Eesti

Kiire hinnatõus kestab vähemalt suve alguseni.

07.12.21 RAADIOUUDISED ... Nii arvas Luminor panga peaökonomistilt Tõnu Palm intervjuus Indrek Kiislerile.

Galerii: Lääne-Eestis lumerõõme nautida ei saa

07.12.21 EESTI ... Kui Tallinnas sai nädalavahetusel alguse suisa lumeuputus ning ka Lõuna-Eestis kõrguvad hanged, siis teisipäeva ennelõunal Haapsalus korralikku lumekihti polnud. Krõbedast külmast hoolimata on siin-seal näha üksnes veidi lumepuru ning hommikune jalutuskäik meenutab pildi poolest pigem sügist.

Koroonaviirusega on haiglates 238 nakatunut, ööpäevaga suri üks inimene

07.12.21 EESTI ... Teisipäevahommikuse seisuga on haiglates 238 koroonaviirusega nakatunud patsienti, mida on kahe võrra vähem kui päev varem.

Laste vaktsineerimine koroona vastu algab detsembri teises pooles

07.12.21 EESTI ... Sotsiaalministeeriumi kinnitatud 5-11-aastaste laste vaktsineerimise korralduse kohaselt algab laste vaktsineerimist koroonaviiruse vastu detsembri teises pooles perearstide ja haiglate vaktsineerimiskabinettides.

Novembrikuu hinnatõus ulatus 8,8 protsendini

07.12.21 MAJANDUS ... Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks novembris võrreldes eelmise aasta sama kuuga 8,8 protsenti, seejuures olid kaubad 7,6 protsenti ja teenused 11,2 protsenti kallimad. Viimati oli hinnatõus võrreldav 2008. aasta sügisel.

Lutsar: laste sportimist ja teatris käimist ei tohiks piirata

07.12.21 EESTI ... Teadusnõukoda soovitas valitsusel piirangute leevendamisega nädala jagu oodata. Teadusnõukoja juht Irja Lutsar leidis, et piirangutega ei tohiks aga lastelt võtta võimalust käia teatris ja teha sporti.

Riigikogu asub arutama presidendi otsevalimise eelnõu

07.12.21 EESTI ... Riigikogus on teisipäeval esimesel lugemisel 45 saadiku algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu presidendi valimiskorra muutmiseks, mis näeb ette seadustada presidendi otsevalimine.

President Karis kõneleb New Yorgis ÜRO julgeolekunõukogu istungil

07.12.21 EESTI ... President Alar Karis on teisipäevast reedeni töövisiidil Ameerika Ühendriikides New Yorgis, et kõneleda julgeolekunõukogu detsembrikuu eesistuja Nigeri korraldatud ÜRO julgeolekunõukogu kõrgetasemelisel istungil rahust ja julgeolekust kliimamuutuste kontekstis.

Rohepöörde hirmus põllumehed kardavad konkurentsis kaotajaks jääda

07.12.21 EESTI ... Põllumehi teeb murelikuks, milliseid muutusi toob nende tegevusse rohepööre. Kuigi oma seniseid praktikaid ollakse valmis muutma, loodavad nad, et taastav põllumajandus ei vähenda tootmise efektiivsust ega tulu.

Poolasse jõudnud Eesti üksus alustas piiril tööd

06.12.21 VÄLISMAA ... Kaitseväe sihtüksus alustas Poola relvajõudude juhtimisel tööd piiritõkete paigaldamisel Poola-Valgevene piirilõigul. 50-liikmeline pioneeride, luure- ja meediaüksus jääb plaanitult Poola kuni 1. jaanuarini.

Keskerakond ei taha eestikeelsele õppele üleminekuks seaduste muutmist

06.12.21 EESTI ... Haridusminister Liina Kersna tahab aastaks 2035 viia kõik koolid Eestis üle valdavalt eestikeelsele õppele. Keskerakonna hinnangul ei ole sunniviisiline keeleõpe mõistlik ning erakond vastustab selleks seaduste muutmist.

Teadusnõukoda ei soovita veel piiranguid leevendada

06.12.21 EESTI ... Valitsust nõustava teadusnõukoja hinnangul on praegu vara koroonapiiranguid leevendada.

Amet: omikron levib deltast kiiremini, kuid on pigem leebete sümptomitega

06.12.21 EESTI ... Senised esialgsed andmed näitavad, et koroonaviiruse omikroni tüvi levib kiiremini kui delta tüvi, aga pigem on sellega nakatunutel kergemad sümptomid, ütles terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp.

Viru jalaväepataljon tähistas 104. sünnipäeva paraadiga

06.12.21 EESTI ... Jõhvis oli kaitseväelaste paraad, et tähistada Viru jalaväepataljoni 104. sünnipäeva.

Auvere jaam hakkab taas tööle tuleval nädalal

06.12.21 RAADIOUUDISED ... Eesti Energia Narva elektrijaamad on käiku lasknud pea kõik oma tootmisvõimsused peale Auvere elektrijaama, mida praegu remonditakse.

Mitmel pool Eestis tähistati Soome iseseisvuspäeva

06.12.21 VÄLISMAA ... Mitmel pooll Eestis tähistasid inimesed Soome iseseisvuspäeva.

Energiahindade kasv ja palgasurve tõstavad hooldekodude kohatasu

06.12.21 EESTI ... Energiahindade kallinemise ning hooldajate palgasurve tõttu tõstab enamik Eesti hooldekodudest uuest aastast kohatasu 50 kuni 100 euro võrra. Paraku käib juba praegu hooldekoduteenus paljudele eakatele ja nende lähedastele üle jõu, mistõttu loodavad hooldekodud, et rahastusmudel tulevikus muutub.

Päevakaja (06.12.2021 18:00:00)

06.12.21 RAADIOUUDISED ...

Eesti kaitseväelased inspekteerisid Pihkva õhudessantdiviisi

06.12.21 EESTI ... Eesti relvastuskontrolli delegatsioon inspekteeris möödunud nädalal Venemaa sõjaväelinnakuid, muuhulgas külastati ka Pihkvas asuvat õhudessantvägede diviisi, mis on Vene relvajõudude üks eliitväeosasid.

Narva elektrijaamad huugavad täisvõimsusel, ent see tipuhinda ei kujunda

06.12.21 MAJANDUS ... Eesti Energia on kasvanud elektrinõudluse tõttu lasknud käiku kõik oma tootmisvõimsused. Eestile sellest aga ei piisa, rekordkülmal esmaspäeval tuleb ligi veerand võimsusest ülejäänud turult sisse osta.

Laidmets vaidlustas oma vallandamise

06.12.21 EESTI ... Endine haridus- ja noorteameti (Harno) peadirektori kohusetäitja ja endine haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets vaidlustas enda vallandamise.

Õppusele Siil oodatakse kevadel ligi 16 000 kaitseväelast

06.12.21 EESTI ... Kaitsevägi korraldab järgmise aasta mai keskpaigast kuni juuni alguseni suurõppuse Siil 2022, millest võtab osa ligikaudu 16 000 ajateenijat, reservväelast, kaitseliitlast, liitlasriikide sõdurit ja tegevväelast. Tegemist saab olema taasiseseisvunud Eesti ühe suurima sõjalise õppusega.

Scholz esitles sotsiaaldemokraatide ministrikandidaate

06.12.21 RAADIOUUDISED ... Kolmapäeval peaks ametisse asuma Saksa uus valitsus, mille moodustavad sotsiaaldemokraadid, rohelised ja vabad demokraadid.

Äksi soovitakse rajada Õ-keskus

06.12.21 RAADIOUUDISED ... Otto Wilhelm Masingu Selts kavatseb rajada Tartumaale Äksi Õ-keskuse.

Narva linnuse läänehoovi rekonstrueerimise algus lükkub edasi

06.12.21 RAADIOUUDISED ... Narva linnuse läänehoovi rekonstrueerimise algus lükkub edasi, kuna paks lumevaip ei luba kaevetöödega alustada.

Sule: koroonaolukord paraneb igal pool

06.12.21 RAADIOUUDISED ... Terviseameti andmetel on haiglates 240 koroonaviirusega nakatunut ehk kaks rohkem kui eile.

Tallinn hakkab kõigile õpilastele 50 eurot õppetoetust maksma

06.12.21 EESTI ... Tallinna 2022. aasta eelarves on ette nähtud uus õppetoetus 50 eurot iga kooliõpilase kohta, summa makstakse välja õppeaasta alguses, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ETV+ saates "Kohv+".

Esimese süsti saanuid oli eelmisel nädalal rekordvähe

06.12.21 EESTI ... Eelmisel nädalal sai esimese koroonavaktsiinisüsti 4037 inimest, mida on vähem kui ühelgi nädalal vaktsineerimise algusest saati.

Öösel võib tulla kuni 27 kraadi külma

06.12.21 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Üllatusi pakkunud Saksa allveelaeva vrakist valmis 3D-mudel

06.12.21 AJALUGU ... Aastakümneid arvati, et peale sõda Nõukogude Liidule läinud Saksa allveelaev U 1058 lammutati 1958. aastal. Mõne aasta eest näitas sukeldumisuuring Vilsandi lähistel, et laev lasti hoopis õhku. Nüüd valmis muinsuskaitseametil kaheks murdnunud laevavrakist täielik kolmemõõtmeline mudel.

Haiglaravil on 240 koroonaga nakatunut

06.12.21 EESTI ... Esmaspäeva hommiku seisuga on haiglas 240 koroonaviirusega patsienti, viimase ööpäevaga suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest

Poliitikute arvates peab vaktsineerimine jääma vabatahtlikuks

06.12.21 RAADIOUUDISED ... 51 protsenti Eesti kodanikest ei poolda kohtuslikku vaktsineerimist koroonahaiguse vastu, näitas uuringufirma Norstat küsitlus.

Saksamaal asub sel nädalal ametisse uus valitsus

06.12.21 RAADIOUUDISED ... Sel nädalal asub ametisse Saksamaa uus valitsus.

Kohati sajab lund

06.12.21 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Kuulmislangus nooreneb ööklubis, trennis ja kinos

06.12.21 TERVIS ... Kuulmislangus ei ole enam üksnes eakate mure, vaid kimbutab sel sajandil ka üha rohkemaid noori. Mürarikka töökeskkonna asemel kahjustab inimene tänapäeval kuulmist näiteks kinos, kontserdil, ööklubis või rühmatrennis ja Eesti asutused pole siinkohal erand, osutab Tallinna Ülikooli uurimistöö.

Vaher: kui üks ettevõte hakkab riiki kiusama, peab riik end kehtestama

06.12.21 EESTI ... Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles "Terevisioonis", et politsei ei reageerinud MEM Cafe sulgemisel üle, sest riik pidi end kehtestama sihilikult reegleid eiranud ettevõtte üle.

Narvas oli külma 24 kraadi

06.12.21 EESTI ... Riigi ilmateenistuse mõõtepunktidest oli möödunud ööl kõige külmem ilm Narvas, kus nii kella 2 ajal öösel kui ka kell 5 varahommikul langes õhutemperatuur –24 kraadini.

51 protsenti on vastu kohustuslikule vaktsineerimisele

06.12.21 EESTI ... 51 protsenti täisealistest elanikest ei toeta ning 43 protsenti toetab koroonaviiruse vastu vaktsineerimise kohustuslikust muutmist Eestis.

Kaitseliit harjutas koos PPA-ga ebaseaduslike piiriületajate otsimist

05.12.21 EESTI ... Kaitseliit harjutas koostöös politsei- ja piirivalveametiga (PPA) õppusel Orkaan Lääne-Eestis ebaseaduslike piiriületajate otsimist. Orkaan on Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne maleva iga-aastane õppus, kus Lääne maakaitseringkonda kuuluvad malevad koos harjutavad. Õppus toimus 15. korda.

Laste vaktsineerimine koroona vastu tekitab lastevanemate seas kõhklusi

05.12.21 EESTI ... Detsembri teises pooles jõuavad Eestisse 5-11 aastastele lastele mõeldud koroonavaktsiinid. Kuigi sellesse vanusegruppi kuuluvad lapsed põevad viirust sageli kergelt, soovitavad meditsiinitöötajad neid siiski vaktsineerida. Paljud lapsevanemad on aga esialgu kõhkleval seisukohal.

Tartu Ülikooli botaanikaaias näeb taaskasutatud materjalidest jõulupärgi

05.12.21 EESTI ... Tartu Ülikooli botaanikaaias on avatud taaskasutatud materjalidest tehtud pärgade jõulunäitus "Teine ring". Pärgades on endale koha leidnud nii taimed, riidejäägid kui ka näiteks lauanõud.

Tallinnas on lume tõttu teeolud keerulised

05.12.21 EESTI ... Viimase ööpäeva suur lumesadu tõi Tallinnasse ja Harjumaale korraliku lumeuputuse. Riigi ilmateenistuse andmetel oli hommikuks maha sadanud 35 sentimeetrit lund, millele päeval lisandus veel vähemalt kümme sentimeetrit. Eriti olid hädas autojuhid.

Päevakaja (05.12.2021 18:00:00)

05.12.21 RAADIOUUDISED ...

Eestis tuvastati kaks omikroni tüve kahtlusega positiivset proovi

05.12.21 EESTI ... Eestis tuvastati kaks positiivset koroonaviiruse proovi, mille puhul võib tegemist olla omikroni tüvega. Esimesel juhul saabus reisija Eestisse Dubaist, teisel juhul Lõuna-Aafrika Vabariigist vahemaandumisega Frankfurdis. Mõlemad reisijad said positiivse testitulemuse reedel ning viibivad koduses isolatsioonis.

Galerii: Tallinn on mattunud lumme

05.12.21 GALERIID ... Viimase paari päeva jooksul on sadanud Tallinnas maha paks lumevaip.

Politsei pidas kinni kaks Tallinnas tapmises kahtlustatavat

05.12.21 EESTI ... Politsei pidas laupäeval kinni kaks inimest, keda kahtlustatakse Tallinnas Nõmmel naise tapmises.

jõuluootus

uus veebikanal

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

Hendrik Relve lühijutud

anna oma hääl

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: