AK

Tartu maratoni saadab ilus talveilm

17.02.18 ... Lumepuudus sel aastal Tartu maratoni ei ohusta ning suusatajaid saadab pühapäeval mõnus talveilm.

Tarrvi Laamann maalis koos India lastega maailma paremaks

17.02.18 ... Tallinnas on mitmes paigas Tarrvi Laamanni maali- ja graafikanäitus. Erksad tööd on sündinud mitmes maailma paigas - Indias näiteks maalis Laamann koos lastega maailma paremaks.

Eesti ja Läti päästjad harjutasid koos jäält päästmist

17.02.18 ... Pärnus toimus koolitus neile, kes peavad appi tõttama siis, kui keegi on nõrgal jääl uppumisohtu sattunud. Päästjatele on kõige olulisem, et nad ise päästetava rolli ei satuks.

Meedia: Läti ametnikud otsisid läbi keskpanga juhi elukoha ja kontori

17.02.18 ... Läti korruptsioonitõrjeamet (KNAB) otsis läbi Läti keskpanga presidendi Ilmārs Rimšēvičse elukoha ja kontori, teatas Läti televisioon laupäeval. Esialgsetel ja kinnitamata andmetel kahtlustakse, et Läti panga president on kaasa aidanud altkäemaksude väljapressimisele krediidiasutustest.

Rootsi ja Soome on valmis saatma Ukraina kriisipiirkonda rahuvalvajaid

17.02.18 ... Rootsi ja Soome on valmis saatma kaitseväelasi ÜRO rahuvalvemissioonile Ukraina idaosas, kui Venemaa ja lääneriigid sellega nõustuvad.

Hiiumaal peeti Jääkala festivali

17.02.18 ... Hiiumaal Orjaku sadamas peeti esimest Jääkala festivali, kus sai lisaks kalapüügile uudistada jääpurjekaid ja tutvuda vabatahtlike merepäästjate tööga.

Kontsertlavastus jutustab inimeste lugusid viimasest 100 aastast

17.02.18 ... Tartu ülikooli kammerkoor, akadeemiline naiskoor ja akadeemiline meeskoor koos dirigentide Triin Kochi ja Kuno Kergega ühendasid jõud, et kontsertlavastuses "Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd" jutustada Eesti inimeste lugusid, mis on toimunud viimase 100 aasta jooksul.

Lavrov: USA süüdistused venelaste vastu on tühi loba

17.02.18 ... Venemaa välisminister Sergei Lavrov tõrjus laupäeval USA eriprokuröri Robert Muelleri süüdistusi 13 venelase ja kolme firma vastu, nimetades seda tühjaks lobaks.

ERR Washingtonis: USA valimistesse sekkunud agentuur kahjustas mitut kandidaati

17.02.18 ... USA 2016. aasta presidendivalimistesse sekkumist juhtis Peterburis asuv Interneti Uurimisagentuur, kinnitab eriprokurör Robert Muelleri uurimine. Agentuuri töö kahjustas mitut presidendikandidaati.

Galerii: Tallinnas Vabaduse väljakul tervitati Hiina uut aastat

17.02.18 ... Tallinnas Vabaduse väljakul tähistati laupäeval traditsiooniliselt Hiina uut aastat. Lisaks meeleolukale Pekingi artistide kontserdile sai jälgida koera-aasta teemaliste jääskulptuuride valmimist, vaadata vabaõhunäitust ning külastada hiina toidu- ja käsitöötelke. 

EKRE poliitiline avaldus: Eesti aktsiisid olgu Läti omadest väiksemad

17.02.18 ... Türi kultuurikeskuses laupäeval kogunenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu võttis vastu poliitilise avalduse. Erakonna esimees Mart Helme selgitas, et avalduse kohaselt tuleb nii kütuse- kui ka alkoholiaktsiis langetada sendi võrra odavamaks kui meie naaberriikides ning muuta pensionid tulumaksuvabaks.

May tahab kiiresti Brexiti-järgset julgeolekulepet EL-iga

17.02.18 ... Briti peaminister Theresa May kutsus laupäeval jõudma Euroopa Liiduga kiiresti kokkuleppele julgeolekukoostöös pärast Brexitit.

USA vandekohus esitas 13 Vene kodanikule süüdistuse valimistesse sekkumises

16.02.18 ... USA eriprokurör Robert Mueller tegi reedel teatavaks vandekohtu süüdistuse 13 Vene kodanikule ja kolmele firmale Ühendriikide presidendivalimistesse sekkumise eest.

Viljandimaal päästsid jahimehed metsseapõrsad uppumisest

16.02.18 ... Jahimehed ei käi metsas ainult loomi jahtimas, vaid mõnikord ka aitamas. Selline juhus oli mõni nädal tagasi Viljandimaal, kus kütid käitusid nii nagu jahieetika ette näeb ja päästsid metsseapõrsad kindlast uppumissurmast.

Nädalavahetus toob veidi lumelisa

16.02.18 ... Nädalavahetusel sajab Eestis paiguti veidi lund, öösiti on külma kuni 8, päeval kuni 5 kraadi.

Leedu tähistab riigi 100. sünnipäeva

16.02.18 ... Leedu Vabariigi 100. sünnipäeva pidustused algasid varavalges. Programm on olnud väga tihe ja rahvusvaheline ning kõige rahvarohkemaks ürituseks kujunes keskpäeval alanud liputseremoonia presidendi lossi ees Vilniuses.

USA-l on Süürias tekkinud vastasseis nii Venemaa kui ka Türgiga

16.02.18 ... USA välisminister Rex Tillerson lootis erimeelsused Türgiga lahendada visiidil Ankarasse, kuid lahendust ei tulnud, samuti on lahendamata USA ja Venemaa konflikt, milles hukkus väidetavalt kuni 300 Vene palgasõdurit. Venemaa kõrval on USA-l vastasseis seoses Süüriaga tekkinud ka Türgiga.

14 aastat tagasi toimepandud röövmõrv viis kaks meest pikaks ajaks vangi

16.02.18 ... Harju maakohus mõistis reedel üle 14 aasta tagasi Tallinnas toime pandud röövmõrva eest kaks meest pikaks ajaks vangi.

Elatisraha võlgnik võib ilma jääda reisidokumendi kehtivusest või autost

16.02.18 ... Valitsuskabinet arutas justiitsministeeriumi koostatud elatise sissenõudmise tõhustamise eelnõu, millega peatatakse elatisvõlgniku reisidokumentide kehtivus ja tõhustatakse koostööd kohtutäiturite ja politsei vahel võlgniku sõiduki kättesaamiseks.

Tallinna TV kaalub maine parandamiseks erainvestori kaasamist

16.02.18 ... Tallinna Televisioon ei ole müügis, kuid peetakse konsultatsioone erainvestori kaasamiseks, millega soovitakse kanali mainet parandada ja tuua programmi tugevdamiseks lisaraha.

ÜRO nimetas Ungari immigratsioonivastast eelnõu rünnakuks inimõigustele

16.02.18 ... Ungari immigratsioonivastane eelnõu on rünnak inimõigustele, leiab ÜRO inimõiguste agentuur.

Erasektor peab riigi hinnangut Expo maksumusele ülepaisutatuks

16.02.18 ... Valitsus otsustas Dubai Expole minna juhul, kui poole vajaminevast umbes nelja-viie miljoni eurosest eelarvest katab erasektor ehk maailmanäitusest huvitatud ettevõtted. Seni on Araabia turu vastu tundnud suuremat huvi IKT-, kaitse- ja toiduainetööstus, samuti teenusmajandus, kuid ettevõtjad leiavad, et osaluse kogumaksumus on ülepaisutatud.

Idapiiri valmimine lükkub tõenäoliselt edasi 2026. aastasse

16.02.18 ... Valitsus arutas neljapäevasel kabinetiistungil ootamatult enam kui 100 miljoni euro võrra kallinenud idapiiri väljaehitamise valmimise edasi lükkumist, mis tõenäoliselt valmib 2026. aastal; esialgsete plaanide kohaselt oli kavas ehitustööd lõpule viia 2019. aastal.

Kaart: esmaspäeval algab Tondi tänaval remont

15.02.18 ... Esmaspäeval, 19. veebruaril algab Tondi tänava remont Linnu tee ja Kotka tänava vahelisel lõigul. Ühistranspordi ümbersõit korraldatakse Kotka tänava, Tedre tänava, Nõmme tee ja Linnu tee kaudu. Sõiduautode ümbersõit on Kotka tänava, Nõmme tee ja Linnu tee kaudu.

Eestis ühtki ametlikku jääteed veel avatud pole

16.02.18 ... Hiiu Leht avaldas reedel eksliku info, et Haapsalu-Noarootsi jäätee on juba avatud ja Vormsi jäätee ettevalmistused tegelikust kaugemale jõudnud. Eestis pole aga ühtegi jääteed avatud ja avamata jääteele minek on ohtlik.

Fotod: kuperjanovlased harjutavad sel nädalal Sirgalas

16.02.18 ... 2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi pataljon on sel nädalal laagris Ida-Virumaal Sirgalas. Kokku osaleb õppusel ligikaudu 180 kaitseväelast.

Brasiilia kavatseb pagulaste pärast kuulutada välja sotsiaalse eriolukorra

16.02.18 ... Brasiilia teatas, et kavatseb riigi põhjaosas pagulaste pärast välja kuulutada sotsiaalse eriolukorra.

Narva muuseumi juht jäi taas valimata

16.02.18 ... Järjekordne katse Narva muuseumile uus juht valida kukkus reedel taas läbi ning muuseumidirektori kohuseid täidab edasi Ivo Posti.

Türgi vabastas Saksa ajakirjaniku vanglast

16.02.18 ... Türgi vabastas vanglast aasta aega vahi all olnud Die Welti ajakirjaniku Deniz Yüceli, teatasid Saksamaa võimud. Ta vahistati süüdistatuna propaganda levitamises.

Kohtutäituriga seisab silmitsi üle 22 500 elatisraha võlglase

16.02.18 ... Eelmise aasta lõpus oli täitemenetluses olevate elatisasjade koguarv üle 22 500.

Viimaseid päevi võimalus hääletada: Vox Clamantis kandideerib BBC auhinnale

16.02.18 ... Eesti Rahvusringhäälingu Aasta Muusik 2017 Jaan-Eik Tulve koos ansambliga Vox Clamantis kandideerib mõjuka ajakirja BBC Music Magazine auhinnale. Vox Clamantise albumit “The Deer’s Cry” Arvo Pärdi muusikaga peetakse üheks aasta favoriidiks.

Eesti vabariigi 100. sünnipäeva üritusi jagub kogu nädalaks

15.02.18 ... Esmaspäeval algab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise nädal. Sündmusi jagub sel nädalal kõikjale.

Reede öö on veel karge, päeva jooksul saabub mõnus talveilm

15.02.18 ... Reede hommik on veel mandri sisealadel karge, läänerannikul pehmem, aga tuulisem. Päeva jooksul õhutemperatuur ühtlustub ning üsna mitmesse kohta jõuab kerge värske lumi.

Säreveres selgitatakse välja parimad tulevased plaatijad

15.02.18 ... Säreveres algasid tulevaste plaatijate kutsevõistlused, kus koos poistega võistleb ka üks neiu. Ehitusel väga nõutud plaatijaametit õpetab Eestis koguni 12 kutsekooli.

Trump lubas USA koolid turvalisemaks muuta

15.02.18 ... USA president Donald Trump ütles neljapäeval pärast koolitulistamist Floridas Parklandis, et tema valitsus püüab parandada turvalisust koolides ning tegeleda vaimse tervise häirete probleemiga.

Keskkriminaalpolitsei: vahistatud Ozdojev oli huviorbiidis väga pikka aega

15.02.18 ... Kuritegeliku grupeeringu juhtimises kahtlustuse saanud ärimeeste Hubert Hirve ja Pavel Gammeri kriminaalmenetlus tõi neljapäeval seitsmenda vahistatu. Lisaks ärimeestele, endistele politseinikele ning vandeadvokaadile on vahistatute hulgas ka uueks allilmajuhiks tituleeritud Ahmed Ozdojev.

Bulgaaria soovitas Suurbritannial Brexitist loobuda

15.02.18 ... Euroopa Liidu eesistuja Bulgaaria hoiatas kasinate edusammude eest Brexiti-kõnelustel ning soovitas Suurbritannial Euroopa Liidust lahkumisest loobuda.

Kaasõpilaste sõnul võis Florida tulistajalt vihapurset oodata

15.02.18 ... Marjory Stoneman Douglase keskkooli õpilaste sõnul oli kolmapäeval koolis tulistanud ja 17 inimest tapnud 19-aastane Nikolas Cruz probleemne noormees ning osad inimesed kartsid teda.
eesti vabariik 100

err.ee otseülekanded

PRAEGU VIKERRAADIOS

Tantsi kaasa!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS

EV 100 kalendaarium

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: