Teleuudised

USA lubab Iraanile ajaloo karmimaid sanktsioone

21.05.18 ... USA välisminister Mike Pompeo ütles esmaspäeval, et riik kehtestab Iraanile ajaloo tugevaimad sanktsioonid.

Koolikohtade jaotuse on vaidlustanud mõned vanemad

21.05.18 ... Tallinna koolikohtade jagamine tõi lapsevanematelt, kes haridusameti otsusega rahul pole, kaasa vaidlustusi. Nendega tegeleb edasi linna sisekontroll.

Tamm: Põlva sünnitusosakonna sulgemine 2019. aasta lõpus pole veel kindel

21.05.18 ... Põlva haigla sünnitusosakonna tegevuse lõppemine tuleva aasta lõpus pole veel sugugi kindel, ütles keskerakondlasest maaeluminister Tarmo Tamm, keda haiglajuhid lisaks peaministrile tunnustasid lisaraha leidmise eest.

Saarlased rajasid EV 100 tammiku Panga panga parklasse

21.05.18 ... Saarlased istutasid oma Vabariigi sajandaks sünnipäevaks mõeldud tammiku Panga pangal olevasse autode parklasse. Ja et kõik puud sellele platsile ära ei mahtunud, tahetakse saarele istutada veel lisaks kolm tammikut erinevatesse ilmakaartesse.

Toidutööstuses algas avatud uste nädal

21.05.18 ... Esmaspäeval algas avatud toidutööstuse nädal ning 28 Eesti suurt ja väikest toidutööstust näitavad huvilistele, kuidas valmib kvaliteetne Eesti toit.

Laeva jõe alamjooks äratati süvendamisega uuele elule

21.05.18 ... Tartu vallas äratati uuele elule kaheksa kilomeetrit Laeva jõe alamjooksu, mis on oluline samm kalade arvukuse tõusuks mitte ainult Emajões, vaid ka Peipsi järves.

Teisipäeval sajab kohati hoovihma, võib tulla äikest

21.05.18 ... Kui teisipäeva hommik on peamiselt selge, päeva peale lisandub rünkpilvi, siis õhtuks on mõnel pool oodata hoovihma ja äikest.

ERR Riias: lätlaste Ühtsus koondab valimiste eel regionaalparteisid

21.05.18 ... Läti võimupartei Ühtsus leidis nipi, kuidas tõsta valimiskünnise piirile kukkunud reitingut: parlamendivalimiste eel kaasatakse regionaalparteisid ja moodustati nendega ühendus Uus Ühtsus.

Itaalia peaministriks saab Giuseppe Conte

21.05.18 ... Itaalia populistlik Viie Tähe Liikumine (M5S) esitas esmaspäeval paremtsentristidega loodava koalitsioonivalitsuse peaministriks vähetuntud advokaadi Giuseppe Conte.

Cannes'i võitis Hirokazu Kore-eda "Poevargad"

20.05.18 ... Lõuna-Prantsusmaal toimuva 71. Cannes'i festivali peaauhinna Kuldse Palmioksa võitis jaapanlasest režissööri Hirokazu Kore-eda "Poevargad" ("Shoplifters").

Eesti Pank: tariifivaidlus USA-ga pole Euroopa majandusele suur probleem

21.05.18 ... Eesti Panga kinnitusel võidab USA ja Hiina kaubandustüli lahenemisest ka Euroopa ning kuigi USA ja Euroopa tariifivaidluses pole selgust, ei too ka see Euroopa majandusele tervikuna suuri muresid.

Raamatus "Õhus on Kalamaja" selgub, kes on hipster

21.05.18 ... Raamat "Õhus on Kalamaja" jutustab ühe asumi loo läbi inimeste, kes seal igapäevaselt elavad ja toimetavad.

Mereväe ülem tahaks riigikaitse arengukavva meremiinide hankimist

21.05.18 ... Mereväe ülem tahaks järgmisse riigikaitse arengukavva kirjutada meremiinide hankimise. Iga-aastasel miinitõrjeõppusel Open Spirit otsivad laevastikud aga vanu miine.

Kolmikpiiripunkt veel avalikuks turismiatraktsiooniks ei saa

21.05.18 ... Idapiiri tähistamine Eesti Vabariigi piiripostidega on lõpuni jõudnud. Valmis on ka kolmikpunkt, kus kohtuvad Eesti, Läti ja Venemaa piir, kuid millal võiks sellest avalik turismiatraktsioon saada, pole veel selge.

Gaasi hind Balti regioonis tõotab Euroopa omaga võrdsustuda

21.05.18 ... Kolme aasta pärast valmib gaasitrass Leedu ja Poola vahel, mis muudab Balti riigid lõplikult Venemaa gaasist sõltumatuks.

Rajoy: Kataloonia vajab seadusi austavat regionaalvalitsust

21.05.18 ... Hispaania valitsus jättis esmaspäeval veel kehtima põhiseaduse alusel kehtestatud otsekontrolli Kataloonia autonoomse piirkonna üle, sest regionaalparlamendi iseseisvuslaste poolt regionaalvalitsuse presidendiks Quim Torra nimetas oma meeskonna koosseisu kandidaatideks isikuid, kellele on Hispaania võimud esitanud süüdistused mässus.

Põlva haigla sünnitusosakond jätkab 2019. aasta lõpuni

21.05.18 ... Põlva haigla nõukogu esitas valitsusele taotluse katta Põlva haigla sünnitusteenuse osutamisest tekkivat kahjumit tänavu 200 000 euroga ja kui palve rahuldatakse, jätkab sünnitusosakond Põlvas nii sel kui ka tuleval aastal.

Paraguay avas Jeruusalemmas saatkonna

21.05.18 ... Paraguay avas esmaspäeval Jeruusalemmas suursaatkonna.

Valga haigla küsib valitsuselt sünnitusosakonna kahjumi katteks 100 000 eurot

21.05.18 ... Valga haigla nõukogu esitas esmaspäeval valitsusele taotluse katta sünnitusosakonna tänavust kahjumit 100 000 euro ulatuses, kuna sünnitusosakonna töö on juba praeguseks personalipuuduse tõttu peatatud.

Hiina kinnitas ametlikult kaubanduskokkulepet USA-ga

20.05.18 ... USA ja Hiina leppisid läbirääkimistel kokku, et lõpetavad üksteise kaubandussõja ja tariifidega ähvardamise, vahendas pühapäeval uudisteagentuur Xinhua asepeaminister Liu He sõnu.

Loodusele ohtlik uus vähi võõrliik Eesti vetes - marmorvähk

20.05.18 ... Loodushoiu Keskuse kalauurijad avastasid regulaarsel seirepüügil Narva veehoidlast meie loodusele uue ohtliku vähi võõrliigi.

Aivar Jaeski kirjutas kroonika kaitseväe algusaastatest

20.05.18 ... Ligi veerand sajandit kaitseväes teeninud Aivar Jaeski kirjutas kogetust kroonika, kasutades oma märkmeid 1992. aastast kuni kaitseväest lahkumiseni eelmisel sügisel.

Esmaspäeval tuleb kuni 26 kraadi sooja

20.05.18 ... Saabuval ööl on Eestis selge või vähese pilvisusega sajuta ilm ning õhutemperatuur püsib vahemikus 7 kuni 11 kraadi.

Enam kui sada Baltikumi mõisa avab riikide juubeli puhul külastajatele uksed

20.05.18 ... Üle 130 Eesti, Läti ja Leedu mõisa avab riikide 100. aastapäeva puhul neljaks kuuks külastajaile uksed.

Video: männipuu istikutest moodustus Eesti kaart

20.05.18 ... Tartumaal Ülenurmes pandi ligi poole hektari suurusel maalapil mulda 2000 männipuu istikut - geodeetide abil istutati puud nii, et need moodustaksid Eesti kaardi.

Hawaii vulkaani pragudest purskav laava ei näita rahunemise märke

20.05.18 ... Hawaiil evakueeriti jälle lõksu jäänud elanikke, sest Kilauea vulkaani pragudest pursanud laava liikus maastikul edasi, ulatudes uute elumajadeni.

Tallinnas, Narvas ja Jõhvis mälestati AIDSi ohvreid

20.05.18 ... HIV-positiivsete võrgustik pidas Tallinnas, Narvas ja Jõhvis AIDS-i ohvrite mälestuspäeva: meenutati varem haigusesse surnuid inimesi ja püüti teada anda, et tänapäeval pole HIV-positiivsus enam häbiasi.

Päästjad ja vabatahtlikud lihvisid suve eel merepäästeoskusi

20.05.18 ... Tallinnas Lennusadamas lihvisid pühapäeval oma merepäästeoskusi ning võtsid üksteisega mõõtu nii politseinikud, kutselised päästjad kui ka vabatahtlikud.

Tartus kogunes Emajõe äärde mitu tuhat tselluloositehase vastast

19.05.18 ... Mitu tuhat tselluloositehase vastast moodustas Tartus Emajõe kaldale inimketi, et avaldada toetust linnavolikogu ettepanekule lõpetada tselluloositehase eriplaneering.

Pühapäeval on väga ilus suveilm

19.05.18 ... Eestis oodata väga ilusat ja suvist ilma, sest Läänemere kohal tugevneb kõrgrõhkkond ning ilm on suuremas osa Läänemeremaades nii pühapäeval kui ka esmaspäeval kuiv ning taevas on vaid mõned üksikud pilved.

Kaja Kallas: Eesti majanduse väljakutse on suurema lisandväärtuse loomine

19.05.18 ... Reformierakonna majandusteemalisel volikogul kõnelenud erakonna esimehe Kaja Kallase sõnul vajab Eesti kõrge lisandväärtusega ettevõtlust, mis võimaldaks maksta suuremaid palku ja toetada neid, kes abi vajavad.

Teadlaste grupi juht: ID-kaardi kiibitootja soovis aega kokku hoida

19.05.18 ... Riigi Infosüsteemi Ametile (RIA) ekspertanalüüsi teinud teadlaste grupi juht Arne Ansper ütles, et ID-kaartide väljavahetamiseni viinud turvanõuete eiramise põhjuseks oli tõenäoliselt kiibitootja soov hoida kokku aega.

Kataloonia uus president nimetas valitsusse vangistatud eksministreid

19.05.18 ... Kataloonia uus president president Quim Torra nimetas laupäeval piirkonna uude valitsusse kaks endist ministrit, kelle Hispaania keskvõimud on iseseisvuse toetamise pärast trellide taha pannud.

Galerii. Prints Harry ja Meghan Markle'i pulm

19.05.18 ... Prints Harry ja USA näitleja Meghan Markle sõlmisid ametliku liidu Windsori lossi St George'i kabelis sel laupäeval, 19. mail.

Kuubal kukkus alla reisilennuk, pardal oli üle saja inimese

18.05.18 ... Kuubal kukkus reedel veidi pärast õhkutõusmist Havanna lähistel alla reisilennuk. Riigimeedia andmeil sai üle saja inimese surma.

Texase keskkoolis sai tulistamises surma kümme inimest

18.05.18 ... USA-s Texases toimus Santa Fe keskkoolis tulistamine, kuberneri sõnul sai surma kümme inimest.

Nädalavahetus on päikesepaisteline

18.05.18 ... Suurem vihmasadu on praeguseks möödas ning nädalavahetus tuleb kuiv ja päikeseline.

Luua metsandusõpilased said oskuste lihvimiseks neli metsamasina simulaatorit

18.05.18 ... Tänapäevane metsatöö eeldab häid digioskusi, sest metsatöölised peavad toime tulema kõrgtehnoloogiliste metsamasinatega. Just seepärast said Luua metsanduskooli õpilased juurde neli metsamasina simulaatorit, et enne metsa tööle minemist oma oskusi virtuaalselt lihvida.
PRAEGU VIKERRAADIOS

otseülekanne teisipäeval kell 19 klassikaraadios
keskkonnakuu

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: