Teleuudised

Teisipäev on jätkuvalt vihmane ja tuuline

12.11.18 ... Teisipäev algab kõikjal vihmaselt ja tuuliselt, päeva peale koondub tihedam sadu Ida- ja Kagu-Eesti kohale.

President töötab taas nädal aega Narvas

12.11.18 ... President Kersti Kaljulaid töötab taas nädal aega Ida-Virumaal, kus kohtub kohaliku elu edendajatega.

80-aastane vanahärra läks kalakasvatust õppima, et oma unistus ellu viia

12.11.18 ... Iseseisvuse taastanud Eesti üks esimesi ettevõtjaid, endine lõbustuspargi pidaja ning suhkruvatimüüja Avo Eisen elab Võrumaal Rõuge Suurjärve ääres kunagises apteegimajas, kus tütar jätkab isa loodud kohviku pidamist. 80-aastane Avo läks sügisel Järvamaa kutsehariduskeskusesse kalakasvatust õppima, et viia ellu oma unistus. Sellega pole tal aga mingeid ärilisi eesmärke.

Riigieelarve erikomisjon otsis EMO-de ülekoormatusele lahendusi

12.11.18 ... Riigikogus kogunes esmaspäeval riigieelarve erikomisjon, et leida lahendusi erakorralise meditsiini osakondade ülekoormatuse probleemile ning vaagida, kuidas ühtlustada perearstikeskuste taset.

Eesti riigimetsandus saab 100-aastaseks

12.11.18 ... Sel nädalal tähistatakse Eesti riigimetsanduse 100. aastapäeva.

Toornafta hinnad pöördusid tõusule

12.11.18 ... Toornafta hinnad maailmaturul pöördusid esmaspäeval pärast kümnepäevast langust tõusule.

Toetuse kadumine pidurdab päikeseelektrijaamade rajamist

12.11.18 ... Tänavu suure hoo sisse saanud päikeseelektrijaamade rajamine pidurdub järgmisel aastal järsult, sest toetus päikeseelektri suurtootjatele kaob. Tulevikus jääb päikesejaamade rajamine üldse riigi toeta.

Visit Estonia tahab neljakordistada Eestit külastavate Aasia turistide arvu

12.11.18 ... EAS-i turismiarendamise keskus Visit Estonia on seadnud eesmärgiks tõsta Eestit külastavate Aasia turistide arv viie aastaga neljakordseks.

Tallinnas avati ajutise valitsuse mälestustahvel

12.11.18 ... Peaminister Jüri Ratas avas Tallinnas Roosikrantsi 10 hooone seinal mälestustahvli Eesti Vabariigi ajutisele valitsusele.

Kõige tihedam konkurents tuleb valimistel Harju- ja Raplamaal

12.11.18 ... Riigikogu valimiste eel on kõige tihedamat konkurentsi oodata Harju- ja Raplamaal, kus kandideerivad nimekirja esinumbrina mitme erakonna juhid. Erakondade valimisnimekirjad valmivad aastavahetuse paiku.

California maastikupõlengud on nõudnud vähemalt 31 inimelu

12.11.18 ... USA-s Californias jätkub võitlus maastikutulekahjudega, mis on nõudnud 31 inimese elu.

Leht: Barnier' sõnul on Brexiti lepe peaaegu valmis

12.11.18 ... Euroopa Liidu Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier' on öelnud liikmesriikidele, et lahkumisleppe tekst on peaaegu valmis, kirjutab Financial Times.

Isamaa: Eesti ei peaks ÜRO rändepaktiga liituma

12.11.18 ... Erakonna Isamaa riigikogu fraktsioon otsustas, et Eesti ei peaks liituma ÜRO rändepaktiga, kuna see võib hakata piirama iseotsustamise õigust migratsiooni tõkestamisel.

Seehofer: lahkun CSU liidri kohalt, kuid jään siseministriks

12.11.18 ... Saksa siseminister Horst Seehofer teatas esmaspäeval, et lahkub kantsler Angela Merkeli võimukoalitsiooni kuuluva Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) liidri kohalt, kuid jätkab ministri ametikohal.

Mälksoo: Kaljulaid võib Marrakechi minna küll

12.11.18 ... Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse professor Lauri Mälksoo esitas riigikogu õiguskomisjonile ekspertarvamuse ÜRO rändepakti kohta. Tema nägemuses võiks president Kersti Kaljulaid Marrakechi minna küll, eeldusel, et tegemist ei ole juriidiliselt siduvate kohustustega.

Soome turistide arv langes kümne aasta madalaimale tasemele

12.11.18 ... Tänavu kolmandas kvartalis langes Eestit külastanud Soome turistide arv tasemele, mis oli viimati nii madal 2008. aastal. Seevastu kasvas erakordselt soojast suvest hoolimata eestlaste välisreiside arv.

Peaminister Sipilä: GPS-signaali segamine Lapimaal oli Venemaa demonstratsioon

12.11.18 ... Peaminister Juha Sipilä (Keskusta) sõnul segas Venemaa NATO õppuste ajal GPS-signaali, sest soovis demonstreerida oma võimekust. Liiklusohutuskeskuse sõnul ei kujuta GPS-i segamine lennukitele kuigi suurt riski.

Uus nädal algab tugeva tuule ja vähese vihmasajuga

11.11.18 ... Ilm püsib pilvine ja esmaspäeval puhub ka tugev tuul. Õhutemperatuur jääb nädala alguses plusspoolele.

Eesti kirikud tähistasid ilmasõja lõpu aastapäeva kellahelinaga

11.11.18 ... Mitmes Eesti kirikus helisesid Esimese maailmasõja lõpu tähistamiseks kirikukellad.

"Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, kas ja millist prügi inimesed sorteerivad

11.11.18 ... Keskkonnaministeeriumis on küpsenud plaan, et alates 2020. aastast peavad korteriühistud paigutama seniste prügikonteinerite kõrvale ka pakendikonteineri. "Aktuaalse kaamera. Nädala" korrespondendid uurisid, kas ja millist prügi inimesed üldse sorteerivad.

"Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris Eesti moeloojate edu valemit

11.11.18 ... Eesti moedisaineri Lilli Jahilo uus kevad-suvine kollektsioon "Kuumalaine" jõudis sel kuul müügile USA luksuskaupade veebikaubamajja Moda Operandi, koostöö algas juba eelmisel aastal. Eestist on pärit mitu moedisainerit, kelle loomingut saabki osta peamiselt vaid välismaal. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, milline on Eesti moetööstuse edu valem maailma moelavadele murdmiseks.

Tehnikateadlane: raudtee taandarengu taga on ambitsioonika plaani puudumine

11.11.18 ... Eesti raudtee taandarengu põhjus on tulevikku vaatava raudteevõrgu üldplaneeringu puudumine, leiab tehnikateadlane Rein Riisalu. Tema sõnul näitab Haapsalu raudtee kadumine, kui raske on rongiühendust hiljem taastada.

Poola tähistab iseseisvuse taastamise 100. aastapäeva

11.11.18 ... Kõikjal Poolas tähistatakse iseseisvuse taastamise 100. aastapäeva.

Kaitseliit tähistas 100. asutamisaastat

11.11.18 ... Kaitseliit tähistab oma 100. asutamisaastat.

ERR Pariisis: Macron kutsus ilmasõja mälestusüritusel ehitama lootust, mitte hirmu

11.11.18 ... Pariisis tähistati suurejooneliselt Esimese maailmasõja lõpu 100. aastapäeva, kohal viibis umbes 70 riigipead kogu maailmast. Prantsusmaa president Emmanuel Macron kutsus kokkutulnuid üles ehitama lootust, mitte hirmu.

Aasta isa on Einart Kask

11.11.18 ... Isadepäeva pidulikul kontserdil Estonia kontserdisaalis kuulutati välja seekordne aasta isa, kelleks on 12 lapse isa Einart Kask.

Kaljulaid: kui üksmeelt pagulasleppe osas pole, siis mina Marokosse ei lähe

11.11.18 ... President Kersti Kaljulaid ütles, et ei sõida Marokosse Marrakechi ÜRO kohtumisele, kui Eesti valitsus ei jõua rändeleppe osas üksmeelele.

Galerii: Tallinna lauluväljakul tähistati isadepäeva

11.11.18 ... EV100 juubeliaasta puhul tähistati isadepäeva sel korral perepäevaga Tallinna lauluväljakul, kus esinesid erinevad artistid ja olid väljas militaarmasinad.

Ukraina separatistid korraldavad valimised

11.11.18 ... Ida-Ukraina separatistid korraldavad pühapäeval valimised hoolimata lääne üleskutsetest Moskvale mitte saboteerida rahukõnelusi.

Põhja-California maastikupõlengus on kadunud 110 inimest

11.11.18 ... USA-s California osariigi põhjaosas on 425 ruutkilomeetri suurus territooriumi laastanud maastikupõlengus jäänud kadunuks 110 inimest, teatas Butte maakonna šeriff Kory Honea ööl vastu pühapäeva.

Elurikkuse Erakond sai vajalikud 500 liiget kokku

10.11.18 ... Elurikkuse Erakond sai Türil toimuvatel mõttetalgutel kokku erakonna moodustamiseks vajalikud 500 liiget.

Ida-Virumaale rajatakse salapiirituseveo muuseum

10.11.18 ... Ida-Virumaal Liimalas pandi laupäeval nurgakivi Tulivee keskusele, kus tuleb Eesti esimene salapiirituseveo ajaloo muuseum. Keskus plaanitakse avada järgmise aasta maikuus.

Pühapäeval võib veidi vihma sadada

10.11.18 ... Pühapäeval on oodata pilvist, vähese vihmaga ilma.

"Kalevipoeg" ilmus läti keeles

10.11.18 ... Eesti rahvuseepos "Kalevipoeg" ilmus Eesti ja Läti 100. aastapäeva puhul läti keeles. Tõlkija Guntars Godinš peab seda põhjalikuks uurimistööks, sest Läti lugejaile on püütud edasi anda nii riimumist kui ka väljendeid, mida Friedrich Reinhold Kreutzwald kasutas. Tõlkele on Guntars Godinš lisanud selgitavad kommentaarid.

Lasnamäelased kehastusid elavateks raamatuteks

10.11.18 ... Lasnamäel, Pae-pealse raamatukogus kehastusid põneva elulooga lasnamäelased elavateks raamatuteks ning jutustasid kuulajatele oma loo.

California põlengutes hukkunute arv kasvas üheksani

10.11.18 ... California põhjaosas lõõmavad metsapõlengud on jõudnud Malibu rannakuurordisse ning tule tõttu hukkunute arv on kasvanud üheksani.

Trump: Macroni EL-i sõjaväe ettepanek on solvav

10.11.18 ... Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni ettepanek ühisest Euroopa väest oli väga solvav, märkis USA president Donald Trump reedel, saabudes Pariisi Esimese maailmasõja lõpu 100. aastapäeva tähistavale tseremooniale.

ERM-is tähistakse Läti Vabariigi 100. aastapäeva eriprogrammiga

10.11.18 ... Laupäeval avati Eesti Rahva Muuseumis (ERM) koomiksinäitus "Ma olen introvert", mis irooniliselt kirjeldab, kuid samas ka väärtustab lätlaste tagasihoidlikkust.

Türgi meedia: Khashoggi laip lahustati happes ja lasti kanalisatsiooni

10.11.18 ... Saudi-Araabia kolumnisti Jamal Khashoggi laip lahustati happes ja lasti kanalisatsioonist alla, väidab Türgi ajaleht Sabah.

Vaatlejad ei usu Merkeli jätkamist mandaadi lõpuni

10.11.18 ... Saksamaa kristlike demokraatide juhivahetus jätab Angela Merkeli küll esialgu liidukantsleri ametisse, samas puudub paljudel vaatlejatel usk, et ta peab selles rollis vastu veel kolm aastat ehk oma mandaadi lõpuni.
läti 100
"Läti mäng"

noortesari

err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: