Eesti

"AK. Nädal": kuidas tulevad toime sünnitusosakondadeta Haapsalu ja Rapla?

17.11.19 ... "AK. Nädal" uuris, kuidas on korraldatud sünnitajate elu Haapsalus ja Raplas, kus sünnitusosakondi enam pole.

Saarts: oht demokraatiale tekib, kui ka võimupartnerid süvariigi retoorikaga kaasa lähevad

17.11.19 ... "AK. Nädal" võttis luubi alla maaeluminister Mart Järviku (EKRE) ümber tekkinud skandaalid ning uuris, kas toimuv võib lüüa mõra õigusriigi usaldamisse. Politiloog Tõnis Saart tõi välja asjaolu, et kuni koalitsioonipartnerid EKRE süvariigi retoorikaga kaasa ei lähe, ohtu Eesti demokraatiale ei ole.

Läänemaal peeti toidunädalat

17.11.19 ... Selle nädalavahetusega sai punkti teist korda peetud Läänemaa toidunädal. Kohaliku tooraine kasutamine eeldab restoranidelt paindlikkust, kuna väiketalunike tootmismahul on omad piirid, kuid nende kauba eeliseks on värskus ja kindel päritolu.

Tartus avas uksed paranduskelder

17.11.19 ... Tartus avati paranduskelder. Tegemist on avatud töökojaga, mille eesmärk on pakkuda inimestele võimalust oma tarbeesemed meistrite abiga ära parandada, mitte ära visata.

Soomusrong Wabadus jõudis Ida-Virumaale

17.11.19 ... Soomusrong number 7 Wabadus jõudis Ida-Virumaale, kus teda saab uudistada aasta lõpuni. Praegu on veel lahtine, mis saab sel aastal kogu Eestis vabadussõja ajalugu tutvustanud rongist tulevikus.

Eesti peab võtma üle Euroopa Liidu jäätmepaketi direktiivi

17.11.19 ... Järgmise aasta alguses peaks valitsusse ja seejärel riigikokku jõudma Euroopa Liidu niinimetatud jäätmepaketi direktiivide ülevõtmise eelnõu, mis toob mitmeid olulisi muudatusi.

Ministrid tulevad ja lähevad, valitsused vahetuvad, Eesti jääb, ütleb ajakirjanik Toomas Sildam päevakommentaaris

17.11.19 ... Ajakirjanik Toomas Sildam otsib päevakommentaaris vastust küsimusele, kas sisepoliitilises reljeefsuses on erakondadel ruumi ka pikemale pilgule.

Läänemaa toidunädal tõstis esile kohaliku toidu väärtust

17.11.19 ... Selle nädalavahetusega sai punkti teist korda peetud Läänemaa toidunädal.

Soomusrong number 7 Wabadus jõudis sel nädalalõpul Rakverest Kiviõlli

17.11.19 ... Ida-Virumaal saab soomusrongi uudistada aasta lõpuni.

Riigikohtu esimees: riigikaitsekohus õiglast kohtumõistmist ei ohusta

17.11.19 ... Riigikaitsekohus hakkab menetlema kohtuasju kriisi ajal, kuid selle võib vajadusel kokku kutsuda ka rahu ajal. Sõjakool on koolitanud kohtunikke, prokuröre ja kaitsjaid reservohvitserideks, kes riigikaitsekohtu töös osaleks. Kursused läbinud kohtunik Pavel Gontšarov selgitas "Aktuaalsele kaamerale" praegu alles arutelu faasis oleva riigikaitsekohtu toimimis-põhimõtteid.

"Samost ja Sildam": EKRE otsib sobimatu Järviku asemele uut ministrit

17.11.19 ... Mart Järviku päevad maaeluministrina on loetud, sest ta pole lihtsalt sobiv inimene ministri ametisse, leidsid ERR-i ajakirjanikud Anvar Samost ja Toomas Sildam.

"Olukorrast riigis": süüdistused ilma tõenditeta on muutunud normiks

17.11.19 ... Vikerraadio saates "Olukorrast riigis arutasid ajakirjanikud Andrus Karnau ja Marju Himma maaeluminister Mart Järvikut saatvate skandaalide üle ning selle mõjust riigiametnikele.

Ratas: Kallasele tehtud ähvarduse autorid ja motiivid tuleb välja selgitada

17.11.19 ... Peaminister Jüri Ratas ütles pühapäeval tehtud sotsiaalmeedia postituses, et Eesti ühiskonnas pole mingit kohta sellistele räigetele ähvardustele, millega pannakse tõsise löögi alla meie inimeste turvatunne.

Sotsid: ministeerium varjab õpetajate lisatasude vähendamist

17.11.19 ... Sotsiaaldemokraatide omavalitsuskogu hinnangul on haridus- ja teadusministeerium varjanud eelarveläbirääkimistel õpetajate lisatasude vähendamist, millega vähenekes eelkõige "tublimate õpetajate palk".

Eestlaste rahulolunäitaja on allpool euroliidu keskmist

17.11.19 ... Eurostati läbiviidud rahulolu-uuringus on eestlaste rahulolu nii majandusliku olukorra kui isiklike suhete arvestuses allpool Euroopa Liidu keskmist.

ELF tarastas nahkhiirte talveune kaitseks koopad ja käigud

17.11.19 ... Selleks, et nahkhiired ei peaks sagedase sammude kaja, kõnekõmina ja valguse peale ärkama, ümbritses Eesti Looduse Fond nahkhiirte talvituspaikadena tuntud maa-aluste käikude sissepääsud taradega, mille väravad on talvel suletud. Samuti on sissepääsude juures videovalve.

Toila vald küsib naabritelt Pätsi kuju püstitamiseks tuge

17.11.19 ... Toila vallavanem Eve East pöördus ringkirjaga kõigi Ida-Virumaa omavalitsuste poole palvega toetada Toila plaani rajada esimese Eesti Vabariigi presidendi Konstantin Pätsi skulptuur Toila Oru pargi lossiplatsile.

Soomlased panid Narva jõe kaldale saunad püsti

16.11.19 ... Soomlased korraldasid Narvas suure saunapäeva. Eelsoojenduseks avati Narva kolledžis fotonäitus "Saunarahvas" ja õhtul ootasid saunahuvilisi Narva jõe kaldale püstitatud saunad.

Kolmel riigikaitsekomisjoni liikmel pole veel NATO saladuste luba

16.11.19 ... Kolmel riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmel pole NATO saladuste luba ning see võib saada takistuseks nende tööülesannete täitmisel. Riigikogu esimees Henn Põlluaas ütles, et riigikogu liikmed, kes mingil põhjusel ei soovi taotleda riigisaladuse luba, ei peaks kuuluma nendesse komisjonidesse, mille liikmetel on riigisaladuse loa omamine kohustuslik.

Kalade kudemise aeg meelitab röövpüüdjad vee äärde

16.11.19 ... Riiklikel ja vabatahtlikel kalakaitsjatel on praegu tihedad tööpäevad, kuna kalade kudemise aeg toob veekogude äärde röövpüüdjad, kelle eesmärk on marjarikkad kalad kerge vaevaga kätte saada ja keda ei hirmuta ka fakt, et vahelejäämise korral ootavad neid karmid sanktsioonid, kuni kriminaalkaristuseni välja.

Ühtegi tahab Kaitseliidu tagasi juurte juurde viia

16.11.19 ... Tänavu Kaitseliidu ülemaks saanud brigaadikindral Riho Ühtegi tahab Kaitseliidu taas maalähedaseks muuta. Ülema sõnul tuleb kaitseliitlastele luua tingimused relvade kodus hoidmiseks, uue ülesandena lisandub liitlaste vastuvõtmine ja neile tingimuste loomine nagu hiljuti lõppenud õppuse Tractable puhul.

"Rahva teenrid": opositsioon tegutses umbusaldusavaldustega ebaprofessionaalselt

16.11.19 ... Kaja Kallas on koalitsiooni püsimise garant, sest viis, kuidas ta kahe umbusaldusavaldusega opositsiooni eesotsas on toimetanud ja sõnad, mida ta on lausunud, üksnes tugevdavad koalitsiooni koospüsimist, leidsid Vikerraadio saate "Rahva teenrid" laupäevased saatekülalised.

Reedel toimus üks hukkunuga liiklusõnnetus

16.11.19 ... Reedel juhtus viis tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles hukkus üks ja sai viga viis inimest, neist kaks lapsed.

Vabaõhumuuseum lasi reheahjud ümber laduda

15.11.19 ... Vana reheahju kütmine võis pahatihti lõppeda tulekahjuga, sest kuni 19. sajandini ei tuntud korstnaid ega lõõre. Eesti vabaõhumuuseum lasi ümber laduda oma reheahje ja kutsus pottseppi tutvuma talupojatarkusest kantud pottsepatehnoloogiaga.

Aasta naine on Emöke Sogenbits

15.11.19 ... Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsioon kuulutas reedel pidulikul galal aasta naiseks HANZA Mechanics Tartu ja Narva tehaseid juhtiva Emöke Sogenbitsi.

Reinsalu sõnul mõjutab Arktikas toimuv otseselt ka Eestit

15.11.19 ... Aastakümneid peamiselt kliimateadlastele huvi pakkunud Arktika on kliimasoojenemise tõttu muutunud nii otses kui ka kaudses mõttes kuumaks kohaks. Ka Eesti soovib end Arktikas toimuvaga kursis hoida ning taotleb Arktika Nõukogu vaatlejariigi staatust.

Kaja Kallas tegi saadud tapmisähvarduse kohta politseileavalduse

15.11.19 ... Reformierakonna esimees Kaja Kallas sai neljapäeval enda sõnul räige tapmisähvarduse ning tegi selle kohta avalduse politseile.

Oktoobritorm tegi Lõuna-Eesti metsades suurt kahju

15.11.19 ... Lõuna-Eestit räsinud torm tegi eriti suurt kahju metsades, rebides puid hulkade viisi maast välja. Kuigi tormijärgsete kahjude likvideerimine on kallim kui lageraie ning puidu kokkuostuhinnad on langenud, soovitatakse metsaomanikel oma metsad tormi järel korda teha.

Raul Rebane analüüsis enda uue raamatu põhjal kaht tormi tekitanud intervjuud

15.11.19 ... Meediaekspert Raul Rebane võttis enda uue raamatu põhjal reedel "Ringvaates" pulkadeks lahti kaks Eesti avalikkuses tormi tekitanud intervjuud.

Teadlased arendavad välja väetisena kasutatava põlevkivituha graanuleid

15.11.19 ... Eesti maaülikooli teadlased ja põllukultuuride klaster arendavad välja põlevkivituha graanuleid, mida saaks edukalt mulla happelisust neutraliseeriva lubiväetisena põllumajanduses ära kasutada. Ühtlasi teeks põlevkivituha granuleerimine lihtsamaks energiatoodangu kõrvalprodukti eksportimise.

Kindralmajor Kiili ei pea Macroni hinnangut NATO ajusurmast õigeks

15.11.19 ... Eestisse konverentsile saabunud Eesti sõjaline esindaja NATO juures kindralmajor Meelis Kiili ütles, et alliansi sõjalis-strateegilises peakorteris ta NATO ajusurma ei näe.

Politsei kahtlustab Hiiumaal suurt metsavargust

15.11.19 ... Politsei kahtlustab, et Hiiumaal Luidja ja Paope küla vahele jääval alal on võltsitud allkirja alusel raiutud maha enam kui 100 000 euro väärtuses metsa. Kohalik kogukond on juhtunust väga häiritud.

VTA ja maaeluministeerium arutasid koostöö parandamist

15.11.19 ... Veterinaar- ja toiduameti (VTA) juht Indrek Halliste arutas reedel maaeluminister Mart Järvikuga, kuidas parandada astuste koostööd ning mida listeeriaskandaalist õppida.

Hiiumaal varastati enam kui saja tuhande euro väärtuses metsa

15.11.19 ... Politsei kahtlustab, et Hiiumaal Luidja ja Paope küla vahele jääval alal on võltsitud allkirja alusel raiutud enam kui saja tuhande euro väärtuses mesta.

SEB aktsia langes reede õhtuks 12 protsenti

15.11.19 ... SEB teatas reedel, et Rootsi rahvusringhääling SVT laseb lähiajal eetrisse saate, kus räägitakse SEB võimalikust rahapesust Baltimaades; panga aktsia oli reede õhtul Eesti aja järgi kell 17.35 Stockholmi börsil päeva jooksul kukkunud 12 protsenti 81,7 Rootsi kroonile.

Sõiduautot kasutatakse nädalas keskmiselt 9 tundi

15.11.19 ... Tallinnas toimunud konverentsil Target Zero küsiti, kas riik, omavalitsused, energiaettevõtted, kinnisvaraarendajad ja autoomanikud on lähiaastatel toimuvaks elektriautode buumiks valmis.

Tallinna-Pärnu maanteel sai kolme auto kokkupõrkes viga kaks inimest

15.11.19 ... Tallinna-Pärnu maanteel Märjamaa vallas põrkasid reedel kella 14 ajal kokku kolm sõiduautot, õnnetuses sai viga kaks inimest.

Eesti inflatsioon oli oktoobris Euroopa keskmisest pisut kiirem

15.11.19 ... Eesti inflatsioon oli oktoobris 1,4 protsendiga Euroopa Liidu (EL) riikide seas keskmisest veidi kiirem, siiski jäi siinne hinnatõus alla 13 liikmesriigile.

Kohus jättis Keskerakonna kaebuse ERJK ettekirjutusele rahuldamata

15.11.19 ... Tallinna halduskohus ei rahuldanud reedel Keskerakonna kaebust erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) mullu 12. oktoobril tehtud ettekirjutuse kohta tagastada Tallinna linnale keelatud annetusena saadud 40 387 eurot.

Korterelamute renoveerimistoetus suunatakse Tallinnast eemale

15.11.19 ... Kaks kolmandikku KredExi kaudu jagatud korterelamute renoveerimistoetusest on seni läinud Harju- ja Tartumaale. Tulevaks aastaks plaanib riik toetuse tingimused ümber teha, nii et toetusest oleks abi üle Eesti. Mõtteid on aga teisigi, sest korterelamute renoveerimine vajab suuremat hoogu.

Seeder finantssektorile: vastuolu põhiseadusega pensionireformi ei ohusta

15.11.19 ... Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder usub, et kõik pensionireformi puudutavad õiguslikud küsimused saavad riigikogus selgeks vaieldud ja mingit ohtu, et see võiks riivata põhiseadust, ei ole. Viimast väitis kolmapäeval avaldatud finantssektori esindusorganisatsiooni Finance Estonia analüüs.

Vanemuises esietendub teatri ajaloole pühendatud lavastus "W"

15.11.19 ... Laupäeval esietendub Vanemuise suures majas teatri 150.

Eesti eurosaadikud on eri meelt, millal Euroopa Komisjon tööd saab alustada

15.11.19 ... Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikute hinnangud lahknevad selle üle, kas Euroopa Komisjoni uus koosseis saab 1. detsembril tööle hakata või lükkub see veel kaugemale tulevikku.

RMK: tormi tõttu on Lõuna-Eesti riigimetsades pikali pea 100 000 tihumeetrit puitu

15.11.19 ... Lõuna-Eestit räsinud torm tegi eriti suurt kahju just metsades, rebides puid hulkade viisi juuripidi maast välja.

Tallinn avab Reidi tee tagasihoidliku tseremooniaga

15.11.19 ... Reidi tee avamise puhul 29. novembril korraldab Tallinna linnavõim tagasihoidliku tseremoonia.

Prantsusmaa kardab samasugust terrorirünnakute lainet kui oli neli aastat tagasi

15.11.19 ... Pariisi terrorünnakutest möödus sel nädalal neli aastat.

Riik soovib korterelamute renoveerimistoetusi jagada rohkem mujale kui ainult pealinnas

15.11.19 ... Kaks kolmandikku läbi KredExi jagatud korterelamute renoveerimistoetusest on seni läinud Harju- ja Tartumaale.
PRAEGU VIKERRAADIOS
plekktrumm
prantsuse film
just film
otse uudistemajast
pidu "minu arm"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: