AK

Poliitikute hinnangul abielu määratlemine põhiseaduses riigikogu toetust ei leia

24.04.18 ... Kirikukogu toetusavaldus sellele, et kirjutada abielu määratlus põhiseadusesse, ei leia poliitikute hinnangul riigikogu praeguses koosseisus toetust, sest see on juba väga täpses sõnastuses reguleeritud perekonnaseaduses. Põhiseaduse muutmise poolt on EKRE ja IRL.

Ilm tuleb jahe ja sajune

24.04.18 ... Läänemeremaade ilma kujundab Norra merel paiknev madalrõhkkond. Üks sellega seotud madalrõhu-lohkudest liigub üle Eesti kirdesse. Teine ulatub üle Skandinaavia Läänemere lõunaosa kohale. Homme sajab praktiliselt kogu Läänemere ümbruses. Norras, Kesk- ning Põhja-Rootsis tuleb sekka ka lörtsi.

Trump: Iraani tuumalepe on katastroof ja hullumeelsus

24.04.18 ... Iraani tuumalepe on katastroof ja hullumeelsus, teatas USA president Donald Trump teisipäeval, kui võõrustas lepet pooldavat Prantsuse presidenti Emmanuel Macroni.

Armeenlased mälestasid massimõrvades tapetud rahvuskaaslasi

24.04.18 ... Tuhanded armeenlased kogunesid teisipäeval Jerevani lähedale mälestama saja aasta eest Ottomani impeeriumi ajal korraldatud massimõrvades tapetud rahvuskaaslasi.

Linnamäe paisjärve küsimuses on ametkonnad jätkuvalt äraootaval seisukohal

24.04.18 ... Keskkonnaamet ei pikendanud vee erikasutusluba Jägala jõel asuva Linnamäe elektrijaama omanikule Wooluvabrik OÜ. Põhjuseks on see, et jõgi on üks paremaid lõheliste kudemis- ja elupaiku. Kõik asjaosalised ootavad, mida otsustab kohus.

Toronto kaubikurünnakus kahtlustatavale esitati süüdistus mõrvas

24.04.18 ... Mehele, keda süüdistatakse esmaspäeval Torontos kaubikuga jalakäijate sekka sõitmises, esitati süüdistus esimese astme mõrvas ning mõrvakatses. Mehe motiiv on endiselt teadmata.

Kallas: Balti riigid peaks euroraha ümbermängimisel rõhuma okupatsioonile

24.04.18 ... Eesti peaks koos teiste Balti riikidega rõhuma okupatsiooniajale, kui Euroopa Komisjon tahab tõepoolest muuta ühtekuuluvusfondist väljamakseid meile ebasoodsamas suunas, leiab eurosaadik ja Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Analüütikud: Baltimaad ei peaks euroraha olulise vähenemise pärast muretsema

24.04.18 ... Ajaleht Financial Times kirjutab, et Euroopa Komisjon plaanib suunata kümnete miljardite eurode ulatuses ühtekuuluvuspoliitika raha Kesk- ja Ida-Euroopast eemale, nii et Poola, Ungari ja Balti riikide asemel liiguksid toetused finantskriisis rohkem kannatanud riikidesse nagu Itaalia, Hispaania ja Kreeka. Brüsseli mõttekodade eelarveeksperdid ütlevad, et Balti riikidel pole euroraha olulise vähenemise pärast põhjust muretseda.

Kohalikud on Härgla lähistele lubjakivikarjääri rajamise vastu

24.04.18 ... Juuru kandi külade 200 elanikku andis allkirja Rapla valda Härgla lähistele lubjakivikarjääri rajamise vastu. Esmaspäeval rahvakoosolekule kogunenud inimesed said keskkonnaametilt lubaduse, et enne kaevandamisloa väljastamist tehakse Härglas keskkonnamõju uuring.

Ühistranspordikeskus: maksujõuline inimene võiks oma pileti eest maksta

24.04.18 ... Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse juht Vello Jõgisoo ütles, et kuigi keskus veel majandusministeeriumile taotlust seoses ühistranspordi korraldamisega saatnud ei ole, arvab büroo, et töötav inimene võiks oma pileti eest ise maksta.

EELK kirikukogu toetas avaldust abielu määratlus põhiseadusesse lisada

24.04.18 ... Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kirikukogus toimunud hääletusel sai heakskiidu avaldus, mille kohaselt toetab EELK põhiseaduse täiendamist nii, et abielu sõnastataks kui ainult ühe naise ja ühe mehe vaheline liit.

George H.W. Bush viidi veremürgitusega haiglasse

24.04.18 ... USA endine president George H.W. Bush viidi kõigest paar päeva pärast oma naise Barbara surma veremürgitusega haiglasse, teatas endise riigipea kantselei esmaspäeval.

Mullu oktoobris kadunuks jäänud noormees leiti surnult

24.04.18 ... Mullu oktoobris Pärnus kadunuks jäänud 19-aastane noormees leiti esmaspäeva õhtul surnult Pärnumaalt.

G7 välisministrid lubasid kaitsta oma demokraatiaid Venemaa eest

23.04.18 ... Juhtivate tööstusriikide ühenduse G7 välisministrid lubasid kolmepäevase kohtumise teise päeva lõppedes kaitsta oma demokraatiat Venemaa rünnakute eest.

TÜ raamatukogu avab kolmapäeval taas oma uksed

24.04.18 ... Tartu Ülikooli raamatukogu renoveerimise esimene etapp on jõudnud lõpule ning homme, 25. aprillil kell 12 avatakse maja lugejatele. Kuigi remont raamatukogus jätkub, saavad tudengid peagi uues keskkonnas kevadiseks eksamisessiooniks valmistuda.

LHV kasum vähenes I kvartalis 16 protsenti 4,3 miljoni euroni

24.04.18 ... 2018. aasta esimese kolme kuuga teenis AS LHV Group 4,3 miljonit eurot puhaskasumit, mida on ligi 16 protsenti vähem kui mullu samal perioodil.

Swedbanki kasum kasvas I kvartalis 6 protsenti 47 miljoni euroni

24.04.18 ... Swedbanki Eesti üksuse esimese kvartali kasum ulatus 47 miljoni euroni, näidates 5,7 protsendi suurust kasvu võrreldes aastataguse perioodiga.

Tajani sõnul peavad EL-i parlamendid leidma võimaluse lõhede ületamiseks

23.04.18 ... Tallinna kogunesid Euroopa Liidu liikmesriikide parlamendijuhid. Euroopa Parlamendi presidendi Antonio Tajani sõnul peavad EL-i parlamendid leidma võimaluse ületada neid lõhesid, mis Euroopa Liidu sees praegu on.

Teisipäev toob vihmapilved

23.04.18 ... Teisipäeval läheb ilm sajuseks, öösel võib õhutemperatuur 0 kraadi juurde langeda.

Pärnus toimus suur rannakoristus

23.04.18 ... Pärnus on alanud igakevadine rannakoristus. Et tuhanded peesitajad end suvel hästi tunneks, tuleb kolm nädalat tõsist tööd teha. 15. maiks peab plaaž korras olema.

Eestis kaitses doktoritööd Afganistani infotehnoloogia aseminister

23.04.18 ... Tallinna Ülikoolis kaitses doktoritööd Afganistani infotehnoloogia aseminister Mohammad Hadi Hedayati, kes hakkab nüüd õpetama Kabuli ülikoolis. Kokku on Tallinna Ülikooli doktorantuuris veel 6 Kabuli Ülikooli infotehnoloogia eriala õppejõudu, kellel tuleb doktorikraad omandada, et hoida elus sealset Eesti abiga loodud info-tehnoloogia magistri-õppekava.

Eestlane Jerevanis: kõik mõistavad, et keerulisem aeg alles algab

23.04.18 ... Armeenia pealinnas Jerevanis töötav Kristi Raidma ütles, et armeenlased on peaminister Serž Sargsjani taandumise üle õnnelikud, kuid mõistavad, et keerulisem aeg alles algab, sest opositsioon ja valitsus alustavad kolmapäeval läbirääkimisi selle üle, mida edasi teha.

Saarts: kui Vabaerakond riigikokku ei pääse, võib partei kaduda

23.04.18 ... Tallinna ülikooli võrdleva poliitika dotsent Tõnis Saarts ütles intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et kui Vabaerakond riigikokku ei pääse, võib partei kaduda.

Vabaerakonna juhiks pürgib neli inimest

23.04.18 ... Vabaerakonna esimehe kohale on end üles seadnud neli kandidaati. Need on riigikogu liikmed Artur Talvik ja Andres Herkel ning info-tehnoloog Tarmo Kaldma ja ettevõtja Olev Vaher. Kandidaate saab üles seada reedeni.

Hertsoginna Catherine ja prints William said kolmanda lapse

23.04.18 ... Cambridge'i hertsoginna Catherine viidi esmaspäeva varahommikul haiglasse, kus sündis kuningapere kolmas laps.

Tudengid harjutasid Tartus kastironimist

23.04.18 ... Tartus valmistuvad üliõpilased laupäeval algavateks tudengite kevadpäevadeks.

"Elagu skandaalid ja kollased sandaalid" toob kinodesse Leonhard Lapini kuraasika karakteri

23.04.18 ... Homme esilinastuv Manfred Vainokivi uus dokumentaalfilm "Elagu skandaalid ja kollased sandaalid" portreteerib legendaarset kunstnikku Leonhard Lapinit. Ka pärast 70. sünnipäeva hoopleb meister oma vallutustega ja loobib jätkuvalt kritikanooli riigi ja kultuuriinstitutsioonide pihta.

Vladimir Orlovi romaan "Aldimängija Danilov" ilmus eesti keeles

23.04.18 ... Eesti keeles on nüüd kättesaadav üks vene müstilise realismi tippteos, Vladimir Orlovi "Aldimängija Danilov".

Ugala tõi lavale Lev Tolstoi "Elava laiba"

23.04.18 ... Ugala teater tõi pärast 20-aastast vaheaega taas lavale vene klassiku Lev Tolstoi näidendi "Elav laip", mis räägib hea ja kurja võitlusest inimese sees.

Enefit Solutions lõpetas Suurbritannia hanke

23.04.18 ... Eesti Energia tütarettevõte Enefit Solutions lõpetas suuremahulise hanke Suurbritannias biokütusel töötavale elektrijaamale seadmete tarnimiseks. 299 megavatise võimsusega ehk Auvere elektrijaamaga võrreldav Tees'i elektrijaam peaks käiku minema 2020. aastal.

Vigastatud võitlejate ühingu juht: kõige karmim missioon oli Iraak

23.04.18 ... Vigastatud võitlejate ühingu esimehe, staabiveebel Enn Adosoni sõnul oli tema kõige raskem missioon Iraagis.

KredEx toetab päikesepaneelide paigaldust kokku 1,4 miljoni euroga

23.04.18 ... Sihtasutus KredEx alustas jüripäevast taotluste vastuvõttu päikesepaneelide paigaldamise toetamiseks. Taotlusi saavad esitada ettevõtted, korteriühistud ja kohalikud omavalitsused kokku 1,4 miljoni euro ulatuses aasta lõpuni. Esimesel päeval taotlejad rahajagaja uksi veel maha ei jooksnud.

Meest kahtlustatakse oma naise tapmises

23.04.18 ... Narvas vahistati mees, keda kahtlustatakse abikaasa tapmises. Politsei tunnistas, et märtsikuus oli mehe kohta tulnud teateid vägivaldsest käitumisest, kuid andmebaaside erinevuse tõttu seda infot omavahel ei seostatud.

Austraalia avas kaheks kuuks Tallinnas saatkonna

23.04.18 ... Austraalia avas esmaspäeval Tallinnas kaheks kuuks oma pop-up ehk ajutise saatkonna. Ühtlasi teatas Austraalia kavatsusest ühineda NATO küberkaitsekeskusega.

Reidi teed tahab ehitada kaheksa pakkujat

23.04.18 ... Tallinnasse Reidi tee ehitaja leidmiseks korraldatud riigihankele laekus kaheksa pakkumust, kuid võitja välja selgitamiseks võib kuluda üle kuu.

Vene firmad küsisid sanktsioonide tõttu 100 miljardit rubla riigiabi

23.04.18 ... USA sanktsioonidest mõjutatud Vene firmad on küsinud 100 miljardi rubla ehk 1,3 miljardi euro ulatuses likviidsusabi, ütles Vene rahandusminister Anton Siluanov.

Belgia kohus mõistis Abdeslami süüdi terroristliku mõrva katses

23.04.18 ... Belgia kohus tegi esmaspäeval otsuse Pariisi 2015. aasta novembri terrorirünnakute ainsa ellujäänud korraldaja Salah Abdeslami kohta ja mõistis mehe süüdi 2016. aasta märtsis Brüsselis aset leidnud terroristliku mõrva katses. Karistuseks määras kohus 20 aastat vabadusekaotust.

Tallinna Ülikooli teadlased muudavad Eesti digitaalkultuuri laboriks

23.04.18 ... Tallinna Ülikooli teadlased pälvisid Euroopa Komisjonilt 2,5 miljoni euro suuruse European Research Area õppetooli (ERA Chair) grandi, mille toel uurivad nad järgmise viie aasta jooksul, kuidas Eesti digikultuuri analüüsida ja kuidas seda arendada eesti kultuuriruumi hoidmiseks ja avardamiseks. Muu hulgas peaks Eestist saama maailmas ainulaadne digikultuuri uuringute laboratoorium.

PRAEGU VIKERRAADIOS

Tantsi kaasa!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: