Teleuudised

"AK" jälgis politsei kiirreageerijateks pürgijate katseid

21.05.19 ... Politseiprefektuuride juures käivad praegu katsed uute kiirreageerijate leidmiseks.

Kolmapäev pakub nii vihma, rahet kui ka äikest

21.05.19 ... Ilmajaama teatel võib kolmapäev pakkuda nii vihma, rahet kui ka äikest.

Mere- ja vetelpäästjad valmistuvad hooajaks, tööülesandeid on juba olnud

21.05.19 ... Soojad ilmad toovad supelsaksad juba randa, mis tähendab, et vetelpäästjatel algab tööaeg. Merepääste aga soovitab paadi- ja jahiomanikel enne pikemaid reise sõiduvahendid üle vaadata.

Kommersandi endine ajakirjanik: artikli asjus alguses pretensioone ei olnud

21.05.19 ... Venemaa ajalehe Kommersant juhtkond vallandas äsja kaks ajakirjanikku, kes kuu aega tagasi avaldasid artikli võimalikest personalivahetustest riigi kõige kõrgemates võimuringkondades. Solidaarsuse märgiks ja protestiks tsensuuri vastu, lahkus ajalehest kogu poliitikatoimetus.

"AK" selgitas, kes saavad Eestis riigisaladuse loa automaatselt

21.05.19 ... Kui muidu tehakse Eestis igaühele, kes soovib juurdepääsu riigisaladusele, ülipõhjalik julgeolekukontroll, siis president, ministrid, aga ka kõik riigikogu liikmed saavad riigisaladuse loa automaatselt, ilma igasuguse taustakontrollita.

Riigi eelarvestrateegia arutamine jätkub neljapäeval

21.05.19 ... Vihulas lõppes teisipäeva õhtul valitsuse riigi eelarvestrateegia arutelu, kuid see jätkub neljapäeval.

Eurovalimistel on hääle andnud ligi 20 protsenti valijatest

21.05.19 ... Teisipäeva õhtu kella 20 seisuga on Euroopa Parlamendi valimistel oma hääle andnud 165 123 valijat, mis moodustab 18,7% üldarvust. Elektrooniliselt on hääletanud 116 805 inimest, jaoskondades on antud 48 318 häält.

May: Brexiti-leppe vastuvõtmiseks on jäänud viimane võimalus

21.05.19 ... Briti peaminister Theresa May tutvustas teisipäeval mitut algatust seadusandjatele, et need toetaksid tema Brexiti-kokkulepet Euroopa Liiduga, öeldes, et see on viimane võimalus ummikseisu lõpetamiseks.

Kogo galeriis tervitab kunstihuvilisi kuuetonnine kivihunnik

21.05.19 ... Kaose kogudusse kuulub kümme kunsti- ja kultuuriinimest, keda ühendab usk, et kaos on universumi tahe ja selles pole midagi hirmutavat. Rühmitus avas oma retrospektiivnäituse Tartus, Kogo galeriis, kus vaatajat tervitab kõigepealt hiiglaslik kivihunnik, täpsemalt maagilised kuus tonni kive.

Nafta hind pööras maailmaturul tõusule

21.05.19 ... Nafta hind maailmaturul läks esmaspäeval korralikule tõusule, sest naftat eksportivate riikide organisatsioon OPEC ja selle liitlased eesotsas Venemaaga on saavutamas üksmeelt, et jätkata vähendatud mahtudega tootmist vähemalt selle aasta lõpuni.

Roonemaa: Huawei turuosa võib Eestis märkimisväärselt kahaneda

21.05.19 ... Kui Huawei ja Google'i koostöö lõpeb, kahaneb Hiina suurkontserni turuosa Eestis märkimisväärselt, usub tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa.

Itaalia peaminister eitab valitsuse lõhestumist

21.05.19 ... Itaalia valitsus on Euroopa Parlamendi valimiste pärast tülis. Peaminister Giuseppe Conte eitab ajakirjanduse väiteid, nagu oleks esmaspäevasel valitsuse istungil siseminister Matteo Salvini sõnavõtt katkestatud ning istungi lõpuni rohkem enam sõna mitte antud. Teiste ministrite sõnul raiskab Salvini oma aja valimiskampaaniale ning on ministrikohustused unarusse jätnud.

Täispikk tabel: Valiti välja laulupeol "Minu arm" osalevad kollektiivid

21.05.19 ... Kunstilise toimkonna valiku põhjal esineb laulupeol 1020 kollektiivi enam kui 35 000 peolisega.

Coopi poodides saab sularaha arvele kanda

21.05.19 ... Coopi kauplustes saab teisipäevast teha sularaha sissemakseid. Kuigi nende tehingute hulk väheneb, on Eestis palju väikeettevõtjaid, kel on tarvis teenitud sularaha kiiresti oma arvele kanda.

Veerenni tänava raudteeülekäigul on olnud ka varem õnnetusi

21.05.19 ... Tallinnas Veerenni tänava raudteeülekäigul on olnud ka varem õnnetusi ning kohalikud teavad, et seal peab raudteed ületades olema ülimalt ettevaatlik. Eesti Raudtee lubab, et Veerenni ülekäigule paigaldatakse aasta lõpuks jalakäijaid rongi eest hoiatav foor.

ERM-is on väljas Jakob Hurda kõne, mis jäi esimesel laulupeol vihma tõttu poolikuks

21.05.19 ... Laulupidude idee algataja Johann Voldemar Jannseni 200. sünniaastapäeva puhul ning juubelilaulupeo auks täiendas Eesti rahva muuseum Eesti kultuuriloo püsinäitust "Kohtumised" laulupeoaineliste esemetega.

Teadlased andsid ühispöördumise valitsusele üle

21.05.19 ... Teadlaste, ettevõtjate ja tudengite organisatsioonide esindajad andsid Vihulas riigi eelarvestrateegiat arutavale valitsusele üle ühispöördumise, millega tuletavad valitsusliikmetele meelde detsembris sõlmitud teaduslepet.

MKM: kaaluda võiks nii Nordica, Eleringi kui Eesti Posti osalist erastamist

21.05.19 ... Lisaks aktsiaseltsi Eesti Teed müügile soovitab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kaaluda ka mitme teise riigifirma erastamist. Osalisele erastamisele võiks mõelda Nordica ja Eleringi puhul. Eesti Posti saaks aga müüa alles siis, kui universaalse postiteenuse nõuded ümber on tehtud.

USA lükkas Huawei-keelu 90 päeva edasi

21.05.19 ... USA lükkas esmaspäeval 90 päeva ehk augusti keskpaigani edasi keelu Ameerika tehnoloogia ekspordile Hiina telekomihiiule Huawei, öeldes, et see on vajalik võimaldamaks tarkvarauuendusi ja lepinguliste kohustuste täitmist.

Austria kantslerit ootab parlamendis ees usaldushääletus

21.05.19 ... Austria liidukantslerit Sebastian Kurzi ootab esmaspäeval parlamendis usaldushääletus pärast seda, kui ta sundis skandaali sattunud koalitsioonipartneri Vabaduspartei (FPÖ) valitsusest lahkuma, ütles parlamendi alamkoja spiiker teisipäeval.

Tallinnas juhtunud rongiõnnetuses hukkus Jüri Aarma

21.05.19 ... Teisipäeva hommikul Tallinnas Veerenni raudteeülesõidul juhtunud õnnetuses hukkunu oli näitleja, saatejuht ja ajakirjanik, 67-aastane Jüri Aarma.

Muinsuskaitsjad ei kiirusta lennujaama vana hoone kaitse alla võtmisega

21.05.19 ... Muinsuskaitseameti ehitismälestiste ekspertnõukogu toetas esmaspäevaõhtusel kohtumisel Tallinna lennujaama vana reisiterminali mälestiseks tunnistamist, kuid ei pea vajalikuks protsessiga kiirustada, kuna lennujaamaga sujub koostöö hästi ja hoone ei ole ohus.

Operaatorid on Huawei telefonide osas äraootavad

21.05.19 ... Eesti mobiilioperaatorid on USA sanktsioonide alla sattunud Hiina ettevõtte Huawei mobiiltelefonide ja tahvelarvutite müügi osas äraootaval seisukohal ja ei oska veel öelda, kuidas Google'iga koostöö lõppemine võiks Huawei seadmete müüki mõjutada.

Oidekivi: Vene võimuparteiga suhtlejad peavad skandaalidega arvestama

20.05.19 ... Ükskõik, milline poliitik või erakond, kellel on Venemaa võimuparteiga kokkulepe ja nad suhtlevad nendega, siis varem või hiljem peavad nad sellisteks juhtumiteks valmis olema, kommenteeris Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Rein Oidekivi Austrias lahvatanud poliitilist skandaali.

Zelenski andis Ukraina presidendi ametivande ning saatis ülemraada laiali

20.05.19 ... Volodõmõr Zelenski vannutati esmaspäeval Ukraina uueks riigipeaks. Uus president teatas sõnavõtus, et saadab ülemraada ennetähtaegsete valimiste korraldamise eesmärgil laiali ning kutsus üles praegust valitsust tagasi astuma.

Eestis kasvab üha enam soov elada vanaduspõlves hooldekodus

20.05.19 ... Üldhooldusteenuse vajadus Eestis kasvab ja tiheasustuse piirkonnas tuleb konkurents hinnakujundusele kasuks. Teisalt pelgavad valdkonna spetsialistid, et järgmisel aastal jõustuvad sotsiaalhoolekande seaduse muudatused seavad olemasolevad hooldekodud keerulisse olukorda - paljudel töötajatel puudub nõutav kvalifikatsioon.

Ratas: riigi eelarvestrateegia nõuab muutusi

20.05.19 ... Peaminister Jüri Ratas ütles Vihula mõisas riigi eelarvestrateegia (RES) arutelul, et kuna majanduskonjunktuur on muutunud, vajab muutusi ka riigi eelarvestrateegia.

Stoicescu sõnul paneb Venemaa Zelenski proovile

20.05.19 ... Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teaduri Kalev Stoicescu hinnangul üritavad Venemaa võimud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski esialgu proovile panna ning siis vaadata, kuidas edasi tegutseda.

"Aktuaalne kaamera" elas kaasa auto alla jäänud koera tervenemisele

20.05.19 ... "Aktuaalne kaamera" rääkis esmaspäevases saates ühe autorataste alla jäänud noore koera õnnelikust tervenemisest ja abivalmidusest annetada tema raviks.

Austria valitsusjuht tegi ettepaneku siseminister ametist vabastada

20.05.19 ... Austria Vabadusparteisse (FPÖ) kuuluv siseminister Herbert Kickl on ametist vabastatud, ütles esmaspäeval liidukantsler Sebastian Kurz. FPÖ teatas seepeale, et kõik erakonna ministrid lahkuvad valitsusest.

Eestisse jagub südasuvist soojust veel paariks päevaks

20.05.19 ... Veel paar päeva püsib Eestis südasuvine soojus. Läänemere ümbrus on praegu ühe pulga peal Musta mere äärsete alade, isegi Türgi ja Hispaania lõunarannikuga.

ERR Prantsusmaal: eurovalimistest on kujunemas Macroni usaldushääletus

20.05.19 ... Euroopa Parlamendi valimised Prantsusmaal kujunevad eelkõige usaldushääletuseks president Emmanuel Macronile. Viimased arvamusküsitlused näitavad äärmiselt tasavägist seisu presidendi partei ja Marine Le Peni Rahvusliku Liidu vahel, lubades viimasele väikest võitu.

Eesti Energia võis elektrikatkestusega saada kahju kuni 100 000 eurot

20.05.19 ... Laupäeval Eleringi alajaamas toimunud avarii järel seiskunud energiaploki ja õlitehase tõttu võis Eesti Energia kannatada kahju kuni 100 000 eurot, ütles ettevõtte juhatuse liige Raine Pajo "Aktuaalsele kaamerale".

The Biofilm Sistersi uuslavastus kutsub üles info suhtes kriitilisem olema

20.05.19 ... Kanuti Gildi Saalis esietendub teisipäeval rühmituse The Biofilm Sisters ühiskonnakriitiline lavastus "All that goes right".

Ooperidebüüdi teinud Katrin Tegova: loodan, et tulemuse üle saab uhke olla

20.05.19 ... Pärnus PromiFestil esietendus pühapäeval Bellini ooper "Romeo või Julia", kus astuvad üles Klaudia Taevi nimelise noorte ooperilauljate konkursi võitjad. Lavastaja on peamiselt filmiloojana tuntud Katrin Tegova.

Toomas Kalve pildistas üles teekonna esimesele laulupeole

20.05.19 ... Teadaolevalt ei ole esimesest laulupeost säilinud ühtegi fotot. Et seda tühimikku täita, võttis Eesti Maanteemuuseum koostöös fotokunstnik Toomas Kalvega kätte ja taaslavastas ning pildistas plaatkaamera abil fotod, mis illustreerivad laulupeole minemist läbi aegade.

Bloomberg: alanud on külm sõda tehnoloogia vallas

20.05.19 ... Bloomberg märgib esmaspäeval ilmunud Google'i ja Huawei temaatika analüüsis, et sisuliselt on tehnoloogiaalane külm sõda USA ja Hiina vahel nüüd ametlikult alguse saanud.

Riik hindab Smart-ID-d ka pettustelaine järel turvaliseks lahenduseks

20.05.19 ... Riigi infosüsteemi amet (RIA) hindab Smart-ID-d turvaliseks vaatamata sellele, et kurjategijatel õnnestus selle abil varastada paljude inimeste identiteet. Ka pangad jätkavad teenuse kasutamist klientide autentimiseks.

Riik pani Patarei merekindluse müüki 4,5 miljoni euro suuruse alghinnaga

20.05.19 ... Riigi Kinnisvara AS (RKAS) alustas Patarei merekindluse müüki avalikul enampakkumisel alghinnaga 4,5 miljonit eurot.

Tallinnas avab uksed Accor Ibis hotell

20.05.19 ... Tallinnas avab juunist uksed esimene Accori hotelliketti kuuluv Ibise hotell. Oma peamisteks konkurentideks peab Ibis Hestia ja Tallinki kettide hotelle.
europarlament
Euroopa Parlamendi valimised.

PRAEGU VIKERRAADIOS
keskkonnakuu

Valijakompass

Meelekindlus

"Otse uudistemajast"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: