Teleuudised

Üle tüki aja on riigikogu juhatuse valimistel pinevust

21.03.18 ... Veel paari nädala eest ennustasid poliitikud ja ajakirjanikud, et riigikogu juhatuse valimised kulgevad üllatustevaba rahulikkusega. Erimeelsused Reformierakonnas, mis tõid kaasa Hanno Pevkurilt asespiikri koha võtmise Kalle Laaneti kasuks, lisasid toimuvasse määramatust. Päev enne valimisi näib ometi kõik ettemääratud olevat, aga selgus saabub täna.

Neljapäev toob tugevad tuuleiilid

21.03.18 ... Neljapäev tuleb plusskraadide ja kuni 17 meetrit sekundis puhuva tuulega.

Loodusmuuseumi näitus annab ülevaate liblikate armuelust

21.03.18 ... Milline on liblikate armuelu ja kuidas õige kaaslase leidmine välja näeb, sellest saab sõna otseses mõttes detailse ülevaate Eesti loodusmuuseumi väikeselt näituselt.

Värska kaupmees alustas raskuste kiuste kauba kojuveo teenust

21.03.18 ... Maapoodide sulgemise taga pole mitte alkoholi aktsiisitõus, kuivõrd tõik et riik ei suuda kontrollida tekkinud odava alkoholi salakauba turgu, ütleb Värskas tegutsev maapoodnik. Uste sulgemise asemel plaanib ta aga hoopis lainemist, pakkudes toidukauba kohaleveo teenust, mis võimaldab kaubelda ka nendega, kes elavad kaugemal ääremaal.

Galerii: Viljandi muuseumis avati Sakala 140. sünnipäeva puhul näitus

21.03.18 ... 21. märtsil avati Viljandi muuseumis näitus, millega tähistatakse ajalehe Sakala 140. sünnipäeva. Ajaleht nägi trükivalgust tänu ärkamisaja ühele suuremale äratajale Carl Robert Jakobsonile.

Igal aastal satub ägeda alkoholimürgistusega haiglaravile üle saja lapse

21.03.18 ... Rohkem kui sada kuni 15-aastast last satub igal aastal ägeda alkoholimürgistusega haiglaravile.

Tallinna Keskraamatukogus toimus taas luulemaraton

21.03.18 ... 21. märtsil on rahvusvaheline luulepäev, mida UNESCO algatusel tähistati esimest korda ligi 20 aastat tagasi. Tartus tähistati luulepäeva luuletuuriga, Tallinna keskraamatukogus toimus aga traditsiooniline luulemaraton.

Eestile olulised küsimused ei pruugi Euroopa Ülemkogul vastuseid saada

21.03.18 ... Neljapäeval algaval Euroopa Ülemkogul on arutlusel mitmed Eestilegi olulised teemad nagu digimaks, Euroopa võimalikud vastusammud USA terasetollidele ning Vene-sanktsioonid, kuid riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Toomas Vitsuti sõnul suuri samme neis valdkondades oodata ei ole.

Cambridge Analytica peatas tegevjuhi volitused

21.03.18 ... Briti andmeanalüüsifirma Cambridge Analytica peatas tegevjuht Alexander Nixi volitused.

VAT teatris uuritakse kurikuulsat sotsiaalmeediamängu Sinivaal

21.03.18 ... Umbes aasta tagasi jõudsid avalikkuse ette teated, et ka Eesti sotsiaalvõrgustikesse on jõudnud kurikuulus mäng Sinivaal, mille eesmärk on ahvatleda osavõtjad 50 päevaga enesetapule. 21. märtsil jõudis see teema VAT teatri lavale.

Kuressaare Linnateatrist võib saada sihtasutus

21.03.18 ... Saaremaa vallale kuuluvat Kuressaare Linnateatrit on aastaid toetanud 100 000 euroga ka kultuuriministeerium. Nüüd on teater, vald ja ministeerium alustanud läbirääkimisi ühise sihtasutuse moodustamiseks.

Kadrina jäi vallavanemata

21.03.18 ... Kadrina vallavolikogu ei suutnud tänasel istungil vallavanemat valida. Järgmine katse tehakse 2. aprillil.

Facebooki kasutajaandmete allatõmbamine oli jõukohane ka TTÜ magistrandile

21.03.18 ... Kuigi Facebookist kasutajate andmete kättesaamine nõuab tehnilisi teadmisi, pole see ületamatult keeruline, selgitas TTÜ arvutiteadlane Tanel Tammet. Ta on seda õppe- ja teadustöö eesmärgil ka oma magistrandiga proovinud, kuid mitte reaalselt andmeid alla laadinud.

Geenidoonoriks registreerus ööpäevaga üle 4100 inimese

21.03.18 ... Inimesed allkirjastasid öö otsa geenidoonoriks saamise nõusolekuvorme ning ööpäeva jooksul on nõusolekuvormi digiallkirjastanud enam kui 4100 uut geenidoonorit. Kuigi praegu on huvi suur, ei pea kiirustama ega kartma, et 100 000 uue doonori hulka ei pääse.

Tuleval aastal võib tegevuse lõpetada üle 70 haruapteegi

21.03.18 ... Tuleval aastal võib tegevuse lõpetada üle 70 haruapteegi, sest nende omanikel ei ole piisavalt aega, et viia tegevus seadusemuudatusega vastavusse.

Meremuuseumi uuendamise järel saab selle põhieksponaadiks keskaegne vrakk

20.03.18 ... Eesti Meremuuseum kuulutas välja hanke Paksu Margareeta rekonstrueerimiseks. Vähemalt aasta kestva uuendustöö suurim saavutus on keskaegse koge eksponeerimine torni sisehoovis, kolm aastat tagasi avastatud vrakk tuleb aga enne konserveerida. 

Kolmapäev tuleb pilvine ja tuuline

20.03.18 ... Kolmapäeval tõmbub taevas rohkem pilve, kuid sadu on oodata vaid kohati. Edelatuul saab hoogu juurde ja õhutemperatuur püsib talvine. 

Narva-Jõesuu elanikud tulid rahvaalgatuse korras metsaraie üle arutlema

20.03.18 ... Eelmisel sügisel tegi Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) üle mitme aasta Narva-Jõesuus paarikümnel hektaril lageraiet. Kuna kuurortlinna elanikud kardavad oma elukeskkonna halvenemise pärast, toimus teisipäeva õhtul seal rahvaalgatuse korras esimest korda metsateemaline kohtumine.

Tulevikus võib tekkida võimalus apteegis end gripi vastu vaktsineerida

20.03.18 ... Apteekides võib tulevikus olla võimalus end gripi ja ehk ka puugihammustuse vastu vaktsineerida. Apteekrid on nõus hakkama seda teenust osutama, enne aga on vaja muuta praegu kehtivaid seadusi, korraldada koolitusi ja pidada vaidlusi.

USA-s Marylandi koolis kaht inimest haavanud tulistaja suri

20.03.18 ... USA Marylandi osariigi keskkoolis toimus teisipäeval tulistamine, mille järel on kaks ohvrit kriitilises seisundis haiglas, samuti haiglasse viidud tulistaja suri.

Algas astronoomiline kevad

20.03.18 ... Hoolimata veel mitmel pool Eestis akna taga laiuvatest lumehangedest, algas õhtul kell 18.15 Eestis kevad.

LHV avas Londonis filiaali

20.03.18 ... LHV Pank avas Londonis Ühendkuningriigi filiaali finantsvahendajate ärisuuna arendamiseks.

Luminor prognoosib majanduskasvuks 3,5 protsenti

20.03.18 ... Eesti majanduskasv tuleb sel aastal mullusest tagasihoidlikum, kuid on siiski varasemate aastatega võrreldes tuntav, ennustab Luminor pank.

Brändistrateeg: tööriistakast ei ole veel bränd

20.03.18 ... Brändistrateeg Dan Mikkin ütleb, et Eesti brändi tööriistakasti on aastaga küll kohendatud, ent kuna keskne idee puudub, ei saa väljapakutut veel brändiks pidada, mida Eesti ettevõtjad jätkuvalt vajavad.

Varjendite ehitamise küsimus jõuab valitsuse lauale aasta lõpuks

20.03.18 ... Elanikkonna kaitse ja kriisianalüüsiga tegelevad ametnikud leiavad, et Eesti elanikud on hästi kaitstud, sellegipoolest jätkatakse tõenäoliste ja vähem tõenäoliste riskide hindamist.

Reportaaž: geenidoonoriks saamine võtab aega vähem kui 10 minutit

20.03.18 ... Kui seni oli Eesti Geenivaramu biopangas 52 000 inimese geeniproovid, siis nüüd kogutakse täiendavalt veel 100 000 inimese proovid. Geenidoonoriks saab alates 2. aprillist suuremates haiglates ja Synlabi laborites. Täna aga osutus geenidoonorlus nii populaarseks, et ülekoormuse tõttu pani geenidoonori veebileht inimesed ootama.

Ringkonnakohus mõistis PERH-i eksjuhi õigeks, IT-juhi otsus jäi muutmata

20.03.18 ... Tallinna ringkonnakohtus tühistas teisipäevase otsusega Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) endise juhi Tõnis Alliku varasema süüdimõistmise altkäemaksu võtmises ja mõistis ta täielikult õigeks. Haigla endise IT-juhi Marko Kilgi osas aga maakohtu otsust ei muudetud.

Ratas: tselluloositehase uuringutega tuleb edasi minna

20.03.18 ... Peaminister Jüri Ratas ütles, et ehkki Tartu linnavolikogu soovib tselluloositehast puudutava planeeringu lõpetamist, tuleb uuringutega ikkagi edasi minna. Kui kätte jõuab aeg otsustada tehaseplaneeringu kehtestamise üle, peab kohalikega Ratase sõnul siiski arvestama.

Vaarik Eesti brändi vastuvõtust: brändi ongi keeruline tajuda

20.03.18 ... Aasta jooksul on EAS-i brändimeeskonna välja töötatud "tööriistakasti" võtnud kasutusele peamiselt erialaliidud, kes selle kontseptsiooniga messidel käivad. Kommunikatsioonistrateeg Daniel Vaariku hinnangul aga tutvustati uut kontseptsiooni liiga vara, mil see polnud veel lõplikult välja töötatud, mistõttu võinuks mõni kuu seda veel lihvida enne ametlikku esitlust.

Kaja Kallas Pevkuri kõrvalejätmisest: see on demokraatia

19.03.18 ... Reformierakonna tõenäoline uus esimees Kaja Kallas ütles riigikogu fraktsiooni üllatusliku otsuse kohta senine esimees Hanno Pevkur riigikogu juhatusse esitamata jätta, et loodab nüüd rahu saabumist erakonna leeride vahele.

TÜ teadlaste uuring: soodest immitseb naerugaasi

19.03.18 ... Tartu Ülikooli geograafide juhitud ülemaailmne uuring näitas, et kuivendatud lämmastikurikkad soomullad toodavad osoonikihti lagundavat ja kliimat soojendavat naerugaasi. Selle vältimiseks tuleb soid kaitsta.

Teisipäev tuleb tuuline ja sajuhoogudega

19.03.18 ... Saabuval ööl on Eestis pilves selgimistega ilm, mitmel pool sajab lund ja lörtsi ning õhutemperatuur võib langeda nullist kuni -5 kraadini.

ERR Albaanias: riik peab end küpseks liituma EL-iga

19.03.18 ... 2009. aastal NATOsse astunud Albaaniat pidurdab Euroopa Liidu teel sisepoliitiline jagelemine: kuigi 90 protsenti albaanlastest toetab ühenduse liikmeks saamist, on üleminekuaeg kommunismist euroopalikuks demokraatiaks kestnud pea 30 aastat.

Hundid viisid Imavere lähistel talust koera, teine pääses eluga

19.03.18 ... Pühapäeva õhtul läks Imavere lähistel Uuelinna talu hoovilt kaduma üks koer ja teisel üritati kõri läbi hammustada, ent loomake pääses siiski eluga.
err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS

Tantsi kaasa!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: