Eesti

Sikkut: uus valitsus võiks kohe alustada korruptsioonitõrjega

26.01.21 EESTI ... Kaja Kallase juhitav valitsus võiks korruptsioonivalitsuse nimest pääsemiseks astuda kiirelt samme poliitilise korruptsiooni ohjeldamiseks, ütles sotsiaaldemokraat Riina Sikkut.

Galerii: president nimetas uue valitsuse ametisse

25.01.21 EESTI ... President Kersti Kaljulaid nimetas uue valitsuse eesotsas peaminister Kaja Kallasega ametisse teisipäeva hommikul kell 8.44, päikesetõusul.

Üle saja kooli on veel distantsõppel

26.01.21 EESTI ... Vaatamata valitsuse otsusele lubada koolilapsed alates esmaspäevast konktaktõppesse, on üle Eesti ligikaudu sada kooli, kus praegu veel toimub distantsõpe.

Pandeemia võib 1. klasside vastuvõtukatsed pea peale pöörata

26.01.21 EESTI ... Tallinna koolid, kes teevad esimestesse klassidesse katseid, on pidanud tänavu vastuvõtukorda koroonapandeemia tõttu muutma. Koolid loodavad, et katseid olukorra halvenedes sootuks ära ei pea jätma, sest kui haridusamet märtsiks vastuvõetute nimekirju ei saa, määratakse ka eliitkoolidesse lapsed linna poolt elukoha alusel.

Luik: Eestis on reservarmee mudel end täielikult õigustanud

25.01.21 EESTI ... Ametist lahkuv kaitseminister Jüri Luik (Isamaa) tõdes ETV saatele "Välisilm" antud intervjuus, et reservarmee mudel on end Eestis täielikult õigustanud ning hoolimata sellest, et palgaarmeele üle minna soovinud Reformierakond taas kaitseministri portfelli saab, on need vaidlused tänaseks läbi.

Sakkov: vähene vabatahtlik testimine laevadel oli Soome jaoks kaalukeeleks

25.01.21 EESTI ... Eesti teeb omalt poolt kõik, et kolmapäeval kehtima hakkavad karmid reisipiirangud oleks Eesti inimeste jaoks leebemad, kuid käesoleval nädalal erisusi oodata veel ei tasu, ütles ERR-ile Eesti suursaadik Soomes Sven Sakkov.

Kallase valitsusest suurema toetuse on saanud vaid Siimanni vähemusvalitsus

25.01.21 EESTI ... Esmaspäeval riigikogus 70 poolthäälega valitsuse moodustamiseks toetuse saanud Kaja Kallasest on saanud rohkem hääli vaid Mart Siimann, kes 1997. aastal 72 poolthääle pealt vähemusvalitsuse kokku pani.

Memento Mare: Estonia huku uurimine võiks julgustada seni vaikinuid

25.01.21 EESTI ... Memento Mare loodab, et Estonia huku uurimine julgustab välja tulema tunnistajaid, kes seni rääkinud pole. Eesti juhitav ning Rootsi ja Soomega koostöös plaanitav sukeldumine on võimalik siis, kui põhjanaabrid on muutnud oma seadusi. See võiks toimuda suveks. Juba praegu käivad sukeldumisettevõtted pinda sondeerimas.

Sester: Reformierakond on teinud koalitsioonileppes jõulisi samme tagasi

25.01.21 EESTI ... Opositsioonipoliitikute hinnangul on praegu veel keeruline hinnata, kumb uue valitsuse erakond on koalitsioonilepet sõlmides pidanud rohkem kompromisse tegema, sest lepe on üsna üldsõnaline. Isamaa poliitiku Sven Sesteri sõnul on Reformierakond teinud leppes oma seisukohtadest jõulisi samme tagasi.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juhiks saab Mart Võrklaev

25.01.21 EESTI ... Teisipäeval peaministrina ametisse astuva Kaja Kallase asemel asub riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juhtima Mart Võrklaev.

Seeder: Eestit asub juhtima mugavusvalitsus

25.01.21 EESTI ... Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul puuduvad Keskerakonna ja Reformierakonna koalitsioonileppes poliitilised prioriteedid ja valikud. Seedri sõnul on koalitsioonilepe ambitsioonitu ja üldsõnaline dokument, mis näitab, et Eestit asub juhtima mugavusvalitsus.

Jaani: Keskerakonnaga liitumise plaan on olemas, vajan lihtsalt aega

25.01.21 EESTI ... Siseministri kandidaat Kristian Jaani ütles, et tal on kindlasti plaan Keskerakonda astuda, kuid vajab selleks veel aega.

Päevakaja (25.01.2021 18:00:00)

25.01.21 RAADIOUUDISED ...

Riigikogu andis Kallasele volitused valitsuse moodustamiseks

25.01.21 EESTI ... Reformierakonna esimees, peaministrikandidaat Kaja Kallas sai esmaspäeval riigikogult volituse uue valitsuse moodustamiseks.

Kallas: võimuliidul ei ole kokkulepet presidendikandidaadi osas

25.01.21 EESTI ... Peaministrikandidaat Kaja Kallas ütles riigikogu saadikute küsimustele vastates, et uuel võimuliidul ei ole kokkulepet presidendikandidaadi osas.

Fischer: koroonasuremus on murettekitavalt suur

25.01.21 EESTI ... Teadusnõukoja liige, Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer ütles koroonaviiruse olukorda kommenteerides, et suremus viirusesse haigestunute seas on murettekitavalt suur. Nakatumises on Eestis tema sõnul saavutatud platoo.

Sutrop läheb riigikokku, Ruusmann pole veel otsustanud

25.01.21 EESTI ... Reformierakonna 34-liikmelises fraktsioonis vahetub uue valitsuse ametisse astumisel kaheksa liiget. Asendusliikmetest kuus on lubanud parlamenti minna, kaks on palunud veel mõtlemisaega.

Rootsi suurendab kaitsekulutusi

25.01.21 RAADIOUUDISED ... Rootsi suurendab Venemaa ohu tõttu oma kaitsekulutusi neljakümne protsendi võrra.

Kallas ja Ratas allkirjastasid koalitsioonilepingu

25.01.21 RAADIOUUDISED ... Reformierakonna juht, tulevane peaminister Kaja Kallas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas allkirjastasid riigikogus koalitsioonilepingu.

USA saatkonna uus hoone Suur-Ameerika tänaval pole planeeringuni jõudnud

25.01.21 EESTI ... USA saatkonna uue hoone kinnistu omandamise ja hoone projekteerimise protsessid on veel käimas ning millal ehitamiseks läheb, pole veel teada.

Kolmapäeval kell 11.15 "Otse uudistemajast" Hanimägi Keskerakonna tulevikust

25.01.21 EESTI ... Mis toimub Keskerakonnas? Kõige olulisem, mis saab Keskerakonnast? Need on küsimused, millele võiks osata vastata senise peaministripartei uus peasekretär Andre Hanimägi, keda kolmapäeval veebisaates "Otse uudistemajast" intervjueerib Toomas Sildam.

Galerii: Kallas ja Ratas allkirjastasid koalitsioonileppe

25.01.21 EESTI ... Reformierakonna juht, tulevane peaminister Kaja Kallas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas allkirjastasid esmaspäeva pärastlõunal riigikogus koalitsioonilepingu.

Uue välisministri nõrkusena nähakse poliitilise kogemuse puudumist

25.01.21 EESTI ... Uueks välisministriks esitatud Eva-Maria Liimetsa kohta ütlevad teda tundvad inimesed häid sõnu, tema nõrkuseks peetakse aga poliitilise kogemuse puudumist.

Põllumajandustootjad ootavad kriisitoetusi

25.01.21 RAADIOUUDISED ... Põllumajandustootjad ootavad, millal jõuab nendeni koroonakriisi tõttu vajalik erakorraline toetus.

Teisipäeval sajab lund, lörtsi ja vihma

25.01.21 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Tarneraskustes AstraZeneca esimesed vaktsiinidoosid Eestile pole veel teada

25.01.21 MAJANDUS ... Kui palju vähenevad tarneraskustest teada andnud vaktsiinitootja AstraZeneca tarned Eestile, pole veel teada. Veebruaris on tootja lubanud tarnida 75 000 doosi vaktsiini, märts on aga lahtine. Eelostulepingu järgi pidanuks Eesti saama 270 000 doosi vaktsiini esimeses kvartalis.

Liimets tahab tuua Keskerakonda välispoliitilist pädevust

25.01.21 EESTI ... Keskerakonna poolt uueks välisministriks kutsutud Eva-Maria Liimets ütles, et liitub valitsusega selleks, et pakkuda erakonnale oma välis- ja julgeolekupoliitilist pädevust.

Uus valitsus annab teisipäeval ametivande riigikogus kohapeal

25.01.21 EESTI ... Riigikogu on alates möödunud nädalast pidanud istungeid kaugosalusega, kuna neli Isamaa fraktsiooni saadikut nakatus koroonaviirusega ning mitmed saadikud on eneseisolatsioonis. Uue valitsuse ametisse asumist see ei takista ning praeguste plaanide kohaselt tulevad ministrid siiski ametivande andmiseks parlamendi ette kohale.

Kersna: koolide laussulgemisest tuleks viimase võimaluseni hoiduda

25.01.21 EESTI ... Uueks haridus- ja teadusministriks saav Liina Kersna ütles ERR-ile, et koolidele tuleb praeguses COVID-kriisis läheneda personaalselt ning et ta hoiduks viimase võimaluseni koolide laussulgemisest.

Ööpäevaga registreeriti 259 koroonapositiivset, suri seitse inimest

25.01.21 EESTI ... Terviseameti andmetel tehti viimase 24 tunni jooksul 3099 koroonatesti, millest 259 ehk 8,4 protsenti osutus positiivseks. Ööpäeva jooksul suri seitse koroonaviirusega nakatunud inimest.

Ragn-Sells soovib jäätmevedajate eelisjärjekorras vaktsineerimist

25.01.21 EESTI ... Jäätmekäitlusettevõtte hinnangul on nende autojuhid ja sorteerijad eesliinitöötajad, kelle tervis on ohtlike meditsiinijäätmetega kokkupuutumumise tõttu ohus.

Politoloog Jakobson: koalitsioonilepe on rohkem Reformierakonna nägu

25.01.21 EESTI ... Politoloog Mari-Liis Jakobsoni hinnangul on Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonileping veidi enam Reformierakonna nägu, politoloog Martin Mölderile meenutab leping aga valimisprogrammi.

Prantsusmaa kaalub riigi lukkupanekut

25.01.21 RAADIOUUDISED ... Kuigi Prantsusmaal on koroonaviiruse vastase esmase vaktsiini saanud miljon inimest, on nakatumiste arv jätkuvalt kõrge.

Kohati sajab veidi vihma ja lörtsi

25.01.21 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Rakubioloog: praegu kasutatav koroonatest võib olla liiga täpne

25.01.21 TERVIS ... Ninaneelust PCR-testi koroonaviiruse proovi võtmine eeldab meditsiinitöötjat, on ajakulukas ja võib olla ebameeldiv. Vastukaaluks on suur täpsus, mis ei pruugi aga alati olla oluline.

15 inimest sai süüdistuse ulatusliku narkoäri ajamises

25.01.21 EESTI ... Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse mahuka kriminaalasja, milles süüdistab 15 inimest enam kui 2,1 miljoni euro väärtuses narkootiliste ainete Eestisse toomises edasimüügi eesmärgil.

Narva koolid jäävad veel vähemalt nädalaks distantsõppele

25.01.21 EESTI ... Kuigi valitsus on lubanud alates 25. jaanuarist kõik õpilased üle Eesti taas kontaktõppesse, jäävad Narva linnavalitsuse otsusega sealsete munitsipaalkoolide 5.-8. ja 10.-11. klassid 25.-29. jaanuarini edasi distantsõppele, kuna koroonaviirusesse nakatumise näitaja on Narvas endiselt kõrge.

Riikoja: Kallase otsus tuua ministriteks uued nimed on riski väärt

24.01.21 EESTI ... Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja sõnul on Kaja Kallase otsus tuua ministriametis kogenud inimeste asemel valitsusse pigem uued nimed tuua riski väärt. Keskerakonna vajadus tuua inimesi väljastpoolt oli tema hinnangul paratamatu, kuna erakonna pink ei ole väga pikk.

Eesti on vaktsineerimise poolest Leedust maas, Lätist ees

24.01.21 EESTI ... Reedese seisuga oli Eestis vaktsineeritud ühe doosiga pisut üle 24 000 inimese, mis on 1,82 protsenti meie elanikkonnast. Meie naabritest Lätis on vaktsineeritud ligi 19 000 ja Leedus ligi 67 000 inimest.

Kaitseväelased saavad talvel treenida jääauku kukkumisega toime tulemist

24.01.21 EESTI ... Kaitseväelased saavad lisaks sõjalisele väljaõppele ka oskusi, mida igapäevases elus vaja võib minna. Üheks selliseks on kogemus, millise tunde annab jääauku kukkumine ja kuidas sellises olukorras käituda.

"AK.Nädal": kas uus valitsus normaliseerib korruptsiooni?

24.01.21 EESTI ... Reformierakond asus koalitsiooni moodustama vaid päev varem korruptsioonikahtluse tõttu tagasi astunud erakonnaga. "AK.Nädal" uuris, kas Reformierakond normaliseerib Keskerakonnaga uut valitsust tehes korruptsiooni ning mida see uue valitsuse jaoks tähendab.

Enam kui poole sajandi eest tegi Eesti vaktsineerimises ajalugu

24.01.21 EESTI ... Eesti loodab koroona vastu vaktsineerida poole elanikkonnast. Viimati toimus massiline vaktsineerimine 62 aastat tagasi, kui Eestit hoidis hirmu all ulatuslik lastehalvatuse puhang. Toona tegi Eesti eduka vaktsineerimisega meditsiiniajalugu, saades esimeseks lastehalvatuse vabaks piirkonnaks maailmas.

Suur huvi suusatamise vastu on viinud kunstlumeradade rajamiseni

24.01.21 RAADIOUUDISED ... Aga selleks tööks vajaliku rajatraktori sai Pärnu linn 150 kilomeetri kauguselt Tehvandi spordikeskusest.

Kaitseväelased käisid õppustel jääaugus

24.01.21 RAADIOUUDISED ... Kaitseväelased saavad lisaks sõjalisele väljaõppele ka oskusi, mida igapäevases elus vaja võib minna.

Mitmed kogenud Reformierakonna poliitikud jäävad ministrikohata

24.01.21 EESTI ... Uuest valitsusest jäävad välja kogenud Reformierakonna poliitikud, samal toob ka Keskerakond ministrikohtadele valdkonna ametnikke, kel poliitiku kogemus puudub. Peaministrikandidaat Kaja Kallas ütles ajakirjanikele, et lähtuda tuleb sellest, millised kohad koalitsioonipartneriga ära jagati.

Keskerakond toob valitsusse väljast kaks ministrit

24.01.21 EESTI ... Keskerakond toob uude valitsusse kaks kandidaati, kes seni poliitikas osalenud ei ole. Tulevane siseminister, Põhja prefekt Kristian Jaani ütles, et otsustamiseks pikalt aega polnud.

Päevakaja (24.01.2021 18:00:00)

24.01.21 RAADIOUUDISED ...

err.ee otseülekanded

vaktsineerimine eestis

raadio tallinn

Vaata otse

Kuula otse

jupiter soovitab

Retromultikad

lase laul lahti!

Lasteekraani jõulukalender 2020

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: