Teleuudised

30 aastat Kasahstani juhtinud Nazarbajev astub presidendi kohalt tagasi

19.03.19 ... Kasahstani president Nursultan Nazarbajev teatas teisipäeval, et paneb kolmapäeval ameti maha.

Viljandi gümnaasiumi karjääripäeval sai tutvuda kümnete võimalustega

19.03.19 ... Kuigi praeguste koolinoorte ees on maailm valla ja sadade koolide uksed avatud, teavad paljud juba gümnaasiumi lõpuklassides, mida oma eluga peale hakata. Viljandi gümnaasiumi karjääri- ja teaduspäeval said noored tutvuda kümnete ametite ja karjäärivõimalustega.

Kevad tuleb tujuka ilmaga

19.03.19 ... Mitme keskmega madalrõhuala eemaldus täna Läänemeremaade kohalt kirdesse ning põhjustas lörtsi- ja vihmahooge Baltimaades ning lumehoogusid Soome põhjapoolsetele aladele.

Võimalik stsenaarium: pesukarud hakkavad Eestis looduses pahandust tegema

19.03.19 ... Tallinna loomaaias võib imetleda pesukarusid vaid niikaua, kui loomakestel eluiga jätkub. Uusi isendeid enam sisse tuua ei tohi, sest nad kuuluvad Euroopas invasiivsete võõrliikide ehk sissetungijate nimekirja.

Eesti sotsiaalmeedias pälvivad tähelepanu poliitilised algatusgrupid

19.03.19 ... Viimasel paaril päeval on sotsiaalmeedias silma paistnud algatus "Kõigi Eesti", mille taga on mitmed kultuuri- ja ühiskonnategelased ning ettevõtjad. Liikumise korraldusgruppi kuulub üle tuhande inimese ja sellel on Facebookis juba üle 24 000 jälgija.

Ilmus raamat August Gailiti päevakajaliste tekstidega

19.03.19 ... Eesti mõtteloo sarjas ilmus Hando Runneli koostatud raamat August Gailiti päevakajaliste tekstidega.

Keskerakond ja Isamaa ei toetanud käibemaksu alandamist 15 protsendile

19.03.19 ... Keskerakond ja Isamaa ei toetanud koalitsiooniläbirääkimistel Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ettepanekut alandada käibemaksu 15 protsendile, ütles EKRE aseesimees Martin Helme.

Estonia ja Teater Vanemuine sõlmisid peasponsorleppe Tallink Grupiga

19.03.19 ... Rahvusooper Estonia ja teater Vanemuine allkirjastasid teisipäeval kolmeaastase peasponsorlepingu Tallink Grupiga.

Kristiina Poska saab Flandria sümfooniaorkestri peadirigendiks

19.03.19 ... Flandria sümfooniaorkester kutsus uueks peadirigendiks Kristiina Poska, kes ütles ERRi raadiouudistele, et tunneb esimest korda elus, et leidis oma orkestri. Flandria sümfooniaorkestril on koos Poskaga plaanis hakata ka eesti muusikat esitama.

Elering sõlmis Brüsseliga leppe elektrisüsteemi Venemaast lahutamiseks

19.03.19 ... Elering sõlmis Euroopa Komisjoniga rahastamislepingu Eesti elektrisüsteemi Venemaast lahutamiseks ja Mandri-Euroopa sagedusalaga sünkroniseerimiseks.

Eesti Energia ehitab Estonia kaevandusse pumphüdroelektrijaama

19.03.19 ... Eesti Energia ehitab Ida-Virumaale Estonia kaevandusse pumphüdroelektrijaama, mille ülesandeks on kindlustada ilmastikust sõltuvate tuuliku- ja päikeseparkide tööd.

Pärnus toimus jahitrofeede hindamispäev

19.03.19 ... Pärnus hinnati viimaste aastate jahitrofeesid, millest parimad jõuavad 18. aprillil Põltsamaa lossis algavale üleriigilisele näitusele. Jahitrofeede näitusi on Eestis korraldatud juba 1968. aastast.

Globaalse digiühiskonna fondi asutamine sai allkirjad

19.03.19 ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) sõlmisid leppe globaalse digiühiskonna fondi asutamiseks.

Galerii: Ujumisriietes talisportlased püüdsid Sotšis Guinnessi rekordit

19.03.19 ... Venemaal Sotšis üritasid sajad suusatajad ja lumelaudurid lüüa Guinnessi rekordit, tulles mäele bikiinides.

Haapsalu piiskopilinnuses avatakse juunis keskaja muuseum

19.03.19 ... Teisipäeval 90. sünnipäeva tähistanud Läänemaa muuseum avab juuni lõpus Haapsalu piiskopilinnuses uue keskaja muuseumi.

Osapooled sõlmisid perearstiabi jätkusuutlikkuse tagamiseks koostööleppe

19.03.19 ... Perearstide selts, terviseamet, haigekassa ja sotsiaalministeerium allkirjastasid teisipäeval koostööleppe perearstiabi jätkusuutlikkuse tagamiseks.

Rail Balticu trassile jääb enam kui 600 eraomandisse kuuluvat maatükki

19.03.19 ... Riik alustas möödunud aasta lõpus läbirääkimisi Rail Balticu alla jäävate maatükkide võõrandamiseks. Paarkümmend inimest on tänase seisuga neile tehtud pakkumise vastu võtnud ning äsja sõlmiti ka esimene leping. Aga pikk tee on veel minna.

Põlissoomlaste juht andis EKRE-le soovitusi valitsusse minekuks

19.03.19 ... Soome rahvuskonservatiivse erakonna Põlissoomlased juht Jussi Halla-aho ei usu, et EKRE valitsusse pääsedes oma seisukohti oluliselt pehmendab.

Utrechti rünnakus on luubi all võimalik terroristlik motiiv

19.03.19 ... Utrechti trammirünnaku asjaolud ning ründaja põgenemisautost leitud kiri annab põhjust tõsiselt uurida, kas ründajal oli terroristlik motiiv, ütlesid Hollandi prokurörid teisipäeval.

Tartu Ülikool: Kovalenko eksis magistritöödes viitamisreeglite vastu

19.03.19 ... Tartu Ülikoolis moodustatud komisjon leidis teisipäeval, et sotsiaaldemokraatliku erakonna ridades riigikokku kandideerinud motosportlane Anastassia Kovalenko on oma kahes magistritöös eksinud viitamisreeglite vastu. Kas tegemist on plagiaadiga, otsustab ülikool hiljem.

Vene kohus mõistis tšetšeenist inimõiguslase neljaks aastaks vangi

18.03.19 ... Vene kohus mõistis esmaspäeval Tšetšeenia ühe peamise inimõiguslase Ojub Titijevi neljaks aastaks sunnitöölaagrisse, teatas inimõigusgrupp Memorial.

Hollandi võimud said Utrechti arvatava trammitulistaja kätte

18.03.19 ... Hollandi võimud pidasid kinni mehe, keda kahtlustatakse esmaspäeval kolme inimese tapmises ja viie haavamises Utrechtis.

Muinsuskaitseamet kavandab samme ristipuude kaitseks

18.03.19 ... Muinsuskaitseamet kavandab samme ristipuude kaitseks.

Meelis Milder plaanib Baltika juhtimise uuele põlvkonnale üle anda

18.03.19 ... Baltika juhatuse esimees Meelis Milder ütles, et kaalub enda ettevõtte juhtimisest taandamist.

Teisipäeval võib sadada nii vihma, lörtsi kui ka lund

18.03.19 ... Ilmajaama teatel võib teisipäeval sadada nii vihma, lörtsi kui ka lund.

ERR Moskvas: Krimmi liitmise aastapäeval enam erilisi pidustusi ei olnud

18.03.19 ... Venemaal tähistati esmaspäeval Krimmi liitmise viiendat aastapäeva. Erinevalt eelmistest aastatest ei toimunud seekord erilisi pidustusi.

Brüsselis tähistati NATO laienemise aastapäeva

18.03.19 ... Brüsselis tähistati NATO laienemise aastapäeva. Kaitseallianss kasvas suuremaks 20, 15 ja 10 aastat tagasi. Eesti liitus NATO-ga 15 aastat tagasi, 2004. aastal.

"Aktuaalne kaamera" analüüsis Baltika ja Eesti rõivatööstuse tulevikku

18.03.19 ... Rõivakontsern Baltika sulgeb Eestis tootmise, koondab 340 töötajat ning kaotab Mosaici ja Bastioni brändid. Ettevõte keskendub rahvusvahelise kasvu asemel edaspidi müügile Balti riikides. Strateegilise pöörde rahastamiseks loodetakse aktsionäridelt kaasata viis miljonit eurot.

Peapiiskop Profittlichi õndsaks kuulutamise dokumendid jõudsid Vatikani

18.03.19 ... Vatikani jõudsid dokumendid, mis on kogutud peapiiskop Eduard Profittlichi märtrina õndsaks kuulutamiseks. Tegemist on suursündmusega Eesti katoliku kiriku ajaloos.

ERR Brüsselis: EL tahab jõuda 2050. aastaks kliimaneutraalse majanduseni

18.03.19 ... Keskkonnaministeerium analüüsib võimalusi, kuidas Eesti saaks plaanitust kiiremini oma süsihappegaasi saastet vähendada. Euroopa Liit tahab 2050. aastaks jõuda kliimaneutraalse majanduseni.

Pearabi ähvardaja peeti 48 tunniks kinni

18.03.19 ... Politsei pidas Eesti pearabi Shmuel Koti ähvardaja 48 tunniks kinni ja otsib tõendeid tema kodust.

Aborte tehakse Eestis seitse korda vähem kui poole sajandi eest

18.03.19 ... Ehkki abortide arvu vähendamine oli üks teemasid EKRE, Keskerakonna ja Isamaa koalitsioonikõnelustel, on tegelikult nende arv aastakümnete jooksul ka ilma poliitikute sekkumiseta drastiliselt langenud: kui veel 1970. aastal tehti Eestis ligi 41 000 aborti, siis 2017. aastaks oli abortide arv langenud alla 5800.

Saksamaal astub kohtu ette Chemnitzi pussitaja

18.03.19 ... Saksamaal astub esmaspäeval kohtu ette 23-aastane Süüria päritolu pagulane Alaa S., kelle noarünnak vallandas Chemnitzis eelmisel aastal rahvarahutused.

"AK. Nädal" küsis inimestelt hinnanguid võimalikule koalitsioonile

17.03.19 ... Järgmisel nädalal võivad nädal aega koalitsioonikõnelusi pidanud Keskerakond, EKRE ja Isamaa jõuda leppe sõlmimiseni. "AK. Nädal" küsis neis piirkondades, kus valijad eelistasid valitsuses näha Keskerakonda ja EKRE-t ehk Ida-Virumaal, Pärnumaal ja Kagu-Eestis, kuidas neile võimalik sündiv valitsuskoalitsioon meeldib.
ela omadele kaasa!

Valijakompass

PRAEGU VIKERRAADIOS
löö kaasa!

Valijakompass

etv2 soovitab

Valijakompass

vaata uuesti!
tulevikupidu

Valijakompass

"Otse uudistemajast"
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: