naftaminister.

Suurbritannia plaanib Eesti rannikul meredessandiõppust

07.12.18 ... Suurbritannia plaanib järgmisel aastal meredessandiõppust Eesti rannikul. See on esimene kord, kui britid kombineerivad mere-, õhu- ja maaväe ühistegevust siin piirkonnas. Plaanis on harjutada ka laiemalt eri väeliikide koostööd ning suurendada järgmises väekontingendi vahetuses raskesoomuse osakaalu. Suurbritannia on NATO lahingugrupi raamriik Eestis.

Portugalis pani streik rongiliikluse seisma

07.12.18 ... Portugalis korraldasid mitu ametiühingut tööseisaku, mistõttu jäid suuremate linnade ja keskuste rongid seisma.

Jazzkaar tõestab, et orel sobib ka elektroonilisse muusikasse

07.12.18 ... Orel ei ole vaid kirikupill, vaid mitmekülgne instrument, mida saab kasutada ka näiteks elektroonilises muusikas.

Palamuse külastuskeskuse ehitamisel seisti silmitsi mitmete takistustega

07.12.18 ... Palamuse külastuskeskuse projekteerinud arhitektuuribüroode KOKO ja ÖÖ-ÖÖ suurim väljakutse oli sobitada uus hoone ajaloolise koolimajaga. See õnnestus nii hästi, et seda on juba tunnustanud ka Muinsuskaitseamet. Ehitusel seisti aga silmiti mitme takistusega.

Soomes ei nähta haakristilippude lehvitamises põhjust seaduste muutmiseks

07.12.18 ... Soome siseminister Kai Mykkänen suhtub kõhklevalt seaduste karmistamisse seoses natsi-lippude lehvitamisega.

Kreeka peaminister arutas Moskvas suhete parandamist

07.12.18 ... Kreeka peaminister Alexis Tsipras sõitis reedel Moskvasse, et arutada suhete parandamist Venemaaga.

Hiidlased ei ole parvlaevareiside vähendamisega nõus

07.12.18 ... Hiiumaa ettevõtjad ja vallajuhid ei ole nõus, et maanteeamet vähendab talvel Hiiumaa parvlaevagraafiku reiside arvu. Maanteeamet toob põhjuseks meresõiduohutuse talvistes oludes ja graafiku stabiilsena hoidmise, kuid hiidlased pole rahul, et reise võetakse vähemaks juba enne kui rasked jääolud käes on.

CDU juhiks valiti Annegret Kramp-Karrenbauer

07.12.18 ... Saksa Kristlik-Demokraatliku Liidu uueks juhiks valiti teises voorus 517 häälega Annegret Kramp-Karrenbauer, lüües oma vastaskandidaati Friedrich Merzi, kes kogus 482 häält.

Reformierakond avalikustas esimesena kõik kandidaadid

07.12.18 ... Reformierakonna juhatus saatis üldkogule kinnitamiseks 125 nimega valimisnimekirja, mille nimekirjatoimkond koostas sisevalimiste tulemuste põhjal.

Prantsusmaal on laupäeval oodata uusi vägivaldseid rahutusi

07.12.18 ... Kuigi Prantsusmaa valitsus on praeguseks tulnud vastu nn kollaste vestide protestiliikumise esialgsele soovile ehk loobunud kütuseaktsiisi tõstmisest, on ka sel nädalavahetusel Pariisis ja mujal oodata meeleavaldusi ning ilmselt ka vägivaldseid massirahutusi.

Analüüs: riik tegi Alli Rutto juhtumis 2013. aastal vea

07.12.18 ... Tartu ülikooli õigusteadlaste hinnangul on riik Abhaasia eestlase Alli Rutto kodakondsusküsimuses teinud 2013. aastal vea.

Selgusid Eesti Arhitektuuripreemiad 2018 laureaadid

06.12.18 ... Täna õhtul Salme kultuurikeskuses toimunud Eesti Arhitektuuripreemiad 2018 auhinnatseremoonial kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali, Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Sisearhitektide Liidu ning Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiate laureaadid. Tunnustuse said 16 kohaliku arhitektuurimaastiku säravamat tööd ja tegijat.

Tarbijahinnad tõusid novembris aastaga 3,4 protsenti

07.12.18 ... Tarbijahinnad tõusid novembris võrreldes eelmise aasta novembriga 3,4 protsenti, aastamuutust mõjutas enim elekter, soojusenergia ja küte.
jõulutunnel

PRAEGU VIKERRAADIOS
luuleta ja loe!

kuula Eesti laul 2019 lugusid
jõulud lähenevad
Lastejaama jõulukalender

Vaata

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
jõulupood

Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: