Eesti

Prokuratuur: Adavere ränga õnnetuse ajal olid teeolud väga libedad

19.01.19 ... Aasta algul Adavere lähistel juhtunud traagilise kaks inimelu nõudnud avarii põhjustas prokuratuuri kinnitusel libe tee, mille tõttu üks sõidukitest juhitavuse kaotas, maanteeameti hinnangul vastasid teeolud nõuetele.

Toila lapsed tutvusid jahimeeste ametiga

18.01.19 ... Jahimehed näitasid täna Ida-Virumaal koolilastele, et jahimehe amet ei ole ainult loomade küttimine - lisaks püssidele ja püünistele näidati lastele, kuidas viiakse metsa loomadele süüa.

Sisekaitseakadeemia moodne koolimaja saab viimast lihvi

18.01.19 ... Peagi valmivas sisekaitseakadeemia moodsas hoones saab alates veebruari lõpust korraga õppida 900 kadetti.

Leo Kunnas anonüümsest trollimisest: see on rumalus

18.01.19 ... Parteitu EKRE kaitseministri kandidaat Leo Kunnas peab rumaluseks sotsiaalmeedias valenimede alt trollimist, millega aktiivselt tegeles ka EKRE noorteorganisatsioon Sinine Äratus.

Kohtuvaidlus ähvardab sulgeda 16 aastat tegutsenud diakooniahaigla

18.01.19 ... Eesti evangeelsele luterlikule kirikule (EELK) kuuluvat diakooniahaiglat ähvardab sulgemine, kui Keila haiglal õnnestuks kohtusse jõudnud riigihanke vaidlusest võitjana väljuda. Keila Haigla ei ole rahul, et nad haigekassa hankes piisavalt hoolduskohti ei võitnud.

Eesti korraldab 2020. aasta kokandusolümpia Euroopa eelvooru

18.01.19 ... Eesti valiti reedel maailma hinnatuima tippkokkade võistluse Bocuse d´Or 2020. aasta Euroopa eelvooru korraldajamaaks.

Aastas kirjutab end Valga valda sisse sadakond lätlast

18.01.19 ... Järjest enam piirialal elavaid lätlasi kirjutab end sisse Eestisse, kuigi osa neist elab endiselt Lätis ja kasutab ka sealse omavalitsuse teenuseid. Läti lahkuv valitsus pole nõus suurendama nende arvel Valka omavalitsuse tulusid ega paku probleemile ka teisi lahendusi.

Vaata uuesti | Keeleseadus 30: erakondade debatt

17.01.19 ... Eesti keele tervise eest hoolitsevad institutsioonid tähistasid reedel konverentsiga 30 aasta möödumist keeleseaduse vastuvõtmisest. Konverentsil toimunud erakondade esindajate debatti saab uuesti vaadata portaali ERR.ee vahendusel.

Galerii: Ratas ja Raik tutvusid olukorraga kagupiiril

18.01.19 ... Peaminister Jüri Ratas ja siseminister Katri Raik külastasid reedel kolmikpiiripunkti, kust algab Eesti väljaehitatav maismaapiir.

Järjest enam piirialal elavaid lätlasi kirjutab end sisse Eestisse

18.01.19 ... Järjest enam piirialal elavaid lätlasi kirjutab end sisse Eestisse, kuigi osa neist elab endiselt Lätis ja kasutab ka sealse omavalitsuse teenuseid.

Politsei hoiab Facebooki libakontodel silma peal

18.01.19 ... Nii KAPO kui ka politsei veebikonstaabel hoiavad Facebookis silma peal võltskontodel, mis võivad tegeleda seadusevastase või julgeolekut ohustava sisu levitamisega.

Voka lapsed said aimu jahimehe argipäevast

18.01.19 ... Voka jahimehed korraldasid täna esimest korda koolilastele õuesõppepäeva, näidates, et jahimehe amet ei ole ainult loomade küttimine, vaid ka nende eest hoolitsemine.

Soome kahtlustab kolme soomlast ja ühte eestlast mustas ehitusäris

18.01.19 ... Soome keskkriminaalpolitsei kahtlustab kolme soomlast ja ühte eestlast aastatepikkuse musta ehitusäri juhtimises, mille tagajärjel jäi Soome riigil saamata 4,6 miljoni eest makse, teatas politsei reedel.

Kapo ja politsei hoiavad sotsiaalmeedia libakontodel silma peal

18.01.19 ... Facebookis libakontode loomine eksib küll selle keskkonna reelgite vastu, kuid pole seadusevastane. Siiski hoiavad nii kapo kui ka politsei sotsiaalmeedial silma peal.

Karulin: valimisprogrammides on kultuuripoliitikas esimest korda näha maailmavaatelisi selgeid valikuid

18.01.19 ... Riigikokku pürgivate erakondade valimisprogrammides on kultuuripoliitikas näha senisest selgemaid maailmavaatelisi valikuid, tõdeb kultuuriuurija Ott Karulin.

Parts: Eestisse tuleks ehitada ka teine Auvere-laadne elektrijaam

18.01.19 ... Euroopa Kontrollikoja liige, endine peaminister Juhan Parts arvab, et Eestisse tuleks kindlasti ehitada ka teine Auvere-laadne elektrijaam.

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskusega liitus teadurina Ben Hodges

18.01.19 ... Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskusega (RKK) liitus koosseisuvälise teadurina endine USA Euroopa maaväe juhataja ja Euroopa Poliitika Analüüsi Keskuse (CEPA) strateegiline ekspert erukindralleitnant Ben Hodges, kes keskendub NATO idatiiva sõjalise tugevdamise analüüsile.

Pensionärist isa ja töömehest poeg pürivad üksikkandidaatidena riigikogusse

18.01.19 ... Et vanem ja laps kandideerivad koos valimistel, pole midagi üllatavat - nii teevad näiteks Mart ja Martin Helme või Siim ja Kaja Kallas. Kuid Harju- ja Raplamaal otsustasid end eelseisvatel riigikogu valimistel üksikkandidaatidena üles seada nii isa kui poeg - Vello ja Kaido Kookmaa.

Rüütel: Eestis pole piisavalt sealiha

18.01.19 ... EKRE auesimees, president Arnold Rüütel kurtis möödunud laupäeval Keila kultuurikeskuses, et Eestis ei suudeta toota niipalju sealiha, kui me Eesti-siseselt tarbime.

Tehisintellekti abil geene analüüsides avastati inimese senitundmatu eellane

18.01.19 ... Teadlased avastasid tehisintellekti abil kaasaja inimeste genoomist geneetilise jälje, mis viitab uuele senitundmatule inimese eellasele. Selgus, et kümneid tuhandeid aastaid tagasi elas koos nüüdisinimestega peale denisi ja neandertali inimeste veel üks inimlaste liik, kellega saadi ka järglasi.

Hard Brexit - mida see Eestile tähendaks?

18.01.19 ... Valitsus sai neljapäeval välisministrilt ülevaate, mis saab siis, kui Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust väljaastumislepinguta. ERR.ee teeb kokkuvõtte kümneleheküljelisest memorandumist.

Autojuhid: Mäetaguse ristmik on pärast ümberehitust ohtlikum

18.01.19 ... Tartu - Jõhvi maanteel asuv Mäetaguse ristmik on kohalike elanike ja Alutaguse vallavõimude arvates pärast ümberehitamist muutunud ohtlikumaks. Maanteeamet sellega ei nõustu.

Eesti metsad, sood, niidud ja muud ökosüsteemid hinnatakse ja kaardistatakse

18.01.19 ... Keskkonnaagentuuri tellimusel töötab Eesti Maaülikooli ja Tartu Ülikooli tippekspertidest koosnev töögrupp kahe aasta jooksul välja metoodika ja viib selle alusel läbi Eesti looduse hüvede hindamise ja kaardistamise.

Suurim parteidele annetaja oli mullu Sõõrumaa

18.01.19 ... Konkurentsitult suurim erakondadele rahaline annetaja eelmisel aastal oli ettevõtja Urmas Sõõrumaa, kes andis parteidele kokku 157 500 eurot. TOP10 annetuste puhul torkab silma, et need on läinud valdavalt erakonnale Isamaa.

Tallinna televisioon võttis poliitikasaate "Otse kümnesse" eetrist maha

18.01.19 ... Tallinna Televisioon (TTV) võttis poliitikasaate "Otse kümnesse" eetrist maha, kuna seda juhtinud Peeter Ernits ja Jakko Väli kandideerivad mõlemad riigikokku.

Valimiskampaania senised suurimad kulutajad on Isamaa ja Keskerakond

18.01.19 ... Parteide rahastamise aruannete põhjal olid aasta lõpu seisuga riigikogu valimisteks enim raha mängu pannud Isamaa ja Keskerakond.

Mitmel pool on lumehooge

18.01.19 ... Kertu Sild

May läbirääkimistel opositsioonierakondadega oma seisukohtadest ei taandunud

18.01.19 ... Briti parlament asub uuesti Brexiti leppe eelnõu üle hääletama 29.

Riik maksab tänavu mesilasperede toetust

18.01.19 ... Riik plaanib tänavu ja veel kolmel järgmisel aastal toetada mesilasperede pidajaid, et aidata kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilimisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Rohelised läksid valimistele täisnimekirjaga

18.01.19 ... Erakond Eestimaa Rohelised esitas neljapäeval valimiskomisjonile täisnimekirja ehk 125 kandidaadi avaldused riigikogu valimistel kandideerimiseks.

Väikeaju tegeleb ka tasustamisega

18.01.19 ... Aju on väidetavalt kõige keerulisem asi, mis seni teada. See pakub seni jätkuvalt palju avastamisvõimalusi aju uurijatele.

Reformierakonna Hiiumaa piirkonnajuht kritiseeris erakonna valikuid

18.01.19 ... Hiiumaa reformierakondlaste juht pole rahul, et nende antud sisend erakonna valimisprogrammis on peaaegu olematu ja ainus kandidaat Aivar Viidik erakonna üldnimekirjas marginaalsel, 81. kohal, kirjutab Hiiu Leht.

Uustulnuk doktor Kuido Nõmm: on inimõigus öelda, et sa ei taha elustamist

18.01.19 ... "Enne lõikasid porgandeid raiudes näpuotsa maha, vanaema sidus kinni, ei tulnud mõttelegi, et kiirabi kutsuda. Nüüd on kassi kriimustus, kutsutakse kohe kiirabi." Vabaerakonna esinumber Tartu linnas, ülikooli kliinikumi arst ja reservkapten Kuido Nõmm (48) on raju ütlemisega. Ajakirjanik Toomas Sildam käis tal erakorralise meditsiini osakonnas külas.

Teadlased suutsid panna rinnavähi rakud muutuma rasvkoeks

18.01.19 ... Pole ühtainsat täielikult ja universaalselt toimivat vähiravimit, kuid järjest tuleb avastusi, mis on paljulubavad erinevat tüüpi vähi vastu võitlemisel. Baseli Ülikooli teadlased suutsid pilootkatses näidata, et rinnavähirakke on võimalik meelitada muutuma rasvkoe rakkudeks. Seegi on samm lähemale ühele vähiravi võimalusele.

Ministeerium soovitas Pärnu muinsuskaitse tingimusi viimati hoopis karmistada

18.01.19 ... Pärnu taotles muinsuskaitseala kaitsevööndi ala kitsendamist ka 2016. aastal, ent edutult. Toona soovitas kultuuriministeerium tingimusi hoopis karmistada, kui senised piirangud eesmärki täitnud ei ole. Sellele vaatamata taotleb linn uuesti tingimuste leevendamist.

Kunnas ja Luik on veendunud, et Trump ei taha USA-d NATO-st välja viia

17.01.19 ... USA president Donald Trump ei soovi NATO-st välja astuda, ütlesid neljapäeval ETV saates "Esimene stuudio" reservkolonelleitnant, EKRE kaitseministri kandidaat Leo Kunnas ja praegune kaitseminister, Isamaa liige Jüri Luik.

Fotod: Belgia kaitseväelased ühinesid Tapal paikneva NATO lahingugrupiga

17.01.19 ... Belgia kaitseväe kontingent ühines neljapäeval neljaks kuuks Tapal paikneva Ühendkuningriigi juhitud NATO lahingugrupiga. Belglased vahetasid välja eelmise aasta algusest Tapal teeninud Taani kaitseväelased.

Vaher: teede olukorraga ei saa rahule jääda

17.01.19 ... Sel aastal riigi põhimaanteedel toimunud kolmes hukkunuga avariis olid teed maanteeameti kinnitusel hooldatud vastavalt äsja karmistatud nõuetele. Samas tunnistab maanteeamet, et libeduse olulist näitajat - haardetegurit mõõdavad nad alles pärast õnnetust. Politseijuht Elmar Vaheri sõnul ei saa teede olukorraga rahule jääda.

Tartus sai näha populaarseid Läti nukke

17.01.19 ... Tartu Mänguasjamuusemi uuele näitusele on välja pandud viimase saja aasta Läti populaarsemad lelud. Noorematel televaatajatel on nüüd võimalus tutvuda Baiba nimelise nukuga.

Utria dessandile startis 25 võistkonda

17.01.19 ... Neljapäeval algas traditsiooniline Utria dessant, millele startis 25 võistkonda.

Kahe veoki kokkupõrge sulges Tallinna-Lagedi tee

17.01.19 ... Tallinna-Lagedi tee 7. kilomeetril põrkasid kokku kaks veoautot. Üks veoauto juhtidest tuli päästjatel veokist välja lõigata.

Europark tahab maanteeametilt saadud andmetega sisse nõuda vanu trahve

17.01.19 ... Kui maanteeamet peaks hakkama Europargile leppetrahve maksmata jätnud inimeste andmeid edastama, siis plaanib Europark küsida sisse kuni kolme aasta vanused trahvid.

Oma venna tapmises süüdistatav astus kohtu ette

17.01.19 ... Pärnu maakohtus algas täna oma venna tapmises süüdistatava Heiki Hansalu süüasja arutamine.

Valimisteks esitasid dokumendid kümme erakonda ja 18 üksikkandidaati

17.01.19 ... Riigikogu valimistel kandideerimiseks esitasid avaldused kümme erakonda ja 18 üksikkandidaati.
PRAEGU VIKERRAADIOS
kuula Eesti laul 2019 lugusid
laula ja võida!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
järelvaatamiseks
laupäeval vikerraadios
järelvaatamiseks
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: