Teleuudised

Merkeli sõnul oleksid Trumpi ja Putini regulaarsed kohtumised head

20.07.18 ... Saksamaa liidukantsler Angela Merkel usub, et regulaarsed kohtumised USA presidendi Donald Trumpi ja Venemaa presidendi Vladimir Putini vahel oleksid igati head.

Laupäev on sajune, kuid jätkuvalt soe

20.07.18 ... Laupäeval püsib vihmane ilm, võib olla ka äikest. Soojakraadid ulatuvad päeval 27-ni.

Eesti sünnipäevale pühendatud rännakul läbitakse 100 km ja lausutakse 100 palvet

20.07.18 ... Alates reedest on Pärnumaal liikvel 50-liikmeline rändurite kamp, kes on teel Eesti Vabariigi sünnilinnast Pärnust taasiseseisvumisel olulist rolli mänginud Pilistverre. Rännaku käigus läbitakse jalgsi 100 kilomeetrit ning lausutakse 100 palvet Eesti eest.

Piirsalu elanikud toovad küla auks rahvani vabaõhulavastuse ja filmi

20.07.18 ... Läänemaal asuva Piirsalu küla esmamainimisest möödub tänavu 500 aastat ning selle puhul toovad kohalikud elanikud rahvani küla ajaloo ainetel põhineva vabaõhulavastuse, millest valmib ühtlasi ka film. Reedel toimus lavastuse peaproov.

Kinnisvaraekspert: Kalamaja populaarsus kahaneb, inimesed kolivad linna äärde

20.07.18 ... Kalamajja kolimise trend on tänaseks läbi saanud ning inimesed soovivad pigem kolida äärelinna, ütles Pindi Kinnisvara ekspert Peep Sooman.

Apteegireformi arutelud tõotavad tulla tulised

20.07.18 ... Valitsuskabinet arutab augustis apteegituru reguleerimist ning sügisel tuleb riigikogul otsustada, kas jätkata apteegireformi elluviimist või see tühistada. Arutelud tulevad ilmselt tulised, sest apteegireformi tühistamise toetajaid on ka koalitsiooni ridades.

FOTOD | Tallinnas algas UEFA karikate ringreis

20.07.18 ... Tallinna Flora ja Viljandi Tuleviku Premium liiga kohtumisel said huvilised näha ka Meistrite liiga, Euroopa liiga ja UEFA Superkarika hinnalisi karikaid.

Saksamaal sai bussis pussitamises kümme inimest vigastada

20.07.18 ... Saksamaal Lübecki linnas sai bussis toimunud noarünnakus esialgsetel andmetel vigastada kümme inimest, teatas politsei.

Tänavu võib Peipsi järvest püüda 400 tonni rääbist

20.07.18 ... Peipsi kalameestel on käed-jalad tööd täis rääbisepüügiga. Kui eelmisel suvel võis Peipsi järvest rääbist püüda 40 tonni, siis tänavu on kalameestel lubatud püüda koguni 400 tonni.

Valge Maja: Trump palus kutsuda Putini sügisel Washingtoni

20.07.18 ... USA president Donald Trump on palunud oma rahvusliku julgeoleku nõunikul John Boltonil kutsuda Vene president Vladimir Putin sügisel Washingtoni visiidile, teatas Valge Maja neljapäeval.

Kaasaegne õhuoperatsioonide keskus vahetab välja senise juhtimisüksuse Ämaris

20.07.18 ... Õhuvägi rajab Tallinnasse nüüdisaegse õhuoperatsioonide kontrolli- ja teavituskeskuse, mis vahetab välja praeguse juhtimisüksuse Ämaris. Lisaks praegustele ülesannetele peab uus keskus hakkama arendama ka maa-õhk õhukaitse koordineerimise taset.

Kadrioru pargi juhataja galakontserdist: loodame, et sellest saab traditsioon

20.07.18 ... Kadrioru 300. aastapäeva puhul toimuvad 22. juulil Kadrioru pargis erinevad programmid ning õhtu lõppeb galakontserdiga.

Barnier: brittide Brexiti-järgne kava tekitab küsimusi

20.07.18 ... Suurbritannia kavand Brexiti-järgse perioodi osas tekitab hulga küsimusi, ütles reedel Euroopa Liidu pealäbirääkija Michel Barnier.

Galerii: Sõrves avati fotograaf Karl Oswald Bulla muuseum

20.07.18 ... Täna täpselt sada aastat tagasi kolis Saksamaal sündinud ja tsaari Venemaal kuulsaks saanud fotograaf Karl Oswald Bulla Saaremaale, Sõrve elama, kus oli oma viimased 11 eluaastat. Täna avati maailmakuulsa fotograafi ehitatud majas Iidel Karl Bulla muuseum.

Noa restoranist alguse saanud salmonelloosi on haigestunud 24 inimest

20.07.18 ... Terviseametile saabunud andmetel on Tallinna-Viimsi piiril asuvast Noa restoranist alguse saanud salmonelloosi haiguspuhangu tõttu tänase seisuga arstide poole pöördunud 24 haigestunut, neist 14 on vajanud haiglaravi.

Uuring: Eesti inimesed valivad pensionifondi pigem kellegi teise soovituse järgi

20.07.18 ... Võiks arvata, et majandusasjades targemad ja suurema sissetulekuga inimesed teevad oma pensionipõlve kindlustamiseks teadlikumaid valikuid, kuid finantskirjaoskuse uuringust selgub, et see pole nii.

Montenegro valitsus kommenteeris ametlikult Trumpi sõnu

19.07.18 ... Montenegro valitsus teatas vastuseks USA presidendi Donald Trumpi hiljuti öeldud sõnadele, et Montenegro aitab kaasa rahule ja stabiilsusele ning seda lisaks Euroopale ka mujal maailmas, näiteks Afganistanis, kus seda tehakse koos USA sõduritega.

Myanmari turult saadud vaigutükist tuli ilmsiks teadaolevalt vanim maopoeg

20.07.18 ... Merevaiguturult saadud vaigutükist tuli ootamatult välja nastiku sarnane maopoeg, kelle abiga kirjutavad teadlased uue peatüki madude evolutsiooni ja levikusse.

Telia kontsern ostab Bonnier Broadcastingu

20.07.18 ... Skandinaavia suurim telekomikontsern Telia ostab Bonnieri kontsernilt Bonnier Broadcastingu, millele kuuluvad soomlaste MTV3, rootslaste TV4 ja CMore.

Jaapan vaevleb viimaste aastate ühes suuremas kuumalaines

19.07.18 ... Jaapanit on tabanud viimaste aegade üks rängemaid kuumalaineid.

Rootsi metsapõlengud üha laienevad

19.07.18 ... Rootsis laienevad metsatulekahjud üha uutele aladele, mõnes paigas on suudetud tuli siiski mingil määral kontrolli alla saada.

Töötukassa juht: meie nime esimene pool peletab inimesi

19.07.18 ... Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles, et asutus peaks nime muutma töökassaks, kuna inimesed ei soovi end seostada töötusega.

Ilmateenistus hoiatab tugeva äikese eest

19.07.18 ... Päike on õhu kuumaks kütnud ning eeloleval ööl lisanduv niiskus loob soodsa pinnase äikese tekkeks, millega kaasneb tugev vihm, tuul ja ka rahe.

Galerii ja video: Tallinnas saab näha maailma parimaid pressifotosid

19.07.18 ... Tallinnas Balti jaama ootepaviljonis saab näha eelmise aasta mõjusamaid ajakirjandusfotosid. Näitus maailma mainekaima pressifoto konkursi World Press Photo auhinnatud töödest jõudis Eestisse esmakordselt.

Hiiu Folgist on saanud suve suursündmus saarel

19.07.18 ... Hiiumaal algas neljapäeval Hiiu Folk, mis toob saarele pärimusmuusikuid Eestist ja kaugemalt, õpitubasid, loodusretki ja palju muud. Aastatega on Hiiu Folgist saanud Hiiumaa suve suursündmus.

Tõniste: viimased neli aastat on aetud valet aktsiisipoliitikat

19.07.18 ... Rahandusminister Toomas Tõniste (Isamaa) sõnul on viimasel neljal aastal aetud valet aktsiisipoliitikat, seades sihiks Põhjamaad ja jättes tähelepanuta teistsugused võimalused.

Leiten: ooperiteatreid Saaremaale meelitada pole keeruline

19.07.18 ... Saaremaal algasid 11. ooperipäevad, millel esinevad kolm ooperiteatrit Hiinast, Ungarist ja Eestist. Eesti Kontserdi juhatuse liige Jüri Leiten kinnitas, et ooperiteatrite meelitamine Saaremaale pole keeruline, kuna ooperipäevad on üsna tuntud.

Päästeamet: tuul võib kummimadratsi koos lapsega kiiresti merele viia

19.07.18 ... Pärnumaal kandis tuul lapse täispuhutaval madratsil merele, päästjatel õnnestus kaldale tuua nii laps kui ka kaks talle järele ujunud täiskasvanut, kelle jõud oli raugemas. Päästeamet juhib tähelepanu veel teistele vee ja lastega seotud ohtudele.

ERR Moskvas: võimude kinnitusel viib pensioniea tõstmine ka pensionitõusuni

19.07.18 ... Venemaa riigiduuma asus arutama pensioniea tõstmise seaduseelnõu, mille järgi saaksid naised praeguse 55 aasta asemel pensionile 63-aastaselt ja mehed 60 asemel 65-aastaselt. Parlamendi opositsioon hääletas eelnõu vastu ja kommunistid nõudsid lausa referendumit.

Riigikogu liikmed: haigekassa ja töötukassa nimevahetuse hind on küsitav

19.07.18 ... Sotsiaalprobleemidega tegelevad riigikogu liikmed suhtuvad haigekassa ja töötukassa nimevahetusse pigem positiivselt, kuid esmalt tekitab neis küsimusi, miks see maksab kokku ligi 900 000 eurot. Valitsuse liikmed ei soovi sellele hinnangut anda, kuna ei ole nimevahetust veel arutanud.

Tuleval aastal teeb Moskva ooperiteater esiettekande Georg Otsa ooperist

19.07.18 ... Saaremaa ooperipäevade avapäeva põhiuudiseks pole ehk mitte siiski tänavused ooperipäevad, vaid juba kuulutati välja järgmise aasta ooperipäevade peaesineja, ooperiteater Helikon Moskvast. Nemad lubavad aasta pärast esitada Saaremaal maailmaesiettekannet Georg Otsa ooperist.

Ratas: 320 miljonit idapiiri ehituseks ei ole otsustatud

19.07.18 ... Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles, et 320 milljonit eurot idapiiri ehituseks ei ole valitsuses kokkulepitud ning arutelu jätkatakse.

Alkoholitootjate liit: tuleb muuta inimeste tarbimisharjumusi

19.07.18 ... Eesti Alkholitootjate ja Maaletootjate Liidu tegevjuht Triin Kutberg ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et eestlasi ajab piiri taha alkoholi ostma selge soov võita hinnas.

Tavatu palavus püsib vähemalt augusti alguseni

18.07.18 ... Riigi ilmateenistuse juhtivsünoptiku Taimi Paljaku sõnul püsib Eestimaa vallutanud kuumus esialgsetel andmetel augusti alguseni.

Kadrioru park tutvustab sünnipäeva puhul Eestis kasvatatud roosisorte

18.07.18 ... Kadrioru pargi 300. sünnipäeva puhul saab tutvuda 100 Eestis kasvatatud roosisordiga - igal sordil oma ajalugu. Pühapäevani oodatakse lilleilu vaatama Kadrioru pargi roosimäele.

Parasummeril osalejad harjutavad uueks Eesti rekordiks

18.07.18 ... Kuressaare lennuväljal ja selle kohal peetakse parasummerit ehk langevarjurite treeninglaagrit. Tänavuse laagri eripära on see, et harjutatakse uue Eesti rekordi püstitamiseks ning sõjaväelastest langevarjurid treenivad maailmameistrivõistlusteks Ungaris.

Täiendavat ravimihüvitist on kuue kuuga makstud 1,9 miljonit eurot

18.07.18 ... Tänavu esimesel poolaastal on täiendavat ravimihüvitist makstud ligi 50 000 inimesele kokku 1,9 miljoni euro eest.

Baieri politsei sai loa oma piiri Austriaga ise täiendavalt kaitsta

18.07.18 ... Baierimaa politsei sai Saksamaa keskvalitsuselt loa oma piiri Austriaga ise täiendavalt kaitsta.

Tori vana hobusetalli taastamine on aeganõudev käsitöö

18.07.18 ... Tori hobusekasvanduses algas vana, mõne aasta eest põlenud hobusetalli lammutamine. Talli taastamine on aga käsitöö ja võtab palju aega ning sellele kulub umbes 650 000 eurot.

Paksu Margareeta ümber ja sees käivad lammutustööd

18.07.18 ... Tallinnas Paksu Margareeta ümber ja sees on alanud lammutustööd ning ettevalmistus meremuuseumi uue ekspositsiooni rajamiseks. Torni kõrvale paigaldatakse Kadriorust leitud keskaegne koge.

Galerii ja video: Tallinna uus justiitspalee

18.07.18 ... Kolmapäeval avati Tallinnas ametlikult Lubja tänava uus ja kaasaegne kohtuhoone, mis koondab ühte majja Harju maakohtu, Põhja ringkonnaprokuratuuri ning registrite ja infosüsteemide keskuse.
mm-i järelkaja
PRAEGU VIKERRAADIOS
suveseiklus

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: