Eesti

Kustutusvee eest arveldamise plaan ajas ministrid vaidlema

15.08.18 ... Siseminister Andres Anvelt (SDE) jättiskinnitamata tuletõrje veekasutust puudutava seaduseelnõu, sest arvas, et keskkonnaminister Siim Kiisler (Isamaa) tahab hakata päästeametile tulekustutusvee eest arveid esitama.

Riigikohtunik manitses printereid alles hoidma

15.08.18 ... Riigikohtunik Peeter Jerofejev näeb ohtu, et Eesti täielikult digitaliseerimisega teeme ennast haavatavaks.

Videolugu sellest, kuidas Tartus karsket Eestit edendati

15.08.18 ... 2016. aastal joodi Eestis iga elaniku kohta 8,3 liitrit puhast alkoholi. 1924. aastal oli see näitaja 3,14 liitrit ja samal ajal tarbiti Prantsusmaal 17, Šveitsis 12 , Rootsis 3,03 ning Saksamaal 2,74 liitrit puhast alkoholi inimese kohta.

Kuressaare ei hooli renoveerimise käigus paljastuva munakivitee säilitamisest

14.08.18 ... Juuni alguses tuli Kuressare kesklinna renoveerimise käigus asfaldi alt välja sajanditevanune korralik ja sile munakivisillutis, mis aga vastavalt ehitus-projektile ekskavaatoriga lahti kisti ja minema veeti. Nüüd on tulnud samalaadne munakivikate välja ka Kuressaare peatänaval, kuid ka see kooritakse kokku ja veetakse minema.

PPA teenindusbürood avavad pika ooteaja leevenduseks täiendava teeninduspunkti

14.08.18 ... Tallinna politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenindusbüroodes on endiselt järjekorrad pikad ja venivad lausa tunnini. Augusti lõpus pikendavad Tallinna teenindusbürood lahtiolekuaegu ning sügisest avatakse teeninduspunkt kesklinna politseijaoskonnas.

Vabaerakonna Pärnu piirkonna juht: nõuame Herkeli tagasiastumist

14.08.18 ... Vabaerakonna Pärnu piirkonna juhi Heli Künnapase sõnul ei saa erakond enam sellisel moel jätkata. Kui veel teisipäeva hommikul ta Andres Herkeli taandumist esimehe kohalt ei nõudnud, siis õhtuks oli ta seisukoht muutunud.

Narvas on palju tööd, aga vähe kvalifitseeritud tööjõudu

14.08.18 ... Töötute hulk on hoogsalt vähenenud ka tavaliselt kõrge tööpuudusega Narvas. Samas on Narvas ka palju vabu töökohti, mille kvalifikatsiooninõuded on Narva elanike jaoks liiga kõrged. Jüri Nikolajev.

Ringkonnakohus saadab Savisaare kohtuasja tagasi maakohtusse ning kriminaalmenetlust ei lõpetata

14.08.18 ... Tallinna Ringkonnakohus otsustas, et korruptsioonis süüdistatava Tallinna endise linnapea Edgar Savisaare kohtuasjaga tuleb edasi minna ning kriminaalmenetlust jätkata. Reene Leas.

20 keskkoolilõpetajat lähevad stipendiumi abil välismaa tippülikoolidesse

14.08.18 ... Eesti ettevõtjad, haridusministeerium ja sihtasutus Archimedes tunnustasid noore õpetlase stipendiumiga keskkoolilõpetajaid, kes suunduvad õppima välismaa tippülikoolidesse.

Yana Toom kahtlustuse saanud keskerakondlastest: kahtlustus ei ole süüdistus

14.08.18 ... Keskerakonna juhatus otsustas reedel, et korruptsioonikahtlustuse saanud kaheksa erakonna liiget peavad Narva linnavolikogust lahkuma. Seni pole ükski kahtlustuse saanud linnavolinik nõudmist täitnud ning tõenäoliselt vabatahtlikult keegi volikogust ei lahku, leiab Keskerakonna Narva piirkonna juht Yana Toom, kes peab seda otsust inimlikuks.

Sakkovi sõnul on USA kaitsepoliitika algatused Eesti jaoks olulised

14.08.18 ... President Donald Trumpi allkirja saanud USA kaitsepoliitika seadus (NDAA) sisaldab mitmeid algatusi, mis on olulised Eesti ja kogu regiooni julgeoleku jaoks, ütles Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) direktor Sven Sakkov.

Politsei otsib Aegviidu alevikus 49-aastast meest

14.08.18 ... 10. augusti õhtust alates ei ole lähedastel õnnestunud kontakti saada 49-aastase Dagnariga. Dagnarile kuuluv tumesinist värvi universaalkerega sõiduauto Opel leiti ööl vastu teisipäeva Aegviidu alevikus Telliskivi tänaval metsaraja juurest, mistõttu alustas politsei seal maastikuotsinguid.

NATO küberkaitsekoostöö keskuse senine juht Maigre siirdub küberettevõttesse

14.08.18 ... NATO küberkaitsekoostöö keskuse senine juht Merle Maigre asub septembrist tööle küberlahendusi eksportivas Eesti ettevõttes CybExer Technologies.

USA uus kaitsepoliitika seadus mainib ka eriüksuslaste baasi Eestis

14.08.18 ... USA president Donald Trump allkirjastas esmaspäeval 716 miljardi dollari suuruse kaitsepoliitika seaduse (NDAA), kus on mainitud ka otseselt Eestiga seotud kulutusi.

Kaamera taga: kuidas sünnib ERRi programm teles, raadios ja veebis

14.08.18 ... Kas te teate, kuidas sünnib telesaade? ERRi tele-, raadio- ja veebiajakirjanike jaoks on see nii tavaline, et sageli unustame seda näidata. Parandame nüüd selle vea ja näitame, kuidas ERRi laval toimunu Arvamusfestivalil jõudis ETV, ETV2, ETV+, Vikerraadio, Raadio4 ja ERR.ee eetrisse.  

Tallinnas lasteaeda tunginud mehe surma põhjustas mürgistus

14.08.18 ... Politsei ei algatanud menetlust seoses möödunud nädalal Tallinnas Mardi tänaval surnud Soome kodanikuga, sest kohtuarsti hinnangul jättis ta elu mürgistuse tõttu.

Ringkonnakohus: Savisaare üle peab kohtuprotsess jätkuma

14.08.18 ... Ringkonnakohus tühistas Harju maakohtu varasema määruse lõpetada kriminaalmenetlus korruptsiooni- ja majanduskuritegudes süüdistatud Edgar Savisaare suhtes tema halvast tervisest tulenevatel põhjustel.

Endine õhuväe ülem alustab septembrist tööd küberkaitsekeskuse juhina

14.08.18 ... Alates 1. septembrist alustab NATO küberkaitsekoostöö keskuse juhina tööd endine õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien. Keskuse senine juht Merle Maigre lahkub riigiametist ja jätkab tööd küberlahendusi eksportivas Eesti ettevõttes CybExer Technologies.

"Otse uudistemajast": Toomas Sildam intervjueerib Mihhail Korbi

14.08.18 ... Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb annab kolmapäeval kell 11 intervjuu ERR-i veebisaatele "Otse uudistemajast".

Talvik Vabaerakonnas toimuvast: mina nendega koos ei kandideeri

14.08.18 ... Vabaerakonna endine esimees Artur Talvik ei varja oma pahameelt erakonna uue esimehe Andres Herkeli ja tema meeskonna suhtes ning on üsna kindel, et tema erakonna nimekirjas riigikokku ei kandideeri.

Ülevaade umbrohutõrjevahendi glüfosaat ohtudest koduaednikele

14.08.18 ... 11. augustil tehti teatavaks üks lähiajaloo olulisim kohtuotsus taimemürkide osas: California kohus otsustas, et agrokeemiaettevõte Monsato peab maksma ligi 290 miljonit dollarit kahjutasu, kuna ei hoiatanud umbrohutõrjevahendis Roundup sisalduva glüfosaadi vähki tekitava mõju eest. ERR Novaator uuris, mida glüfosaat inimesega teeb ja mida võiksid seda kasutavad inimesed silmas pidada.

Herkel kirjas erakonnakaaslastele: probleemid on kuhjunud pika aja vältel

14.08.18 ... Vabaerakonna esimees Andres Herkel saatid teisipäeval erakonnakaaslastele kirja, kus teatas, et erakonnal on rahalisi ja muid probleeme, kuid valimisteks on plaanid olemas.

Ilm on lähipäevil jätkuval sajune

14.08.18 ... Sünoptik Taimi Paljak.

Rootsit tabas järjekordne autodesüütamise laine, põles umbes 80 autot

14.08.18 ... Eile õhtul pandi Rootsis Göteborgis ja selle lähistel põlema üle 80-ne auto. Pealtnägijate sõnul tundus tegu olevat organiseeritud tegevusega. Mall Mälberg.

Töökäte nappust tunnistavad kõik sektorid

14.08.18 ... Tööjõus osalemise määr oli selle aasta teises kavartalis ligi 72 protsenti. Vähenenud on tööotsijate arv ja suurenenud tööga hõivatute arv. Töötuid oli teises kvartalis ligi 36 tuhat ja töötuse määr oli 5,1 protsenti, mis on viimase kümne aasta madalaim näitaja. Tööandjate Keskliidu analüütik Raul Aron ütles Indrek Kiislerile, et tööandjad jätkavad töökohtade automatiseerimist ja uute lahenduste otsimist.

Vabaerakonna juhatus Herkeli võimalikku taandumist ei arutanud

14.08.18 ... Vabaerakonna esimees Andres Herkel lubas vastata mitme erakonna liikme pöördumisele, milles tuntakse muret erakonna kehva reitingu, ebaselgete rahaasjade ja valimiskampaania nõrga alguse pärast. Herkeli sõnul eile õhtul toimunud juhatuses ei esitatud talle küsimust, kas ta peaks jätkama erakonna juhina. Herkel toonitas, et Indrek Tarandi võimalik kandideerimine erakonna nimekirjas ja tema saamine Vabaerakonna peaministrikandidaadiks on endiselt lahtine. Herkeli usutles Indrek Kiisler.

Intervjuu: Keskerakonna valimisplatvormi töörühma juht lubaduste hinnast

14.08.18 ... Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas tõi Keskerakonna valimislubadustena välja tõsta esimese ja teise lapse toetus tänaselt 55 eurolt 100 euroni ning pakkuda noortele peredele eluasemelaenule riigi poolset käendust ilma kohustusliku omafinantseeringuta. Keskerakonna valimisplatvormi töörühma juht Tanel Kiik selgitas intervjuus ERR-ile lähemalt nende valimislubadustega seonduvat.

Taastuvenergia koda loodab Rene Tammistile asemiku valida neljapäeval

14.08.18 ... Eesti Taastuvenergia Koda (ETEK) loodab endale uue juhi valida sel neljapäeval, kuid kandidaatide nimesid eelnevalt avaldama ei soostu.

Tallinn pidi Euroopa Komisjonile täpsustama oma plaane linnahalli osas

14.08.18 ... Tallinna Linnahalli AS pole siiani saanud Euroopa Komisjonilt vastust riigiabi loa osas. Luba on vajalik, et riik saaks linnahalli konverentsikeskuseks väljaehitamist rahastada.

Ülevaade: mida on erakonnad seni valijatele lubanud?

14.08.18 ... Erakonnad on viimastel nädalatel andnud järjest esmaseid valimislubadusi. Eksperdid leiavad, et praegu toimub ideede testimine ja ülemäära tõsiselt ei tasu loosungeid veel võtta, lisaks puuduvad seni enamiku plaanide tagant katteallikad. Sellegipoolest koondasime lubadused pidevalt täienevasse nimekirja, et anda ülevaade erakondade senistest fookuspunktidest.

Prokuratuur alustas Moorasti tegevuse uurimiseks kriminaalmenetlust

14.08.18 ... Põhja ringkonnaprokuratuur käivitas kriminaaluurimise Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) haldusteenistuse endise juhi Toivo Moorasti tegevuse uurimiseks, võttes aluseks linnavõimu esitatud kuriteoteate.

Eestis on juhutööliste osakaal üks Euroopa Liidu väiksemaid

14.08.18 ... Kui Euroopa Liidus (EL) tervikuna on ajutise tööajaga töökohtade osatähtsus viimastel aastatel veidi kasvanud, siis Eestis on juhutööliste osakaal liidu üks väiksemaid.

Inimese jõudmine Vaikse ookeani saartele on mõjutanud sealset linnustikku

14.08.18 ... Milline see mõju on olnud ja kuidas suur küttimissurve linnud väiksemaks muudab, selgitab Linnuvaatlejas Tartu Ülikooli linnuökoloog Marko Mägi.

Jõhvi taotleb taas linna staatust

14.08.18 ... Jõhvi uus võimuliit on astumas samme, et Jõhvi saaks haldusüksusena tagasi linna staatuse, mille ta 13 aasta eest toimunud ühinemise käigus kaotas, kirjutab Põhjarannik.

Metsas võib taas lõket teha

14.08.18 ... Päästeamet teatas, et teisipäevast lõppes suure tuleohuga aeg kogu Eesti territooriumil.

Koertega peetav šaakalijaht algab tänavu kuu varem

14.08.18 ... Esmaspäeval keskkonnaministeeriumis kogunenud jahindusnõukogu leidis, et šaakaleid võib edaspidi hakata jahikoeri kasutades küttima kuu aega varem kui seni ehk 1. oktoobrist.

Advokatuur ei pea prokuröride ja kohtunike ühes majas töötamist õigeks

14.08.18 ... Advokatuuri esimehe Hannes Vallikivi sõnul kätkeb riigi võetud suund prokuratuuri ja kohtumajade kokkuehitamisel endas ebavõrdsuse suurendamise riski võistlevas menetluses.

Herkel peab Tarandit erakonna peaministrikandidaadina võimalikuks

13.08.18 ... Esmaspäeva õhtul kogunes erakorraliselt Vabaerakonna juhatus, kus ametlikult kinnitamata andmetel oli teemaks mitmete piirkondade rahulolematus praeguse juhtimisega. Partei juht Andres Herkel ütles, et ta on pingetest teadlik. Enda taandumiseks Herkel põhjust ei näe, ent peab võimalikuks esitada peaministrikandidaadiks Indrek Tarand.

Maailmarekordi omanik Martin Klein oli esimene eestlasest olümpiamedalist

14.08.18 ... 14. juulil 1912. aastal Stockholmis toimunud olümpiamängudel võitis Martin Klein esimese eestlasena Kreeka-Rooma maadluse keskkaalus maailmarekordiga olümpiamedali. 106 aasta tagust erakordset sündmust meenutab Lenno Pärnjõe Tartu Ülikooli ajalooringist.

Purjus veokijuhi rammitud rongi remont läheb maksma üle kahe miljoni euro

13.08.18 ... Harjumaal Kulna raudteeülesõidul tänavu talvel purjus veokijuhi poolt puruks sõidetud Elroni reisirongi remont lähem maksma 2,1 miljonit eurot.

Eesti liiklusest tuleb järjest enam halbu uudiseid

13.08.18 ... Liiklusõnnetustes on tänavu Eestimaa teedel hukkunud juba üle 50 inimese, paljuski aitaks olukorda parandada turvavööde sagedasem kasutamine ja järelevalve.

Herkel: Tarand on mõeldav peaministrikandidaat

13.08.18 ... Vabaerakonna juhid peaks just neil minutitel hakkama arutama taas erakonnas kerkinud sisepingeid. Erakonna juht Andres Herkel ütles, et olukorda ei tasu üle dramatiseerida. Indrek Kiisler küsis Herkelilt, kas ta ikka soovib erakonna juhi kohal jätkata

Geenivaramu projekt edeneb visalt

13.08.18 ... Eesti geenivaramu projekt, mille eesmärgiks on koguda aasta lõpuks 100 000 Eesti elaniku geeniproovid, on edenenud visalt. Kui aasta lõpuni on täna veel pisut üle nelja kuu, on geeniverd loovutanud ainult 30 000 inimest. Tõsi, lõppenud nädalavahetusega see arv siiski tõusis. Margus Muld

Mobiilse andmeside maht on kordades kasvanud

13.08.18 ... Võrreldes möödunud suvega on eestlaste kasutatud mobiilse andmeside maht kasvanud kordades. Muutus on kasulik klientidele, ent operaatorite elu teeb uus korraldus keerulisemaks. Kadri Põlendik.

Reinsalu sõnul on Kunman esitanud valeväiteid

13.08.18 ... Justiiitsminister Urmas Reinsalu kritiseeris teravalt kohtunikuametist lahkunud Leo Kunmani sõnavõttu, väites, et viimane on oma ametikaaslasi häbistanud.

V Mulgi pidu läks planeeritust rohkem maksma

13.08.18 ... Maikuu lõpus toimus Halliste kihelkonnas, Abja-Paluojal, V Mulgi pidu. Tegu oli Eesti vabariigi sajandale sünnipäevale pühendatud ja Mulgimaa traditsioone tutvustava perepeoga. Juuli keskpaigas pöördus Rahandusministeeriumi poole aga Mulgi Kultuuri Instituut, sest pidu on korraldajatele läinud kaks korda kallimaks maksma. Rohkem kui 13 000 euro suurust ülekulu palutakse katta ministeeriumil. Jane Saluorg

Eestlastel on konsulaarabi vaja läinud kõige enam alkoholi ja narkootikumidega seotud murede korral

13.08.18 ... Mall Mälberg küsis välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektorilt Kersti Eesmaalt, kas eestlastel on sel suvel välisriikides konsulaarabi rohkem vaja läinud kui varem või on olnud pigem rahulik suvi

TARTUFFi keskmes on kirjandus

13.08.18 ... Sel nädalal näidatakse Tartus linnarahvale õhtuti armastusfilme, Tänavuse TARTUFFi alateemaks on kirjandus. Karoliina Hussar.

Ravikindlustuseta inimeste arv väheneb aasta-aastalt

13.08.18 ... Kui 2014. aastal oli Eestis ligi 85 000 ravikindlustuseta inimest, siis selle aasta alguseks oli see arv langenud 78 000-ni. Samas ei ole haigekassal andmeid, mis põhjustel need inimesed kindlustuseta on jäänud.

PRAEGU VIKERRAADIOS
suveseiklus

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: