Eesti

ERMis peeti jõululaata

15.12.18 ... Marii Kangur vestles laadalistega.

Kihnu päästehoone sai nurgakivi

15.12.18 ... Kihnu päästehoonele, mille seinad on juba püsti ja katuski peal, pandi pidulikult nurgakivi. Maja, mis läheb maksma 1,7 miljonit eurot, hakkab lisaks Kihnu päästekomandole kasutama ka Pärnu politseijaoskond.

Päästjate keskmine palk tõuseb 1000 euroni

15.12.18 ... Riigikogus vastu võetud 2019. aasta riigieelarve võimaldab tõsta päästjate palka keskmiselt 23,6 protsenti, teatas päästeamet.

Galerii: Viljandis võistlesid insenerid robotlumesahkade leiutamises

15.12.18 ... Viljandis võistlesid laupäeval insenerid, kelle ülesanne oli leiutada autonoomne robotlumesahk.

Ivo Rull lahkus Vabaerakonna meeskonnast

15.12.18 ... Vabaerakonna endine kampaaniajuht Ivo Rull teatas, et tema töö Vabaerakonnas on lõppenud.

Korv: katuserahasid jagati seekord nii, nagu homset enam ei tuleks

15.12.18 ... Katuserahad on poliitilise kultuuri teema, kuid seekord jagati neid nii, nagu homset enam ei tuleks, rääkis Postimehe arvamustoimetuse juhataja Neeme Korv Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Aasta poliitreitingutes: suurim tõusja EKRE, rõõmustada võib ka Keskerakond

15.12.18 ... Võttes erakondade toetusnumbrites aluseks mitte igakuised võnked, vaid kogu lõppeva aasta, on suurim tõusja Eesti poliitikas EKRE. Oma aastast toetuskõverat hinnates võib rõõmustada ka Keskerakond, kes kasvatas just aasta teisel poolel jõuliselt toetust. Suurim küsimärk vaatab vastu Reformierakonna toetuskõverast, mis Kaja Kallase erakonna esimeheks valimisega kerkis aprillis 33 protsendile, kuid kukkus aasta viimasel kuul 21 protsendile.

Raie: muinsuskaitseameti nimemuutus on veel lahtine

15.12.18 ... Riigikogus menetluses olevas uue muinsuskaitseseaduse eelnõus on ettepanek muuta muinsuskaitseamet kultuuripärandiametiks, kuid ameti peadirektori Siim Raie sõnul on nime muutmise arutelu jätkuvalt lahtine.

Jõelähtme ja Maardu allkirjastasid Linnamäe paisjärve kaitsmiseks koostööleppe

14.12.18 ... Jõelähtme vallavanem ja Maardu linnapea allkirjastasid Linnamäe paisjärve kaitsmiseks koostööleppe, kuigi valla elanikud koguvad allkirju Jägala lõhejõe taastamiseks. Kohalike hinnangul pole Jägala jõgi Linnamäe tammi tõttu lõhedele kudemiseks kättesaadav.

Fotod: Malis teeninud kaitseväelased jõudsid tagasi Eestisse

14.12.18 ... Neli kuud Malis välisoperatsioonil teeninud Eesti jalaväerühma Estpla-26 liikmed jõudsid reedel tagasi Eestisse.

FSB võttis kinni Pihkva oblasti asekuberneri

14.12.18 ... Venemaa julgeolekuteenistus (FSB) võttis reedel kinni Pihkva oblasti asekuberneri Aleksandr Kuznetsovi, tema suhtes käivad menetlustoimingud.

Valitsuse otsus tagab Niguliste jäämise muuseumiks ja kontserdisaaliks

14.12.18 ... Valitsus ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) saavutasid kokkuleppe, mis tagab, et Niguliste kiriku hoone jääb Eesti Kunstimuuseumi filiaaliks ja kontserdisaaliks.

Kirjanik Mikita müüs põlismetsa ärimeestele

14.12.18 ... Populaarne kirjanik, metsade ja põlislooduse suur kaitsja Valdur Mikita müüs 130-aastase männimetsa puiduettevõttele, kes seal õige pea lageraie tegi.

Isamaa ja sotsid tutvustavad nädalavahetusel valimiste esinumbreid

14.12.18 ... Isamaa ja sotsiaaldemokraadid tutvustavad laupäeval ja pühapäeval oma valimisprogrammi ning valimisringkondade esinumbreid.

Loodava keskkonnaameti juhiks saab Riho Kuppart

14.12.18 ... Keskkonnaminister Siim Kiisler kinnitas keskkonnaameti peadirektoriks senise siseministeeriumi asekantsleri Riho Kupparti, kelle peamiseks väljakutseks saab keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni sisuline ühendamine.

Jõgeva patrullpolitseinik tegi joobnuna avarii

14.12.18 ... Ööl vastu reedet sai häirekeskus teate Jõgeva linnas Rohu tänaval tänavavalgustusposti ramminud sõiduautost, milles viibinud Jõgeva patrullpolitseinikul tuvastati alkoholijoove. Mees esitas ise ametist lahkumise avalduse, mille Lõuna prefektuur ka rahuldas.

Rõivas sooviks europarlamendi valimistel olla erakonna nimekirjas teine

14.12.18 ... Endine peaminister ja praegune riigikogu liige Taavi Rõivas sooviks olla Reformierakonna europarlamendi valimisnimekirjas teisel kohal.

Esmaspäeval algab e-hääletamise keskkonna avalik testimine

14.12.18 ... Valimisteenistus alustab esmaspäeva hommikul traditsioonilist valimiste eelset e-hääletamise keskkonna avalikku testimist.

Kaitseväe juhataja Herem tegi esimese välisvisiidi Soome

14.12.18 ... Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem tegi Soome kaitseväe juhataja kindral Jarmo Lindbergi kutsel oma esimese välisvisiidi Soome.

Briti eskaadri saabumise 100. aastapäeva auks mälestati langenuid

14.12.18 ... Neljapäeval leidsid kaitseväe kalmistul ja admiral Edwyn Alexander-Sinclairi mälestusbüsti juures aset Vabadussõjas osalenud Briti eskaadri Eestisse saabumise 100. aastapäeva mälestustseremooniad.

Raie: pühakodade programmi tegevused jätkuvad ka programmi lõppedes

14.12.18 ... Muinsuskaitseameti juhataja Siim Raie ütles, et lõppenud pühakodade programmi tegevused on üle viidud ameti eelarvesse ja jätkuvad ka programmi lõppedes.

Juhan Kivirähk | Eesti poliitilise kultuuri uus madalseis

14.12.18 ... Ehkki Keskerakond ja Reformierakond on teineteist pidevalt süüdistanud salaplaanis teha tulevikus valitsuskoostööd konservatiivse rahvaerakonnaga, ei näe ma rändepakti ümber toimunu valguses küll seda motiivi, mis võiks panna valimiste võitja valitsust moodustama sedavõrd ettearvamatu partneriga nagu EKRE, kommenteerib Juhan Kivirähk.

Venemaa püüab ohjeldada piiriülest kotikaubandust

14.12.18 ... Kuigi Venemaa piirab alates uuest aastast eraisikute poolt oma tarbeks sesseveetava kauba kogust, siis Narva kaudu Venemaale käivale kotikaubandusele see ilmselt suurt mõju ei avalda.

Euroopa Liit ei hakka Ühendkuningriigi lahkumislepingut muutma

14.12.18 ... Euroopa Liidu liikmesriikide juhid kinnitasid Brüsselis toimuval tippkohtumisel, et Euroopa Liit püüab igati vältida brittidele ebamugava Iiri piiri varulahenduse kasutamist, aga lahkumislepingu muutmist ei tule.

Narkouimas tabatuid tahetakse trahvimise asemel suunata ravile

14.12.18 ... Politsei võimalusi suunata narkouimas tabatud inimene karistamise asemel hoopis ravile, soovitakse laiendada ka Tallinnast kaugemale.

Kohati võib veidi lund sadada

14.12.18 ... Ilmast räägib sünoptik Silve Grabbi-Kaiv.

Narva tahab vabaneda romutaksodest

14.12.18 ... Narva linnavalitsus soovib karmistada taksoveonõudeid, et vabaneda vanadest ja ohtlikest taksodest. Taksofirmad ennustavad, et muudatuse tõttu kerkivad teenuse hinnad.

Siseministeerium kuulutas välja sisekaitseakadeemia rektori konkursi

14.12.18 ... Siseministeerium kuulutas välja konkursi sisekaitseakadeemia rektori ametikohale, mis jäi tühjaks, kui senine rektor Katri Raik siirdus siseministriks.

Uuring: Kallase toetus peaministrikandidaadina on võtnud suuna üles

14.12.18 ... Kaks ja pool kuud enne riigikogu valimisi hoiab järgmise valitsusjuhi soosiku kohta endiselt Keskerakonna esimees Jüri Ratas, näitab Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i värske uuring, milles inimestel paluti nimetada sobivaim peaminister.

Madise: paljudes riikides on alahinnatud inimeste hirmu massilise rände ees

13.12.18 ... ÜRO ränderaamistiku ümber puhkenud pingetest on õppida seda, et Eestis, aga ka paljudes teistes riikides on alahinnatud inimeste hirmu massilise rände ees, rääkis õiguskantsler Ülle Madise ETV saates "Esimene stuudio".

Saarlased kingivad juba kümnendat aastat ajateenijatele jõuluks villased sokid

13.12.18 ... Saarlased on juba kümme aastat järjest kinkinud Saaremaa ja Muhumaa ajateenijatele jõuluks villased sokid. Neljapäeval tõid naiskodukaitse esindajad sokid kaubikuga mandrile ning andsid sõduritele üle.

Keenia vaeses piirkonnas abiks käinud Eesti arstid saabusid tagasi koju

13.12.18 ... Eesti arstid saabusid tagasi järjekordselt meditsiinimissioonilt Keeniast. Humanitaarorganisatsiooni Eesti Arstid Aitavad Maailma kirurgid opereerisid Keenia ühes vaesemas piirkonnas peamiselt kasvajaid ja koolitasid kohapealset personali.

Ilmus raamat Eesti-Hiina suhetest

13.12.18 ... Tartu ülikooli nooremteadur Urmas Pappel esitles neljapäeval esimest tervikkäsitlust Eesti ja Hiina suhetest.

Metsakalmistul ja Patarei vanglas mälestati Jaan Tõnissoni

13.12.18 ... Tallinnas Metsakalmistul ja Patarei vanglas mälestati ajakirjanik ja riigimees Jaan Tõnissoni, kes vangistati 1940. aasta 12. detsembril oma kodus Tartus bolševike ja revolutsiooni vastase tegevuse eest. Tema surma asjaolud ja matmiskoht on tänaseni teadmata.

PERH-i eksjuhi Tõnis Alliku õigeksmõistmine jõustus

13.12.18 ... Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) endise juhi Tõnis Alliku õigeksmõistmine jõustus, kuna riigikohus ei võtnud prokuröri kaebust neljapäeval arutusele.

Tallinn eraldas Liiva kabelihoone remondiks ligi 18 000 eurot

13.12.18 ... Tallinna linnavalitsus otsustas eraldada reservfondist raha 2. detsembril põlengus kahjustada saanud Liiva kalmistu kabelihoone remondiks.

Balti riikide põllumehed avaldavad Brüsselis meelt

13.12.18 ... Euroopa Liidu riigijuhid püüavad ülemkogul Brüsselis leida võimalusi Suurbritannia lahkumislepe euroliidust brittidele veidi vormilt meeldivamaks muuta, sisulisi muudatusi pakkumata.

Arhitektide liit soovitab Paide riigigümnaasiumi uue hoone ehitada Vallimäe nõlvale

13.12.18 ... Arhitektide liit soovitab Paide riigigümnaasiumi uue hoone ehitada Vallimäe nõlvale ja loobuda ruumide laiendamisest kutsekooli juures.

Riigikogu liikme Mihhail Stalnuhhini volitused Narva volikogus peatati puudumiste tõttu

13.12.18 ... Riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin jättis kolmele Narva volikogu istungile tulemata ja tema saadikuvolitused peatati.

Prangli saarevanem: olukord on traagiline

13.12.18 ... Prangli saarevanem Terje Lilleoks saatis peaministrile, veeteede ametile ja majandusministeeriumile pöördumise, kus nimetab saare olukorda laevaühendust silmas pidades traagiliseks.

Mihhail Kõlvart tahab vähendada Tallinna linnavolikogu liikmete arvu

13.12.18 ... Keskerakonda kuuluv Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart tegi ettepaneku vähendada linnavolikogu koosseisu 79 liikmelt 63 liikmeni ning esitas neljapäevasel istungil vastava eelnõu.
R2 aastahitt

jõulutunnel

PRAEGU VIKERRAADIOS
jõulud lähenevad
Lastejaama jõulukalender

kuula Eesti laul 2019 lugusid
Vaata

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
jõulupood

Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: