AK

Poola lammutab Nõukogude sõjaväelastele püstitatud monumendi

18.10.18 ... Poola võimud lammutavad Varssavis Teise maailmasõja järel Nõukogude armee auks püstitatud monumendi.

Eesti 200 esimeheks pürgiv Kristina Kallas välistas koostöö EKRE-ga

18.10.18 ... Eesti 200 algataja Kristina Kallas ütles, et kandideerib 3. novembril toimuval Eesti 200 kongressil loodava erakonna esimeheks.

Kertši koolirünnaku ohvrite arv kasvas, õhus on veel palju küsimusi

18.10.18 ... Võimude teatel on Kertši õppeasutuses kolmapäeval toimunud rünnaku ohvrite arv kasvanud.

Krimmi õppeasutuse rünnakus hukkus vähemalt 18 inimest

17.10.18 ... Venemaa poolt annekteeritud Krimmi poolsaarel Kertši sadamalinnas kärgatas kolmapäeval plahvatus kohalikus polütehnilises kolledžis. Venemaa meedia andmetel on hukkunud vähemalt 18 ja saanud viga umbes 40 inimese. Võimude teatel oli tegu rünnakuga, mille ühe korraldajana on mainitud praeguseks enesetapu sooritanud sama kooli õpilast.

Kanada seadustas kanepi kasutamise mõnuainena

17.10.18 ... Kanadast sai kolmapäeval esimene suur lääneriik, mis seadustas marihuaana ja korrastas selle müügi ja rekreatiivse kasutamise.

EL-i riigijuhid püüavad Brexiti kõnelusi ummikust välja lükata

17.10.18 ... Euroopa Liidu riigijuhid püüavad Brüsselis Ülemkogul paigast lükata ummikusse jooksnud Brexiti läbirääkimisi.

Tartus võtsid eakad mõõtu terviseolümpial

17.10.18 ... Tartus võtsid eakad mõõtu terviseolümpial. Ligi 100 osalejaga olümpiamängude alad varieerusid paberlennukite täpsusvisetest topispalli kaugusvisete ja jalgpalli penaltite löömiseni.

Neljapäev on sajune, kuid veel üsna soe

17.10.18 ... Lähipäevil läheb ilm sajusemaks ning neljapäeval on veel sooja kuni 17 kraadi. Edaspidi läheb ka veidi jahedamaks.

Komi ansambel tutvustab Põlvamaa koolides oma keelt ja kombeid

17.10.18 ... Üle Eesti on käimas hõimunädal, mis päädib pühapäeval soome-ugri rahvastele pühendatud hõimupäevaga. Komi ansambel käib aga mööda Põlvamaa koole oma kultuuri tutvustamas.

Lüllemäe raamatukogu taaselustab Karulas Jaan Lattiku vaimset pärandit

17.10.18 ... Valgamaa Lüllemäe raamatukogu eestvõttel taaselustatakse riigimehe, kirjaniku ja vaimuliku Jaan Lattiku vaimset pärandit tema sünnikohas Karulas. Kolmapäeval esitleti Lattiku 140. sünniaastapäeva puhul Karulaga seotud lugude kogumikku ja rändaja virtuaalset infokioskit, Lüllemäe raamatukogu sai aga uued ruumid.

Ametiühing: streik tugevdas Rakvere lihatööstuse töötajate ja juhtide sidet

17.10.18 ... Streikide järel on Rakvere lihatööstuses saavutatud töörahu ja ametiühingud loodavad jõuda uute palgaläbirääkimiste käigus kollektiivlepingu sõlmimiseni. Töötajate esindaja Janek Sammuli sõnul lõi streik töötajate ja juhtide vahel tugevama sideme.

Eesti langes rahvusvahelises konkurentsivõime edetabelis kaks kohta

17.10.18 ... Maailma Majandusfoorum avaldas riikide majanduste konkurentsivõime tänavuse edetabeli ning Eestil on selles 32. koht.

TS Laevad katkestas kollektiivlepingu läbirääkimised ja kavandab streiki

16.10.18 ... Suursaarte ja mandrivahelist parvlaevaühendust opereeriv TS Laevad pöördus riikliku lepitaja poole, kuna alates selle aasta märtsist kestnud läbirääkimised meremeeste sõltumatu ametiühinguga (EMSA) ei ole viinud kollektiivlepingu sõlmimiseni. Kokkuleppe puudumine võib tuua kaasa hoiatusstreigi.

Tulirelvaõigus on igal viiendal abipolitseinikul, alarmsõiduluba igal kaheksandal

17.10.18 ... Teisipäeva keskpäeval sattus abipolitseiniku juhitud politseibuss Tallinnas alarmsõidul õnnetusse, millega kaasnes viis vigastatut ja mis pani küsima, kui suurt rolli abipolitseinikud üldse politseitöös kannavad.

Saarde vallavolikogu andis loa tselluloositehase rajamise uuringuteks

17.10.18 ... Pärnumaa Saarde vallavolikogu otsustas kolmapäeval, et valla territooriumil võib alustada uuringuid tselluloositehase ehitamiseks.

Poliitikute hinnangul võtab riigikogu eelarve vastu hoolimata vähemusvalitsusest

17.10.18 ... Riigikogus läbis esimese lugemise 2019. aasta riigieelarve, mille kulude maht on kokku 11,3 miljardit ja tulude maht 11,06 miljardit eurot. Poliitikute hinnangul võtab riigikogu eelarve vastu hoolimata sellest, et võimul on vähemusvalitsus. Kolmapäeval läbis eelarve esimese lugemise.

Purjus juhi põhjustatud liiklusõnnetuses hukkus jalakäija

17.10.18 ... Narvas sõitis kolmapäeval purjus juht autoga otsa jalakäijale, kes hukkus.

Browder esitas Nordea vastu kuriteoteate

17.10.18 ... Rootsi majanduskuritegude amet (EBM) kinnitas, et on saanud avalduse ja dokumente, milles väidetakse, et panganduskontsern Nordea ei ole täitnud rahapesuvastastest seadustest tulenevaid kohustusi. Ettevõtja Bill Browderi teatel on sarnased kaebused esitatud ka Taani ja Norra võimudele ning lähiajal tehakse kuriteoteade ka Soome võimudele.

Raimond Kaljulaid: EKRE valijaid ei saa ühiskonnast välja arvata

17.10.18 ... Kuigi EKRE juhtivpoliitikud viljelevad ksenofoobset poliitikat, on nende valijad osa ühiskonnast, mistõttu ei saa koostööd EKRE-ga välistada, tunnistas Keskerakonna juhatuse valimistel enim hääli saanud Raimond Kaljulaid ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast".

Bookeri preemia võitis Põhja-Iirimaa kirjanik Anna Burns

17.10.18 ... Seekordse Man Bookeri preemia pälvis kirjanik Anna Burns teosega "Milkman". Ta on esimene selle preemia võitnud Põhja-Iirimaa kirjanik.

Ämari lennubaas sai 14 miljonit dollarit maksma läinud uued rajatised

16.10.18 ... Ämari lennubaasis avati teisipäeval 14 miljonit dollarit maksma läinud uued rajatised, mis kaitseväe teatel parandavad lennubaasi võimekust toetada NATO õhuoperatsioone, liitlaste võõrustamist ning väljaõpet.

MPEÕK preester kirikutülist: oikumeenilisel tasemel suhtlus jätkub

16.10.18 ... Vene õigeusukirik katkestas suhted Konstantinoopoli patriarhaadiga, kuid Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku (MPEÕK) preester Toomas Hirvoja sõnul jätkuvad Eestis suhted Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikuga (EAÕK) oikumeenilisel tasemel. Eesti Kirikute Nõukogu president Andres Põder ütles, et praegused arengud teevad muret.

Kolmapäeval tuleb kuni 18 soojakraadi

16.10.18 ... Saabuv öö on meil pilves selgimistega ja sajuta ning temperatuur jääb vahemikku 1 kuni 7 kraadi, rannikualadel on sooja kuni 10 kraadi.

ERR Moskvas: tüli õigeusukirikus võib viia suure kirikulõheni

16.10.18 ... Vene õigeusu kirikukogu ehk sinodi otsus katkestada armulauaosadus Konstantinoopoli patriarhaadiga on mitte ainult religioosne, vaid ka poliitiline, arvavad vene eksperdid.

Muuseumikülastajad saavad Hollandis jälgida Rembrandti maali restaureerimist

16.10.18 ... Hollandi Rijks Museum kavatseb külastajate ees restaureerida kuulsa Rembrandti maali "Öine vahtkond".

Galerii: Paksu Margareeta muuseum sai nurgakivi

16.10.18 ... Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta uuele muuseum-külastuskeskusele pandi 16. oktoobril nurgakivi. Muuseum plaanitakse avada 2019. aasta novembris.

Suri Arto Paasilinna

16.10.18 ... 15. oktoobril suri 76aastasena Soome üks populaarsemaid kirjanikke Arto Paasilinna.

Galerii. Selgusid laste- ja noortenäidendite võistluse võitjad

16.10.18 ... 16. oktoobril kuulutati välja Eesti Teatri Agentuuri 2018. aasta laste- ja noortenäidendite võistluse võitjad. Võistlus toimus koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskuse, VAT Teatri ja NUKU teatriga.

Eesti lugejateni jõudis rootslase Jonathan Lindströmi teos "Piiskop ja ristisõda 1206"

16.10.18 ... Eesti lugejateni on jõudnud Rootsi arheoloogi ja ajaloolase Jonathan Lindströmi teos "Piiskop ja ristisõda 1206".

Tallinna külastas tänavu rekordarv kruiisituriste

16.10.18 ... Tänavuse kruiisihooaja jooksul peatusid kruiisilaevad Tallinnas kokku 338 korral, tuues pealinna rekordilised 635 000 reisijat.

Võrulased ei nõustu Taara sõjaväelinnaku laiendamisega

16.10.18 ... Võrus jätkub vastasseis kaitseministeeriumi ja kohalike elanike vahel seoses Taara sõjaväelinnaku plaanitava laiendamisega.

Rahandusministeerium saab pöördtõendamise eelnõuga edasi liikuda

16.10.18 ... Rahandusministeerium sai rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise valitsuskomisjonilt põhimõttelise heakskiidu liikuda edasi pöördtõendamise kohustuse eelnõuga.

USA: saudid on nõus ajakirjaniku kadumist põhjalikult uurima

16.10.18 ... USA välisminister Mike Pompeo kohtus teisipäeval Saudi Araabia kuninga ja kroonprintsiga, et arutada ajakirjanik Jamal Khashoggi kadumist ning leida sellest põhjustatud kriisile lahendus.

Riigikogu ei toetanud Isamaa algatust muuta ühistranspordiseadust

16.10.18 ... Isamaa algatatud ühistranspordi seaduse muutmise eelnõu hääletati ühe enamhäälega riigikogus menetlusest välja.

Tartu kultusrestoran Kaseke läheb lammutamisele

16.10.18 ... 2008. aastast on aeg ajalt tulnud Tartu linnavalitsuselt ja arendajalt sõnumeid, et kohe-kohe läheb Tartus, Karlova linnaosas asuva kultusrestorani Kaseke maja lammutamiseks ning asemele on aastaid lubatud äri- ja kortermaju. Praeguseks on asjad nii kaugel, et peagi lähebki lammutamiseks.

err.ee otseülekanded
NELJAPÄEVAL KELL 17 |

Silver Anniko "Rusikate" esitlus

PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
kell 14.05 ja 21.05 vikerraadios
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: