Teleuudised

Esmaspäev tuleb vihmane ja tuuline

15.09.19 ... Esmaspäeval on ilm jätkuvalt sajune, tuuline ning jahe. Eestis tõusevad päevased õhutemperatuuri maksimumid vaid veidi üle kümne kraadi.

Peipsi ääres on avatud kalakunsti vabaõhunäitus

15.09.19 ... Peipsi järve äärne piirkond seostub paljudele sibula ja kalaga. Seekord on seal avatud aga hoopis suur vabaõhunäitus.

Eesti koomiksikunstnikud tutvustasid oma loomingut Brüsselis

15.09.19 ... Eesti koomiksikunstnikud tutvustasid oma loomingut Brüsseli koomiksifestivalil. Koomiksid on Belgias väga populaarsed, täites raamatupoodides terveid osakondi.

Investeerimiskogemus on väga vähestel Eesti peredel

15.09.19 ... Erinevate küsitluste järgi lubavad teisest pensionisambast raha välja võtta kavatsevad inimesed selle omal käel investeerida, et rohkem tulu teenida.

Ministeerium valmistub suureks perearstikriisiks

15.09.19 ... Kriisist perearstisüsteemis on räägitud kümme aastat. Nüüd tunnistavad ametnikud, et olukord läheb lähiajal veelgi hullemaks. Juba teeb sotsiaalministeerium ettevalmistusi tõeliseks kriisiks, kui pensionile jäävate tohtrite asemele enam kedagi leida ei õnnestu.

Tallinnas toimus esimene seenefestival

15.09.19 ... Tallinnas Laial tänaval toimus pühapäeval esmakordselt suur seenefestival. Kuna iga-aastased loodusmuuseumi seenenäitused on rahva hulgas populaarsed, otsustati seekord korraldada pealinna rahvale juba tunduvalt suurem üritus.

Eesti eestvedamisel arendatakse mehitamata militaarsõidukit

15.09.19 ... Eesti juhib kuuest riigist koosnevat gruppi Euroopa Liidu mehitamata maismaamilitaarsõiduki väljatöötamiseks. Kokkulepe on sõlmitud Belgia, Hispaania, Läti, Prantsusmaa, Saksamaa ja Soomega. Euroopa kaitsefondist taotletakse raha iseliikuri projekti käivitamiseks.

Koeru kirikust leitud keskaegsed maalingud on väga hästi säilinud

15.09.19 ... Koeru kirikust leitud keskaegsed maalingud on rikkalikud ja väga hästi säilinud. Pühapäeval tutvusid arvatavalt Eesti kõige rikkalikumate maalingutega ehitud keskaegse Koeru ja Järva-Jaani kiriku ennistustöödega Järvamaa muuseumisõprade seltsi liikmed.

Venemaal tühistati korraga paarsada tuhat aegunud normatiivakti

15.09.19 ... Venemaa valitsus on juba mitu aastat püüdnud erinevaid majandussektoreid reguleerivaid norme ja reegleid korda saada. Sel nädalal tühistas peaminister Dmitri Medvedev ühe suletõmbega hulga vanu normatiivakte, mis takistasid ettevõtjatel äri arendada.

Rünnak võib tõsta naftabarreli hinda kolmandiku võrra

15.09.19 ... Pärast laupäeval toimunud rünnakut maailma suurima naftatootja Aramco naftarajatiste vastu kahanes ettevõtte naftatoodang 5,7 miljoni barreli võrra päevas, mis on viis protsenti maailma päevatoodangust. Asjatundjate hinnangul tõstab rünnak nafta hinda, mõju jõudmine kütusehindadeni võib võtta nädalaid.

Jeemenist rünnati droonidega kahte Saudi tähtsat naftarajatist

14.09.19 ... Jeemeni mässulised huthid ründasid laupäeval varahommikul droonidega maailma ühte suurimat naftatöötlustehast Saudi Araabias ja veel ühte tähtsat naftavälja ning läitsid seal tulekahjud, mida oli näha kosmosest.

Hispaania üleujutustes on hukkunud kuus inimest

14.09.19 ... Hispaania kaguosas tõusis laupäeval paduvihmadest põhjustatud üleujutuste ohvrite arv kuueni, teatasid õhtul võimuesindajad.

Zimbabwe mattis oma kauaaegse liidri Robert Mugabe

14.09.19 ... Zimbabwes oli laupäeval endise presidendi Robert Mugabe riigimatus, kus Aafrika liidrid kiitsid teda kui vabastajat, kuid kelle 37 valitsemisaasta keskmes olid repressioonid ja majanduslikud raskused.

Pärnu rannas lendasid tuulelohed

14.09.19 ... Pärnu rannas kogunesid taas tuulelohelennutajad.

Endise kalatööstuse praht vormus Haapsalus kunstiks

14.09.19 ... Tiiu Randmann-Mihkla installatsiooni-, foto- ja maalinäitus "Sprotid õlis" vaatleb Haapsalu linnagaleriis nõukogude aega läbi Haapsalus Krimmi holmil tegutsenud kalatööstuse varemete.

Keila Miikaeli kogudus tähistas 800. aastapäeva konverentsi ja palvusega

14.09.19 ... Eesti evangeelse luterliku kiriku Keila Miikaeli kogudus tähistas asutamise 800. aastapäeva.

Võrulased istutasid tulevasse parki 2000 puud

14.09.19 ... Võru elanikud istutasid laupäeval üheskoos linna rajatavasse Paju parki üle 2000 puu. Sellega antakse täiesti uus hingamine kunagisele reostunud ja võsastunud alale.

Tänavune Sibulatee puhvetite päev tõstis au sisse sibulapiruka

14.09.19 ... Peipsi ääres peeti juba neljandat korda Sibulatee puhvetite päeva. Tänavu tõsteti au sisse piirkonna üks olulisemaid roogi - sibulapirukas.

Pühapäev on tuuline ja vihmane

14.09.19 ... Pühapäeval on ilm pilvine ja vihmane, puhub tugev tuul.

Venezuela prokuratuur kahtlustab opositsioonijuhti seostes Colombia narkomaffiaga

14.09.19 ... Venezuela riigiprokuratuur alustas juurdlust opositsioonijuht Juan Guaido suhtes, kahtlustades teda sidemetes Colombia kuritegelike ringkondadega.

Poola suuremad parteid pidasid valimiste eel kongresse

14.09.19 ... Poola kaks kõige tähtsamat parteid pidasid laupäeval kongresse seoses oktoobrikuus peetavate üldvalimistega.

Kaitseliit harjutab Valgas võitlust ebaseaduslike gruppide vastu

14.09.19 ... Kaitseliidu Lõuna-Eesti malevad harjutavad aasta suurimal õppusel Valgas, kuidas võidelda linnatingimustes illegaalsete grupeeringute vastu.

Kuressaare teater avas hooaja musta huumoriga

14.09.19 ... Kuressaare teatris algas tänavune hooaeg musta huumoriga - lavale tuli Briti kirjaniku Joe Ortoni "Röövsaak".

Galerii ja video: Kirjandus tulvas Koidula tänaval

14.09.19 ... 14. septembril peeti kolmandat Kirjandustänava festivali Tallinnas Koidula tänaval.

Hirveparki kogunesid meelt avaldama Ratase valitsuse vastased

14.09.19 ... Tallinnas Hirvepargis toimus laupäeval kodanikualgatuse "Jah vabadusele, ei valedele" meeleavaldus, et tuletada peaminister Jüri Ratase kokku pandud valitsusele meelde väärtusi, mille poolt Eesti rahvas sel päeval 16 aastat tagasi hääletas, valides Euroopa Liiduga (EL) ühinemise.

Muinsuskaitseamet soovitab säilitada Kadriorus asuva raudbetoonposti

13.09.19 ... Elektrilevi ja muinsuskaitseamet on mõlemad arvamusel, et Kadriorus Poska tänaval asuv 1920ndatest pärit raudbetoonist post on niivõrd omanäoline element, et see tuleks tulevate põlvede jaoks säilitada. Vastav ettepanek esitati ka Tallinna linnale.

Süsinikuneutraalne majandus nõuab uusi tehnoloogiaid paljudes valdkondades

11.09.19 ... Selleks, et liikuda süsinikuneutraalse majanduse poole, peaks Eesti võtma kasutusele uusi tehnoloogiaid väga paljudes eluvaldkondades. Tehnoloogiaid, mida arendavad meie ülikoolid, tutvustati poliitikutele ja ettevõtjatele mõeldud kliimaneutraalsuse konverentsil.

Nädalavahetus on sajune ja tuuline

13.09.19 ... Nädalavahetusel puhub tugev tuul ja sajab vihma, pühapäeva öö võib tuua esimese öökülma.

Astronoom: elu avastatud eksoplaneedil võib olla võimatu selle ematähe tõttu

13.09.19 ... Londoni ja Montreali ülikooli teadlased leidsid elamiskõlbliku eksoplaneedi Kepler2-18B atmosfäärist veeauru. Kuigi teadlaste hinnangul võib elu K2-18B-l olla võimalik, võib seda siiski takistada planeedi ematäht.

Väätsa Prügila nõukogu esitas endiste juhtide kohta kuriteoteate

13.09.19 ... Kolmele Järvamaa omavalitsusele kuuluva Väätsa Prügila nõukogu esitas prokuratuurile avalduse endise juhatuse suhtes kriminaalmenetluse alustamiseks.

ERR Lätis: korruptsiooniuurimine hõlmab 100 objekti ehitust ja enam kui 10 firmat

13.09.19 ... Läti õiguskaitseorganid uurivad riigi ajaloo suurimat kartellikahtlust ja sellega seotud korruptsiooni. Läti konkurentsinõukogu esimees ütles "Aktuaalsele kaamerale", et uurimine hõlmab viimaste aastate 100 olulisema objekti ehitust ja vähemalt kümmet suuremat ehitusfirmat.

Ehitusettevõtja: PPP-projektid on kallimad, kuid valmivad kiiremini

13.09.19 ... Valitsus otsustas neljapäeval, et Eesti põhimaanteede neljarajaliseks ehitamine ja teiste suurte taristuobjektide rajamine avaliku- ja erasektori koostöös tuleb kaalumisele võtta ja seda plaani peetakse edasi. Ehitusettevõtja Raivo Ranna sõnul on sellised projektid kallimad, kuid samas valmiksid need kiiremini.

Rio de Janeiros hukkus haiglapõlengus kümme inimest

13.09.19 ... Brasiilias Rio de Janeiros sai reede öösel toimunud haiglapõlengus surma kümme inimest.

Rakvere teater alustab hooaega Ingmar Bergmani looga "Nagu peeglis"

13.09.19 ... Rakvere teatri 80. hooaja esimeseks uudislavastuseks on reede õhtul väikeses saalis esietenduv Ingmar Bergmani armastusest ja usust ning hullusest rääkiv lugu "Nagu peeglis". Selle lavastas külalisena Madis Kalmet.

Galerii. Dokfoto keskuse uus näitus toob erivajadusega lapsed vaikusest ja varjust välja

13.09.19 ... Reedel avasid fotograaf Jyri Pitkänen ja kirjanik Eveliina Talvitie Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses näituse "Püüa mind", mis on osa projektist "Erilaiset" ("Erinevad"), mis näitab puuetega ja erivajadustega laste ning nende perede igapäevaelu Põhjamaades ja Eestis, mujal Euroopas, aga ka Venemaal ja Aafrikas.

Palm: olematud hoiuseintressid toovad vajaduse oma vara väärtuse hoidmiseks tegutseda

13.09.19 ... Euroopa Keskpanga otsus langetada keskpanga hoiustamise intressimäära -0,5 protsendini ja väljavaade, et nullhoiuseintressid jäävad püsima veel 14 aastaks, toob kaasa muudatuse, et igaühel tuleb hakata mõtlema oma varade väärtuse hoidmisele, ütles Luminori peaökonomist Tõnu Palm.

Valgesse Majja pürgivad demokraadid pidasid televäitluse

13.09.19 ... USA presidendiks pürgivad demokraadid pidasid neljapäeva õhtul Texase osariigis maha tulise teledebati.

Stockmanni uus juht kavandab suuri investeeringuid veebipoodi

13.09.19 ... Stockmann Grupi uus juht Jari Latvanen ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kavatseb nii Eestis, Lätis kui ka Soomes investeerida jõuliselt veebipoe arendamisse.

Galerii: Kunstihoones avati näitus "Elavhõbe"

13.09.19 ... Kunstihoones avatud näitus "Elavhõbe" tegeleb fotograafiajärgse ajastuga, kus fotograafia ei ole enam see, millena me seda seni tundnud oleme.

Ugala sajas hooaeg algab lavastusega saja-aastasest

13.09.19 ... Ugala teater alustab homme oma sajandat hooaega Rootsi kirjaniku Jonas Jonassoni esikromaanil põhineva lavastusega "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus". Näidendi teksti kohandas Eesti oludesse Priit Põldma, lavastas Ringo Ramul ja nimiosas on Aarne Soro.

Tallinnas allkirjastati maailma vähideklaratsioon

13.09.19 ... Tallinnas allkirjastati reede õhtul vähivastase võitluse deklaratsioon.
PRAEGU VIKERRAADIOS
plekktrumm alustab
Võrkpalli EM
uus saatesari
meie ja robotid
otse uudistemajast
pidu "minu arm"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: