Eesti

Saaremaal toimus mudelautohuviliste kohtumine

26.09.20 ... Mandri mudelautohuvilised kogunesid laupäeval Saaremaale mudelautode pisikut levitama.

Eesti teadlased osalevad rahvusvahelistes koroona-viiruse uuringutes

26.09.20 ... Miks koroonaviirus kulgeb osadel inimestel raskemalt või kujuneb lausa eluohtlikuks?

Värske raamat annab ülevaate Läänemaa rahvarõivastest

26.09.20 ... Värske raamat "Läänemaa kihelkondade rahvarõivad" annab ülevaate piirkonna 19. sajandi ja 20. sajandi alguse rahvarõivastest. Paljud raamatus jäädvustatud rõivad on säilinud inimeste endi kodudes ja on laiema publiku eest seetõttu seni varjul olnud.

Ida-Tallinna Keskhaigla asub uutele patsientidele koroonateste tegema

26.09.20 ... Ida-Tallinna Keskhaiglas on reedese seisuga andnud positiivse koroonaproovi 19 töötajat ja plaaniline ravi on osadel erialadel peatatud. Haigla loodab neil aladel raviga jätkata järgmisel nädalal, kuid ohutuse tagamiseks hakatakse enne haiglasse sisse võtmist ka patsientidele koroonateste tegema.

Huvi maal elamise vastu aina kasvab

26.09.20 ... Koroonakriis on suurendanud linnainimeste huvi maal elamise vastu. Maale kolima ei ärgita aga mitte niivõrd kampaaniad ja tutvustuspäevad kui reaalne toetus, mida omavalitsus saab uustulijaile pakkuda.

Nordica tulevik on endiselt ebakindel

26.09.20 ... Selle aasta kahjumiks kujuneb 23 miljonit eurot, samas pole valitsus ikka otsustanud, kas teha firmasse 30 miljoni euro suurune rahasüst või mitte.

SDE: eraelu üle referendumil otsustamine ei ole vabale ühiskonnale kohane

26.09.20 ... Laupäeval toimus Tallinnas restoran Clos suveaias Sotsiaaldemoraatliku Erakonna (SDE) volikogu istung. Volikogu märkis vastu võetud avalduses, et põhiseadus ei vaja täiendamist abielu mõistega ja inimeste eraelu üle otsustamine referendumil ei ole kohane vabale ühiskonnale.

Politsei: alastipiltide müük pole alaealiste seas mureks olnud

26.09.20 ... Kuigi mitmetele lapsevanematele on valmistanud muret viimasel ajal aina enam avalikkuses jutuks olnud alastipiltide müümine internetis, kinnitab politsei, et alaealiste seas pole alastipiltide müük teemaks tulnud. Küll aga on politsei poole pöördunud mõnel korral alastipiltide müüjad, kes on hädas sellega, et nende pilte levitatakse selle eest teenustasu maksmata salaja edasi.

Swedbank pidi vigase kaardipartii välja vahetama

26.09.20 ... Swedbank saatis osale oma klientidest kehtiva pangakaardi asemele uue, sest välja oli antud vigane kaardipartii, milles ei olnud kaartide kehtivusaeg tegelikkusega kooskõlas.

Freeh'ga töötav Eesti investeerimispankur: ma pole riiki esindanud

26.09.20 ... Eestlasest investeerimispankur Ragnar Meitern, kes võttis rahandusminister Martin Helme sõnul esimesena ühendust Louis Freeh' advokaadibürooga ning kes töötab nüüd Freeh' meeskonnas, ütles ERR-ile, et tema enda töös huvide konflikti ei näe ja ta ei tegelenud büroo väljavalimisega.

"Rahva teenrid": uue aasta eelarvesse lisandub 200 miljonit eurot kulusid

26.09.20 ... Väidetavalt lisandub 2021. aasta riigieelarvesse täiendavalt 200 miljonit eurot kulusid, millega tõstetakse kaitsekulusid, tehakse erakorraline pensionitõus ning rahastatakse rohkem teadus- ja arendustegevust. Sel teemal arutasid Vikerraadio saates "Rahva teenrid" saatejuht Mirko Ojakivi, ERR-i veebiuudiste juht Urmet Kook ning Äripäeva arvamustoimetuse juht Neeme Korv.

Ööpäevaga lisandus 47 koroonaviirusesse nakatunut

26.09.20 ... Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2646 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 47 testi tulemus osutus positiivseks. Nakatumisnäit viimase kahe nädala jooksul 100 000 inimese kohta on 38,38 (päev varem 36,57).

Raplamaal hukkus autoga teelt välja sõitnud mees

26.09.20 ... Öösel vastu laupäeva sai häirekeskus teate Raplamaal Sääla külas teelt väljasõitnud sõiduautost Volkswagen, mille roolis olnud 45-aastane mees suri sündmuskohal saadud vigastustesse.

Nordica selle aasta kahjumiks kujuneb 23 miljonit eurot, tulevik on ebakindel

26.09.20 ... ERR-i käsutuses on Euroopa Komisjoni riigiabiloa kokkuvõte, mille järgi ilma täiendava rahasüstita ähvardab Nordicat pankrot juba enne selle aasta detsembrikuud. Nordica 2020. aasta tegevuskahjumiks kujuneb 23 miljonit eurot. Ettevõtte edasine tegevus sõltub teiste lennuettevõtete otsustest, kas nad soovivad edaspidi kasutada Nordica pakutavaid lennuteenuseid.

"Insight" viiruse otsingul: üks päev koroonadetektiividega

26.09.20 ... Me loeme päevast päeva uudiseid koroonaviirusesse nakatunute kohta ja jälgime pingsalt, kas kuhugi on uusi koldeid tekkinud. Neid koldeid otsivad ka terviseameti töötajad või nagu neid nüüd nimetatakse - koroonadetektiivid. "Insight" suundus Kohtla-Järvele, et veeta üks päev koos koroonadetektiividega.

Mustamäe pere kasvatab kortermaja akna all kõrvitsaid

25.09.20 ... Kui tavaliselt tehakse korrusmaja hoovi mõni väike lillepeenar, siis Tallinnas Mustamäel elav perekond Rootsi hakkas kuus aastat tagasi koduakna all kasvatama silmailuks kõrvitsaid, et maja ees laiutavast porilombist lahti saada.

Tapal algas liitlaste lahingugrupi integratsiooniõppus

25.09.20 ... Sel nädalal algas Tapale uue rotatsiooniga saabunud Ühendkuningriigi liitlasvägede viienda jalaväepataljoni lahingugrupi 5 Rifles integratsiooniõppus, mille käigus harjutatakse koostööd eri üksuste vahel.

Paikuse politseikool tähistas tagantjärele 30. sünnipäeva

25.09.20 ... Paikuse politseikooli asutamise aastapäeva tähistati vastsete kadettide vandetseremooniaga. Kooli esimesed lõpetajad meenutasid 30 aastat tagasi rajatud õppeasutuse vanu aegu.

Uuest nädalast saab Eestisse eneseisolatsioonita vaid mõnest riigist

25.09.20 ... Alates järgmisest nädalast on vaid mõni riik, kust saabudes ei pea Eestis kaheks nädalaks eneseisolatsiooni jääma.

Valitsus leevendab Lätist, Leedust ja Soomest saabujaile karantiinikohustust

25.09.20 ... Valitsus leevendab alates esmaspäevast Lätist, Leedust ja Soomest põhjendatud juhtudel Eestisse saabujaile eneseisolatsiooni kohustust, et lihtsustada piiriülest liikumist ühtses majandusruumis.

Koroonakriis tõi toidumaailma uued probleemid

25.09.20 ... Tartus Ahhaa keskuses arutati reedel, milline hakkab välja nägema meie toidulaud tulevikus ning kuidas vähendada toidu ära viskamist. Maaeluministeeriumi esindaja Ahto Tilga hinnangul tõi koroonakriis toidumaailm senisest teistsugused probleemid.

Haigekassa nõuab Põlva haiglalt 3000 eurot tagasi

25.09.20 ... Haigekassa esitab Põlva haiglale ligi 3000-eurose tagasinõude, sest haigla esitas arveid ravi eest, mida haigekassa hinnangul ei tehtud. Haiglajuht Margot Bergmanni kinnitusel ühtegi alusetut raviarvet haigla esitanud ei ole ja tegu oli inimliku eksitusega.

Lutsar: Eesti eksperdid ei lase ühtki uurimata vaktsiini turule

25.09.20 ... Ei Euroopa ravimiamet ega ka Eesti eksperdid lase siinsele turule ühtki koroonavaktsiini, mis ei ole täielikult läbi uuritud, ütles Tartu ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia professor Irja Lutsar.

Matsalu rahvuspargis paranevad haugide kudetingimused

25.09.20 ... Haugide jaoks olulisel kudealal Teorehe järve ääres Matsalu rahvuspargis käib keskkonnaameti tellimusel ehitus, mille lõppedes saab tulevikus kevadise suurvee taset järves kauem hoida ja vältida nii kalavastsete ja -maimude lõksujäämist ja hukkumist.

Matsalu rahvuspargis asuva Teorehe järve ääres käivad 155 000 eurot maksvad tööd haugi kudetingimuste parandamiseks

25.09.20 ... Matsalu rahvuspargis asuva haugide jaoks olulise kudeala, Teorehe järve ääres käib Keskkonnaameti tellimusel ehitus, mille lõppedes saab tulevikus kevadise suurvee taset järves kauem hoida ja vältida sellega kalavastsete ja -maimude lõksujäämist ja hukkumist.

Paikuse Politseikool sai 30. aastaseks

25.09.20 ... Paikusele asutati politseikool 1990. aastal, kui Eesti kuulus veel 15 Nõukogude liiduvabariigi hulka ja korda kaitses miilits.

Konkurendid näevad Keskerakonna languse taga Tallinnas koolipiiranguid

25.09.20 ... Erakondade värsked toetusnumbrid näitavad, et Reformierakond on tõusnud Tallinna populaarseimaks parteiks ehk möödunud pealinnas juba aastaid ainuvõimu teostavast Keskerakonnast. Konkurendid ja eksperdid näevad toetuse languse taga linnavõimu tegevust ja sõnumeid kooliskäimise piirangute seadmisel.

Fotod: Reformierakond pidas volikogu

25.09.20 ... Reformierakond pidas reedel Radissoni hotellis volikogu koosolekut.

Eesti kehtestab sanktsioonid veel 98 Valgevene ametiisikule

25.09.20 ... Välisministeerium avalikustas reedel täiendava nimekirja Valgevene ametiisikutest, kellele kehtestatakse rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel sissesõidukeeld.

Esilinastub Eesti-Soome ühistöö "Viimased"

25.09.20 ... Täna esilinastub Eesti ja Soome näitlejate ühistööna valminud film "Viimased".

Maasikakasvatajad loodavad hüvitist 3500 eurot hektari kohta

25.09.20 ... Maasikakasvatajad loodavad riigilt hüvitist ligi 3500 eurot hektari kohta.

Koalitsioon ei ole rahvahääletuse asjus kokkuleppele jõudnud

25.09.20 ... Koalitsioon ei ole aasta pärast plaanitava rahvahääletuse asjus endiselt kokkuleppele jõudnud.

Läti on reedest ainuke riik Euroopas, kus nakatumisnäitaja on alla 16

25.09.20 ... Euroopa Haiguste Ennetamise ja Kontrolli Keskuse (ECDC) reedelõunastel andmetel on Läti ainus riik Euroopas, mille viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on alla 16, mis oli paljude riikide (sh Läti enda) reisipiirangute piiriks.

Perearstidel valmis juhend COVID-19 leviku tõkestamiseks viirushooajal

25.09.20 ... Perearstide selts koostöös infektsioonhaiguste seltsi ja lastearstide seltsiga on koostanud juhendi COVID-19 leviku tõkestamiseks viirushooajal. Juhend on koostatud vastavalt viimasele tõenduspõhisele teadmisele.

Ratas: töö eelarvega jätkub, kokkulepet valitsuses ei ole

25.09.20 ... Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles reede pärastlõunal, et valitsus ei ole 2021. aasta riigieelarves kokkuleppele jõudnud.

Kadai: maski kandmise kohustust hakatakse täitma näiliselt

25.09.20 ... Koroonakevadel terviseameti erakorralise meditsiini osakonda juhtinud Martin Kadai sõnul tuleb maskide kandmist soovitada, aga kui see kohustuslikuks teha, siis hakatakse seda täitma näiliselt. "Meil ei ole mõtet sellisel kohustusel, mida täidetakse, siis kui politseiametnik on juures, siis tõmmatakse mingi sallilaadne toode näo ette," ütles ta "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

Aas: valitsus ei saa vägisi hakata turiste hotellidesse tooma

25.09.20 ... Kuidas kavatseb valitsus aidata turismisektori ettevõtteid, mis satuvad uutesse raskustesse Soome valitsuse kehtestatud reisipiirangute järel?

Omniva juht mõistab enda vallandamise otsust

25.09.20 ... Eesti Posti nõukogu otsustas oma koosolekul kutsuda tagasi juhatuse esimehe Ansi Arumeele.

Sama tüüpi kaitsemaski hind võib apteegiti erineda kolm korda

25.09.20 ... Eesti apteekides müüdava kõige odavama tolmumaski tükihinnaks tuleb 36 senti, ent ühe respiraatormaski eest tuleb välja käia pea neli eurot. Võrreldes Soomega on maskid Eestis kuni kaks korda kallimad, ent ka Eestis võib kohati sama tüüpi maski hind erineda kolm korda.

Teadlased leidsid põhjuse, miks ohustab koroonaviirus isegi täies jõus mehi

25.09.20 ... Umbes iga kümnenda COVID-19 raskelt läbipõdenud ja teiste kaasuvate haigusteta inimeste verest leiti antikehi, mis olid suunatud viiruse asemel immuunsüsteemi enda vastu, selgub Tartu Ülikooli teadlaste kaasabil valminud uuringust. Tähelepanuväärsena moodustasid lõviosa taolistest patsientidest mehed.

Stamberg: segastel sõnumitel koroonakriisis on mõju parteide reitingutele

25.09.20 ... Koroonaviiruse kriisi käigus edastavate sõnumite selgus omab märkimisväärset mõju ka neid sõnumeid edastatavate erakondade toetusnumbritele leidis värskeid Turu-uuringute erakondade reitingute küsitluse tulemusi kommenteerinud Turu-uuringute sotsioloog Tõnis Stamberg koos ajakirjanike Anvar Samosti ja Urmet Koogiga.

Ööpäevaga lisandus 42 uut koroonapositiivset

25.09.20 ... Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2534 haigust COVID-19 põhjustava viiruse esmast testi, millest 42 testi tulemus osutus positiivseks. Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 36,57.

Koroonakolde tekkimine tuli Võru linnavalitsusele suure üllatusena

25.09.20 ... Võru linnapea Anti Allas (SDE) pakkus, et linnavalitsuse koroonakolle võis alguse saada ühelt eelmise nädala koosolekult, kus keegi siiski haigena ei tundunud. Nüüd on aga vähemalt pool linnavalitsusest kaheks nädalaks kaugtööl.

Tallinn andis koolidele korralduse eelkooli algus uude aastasse lükata

25.09.20 ... Tallinna linnapea andis kõigile Tallinna koolidele korralduse koroonaolukorra tõttu eelkooli algus uude aastasse edasi lükata.

Võru kultuurikeskuse Kannel arendamiseks küsitakse riigi abi

25.09.20 ... Võrumaa viis omavalitsust koos Võrumaa Arenduskeskusega esitasid Kultuuriministeeriumile ühispöördumise, milles soovitakse riigi abi, et Võru linnas tegutsev kultuurikeskus Kannel kujundada maakondlikuks ja regionaalseks kultuurikeskuseks.

Teadlased tundmatust allikast juua ei soovita

25.09.20 ... Eestis on allikad olnud ajalooliselt nii veevõtu- kui ka kultuskohtadeks. Kuna inimtegevuse tõttu satub vette mürkaineid, siis tänapäeval teadlased tundmatust allikast vett juua ei soovita.

lõppakord

Vaata otse

Kuula otse

märka lehti!

põnev telemäng

laste ööülikool

pood.err.ee

otse uudistemajast

ole targem!

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: