Eesti

Pöide kirik jäi rootslaste kingituse jaoks liiga väikseks

29.01.20 ... Saaremaal asuva Pöide kiriku nõukogu jõudis rootslastega läbirääkimistes nii kaugele, et nood olid nõus andma tasuta Malmö Karli kiriku sisustuse Pöidesse. Kui saarlased aga hakkasid vaatama, kuhu see kirikumööbel paigutada, selgus, et ruumist jääb kõvasti puudu. Mööblit pakuti Narva Aleksandri kirikule, kuid riik keeldus viisakalt.

Galerii: president Kersti Kaljulaid Antarktikas

29.01.20 ... Antarktikas viibiv president Kersti Kaljulaid kirjutas sotsiaalmeedias, et kohtumisi ja uusi tutvusi on lõunapoolusel palju olnud. Galeriist saab täpsemalt lugeda ja vaadata.

Riigid evakueerivad oma kodanikke koroonaviiruse koldest

29.01.20 ... Euroopa Liidu kodanikud tuuakse uue koroonaviiruse epitsentrist, Wuhani linnast Hiinast ära, teatas Euroopa Komisjon.

Reinsalu USA Lähis-Ida rahuplaanist: Jeruusalemma küsimus nõuab analüüsi

29.01.20 ... USA president Donald Trump tegi eile teatavaks oma kauaoodatud Lähis-Ida rahuplaani, lubades, et Jeruusalemm jääb Iisraeli jagamatuks pealinnaks.

TLÜ uue hoone kunstiteose konkursil osalejad pälvisid žüriilt karme hinnanguid

29.01.20 ... Žürii valis sel nädalal välja Tallinna ülikooli VITA hoone kunstiteose konkursi võidutöö, ehkki leidis, et selle teostamine näib väga kallis. Mitmed konkursil osalenud tööd pälvisid aga kriitilisi hinnanguid nagu "amatöörlik", "teostamatu" ja "visuaalselt ebahuvitav".

Mart Raudsaar: Postimees kollases segmendis Õhtulehega võistlema ei hakka

29.01.20 ... Postimehe peatoimetajana tööd alustav Mart Raudsaar ütles ERR-ile, et kuigi ta tahab viia ajalehe kasumisse, ei hakka Postimees konkureerima kollases segmendis Õhtulehega. Raudsaar ei pea põhjendatuks kriitikat Postimehe omaniku soovil tehtud "Meie Eesti" külgede vastu, kuid soovib need rohkem integreerida kogu toimetusega.

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni ITK juhi ja veel kolm töötajat

29.01.20 ... Keskkriminaalpolitsei pidas teisipäeval kinni Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) juhi Ralf Allikvee, kaks kirurgi ja ühe haldusosakonna töötaja. Lisaks neile peeti kinni üks ettevõtja.

Eesti seisukoht USA esitatud Lähis-Ida rahuplaani suhtes selgub neljapäevaks

29.01.20 ... Välisminister Urmas Reinsalu sõnul on see, et Ameerika Ühendriigid esitasid Lähis-Ida rahuplaani, positiivne samm, kuid detailsema seisukoha kujundab välisministeerium neljapäevaks.

Eesti Energia soovib ehitada rehvipurustustehase, mis käitleks kõik Eestis tekkivad vanarehvid

29.01.20 ... Eesti Energia on võimeline õlitootmises ära kasutama kõik Eestis vedelevad ja aasta jookul tekkivad vanarehvid.

Valge Maja õigusmeeskond ärgitas senaatoreid president Trumpi õigeks mõistma

29.01.20 ... Valge Maja õigusmeeskonna võimalus senatis 24 tundi president Donald Trumpi kaitseargumente esitada sai läbi.

Tartu linn pakub raskustesse sattunud lastega peredele ajutist eluaset

29.01.20 ... Tartu linn pakub lastega peredele sotsiaalmajutus-teenust.

Ligi pooltel koolieelikutel on mõni vajalik vaktsiin saamata

29.01.20 ... Ligikaudu pooled kooli minevad lapsed ei ole kõiki riiklikus immuniseerimiskavas ette nähtud vaktsiine saanud, selgus arstide ja andmeteadlaste koostöös valminud Eesti suurimast laste vaktsineerimise uuringust.

Reformierakonna ja Keskerakonna võimuliit lagunes ka Valgas

29.01.20 ... Alates 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimistest Valga vallas võimul olnud Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni koostöö lõppes. Sarnaselt hiljuti Tartus juhtunuga, alustas Reformierakond kõnelusi uue võimuliidu moodustamiseks sotsidega, aga ka Isamaa saadikutega.

Postimehe peatoimetajaks saab Mart Raudsaar

29.01.20 ... Postimehe uueks peatoimetajaks ja vastutavaks väljaandjaks asub 30. jaanuarist Eesti Meediaettevõtete Liidu senine juht ning ajakirja Riigikogu Toimetised peatoimetaja Mart Raudsaar.

Tehnikaülikooli teadlaste ravi muudab nahavähiga võitluse tõhusamaks

29.01.20 ... Suvel on päikest vähe ning Eesti inimesed proovivad püüda kinni iga viimase päikesekiire. Sama juhtub lõunamaareisil käies: otsese päikese käes lesitakse kõvasti rohkem kui tohiks. Ja selle tulemusena on Eesti koos Põhjamaadega jõudnud melanoomi esmasjuhtude esinemissageduselt samale tasemel nagu päikselised Austraalia, Uus-Meremaa ja Florida.

Siseministeerium tahab valvekaamerate võrgustikku uuendada

29.01.20 ... Siseministeerium on seadnud siseturvalisuse arengukavas eesmärgiks uuendada avalikus ruumis olevate valvekaamerate võrgustikku. Üle Eesti on praegu 800 avaliku ruumi kaamerat.

Hapniku kiire vähenemine pärast selle tekkimist seati kahtluse alla

29.01.20 ... Esmakordset vaba hapniku ilmumist Maa atmosfääri nimetatakse Suureks Hapniku sündmuseks, mis muutis jäädavalt nii elus kui ka eluta looduse edasist arengut. See toimus ligi kaks miljardit aastat tagasi. Arvatakse, et pärast seda hakkas hapniku hulk kiirelt vähenema, kuid Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritöö seab selle kahtluse alla.

Doktoritöö: ajukahjustusega lapse ravi saab toetada virtuaalreaalsuse programmiga

29.01.20 ... Arvutipõhiseid ja virtuaalreaalsuse programme saab tõhusalt kasutada ajukahjustusega laste tähelepanu, visuaal-ruumiliste ja sotsiaalsete oskuste parandamisel, selgub kolmapäeval kaitstavast Tartu Ülikooli doktorititööst.

Tartu hakkab raskustes peredele sotsiaalmajutust pakkuma

29.01.20 ... Tartu linn hakkab pakkuma alaealiste lastega peredele sotsiaalmajutusteenust. Selleks remonditi ja sisustati Ropka linnaosas 13 korterit, kuhu oodatakse perekondi, kellel puudub eluruumi kasutamise võimalus ning kes vajavad igapäevaelu ja majapidamise korraldamiseks individuaalset nõustamist, juhendamist ning tugiteenuseid.

Otse kell 14: riigikogu hääletab pensionireformi üle

29.01.20 ... Riigikogus on kolmapäeval teisel lugemisel ja lõpphääletusel pensionireformi seaduse eelnõu. Eelnõu lugemine algab kell 14 ning istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Seadusmuudatus suunab elektritõukeratturid eelkõige jalgrattateedele

29.01.20 ... Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis kavandatud liiklusseaduse muudatusega jääks elektritõukerataste eelistatud liikumisalaks jalgrattateed, nende puudumisel aga jalakäijate ala. Lisaks seatakse elektritõukeratastele ka liikumiskiiruse piirangud.

Otse kell 12: riigikogu infotunnis Ratas, Aas ja Solman

29.01.20 ... Riigikogu infotunnis vastavad kolmapäeval parlamendiliikmete küsimustele peaminister Jüri Ratas, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning rahvastikuminister Riina Solman. Kell 12 algavat infotundi näeb otsepildis portaalis ERR.ee.

Leht: keskkriminaalpolitsei puistas korruptsioonikahtluse tõttu ITK-d

28.01.20 ... Keskkriminaalpolitsei viis teisipäeval Ida-Tallinna keskhaiglas korruptsioonikahtluse tõttu läbi menetlustoiminguid, kirjutab Postimees.

Kaja Kallas: me kasutame kõiki võimalusi, et seda kuritegu ära hoida

28.01.20 ... ETV saates "Esimene stuudio" rääkisid reformierakondlasest opositsiooniliider Kaja Kallas ja Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder pensionireformist ning kolmapäeval valitsust ees ootavast usaldushääletusest.

Valgetähe medali kavaleri armastus raudtee vastu pärineb poisipõlvest

28.01.20 ... Presidendi Valgetähe medali kavaler, põline raudteemees Aare Arand on enam kui 55 aasta jooksul nii palju erinevaid ameteid pidanud, et nende üleslugemiseks võib sõrmedest väheks jääda. Armastus raudtee vastu pärineb aga varasest poisipõlvest.

Teenetemärgi saanud Muraka Farmi omanik: ei kujuta ette, et peaksin muud tööd tegema

28.01.20 ... Presidendilt saab Valgetähe V klassi teenetemärgi Viljandimaa osaühingu Muraka Farm omanik Karmo Männik, kes hakkas põllumajandusettevõtet juhtima pärast isa surma.

"Suud puhtaks" keskendus Hiina mõjule Eestis

28.01.20 ... Hiina majanduslik, sõjaline, poliitiline ja kultuuriline mõju on muutunud globaalseks ning ulatub üha selgemalt ka väikesesse Eestisse. ETV saade "Suud puhtaks" arutleski, milline on Hiina mõju Eestis.

Hariduslike erivajadustega laste Krabi kooli ähvardab sulgemine

28.01.20 ... Võrumaal tegutsevat haridusliku erivajadustega laste Krabi kooli ähvardab tegevusloast ilma jäämine. Haridus- ja teadusministeeriumi järelevalve leidis koolist mitmeid puudujääke. Koolipidaja on etteheidetega nõus ja likvideerib puudusi. Kui see ei õnnestu, võib Krabi koolist saada esimene kool Eestis, millelt võetakse tegevusluba ära.

Liikluskomisjon arutas joodikjuhtide karistuste karmistamist

28.01.20 ... Teisipäeval kogunenud valitsuse liikluskomisjon hindas võimalusi, kuidas karmistada karistusi alkoholijoobes sõidukijuhtidele. Muuhulgas kaaluti, kas võrdsustada kaasliikleja hukkumise põhjustamine tahtliku tapmisega.

Donald Trumpi Lähis-Ida rahuplaan avalikustatakse täna õhtul

28.01.20 ... USA president Donald Trump ütles eile, et tema Iisraeli-Palestiina rahuplaanil "võib olla võimalus" ja plaan avalikustatakse avalikustatakse täna õhtul kell 7 Eesti aja järgi.

Teenetemärgi pälvisid ka mitmed kultuuritegelased

28.01.20 ... Teenetemärgi pälvisid ka mitmed kultuuritegelased: Contra, Harri Kõrvits, Tanel Toom, Marju Länik, Els Himma, Mihkel Smeljanski, Jüri Vlassov, Andrei Ivanov ja mitmed teised.

Haridusliku erivajadustega lastele mõeldud Krabi kooli Võrumaal ähvardab tegevusloast ilma jäämine

28.01.20 ... Võrumaal tegutsevat haridusliku erivajadustega lastele mõeldud Krabi kooli ähvardab tegevusloast ilma jäämine.

Kaja Kallas toetab pensionireformi hääletuse sidumist usaldushääletusega valitsusele

28.01.20 ... Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et on väga hea, et valitsus seob teise pensionisamba muutmise hääletuse usaldushääletusega, siis tulevikus inimesed teavad, et teise pensionisamba hävitajaks oli Jüri Ratase valitsus.

Siseministeerium soovib muuta seadust, et välistudengid ei tuleks Eestisse muu eesmärgiga kui siia õppima

28.01.20 ... Siseministeeriumis tutvustati eelnõu, millega muudetakse Eestis õppida soovivate kolmandate riikide kodanike tingimusi siin elamiseks.

Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi saab Rõngu pagari juht ja asutaja Jaanus Peri

28.01.20 ... Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi saab ka Tartumaa ettevõtja, Rõngu pagari juht ja asutaja Jaanus Peri.

Eesti Raudtee kõige staažikam töötaja, Jõgeva mees Aare Arandi saab Valgetähe medali

28.01.20 ... Täna said teatavaks teenetemärkide saajad, mille president enne Vabariigi aastapäeva kätte annab.

Läinud aastal vajas iga päev välisriigis konsulaarabi 3-4 Eesti kodanikku

28.01.20 ... Välisministeerium andis täna ülevaate konsulaaraastast 2019.

Pärnus valmib uus lasteaed, millega liidetakse ka üks vana

28.01.20 ... Pärnus saab suvel valmis uus lasteaed, mille ehitamine Raja tänaval praegu käib.

Teenetemärgi pälvinud naistearst: kui naine on õnnelik, on tema pere õnnelik

28.01.20 ... Pelgulinna sünnitusmaja naistekliiniku juhataja, naistearst Piret Veerus pälvis presidendilt Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi. Veeruse sõnul soovib ta, et kõik naised oleksid õnnelikud, sest siis on õnnelik ka tema pere ja ühiskond.

Rõngu Pagari juht: see paik on mul südames

28.01.20 ... Presidendilt saab tänavu teenetemärgi üheksa ettevõtjat, teiste seas Rõngu Pagari juht ja omanik Jaanus Peri.

Ardo Hansson: me tegime Eesti suuremaks maailmakaardil

28.01.20 ... Kuigi Chicagos sündinud Ardo Hansson on olnud Eesti majandusega seotud rahareformist alates, nõudsid kõige pingelisemat tööd aastad 2012–2019, mil ta oli Eesti Panga president.

Martin Repinski ei saanud kõrgeimat riigisaladuse luba

28.01.20 ... Riigikogu liige Martin Repisnki (KE) ei saanud kõrgeimat riigisaladuse luba ning ta siirdus riigikaitsekomisjonist põhiseaduskomisjoni.

Politsei tabas kahe tunniga ühistranspordirajalt sadakond rikkujat

28.01.20 ... Tallinna transpordiamet koos mupo ja politseinikega kontrollisid esmaspäeval ühissõidukiradade kasutamist Gonsiori tänaval ning kahe tunni jooksul tuvastati ühistranspordiraja kasutamise rikkumisi 97 korral, taksojuhtide rikkumisi kümme.

Kohtla-Järvel toimunud elektrikatkestus põhjustas VKG-s õhureostuse

28.01.20 ... Jaanuarikuus Kohtla-Järvel toimunud elektrikatkestus põhjustas VKG tootmise avariiseiskamise, mis mõjutas ka välisõhu kvaliteeti.
klassikaraadio kutsub
PRAEGU VIKERRAADIOS
eesti lauluke 2020
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: