Eesti

Viljandis on uus koalitsioon kokku lepitud

25.10.21 EESTI ... Valimised võitnud ja volikogus kaheksa kohta saanud valimisliidu Südamega Viljandis, seitsme kohaga Reformierakonna ja kahe kohaga Keskerakonna valitsemisleping allkirjastatakse nädala teises pooles.

Kohtla-Järve Keskerakonnata võimuliit saab sel nädalal kinnitatud

25.10.21 EESTI ... Kohtla-Järvel äsjastel valmistel Keskerakonnast ülekaalu saavutanud sotsiaaldemokraatlik erakond, Reformierakond ning valimisliidud Restart Kohtla-Järve ja Progress on koalitsioonis kokku leppinud ning plaanivad võimuleppe allkirjastada neljapäeval.

Kallas: vaktsineerimises tuleks leida poliitiline konsensus

25.10.21 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas (RE) ütles poliitilise avaldusega riigikogu ees esinedes, et koroonavastases vaktsineerimises tuleks leida samasugune poliitiline konsensus, nagu see on praegu erakondade seas julgeolekuküsimustes.

Perearstid keskenduvad järgmise paari nädala jooksul vaktsineerimisele

25.10.21 EESTI ... Järgneva kahe nädala jooksul tegelevad perearstid peamiselt vaktsineerimisega ning mitmed tavavisiidid võivad seetõttu edasi lükkuda. Kuigi vaktsiinidoose jagub igasse perearstikeskusesse, on arstide sõnul otsa saanud ideed, kuidas inimesi kaitsepookima meelitada.

Politsei on avastanud 33 COVID-i testi või tõendi võltsingut

25.10.21 EESTI ... Alates augustist on politsei avastanud 30 võltsitud COVID-i testi ja kolm COVID-i tõendit, ütles "Ringvaates" põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder.

Fotod: Keskerakond ja sotsid alustasid Tallinnas koalitsiooniläbirääkimisi

25.10.21 EESTI ... Keskerakond ja sotsiaaldemokraadid alustasid esmaspäeval läbirääkimisi Tallinnas võimuliidu moodustamiseks.

TÜ kliinikumil on praeguse voodikohtade arvuga tegutsemisruumi paar nädalat

25.10.21 EESTI ... Nakatunute ja hospitaliseerimist vajavate patsientide arv Lõuna-Eestis endiselt kasvab, mis Tartu ülikooli kliinikumi jaoks tähendab lähinädalatel vajadust täiendavate voodikohtade tekitamiseks. Edasine voodikohtade arvu kasv tuleb aga väga raskesti edasilükatavate tegevuste arvelt.

Päevakaja (25.10.2021 18:00:00)

25.10.21 RAADIOUUDISED ...

Kiirabi ei pruugi enam õigel ajal abivajajani jõuda

25.10.21 EESTI ... Koroonakriis on jõudnud olukorda, kus kiirabi tasub kutsuda juhul, kui olukord on eluohtlik, ise kuidagi hakkama ei saa või puudub igasugune võimalus inimese haiglasse viimiseks. Aga ka sel juhul tasub arvestada, et töökäte nappuse tõttu on kiirabibrigaad tavapärasest väiksem.

Keskerakond pääses viimasel hetkel Paide võimuliitu

25.10.21 RAADIOUUDISED ... Paides allkirjastasid võimuliidu lepingu valimised võitnud valimisliit Paide-Inimeste Linn, Keskerakond ja Reformierakond.

Arstide liit kutsub valitsust jätkama lisarahastust haiglatele

25.10.21 EESTI ... Arstide liit kutsub üles valitsust jätkama haiglate koroonaviiruse ravi lisakulude rahastamist ka tuleval aastal. Liidu sõnul on see rahastus hetkel ohus.

Kaja Kallas: põhiõigusi võib piirata, kui seda on vaja teiste kaitseks

25.10.21 ARVAMUS ... Meie eesmärk on hoida ühiskond nii lahti kui võimalik ning aidata haiglatel aidata kõiki, mitte ainult COVID-i haigeid. Kui otsus mitte vaktsineerida on teie lõplik valik, siis palun hoidke ennast eriti hoolikalt ja vältige igasuguseid kontakte, kuni viiruse levik on taas langusesse pööranud, ütles peaminister Kaja Kallas riigikogus tehtud poliitilises avalduses.

Kohtla-Järvel tekkiv nelikliit jätab Keskerakonna kõrvale

25.10.21 RAADIOUUDISED ... Kohtla-Järvel on valimiste järel tekkimas nelikliit.

"Siin me oleme": karujaht karukahjude vastu ei aita

25.10.21 EESTI ... Pruunkaru arvukus on Eestis viimase saja aasta kõrgeim, ületades tuhande isendi piiri. Sellega on aga ületatud ka inimeste taluvuspiir – rüüstatud mesitarusid ja rapitud silopalle on rohkem kui iial enne ja tõenäosus kohata karu suurem kui kunagi varem. Jahist tõhusama lahendusena nähakse oma vara kaitsmist ja karudega harjumist, selgub saatest "Siin me oleme".

Riik analüüsib Elektrilevi ja Eleringi ühendamist

25.10.21 RAADIOUUDISED ... Ministeeriumid tellivad analüüsi, et uurida, kuidas ühendada ühe ettevõtte alla praegu Eesti Energia kontserni kuuluv Elektrilevi jaotusvõrk ja Eleringile kuuluv põhivõrk.

Õhtuleht paneb Linnalehe kinni

25.10.21 EESTI ... Õhtulehe kirjastus sulgeb Linnalehe, mille viimane lehenumber ilmub 29. oktoobril.

Graafikud: kuidas erinevad meedikute palgad erialati, piirkonniti ja sooliselt?

25.10.21 EESTI ... Arstide ja õdede keskmise palga näit on väga üldine, sest erinevused on suured nii erialade kui piirkondade kaupa. Samuti esineb ka meedikute seas soolist palgalõhet. ERR pani selle info graafikute keelde.

Eelmisel nädal kasvas huvi koroonavaktsiini vastu

25.10.21 EESTI ... Möödunud nädalal jõudis esimest korda COVID-19 vastu vaktsineerima üle 10 500 inimese, mida on ligi kaks korda enam võrreldes nädal varasemaga.

Õiguskantsler: kehtestatud koroonareeglid on legitiimsed

25.10.21 EESTI ... Õiguskantsler Ülle Madise peab kehtestatud reegleid seaduspäraseks, sest haiglate ülekoormust tuleb vältida. Peaminister Kaja Kallase sõnul ei soovi arstid enam koroonaosakondades töötada.

Haiglas on 516 koroonaviirusega nakatunut

25.10.21 RAADIOUUDISED ... Terviseameti andmetel oli hommikul haiglas 516 koroonaviirusega nakatunud patsienti.

Viljandi uus võimuliit peab veel otsustama ametikohtade jaotuse

25.10.21 RAADIOUUDISED ... Viljandi uue võimuliidu piirjooned on koos ja olulisemad teemadki kokku lepitud.

Kruiisilaevad peatusid tänavu Tallinnas 45 korda

25.10.21 EESTI ... Tänavu peatusid kruiisilaevad Tallinna Vanasadamas 45 korda ja tõid Tallinnaga tutvuma 63 164 kruiisituristi. Enne kriisi külastasid kruiisilaevad Tallinna 338 korral, möödunud aastal ei toimunud ühtegi külastust.

Teisipäeval sajab kohati vihma

25.10.21 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Riik maksab Elu Marsile välja 171 000 eurot katuseraha

25.10.21 EESTI ... Siseministeerium allkirjastas viimaks lepingu, millega maksab MTÜ-le Elu Marss välja organisatsioonile mullu katuserahana määratud 171 000 eurot. Toetuse tingimuseks on, et sellest ei rahastata tegevusi, mille otsene või kaudne eesmärk on abortide keelustamine.

Otse kell 15: Kallase poliitiline avaldus koroonaseisu kohta

24.10.21 EESTI ... Peaminister teatas Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi pöördumisele vastates, et annab kriitilisest epidemioloogilisest olukorrast ülevaate riigikogu sotsiaalkomisjonis ning esineb suures saalis poliitilise avaldusega. Kell 15 algavat riigikogu istungit saab esmaspäeval jälgida otsepildis ERR-i portaalis.

Koroonaga on haiglas 516 inimest

25.10.21 EESTI ... Hommikuse seisuga vajab haiglaravi 516 inimest.

Terviseamet: kõhklejatega ei tohi minna vastasseisu

25.10.21 EESTI ... Terviseameti hädaolukorra staabi juht Ragnar Vaiknemets rääkis "Vikerhommikus", et ühiskonna mitmeks kuuks lukkupanek jääbki korduma, kui vaktsineerimise tase ei tõuse. Samas rõhutas ta, et kõhklejaid ei tohi hukka mõista.

Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide esindajad alustavad Tallinnas võimuläbirääkimisi

25.10.21 RAADIOUUDISED ... Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide esindajad alustavad läbirääkimisi Tallinna võimuliidu moodustamiseks.

Õhutemperatuur tõuseb kuni 11 kraadini

25.10.21 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Otse kell 11.10: ministrid, arstid ja ametnikud sotsiaalkomisjoni ees

25.10.21 EESTI ... Riigikogu sotsiaalkomisjon saab esmaspäevasel avalikul istungil ülevaate tervishoiuasutuste tööst koroonapositiivsete arvu kiire kasvu ajal. Istungit, kuhu on teiste seas kutsutud peaminister Kaja Kallas, tervise- ja tööminister Tanel Kiik, samuti ametnikke ja tervishoiutöötajaid, saab algusega kell 11.10 jälgida ERR-i portaalis.

Tartu Ülikool: riik pole ülikooli rahastamise lubadusest kinni pidanud

25.10.21 EESTI ... Tartu Ülikooli halduslepingu aruanne toob välja, et riik ei ole pidanud kinni lubadusest tõsta ülikoolide rahastust inflatsiooniga ühes tempos. Õpetamine on läinud kallimaks, tudengeid on tulnud juurde, kuid toetus samas tempos tõusnud ei ole.

Keskerakond ja sotsid alustavad esmaspäeval Tallinnas läbirääkimisi

25.10.21 EESTI ... Keskerakond ja sotsiaaldemokraadid alustavad esmaspäeval läbirääkimisi Tallinnas võimuliidu moodustamiseks.

Kohalik selts pani Supilinna ja Ülejõe vahel käima parve

24.10.21 EESTI ... Sellest, et Tartus Supilinna ja Ülejõe linnaosa vahel võiks olla sild, on räägitud aastakümneid. Kuna sillaehituse plaane linnal lähiajal pole, on nüüd Lodjaselts seal käima pannud parveühenduse, mis pakub kõigile soovijatele nii jalavaeva vähendamist kui ka jõel sõidu elamust.

"AK.Nädal": kui tõhus on koroonapassi ja kaitsemaski kontrollimine?

24.10.21 EESTI ... Esmaspäevast pääsevad kultuurile, meelelahutusele ja spordile ligi ainult vaktsineeritud või koroona läbi põdenud inimesed. Koroonapassi mitteküsijate elu muutub keerulisemaks, sest menetlus sunniraha määramiseks või lausa ettevõtte sulgemiseks muutub oluliselt kiiremaks.

Starkopf: kui ravi vajaks vaid vaktsineeritud, oleks olukord rutiinne

24.10.21 EESTI ... Koroonapatsientide hulk kasvab iga päevaga ning haiglajuhtide sõnul on käegakatsutav olukord, kus plaaniline ravi lõpetatakse täielikult ja eluohtlikus seisundis patsientide ravi on ohus. Tartu Ülikooli kliinikumis, kriisi ühes epitsentris käis olukorda hindamas "Aktuaalne kaamera. Nädal".

"AK.Nädal": kuidas võitis Katri Raik narvakate südamed?

24.10.21 EESTI ... Narvas saavutas hiilgava valimisvõidu Katri Raigi juhitud valimisliit ja väga suure tõenäosusega saab temast jälle Narva linnapea. Kuidas õnnestus tublil Tartu naisel venekeelses linnas omaks saada ja narvakate südameid võita, uuris "Aktuaalne kaamera.Nädal".

Hoiuraamatukogu käivitas raamatute kogumise aasta

24.10.21 RAADIOUUDISED ... Eesti Hoiuraamatukogu käivitas Pärnus pidulikult raamatute kogumise aasta.

Võru värskelt remonditud keskväljakut juba uuendatakse

24.10.21 RAADIOUUDISED ... Võru linna ajalooline keskväljak sai kaks aastat tagasi uue ilme, aga nüüd on tekkinud vajadus kesväljakut edasi arendada.

Sillamäe kesklinn võetakse muinsuskaitse alla

24.10.21 RAADIOUUDISED ... Sillamäe kesklinn tahetakse muinsuskaitse alla võtta.

Hoiuraamatukogu viib üleliigsed raamatud tagasi kasutusse

24.10.21 EESTI ... Hoiuraamatukogu andis Pärnus avalöögi suurprojektile "Anna raamatule uus elu". Hoiuraamatukogu üks ülesanne on koguda elanikelt kokku üleliigsed raamatud ning jagada need laiali raamatukogudele ja teistele asutustele, et leida raamatule uus lugeja.

Esmaspäevast hakkavad kehtima rangemad piirangud

24.10.21 EESTI ... Kasvavate koroonanäitajate tõttu hakkavad esmaspäevast alates kehtima uued liikumispiirangud. Maski kandmise kohustus muutub rangemaks ning negatiivse koroonatestiga üritustele ja kultuuri- ja meelelahutusasutustesse ei saa.

Kaitseväe tehnika remondivajadus tulevikus kahekordistub

24.10.21 EESTI ... Eesti investeerib 200 miljonit eurot, et leida kümneks aastaks kaitseväe soomustehnika remondiettevõtteid. Juba praegu remondivad eraettevõtted kaitseväe masinaid, kuid relvad tuleb alati maha võtta, kui masinad väeosast välja viiakse. Uute süsteemide tulekuga see enam võimalik pole

Koroonaga võitlevate meedikute toetuseks käib annetuskampaania

24.10.21 EESTI ... Haiglates ületunde tegevate ja koroonapatsientide elude eest võitlevate meedikute toetuseks, on mitmed toidu- ja joogikohad algatanud annetuste kogumise kampaaniaid. Näiteks Tartus ja Tallinnas Rüütli 18 aadressile on kutsutud inimesi tooma kohvi, teed ja šokolaadi.

Päevakaja (24.10.2021 18:00:00)

24.10.21 RAADIOUUDISED ...

EKRE-st Tallinna volikokku valitu lahkus meeleavalduse tõttu erakonnast

24.10.21 EESTI ... Kohalikel valimistel Piritalt Tallinna volikokku valitud EKRE liige Kairet Remmak-Grassmann lahkus laupäeval toimunud piirangute vastase meeleavalduse tõttu erakonnast. Volikogust ta lahkuda ei plaani.

Ratas: vajame viiruse tõkestamiseks konkreetseid meetmeid

24.10.21 EESTI ... Koroonapandeemia kolmandas laines on Eesti seis kahjuks kiiresti halvenenud ning me vajame viiruse leviku tõkestamiseks selgeid ja konkreetseid meetmeid kuni eriolukorra kehtestamiseni välja, ütles riigikogu esimees Jüri Ratas (Keskerakond).

"Samost ja Aaspõllu": uued piirangud oluliselt vaktsineerimist ei tõsta

24.10.21 EESTI ... Esmaspäevast kehtima hakkavad uued koroonapiirangud ilmselt märkimisväärselt inimeste vaktsineerimist ei tõsta, leidsid ajakirjanikud Anvar Samost ja Huko Aaspõllu Vikerraadios omanimelises saates.

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

saa osa!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: