Teleuudised

Neljapäevase lörtsi järel pöördub ilm talviseks

16.01.19 ... Nädalavahetus toob tõelise talveilma, aga selleks on vaja neljapäevane lörts üle elada.

Jõhvis mälestati Eesti vabaduse eest langenuid

16.01.19 ... Jõhvis mälestati Vabadussõja mälestussamba juures 100 aastat tagasi Eesti vabaduse eest langenuid.

Keskerakonna peasekretär nimetab Pettai nõuet väljapressimiseks

16.01.19 ... Keskerakonda võib oodata ees 1,2 miljoni suurune nõue, kui leiab tõestust erakonna varjatud rahastamine. Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb lükkab süüdistuse tagasi ning ütleb, et tegu oli reklaamiettevõtja Paavo Pettai väljapressimisega.

Ka Raudna jõele tekis haruldane jääratas

16.01.19 ... Kui möödunud nädalal tekkis jääratas Vigala jõele, siis nüüd on samasugune ring Soomaa rahvuspargis Raudna jõel. Kohaliku kalastaja jutu järgi on tegemist erakordse loodusnähtusega, kuigi ta on sellist ratast seal korra-kaks näinud, kuid see oli aastate eest.

Vanemuise teatri uueks juhiks saab Kristiina Alliksaar

15.01.19 ... Vanemuise teatri nõukogu valis teisipäeval uueks teatrijuhiks Ugala juhi Kristiina Alliksaare.

Teadlased lõid Vanemuise teatrile lavastuste valimise kompassi

16.01.19 ... Tartu ülikooli teadlased lõid Vanemuise teatrile lavastuse valimise kompassi. Kompass võimaldab teatrivõõral inimesel leida suurest repertuaarist endale sobiv lavastus.

Eolane avas Tallinnas uue tootmishoone ja plaanib palgata kuni 300 töötajat

16.01.19 ... Eesti üks suuremaid elektroonikatootjaid, Prantsusmaa firmale Eolane kuuluv Eolane Tallinn avas Tallinnas Peterburi teel uue tootmishoone, mis võimaldab tootmist laiendada ja võtta tööle lisaks praegusele 500 kuni 300 uut töötajat.

Lavrov ERR-ile: Eesti 200 ühtse kooli idee kahjustab venekeelse vähemuse huve

16.01.19 ... Venemaa välisminister Sergei Lavrov ütles ERR-ile, et Eesti uue erakonna Eesti 200 idee eesti ja vene laste ühes koolis õppimisest on vastuvõetamatu ja surub alla venekeelse vähemuse huve.

Paavel: kõik valdkonnad otsivad n-ö kuldsete kätega töömeest

16.01.19 ... Eestis on paljudes valdkondades terav tööjõupuudus, töötukassa juhi Meelis Paaveli sõnul on eelkõige puudus oskustöölistest. Üle on aga näiteks ärijuhte.

Tallinn lõpetab ettevõttega MRP Linna Liinid sõlmitud leppe

16.01.19 ... Tallinna linnavalitsus lõpetab lepingu ettevõttega MRP Linna Liinid, kuna neil on raskusi busside eest liisingumaksete tasumisega. Linnale tähendab see miljoneid eurosid lisakulu ja kuni 125 uue bussijuhi leidmist.

Liisa Kruusmägi täitis Hobusepea galerii valged seinad värviliste maalidega

16.01.19 ... Kuni veebruari alguseni on Hobusepea galeriis avatud kunstnik Liisa Kruusmägi isiknäitus "Limonaad asfaldil". Näitusel olevad tööd jagunevad kahte olemise kategooriasse: laisa tüdruku sündroom ning pinnalaotused detailidest ja pisiobjektidest.

Esimene eesti keele maja avas uksed

16.01.19 ... Kaks aastat tagasi idanema pandud idee, et Tallinnas ja Narvas leiduks Eestis püsivalt elavatele täiskasvanutele eesti keele õppimiseks spetsiaalsed kohad, andis esimese vilja - kolmapäeval avas uksed esimene eesti keele maja.

Briti suursaadik: uus referendum poleks hea mõte

16.01.19 ... Suurbritannia suursaadik Eestis Theresa Bubbear ei usu, et näiteks uus referendum Brexiti üle oleks hea mõte.

Vasakpartei on nõus, et Löfven jätkab Rootsi peaministrina

16.01.19 ... Rootsi Vasakpartei juht Jonas Sjöstedt teatas kolmapäeval, et tema erakonnal pole kavas takistada sotsiaaldemokraatide juhi Stefan Löfveni jätkamist peaministrina. Vasakpartei esimehe teade tähendab sisuliselt seda, et Rootsi saab pärast septembris toimunud parlamendivalimisi lõpuks valitsuse.

Video. 2018. aasta kultuurisõbrad

16.01.19 ... Kultuuriminister Indrek Saar tunnustas teisipäeval ettevõtteid ja eraisikuid, kes toetasid kultuurivaldkonda möödunud, 2018. aasta jooksul. Aasta kultuurisõbra tiitliga ehk peapreemiaga pärjati sel korral Narva Gate OÜ, Maarja Oviir-Neivelt, Meelis Kubits, Sylvia Kistler-Thompson ja Andrew Thompson ning Heiti Hääl ja Alexela Group OÜ. ERR kultuuriportaal kandis sündmuse üle ja avaldab videona.

Fotod: Isamaa andis üle valimiskomisjonile valimisnimekirja

16.01.19 ... Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder, aseesimehed Viktoria Ladõnskaja-Kubits, Siim Valmar Kiisler ja Andres Metsoja, volikogu esimees Sven Sester ning erakonna ühenduste juhid Tarmo Kruusimäe, Riina Solman, Ann Räämet ja noorteühenduse aseesimees Karl Sander Kase andsid kolmapäeval valimiskomisjonile üle oma valimisnimekirja.

Vabaerakond esitas valimiskomisjonile oma valimisnimekirja

16.01.19 ... Vabaerakond viis kolmapäeval erakonna plakateid kandes Tallinnas Toompeal asuvasse valimiskomisjoni oma kandidaatide nimekirja märtsis toimuvateks riigikogu valimisteks.

Mikser: leppeta Brexiti võimalus suurenes

15.01.19 ... Briti parlament lükkas teisipäeva õhtul tagasi peaminister Theresa May Brexiti-leppe. Välisminister Sven Mikser ütles, et parlamendi otsus suurendas võimalust, et briti lahkuvad EL-ist leppeta.

Fotod ja video: Alpakad tunnevad end Eesti talves hästi

15.01.19 ... Türi vallas asuvas Wile farmis tunnevad Lõuna-Ameerika päritolu villa- ja lihaloomad alpakad ennast väga hästi ja seda hoolimata paksust lumest ning külmakraadidest.

Keskerakond andis valimisnimekirja sisse

15.01.19 ... Keskerakonna delegatsioon esitas teisipäeva keskpäeval vabariigi valimisteenistusele Tallinnas Toompeal erakonna riigikogu kandidaatide kandideerimisavaldused ja valimisnimekirja.

Reformierakond esitas riigikogu kandidaatide valimisnimekirja

15.01.19 ... Reformierakonna delegatsioon esitas teisipäeva hommikul vabariigi valimisteenistusele Tallinnas Toompeal erakonna riigikogu kandidaatide kandideerimisavaldused ja valimisnimekirja.

Ilm läheb tuisuseks

15.01.19 ... Kolmapäev pakub sajust hetkeks puhkust, neljapäeval asendub aga üks halb ilm teise ja isegi kolmandaga.

Poolas mälestati mõrvatud Gdanski linnapead

15.01.19 ... Poola valitsus mälestas teisipäeval leinaminutiga Gdanski linnapead Pawel Adamowiczi, kes tapeti pühapäeval.

Rünnakus Nairobi hotellikompleksile hukkus kuni 14 inimest

15.01.19 ... Keenia pealinna Nairobi hotelli- ja bürookompleksis kärgatas teisipäeval plahvatus, millele järgnes tulevahetus, erinevate allikate andmeil sai surma 5-14 inimest.

EAS avas aasta lõpus Pärnus kontori

15.01.19 ... EAS avas aasta lõpus Pärnus kontori, kus töötab praegu kümme inimest ning märtsi lõpuks kasvab töötajate arv 24-ni.

Eesti Raudtee kaubaveod kasvasid mullu esimest korda seitsme aasta jooksul

15.01.19 ... Eesti Raudtee kaubaveod kasvasid eelmisel aastal esimest korda alates 2011. aastast.

Eesti ettevõtjad peavad leppeta Brexitit suureks ohuks

15.01.19 ... Suurbitannias tegutsevaid Eesti ettevõtteid häirib Brexiti eel eeskätt selgusetus ja suurimaks ohuks peavad nad Euroopa Liidust leppeta lahkumist. Samas ei ole Suurbritannia mõju Eesti majandusele tervikuna väga suur.

Andrei Liimets filmist "Soosik": väga huvitav žanrisegu

15.01.19 ... Kümnendal veebruaril jagatakse Londonis välja 72. Briti filmiauhinnad, kus enim nominatsioone korjas sel korral Kreeka lavastaja Yorgos Lanthimose film "Soosik". Tuntud Kreeka provokaatori värske looming jõuab meie kinodesse selle nädala lõpus.

Moskva kohus pikendas Ukraina meremeeste vahi all olemise aega

15.01.19 ... Moskva Lefortovo kohus otsustas pikendada kaheksa Ukraina meremehe vahi all olemise aega 24. aprillini.

Eelmise aasta suvi oli päästjatele viimaste aastate pingelisim

15.01.19 ... Eelmise aasta suvekuude jooksul said päästjad kolmandiku võrra rohkem väljakutseid, kui varasema kolme aasta jooksul keskmiselt.

Tänavune Abakhan Creative Award stipendiaat on Katrin Aasmaa

15.01.19 ... Abakhan Creative Award stipendiumi laureaat on Eesti Kunstiakadeemia moekunsti magistrant Katrin Aasmaa.

Galerii: Avati "Jõulutunneli" toel valminud vastsündinute intensiivravi perepalat

15.01.19 ... Teisipäeval avati Tallinna lastehaigla vastsündinute ja imikute osakonnas enneaegsete vastsündinute intensiivravi perepalatid, mille valmimist toetasid 224 005 euroga ETV heategevusprogrammi "Jõulutunnel 2017" annetajad.

Oliver Nääs taotleb Savisaarele sadade tuhandete eurode tagastamist

15.01.19 ... Vandeadvokaat Oliver Nääs taotles teisipäeval Harju maakohtus halva tervise tõttu kohtu alt vabastatud Edgar Savisaarele sadade tuhandete eurode tagastamist ja tema menetluskulude väljamõistmist riigilt.

Kõve: kohtunikud ei pea vaikselt olema, kui nende päid lubatakse veeretama hakata

15.01.19 ... Kohtunik Villu Kõve on president Kersti Kaljulaidi ettepaneku kandideerida riigikohtu uueks esimeheks vastu võtnud, tema edasine saatus on riigikogu käes.

Isamaa valimisideed: pensionireformist alkoaktsiisi langetamiseni

15.01.19 ... Erakond Isamaa avalikustas teisipäeval tervikliku valimisprogrammi, kus lubab muuhulgas viia riigi äriühingud börsile, avalikustada riigiametnike palgad, langetada alkoholi aktsiisi ja tõsta meeste oodatavat eluiga.

Saksamaal jäid streigi tõttu ära sajad lennud

15.01.19 ... Saksamaal jäid teisipäeval ära sajad lennud seoses turvatöötajate streigiga kaheksas lennujaamas, nende seas Frankfurdis.

Läti plaanitaval valitsusel on ambitsioonikad plaanid

14.01.19 ... Läti loodava valitsuse viie erakonna koostööleppe esialgne versioon pöörab pea peale senise koalitsiooni suure tervisekindlustuse reformi ja soovib jagada riigi elanike sissetulekute põhjal kaheks makroregiooniks. Et õigusriik paremini toimiks, plaanitakse luua ärivaidluste ja korruptsiooniga tegelevad kohtud.

Tartu tähistas vabastamise sajandat aastapäeva

14.01.19 ... Esmaspäeval tähistati 100 aasta möödumist Tartu vabastamisest Vabadussõja päevil.
PRAEGU VIKERRAADIOS
kuula Eesti laul 2019 lugusid
laula ja võida!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
järelvaatamiseks
järelvaatamiseks
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: