Eesti

Kiik: rahandusministri korraldus on poliitiline aktsioon

13.07.20 ... Rahandusministri korraldusel peatas riik päevapealt kolme võrdse kohtlemise eest seisva projekti rahastamise. Sotsiaalminister Tanel Kiik ütleb, et rahandusministri korraldus polnud õiguspärane. Tema hinnangul oli tegemist koalitsioonipartneri poliitilise aktsiooniga.

Suri ettevõtja Toivo Annus

13.07.20 ... Pühapäeval suri ootamatu haiguse tagajärjel 48-aastasena ettevõtja ja investor, sealhulgas Skype'i asutajainseneriks olnud Toivo Annus.

Haaveli suhtes käivitatud kriminaalmenetlused lõpetati

13.07.20 ... Põhja prefektuuri poolt mullu detsembris käivitatud kriminaalmenetlused vanurite petmisega tuntuks saanud 41-aastase Elois-Catherine Haaveli (varasema nimega Liis Haavel) suhtes lõpetati, kuid politsei jätkab asjaolude selgitamist väärteomenetluses.

Rahandusministeerium peatas võrdsusprojektide rahastuse hasartmängumaksust

13.07.20 ... Rahandusministeerium peatas riigi tugiteenuste keskuse (RTK) kaudu võrdsete võimaluste ja soolise võrdõiguslikkuse edendamise valdkonda kuuluvate projektide rahastamise hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt.

Elektrita on endiselt üle 2000 majapidamise

13.07.20 ... Laupäevase tormi tagajärjel oli esmaspäeva varahommikul elektrita veel pisut üle 2000 majapidamise.

Tartu saab peagi uue lastekliiniku hoone

13.07.20 ... Kolme aasta pärast peaks Tartu Ülikooli lastekliinikum kolima uhiuude hoonesse. Praegu tegutseb lastekliinik 40 aastat tagasi nakkushaiglaks ehitatud hoones, mis on kliiniku juhataja sõnul ammu amortiseerunud. Ode Maria Punamäe räägib lähemalt.

Prokuratuur uurib töötukassalt raha välja petmise kahtlust

13.07.20 ... Prokuratuur algatas kelmuse paragrahvi alusel menetluse töötukassalt töötasu hüvitise kaudu raha välja petta üritanud inimeste kohta.

Suurhaiglad otsivad COVID-19 teise laine patsientide raviks vereplasmadoonoreid

13.07.20 ... Valmistumaks koroonaviiruse teise laine patsientide raviks, ootavad Tartu Ülikooli, Tartu Ülikooli kliinikumi ja Põhja-Eesti regionaalhaigla arstid ja teadlased COVID-19 läbi põdenud inimesi endiselt vereplasmat loovutama.

Tormi järel on elektrita veel üle 3000 majapidamise

12.07.20 ... Laupäeval Eestit tabanud tormituule tõttu on pühapäeva pärastlõunaks elektrita veel üle 3000 majapidamise.

Vabatahtlikud treenivad oma koeri kadunud inimesi otsima

12.07.20 ... Võrumaal treenib grupp vabatahtlikke oma koeri, et vajadusel nende abil metsas kadunud inimesi otsida. Koeraomanikel kulub looma väljaõppele palju aega ning treeningutel tuleb arvestada politsei poolt ettenähtud nõudeid.

Video: politsei eest põgenev noormees hüppas sõitvast autost välja

12.07.20 ... Laupäeva õhtul tabasid politseinikud Narvas noormehe, kes autot juhtides liikluseeskirju rikkus ning tagaajamise käigus ka liikuvast sõidukist välja hüppas.

Keilas peeti Põhjala discgolfi maratoni

12.07.20 ... Keila terviseradadel peeti pühapäeval Põhjala discgolfi maratoni, kus osalejaid oli üle 200 ning neil tuli päeva jooksul läbida 100 korvi. Discgolf on harrastajate seas väga kiiresti populaarseks saanud spordiala.

Koroonakriis mõjutas enim suveks plaanitud rahvusvahelisi pulmi

12.07.20 ... Paljud rahvusvahelised pulmad jäävad sellel aastal koroonakriisi tõttu pidamata.

Tartu kassisõbrad aitavad kassipoegadel inimestega harjuda

12.07.20 ... Tartu koduta loomade varjupaik ootab abilisi, kes seal kassipoegi oma süles silitaks ja rahustaks.

Elektrilevi: peagi peaks 76 protsenti õhuliinidest olema ilmastikukindlad

12.07.20 ... Laupäeval viisid tormituuled elektri tuhandetelt majapidamistelt. Aasta-aastalt ehitatakse elektrivõrku vastupidavamaks ja Elektrilevi hinnangul on peaks viie aasta pärast olema 76 protsenti õhuliinidest ilmastikukindlad.

Kukeseeni on kohati nii palju, et ei jõua kõiki äragi korjata

12.07.20 ... Juuli alguse vihmased ilmad on olnud meelepärased kukeseentele, mida on kohati nii palju, et kõiki korraga ära korjata ei jõuagi. Kuid reegel kipub olema ka see, et tõeline seenefanaatik võõrastele oma leiukohti paljastama ei kipu.

End väljapressimises süüdi tunnistanud mees sai tingimisi karistuse

12.07.20 ... Viru maakohus mõistis tingimisi vabadusekaotuse 38-aastasele Artjomile, kes nõudis Narvas elavalt naiselt 10 000 eurot, ähvardades maksmata jätmise korral teha avalikuks naise osalusega intiimvideo.

"Olukorrast riigis": MM-ralli aegsete hindade kritiseerimine on kohatu

12.07.20 ... Ajakirjanikud Harry Tuul ja Piret Reiljan pidasid saates "Olukorrast riigis" kohatuks kriitikat, mis on vallandunud septembri alguses Lõuna-Eestis toimuva ralli MM-i etapi ajal küsitavate majutushindade üle.

Tormituul viis kümnetelt tuhandetelt majapidamistelt elektri

11.07.20 ... Laupäeval üle Eesti pühkiva tormi tõttu oli kella 15.30 ajal vooluta üle 33 000 majapidamise, kõige rohkem neist asus Rapla- ja Jõgevamaal. Osa rikete kõrvaldamine võib aega võtta pühapäeva õhtuni, teatas Elektrilevi. Lõuna paiku katkes mõneks ajaks ka laevaühendus Hiiumaaga.

Ida-Virumaal toimuvad koos teetöödega väljakaevamised

11.07.20 ... Narva ja Narva-Jõesuu vahel toimuva tee-ehituse raames teevad arheoloogide väljakaevamisi, millest loodetakse saada uut infot Eesti kiviaja ja Eesti kõige vanema keraamikaliigi, Narva keraamika kohta.

Tartlased pidasid täna Emajõe festivali

11.07.20 ... Tartlased pidasid täna Emajõe festivali, mis algas hommikul traditsioonilise kalapüügivõistlusega.

Narva ja Narva-Jõesuu vahel toimuva teeehituse raames teevad arheoloogid väljakaevamisi

11.07.20 ... Narva ja Narva-Jõesuu vahel toimuva teeehituse raames teevad arheoloogid väljakaevamisi, millest loodetakse saada uut infot Eesti kiviaja ja Eesti kõige vanema keraamikaliigi, Narva keraamika kohta.

Teadusportaali Novaator toimetaja Indrek Ojamets räägib koroonaviirusest ja Maa lähedalt mööduvast komeedist

11.07.20 ... Nädala teadusuudiste kokkuvõttes räägib Novaatori toimetaja Indrek Ojamets koroonaviiruse õhu kaudu levimisest ja Maa lähedalt mööduvast komeedist

Loomakaitsjad on kitsede vibuga küttimisele vastu

11.07.20 ... Eesti looma- ja looduskaitsjad algatasid petitsiooni, millega seistakse vastu vibuküttide soovile lisaks väikeulukitele seadustada Eestis ka kitsede vibujaht. Alates veebruarist kitsede jahtimise õigust saada üritanud vibuküttide vastu on praeguseks oma hääle andnud üle 8400 inimese.

Väikese lapsega naist relvaga sihtinud mees võeti vahi alla

11.07.20 ... Reede pärastlõunal reageerisid politseinikud suurte jõududega väljakutsele Saku vallas, kus sihiti relvataolise esemega naist. Kiirreageerijad pidasid 56-aastase mehe kinni ning leidsid läbiotsimise käigus tema kodust mitmeid relvataolisi esemeid. Laupäeval võttis kohus mehe prokuratuuri taotlusel vahi alla.

Pärnumaal sai viga kaks murdunud puu alla jäänud inimest

11.07.20 ... Läänerannikut laupäeval tabanud marutuul on andnud päästjatele ohtralt tööd seoses murdunud puude ja lendu läinud katustega. Pärnumaal Valgerannas sai viga kaks inimest, kelle autole puu peale kukkus.

Galerii: torm murdis puid ja tõstis merevee kõrgeks

11.07.20 ... Üle Eesti liigub laupäeval äge tsüklon, mis hommikul ja lõunaajal tõi tormituult saartele ja Lääne-Eestisse, pärastlõunal saab tugevamat tuult tunda Ida-Eesti.

Koroonakriis raskendab õpirännet sügissemestril

11.07.20 ... Koroonakriisi tõttu on õpiränne selle aasta sügissemestril raskendatud. Ameerikasse on tänavu suletud piiride tõttu keeruline pääseda ning paljud õpilased ootavad teadmatuses otsuseid. Kolme õpirände programmi on koroonakriis erinevalt mõjutanud.

Tormituul kimbutab Muhu väina regatile saabujaid

11.07.20 ... Muhu väina regatile saabujaid võttis laupäeva hommikul vastu võimas tormituul, mis nõuab Pärnu jahtklubilt ennastsalgavat pingutust, et kaitsta kai äärde saabunud jahte.

Päästeamet hoiatab tormi eest

11.07.20 ... Torm saavutab oma tipu keskpäeval.

Pruunsild annetas Isamaale 100 000 eurot, Sõõrumaa Keskerakonnale 55 000

11.07.20 ... Erakonna Isamaa suurim toetaja teises kvartalis oli Bigbanki omanike ringi kuuluv Parvel Pruunsild, kes panustas erakonna hüvanguks 100 000 eurot. Keskerakonnale annetas suurärimees Urmas Sõõrumaa samal perioodil 55 000 eurot.

Tänane päev tuleb tormine, homne vihmane

11.07.20 ... Ilmast räägib sünoptik Eva-Maria Nool

Siemi moodustatud töörühm nuputab abinõusid võimalikuks uueks kriisilaineks

11.07.20 ... Valmistumaks võimalikuks uueks koroonaviiruse puhanguks ja leevendamaks selle mõjusid Eesti ettevõtetele, moodustas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem kriisimeetmete töörühma, mille eesmärk on analüüsida praeguste majandusmeetmete efektiivsust ettevõtjate jaoks ning kohendada senised ja tulevased kriisimeetmed turutõrgetele vastavaks.

Tallinna endine peaarhitekt: Maakri kvartalis on ruumi veel mitmele tornmajale

11.07.20 ... Reedene uudisvoog tõi teated kahe hiiglasliku pilvelõhkuja rajamise plaanist tillukesse Maakri kvartalisse Tallinna südalinnas, ent linna endise peaarhitekti ja linnaplaneerija Endrik Männi sõnul on seal ruumi veel vähemalt viiele kõrghoonele. Nende rajamine eeldab aga juba maaomanike kokkulepet.

Inimesed on tänavu investeerimiskelmidele kaotatud 1,5 miljonit eurot

11.07.20 ... Sellel aastal on politseile teatatud ligi 70 investeerimispakkumisega seotud kelmusest, mille kahjusumma küünib 1,5 miljoni euroni. Möödunud aastal registreeris PPA ligi 170 sellist pettust, mille kogukahju oli üle 3,4 miljoni euro.

Eesti tudengid lõid kosmonautide jaoks targad särgid

10.07.20 ... Elu kosmoses on raske ja kallis ning muu hulgas peavad orbiidil olevad kosmonaudid vahetama riideid neli korda päevas. Eesti kunstiakadeemia ja Tallinna tehnikaülikooli tudengid on nüüd loonud targad särgid, mis aitaks muuta nende elu veidi kergemaks.

Tallinna kiirabi avas Koplis uue tugikeskuse

10.07.20 ... Tallinna kiirabi avas Koplis Manufaktuuri tänaval uue tugikeskuse, kus töötab 16 meedikut.

Ilmateenistus prognoosib tormi haripunkti laupäeva pärastlõunaks

10.07.20 ... Prognoos laupäeval Eestit tabava tormi kohta on viimase ööpäeva jooksul korduvalt muutunud. Reedel avaldatud prognoosi järgi saabub tormi haripunkt laupäeva pärastlõunal.

Ülikoolid ootavad selgust välistudengite kohtlemisel viirusohu ajal

10.07.20 ... Kõrgkoolid ootavad valitsuselt selgemaid juhiseid välistudengite kohtlemiseks viirusohu olukorras. Nii pole seni selge, kas kolmandatest riikidest pärit tudengid peaks õpingutele saabudes olema karantiinis või eneseisolatsioonis ja kes katab võimaliku lisakulu.

EBS ehitab Tallinna kesklinna 30-korruselise kõrghoone

10.07.20 ... Estonian Business Schooli juurdeehituse arhitektuurikonkursi võitis Arkkitehtitoimisto ALA OY töö. Kõrghoone ehitatakse Tallinna Lauteri ja Maakri tänava kõrghoonete piirkonda.

Kapo peamaja juurdeehituseks lammutatakse ajalooline koolihoone

10.07.20 ... Kaitsepolitseiameti peamaja juurdeehituse rajamiseks lammutatakse Tallinnas Tõnismäel aadressil Luise 1 asuv ajalooline koolihoone.

Raport: Iraani revolutsioonikaardi kindrali Qasem Soleimani tapmine seab murettekitava pretsedendi

10.07.20 ... Iraani revolutsioonikaardi kindrali Qasem Soleimaani tapmine seab murettekitava pretsedendi, sest riigid võivad edaspidi enesekaitsele viidates õigustada teise riigi ametnike kõrvaldamist – rõhutas ÜRO inimõiguste nõukogule eriraportöör Agnes Callamard.

Kaitseministeerium esitas kriisireservi eelnõule vastuväited

10.07.20 ... Kaitseministeerium jättis kooskõlastamata siseministeeriumis valminud politsei ja piirivalve seaduse, abipolitseiniku seaduse ja tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu ehk nn kriisireservi eelnõu, sest kaitseministeeriumi väitel pole nende seisukohtadega arvestatud.

Uuest nädalast peavad Eestis karantiini jääma seitsmest EL-i riigist saabujad

10.07.20 ... Alates esmaspäevast peavad Eestisse sisenemisel jääma kaheks nädalaks karantiini Rootsist, Portugalist, Rumeeniast, Bulgaariast, Horvaatiast, Tšehhist ja Luksemburgist saabujad.
etv65
Vaata otse
Kuula otse
head lugemist!
pood.err.ee
jaga seiklusi!
esita küsimus
otse uudistemajast
ole targem!
järjejutt
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: