AK

Vene riikliku arhiivi näitusel on väljas Molotovi-Ribbentropi pakti originaal

22.08.19 ... Vene riiklikus arhiivis avati näitus "1939. Teise maailmasõja algus". Selle peamiseks eksponaadiks kujunes mittekallaletungi leping Nõukogude Liidu ja Natsi-Saksamaa vahel, mis on tuntud Molotovi-Ribbentropi pakti ja selle salaprotokollide nime all.

Aaviksoo: komisjon selgitab Nurkse instituudi rahakasutuses välja tõe

22.08.19 ... Tallinna tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo rääkis, et Ragnar Nurkse instituudi raha kasutuse küsimustes selgitab tõe välja spetsiaalselt kokku kutsutud komisjon.

Reede toob Põhja-Eestisse vihmahood, lõuna poole suvesooja

22.08.19 ... Reede tuleb Lõuna-Eestis suviselt soe ilm, Eesti lääne- ja põhjatiib saavad aga vihmahooge.

Valitsus kinnitas teise pensionisamba reformi põhimõtted

22.08.19 ... Valitsuskabinet kiitis neljapäevasel nõupidamisel heaks rahandusministri ettepanekud teise pensionisamba reformimiseks, millega muudetakse vabatahtlikuks teise sambaga liitumine ja sealt lahkumine.

Konverents: Balti kett jääb kogu maailmas ainulaadseks

22.08.19 ... See, kuidas eestlased, lätlased ja leedulased moodustasid kolme aastakümne eest oma vabaduse nõudmiseks Balti keti, jääb kogu maailmas ainulaadseks nii poliitiliselt kui ka korralduslikult, kinnitati rahvusvahelisel konverentsil Riias. Nüüd on maailm muutunud ja Läti presidendi Egils Levitsi hinnangul on järjest enam neid probleeme, mida ükski riik eraldi ei suuda lahendada.

Ugala teatri uueks loominguliseks juhiks sai Tanel Jonas

22.08.19 ... Neljapäeval kogunes Ugala teatri juhi Garmen Tabori moodustatud konkursikomisjon, et valida teatrile uus loominguline juht. Komisjoni otsusel hakkab tulevikus Ugala teatri loomingulist suunda kujundama näitleja ja lavastaja Tanel Jonas. Praegu Vanemuise teatri ridadesse kuuluv Jonas alustab Ugalas tööd 1. septembrist.

Galerii: Jõhvis jäi senine võim püsima

22.08.19 ... Jõhvis on vähem kui aasta jooksul kolm korda püütud võimu vahetada. Ühelgi korral pole see opositsioonil õnnestunud.

Lääneranna vallavolikogu jättis Lihula samba osas otsuse tegemata

22.08.19 ... Lihula samba koopia püstitamist arutanud Lääneranna vallavolikogu ei võtnud neljapäeval mälestuskivi osas otsust vastu, vaid moodustas komisjoni, kes valmistab ette septembris hääletusele mineva eelnõu.

Kehvas seisus rahvusraamatukogu saab uue ilme 2026. aastaks

22.08.19 ... Valitsuskabineti otsus eraldada raha rahvusraamatukogu renoveerimiseks tähendab seda, et kehvas seisus hiigelhoone tehakse aastaks 2026 korda ja enam veel – tulevikus mahub samasse majja ära ka rahvusarhiiv. 2022. aastal algavad mahukad renoveerimistööd lähevad maksma üle 60 miljoni euro.

Macron Johnsonile: Brexiti Iiri kaitsemeede on asendamatu

22.08.19 ... Briti peaministrit Boris Johnsonit võõrustav Prantsuse president Emmanuel Macron ütles neljapäeval, et Brexiti leppe kaitsemeede on asendamatu.

Zelenski: Venemaa G8-st välja arvamise ajast saadik pole miski muutunud

22.08.19 ... Ukraina saatkond USA-s kutsus G7 riigijuhte mitte taganema põhimõtetest ja sundima ühiste pingutustega Venemaa naasma "konstruktiivse käitumise" juurde.

Helme ja Vaher kinnitasid koostöö jätkumist

22.08.19 ... Siseminister Mart Helme ütles, et kohtus neljapäeva hommikul politseijuhi Elmar Vaheriga ja nad tõmbasid omavahelisele tülile joone alla. Elmar Vaher kinnitas, et jätkatakse eesmärgipõhise koostööga.

Lääneranna vallavolikogu hakkab arutama Lihula samba küsimust

22.08.19 ... Lääneranna vallavolikogu hakkab neljapäeval arutama 2004. aastal Juhan Partsi valitsuse poolt eemaldada lastud Lihula samba koopia püstitamise küsimust.

Ajaleht: TTÜ-s peteti süsteemselt välja euroraha

22.08.19 ... Postimehe andmetel esitasid Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi teadlased Euroopa Komisjonile valeandmeid, millega paisutati TTÜ töökoormus kunstlikult suureks ning raha kanti töötasudeks inimestele, kes projektis ei osalenud.

Neljapäeval ootab ees vahelduva pilvusega, kuid soe ilm

21.08.19 ... Neljapäeval on oodata vahelduva pilvisusega, aga sooja ilma. Temperatuur tõuseb kuni 22 kraadini.

Uurimismeeskond külastas Titanicu vrakki

21.08.19 ... Rahvusvahelise uurimismeeskonna liikmed külastasid 1912. aastal uppunud Titanicu laevavrakki.

Keskkonnaamet ootab teavet looduslikku tasakaalu ohustava võõrliigi kohta

21.08.19 ... Keskkonnamet ootab teavet looduslikku tasakaalu ohustava võõrliigi - vereva lemmaltsa - leviku kohta Eestis. Kogu Euroopas hävitamisele kuuluv verev lemmalts ohustab meie looduse mitmekesisust ja seeläbi ka haruldasi liike.

Merkel: Brexiti põhiküsimus on Iiri piir

21.08.19 ... Briti peaminister Boris Johnson ütles kohtumisel Saksamaa liidukantsler Angela Merkeliga, et Ühendkuningriik tahab leppega Brexitit. Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ütles, et Ühenkuningriigi peamine murekoht Euroopa Liidust lahkumisel on jätkuvalt Iiri piir.

Putin Helsingis: soovime taastada täiemahulised suhted Euroopa Liiduga

21.08.19 ... Venemaa president Vladimir Putin külastas kolmapäeval Helsingit, kus kohtus oma Soome kolleegi Sauli Niinistöga. Putin ütles pressikonverentsil, et soovib taastada suhted Euroopa Liiduga täies mahus.

Pärnu linnaga liitumist taotlenud Sauga külad jäävad Tori valla koosseisu

21.08.19 ... Tori vallavolikogus ei läinud läbi eelnõu, millega taheti muuta aastate tagust nelja omavalitsuse ühinemislepingut. See andnuks endise Sauga valla küladele võimaluse Pärnuga liituda, mis haldusreformi ajal kujunes tõsiseks probleemiks.

India asepresident loodab süvendada majandussuhteid Balti riikidega

21.08.19 ... Eestit külastas kahepäevasel töövisiidil India Vabariigi asepresident Muppavarapu Venkaiah Naidu. Tegemist on esimese kõrgetasemelise India visiidiga Eestisse.

Galerii: Aseris protestis kohalik rahvas usuliikumise vastu

21.08.19 ... Aseris toimus protestimiiting sekti Jumala Otsijate Liikumine vastu, kes soovib teha Aserist rahvusvaheliselt tuntud usukeskust. Usumeeste sõnul loodavad nad ajaga kohalikele tõestada, et piirkonnale soovitakse üksnes head.

Kohus saatis Meelis Lao üldkasulikku tööd tegema

21.08.19 ... Harju maakohus kinnitas kolmapäeval karistusleppe ja saatis ebaseaduslikule vabaduse võtmisele kaasaaitamises süüdistatava skandaalse ärimehe Meelis Lao ühiskondlikult kasulikule tööle.

Tasuta lõunaid pole olemas: restoranid maksavad toidu kullerveo eest rasvaseid tasusid

21.08.19 ... Bolt sisenes kolmapäevast toidu kojuveo turule, pakkudes turule sissesöömise ajaks toidukohast eine kojutellimist klientidele tasuta. Sõltumata sellest, kas ja kui palju klient toidu kullerveo eest maksab, tuleb lõviosa teenusest maksta komisjonitasuna kinni siiski restoranil endal.

Trump lükkas Gröönimaa pärast edasi kohtumise Taani peaministriga

21.08.19 ... USA president Donald Trump teatas teisipäeval, et lükkab edasi eelseisva kohtumise Taani peaministriga, sest viimane polnud huvitatud Gröönimaa müümisest Ühendriikidele.

Reformierakond tahab Ratase usaldushääletuse teha tuleval esmaspäeval

21.08.19 ... Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles ERR-ile, et fraktsioon tahab peaminister Jüri Ratase usaldushääletuseks riigikogu erakorraliselt kokku kutsuda tuleval esmaspäeval.

Kohus mõistis Haron Dikajevi pikaks ajaks vangi

21.08.19 ... Harju maakohus tunnistas kolmapäeval Eesti kuritegelikus ilmas mõju omava Haron Dikajevi süüdi kuritegeliku ühenduse juhtimises ja mõistis talle pika vanglakaristuse.

USA välisministeerium kiitis heaks 66 F-16 hävitaja müügi Taiwanile

21.08.19 ... USA välisministeerium kiitis teisipäeval heaks 66 F-16 hävitaja müümise Taiwanile. On oodata, et samm pahandab Pekingit.

Konkurentsiamet tahab notarid hindadega konkureerima panna

21.08.19 ... Konkurentsiamet teeb justiitsiministeeriumile ja notarite kojale ettepaneku loobuda fikseeritud notaritasudest ja kehtestada teenustele hinna ülempiir, mis võimaldaks notaritel tasu alusel konkureerida.

Bolt käivitab Tallinnas toidu tellimise teenuse

21.08.19 ... Bolt käivitab kolmapäevast Tallinnas teenuse, millega saab mobiilirakenduse abil restoranidest toitu tellida. Esialgu on toidu kohaletoomine Bolt Foodi rakenduse abil tasuta, mis kindlasti tekitab turul muutusi.

Itaalia peaminister astus tagasi

20.08.19 ... Itaalia peaminister Giuseppe Conte ütles teisipäeval senaatoritele, et astub tagasi, kuna tema parempopulistlik koalitsioonipartner Liiga, mida juhib siseminister Matteo Salvini, otsustas loobuda valitsuse toetamisest. Conte esitas õhtul presidendile lahkumisavalduse.

"Aktuaalse kaamera" tagasivaade 20. augusti sündmustele

20.08.19 ... Otsuse Eesti riiklikust iseseisvusest võttis Ülemnõukogu vastu 20. augusti õhtul kell 23.03. Samal ajal olid Tallinna jõudnud dessantväelased Pihkvast ning olukord oli ärev.

Toris võistlesid noorhobused

20.08.19 ... Tori hobusekasvanduses astusid Tori tõugu noorhobused täna žürii ette, kus hinnati nende kehaehitust, jalgu, sammu ja traavi. Ja kuna paari-aastastele loomadele oli see esimene kord žürii ees olla siis oli ka neid, kes pisut närvis olid.

Pirita-Kosel avati NKVD poolt mõrvatute mälestustahvel

20.08.19 ... Teisipäeval avati Pirita-Kosel mälestustahvel 41. aastal NKVD poolt seal mõrvatud Eesti kodanike mälestuseks. Kuna hooletusse jäetud krunt on praegu eravaldus, paigaldati tahvel krundi kõrvale.

Eestlased, lätlased ja leedulased korraldasid Balti keti meenutussõidu

20.08.19 ... Eesti, Läti ja Leedu vanasõiduklubid korraldasid Balti keti 30. aastapäeva tähistamiseks ühise meenutussõidu mööda toonast teed Vilniusest läbi Riia Tallinnasse. Paljude osalejate emotsioon oli sarnane 30 aasta tagusega ja nooremadki said aimu, mis tunne oli kolmel rahval koos vabadust nõuda.

Sildam presidendi kõnest: see oli hästi sisepoliitiline

20.08.19 ... ERR-i poliitikatoimetaja Toomas Sildami sõnul oli president Kersti Kaljulaidi taasiseseisvumispäeva kõne suurema rõhuga sisepoliitikale.

Gran Canarial on metsatulekahjude eest evakueeritud juba üle 9000 inimese

20.08.19 ... Hispaanias Gran Canarial on metsatulekahjude eest evakueeritud juba üle 9000 inimese. Leegid lahvatasid laupäeva pärastlõunal Gran Canaria saarel Vallesco linna lähedal.

Tusk lükkas Johnsoni nõudmise Iiri kaitsemeetme osas tagasi

20.08.19 ... Euroopa Komisjoni eesistuja Donald Tusk lükkas tagasi Briti peaministri Boris Johnsoni nõudmise loobuda Brexiti nn kaitsemeetmest.

Starship kaasas 40 miljonit dollarit

20.08.19 ... Maailma juhtiv pakirobotifirma Starship kaasas A-seeria investeeringuga 40 miljonit dollarit. Esimesena 100 000 paki vedamiseni jõudnud Starship plaanib järgmise 24 kuu jooksul oma teenusega laieneda sajasse ülikoolilinnakusse USAs.

Fotod: Leedu president asetas pärja kommunismiohvrite memoriaalile

20.08.19 ... Tallinnas visiidil viibiv Leedu president Gitanas Nauseda asetas taasiseseisvumispäeval pärja Maarjamäe kommunismiohvrite memoriaalile.

Toompeal kogunes taasiseseisvumispäeva tähistama 20. Augusti Klubi

20.08.19 ... Teisipäeva keskpäeval pidas Toompea lossi Valges saalis traditsioonilise piduliku koosoleku 20. Augusti Klubi.

USA katsetas keskmaa tiibraketti

19.08.19 ... USA katsetas maismaal baseeruvat keskmaa tiibraketti, teatas kaitseministeerium esmaspäeval, mõni nädal pärast seda, kui Ühendriigid lahkusid keskmaa tuumajõudude leppest INF.
PRAEGU VIKERRAADIOS
pidu "minu arm"
suveseiklus
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: