Eesti

Sel hooajal on tuvastatud kuus gripijuhtu

06.05.21 EESTI ... Sel hooajal on kinnitust leidnud kuue inimese grippi haigestumine, neist kaks on vajanud haiglaravi.

Osa meditsiini- ja hooldeasutusi hakkab töötajatelt vaktsineerimist nõudma

06.05.21 EESTI ... Tallinna kiirabis nõutakse töötajatelt vaktsineerimist ning need töötajad, kes end vaktsineerida ei luba, võidakse lahti lasta. Sama ootab ees ka Iru hooldekodus. Tööinspektsioon leiab, et kui tööandjal klientide kaitsmiseks teist võimalust pole, võib töötajatelt vaktsineerimist nõuda.

Vene lennuk rikkus Eesti õhupiiri

06.05.21 EESTI ... Kolmapäeva ennelõunal sisenes Vaindloo saare piirkonnas ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa Föderatsiooni lennuk IL96, mis viibis Eesti õhuruumis umbes minuti, teatas kaitseväe peastaap.

Hiina raketi tükid langevad sel nädalavahetusel Maale

06.05.21 RAADIOUUDISED ... Hiina kaotas kontrolli oma suure kosmoseraketi üle ja selle tükid langevad nüüd Maale.

Eesti-Vene halvenevad suhted hakkavad mõjutama ka kaubavahetust

06.05.21 RAADIOUUDISED ... Venemaa lisas möödunud nädalal ebasõbralike riikide nimekirja Eesti koos veel kaheksa riigiga.

Kultuuriministeerium tahaks Vaba Lava pooleks lõigata

06.05.21 TEATER ... Sihtasutus Vaba Lava pöördus kultuuriministeeriumi poole taotlusega saada kindla pikaajalise kokkuleppe alusel tegevustoetust. Ministeeriumi hinnangul võiks Vaba Lava Narva ja Tallinna üksused jaotada kaheks eraldi sihtasutuseks ja Narvat riiklikult toetada, mis aga ei meeldi Vaba Lavale.

Osa meditsiini- ja hoolekandeasutusi hakkab töötajatelt vaktsineerimist nõudma

06.05.21 RAADIOUUDISED ... Tallinna Kiirabis nõutakse töötajatelt vaktsineerimist ning need töötajad, kes end vaktsineerida ei luba, võidakse töölt vabastada.

Tallinnas tähistatakse 9. maid rongkäigu ja autoparaadiga

06.05.21 EESTI ... Punaarmee võitu Natsi-Saksamaa üle tähistavad aktivistid on 9. maiks registreerinud politsei- ja piirivalveametis (PPA) kaks üritust - rongkäigu Pronkssõduri juurde ning autoparaadi Haaberstist läbi linna Kaitseväe kalmistu juurde ja tagasi. PPA ja Tallinna linn soovitavad koroonaviiruse ohule viidates inimestel siiski pigem koju jääda.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" kultuuriminister Anneli Ott

06.05.21 EESTI ... Uudised nakatumiskordaja tõusust sunnivad küsima, kas kultuuriinimesed peavad ka suve veetma jõudeolekus. Mis saab välikontsertidest ja suvelavastustest ning millise tõuke annab kultuurile uute riiklikult tähtsate hoonete rajamine? ETV saates "Esimene stuudio" annab neljapäeval vastuseid kultuuriminister Anneli Ott.

Kadai piirangutest: inimeste õues viibimist peaks rohkem soodustama

06.05.21 EESTI ... Andmeid välitingimustes koroonasse nakatumise kohta on vähe. Terviseameti endine kõrge ametnik Martin Kadai leiab, et riigi eesmärk peaks olema soodustada õues viibimist, mitte kontrollida, kas üksikisikud järgivad 2+2 reeglit.

Kallas: valitsus toetab igakülgselt Vene sanktsioonide alla pandud Tomuskit

06.05.21 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas kinnitusel on Venemaa sanktsioonide alla langenud keeleameti peadirektoril Ilmar Tomuskil valitsuse igakülge toetus.

Kaja Kallas: meeleavaldajad ei olnud ohuks põhiseaduslikule korrale

06.05.21 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas ütles neljapäeval ajakirjanike küsimustele vastates, et tema hinnangul ei ohustanud Toompeal koroonapiirangute vastu meelt avaldanud inimesed põhiseaduslikku korda.

Iisraeli valimiste teise erakonna juht hakkab valitsust moodustama

06.05.21 RAADIOUUDISED ... Iisraeli president tegi Yair Lapidile ettepaneku moodustada valitsus, kuna valimiste võitjal Benjamin Netanyahul see ei õnnestunud.

Eestis hoogustub biometaanijaamade rajamine

06.05.21 RAADIOUUDISED ... Eestis on hoogustunud biometaani kasutamine, mis omakorda on andnud hoogu biomassist elektrit ja sooja tootvate koostootmisjaamde ümberehitamiseks biometaani jaamadeks.

Välismaal vaktsineeritud eestlased Eesti koroonapassi ei saa

06.05.21 EESTI ... Välismaal vaktsineeritud eestlastel ei ole alust saada Eesti koroonapassi, vaid nad peavad lootma oma asukohariigi tõendile.

Valitsus toetas piirangute pikendamist nädala võrra

06.05.21 EESTI ... Valitsus kiitis neljapäevasel istungil heaks ettepanekut pikendada koroonaviiruse leviku tõkestamise piiranguid 9. maist 16. maini.

Suurbritannias toimuvad kohalikud valimised

06.05.21 RAADIOUUDISED ... Suurbritannias toimuvad täna mitmel pool kohalikud valimised.

Vene piiril töötab elektroonne järjekord vaid juuni keskpaigani

06.05.21 RAADIOUUDISED ... Politsei- ja piirivalveamet otsib hankega uut ettevõtet, kes hakkab korraldama piiriületuse ooteaegade broneerimist.

Valitsus seob taasterahastu usaldushääletusega riigikogus

06.05.21 EESTI ... Peaminister Kaja Kallase ettepanekul seob valitsus Euroopa Liidu taasterahastu eelnõu menetluse riigikogus valitsuse usaldushääletusega ning palub eelnõu hääletamist esmaspäeva, 10. mai istungil.

Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann koduparteist: Isamaa vajab käiguvahetust

06.05.21 EESTI ... Teist ametiaega Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann, kes läheb sügisel jälle kohalikele valimistele, tunnistab: praegu on keeruline kutsuda inimesi Isamaa erakonna nime all kandideerima. Siin on põhjus, miks nüüd juhib ta koduvallas valimisliitu.

Ööpäevaga lisandus 366 koroonaviirusega nakatunut, haiglaravil 298 patsienti

06.05.21 EESTI ... Möödunud ööpäevaga analüüsiti Eestis 4413 koroonaviiruse testi, millest esmaseid positiivseid teste oli 366 ehk 8,3 protsenti testide koguarvust

Ülikoolid loodavad sel kevadel pääseda veebiaktustest

06.05.21 RAADIOUUDISED ... Eelmine aasta toimusid paljud lõpuaktused digitaalselt.

Ülikoolid saavad tänavu taas lõpuaktuseid korraldada

06.05.21 EESTI ... Kui eelmisel aastal toimusid paljud lõpuaktused digitaalselt, siis tänavu loodavad ülikoolid, et lõpetajad saavad ka ise üritusele kohale tulla.

OTSE kell 10: riigikogu arutab EL-i finantsperspektiivi ja taasterahastu üle

06.05.21 EESTI ... Riigikogu arutab neljapäeval riigieelarve kontrolli erikomisjoni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimusena Euroopa Liidu järgmise finantsperspektiivi, taasterahastu ja õiglase üleminekufondi raha planeerimist.

OTSE kell 12: valitsuse pressikonverentsil Kallas, Aab, Riisalo ja Ott

06.05.21 EESTI ... Kell 12 algavava valitsuse pressikonverentsi põhiteema on valitsuse esimese 100 päeva tegemised. Plaani järgi tutvustavad seda peaminister Kaja Kallase kõrval riigihalduse minister Jaak Aab, sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ja kultuuriminister Anneli Ott.

TÜ uuring: kanepit proovitakse esimest korda üha enam enne 16. eluaastat

06.05.21 EESTI ... Tartu Ülikooli meditsiiniteadlaste uuring näitab, et kanepi esmakordne tarvitamine leiab Eestis aset üha nooremates vanuserühmades – järjest enam proovitakse kanepit enne 16. eluaastat, osad ka juba enne 13. eluaastat.

Isamaale tuli Mart Luige ametivahetus üllatusena

06.05.21 EESTI ... Mart Luige asumine tööle Keskerakonna juhitava Tallinna linnavalitsuse strateegiakeskuse juhina tuli erakonnakaaslastele suure üllatusena. Kuigi Luige nime on varem pakutud ka Isamaa võimaliku linnapeakandidaadina, on see Isamaa piirkonnajuhi sõnul vaid spekulatsioon, mis nüüd kindlasti ei realiseeru.

Kõlvart: Sputniku saabumise ootust ei ole mõtet tekitada

06.05.21 EESTI ... Venemaa koroonavaktsiini Sputnik V saabumise ootust ei ole mõtet praegu kellelgi tekitada või välja lugeda, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kirjalikus vastuses Kristen Michali arupärimisele.

Lanno: nakatumise kasv on liikunud Põhja-Eestist lõuna poole

05.05.21 EESTI ... Terviseameti peadirektor Üllar Lanno ütles, et koroonaviirusesse nakatumise valukoht on liikunud Põhja-Eestist lõuna poole.

Mänguasjamuuseum avas "Pehmete ja karvaste" näituse

05.05.21 EESTI ... Tartu Mänguasjamuuseum avas kolmapäeval oma uksed ja rõõmustab külastajaid ühtaegu täiesti uue ja samas väga nostalgilise näitusega - näha saab kunagise menuka telesarja "Pehmed ja karvased" peategelasi.

Põlvamaal otsitakse lahendusi nakatumispuhanguga toimetulekuks

05.05.21 EESTI ... Põlvamaal on koroonaviirusega nakatumine viimastel päevadel hüppeliselt kasvanud kolmes ettevõttes tekkinud kolde tõttu ja seepärast otsitakse vallas võimalusi, kuidas puhangule piir panna, vahendas "Aktuaalne kaamera" kolmapäeval.

Omavalitsused tõstavad munitsipaalkorterite üüri

05.05.21 EESTI ... Hulk kohalikke omavalitsusi on tõstnud munitsipaalkorterite üüri. Mõni omavalitsus plaanib hindu tõsta ka järgnevatel aastatel.

Mai keskel võtavad vaktsineerimiskeskused ja haiglad perearstidelt süstimise üle

05.05.21 EESTI ... Mai keskpaigaks pannakse tööle viis suurt vaktsineerimiskeskust, mis hakkavad tööle seitsmel päeval nädalas. Kui seni vaktsineeriti inimesi peamiselt perearstide juures, siis alates 17. maist võtavad kaitsepookimise üle maakonnahaiglad ja spetsiaalsed vaktsineerimiskeskused.

Riigikogus otsitakse piisava toetusega presidendikandidaati

05.05.21 EESTI ... Ehkki riigikogus käib juba mõnda aega vaikne kompamine, kas erakondadel oleks võimalik leida selline presidendikandidaat, kellel oleks augustis riigikogus toimuvatel valimistel piisavat toetust, siis avalikkuse ees nimedest veel ei räägita.

"Pealtnägija": rändekriis tõi Eestisse viiendiku lubatud pagulastest

05.05.21 EESTI ... Viie aasta eest Euroopa Liitu räsinud rändekriisi ajal lubas Eesti vastu võtta kuni 550 pagulast, kellest siia jõudis 213 ning praeguseni elab Eestis ainult sadakond. "Pealtnägija" vaatles rändekriisi arenguid selle kõrghetkel ning järel, mõju Eesti poliitikale ja ühe Süüriast saabunud pere käekäiku.

"Pealtnägija": korteriühistud on hädas partisanisõda pidavate elanikega

05.05.21 EESTI ... Üha rohkem on üle Eesti äravahetamiseni sarnaseid lugusid, kus üks elanik hakkab kortermajas pidama partisanisõda, sest kahtlustab, et naabrid mürgitavad või jälitavad teda. Kõik saavad aru, et tegu on probleemiga, mis vajab pigem meditsiinilist abi, aga sunniviisiliselt seda anda ei saa, teatas "Pealtnägija".

Moora: Kallase valitsus tõi asjalikkuse, kuid mitmed puudused on jäänud

05.05.21 EESTI ... Peaminister Kaja Kallase valitsus, millel kolmapäeval täitus sada päeva ametis, on toonud valitsemisse asjaliku stiili, kuid sellele saab siiski ette heita mitmete varasemate valitsuste puudusi, rääkis Eesti Ekspressi peatoimeteja Erik Moora kolmapäeval "Ringvaates".

Päevakaja (05.05.2021 18:00:00)

05.05.21 RAADIOUUDISED ...

Eesti Pank hoiatab kinnisvaraturu ülekuumenemise eest

05.05.21 RAADIOUUDISED ... Seetõttu ollakse valmis karmistama eluasemelaenude andmise nõudeid.

Riik kavatseb kärpida varasema pensionile-minekuga seotud ametite hulka

05.05.21 RAADIOUUDISED ... Konkreetseid ettepanekuid veel pole, esialgu räägitakse ametiühingute ja tööandjatega.

Vähijuhtumite arv kasvab Eestis hoogsalt, kuid suremus langeb

05.05.21 TERVIS ... Vähki suremus Eestis ning laiemalt Euroopas on jätkuvalt langustrendis, samal ajal kui haigestumus aga kasvab, tingituna elanikkonna vananemisest. Kuigi tänu uutele meetoditele on võimalik haigusele jälile saada üha varem, tähendab see siiski paratamatult riigile lähiaastail täiendavaid väljaminekuid.

Tullio Liblik: uurimine on seotud meie ehitushangetega

05.05.21 EESTI ... Ettevõtja Tullio Liblik ütles ERR-ile, et keskkriminaalpolitsei poolt läbi viidud läbiotsimised, muuhulgas tema ettevõtte ruumides, on seotud WOW keskuse rajamiseks tehtud ehitushangetega. Libliku sõnul on aga hangetega kõik korras.

Kiire ohuteavituse süsteem valmib järgmise aasta suveks

05.05.21 EESTI ... Riigi infokommunikatsiooni sihtasutus (RIKS) plaanib järgmise aasta suveks valmis saada kiire ohuteavituse süsteemi, mis võimaldab konkreetses piirkonnas asuvate inimeste mobiiltelefonile saata mõne minutiga hoiatava tekstisõnumi.

Tegevust soovib alustada mitu uut erakooli

05.05.21 EESTI ... Samal ajal, kui riik ja omavalitsused sulgevad üle Eesti koole, saab haridusministeerium järjest taotlusi uute erakoolide avamiseks.

Tallinn otsib Linnahalli renoveerimise projektile lisaraha

05.05.21 RAADIOUUDISED ... Tallinn hakkab otsima võimalusi, kuidas leida lisaraha Tallinna Linnahalli kordategemiseks, nüüd kus Euroopast on tulnud riigiabiluba, kuid arvestama peab ka Tallinna Haigla rajamisega.

uus saatesari

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

Rahvahääletus

Õpi kodus!

esita küsimus!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: