Eesti

Kolmapäeval kell 12 "Otse uudistemajast": Siim Kallas rohepöördest

18.01.22 EESTI ... Igakolmapäevase veebisaate "Otse uudistemajast" külaline on sel nädalal riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Siim Kallas. Saade algab ERR-i portaalis kolmapäeval kell 12.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Urmas Sule koroonakriisist

18.01.22 EESTI ... ETV saates "Esimene stuudio" on teisipäeval külas terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht Urmas Sule.

Kell 20 "UV faktor": Raik, Ligi, Müller ja Potisepp hinnatõusust

18.01.22 EESTI ... ETV saates "UV faktor" astuvad täna hinnatõusu ja võimalike lahenduste teemal debatti Narva linnapea Katri Raik, riigikogu rahanduskomisjoni liige Jürgen Ligi, Eesti Panga president Madis Müller ja toiduainetetööstuse liidu juht Sirje Potisepp.

Peaminister teeb veel ühe poliitilise avalduse

18.01.22 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas teeb ka kolmapäevasel riigikogu istungil poliitilise avalduse. Kui teisipäeval oli peaministri avalduse teema energiahindade tõus, siis nüüd Euroopa ja Eesti julgeolek.

Hotellipidaja ostis Georg Ots Spa hoone Kuressaares

18.01.22 EESTI ... Fondivalitseja East Capital Real Estate müüs Kuressaares asuva GoSpa hotelli hoone ettevõttele Cornada OÜ, mis on seotud majas tegutseva hotellipidajaga. Osapoolte kokkuleppel ei kuulu tehingu hind avaldamisele.

Keskerakonna fraktsiooni liige Tõnis Mölder Kaja Kallase esinemises palju uut ei leidnud

18.01.22 RAADIOUUDISED ... Keskfraktsiooni liige Tõnis Mölder ütles Toompeal Madis Hindrele peaministri sõnavõttu kommenteerides, et mingeid uusi meetmeid praeguse kriisi lahendamiseks Kallas välja ei pakkunud.

Peaminister Kaja Kallas kinnitas riigikogus, et inimesi energiaarvetega hätta ei jäeta

18.01.22 RAADIOUUDISED ... Peaminister Kaja Kallas esines täna riigikogu ees poliitilise avaldusega energiahindade tõusu kohta.

Karilaid: valmisolek kompromiss leida on iga päevaga kasvanud

18.01.22 EESTI ... Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid sõnas, et peaminister Kaja Kallase poliitiline avaldus oli küll korrektne, kuid ei pakkunud lahendusi. Keskerakonna jaoks on oluline, et inimene oma elektriarvelt näeks, kui palju on riik talle appi tulnud.

Koroonaviirusega on haiglates 318 nakatunut, ööpäevaga suri kolm inimest

18.01.22 EESTI ... Teisipäevahommikuse seisuga on haiglates 318 koroonaviirusega nakatunud patsienti, mida on üheksa võrra rohkem kui päev varem.

Libedate tänavate tõttu prügi viimata jätnud ettevõte nõudis tühisõiduraha elanikelt

18.01.22 EESTI ... Kuigi tänavate teehooldus on linna kohustus, jättis linna tellitud jäätmevedaja teede libedusele viidates elanike prügi viimata ning nõudis lisasõidu eest viiendiku võrra kõrgemat hinda. Linn kinnitab, et selleks prügivedajal alus puudub.

Kallas: süsinikuhinna mehhanism vajab muutmist

18.01.22 EESTI ... Praegune Euroopa süsinikuhinna ehk CO2 kvoodi mehhanism ei ole parim ning seda tuleb täiustada, et hinna muutus oleks vähem kaootilisem, ütles peaminister Kaja Kallas teisipäeval riigikogu ees tehtud avalduses.

Majaomanike ja korteriühistute arvates võiks riik maju agaramalt renoveerida

18.01.22 RAADIOUUDISED ... Omanike keskliidu hinnangul peaks riik kordades rohkem raha eraldama kodude renoveerimiseks, et kodud energiatõhusamaks muuta.

Norras algab kohtuistung Anders Breiviku üle

18.01.22 RAADIOUUDISED ... Terrorist Anders Behring Breivik, kes 11 aasta eest tappis Norras 77 inimest, püüab täna algaval kohtuprotsessil enne tähtaega vanglast vabaneda, kinnitades, et ei kujuta endast enam ohtu ühiskonnale.

Suur suremus vähendas Eesti rahvaarvu ligi 1700 inimese võrra

18.01.22 RAADIOUUDISED ... Eesti rahvaarv oli statistikaameti esialgsete andmete alusel 1. jaanuaril 1 328 439.

Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

18.01.22 EESTI ... Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja renoveeritud Jänese silla lõigul on raudtee vajunud. Lahendus saabub soojakraadide tulekuga.

Otse kell 10: Kaja Kallase poliitiline avaldus

17.01.22 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas teeb teisipäeval kell 10 algava riigikogu täiskogu istungi alguses poliitilise avalduse energiahindade tõusu kohta.

Roose: ERR on rahastuselt kolme viimase ringhäälingu hulgas Euroopas

18.01.22 EESTI ... Eesti Rahvusringhääling on Euroopa avalik-õiguslike ringhäälingute seas rahastuselt kolme viimase hulgas, ütles ERR-i juhatuse esimees Erik Roose "Vikerhommikus".

Eesti rahvaarv kahanes aastaga veidi

18.01.22 EESTI ... Eesti rahvaarv oli statistikaameti esialgsete andmete alusel 1. jaanuaril 1 328 439 ehk 1629 inimese võrra väiksem kui aasta tagasi.

Majaomanike ja ühistute sõnul peaks riik kodude renoveerimist enam toetama

18.01.22 EESTI ... Omanike keskliidu hinnangul peaks riik kordades rohkem raha eraldama kodude renoveerimiseks, et need energiatõhusamaks muuta. Ka korteriühistute liidu teatel on inimeste huvi majade renoveerimise vastu palju suurem, kui riik praegu toetust pakub.

Kiik: terviseameti juhi koha vastu tunneb huvi mitu inimest

18.01.22 EESTI ... Eelmise aasta septembrist täitmata terviseameti juhi ametikoha vastu on käesoleva aasta alguses mitu kandidaati huvi tundnud, kinnitas tervise- ja tööminister Tanel Kiik ERR-ile.

Torm häiris Tallinnas nii laeva- kui ka lennuliiklust

17.01.22 EESTI ... Tavapärasest raskematest ilmaoludest ei pääsenud esmaspäeval ka Tallinn, kus tugev tuul häiris nii laeva- kui ka lennuliiklust. Harjumaal olid kohati elektrita tuhanded majapidamised.

President Karis: valitsus peab valitsema ja tegema otsuseid

17.01.22 EESTI ... President Alar Karis märkis pärast esmaspäevast kohtumist peaminister Kaja Kallasega, et kõrgete energiahindade ajal peab abi jõudma võimalikult kiiresti kõigi abivajajateni.

Võrklaev: pakkusime välja oma hinnalae meetme

17.01.22 EESTI ... Kuigi koalitsiooninõukogu ei jõudnud esmaspäeval energiahinna kompenseerimise meetmetes kokkuleppele, on tehtud ettepanekutes suur ühisosa olemas ja teisipäeval võib kokkulepe sündida, ütles "Aktuaalses kaameras" Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev.

Narvas esimesel päeval suurt tungi energiatoetuste taotlemisel ei olnud

17.01.22 EESTI ... Narvas möödus energiakulu hüvitiste vastuvõtu esimene päev rahulikult. Kokku esitati 150 avaldust, neist pooled saadeti e-postiga. Linnavalitsuse hinnangul kasvab elanike huvi toetuste vastu koos jaanuarikuu arvetega.

Tallinna süsteemid ei pidanud abitaotlejate survele vastu

17.01.22 EESTI ... Alates esmaspäevast võtab ka Tallinn vastu taotlusi energiakulude hüvitamiseks. Tallinlased, kes soovivad energiakulude hüvitamise taotluse paberil üle anda, kuid pole ennast veel vastuvõtule registreerinud, peavad mitmes linnaosas kuni veebruarini ootama.

Eksperdid prognoosivad jätkuvat haiglaravi vajaduse kasvu

17.01.22 EESTI ... Kõikidest registreeritud koroonajuhtudest moodustab täna ligi 80 protsenti omikroni tüvi, ent haiglasse satuvad peamiselt delta variandiga haiged. Ekspertide hinnangul jätkub nakatumise tõus ja piiranguid leevendama ei peaks.

Pärnumaal hukkus raskes liiklusõnnetuses inimene

17.01.22 EESTI ... Pärnumaal Häädemeeste vallas juhtus esmaspäeva pärastlõunal raske liiklusõnnetus, kus sõiduauto ja kolme veoki avariis hukkus sõiduautos viibinud inimene.

Mõni Saaremaa majapidamine võib elektri tagasi saada alles kolmapäeval

17.01.22 EESTI ... Tänavune esimene tõsine torm jõudis hommikutundidel esmalt Saaremaale, kus jättis üpris kiiresti vooluta üle 4000 Saaremaa tarbija. Paar tuhat neist saab voolu tagasi teisipäeval.

Karilaid: oleme energiakriisist jõudnud probleemide juhtimise kriisi

17.01.22 EESTI ... Koalitsiooninõukogu ei jõudnud energiahinna kompenseerimises esmaspäeval kokkuleppele ning arutelu jätkub teisipäeval. Keskerakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Karilaiu hinnangul on energiakriisist jõutud probleemide juhtimise kriisi.

Tartu uus linnakirjanik on Paavo Matsin

17.01.22 RAADIOUUDISED ... Ta sai tiitli tänu rahvusvahlisele haardele ja boheemlikule huumorimeelele.

Tänane torm häiris laevaliiklust

17.01.22 RAADIOUUDISED ... Ära jäid sõidud mitmel liinil.

Päevakaja (17.01.2022 18:00:00)

17.01.22 RAADIOUUDISED ...

Torm häiris Hiiumaa ja mandri parvlaevaühendust

17.01.22 EESTI ... Tugeva tuule tõttu jäi esmaspäeval ära mitu väljumist Hiiumaa ja mandri vahel, teatas praamiettevõte TS Laevad. Ühtlasi on tuhanded majapidamised jäänud tormi tõttu elektrita.

Transpordiamet kutsub liiklejaid üles äärmisele ettevaatlikkusele

17.01.22 EESTI ... Viimaste päevade muutlikud ilmad on muutnud teed libedaks ning vaatamata teehoolduspartnerite pingutustele tuleb liiklejatel arvestada talviste teeoludega, teatas transpordiamet.

Päästjad said tormikahjude tõttu üle 200 väljakutse

17.01.22 EESTI ... Päästjad said esmaspäeval tormikahjude kõrvaldamiseks üle 200 väljakutse.

Mitu Tallinn-Tartu rongi on viimasel ajal hilinenud või sootuks asendatud bussidega

17.01.22 RAADIOUUDISED ... Viimase kahe nädala jooksul on mitu Tallinn-Tartu rongi hilinenud või sootuks asendatud bussidega. Eesti Raudtee rajatiste ehitusosakonna juhataja Kertu Arumetsa tunnistab, et põhjuseks on kaks erinevat taristuriket. Rong jõuab Tartusse 30 sekundit aeglasemalt, sest vana ja uue raudtee ühenduskohas on vajum.

Eesti jääb Malisse Wagnerist hoolimata

17.01.22 EESTI ... Eesti muutis oma varasemat otsust sõjaväelased Malist ära tuua, kui seal hakkab tegutsema Vene erasõjakompanii Wagner. Kaitseminister Kalle Laaneti (Reformierakond) kinnitusel jäävad Eesti sõjaväelased praegu Malisse laiemat julgeolekuolukorda silmas pidades.

Elektridefitsiit Leedus kergitab elektri hinda ka Eestis

17.01.22 RAADIOUUDISED ... Leedu on sunnitud valdava osa oma elektrivajadusest naaberriikidest importima.

Valitsus hakkab arutama testi võimalust Covid-tõendina

17.01.22 EESTI ... Valitsus asub sel nädalal arutama testimisvõimaluse tagasi toomist Covid-tõendina, ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE).

Siseministeeriumi uueks kantsleriks saab Tarmo Miilits

17.01.22 EESTI ... Siseminister Kristian Jaani esitab siseministeeriumi kantsleri kandidaadiks valitsusele kaitsepolitseiameti kõrge ametniku, pikaaegse politsei- ja piirivalveameti töö kogemusega Tarmo Miilitsa. Eelmine kantsler Lauri Lugna asus juhtima Kredexi ja EAS-i ühendasutust.

Mölder: kui Reformierakond meid ei toeta, tuleb muudele viisidele mõelda

17.01.22 EESTI ... Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Tõnis Mölder ütles, et peaminister Kaja Kallase edastatud visioon energiatoetustest ei olnud see, mida fraktsioon esmaspäeval kuulda lootis. Ta lisas, et kui Reformierakond Keskerakonna energiatoetuse meetmeid ei toeta, tuleb hakata mõtlema muudele viisidele, kuidas Eesti inimesi kõige paremini aidata.

Ratas: ühel hetkel saab arutelude aeg otsa

17.01.22 EESTI ... Esmaspäeval toimunud koalitsiooninõukogu kohtumisel Keskerakond ja Reformierakond kokkuleppele ei jõudnud. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles ERR-ile, et valitsuses on tegemist juhtimiskriisiga.

Teismeliste revaktsineerimine ja koroonapassi kehtivus ootab Euroopa otsuseid

17.01.22 EESTI ... Teismeliste võimalus suvisel koolivaheajal Euroopas reisida seisab mitmete otsuste taga: kas Euroopa ravimiamet peab vajalikuks nende revaktsineerimist või pikendab Euroopa Komisjon nende koroonapassi kehtivust ilma selleta. Eesti valitsus võib teismeliste koroonapassi pikendamise otsustada sel nädalal.

Ukraina endine president Petro Porošenko on Kiievis kohtu all

17.01.22 RAADIOUUDISED ... Koha peal viibiv EPL ajakirjanik Krister Paris jagas Mall Mälbergile muljeid.

startis 12. lend

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: