AK

Lähipäevil püsivad plusskraadid

22.02.19 ... Põhja- ja Läänemeremaid mõjutas reedel külma õhuga kõrgrõhkkond, valdavalt oli ilm ka sajuta. Läänepool oli samuti kuiv, aga vastupidi meile oli seal soe. Vihmaga pidid seekord leppima nii Ukrainlased, Kesk-Eurooplased kui ka Norrakad

Riik suurendab riigikaitseliste töökohtade hulka

22.02.19 ... Riigikaitseliste töökohtadega asutuste nimistusse on plaanis lisada töötukassa, haigekassa, tervise ja heaolu infosüsteemide keskus ja kaitse-investeeringute keskus. Riigikaitselisel töökohal töötajat ei mobiliseerita sõja ajal, vaid ta peab siis tagama igapäevaelu toimimise. Seni ei kuulu nimistusse meediaettevõtteid, ehkki kriisikommunikatsioon on tähtis.

Läti minister: Rail Balticu rajamine on ajagraafikust maas

22.02.19 ... Läti transpordiminister Talis Linkaits ütles intervjuus Läti raadiole, et Rail Balticu projekt on ajagraafikust maha jäänud.

Rakvere teatris etendub tume noortepõnevik "Verikambi"

22.02.19 ... Reeli Reinausi tume noortepõnevik "Verikambi" on raamatukaante vahelt jõudnud lavale. Lugu räägib metsa eksinud noortest, kes on sunnitud veetma öö mahajäetud veskis. See öö muudab nende kõigi elu tundmatuseni.

Ratas aastapäevakõnes: Eestiga on üsna hästi, aga vimmast tuleb vabaneda

22.02.19 ... Peaminister Jüri Ratas ütles reedel oma vabariigi aastapäevale pühendatud kõnes, et Eestil läheb vaatamata mitmetele probleemidele paremini kui kunagi varem ning kutsus üles kõiki inimesi teineteist ära kuulama ja poliitikutel tegeleda rohkem ühisosa otsimisega.

Barnier: Brexiti-kõnelustel on vaja otsust, mitte lisaaega

22.02.19 ... Brexiti-kõnelustel on nüüd vaja otsust, mitte lisaaega, ütles Euroopa Liidu pealäbirääkija Michel Barnier reedel, mil läheneb Suurbritannia lahkumistähtaeg 29. märts läheneb, kuid puudub kokkulepe, mis aitaks lahutusleppel Briti parlamendist läbi minna.

Galerii: president Kersti Kaljulaid andis üle riiklikud teenetemärgid

22.02.19 ... President Kersti Kaljulaid andis reedel Laulasmaal Arvo Pärdi keskuses üle tänavused riiklikud teenetemärgid.

Järvamaal asuvast korterist leiti omavahel tülli läinud meeste surnukehad

22.02.19 ... Neljapäeva õhtul teatati häirekeskusele, et Järvamaal Pikakülas asuvast korterist on leitud seal koos elanud 35-aastase ja 63-aastase mehe surnukehad. Vanemal mehel olid vägivallatundemärgid. Senistel andmetel ei põhjustanud meeste surma keegi kolmas inimene.

Galerii: Sisekaitseakadeemia uus betoonist ja klaasist õppehoone

22.02.19 ... Tallinnas Maarjamäe ja Pirita-Kose piiril on valmis saanud Nordeconi ehitatud Sisekaitseakadeemia uus õppehoone. Betoonist ja klaasist kokku rohkem kui 12 000-ruutmeetrine hoone avati pidulikult reedel.

Eestit räsisid kunagi tsunamid ja maavärinad

22.02.19 ... Tartu Ülikoolis doktoritöö kaitsnud Kairi Põldsaar kinnitab, et maavärin magnituudiga 7 ja tsunamilained olid osa 450 miljoni aasta tagusest Eesti elust. Kõik see on geoloogia doktorile näha settekivimitest.

ERR Belgias: eesti lapsed tähistasid Brüsselis vabariigi sünnipäeva

21.02.19 ... Brüsseli teise Euroopa kooli eesti õpilased tähistasid neljapäeval Eesti sünnipäeva. Kodumaast kaugel elades võib see muutuda iseäranis armsaks unistustemaaks.

Öösel langeb temperatuur kuni 13 külmakraadini

21.02.19 ... Eelolev öö tuleb selge ja kuiv ning õhutemperatuur langeb -7 kuni -13 kraadini.

ERR Lätis: koalitsioon loodab leida presidendivalimisteks ühise kandidaadi

21.02.19 ... Lätis toimuvad suvel presidendivalimised ning koalitsioon loodab selleks kokku leppida ühise kandidaadi toetamises. Esimest korda saab Läti uue presidendi seimis toimuval avalikul hääletusel.

Riigikogu valimistel on hääletanud ligi 35 000 valijat

21.02.19 ... Alates neljapäevast saab nädala jooksul anda riigikogu valimistel oma e-hääle ning õhtuks oli seda võimalust kasutanud üle 30 000 valija, neile lisandub 4600 maakonnakeskuses hääletanut.

Hiiumaa vallavanema umbusaldamine kukkus läbi

21.02.19 ... Hiiumaa vallavanema Reili Ranna umbusaldamist toetas neljapäevasel istungil üheksa volinikku, vastu oli neliteist.

Parteide ühismemorandum tõstab riigireformi uue koalitsiooni prioriteediks

21.02.19 ... Kaheksa suurema erakonna esindajad eesotsas peaminister Jüri Ratasega allkirjastasid memorandumi, millega seadsid pärast valimisi sündiva uue valitsuskoalitsiooni üheks poliitiliseks prioriteediks riigireformi.

Ajaloolane: hinnang lõpetanud riigikogu koosseisule ei ole väga hea

21.02.19 ... Ajaloolane Andres Adamsoni hinnang töö lõpetanud riigikogu koosseisule ei ole kõrge, sest võimu vahetumine ei ole muutusi kaasa toonud.

Estonia kaevanduse mahajäetud käikude kohale kerkib päikeseelektrijaam

21.02.19 ... Eesti Energia plaanib rajada Estonia kaevanduse mahajäetud kaevanduskäikude kohale päikesepargi, mille alusmäe rajamiseks kasutatakse põlevkivikaevandamise kõrvalproduktina tekkivat lubjakivi.

Briti rahandusministri sõnul võib Brexitis lähipäevil läbimurre tulla

21.02.19 ... Briti rahandusministri Philip Hammondi sõnul on Euroopa Liit ilmutanud Brexiti teemal mõnetist vastutulekut, mis võib lähipäevil viia läbimurdeni.

Browder plaanib Swedbanki vastu rahapesu asjus kuriteoteate esitada

21.02.19 ... Kremli kriitikust finantsist Bill Browder plaanib Swedbanki väidetava rahapesu asjus kuriteoteate esitada.

USA kindral: USA jätkab Talibani survestamist

21.02.19 ... USA keskväejuhatuse ülem kindral Joseph Votel ütles, et USA jätkab islamiliikumise Taliban sõjalist survestamist Afganistanis.

Uurijad: Hispaania hävitaja raketiintsidendi põhjustas piloodi viga

21.02.19 ... Kaitseminister Jüri Luige kokku kutsutud ametkondade vaheline uurimisrühm lõpetas mullu 7. augustil Hispaania hävitaja õhuharjutuse käigus välja tulistatud AMRAAM õhk-õhk-tüüpi raketiga aset leidnud intsidendi uurimise ning tõdes, et selle põhjustas piloodi eksimus.

Põlvamaal hukkus ketaslõikuriga mürsku saaginud mees

21.02.19 ... Põlvamaal hukkus neljapäeva pärastlõunal plahvatuse tagajärjel 47-aastane mees, kes saagis ketaslõikuriga mürsku pooleks.

Valitsus otsustas jätta Kohtla-Järve riigikooli saatuse uue koalitsiooni mureks

21.02.19 ... Valitsus otsustas neljapäeval, et Kohtla-Järve riigigümnaasiumi asjus moodustatakse haridusministeeriumi kantsleri juhtimisel töörühm ning otsuste langetamine jääb järgmise valitsuse ülesandeks.

Paavst avas Vatikanis lastepilastusevastase tippkohtumise

21.02.19 ... Paavst Franciscus avas neljapäeval Vatikanis märgilise tähtsusega tippkohtumine lastepilastuse teemal.

Neljapäevast saab e- ja eelhääletada

21.02.19 ... Neljapäeval alates kella 9-st hommikul algab riigikogu valimiste elektrooniline hääletamine. E-hääletus lõppeb järgmisel kolmapäeval, 27. veebruaril kell kuus õhtul.

Parkuuritrennid on Kagu-Eesti noorte seas populaarsed

20.02.19 ... Kagu-Eesti metsade vahel tegutseb ühendus Vabadussport, mille eestvedajad on võtnud oma missiooniks noored liikuma panna. Selle jaoks tehakse maakoolides parkuuritrenne, mis on osutunud üle ootuste populaarseks.

Neljapäev on päikeseline, kuid jätkuvalt tuuline ja kõle

20.02.19 ... Neljapäeval on ilm selge, kuid puhub tugev tuul ja õhutemperatuur on miinuspoolel.

Metsanduse tuleviku pärast muretsevad inimesed saavad aidata metsa arengukava luua

20.02.19 ... Eesti metsanduse tuleviku pärast muret tundvad inimesed saavad aidata luua Eesti metsa arengukava, kandideerides metsakogusse. Ministeerium loosib kõigi soovijate seast välja need 50 inimest, kelle aruteludest vormistatakse ettepanekud metsanduse probleemide lahendamiseks.

Üha rohkem venekeelseid lapsi tahab minna Kohtla-Järve eestikeelsesse kooli

20.02.19 ... Kohtla-Järve riigigümnaasiumi ümber tekkinud segaduses on eestikeelse kooli loomise ühe vastuargumendina toodud seda, et viimastel aastatel on Kohtla-Järve linna ainsas eestikeelses koolis olnud lõpetajaid väga vähe. Tegelikult on olukord ajutine ning aina sagedamini soovitakse ka vene lapsi panna Kohtla-Järvel eesti kooli.

Valimisprogrammides on uue teemana tõusnud mitmikkodakondsus

20.02.19 ... Erakondade valimisprogrammides on seekord kodakondsuse ja migratsioonipeatükkides uue teemana tõusnud mitmikkodakondsuse küsimus. Politoloog Vello Pettai hinnangul on selgeks vaidlemata see, kuidas vähendada halli passi omanike arvu ja kas kodakondsusseadust tuleks muuta või ei.

ERR Riias: Lätis on Swedbanki juhtum juba mitu aastat tagasi lõppenud asi

20.02.19 ... Läti Swedbank on probleemsete mitteresidentide arved juba ammu sulgenud ja tegu on mitu aastat vanade juhtumitega, mille eest Swedbanki ka trahviti. Läti peaminister Krišjanis Karinš aga teatas kolmapäeval, et uus valitsus on otsustanud kogu riigi rahandussektoris läbi viia põhjaliku kapitaalremondi.

Kitt: meedias avaldatud numbrid ei ole meile tuttavad

20.02.19 ... Swedbank Eesti juhatuse esimees Robert Kitt ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et ei tea, millistest väidetavatest ülekannetest Rootsi ajakirjanduses räägitakse.

Swedbanki juht: see on olnud dramaatiline päev

20.02.19 ... Swedbanki president ja tegevjuht Birgitte Bonnesen tõdes ajakirjanikele esinedes, et tänane päev on panga jaoks olnud küllalt dramaatiline, kuid kuna neil pole kogu infot, millele tuginedes Rootsi telekanal SVT oma kajastused tegi, on neil keeruline ka midagi spetsiifilisemalt kommenteerida.

Taavi Aas Vana Baskini teatrist: loodan, et riigi toetus teatrile taastub

20.02.19 ... Tallinna linn otsustas toetada Vana Baskini teatrit 35 000 euroga. Raha võetakse linna avalike suhete eelarvest. Linnapea Taavi Aasa sõnul saab Vana Baskini teater toetuse linna esimese lisaeelarvega.

Maarja Vaino filmist "Tõde ja õigus": tegijad on Tammsaarele pihta saanud

20.02.19 ... "AK" kultuuriuudiste toimetaja Reet Weidebaum oli kohal Tanel Toomi filmi "Tõde ja õigus" esilinastusel, et uurida Tammsaare spetsialistilt Maarja Vainolt, mida tema filmist arvab.

Valijakompass

err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS
valimised 2019

Valijakompass

etv2 soovitab

Valijakompass

tulihingelised valimisvideod
pane pea tööle!

Valijakompass

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: