Teleuudised

Poola jagas EL-is taas selgitusi kohtureformi kohta

18.09.18 ... Euroopa Liidu üldasjade nõukogu kuulas jälle Poola selgitusi justiitsreformi kohta.

Paavsti missal tahab osaleda üle 10 000 inimese

18.09.18 ... Nädala pärast tuleb Eestisse paavst Franciscus, kelle visiidi vastu on suur huvi - Vabaduse väljakul toimuvale Pühale Missale on registreerunud rohkem kui 10 000 inimest.

Jõks: õiguskeele selgusega tuleb tegeleda iga päev

18.09.18 ... Õiguskeele selgusetus on nagu umbrohu hävitamine ja selle parandamisega tuleb tegeleda iga päev, ütles vandeadvokaat, endine õiguskantsler Allar Jõks.

Sisemaal tuleb kolmapäeval kuni 24 kraadi sooja

18.09.18 ... Saabuv öö on vähese või vahelduva pilvisusega ning Ida-Eestis püsib hoovihma võimalus. Temperatuur jääb 11 ja 15 kraadi vahele.

Tartumaa naiste varjupaigad ei pea rahastust piisavaks

18.09.18 ... Tartumaa naiste varjupaigad ei pea riigieelarve rahastust piisavaks, et kõiki vägivalla ohvriks langenud naisi aidata.

PPA uus seirelennuk on meeskonna tööd lihtsustanud

18.09.18 ... Eesti esimene, spetsiaalselt meie vajaduste järgi komplekteeritud PPA seirelennuk on tänaseks õhus olnud juba 132 lennutundi ning suundub lähiajal Euroopa Liidu piirivalveagentuuri Frontex ühisoperatsioonile Kreekas.

Moskva: Vene sõjalennuki tulistasid alla Süüria väed Iisraeli süül

18.09.18 ... Vene kaitseministeerium süüdistas teisipäeval Iisraeli Vahemere idaosas Süüria ranniku lähedal alla kukkunud Vene sõjaväelennuki oma lennukitega Süüria õhutõrjerakettide tulejoonele surumises.

Lõuna-Korea president sõitis Pyongyangi visiidile

18.09.18 ... Lõuna-Korea president Moon Jae-in sõitis teisipäeval Pyongyangi oma kolmandale kohtumisele Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga, teatas kohalik meedia.

Hongkong koristab taifuuni tagajärjel tekkinud prahti

18.09.18 ... Hongkongis koristatakse taifuun Mangkhuti tagajärjel tekkinud prahti.

USA president teatas uute tollimaksude kehtestamisest Hiina kaupadele

18.09.18 ... Ühendriikide president Donald Trump teatas esmaspäeval uute kümneprotsendiliste tollimaksude kehtestamisest 200 miljardi USA dollari väärtuses Hiina kaupadele.

Kohtla-Järvel sattus kaks inimest vingugaasi mürgitusega haiglasse

18.09.18 ... Ida-Virumaal Kohtla-Järvel Sõpruse tänava kortermajas oli teisipäeva hommikul vingugaasi leke, mille tõttu sai raskelt kannatada kaks inimest.

Galerii: Estonia eest startis Monaco poole elektriautode maraton

18.09.18 ... Elektriautode maraton 2018 startis teisipäeva hommikul Tallinnast rahvusooper Estonia eest Monte Carlo poole. Tänavune Electric Marathon Tallsinki - Monte Carlo läbib tosina päevaga kümme riiki peatustega 37 linnas.

Eelarve on põhimõtteliselt koos - aktsiisilangetusi oodata pole

18.09.18 ... Kuigi kõik valitsusparteid panid eelarveläbirääkimistel lauale ettepanekud aktsiiside ja maksumuudatuste osas, on eelarve sisuliselt koos ja suuri muudatusi sealt oodata pole.

Jesse altkäemaksuskandaalist: hangitud ravimite osas meil kahtlusi pole

18.09.18 ... Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse sõnul on HIV-i ravimite komisjoni liikmele Matti Maimetsale esitatud altkäemaksu võtmise kahtlustus äärmiselt kahetsusväärne, kuid ministeeriumil pole hangitud ravimite osas kahtlusi, sest otsused langetati kollektiivselt.

Madise kritiseeris toimingupiirangute segasust ja ülemäärast õigusloomet

18.09.18 ... Korruptsioonivastases seaduses on toimingupiirangud määratletud segaselt ning ei võimalda inimesel täpselt aru saada, kas tema tegu on keelatud või mitte, ütles õiguskantsler Ülle Madise teisipäeval riigikogus ees oma aastaülevaadet tutvustades.

Tammist tahab siiski Eesti osalemist Dubai EXPO-l

18.09.18 ... Kuigi kevadel teatas tollane ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo, et Eesti järgmisel maailmanäitusel EXPO rahapuudusel ei osale, plaanib uus minister Rene Tammist seda siiski teha. Kui varasemalt prognoositi osalemise maksumuseks neli miljonit eurot, siis ministri kava kohaselt võiks selle ära teha kahe miljoniga.

Tööandjad: avalikust sektorist tuleks kärpida 3000 töökohta aastas

18.09.18 ... Tööandjate keskliit tuli valimiseelses manifestis välja ettepanekuga, et riik peaks vähendama avaliku sektori töötajate arvu kümne aasta jooksul 3000 töökoha võrra aastas. Need inimesed võiksid saada rakendust kvalifitseeritud töökäte nappuses vaevlevas erasektoris.

Pärnu spordimessilt leidsid endale sobiva trenni nii noored kui täiskasvanud

17.09.18 ... Pärnus toimus esimene spordimess, kus igaüks võis endale sobiva spordiklubi ja trenni välja valida - näha sai treeninggruppe, mida laiemalt ei teatagi, ning aerutamist, mis praegu eriti populaarne ei ole, tutvustas äsja Portugalis U23 maailmameistrivõistlustel ühekanuul seitsmendaks platseerunud Joosep Karlson.

Kaarel Kurismaa avas Kumus mahuka tagasivaatenäituse

17.09.18 ... Eesti heli- ja kineetilise kunsti isa Kaarel Kurismaa avas Kumus mahuka tagasivaatenäituse "Kollase valguse orkester".

Saksa firma avas Muuga sadamas Transiidikeskuse ostutehingut tähistava konteineri

17.09.18 ... Muuga sadamas avati esmaspäeval konteiner, millega tähistati Hamburger Hafen und Logistik AG Transiidikeskuse ostutehingut.

Kohus mõistis Pärnu endise spordinõuniku sooduskelmuses süüdi

17.09.18 ... Pärnu maakohus mõistis Pärnu linnavalitsuse endise spordinõuniku Uno Koorti süüdi soodustuskelmuses ja toimingupiirangute rikkumises. Süüdi mõisteti ka MTÜ Pärnu Kalevi Tenniseklubi.

Poolas mälestatakse Nõukogude Liidu rünnaku 79. aastapäeva

17.09.18 ... Poola president Andrzej Duda asetas Nõukogude Liidu rünnaku 79. aastapäeval Varssavis pärja langenute ja mõrvatute mälestusmärgi juurde.

Hannes Hanso lahkub kevadel poliitikast

17.09.18 ... Sotsiaaldemokraadist endine kaitseminister ja praegune riigikogu liige Hannes Hanso teatas, et ei kandideeri eelolevatel riigikogu valimistel ning tahab rohkem perele keskenduda. Täpsemaid tulevikuplaane ta ei avaldanud.

ERR Moskvas: Venemaa väitel kuulus Malaisia reisilennuki alla kukutanud rakett Ukrainale

17.09.18 ... Vene kindralid esitasid uusi väiteid Malaisia reisilennuki allatulistamise kohta 2014. aastal Donbassis, milles hukkus 298 inimest. Moskva arvates on katastroofis süüdi Ukraina sõjaväelased, mitte Vene sõjaväelased nagu kinnitas rahvusvaheline uurimine.

Tallinna Tehnikaülikooli uus lühinimi on TalTech

17.09.18 ... Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) hakkab edaspidi rahvusvahelises turunduses kasutama lühendit TalTech. Varem kasutas TTÜ rahvusvaheliselt lühendit TUT, mis tulenes ülikooli ingliskeelsest nimetusest Tallinn University of Technology.

Politsei kahtlustab HIV-i ravimite komisjoni liiget altkäemaksu võtmises

17.09.18 ... Keskkriminaalpolitsei pidas kinni Infektsioonhaiguste Seltsi esimehe, Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliiniku nakkushaiguste osakonna juhataja ja ülikooli infektsioonhaiguste õppetooli juhataja, dotsent Matti Maimetsa. Teda kahtlustatakse sotsiaalministeeriumi HIV-i ravimite komisjoni liikmena korduvas altkäemaksu võtmises mitmetelt ravimfirmadelt.

Teisipäev toob kuni 18 soojakraadi

17.09.18 ... Teisipäeva hommikul on ilm sajuta, kuid pärastlõuna toob mõnel pool kaasa vihmasabina. Soojakraade on kuni 18.

Konkurentidelt hinnaüllatuse saanud Olerex Taxify tankla avamist ei kahetse

17.09.18 ... Olerex, kes teatas möödunud nädalal Tallinnas spetsiaalse soodsama Taxify tankla avamisest, sai konkurentidelt vastuseks mitmepäevase hinnasõja. Ehkki Olerex tunnistab, et niisugune vastukäik tuli neile üllatusena, nad erikokkuleppe sõlmimist ei kahetse ning kinnitavad, et ainsa jaeketina kütust kõrgema hinnana müünuna nende käive eriti ei kannatanud.

Laevaomanikud kardavad maksusoodustusi lubava eelnõu toppama jäämist

17.09.18 ... Eesti Laevaomanike Liidu hinnangul on meremeestele maksusoodustusi lubav eelnõu toppama jäänud ja nad saatsid seetõttu peaministrile pöördumise. Majandusministeerium kinnitas, et eelnõu saab valmis paari nädala jooksul.

Londonis jätkub rahvusvaheline disainifestival

17.09.18 ... Victoria ja Alberti muuseumis saab lisaks möödunud nädalal avatud Arvo Pärdi installatsioonile näha teisigi installatsioonikunsti tippteoseid. Disainifestival kestab Londonis kuni 23. septembirini.

Läänesaarte kammerorkester tõi lavale esimese ooperi

17.09.18 ... Läänesaarte kammerorkester tõi nädalavahetusel Kuressaare kultuurikeskuses publikuni kammerooperi "Ocean Dream". Tegemist on Saaremaal ligi 2 aastat tegutsenud kammerorkestri esimese ooperilavastusega.

Ratas: valitsus annab eelarve riigikogule üle järgmisel nädalal

17.09.18 ... Peaminister Jüri Ratase sõnul tahab valitsus tuleva aasta riigieelarve riigikogule üle anda juba järgmisel nädalal.

IMF: leppeta Brexit annaks löögi Briti majandusele

17.09.18 ... Rahvusvaheline valuutafond (IMF) hoiatas, et leppeta Brexit läheks Suurbritannia majandusele palju maksma.

Kohus: registreeritud kooselu partnerit ei tohi jätta elamisloata

17.09.18 ... Ringkonnakohus tunnistas välismaalaste seaduse põhiseadusega vastuolus olevaks osas, milles see ei näe ette õiguslikku alust tähtajalise elamisloa andmiseks Eesti kodaniku samasoolisele registreeritud kooselupartnerile Eestis perekonnaelu elamiseks.

Kultuurikomisjon saadaks Rahvusraamatukogu nõukogusse Alenderi ja Musta

17.09.18 ... Riigikogu kultuurikomisjon valis Rahvusraamatukogu nõukogu uuteks liikmeteks Yoko Alenderi ja Aadu Musta. Ettepaneku peab heaks kiitma veel riigikogu suur saal.

Tarkvaravea tõttu tühistab PPA üle 200 kiiruskaamera trahvi

17.09.18 ... Eelmisel nädalal uuendas maanteeamet 35 kiiruskaamera tarkvara, kuid selle käigus tekkis viga, mille tõttu nende kaamerate fikseeritud kiiruseületamiste juhtumite põhjal 11.-13. septembril määratud 241 hoiatustrahvi tühistatakse.

Maailmakoristusele pole veel punkti pandud

16.09.18 ... Kuigi maailmakoristuspäev on lõppenud, ei ole suurüritusele pandud veel lõplikku punkti: ilmastikuolude tõttu lükkasid 11 riiki on prügikoristustalgud edasi ja järgmise nelja kuu jooksul soovib teadmiste tiim valmis saada plaani maailma puhtana hoidmiseks.
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
argipäeviti kell 11 klassikaraadios
kell 14.05 ja 21.05 vikerraadios
uus saade

Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: