Eesti

Lutsar: me riigiüleseid piiranguid ei poolda

06.08.20 ... Koroonanakkuste järsu kasvu tõttu tuli taas kokku teadusnõukoda, mis viroloogiaprofessori Irja Lutsari juhtimisel annab valitsusele nõu, kuidas haigust ühiskonnas kontrolli all hoida. Irja Lutsar kinnitas ERR-ile, et riigiüleseid piiranguid kaaluma ei hakata.

Häädemeeste leidis abivallavanema konkursiga

06.08.20 ... Häädemeeste abivallavanemana alustas sellest nädalast tööd Siim Suursild.

Kutsekoolide populaarsus on tekitanud konkurentsi sissesaamiseks

06.08.20 ... Huvi kutsehariduse vastu on kasvanud.

Uue ühenderakonna nimeks saab Eesti Tulevikuerakond

06.08.20 ... Elurikkuse Erakonna ja Eesti Vabaerakonna liikmed valisid kolm nädalat kestnud nimeotsingu lõpuks uuele ühenderakonnale nimeks Eesti Tulevikuerakond, lühendiga TULE.

Uuring: koroonaviiruse levimus oli Tallinnas praegu arvatust kümme korda suurem

06.08.20 ... Tartu Ülikooli juhtimisel korraldatud koroonaviiruse antikehade uuringu KoroSero-EST-1 tulemused näitavad, et viiruse levimus oli Tallinnas kümme ning Saaremaal kolm ja pool korda suurem, kui ütleb ninaneeluproovidel põhinev riiklik statistika. Vaid 20 protsendil inimestest, kelle verest leiti koroonaviiruse antikehasid, esines mõni viirusele omane sümptom. Alustatud on juba üle-eestilise antikehade uuringuga KoroSero-EST-2.

Viirus on jõudnud Tartus ka baaridesse Möku ja Shooters

05.08.20 ... Tartus asuv baar Möku teatas sotsiaalmeedias, et üks nende juures 1. augustil viibinud klient on andnud positiivse koroonaproovi. Samuti teatas Tartu baar Shooters, et neil laupäeval tööl olnud turvamees oli nakatunud koroonaviirusesse.

Eestis on Beiruti-suguse plahvatuse oht väga madal

05.08.20 ... Beirutiga võrreldava plahvatuse ohtu peetakse Eestis väga madalaks. Suuremaid ammooniumnitraadi käitlejaid kontrollib päästeamet igal aastal.

Kaitseliidu Pärnumaa malev tähistas 30. taastegutsemisaastat

05.08.20 ... Pärnu kuursaali seinal avati mälestustahvel, sest täpselt 30 aastat tagasi kogunes Pärnu kuursaali kaitseliidu Pärnumaa maleva suurkogu, et taastada Pärnumaal pärast 50-aastast pausi ametlikult kaitseliidu tegevus.

Lõuna-Eesti ralli toimumine on planeeritud täies mahus

05.08.20 ... Praegu ei ole ükski ametkond ralli toimumisele konkreetseid piiranguid seadnud.

Sillamäe sadamas viibival laeval on tuvastatud 11 koroonapositiivset

05.08.20 ... Sillamäe sadamasse esmaspäeval saabunud Norra kaubalava Yara Nauma 21 meeskonnaliikmest avastati koroonaviirus 11-l. Enne seda jõudsid laeval käia Sillamäe sadama töötajad, kuid terviseameti hinnangul ei peaks nakkus väljapoole levima, sest kolle isoleeriti kiiresti.

Kiirus- ja foorikaamerad fikseerisid juulis üle 18 000 rikkumise

05.08.20 ... Eesti teede ääres olevad kiirus- ja foorikaamerad fikseerisid juulis 18 052 rikkumist.

Seeder: Helme püüab Isamaa ideega EKRE valijate tähelepanu

05.08.20 ... Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul püüab rahandusminister Martin Helme (EKRE) Isamaa valimislubadusega EKRE valijate tähelepanu, kui ütleb, et praeguse pensionireformi nurjumise korral on järgmises seaduseelnõus sees teise samba täielik kaotamine.

Politsei pidas kinni mehe tapmises kahtlustatava naise

05.08.20 ... Politsei pidas teisipäeva õhtul kinni 27-aastase naise, keda kahtlustab 29-aastase mehe mõrvas Kohtla-Järvel sel esmaspäeval.

Pooltel Sillamäe sadamasse saabunud kaubalaeva meeskonnaliikmetest tuvastati koroonaviirus.

05.08.20 ... Laev on sadamas karantiinis ja Terviseameti hinnangul ei peaks nakkus väljapoole levima.

Homme on valitsuses terviseameti lisarahastuse küsimus

05.08.20 ... Hinnanguliselt on ametil praegu puudu umbes 20 töötajat.

Mart Helme: see on ilmselgelt EÜS-laste poolt koordineeritud inforünnak

05.08.20 ... Siseminister Mart Helme (EKRE) lükkab tagasi tema kohta tehtud süüdistused 500 000 krooni mittesihipärases kasutamises ning ütleb, et tema isiklikult suursaadikuna töötades rahaasjadega üldse ei tegelenud.

Raudtee elektrifitseeritakse kuni Tartuni 2024.aasta lõpuks

05.08.20 ... Projekt maksab 300 miljonit eurot.

Mikser: EL-il on Hiinaga suheldes väga raske ühtset positsiooni võtta

05.08.20 ... Endine välisminister ja praegune Euroopa Parlamendi liige Sven Mikser (SDE) ütles ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast", et Euroopa Liidu riikidel on Hiinaga suheldes väga raske võtta ühtset ja tugevamat positsiooni, sest paljudel riikidel on Hiinaga kahepoolsed kaubandussuhted.

Terviseamet suurendab koroonaviiruse testimist

05.08.20 ... Seoses koroonaviiruse leviku kasvuga tõstis terviseamet sel nädalal taas oma erameditsiini partnerite abil testimise võimekust.

Vihmasajud on selleks korraks läbi

05.08.20 ... Ja ilm läheb ka soojemaks.

Reidi tee veeuputuse põhjus peitus restkaevudes

05.08.20 ... Reidi teel teisipäeval aset leidnud üleujutused põhjustas restkaevudes kasutusel oleva erilahenduse ummistus.

Kiik: lähinädalad näitavad, kas karmid piirangud tulevad tagasi

05.08.20 ... Sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond) teatas kolmapäeval pressikonverentsil, et lähinädalad saavad otsustavaks, kas Eestis peab taas kasutusele võtma karmimad koroonapiirangud.

80 soomlasega pidu Eestis lõppes kahele peolisele koroonateatega

05.08.20 ... Pärnumaal Nehatus pidas soomlasest peoperemees 83 osalejaga peo, mille kahel osalejal diagnoositi koroona ja nad viibivad hetkel Lääne-Tallinna Keskhaiglas.

Liiklusuuring: 20 aasta pärast tuleb istuda Pirita teel ummikus kaks korda kauem

05.08.20 ... Viimsi ja Pirita elanikkond kasvab hoogsasti, mis toob kaasa täiendava liikluskoormuse eriti just Pirita teele. Hiljuti ilmunud liiklusuuringu kohaselt suureneks 2040. aastaks ajakulu hommikusel tipptunnil 100–165 protsenti, seega muutuvad üha olulisemaks teised liikumisviisid nagu jalgrattaga liikumine või ühistransport.

Ööpäevaga lisandus 22 uut koroonahaiget

05.08.20 ... Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 961 koroonatesti, millest 22 osutus positiivseks. 11 positiivset testi on andnud meremehed, kes tulid Sillamäele Norra lipu all sõitva kaubalaevaga.

Taaskasutuskeskused muutuvad üha populaarsemaks

05.08.20 ... Samas annab välisturistide puudus tunda ka teise ringi poodides.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA otsib uut juhti

05.08.20 ... Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse nõukogu kuulutas kolmapäeval välja konkursi uue juhataja leidmiseks.

Poole aastaga on Eesti kodakondsuse saanud ligi 400 inimest

05.08.20 ... Tänavu on Eesti valitsus poole aasta jooksul andnud Eesti kodakodsuse 391 inimesele, kellest 273 olid varasemalt määratlemata kodakondsusega.

Reitingud: viimastel nädalatel on tõusnud EKRE ja langenud Eesti 200 toetus

05.08.20 ... Erakondade populaarsustabeli kindla liidrina jätkab Reformierakond, ühtlasi on tõusnud ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnna (EKRE) toetus, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti viimatisest küsitlusest.

Töötukassa maksis 256,5 miljonit eurot palgatoetust

04.08.20 ... Pühapäeva seisuga on töötukassa töötasu hüvitist maksnud 17 560 asutuse 137 677 töötajale kogusummas 256,5 miljonit eurot.

Kalamaja legendaarne hulkurkoer võib saada mälestusmärgi

04.08.20 ... Tallinna Kalamaja kandi rahva hulgas on omamaoodi legendiks saanud koer nimega Žorik, kes on vaba hingena elanud tänavaelu. Juba eakas krants elab nüüd hoiukodus, kuid kodanikualgatuse korras on plaanis talle rajada mälestusmärk.

Kõik perearstid kergemate haigusnähtudega koroonatestile ei saada

04.08.20 ... Eestis on koroonaviiruse testimiseks vajalik perearsti saatekiri. Kõik arstid aga kergemate haigusnähtudega patsiente testima ei saada, ehkki testimisjuhend seda ette näeb. Nii jääb neil patsientidel üle minna tasulisse testimisse.

Riigikohtus oli suur pensionireformi arutelu

04.08.20 ... Riigikohtus oli teisipäeval riigikohtu üldkogu suuline istung, kus arutluse all oli president Kersti Kaljulaidi taotlus tunnistada kohustusliku kogumispensioni reform põhiseadusega vastuolus olevaks.

Kagu-Eesti ristimetsad on hävimisohus

04.08.20 ... Kagu-Eesti matusekombestikus olulisel kohal olnud ristimetsad on hävimisohus - 22 ristimetsast on nelja aasta jooksul metsaraie tulemusena alles jäänud kaheksa. Ainulaadse kultuuripärandi säilitamiseks pöörduti taas valitsuse poole.

Pärnumaal maksid inimesed petistele tuhandeid eurosid

04.08.20 ... Pärnumaal oli hiljuti kaks juhtumit, kus internetikuulutusele reageerides tasuta koera saada soovinud inimene maksis mitu tuhat eurot, kuid koera ei saanudki. Politsei soovitab sellistele kuulutustele reageerimata jätta.

Kagu-Eesti ristimetsade päästmiseks pöörduti valitsuse poole

04.08.20 ... Kagu-Eesti matusekombestikus olulisel kohal olnud ristimetsad on hävimisohus.

Rakvere haigla keelab viiruseohu tõttu haigete külastamise

04.08.20 ... Rakvere haigla piirab kasvanud viiruseohu tõttu alates kolmapäevast haigete külastamist. Haigeid ei saa külastada ka Kuressaare haiglas ja hooldekodus.

Eksperdid soovitavad selgeks teha, millised maskid koroonaviiruse vastu aitavad

04.08.20 ... Jätkuvalt tekitab vastakaid arvamusi küsimus, kas maskikandmine peaks koroonaviiruse leviku takistamiseks Eestis olema kohustuslik.

Victoria osariigi võimud tõstsid isolatsioonireeglite rikkujate suhtes trahve

04.08.20 ... Austraalia elanike arvult teine osariik Victoria otsustas teisipäeval, et igaüks, kes rikub koroonaviiruse isolatsioonireegleid, peab maksma varasemast veelgi suuremat trahvi.

Saksamaa poliitikud mõistavad koroonameetmete vastu tehtud meeleavalduse hukka

04.08.20 ... Karmisõnaliselt on protestijate käitumist kritiseerinud nii valitsus, kui ka president Frank-Walter Steinmeier.

Otse kell 11: Kiik ja Härma koroonaviirusesse nakatumise kasvust

04.08.20 ... Sotsiaalminister Tanel Kiik ja terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma annavad kolmapäeval kell 11 ühise pressikonverentsi, kus teemaks on kooronaviirusesse nakatumise kasvutrend.

Hipilaager peab taaskord kolima

04.08.20 ... Praegu Valgamaal paiknevad hipilaagri osalejad kolivad ümber Koiva jõe ääres asuvasse laagripaika.

uus hooaeg
Vaata otse
Kuula otse
head lugemist!
jalgpall

pood.err.ee
jaga seiklusi!
otse uudistemajast
ole targem!
järjejutt
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: