AK

Helme: see valitsus murrab kivistunud seisukohti

24.04.19 ... EKRE esimees Mart Helme ütles kolmapäeval enne valitsuse ametisse kinnitamist tehtud avalduses, et ametisse astuva valitsuse eesmärk on stampide murdmine riigieelarves ning Eesti poliitikas.

Toomas Sildam: uus valitsus ei saa sadat rahavaba päeva

24.04.19 ... Nüüd saab öelda: lõplikult otsustatud. Jüri Ratase teise valitsuse ministrid said vabariigi presidendilt heakskiitva käepigistuse ning pärast 29. aprilli ametivannet riigikogus asub Eestit valitsema KEI koalitsioon ehk Keskerakond koos EKRE ja Isamaaga.

Pärnu jõkke lasti 15 000 lõhemaimu

24.04.19 ... Kolmapäeval lasti Pärnu jõkke 15 000 lõhemaimu. Aastased maimud kaaluvad vaid mõnikümmend grammi ja peavad nüüd kalakasvanduse turvaliste tingimuste asemel looduses hakkama saama.

Salvestati laulupeo avakontserdi ühislaul "Üksi pole keegi"

24.04.19 ... Kolmapäeval salvestati laulupeo avakontserdi ühislaul "Üksi pole keegi".

Neljapäeval sajab mõnel pool hoovihma

24.04.19 ... Neljapäeval sajab mõnel pool Eestis veidi vihma, kuid soojakraadid ulatuvad jätkuvalt 20 kraadi ümbrusesse.

Küberpätid petsid Saaremaa ettevõttelt 85 000 eurot

24.04.19 ... Välisriikide küberkurjategijad suutsid eelmisel aastal võltsarvetega Eesti ettevõtetelt välja petta vähemalt 600 000 eurot. Aasta lõpus saadi ühelt Saaremaa ettevõttelt kätte 85 000 eurot, mida ilmselt tagasi saada ei õnnestu.

Mullu raiuti Eestis rekordiliselt metsa

24.04.19 ... Eesti metsade eelmise aasta raiemaht oli eksperthinnagu järgi 12,5 miljonit tihumeetrit, näitab keskkonnaagentuuri värske statistika. Eestimaa Looduse Fondi (ELF) hinnangul oli tegemist murettekitavalt rekordilise raieaastaga ning kunagi varem pole Eesti metsades nii palju puid maha võetud.

Tarand: mingid anomaaliad Isamaa reklaamikampaaniates on

24.04.19 ... Uuringufirma EMOR poolt mõõdetud valimisreklaamide mahu järgi ostis enne valimisi teistest kaugelt enam reklaamipinda Isamaa. Erakondade rahastamise järelevalve komisjonile esitatud aruanded näitavad aga, et Isamaa kulutused olid suurte parteide seas alles suuruselt neljandad.

Geenidoonoreid on Eestis üle 100 000 ja arv kasvab kiiresti

24.04.19 ... Geenivaramusse oma geeniproovi andmine on osutunud väga populaarseks. Kui 2018. aastal koguti Eesti Geenivaramusse 100 000 uut geenidoonorit, siis sel aastal on nelja kuuga lisandunud veel 25 000 liitujat. Tänavu loodetakse juurde saada veel 50 000 geenidoonorit, seatud eesmärgist pea pool on juba täidetud.

Eesti ettevõtete maksukäitumine on jätkuvalt hea

24.04.19 ... Creditinfo Eesti statistikast selgub, et ettevõtete maksekäitumine on jätkuvalt hea.

Põhja-Korea liider saabus Venemaale Putiniga kohtuma

24.04.19 ... Põhja-Korea liider Kim Jong-un saabus kolmapäeval rongiga Venemaale, kus tal neljapäeval on kavas kohtumine president Vladimir Putiniga.

Humanitaarteadlased uurivad ühistransporti kui suletud avalikku ruumi

24.04.19 ... Kas buss või tramm on avalik ruum? Ja kuidas see mõjutab meid kultuuriliselt? Seda hakkavad Tallinna Ülikooli teadlased uurima miljoni-eurose teadusgrandi eest. Tegu on esimese humanitaarteaduste võrgustiku HERA grandiga, mida juhivad Eesti teadlased.

Lennundusklaster plaanib sektorit märgatavalt kasvatada

24.04.19 ... Neli kuuda tagasi loodud Eesti lennundussektoriga seotud ettevõtteid koondav Estonian Aviation Cluster plaanib mõne aasta jooksul tõsta sektori panust Eesti SKP-sse kolmelt protsendilt viiele protsendile. Lisaks plaanib lennundusklaster koostöös ettevõtjate ja riigiasutustega meelitada Eestiss lennundussektori välisinvesteeringuid.

Sri Lanka pommiplahvatustes hukkunute arv on tõusnud 359-ni

24.04.19 ... Sri Lankal pühapäeval hotellides ja kirikutes kärgatanud pommiplahvatustes hukkunute arv on tõusnud 359-ni, teatas riigi politsei kolmapäeval.

Galerii: Veteranirock Vabaduse väljakul

23.04.19 ... Lipupäevana tähistatav veteranipäev kulmineerus teisipäeva õhtul kontserdiga Vabaduse väljakul.

Pärnu sadamasse jõudis esimene kevadräim

23.04.19 ... Pärnu sadamasse jõudis teisipäeva hommikul esimene kevadräim ja nagu tavaliselt, olid kohal meie rahvuskala austajad, kes juba teadsid, milliseid roogi nad sellest valmistama hakkavad.

Mereajaloolane põimib uues raamatus läbielatud kogemused ajalooliste faktidega

23.04.19 ... Kunagi poisikesena kuuldud sõnad panid nüüd, 80 aastat hiljem auväärses eas mereajaloolase raamatut kirjutama. Saaremaa merekultuuri seltsi väljaantud raamatust "Ei hõbedat, ei kulda" saab lugeda Bruno Pao artikleid ja ajaloolisi lugusid.

Skype vahetas Tallinna kontorihoonel logo Microsofti vastu

23.04.19 ... Tallinnas Akadeemia teel asuval Skype'i kontorihoonel vahetati esmaspäeval Skype'i logo Microsofti logo vastu.

Elurikkuse Erakond tahab vähendada Euroopas bürokraatiat ja peatada Rail Balticu

23.04.19 ... Elurikkuse erakond esitles europarlamendi valimiste programmi ja tutvustas oma kandidaate.

Kolmapäev on jätkuvalt päikeseline, sooja on kuni 22 kraadi

23.04.19 ... Kolmapäeval püsib ilm veel ilus ja kevadine, nädala teises pooles temperatuur pisut langeb ja mõnel pool sajab hoovihma.

Maailmameister Nikolai Novosjolov serveeris koolilastele brokolisuppi

23.04.19 ... Märtsis algas koolisööklates üle-eestiline projekt "Tähed taldrikus", mis tõi õpilaste lõunalauale näitleja Karl Robert Saaremäe, muusik Jalmar Vabarna, epeevehkleja Nikolai Novosjolovi, ajakirja Naisteleht köögitoimetaja Ragne Värki ning toidublogija ja -ajakirjanik Mari-Liis Iloveri lemmiktoidud.

Galerii: Briti liitlassõdurid korrastasid Patarei kindluse ala

23.04.19 ... Eestis baseeruvad Ühendkuningriigi sõdurid korrastasid teisipäeval, veteranipäeval, koos Eesti Mälu Instituudi meeskonnaga endise Patarei vangla ümbrust ja sisemust, kus mai keskel avatakse ainulaadne näituseala "Kommunism on vangla".

Judith Hill: mu süda kuulub soulile

23.04.19 ... Jazzkaarel esineb Ameerika-Jaapani päritolu laulja-laulukirjutaja-multi-instrumentalist Judith Hill.

Euroopa roheliste juht ERR-ile: oleme viimane põlvkond, kes saab kliimakriisi vastu midagi ära teha

23.04.19 ... Euroopa roheliste juhtkandidaat Ska Keller rääkis usutluses ERR-ile, et praegu on kätte jõudnud aeg, mil igaüks näeb kliimakriisi mõju isegi Põhja-Euroopas - olgu selleks kuumad suved, põud, metsatulekahjud, suured tormid jne. Kelleri sõnul tuleb nüüd otsustavalt tegutseda, sest me oleme viimane põlvkond, kes saab veel midagi kliimakriisi vastu ära teha.

Filmikunstnik Priit Vaher pälvib HÕFFi elutööpreemia

23.04.19 ... Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival (HÕFF) annab sel aastal elutööpreemia legendaarsele filmikunstnikule Priit Vaherile.

Analüütikud: Iraani naftaimpordi erandite lõpetamine suurt hinnatõusu ei too

23.04.19 ... Kuigi USA teatas esmaspäeval, et ei tee enam riikidele Iraani nafta importimise keelus erandit, siis suurt kütusehinna tõusu eksperdid ei eelda. Samas, esmaspäevane järsk hinnatõus maailmaturul võib Eestis lähinädalatel mootorikütuse hinda mõne sendi võrra tõsta.

Armin Kõomägi pälvis August Gailiti nimelise novelliauhinna

23.04.19 ... Valgas anti üle kuues August Gailiti nimeline novelliauhind Armin Kõomägile novelli "Goglomov" eest.

Tehnikaülikooli teadlaste meetod muudab õhust kemikaalide püüdmise tõhusamaks

23.04.19 ... Leidub küllaldaselt esemeid, mille tootmisel on kasutatud tervisele kahjulikku keemiat. Võtame näiteks mööbli. See võib olla immutatud või puhastatud kemikaalidega, mis lenduvad, mistõttu on meil vaja järjest tõhusamaid õhupuhasteid, et need kemikaalid õhust kinni püüda. Aga kuidas saada teada, milline õhupuhasti on just tõhusaim? Siin tulevad appi Tallinna Tehnikaülikooli teadlased.

Trump teeb kuninganna kutsel juunis Suurbritanniasse riigivisiidi

23.04.19 ... USA president Donald Trump teeb 3. juunil kuninganna Elizabeth II külalisena riigivisiidi Suurbritanniasse, teatas teisipäeval Buckinghami palee.

Uus Brexiti-vastane erakond tegi teatavaks nimekirja eurovalimisteks

23.04.19 ... Suurbritannia uus Brexiti-vastane erakond tegi teatavaks oma nimekirja Euroopa Parlamendi valimisteks. Ühendkuningriik peab 23. mail toimuvatest eurovalimistest osa võtma Brexiti tähtaja edasilükkamise tõttu.

Valitsus: Sri Lanka terrorirünnak oli vastus Christchurchi veresaunale

23.04.19 ... Sri Lankal üle 300 inimelu nõudnud terrorirünnakute esialgne juurdlus näitab, et see oli "kättemaks Christchurchi eest", teatas saareriigi asekaitseminister teisipäeval.

Riik lubab vajadusel Sõnajalgade Aidu tuulepargi tuulikud ise lammutada

23.04.19 ... Kui arendaja keeldub ebaseaduslikult püstitatud tuulikuid ohutuks muutmast, on riik valmis ehitise osaliselt lammutama ja tekkinud kulud arendajalt sisse nõudma, ütles tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti peadirektor Kaur Kajak ERR-ile. Arendaja Oleg Sõnajalg loodab aga, et probleem laheneb uue valitsuse ametisse astumisega.

Helme Kuusiku jääknähtudest: anname inimesele võimaluse

23.04.19 ... Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees ja siseministrikandidaat Mart Helme ütles väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaadi Marti Kuusiku jääknähtude juhtumi kohta, et see ei ole nii tõsine rikkumine, et mitte anda talle võimalust end ministriametis tõestada.

Eesti Pank prognoosib tööturu jahenemist

23.04.19 ... Eesti tööjõuturg kuumenes eelmise aasta teises pooles majanduse kiire kasvu tõttu, kuid tänavu võib oodata majanduskasvu aeglustumist koos tööturu mõningase jahenemisega, selgub Eesti Panga uuringust.

Fotod: president kohtus ministrikandidaat Reinsalu ja Helmega

23.04.19 ... President Kersti Kaljulaid jätkas teisipäeval Kadriorus kohtumist uute ministrikandidaatidega. Esmalt kohtus president välisministrikandidaat Urmas Reinsaluga (Isamaa), seejärel siseministrikandidaat Mart Helmega (EKRE).

Valimistejärgsel hommikul jääknähtudega roolist tabatud uus minister Kuusik: ärge tõmmake mind võllarattale

23.04.19 ... Marti Kuusik (EKRE), väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kandidaat, tahab e-valimiste tugevust testida aastal 2021. Ta usaldab Eesti riigiametnikke, keda nimetab maa soolaks. Ta soovib aidata Eesti ettevõtjatel luua suhteid oma kauba müümiseks Venemaale. Ja ta tunnistab, et parlamendivalimiste järgsel hommikul puhus autoroolis politsei alkomeetri "punaseks".

Sri Lanka valitsus: plahvatuste taga oli kohalik islamistlik rühmitus

22.04.19 ... Sri Lanka valitsuse andmeil oli pühapäeval ligi 300 ohvrit nõudnud rünnakute taga kohalik islamistlik äärmusrühmitus Rahvuslik Thowheeth Jama'ath (NTJ), ütles esmaspäeval valitsuse kõneisik Rajitha Senaratne.

Ilm püsib soe, nädala lõpp võib tuua hoovihma ja äikest

22.04.19 ... Lähipäevil püsib ilm soe ja õhutemperatuur ulatub 20 kraadi juurde. Nädala lõpus võib sadada hoovihma ja olla äikest.
jäähoki mm-turniir

Valijakompass

PRAEGU VIKERRAADIOS
vaata uuesti!
tulevikupidu

Valijakompass

"Otse uudistemajast"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: