Teleuudised

Tartus tuleb Aparaaditehase juurde kogukonnaaed

22.07.19 ... Tartu kesklinnas hakati Aparaaditehase kõrvale rajama kogukonnaaeda, kuhu saavad rahata taimi istutada kõik tartlased, kes seda vähegi soovivad.

Teisipäeval sajab mõnel pool veel hoovihma, kolmapäevast on päikeselisem

22.07.19 ... Lähipäevil ulatuvad soojakraadid päeviti 27 juurde, teisipäeval on aga veel vihmasadu oodata.

Paldiski ja Maardu jäid eriarstideta

22.07.19 ... Möödunud aasta septembris tehtud eriarstiabi hanke tulemusel jäid patsiendid nii Harjumaal asuvas Kallavere haiglas kui ka Paldiski Mediluksis ilma eriarstiabi teenusest. Omavalitsused proovivad probleemi lahendada, aga uusi lepinguid enne 2021. aastat oodata ei ole.

Eerik Heldna: Ukraina saab väga tugevate isiksuste parlamendi

22.07.19 ... Eesti idapartnerluse keskuse projektijuht Eerik Heldna ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et Ukraina uus parlament koosneb väga tugevatest ja värvikatest isiksustest.

Uuest õppeaastast võivad koolid võtta õpilastelt ära keelatud esemeid ja aineid

22.07.19 ... Algavast õppeaastast on koolidel õigus võtta õpilastelt ära ohtlikke ja keelatud esemeid või aineid. Mõned koolid viivad läbi koolitusi, kuidas keelatud esemeid ära tunda ning neid ohutult kõrvaldada.

Kinnisvaratehingute arv ja väärtus on langenud

22.07.19 ... Selle aasta teises kvartalis on kinnisvara ostu-müügitehingute arv aastases võrdluses langenud ligi kolm protsenti. Langenud on ka kinnisvaratehingute koguväärtus ja uute korteritega tehtud tehingute osakaal.

Ministeerium tahab panna inimesi ravimeid keskkonnasõbralikumalt hävitama

22.07.19 ... Kuna vanade ravimite äraandmine apteegis on tülikas, siis viskavad paljud need lihtsalt ära, aga nii satuvad ravimid loodusesse, saastades joogi- ja ka merevett. Kuna ravimijäägid on kiiresti kasvav keskkonnaprobleem, siis loodab sotsiaalministeerium seadust muutes panna inimesi keskkonnasõbralikumalt käituma.

ERR Kiievis: Zelenskil on raske täita lubadust tuua poliitikasse vaid uued näod

22.07.19 ... Ukraina erakorralised parlamendivalimised võitis president Volodõmõr Zelenskile lojaalne partei Rahva Teener. Oma valimislubadust, mille kohaselt tahab ta tuua poliitikasse vaid uued näod, on Zelenskil aga raske täita.

Videod: kümned politseipatrullid püüdsid öösel Viljandimaal vargaid

22.07.19 ... Ööl vastu esmaspäeva tabas politsei kolm korrakaitsjate eest sõidukiga põgeneda püüdnud Läti kodakondsusega meest, keda on alust kahtlustada Viljandimaal toime pandud vargustes.

Tallinn andis filmivõteteks Laagna teel täiendavad kaks päeva

22.07.19 ... Tallinna linnavalitsus nõustus Laagna teel filmivõtteid korraldava ettevõtte palvega ja otsustas lubada neil kasutada Laagna teed veel täiendavalt kaks päeva.

India saatis teele Kuu-missioonile suunduva kosmosesondi

22.07.19 ... Indias kogunes esmaspäeval mitu tuhat inimest saatma teele Kuule suunduvat kosmoseaparaati, mille start lükati kütuselekke tõttu eelmisel nädalal edasi.

Hiina armee korraldab Hongkongi lähistel terroritõrjeõppuse

22.07.19 ... Hiina armeebrigaad teatas esmaspäeval, et korraldab Hongkongi lähistel asuvas linnas terroritõrjeõppuse.

Hongkongi politsei püüdis meeleavaldajaid pisargaasiga laiali ajada

21.07.19 ... Hongkongi politsei kasutas pisargaasi, et ajada laiali omavalitsuspoliitika vastu protestivad meeleavaldajad.

Küsitlus: Zelenski partei võidab nimekirjade võistluses ülekaalukalt

21.07.19 ... Ukrainas toimuvatel ennetähtaegsetel parlamendivalimistel saab küsitluste järgi kõige enam hääli president Volodõmõr Zelenski vaateid toetav partei Rahva Teener, kuid ei ole kindel, et ta üksi enamuse saavutab. Valimiskünnise ületab tõenäoliselt neli-viis parteid.

Galerii: avatud talude päeval avasid oma uksed 311 talu üle Eesti

21.07.19 ... Üle Eesti toimusid laupäeval ja pühapäeval avatud talude päevad, kui avasid oma uksed 311 talu kõikjal Eestis.

Uue nädala keskel võib sooja tulla kuni 30 kraadi

21.07.19 ... Uus nädal algab sajusema ilmaga, kuid edasi on kuiv ja soojakraadid ulatuvad 30-ni.

Narva Aleksandri kiriku kuppelsaal on arvatust halvemas seisukorras

21.07.19 ... Narva Aleksandri kiriku kuppelsaali seisukord on arvatust hullem. See tähendab, et avalikke üritusi seal lähema aasta jooksul korraldada ei saa.

Eesti ukrainlasi köitsid raadavalimised vähem kui presidendivalimised

21.07.19 ... Eestis elavad või siin ajutiselt viibivad Ukraina kodanikud käisid hääletamas Tallinnas Ukraina saatkonnas. Valimisjaoskonna esimehe sõnul on registrisse kantud üle 4700 valija, kellest õhtuks oli valimas käinud ligi 730 ehk umbes 15 protsenti.

Poola politsei võttis vahi alla võrdõiguslaste marsil märatsenud inimesed

21.07.19 ... Poola politsei võttis Poolas Bialystoki linnas vahi alla 25 inimest, kes märatsesid homoaktivistide ja võrdõiguslaste korraldatud võrdsusmarsil.

Ilmaorganisatsioon: tänavune suvi on erakordselt soe suuremas osas maailmast

21.07.19 ... Maailma meteoroloogiaorganisatsiooni kinnitusel on tänavune suvi erakordselt kuum suuremas osas maailmast ning juuni lõi kõigi aegade kuumarekordi.

Pärnu büroohoonet kaunistab hargmaiste perede elu kujutav seinamaaling

21.07.19 ... Pärnus kaunistab kolmekorruselise büroohoone otsaseina suur maal, mis valmis Tartu ülikooli ja Ida-Soome ülikooli ühisprojektis, milles uuriti hargmaiseid peresid. Just Pärnumaa on pendeltöötajate üks peamisi kodupiirkondi.

Poole aastaga on uppunud rohkem inimesi kui mullu samal ajal

21.07.19 ... Selle aasta esimese kuue kuuga on Eestis uppunud 19 inimest, mida on kolm inimest rohkem kui eelmisel aastal. Uppujad ei ole ainult ujuma läinud inimesed.

Hammondi lahkumisotsus näitab konservatiivide erimeelsusi Brexiti osas

21.07.19 ... Briti rahandusminister Philip Hammond ütles pühapäeval, et astub tagasi, enne kui Boris Johnson saab peaministriks, kuna ei suudaks kunagi tema Brexiti-strateegiaga nõustuda. Otsuses nähakse märki konservatiivide erakonnas valitsevast tugevast vastuseisust tulevase peaministri Brexiti-strateegiale.

Portugali maastikupõlengutega võitleb üle tuhande tuletõrjuja

21.07.19 ... Üle tuhande tuletõrjuja võitleb Portugali keskosas maastikupõlengutega, mille eest on evakueeritud terveid külasid.

Briti valitsus lubab Iraani valitud ohtlikule kursile jõulist vastust

20.07.19 ... Ühendkuningriigi välisminister Jeremy Hunt nimetas Briti lipu all sõitnud tankeri Stena Impero hõivamist Iraani üksuste poolt ohlikuks kriisiks, millele Suurbritannia vastab jõuliselt.

Pärnu Rõõmsate Laste festival keskendus õppimisele, muusikale ja käsitööle

20.07.19 ... Pärnus toimus neljas Rõõmsate Laste festival, mis tõi Rannapargi lapsi täis. Festivali fookuses oli õppimine, muusika, toit ja käsitöö.

Valga militaarfestival taaselustas ajaloo muinasajast peale

20.07.19 ... Valgas peeti laupäeval erinevaid lahinguid, kuid seekordsel militaarajaloo festivalil taaselustati tunduvalt laiemat perioodi kui eelmistel kordadel. Festivalil osales poolsada sõjaajaloo klubi.

Galerii: Tallinna loomaaed tähistas jäätisepäeva

20.07.19 ... Tallinna loomaaias toimus 20. juulil jäätisepäev, mille puhul said nii loomad kui ka külastajad end jäiste maiustustega jahutada.

Pühapäev on päikeseline ja soe, uus nädal algab aga vihmaselt

20.07.19 ... Pühapäeval on sooja kuni 27 kraadi, kuid uue nädala alguses on oodata hoovihma ja ka äikest.

Astronoom: Kuule mindi poliitilistel põhjustel, kuid panust teadusesse ei saa alahinnata

20.07.19 ... 50 aastat tagasi astusid USA astronaudid Neil Armstrong ja Edwin Aldrin esimesena Kuu pinnale.

ERR Kiievis: Zelenski loodab erakorralistest valimistest koostöövalmis raadat

20.07.19 ... Pühapäeval Ukrainas toimuvatel erakorralistel parlamendivalimistel saab suurima toetuse ilmselt partei Rahva Teener, mis toetab president Volodõmõr Zelenski vaateid. Erakorraliste valimistega loodabki kolm kuud tagasi presidendiks valitud Zelenski saada endale ka koostööks valmis raada.

Lääneranna vallas kogunesid vanad veokid

20.07.19 ... Pärnumaal Lääneranna vallas peeti 30. üle-eestiline vanade veokite kokkutulek. Osalejate sõnul aitab ühine koosviibimine tehnikaajalugu populariseerida ning on ka lihtsalt tore koht teiste veokihuvilistega muljete vahetamiseks.

Tallinna lauluväljakul sai näha kaunistatud raskeveokeid

20.07.19 ... Tallinna lauluväljakul oli Tallinn Truck Show raames vaatamiseks väljas sadakond maalitud ja kaunistatud raskeveokit.

Reisijad ei kipu jätkuvalt bussis turvavööd kinnitama

20.07.19 ... Tänavu on bussid sattunud liiklusõnnetusse juba 60 korral, aga sellest hoolimata ei kipu inimesed ühistranspordis turvavööd kinnitama, kuigi liiklusseadus seda ette näeb.

Moskvas nõudsid tuhanded inimesed õiglasi valimisi

20.07.19 ... Moskvas kogunes rohkem kui 20 000 inimest, et nõuda vabu ja õiglasi valimisi pealinnas.

Etna vulkaan hakkas taas purskama

20.07.19 ... Euroopa suurim aktiivne vulkaan Etna hakkas ööl vastu laupäeva taas purskama, teatasid Itaalia vulkanoloogid.

Hiiumaa loodab uue elamuskeskusega meelitada turiste saarele ka talvel

19.07.19 ... Hiiumaa vald loodab avada aastavahetuseks Käinas ligi 2,86 miljonit eurot maksva elamuskeskuse Tuuletorn, mille abil loodab saarele turiste meelitada ka väljaspool traditsioonilist turismihooaega.

Noored leiutajad mõtlevad suvekoolis välja uusi tooteid

19.07.19 ... Suvekoolis Hüppelaud saavad noored leiutajad omandada oskusi, mis kõik ühel või teisel moel seotud tehnoloogia valdkonnaga.

Galerii: ETV sünnipäeval kogunesid telemajja praegused ja endised teletegijad

19.07.19 ... Eesti kõige pikema ajalooga ning jätkuvalt armastatud telekanal ETV saab 19. juulil 64-aastaseks. Pidupäeva tähistati endiste ja praeguste töötajate vastuvõtuga telemajas.

Tallinn Truck Show toob Eestisse ligi 100 pilkupüüdvate maalingutega rekat

19.07.19 ... Eestisse jõudsid 50 pilkupüüdvate maalingutega üles tuunitud rekat, mis osalevad 20. juulil Tallinna lauluväljakul toimuval viiendal Tallinn Truck Showl.

Nädalavahetus on suviselt soe

19.07.19 ... Eelolev nädalavahetus on suviselt soe ning pühapäeval võib temperatuur kerkida 27 kraadini.
ela omadele kaasa!
viljandi folk
err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS
mängi kaasa!
"Eesti mängu" avasaade

pidu "minu arm"
suveseiklus
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: