Eesti

Aasta haridus- ja noorteametit juhtinud Ulla Ilisson lahkub ametist

18.06.21 EESTI ... Eelmise aasta augustis tööd alustanud haridus- ja noorteameti peadirektor Ulla Ilisson ei jätka asutuse teisel tegutsemisaastal ameti juhina. Lahkumise täpset põhjust ei avalda Ilisson ega haridus- ja teadusministeerium.

Ööpäevaga tuvastati 56 koroonapositiivset

18.06.21 EESTI ... Viimase ööpäevaga analüüsiti Eestis 3832 koroonaviiruse testi, millest esmaseid positiivseid teste oli 56 ehk 1,5 protsenti testide koguarvust.

Metalli kokkuostuhind on kõvasti kerkinud

18.06.21 RAADIOUUDISED ... Metalli kokkuostuhind on viimasel ajal erakordselt kõrge.

Koroonaviiruse vastu vaktsineerituid hakatakse revaktsineerima tõenäoliselt aasta lõpus

18.06.21 RAADIOUUDISED ... Koroonaviiruse vastase vaktsineerimiskuuri läbinuid plaanitakse revaktsineerima hakata tõenäoliselt aasta lõpus.

Emor: Reformierakond jätkab liidrina, kuid langeva toetusega

18.06.21 EESTI ... Sarnaselt Turu-uuringute ja Norstati küsitlusele näitab ka Kantar Emori uuring Reformierakonna toetuse langust - kui mais oli peaministripartei toetus 28 protsenti, siis juunis 25 protsenti.

Aivar Kokk sai koroona levitamise eest trahvi 400 eurot

18.06.21 EESTI ... Riigikogu liige Aivar Kokk, kes aasta algul nakatununa ja karantiini määratuna koroonat levitas, pidi terviseameti otsusel tasuma trahvi 400 eurot. Oma süüd ta ei tunnistanud.

Riigikohus: riik ei saa telefoniside andmeid kriminaaluurimiseks välja nõuda

18.06.21 EESTI ... Riigikohus otsustas, et kuritegude uurimiseks ei või küsida telefoniside andmeid, mida sideettevõtted peavad säilitama, sest Eestis kehtiv andmete laussäilitamise ja kasutamise kord on vastuolus Euroopa Liidu õigusega.

USA eriväelased tegutsevad Eestis kõrgemal tasemel kui varem

18.06.21 EESTI ... Mitu kuud on Ühendriikide erioperatsioonide väejuhatus Eestis esindatud kõrgemal tasemel kui varem: siin paikneb USA erivägede regiooni eesmine operatsioonide baas – staabielement, mis paigutatakse võimalikule ohule kõige lähemale, kirjutab Postimees.

Suursaadik Sillaste-Elling: maailm ei tohi muutuda sobivaks autokraatidele

18.06.21 EESTI ... Peame olema valvsad, tegema koostööd ja jälgima, et maailmakord liiga palju ei muutuks, et osutuda sobivaks autoritaarsetele riikidele – nii võtab Eesti suursaadik NATO-s Kyllike Sillaste-Elling kokku välispoliitikast tihke nädala, mis algas NATO tippkohtumisega ning jätkus presidentide Bideni ja Putini esimese kokkusaamisega.

Linnavolikogu kehtestas Tallinna haigla detailplaneeringu

17.06.21 EESTI ... Tallinna linnavolikogu kehtestas neljapäevasel istungil Tallinna haigla detailplaneeringu.

Eesti liitus Põhjamaade mereabi süsteemiga

17.06.21 EESTI ... Ka Eesti vetes on nüüd kättesaadav Põhjamaade Trossi mereabi, mis aitab lahendada väikelaevade tehnilisi probleeme merel ja suurematel siseveekogudel ning korraldab aluse pukseerimist lähimasse sadamasse.

Liik: Bideni ettekujutus Venemaast on väga adekvaatne

17.06.21 EESTI ... Venemaa-ekspert Kadri Liik ütles ERR-ile antud intervjuus, et president Joe Bideni ettekujutus Venemaast on adekvaatne ja tema meeskond Venemaa küsimustes on üle aegade parim. Liik märkis, et Balti riikide julgeolekule on hea, kui USA ja Venemaa ei ole kokkupõrkekursil ning selles osas andis Bideni ja Putini tippkohtumine lootusrikkaid signaale.

Mahtra Talurahvamuuseumis sai näha hobuniidukiga heinategu

17.06.21 MUUSEUMID ... Hobuentusiast Vello Tamm näitas Mahtra Talurahvamuuseumis, kuidas vanasti hobuniidukiga heina tehti. Selgus, et see oli omal ajal hobustele üks raskemaid töid.

Eesti elanike huvi auto rentimise vastu kasvab

17.06.21 MAJANDUS ... Koroonakriis jättis Eesti autorendifirmad ilma turistidest ning ettevõtted keskendusid kohalikele klientidele. Seni on see läinud hästi, sest huvi auto rentimise vastu kasvab. Neil ettevõtetel, kes aga kriisi ajal autoparki kärpisid, on praegu raske seda taastada, sest uute autode tarneajad on pikad.

Fotod: Narva-Jõesuus põles kirik, politsei kahtlustab süütamist

17.06.21 EESTI ... Narva-Jõesuus põles neljapäeva varahommikul Jumalaema Kaasani Ikooni kirik. Politsei kahtlustab, et tuli võis alguse saada süütamisest.

Haapsalus põles raudteemuuseumi eksponaat

17.06.21 EESTI ... Haapsalu raudteejaama ees põles neljapäeva hommikul raudtee- ja sidemuuseumi väliekspositsiooni osaks olev dresiin. Tulekahju võis alguse saada süütamisest.

Üle aastate kerkivad väikelinnadesse uued kortermajad

17.06.21 EESTI ... Üle mitmekümne aasta kerkivad väikelinnadesse uued kortermajad. Ruutmeetri hind on küll olemasoleva kinnisvaraga võrreldes kaks korda kallim, kuid arendajad usuvad, et ostujõulisi inimesi on ka väiksemates maakonnakeskustes.

Ratas: EKRE reitingu tõus pole püsiv

17.06.21 EESTI ... Sotsioloog Tõnis Stambergi sõnul on EKRE kogunud toetajaid juurde Keskerakonna arvelt, Keskerakonna esimehe Jüri Ratase hinnangul pole aga EKRE kõrge toetus püsiv, vaid see tuleneb vastandumisest valitsusele.

Päevakaja (17.06.2021 18:00:00)

17.06.21 RAADIOUUDISED ...

Kolonel Andrus Merilo sai 1. jalaväebrigaadi uueks ülemaks

17.06.21 EESTI ... Kolonel Andrus Merilo võttis neljapäeval 1. jalaväebrigaadi juhtimise üle kolonel Vahur Karuselt.

Eesti annetab 900 000 AstraZeneca vaktsiini

17.06.21 EESTI ... Valitsus otsustas annetada 900 000 AstraZeneca vaktsiini, seda nii COVAX-i vahendusel kui ka otse idapartnerlusriikidele.

Otse reedel kell 10: soome-ugri maailmakongressi lõpetamine

17.06.21 EESTI ... Tartus lõppeb reedel kolm päeva väldanud VIII soome-ugri rahvaste maailmakongress. Teemaistungite kokkuvõtteid ja pidulikku lõpetamist saab jälgida otsepildis ERR-i portaalis algusega kell 10.

Haridusministeerium töötab sügiseks välja plaani, et koole ei peaks sulgema

17.06.21 RAADIOUUDISED ... Valitsus pidas viimase istungi enne jaanipühi.

Soome avab piiri vaktsineerimiskuuri läbinutele

17.06.21 RAADIOUUDISED ... Alates esmaspäevast võivad vaktsineeritud inimesed Soome reisida.

Läti soovib vähendada mängurlusturismi

17.06.21 RAADIOUUDISED ... Mängurlusturisimi vähendamiseks soovitakse luua Balti riikidele ühist enesevälistusnimekiri.

Ülevaade: kuidas lastega naaberriikidesse reisida

17.06.21 EESTI ... Naaberriigid hakkavad eestlastele reisimiseks oma uksi avama, ent tingimused lastele on riigiti väga erinevad.

Ilmauurija: jaanilaupäev tuleb kuum

17.06.21 LOODUS ... Kui tavaliselt on suve kõige soojem kuu juuli, siis tänavu kujuneb juba mitmendat aastat järjest juuni kõige soojemaks. Ilmauurija Jüri Kameniku sõnul tõuseb õhutemperatuur Eestis lähipäevil üle 30 kraadi ja püsib kõrgena veel 23. juuni õhtulgi.

Nädalavahetus toob 30-kraadise kuuma

17.06.21 RAADIOUUDISED ... Krislin Kukumägi

Narva-Jõesuus hävis tules muinsuskaitse all olnud puukirik

17.06.21 RAADIOUUDISED ... Varahommikul hävis tules Narva-Jõesuus asuv õigeusu kirik.

Kell 14.05 "Opositsioonitunnis" Lotman, Kaalep ja Odinets

17.06.21 EESTI ... Miks opositsiooni on tabanud umbusalduste laine ning kuidas edenevad presidendiotsingud? Poliitikahooaja võtavad neljapäevases Vikerraadio saates "Opositsioonitund" kokku Mihhail Lotman Isamaa erakonnast, Ruuben Kaalep Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast ja Eduard Odinets sotsiaaldemokraatlikust erakonnast.

EKRE tahab lõpetada parteide liikmete avalikustamise

17.06.21 EESTI ... Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitas riigikogule eelnõu, milles soovib lõpetada erakondadesse kuuluvate isikute nimede avalikustamise, et kaitsta inimesi võimaliku poliitilise tagakiusamise eest.

Reitingute erisaade: EKRE võtab Keskerakonna valijaid üle

17.06.21 EESTI ... EKRE on võtnud üle sama rolli, mis oli Keskerakonnal pikalt opositsioopnis olla ning seeläbi võtab üle ka Keskerakonna valijaid, leidsid värskete erakondade toetusnumbrite üle arutlenud ajakirjanikud Toomas Sildam ja Urmet Kook ning sotsioloog Tõnis Stamberg.

Reinsalu: Jüri Ratase musta kasti ei tuldud pidutsema

17.06.21 EESTI ... Vastupidiselt ajakirjanduses väidetule ei toimunud kolmikvalitsuse läbirääkimistel pidu ja ei peetud pidusöömaaegu, vaid tegu oli töiste läbirääkimistega, ütles "Vikerhommikus" endine välisminister Urmas Reinsalu (Isamaa), kelle sulest ilmus eelmise valitsuse siseelu puudutav raamat "Välisminister".

EKRE lõpetas riigikogus venitamistaktika

17.06.21 EESTI ... Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) lõpetas riigikogus venitamistaktika ja loodab nüüd, et president Kersti Kaljulaid ei kuuluta välja biomeetriliste andmete seadust ehk ABIS-st, ütles EKRE fraktsiooni esimees Henn Põlluaas.

Reportaaž Sakust: kuidas Raig, Opmann ja Sirendi Soomerest presidenti teevad

17.06.21 EESTI ... Enam ei kannata välja noori ja uljaid presidente, kõlab üks põhjendus, miks Saku gümnaasiumi sööklas hääletati üksmeelselt Eesti järgmise riigipea kandidaadiks Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.

Soe ilm annab maasikasaagile hoogu

17.06.21 RAADIOUUDISED ... Maasikate kiire kasv nõuab palju tööjõudu, parim hinna-kvaliteedi suhe saabub järgmisel nädalal.

Erkki Bahovski: Biden ja Putin lähenesid teineteisele pragmaatiliselt

17.06.21 RAADIOUUDISED ... USA presidendi Joe Bideni ja Venemaa presidendi Vladimir Putini eilsest kohtumisest jäid kõlama kahe riigipea erimeelsused.

Ööpäevaga tuvastati 40 nakatunut

17.06.21 EESTI ... Viimase ööpäevaga analüüsiti Eestis 4217 koroonaviiruse testi, millest esmaseid positiivseid teste oli 40 ehk 0,9 protsenti testide koguarvust.

Kuumalaine soodustab maasikate kiiret valmimist

17.06.21 EESTI ... Soe ilm loob soodsad tingimused maasikaärile: marjad valmivad ning ka välistööjõud on sel aastal kohal. Parim hinna-kvaliteedi suhe saabub järgmisel nädalal.

Tartu keskerakondlaste juhina jätkab Jaan Toots

17.06.21 EESTI ... Keskerakonna Tartu piirkonna liikmed otsustasid teisipäeval 77 poolt- ja 19 vastuhäälega, et senine piirkonnajuht Jaan Toots jätkab ametis, kirjutab Tartu Postimees.

Koroonapandeemia tõttu vähenesid inimeste võimalused psühhiaatrilisele abile

17.06.21 EESTI ... 2020. aastal käis psühhiaatri konsultatsioonil seitse protsenti vähem psüühika- ja käitumishäirega inimesi kui 2019. aastal, selgub Tervise Arengu Instituudi (TAI) statistikast.

OTSE kell 11.10: Stamberg, Sildam ja Kook erakondade reitingutest

17.06.21 EESTI ... Kell 11.10 algavas ERR.ee veebisaates kommenteerivad värskeid erakondade reitingunumbreid Tõnis Stamberg Turu-uuringute AS-ist ning ERR-i ajakirjanikud Toomas Sildam ja Urmet Kook.

OTSE kell 12: valitsuse pressikonverentsil Kaja Kallas ja veel kolm ministrit

17.06.21 EESTI ... Kell 12 algaval pressikonverentsil osalevad peaminister Kaja Kallase kõrval keskkonnaminister Tõnis Mölder, rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus, kultuuriminister Anneli Ott ning haridus- ja teadusminister Liina Kersna. ERR.ee enäitab pressikonverentsi otseülekandes.

Ühendused kutsuvad 20. juunil koroonaohvreid meenutama

17.06.21 EESTI ... Sotsiaalvaldkonna asutused ja ühendused kutsuvad 20. juunil meenutama koroonaviiruse ohvreid, väisama sellel puhul kirikuid ja istutama lahkunute mälestuseks puid.

Reitingud: EKRE rebis Reformierakonnale järele

17.06.21 EESTI ... Võrreldes maikuu küsitlusega vähenes juunis vahe kahe populaarsema erakonna vahel minimaalseks - Reformierakonda toetas 24 ja EKRE-t 23 protsenti valimisõiguslikest kodanikest, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Pärnu haigla hoolduskeskuses on õueala dementsusega inimestele

16.06.21 EESTI ... Pärnu haigla õendus- ja hoolduskeskuses avati õueala dementsussündroomiga inimestele.

err.ee otseülekanded

suur spordipidu

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

jäädvusta suve!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: