Eesti

Ilm läheb külmemaks, kohati sajab

20.04.18 ... Ülle Jõemaa.

Ossinovski: sotsid ei peaks inimestele õpetama, kuidas nad elama peavad

20.04.18 ... Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski tunnistas, et erakond on jätnud inimestele vahel kõrgi mulje ning see hoiak peab muutuma.

Kohus jättis 14-aastase Darja tapja karistuse muutmata

20.04.18 ... Tartu ringkonnakohus jättis muutmata 14-aastase Darja tapmises süüdi mõistetud Toomas Semõkini karistuse.

Klaas: arutame Ossinovski ettepanekut, kui haigekassa lisaraha leiab

20.04.18 ... Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas ütles, et haigla nõukogu on valmis kaaluma Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemistähtaja pikendamist, kui haigekassa selleks vahendid leiab.

Ossinovski kuri kiri TÜ kliinikumile: eirasite kokkuleppeid

20.04.18 ... Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski leiab, et Tartu Ülikooli Kliinikum (TÜK) on käitunud Põlva ja Valga haigla sünnitusosakondi sulgedes kohaliku kogukonna suhtes sõnamurdlikult.

Kruuda maksupettuse kriminaalasja kohtunik vahetus

20.04.18 ... Harju maakohtuniku Leo Kunmani pensionile mineku tõttu arutab endise piimatöösturi Oliver Kruuda ja tema kaassüüdistatavate maksupettuse kriminaalasja kohtunik Janika Kallin.

Tallinna linnahall kavatseb hoone graffitist puhastada nõutud tähtajaks

20.04.18 ... Tallinna Linnahalli AS hakkab linnahalli grafitist ja hoone pragudesse juurdunud taimestikust puhtaks tegema kohe, kui on selgunud millist tehnikat on kõige õigem kasutada.

Norra kroonprints tuleb koos abikaasaga Eestisse visiidile

20.04.18 ... Norra kroonprints Haakon ja tema abikaasa, kroonprintsess Mette-Marit tulevad 25.–26. aprillini Eestisse ametlikule visiidile.

Padise kloostris algab põhjalik ehitustöö

20.04.18 ... Padise kloostris Lääne-Harjumaal seisavad lähiajal ees ulatuslikud renoveerimis- ja ehitustööd.

Jüri Ratas külastab Narvat ja Kuremäed

20.04.18 ... Peaminister Jüri Ratas on reedel ringreisil Narvas ja Kuremäel.

Kes on venekeelsed eurooplased?

20.04.18 ... Narvas kõneldakse vene kultuurist Euroopas.

Euroopa Liit ja Suurbritannia

20.04.18 ... Kaubandussuhete kõnelused on lõpusirgel. Tarmo Maiberg.

Ilm on sajuta ja suhteliselt soe

20.04.18 ... Ülle Jõemaa.

Laupäeval kell 12 |riigikogu avatud uste päeva infotund

20.04.18 ... Laupäeval riigikogu avatud uste päeval toimub kella 12-13 istungisaalis infotund, kus inimeste küsimustele vastavad peaminister Jüri Ratas, kaitseminister Jüri Luik ja kultuuriminister Indrek Saar.

Pettai toob oma hagis Keskerakonna vastu pildile Sõõrumaa ja Kruuda

20.04.18 ... Reklaamiärimees Paavo Pettai toob kohtule esitatavas hagis Keskerakonna vastu pildile ka ettevõtjad Urmas Sõõrumaa ja Oliver Kruuda.

Vaidlus Tallinna-Haapsalu raudteetammi üle jätkub kohtus

20.04.18 ... Osaühing Taavi kaebas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi halduskohtusse, sest leiab, et on endiselt raudteetammi omanik ehkki sealt on eemaldatud rööpad ja liiprid.

Kaljulaid esitas Laari Eesti Panga nõukogu esimehe kandidaadiks

20.04.18 ... President Kaljulaid esitas Mart Laari kandidatuuri Eesti Panga nõukogu esimehe kandidaadiks.

Liikluses sai viga kolm inimest

20.04.18 ... Neljapäeval juhtus kolm liiklusõnnetust, milles sai viga kokku kolm inimest.

Suri metropoliit Kornelius

19.04.18 ... Neljapäeval suri 93 aasta vanuselt Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku metropoliit Kornelius.

Tallinna Toomkirik kuulub esimest korda ajaloos eesikeelsele kogudusele

19.04.18 ... Tallinna Toomkirik kuulub alates neljapäevast esimest korda ajaloos eestikeelsele kogudusele. Kirikuhoone riigistati rohkem kui 90 aastat tagasi ning see kuulus Tallinna linnale.

Tõnis Leht reitingutest: Ossinovskile tekib surve parteijuhi kohalt lahkumiseks

19.04.18 ... Poliitikavaatleja Tõnis Leht ütles, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) väga madala toetuse tõttu tekib parteijuht Jevgeni Ossinovskile kindlasti surve tagasi astumiseks.

Video: mupo tutvustas liiklust takistavate sõidukite äravedamiseks soetatud autot

19.04.18 ... Tallinna munitsipaalpolitsei tutvustas neljapäeval oma uut ametivärvides masinat, mis hakkab ära vedama liiklust takistavaid sõidukeid.

Suur osa keskkonnaministeeriumis põlengu tõttu kannatanud e-teenustest on taastatud

19.04.18 ... Tallinnas Mustamäel süttis neljapäeval keskkonnaministeeriumi haldusalasse kuuluva maa-ameti hoones ministeeriumi serverite ruum, mistõttu on häiritud oluliste infosüsteemide töö. Suur osa süsteemidest saadi õhtuks tööle.

Stoltenberg: NATO ei kavanda kohaloleku suurendamist Balti riikides

19.04.18 ... NATO ei kavanda oma sõjalise kohaloleku suurendamist Balti riikides, teatas alliansi peasekretär Jens Stoltenberg neljapäeval Haagis.

Kevadise sula tõttu on Kagu-Eesti riigiteed kohati läbimatud

19.04.18 ... Kevadine sula on muutnud Kagu-Eesti riigimaanteed kohati läbimatuks, mistõttu on häiritud ka ühistransport. Neljapäeval tuli Võrumaal koolilapsi vedanud liinibussi mülkast väljatõmbamiseks appi kutsuda päästeamet.

Prantsusmaa hakkab esmakordselt Eesti õhuruumi valvama Ämarist

19.04.18 ... Mai alguses võtab NATO õhuturbemissiooni Ämaris üle Prantsusmaa õhuväe lennusalk, tegemist on esimese korraga, kus missioonil osaleva Prantsusmaa õhuväe hävitajad paiknevad Eestis.

Neli erakonda algatavad Taavi Aasa umbusaldamise

19.04.18 ... Tallinnas opositsioonis olevad neli erakonda algatavad keskerakondlasest linnapea Taavi Aasa umbusaldamise, kuna linnapea sõnumid Tallinna probleemide lahendamisel neid ei veena.

Kevadine sula on muutunud Kagu-Eestis riigiteed läbimatuks

19.04.18 ... Kevadine sula on muutnud Kagu-Eesti riigimaanteed kohati läbimatuks, mistõttu on häiritud ka ühistransport. Näiteks tuli täna Võrumaal koolilapsi vedanud liinibuss päästeameti abil mülkast välja tõmmata. Mirjam Nutov

KEvadine sula on muutunud Kagu-Eestis riigiteed läbimatuks

19.04.18 ... Kevadine sula on muutnud Kagu-Eesti riigimaanteed kohati läbimatuks, mistõttu on häiritud ka ühistransport. Näiteks tuli täna Võrumaal koolilapsi vedanud liinibuss päästeameti abil mülkast välja tõmmata. Mirjam Nutov

Merehätta sattunud kaubalaev lahkus pärast remonti Tallinnast

19.04.18 ... Märtsi alguses Soome lahel merehätta sattunud kaubalaev Glory Hongkong lahkus kolmapäeval pärast remonti Tallinnast.

SDE ja IRL loodavad oma reitinguid valimiste eel parandada

19.04.18 ... Turu-uuringute AS küsitlustulemused olid kõige ebameeldivamad sotsiaaldemokraatidele, kelle populaarsus on ühe kuuga langenud kuue protsendi peale. Uku Toom

Tühjad ministrikohad ootavad täitmist

19.04.18 ... Lühikese aja jooksul on kaks ministrit teatanud ametist lahkumisest. Peaminister Jüri Ratas ütles täna valitsuse pressikonverentsil, et uued kandidaadid selguvad lähiajal. Kai Vare

Kevadised põllutööd on alanud

19.04.18 ... Kevadiste põllutöödega tehti tänavu algust umbes nädal või paar hiljem, kui mõnel varasemal aastal. Järvamaa ja Jõgevamaa põldudel, mida meie raadiouudised täna külastasid, on talivili hästi talvitunud, mis soodsate ilmaolude korral tõotab korralikku saaki. Olev Kenk

TÜ rektorikandidaadid tahavad ülikoolide koostööleppe tühistada

19.04.18 ... Äsja kohtusid Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli esindajad, et arutada mil moel minna edasi sügisel sõlmitud rektorite kokkuleppega, ehk kuidas toimiks ülikoolide ja tselluloositehast rajada sooviva Est-Fori koostöö. Tartu ülikooli rektorikandidaadid aga usuvad, et nende ülikool peaks kokkuleppest taanduma. Madis Hindre

Haapsalu saab linnaveised

19.04.18 ... Kui Pärnus ja Kuressaares on ranna-alade kinnikasvamise vastu juba aastaid kasutusel niinimetatud linnalehmad ehk veised, kes rannaniitudel vohava roostiku ära söövad, siis nüüd soovib sarnase plaani ellu viia ka Haapsalu. Juhan Hepner

Praktikas liiguvad ülikoolid rektorite kokkuleppega edasi

19.04.18 ... Sügisel sõlmitud kolme ülikooli rektorite kokkulepe hakkab tegudeni jõudma ehk ülikoolid ja Est-For Invest arutavad koostöövõimalusi. Samal ajal usuvad Tartu Ülikooli rektorikandidaadid, et Tartu Ülikool peaks lepingust taanduma.

TÜ rektorikandidaadid võtaksid rektorite kokkuleppelt allkirja tagasi

19.04.18 ... Tartu Ülikooli rektorikandidaadi Margit Sutrop ja Toomas Asser tühistaksid mullu sõlmitud nn kolme rektori kokkulepe, mida teadlased pidasid akadeemilise vabaduse piiramiseks.

Tippjuhtide konkurss jõudis lõppfaasi

19.04.18 ... Avalik konkurss 15 avaliku sektori tippjuhi ametikoha täitmiseks on jõudnud lõppfaasi. Tippjuhtide valikukomisjon on valinud välja lõppvooru pääsejad, kellega viiakse läbi komisjonivestlused.

Politsei tabas liiklustalgutel ööpäevaga üle 1200 kiiruseületaja

19.04.18 ... Politseinikud rahustasid terve ööpäeva liiklust inimeste soovitud kohtades, mille käigus vestlesid korrakaitsjad 1269 kiirust ületanud juhiga, kellest 206 sai karistada.

Fotod: Avatud Eesti Fondi Koosmeele auhinna sai kirikuõpetaja Annika Laats

19.04.18 ... Avatud Eesti Fond andis täna 21. korda üle Koosmeele auhinna, mille laureaadiks on Harju-Risti kirikuõpetaja Annika Laats, keda fond tunnustab tema vankumatu soovi eest otsida positiivset ühisosa ka siis, kui väärtuskonfliktid tunduvad ületamatutena.

Meelis Lao vaidlustas pankrotiotsuse

19.04.18 ... Ärimees Meelis Lao esindaja vandeadvokaat Terje Eipre vaidlustas Harju maakohtu pankrotiotsuse.

Mullu suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku

19.04.18 ... Eelmisel aastal suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku ehk nelja inimese võrra vähem kui 2016. aastal.

Kohus hindas noormehe mõrvasüü ümber ja kergendas oluliselt karistust

19.04.18 ... Tallinna ringkonnakohus hindas mullu kevadel Paldiskis tuttava mehe surnuks peksnud noormehe süü mõrvas ümber ja mõistis talle senisest oluliselt kergema karistuse.

Ossinovski ERR-ile: sotsid praegu esimehevahetusele ei mõtle

19.04.18 ... Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski ütles ERR-ile, et vaatamata erakonna viimaste kuude rekordmadalale reitingule sotsiaaldemokraadid ja ta ise erakonna esimehe vahetusele ei mõtle.

Fotod: Viimsi riigigümnaasiumis peeti sarikapidu

19.04.18 ... Neljapäeval peeti Viimsi riigigümnaasiumi sarikapidu, tähistamaks tulevase koolihoone maksimaalse kõrguse saavutamist. Tegemist on esimese riigigümnaasiumiga Harjumaal.

Luik kohtus Kreekas presidendi ja kaitseministriga

19.04.18 ... Kaitseminister Jüri Luik külastas Kreekat seoses ettevalmistustega suviseks NATO tippkohtumiseks. Ta rõhutas Ateenas Euroopa julgeoleku jagamatuse põhimõtet, kinnitades et, kuigi Eesti ja Kreeka on Euroopa erinevates servades, peame me mõistma teineteise julgeolekualaseid väljakutseid.

Kohtla-Järvel saadeti viimsele teele mõrvatud 15-aastane neiu

19.04.18 ... Kohtla-Järvel saadeti neljapäeval viimsele teele ööl vastu pühapäeva mõrvatud 15-aastane Nastja.

Pilk gripistatistika taha: rohkem andmeid ja erinev haiguskulg

19.04.18 ... Tänavu on gripi tagajärjel surnud juba rekordiliselt 87 inimest. Seda on umbes neli korda rohkem kui varasematel aastatel, kuid põhjuseid on mitu.

Valitsuse reitingut kisub alla SDE ja IRLi madal toetus

19.04.18 ... Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute Aktsiaseltsi arvamusuuring näitab, et valitsuskoalitsiooni erakondade summaarne toetus (36%) on vaid veidi suurem kui Reformierakonnal üksinda (ehk 33%). Valitsuse reitingut kisub alla Sotsiaaldemokraatide ning Isamaa- ja ResPublica Liidu madal toetus. Kai Vare

Ilm. Maile Meius

19.04.18 ...

PRAEGU VIKERRAADIOS
Tantsi kaasa!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: