Eesti

Narvas käinud kultuuriminister: paljudel on küsimus, mis saab edasi

17.08.22 EESTI ... Teisipäeval Narvas viibinud kultuuriminister Piret Hartman (SDE) ütles "Vikerhommikus", et paljudel Narva inimestel on seoses tankimonumendi eemaldamisega tekkinud küsimus, mis saab edasi.

OTSE neljapäeval kell 16: Parempoolsed asutavad uue partei ja valivad juhid

17.08.22 EESTI ... Erakonna Parempoolsed üldkogu toimub toimub neljapäeval Tallinnas Fahle galeriis, kus erakond saab endale esimehe, 14-liikmelise juhatuse ja ka revisjonitoimkonna. ERR.ee näitab kell 16 algavat Parempoolsete üldkogu otseülekandes.

OTSE neljapäeval ja reedel: linnaruumifestival "Tulevik on täna/v"

17.08.22 EESTI ... 18. ja 19. augustil toimub Tallinnas Rävala puiesteel linnaruumifestival "Tulevik on täna/v." Kahe päeva jooksul arutletakse väga paljudel teemadel, näiteks piirkiiruse langetamisest 30 km/h, elektritõukside eelistest ja miinustest, uutest haljastuslahendustest, Tallinna õhu saastajatest jpm. ERR.ee kannab mõlemal päeval üle festivali lavaprogrammi arutelud.

Erakondade reitingud: EKRE kasvatas nädalaga toetust

17.08.22 EESTI ... Viimaste erakondade reitingu tulemuste järgi kasvas nädalaga EKRE toetus, samal ajal langes veidi Reformierakonna toetus.

Öö Narvas möödus politsei jaoks rahulikult

17.08.22 EESTI ... Öö Narvas möödus politsei jaoks rahulikult ning ka tankimonumendi endisele kohale kogunenud inimesed pidasid end suuremalt jaolt üleval vaoshoitult, teatas Põhja prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Taavi Kirss. Koos teisipäevase päevaga peeti Narvas kinni kokku 11 inimest.

Möödunud nädalal Kristiines naist hammustanud rästikut leitud ei ole

17.08.22 EESTI ... Eelmisel nädalal Kristiine linnaosas pealinlast hammustanud rästikut leitud ei ole, rohealas viidi läbi visuaalne kontroll, mis tulemust ei andnud.

Õhtu on Narvas rahulik, päeval pidas politsei kinni üheksa inimest

16.08.22 EESTI ... Politsei pidas Narva punamonumentide teisaldamise ajal kinni üheksa inimest, ütles Narva politseijaoskonna juht Indrek Püvi. Hilisõhtu seisuga on piirilinnas rahulik.

Kallas: riik toimis Narvas väga professionaalselt

16.08.22 EESTI ... Kuigi teisipäeva varahommikul alanud punamonumentide teisaldamise operatsioon oli logistiliselt väga keeruline, siis toimiti professionaalselt ja saadi ülesandega hästi hakkama, ütles peaminister Kaja Kallas "Aktuaalses kaameras".

Soojade ilmadega on Eesti randadesse jõudnud ka millimallikad

16.08.22 EESTI ... Augustikuu soojad ilmad ja soe merevesi on randa meelitanud lisaks inimestele ka millimallikad, kes jõuavad Eesti vetesse suve lõpu poole ning pakuvad rannas olijatele silmailu ja tekitavad elevust.

Galerii: Narva tank jõudis Viimsis asuvasse sõjamuusemi

16.08.22 EESTI ... Teisipäeval kella 15 paiku jõudis Viimsis asuvasse Eesti sõjamuuseumisse sama päeva hommikul Narvas maha võetud tank T-34.

Politseijuht Vaher: midagi suurt ja hullu õhtul Narvas kindlasti ei juhtu

16.08.22 EESTI ... Kuigi tõenäoliselt tuleb Narvas teisipäeva õhtul punamonumentide teisaldamise tõttu ette väiksemaid vahejuhtumeid, siis politseil pole andmeid, et toimuda võiks midagi suuremat, ütles "Aktuaalses kaameras" politsei ja piirivalveameti juht Elmar Vaher.

Päevakaja (16.08.2022 18:00:00)

16.08.22 RAADIOUUDISED ...

Valitsus teisaldas Narva tank-monumendi

16.08.22 EESTI ... Teisipäeva hommikul pärast kella 7 algas Narva tank-monumendi teisaldamine, milleks politsei kehtestas monumendi juures viibimiskeelu ja sulges sinna viiva tee. Kella 11.22 oli tank treileril ja algas selle teekond 220 kilomeetri kaugusel Viimsis asuvasse sõjamuuseumisse, kuhu see jõudis kohale pärastlõunal kell 15.

Tallinnas sõitis veoauto trammi rööbastelt

16.08.22 EESTI ... Tallinnas Tartu maanteel sõitis teisipäeva õhtul viie ajal veoauto trammi rööbastelt ning pani seisma trammiliikluse.

Elektri universaalteenust plaanib riik pakkuda neli aastat, hind selgub septembri lõpus

16.08.22 RAADIOUUDISED ... Majandusministeeriumis tutvustati täna elektriturgu reformivat eelnõu, mida on kavas menetleda kiirkorras, et tarbijad saaksid universaalteenust kasutama hakata altes 1.

Narva tanki saab juba nädalavahetusel Viimsis vaadata

16.08.22 EESTI ... Viimsis asuv Eesti sõjamuuseum on valmis Narvas teisipäeval teisaldatava tanki T-34/85 vastuvõtmiseks ning kui selle seisukorras mingeid suuri üllatusi ei leita, saab seda juba sel nädalavahetusel muuseumi angaaris vaadata, rääkis sõjamuuseumi juht Hellar Lill.

Toom tanki teisaldamisest: kõik integratsiooni pingutused on ära nullitud

16.08.22 EESTI ... Narva-Jõesuus viibiv europarlamendi saadik Yana Toom (KE) ütles Vikerraadiole antud intervjuus, et teda kõnetavad tänaval inimesed ja avaldavad oma vastikust tankimonumendi teisaldamise suhtes. Toomi sõnul on viimaste aastate pingutused Narva integratsiooniks ära nullitud.

Valitsus teisaldas Narva tank-monumendi

16.08.22 RAADIOUUDISED ... Täna hommikul pärast kella 7 algas Narva tank-monumendi teisaldamine, milleks politsei kehtestas monumendi juures viibimiskeelu ja sulges sinna viiva tee.

Soome välisministeerium on viisapiiranguteks Vene kodanikele valmis, ootab poliitilist otsust

16.08.22 RAADIOUUDISED ... Soome valitsus arutab täna, kuidas piirata Venemaa kodanikele viisade väljastamist.

Viimsi volikogu esimees: võib-olla on tankile mõni sobivam koht?

16.08.22 EESTI ... Viimsi volikogu esimees Lauri Hussar (Eesti 200) ütles, et kuna Viimsis asuvas kaitseministeeriumi haldusalas oleval Eesti sõjamuuseumil on juba üks tank T-34 ja kuna Narvast saabuvat tanki ümbritsevad pinged, oleks mõistlikum Narva tank viia kuhugi mujale.

"Aktuaalne kaamera" toob eetrisse päevase erisaate eesti ja vene keeles

16.08.22 EESTI ... Seoses Narva tanki ja punamonumentide eemaldamisega lülitavad ETV ja ETV+ teisipäeval kavasse "Aktuaalse kaamera" erisaated olukorrast Narvas.

Terviseamet: koroonaviiruse levik näitab vähenemise märke

16.08.22 EESTI ... Koroonaviiruse levik Eestis on vähenemas ning haiglaravi vajajate arv püsib 130 juures, selgus terviseameti värskest epiidülevaatest. Esmaspäeva hommikul vajas haiglaravi 136 Covid-19 patsienti. 32. nädalal avati haiglates 129 uut Covid-19 haigusjuhtumit.

Ida prefekt: alkoholimüügi keeldu ega piiripunkti sulgemist pole vaja olnud

16.08.22 EESTI ... Olukord Narvas on rahulik ning ehkki alkoholimüügi piiramist ja piiripunkti sulgemist on arutatud, pole selleks siiski vajadust olnud, ütles politsei- ja piirivalveameti Ida prefekt Tarvo Kruup.

Raik: me peame narvakatele pakkuma midagi asemele

16.08.22 EESTI ... Narva linnapea Katri Raik ütles intervjuus ERR-ile, et kuna tankimonumendi eemaldamine tekitab Narva elanikele hingehaavu, tuleb neile asemele pakkuda, midagi, mis aitaks neid haavu parandada. Raik rääkis, et Narva opositsioon soovib riiki anda kohtusse.

Fotod: Harju maakohtus kuulati tunnistajana Repsi endist nõunikku

16.08.22 EESTI ... Harju maakohtus jätkus teisipäeval endise haridus- ja teadusministri Mailis Repsi kriminaalasja kohtulik uurimine, kus kuulatakse tunnistajana eksministri endist nõunikku Ketly Tattarit.

Kallas: eemaldame Narvast kokku seitse punamonumenti

16.08.22 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles, et kodurahu huvides oli vaja Narva tankimonumendi teisaldamisega alustada niipea kui võimalik. Nii siseminister Lauri Läänemets (SDE) kui ka välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ütlesid, et teisaldamisega venitamine annaks võimaluse pingete õhutamiseks ühiskonnas. Koos tankiga teisaldatakse Narvast teisipäeval veel kuus punamonumenti.

Solvunud Katri Raik otsustas riigikogusse mitte kandideerida

16.08.22 EESTI ... Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv Narva linnapea Katri Raik otsustas Narva tanki teisaldamise foonil 2023. aasta märtsis toimuvatel riigikogu valimistel mitte kandideerida.

OTSE kell 8.30: valitsuse erakorraline pressikonverents tankist

16.08.22 EESTI ... Valitsuse liikmed annavad teisipäeval kell 8.30 Stenbocki majas pressikonverentsi, et selgitada Narva punatanki äraviimist.

Läänemets: 20. augustiks on tank ära viidud

15.08.22 EESTI ... Kuna Narva linnavolikogu loobus esmaspäeval tanki teisaldamise kohta otsuse tegemisest, saab riik sellega tegelemiseks vabad käed. Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul viiakse tank tõenäoliselt enne 20. augustit ära. Teisipäeva hommikuks tanki veel ära ei viidud.

Eesti eurosaadikud ei toeta sihitud poliitreklaamide ärakeelamist

16.08.22 EESTI ... Eesti saadikud Euroopa Parlamendis ei toeta algatust, mis keelaks ära isikuandmete põhjal koostatud poliitreklaami internetis.

Kadrioru pargis saab järgmisel aastal külastada oranžeriid

16.08.22 EESTI ... Tallinnas Kadrioru pargis algasid oranžerii ehk praeguses mõistes aednike maja ehitustööd. Järgmise aasta detsembris valmiva hoonekompleksi talveaia osa soovitakse inimestele ka avatuna hoida.

Mööblitööstur Nigul: Eestis pole mingit tööpuudust

16.08.22 EESTI ... Tarmeko juht Jaak Nigul rõhutas ERR-ile antud pikemas usutluses, et Eestis pole tööpuudust. Ettevõtja sõnul aitaks töökäte puudust vähendada avaliku sektori kärpimine, näiteks pooled omavalitsuste kontoritöötajatest võiks kohe koondada. Nigul ütles ka, et praegu on võimalik Eestis ära elada nii, et inimene ametlikult tööl ei käigi, sest töötutoetused ei motiveeri tööle asumist.

Tallinna soome kool alustab õppeaastat uues majas

15.08.22 EESTI ... Samal ajal kui Eesti koolilapsed veel suvepuhkust naudivad, valmistub Tallinna soome kool uut õppeaastat alustama. Esimesel tööpäeval oli õpetajatel tavalisest rohkem vaja kasutada muskleid ja tolmulappi.

Saaremaa otsib elanikega koos punamonumentide jaoks lahendusi

15.08.22 EESTI ... Saaremaa vald tahab otsida koos kogukondadega lahendusi, mida ette võtta Eestimaa suurimas vallas paiknevate kümnete punamonumentidega. Üks Eesti suurimaid punamonumente, Tehumardi öölahingut tähistav betoonist mõõgakujuline sammas, võiks paljude arvates väikeste muudatustega jääda siiski oma kohale.

Parempoolsete esimeheks kandideerib vaid Lavly Perling

15.08.22 EESTI ... Neljapäeval toimuval Parempoolsete erakonna esimesel üldkogul tehakse teatavaks ka erakonna juhatuse liikmed. Erakonna juhiks kandideerib vaid Lavly Perling.

Päevakaja (15.08.2022 18:00:00)

15.08.22 RAADIOUUDISED ...

Kallas: kindlasti ei vii me tanki ära öö varjus

15.08.22 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas ütles, et Narva tanki teisaldamise otsus tuleb nüüd teha valitsusel. Peaministri sõnul koguneb valitsus Narva tanki ära viimist otsustama lähiajal, kuid millal täpselt, pole selge.

Narva volikogu ei hakka tanki teisaldamist arutama

15.08.22 RAADIOUUDISED ... Narva volikogu ei hakanud monumenditanki teisaldamist arutama.

Ratas Narva keskfraktsioonile: tank ei sobi avalikku ruumi

15.08.22 EESTI ... Keskerakonna esimees Jüri Ratas edastas Narva volikogu keskfraktsiooni juhile Tatjana Stolfatile seisukoha, et tank ei sobi avalikku ruumi ning tuleb koostöös valitsusega teisaldada.

Välisluureameti peadirektorist saab RMK juht

15.08.22 RAADIOUUDISED ... Välisluureameti peadirektorist Mikk Marranist saab riigimetsa majandamise keskuse (RMK) juht.

Marran: ma ei lähe Eestile kaduma, vajadusel annan julgeolekunõu

15.08.22 EESTI ... RMK juhatuse esimehe kohale asuvat praegust väliluureameti juhti Mikk Marranit ei häiri, et tal pole metsanduse valdkonnas tippkompetentsi. Vajadusel on ta nõus ka tulevikus jagama nõu julgeoleku- ja kaitsevaldkonnas.

Välisluurejuht Mikk Marranist saab ootamatult RMK juht

15.08.22 EESTI ... Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) nõukogu alustab läbirääkimisi RMK juhatuse esimehe ametikohale Mikk Marraniga, kes praegu töötab välisluureameti juhina ja kelle ametiaeg lõppenuks kolme aasta pärast.

Petersonist võib saada riigikogu valimistel sotside esinumber Pärnumaal

15.08.22 EESTI ... Tervise- ja tööminister Peep Peterson võib kandideerida kevadistel riigikogu valimistel Pärnumaal sotsiaaldemokraatide esinumbrina. Peterson arutab esmaspäeval kandideerimist Pärnumaa piirkonna juhatusega.

Teisipäeval kerkib õhutemperatuur kuni 32 kraadini

15.08.22 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Pitka luureretke võitis esimest korda Kaitseliidu Jõgeva malev

15.08.22 EESTI ... Üheksanda admiral Pitka luurevõistluse võitis Kaitseliidu Jõgeva Malev, teise koha sai pioneeripataljon ja kolmanda koha Leedu.

Kirjastused soovivad riigilt raamatukogudele lisaraha ja maksusoodustust

15.08.22 EESTI ... Eesti Kirjastuste Liit palub kultuuriministeeriumil anda rohkem raha raamatukogudele ja alandada raamatute käibemaksu seniselt üheksalt protsendilt viiele.

Vaata otse

Kuula otse

anna oma hääl!

kuula "juuksurit"

ERR pakub tööd

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: