Eesti

Kristina Kallas: Ida-Virumaa ootab valitsuselt põxiti alternatiive

25.02.20 ... Erakonna Eesti 200 juht Kristina Kallas ütles ETV saates "Esimene stuudio", et Ida-Virumaa on valmis tegutsema põlevkivist loobumise asemele pakutud alternatiivide suunas, aga valitsusel ei ole vajalikku nägemust.

Vastlakukkel on mitmes riigis tuntud paastueelne maius

25.02.20 ... Vastlapäeval leviv kukkel on tuntud paastueelne maius Põhjamaades, Balti riikides ja mõnel pool Saksamaal. Algselt oli tegu saiakesega, mis loputati alla sooja piimaga, tänapäeval oleme harjunud vahukooremütsiga. On aga olnud aegu, mil paastueelne kukkel oli surmav.

Anneli Ammase nimelise ajakirjanduspreemia sai Ülle Harju

25.02.20 ... Esimest korda välja antud Anneli Ammase nimelise hea ajakirjanduse preemia pälvis LõunaLehe vanemtoimetaja Ülle Harju.

Helme Kiige võimalikust umbusaldamisest: see on kõigest üks minister

25.02.20 ... Riigikogu EKRE fraktsiooni aseesimees Helle-Moonika Helme ütles "Aktuaalse kaamera" otsestuudios, et ajaraam apteegireformi peatamiseks on sulgunud. Helme ei välistanud sotsiaalminister Tanel Kiige (KE) umbusaldamise toetamist.

"Suud puhtaks": kõigis sektorites neljapäevane töönädal ei toimiks

25.02.20 ... ETV saade "Suud puhtaks" küsis sel nädalal, kuidas suhtuda neljapäevasesse töönädalasse ning kuidas on Eesti inimesed, ettevõtted ja riik valmis paindlikeks töösuheteks. Saatekülalised tõdesid, et kõigis valdkondades lühendatud töönädalat ja paindlikku tööaega kasutada ei saaks.

Eestis on tehtud neli koroonaviiruse testi

25.02.20 ... Terviseameti pressiesindaja Simmo Saar ütles, et Eestis on tehtud neli koroonaviiruse testi, mis kõik on osutunud negatiivseks.

Amet: Tallinn koroonaviiruse pärast karantiini ei lähe

25.02.20 ... Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai kinnitas, et kui Eestis tuvastataks koroonaviirus, siis vastupidiselt näiteks Itaaliale ja teistele riikidele, Eesti linnu karantiini panna ei kavatse.

Isamaa, Reformierakond ja SDE algatasid Pärnu linnapea suhtes umbusaldamise

25.02.20 ... 20 Pärnu linnavolikogu liiget esitas teisipäeva õhtul linnapea Romek Kosenkraniusele umbusaldusavalduse, volikogus on 39 liiget.

Anneli Ammase nimelise Hea Ajakirjanduse preemia saab Lõunalehe ajakirjanik Ülle Harju

25.02.20 ... Anneli Ammase mälestuse hoidmiseks hakkavad tema sõbrad kord aastas välja andma hea ajakirjanduse preemiat silmapaistvale maakonnalehe ajakirjanikule.

Euroopa Liidu liikmesriigid andsid oma heakskiidu mandaadile tulevikusuhete läbirääkimisteks Suurbritanniaga

25.02.20 ... Euroopa Liidu liikmesriigid andsid oma heakskiidu mandaadile tulevikusuhete läbirääkimisteks Suurbritanniaga.

Koroonaviiruse mõju Eesti majandusele võib jõuda kohale läbi kaubandusahelate

25.02.20 ... Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul peab maailm uue koroonaviiruse leviku kontrolli alla saamiseks senisest rohkemat tegema ja valmistuma võimalikuks pandeemiaks.

Uue Tallinna Muusika- ja Balletikooli ehitus algab õige pea ja see läheb maksma ligi 35 miljonit eurot

25.02.20 ... Uue Tallinna Muusika- ja Balletikooli ehitus algab õige pea, see läheb maksma ligi 35 miljonit eurot ja kooli avaaktus peaks praeguste plaanide järgi toimuma 2022.

Martin Helme: koroonaviirus mõjub majandustulemustele halvavalt

25.02.20 ... Järgmisele majanduskriisile läheb valitsus vastu senisest vastupidise stsenaariumiga, asudes kulutama ja investeerima, selmet kärpida ja makse tõsta, lubas rahandusminister Martin Helme (EKRE) Vikerraadiole antud usutluses saates "Reporteritund".

Riigikogu Eesti-Vene parlamendirühm kutsus Venemaa kolleegid külla

25.02.20 ... Riigiduuma – Venemaa parlamendi alamkoja – Vene-Eesti sõprusrühm võib aprillis sõita Tallinnasse, kinnitas Venemaa suursaadik Eestis Aleksandr Petrov riigikogu väliskomisjoni aseesimehele Marko Mihkelsonile.

Terviseamet soovitab Hiinast ja Põhja-Itaaliast saabunutel kaheks nädalaks koju jääda

25.02.20 ... Terviseamet palub Hiinat ja Põhja-Itaalia Lombardia, Veneto, Emilia Romagna ja Piemonte regiooni külastanud inimestel oma tervist 14 päeva jooksul jälgida ja selle aja vältel võimalusel kodus püsida. Välisministeerium soovitab nimetatud paikadesse, nagu ka Tenerife saarele mitte reisida.

Tele- ja raadioreklaami ajapiirangud võivad lõdvemaks minna

25.02.20 ... Kultuuriministeerium valmistab ette eelnõud, mis muu hulgas leevendaks tele- ja raadioreklaami ajapiiranguid. Lisaks keelaks plaanitav seadusmuudatus sponsorite tellitud lastesaated.

Kolmapäeval kell 11 "Otse uudistemajast": reformierakondlane Hanno Pevkur

25.02.20 ... Igakolmapäevase veebisaate "Otse uudistemajast" külaline on sel nädalal Reformierakonna juhatuse liige ja parlamendisaadik Hanno Pevkur.

Riigikogu lükkas EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu esimesel lugemisel tagasi

25.02.20 ... Riigikogu lükkas pärast esimest lugemist tagasi EKRE algatatud apteegireformi eelnõu.

Tenerife saare edelaosas pandi täna karantiini ka Eesti turistide hulgas populaarne hotell

25.02.20 ... Tenerife saare edelaosas pandi täna karantiini hotell nimega Costa Adeje Palace, kuna seal avastati ühel külastajal koronaviirus.

Virelev telereklaami turg meelitab reklaamile seatud ajapiiranguid lõdvemaks laskma

25.02.20 ... Virelev telereklaami turg meelitab Euroopa riike reklaamile seatud ajapiiranguid lõdvemaks laskma.

PBK juhtkond ei soovi uudiste edastamise tuleviku kohta kindlat infot anda

25.02.20 ... Telekanali PBK omanikfirma, Läti ettevõtte Baltic Media Alliance (BMA) turundusjuhi Sindia Fridenbergi sõnul on meedias avaldatud teade, et PBK uudisteteenistus lõpetab märtsi teises pooles uudiste edastamise, spekulatsioon, sest võimalusi alles kaalutakse.

EKRE apteegireformi tagasi pöörav eelnõu kukkus hääletusel läbi

25.02.20 ... Riigikogu hääletas EKRE eelnõu apteegireformi tagasipööramiseks maha.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Kristina Kallas

25.02.20 ... President rääkis aastapäevakõnes haiget tegemise aastast ja kutsus riigikogu üles oma tööd tegema. Kas Eesti poliitika vajab kapitaalremonti ning milline roll selles on uutel poliitilistel jõududel? ETV saates "Esimene stuudio" on teisipäeval erakonna Eesti 200 esimees Kristina Kallas.

Toivo Klaar sai uue ametiaja Euroopa Liidu eriesindajana Lõuna-Kaukaasias

25.02.20 ... Euroopa Liidu nõukogu pikendas teisipäeval kuue Euroopa Liidu eriesindaja, sh eestlase Toivo Klaari volitusi.

Riigikogus on esimesel lugemisel EKRE apteegireformi eelnõu

25.02.20 ... Riigikogus on täna esimesel lugemisel EKRE algatatud apteegireformi eelnõu, mille keskseks eesmärgiks on muuta ravimiseaduse sätteid selliselt, et ravimiseaduse regulatsioon ei piiraks apteegipidaja omandit.

Ilm kell 12

25.02.20 ... Täna päeva jooksul pilvisus tiheneb, õhtul edela-Eestis algav lume- ja lörtsisadu levib aeglaselt kirde suunas.

Täna tunnustatakse siseministeeriumis siseturvalisuse vabatahtlikke rühmi

25.02.20 ... Täna tunnustatakse siseministeeriumis siseturvalisuse vabatahtlikke rühmi.

Keskerakonna peamine ülesanne on saada tagasi venekeelsed toetajad ja hoida samas koos koalitsiooni

25.02.20 ... 30 protsenti Eesti elanikest eelistab peaministri kohal näha Keskerakonna esimeest Jüri Ratast, kuid Ida-Virumaal on Ratas toetust mõnevõrra kaotanud, selgub veebruaris Eesti Päevalehe tellimusel läbi viidud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Meedialiit tahab erootilise sisuga videotele märget 18+

25.02.20 ... Meediaettevõtete liit soovib meediateenuste seadust täiendada kohustusega meediateenuste osutajatele, millega erootilise jmt sisuga videlood tuleb varustada vasakul kaadrinurgas graafilise märgisega 18+.

Magistritöö: suur osa õendustegevustest võivad jääda Eesti haiglates tegemata

25.02.20 ... Ligi 90 protsendil kirurgiaosakondade õdedel jäi viimase valve jooksul osa õendustegevustest tegemata, selgub Tartu Ülikoolis kaitstud magistritööst. Enamasti oli seotud tegemata jätmised töökorraldusega.

Riik tahab muuta Vanalinna Teatrimaja nime ja saada selle juhtimises suuremat sõnaõigust

25.02.20 ... Kultuuriministeerium algatas sihtasutuse Vanalinna Teatrimaja nime ja põhikirja muutmise, sest tahab kaalukamat osa sihtasutuse juhtimises.

Euroopa suurim koroonaviiruse kolle asub Itaalias

25.02.20 ... Koroonaviiruse Covid-19 levik laieneb, Hiinas on nakkuse saanud umbes 80 000 inimest, mujal maailmas on tuhatkond nakkusjuhtu.

Maa-amet otsib omanikku kümnetele muinsuskaitsealustele varemetele

25.02.20 ... Maa-amet otsib omanikku muinsuskaitsealustele varemetele, mida pahatihti ei taha endale ka kohalikud omavalitsused.

ilm kell 9

25.02.20 ... Täna päeva jooksul pilvisus tiheneb, õhtul edela-Eestis algav lume- ja lörtsisadu levib aeglaselt kirde suunas.

Maleliit tahab Jaan Ehlvestile olümpiavõitja pensioni

25.02.20 ... Eesti Maleliit soovib, et riik hakkaks maletaja Jaan Ehlvestile maksma olümpiavõitja pensioni, mille suurus on 2020. aastal 1397 eurot kuus.

Mart Helme kergitas Elmar Vaheri kuupalga 6000 euroni

25.02.20 ... Siseminister Mart Helme on määranud politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri kuupalgaks kokku 6000 eurot, kirjutab Õhtuleht.

Uuring: Ratase toetus on seoses Ida-Virumaa probleemidega kahanenud

25.02.20 ... 30 protsenti Eesti elanikest eelistab peaministri kohal näha Keskerakonna esimeest Jüri Ratast, kuid Ida-Virumaal on Ratas toetust mõnevõrra kaotanud, selgub veebruaris Eesti Päevalehe tellimusel läbi viidud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Otse kell 10: EKRE apteegireformi eelnõu riigikogus

25.02.20 ... Riigikogus tuleb teisipäeval esimesele lugemisele EKRE algatatud apteegireformi eelnõu, mille keskseks eesmärgiks on muuta ravimiseaduse sätteid selliselt, et ravimiseaduse regulatsioon ei piiraks apteegipidaja omandit. Kell 10 algavat riigikogu istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Talisuplejad tähistasid Eesti sünnipäeva massisuplusega

24.02.20 ... Talisuplejad tähistasid Eesti Vabariigi aastapäeva massisuplusega Tallinnas Pikakari rannas.

Sukeldujad viisid Eesti lipu Äntu Sinijärve põhja

24.02.20 ... Üle kümne aasta on Eesti sukeldujate klubi viinud vabariigi aastapäeval Lääne-Virumaal asuva Äntu Sinijärve põhja Eesti ja klubi lipu.

Galerii: presidendi vastuvõtu külalised kätlemistseremoonial

24.02.20 ... President Kersti Kaljulaid koos abikaasa Georgi-Rene Maksimovskiga võõrustas vabariigi aastapäeva puhul külalisi Viljandis Ugala teatris. Traditsiooniliselt kätles president tervituseks kõiki kutsutuid.

Eesti hümnil on side nii Hiiumaa kui ka Soomega

24.02.20 ... Hiiumaal kogunesid inimesed Reigi pastoraadi juurde, et laulda üheskoos Eesti hümni. Meie riigihümnil on side nii Hiiumaa kui ka Soomega.

Ratas: julgeolek ja turvalisus on ühiskonna valmisoleku küsimus

24.02.20 ... Peaminister Jüri Ratas ütles täna Vabadussõja võidusamba juures pärgade asetamise tseremoonial, et nii nagu sada aastat tagasi pärast Tartu rahulepingu sõlmimist ei võinud kaotada valvsust, peab meil tänagi olema valmisolek väga erinevateks väljakutseteks.

Kaitseliidu võitlusgruppide maskides sõdurid olid esimest korda paraadil

24.02.20 ... Eesti Vabariigi 102. aastapäeva paraadil Vabaduse väljakul marssis üle 900 inimese. Igal paraadil on esmaesinejad - seekord näiteks Kaitseliidu võitlusgruppide maskides sõdurid.

Äntu Sinijärve põhja viidi Eesti lipp

24.02.20 ... Üle kümne aasta on Eesti sukeldujate klubi sukeldajad viinud vabariigi aastapäeval Lääne-Virumaal asuva Äntu Sinijärve põhja Eesti Vabariigi ja klubi lipu.

Eesti hümnil on ühine ajalugu Hiiumaa ja Soomega

24.02.20 ... Esmaspäeval koguneti Hiiumaal Reigi pastoraadi juurde, et laulda üheskoos Eesti hümni.

Viljandi oli enne presidendi vastuvõttu elevil

24.02.20 ... Presidendi kutse võttis vastu ligi tuhat inimest, kuid Ugala teatrisaal mahutab vaid 540 külalist.
PRAEGU VIKERRAADIOS
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: