Eesti

Uuring näitas inimeste toetust pensioni teise samba vabatahtlikuks muutmisele

23.08.19 ... Kuigi pensioni teise samba reform on üks suurimaid ja põhimõttelisemaid muudatusi, mida valitsus on ette võtnud, on seni vaid ERR tellinud selle kohta inimeste suhtumist ja käitumist prognoosiva uuringu.

Balti keti aastapäev Riias

23.08.19 ... Täna meenutatakse 80 aasta möödumist Molotov-Ribbentropi pakti sõlmimisest ja 30 aasta möödumist Balti ketist.

Merelt läheneb uus sajuala

23.08.19 ... Silve Grabbi-Kaiv

G7 peateema on kaubandus

23.08.19 ... Nädalavahetusel kogunevad juhtivate tööstusriikide liidrid G7 tippkohtumisele.

Ratas tähistab Läti ja Leedu peaministritega Balti keti aastapäeva Riias

23.08.19 ... Peaminister Jüri Ratas tähistab koos Läti ja Leedu ametikaaslasega Balti keti 30. aastapäeva reedel Riias.

Uuring: eelistatud peaminister on väikese edumaaga Kallase ees Ratas

23.08.19 ... Eesti Päevalehe tellitud avaliku arvamuse uuringust selgub, et suvi pole muutnud valijate kahte lehte jagunevaid eelistusi küsimuses, kes sobiks kõige paremini valitsust juhtima: Keskerakonna esimeest Jüri Ratast toetab 32 ja Reformierakonna juhti Kaja Kallast 30 protsenti.

Galerii: Balti kett 30

23.08.19 ... Reedel möödub 30 aastat Balti ketist ehk Eestis, Lätis ja Leedus toimunud massimeeleavaldusest, kus kaks miljonit inimest seisid 670 kilomeetri pikkuses inimahelas.

Marju Lauristin Balti ketist: armeed meil polnud, aga meil oli usk

23.08.19 ... "Ma mäletan seda tunnet, et ühe käega hoiad sellest lipuvardast kinni, sinimustvalge lehvib sul pea kohal, hirmus tuul puhub, torm ja siis sa ütled, et nüüd koos ütleme vabadus ja siis tuli igalt poolt üle kolme Balti riigi see korraga," meenutas ERR-ile Rahvarinde eestseisuse liige, poliitik ja sotsiaalteadlane Marju Lauristin Balti keti algust.

Heinz Valk: algselt oli mõte piirata inimketiga nõukogude sõjaväebaasid

23.08.19 ... "Algselt oli ka mõte, et piirame inimketiga ümber nõukogude sõjaväebaasid, aga siis leidsid mõned, et see on natukene ohtlik mäng," sõnas ERR-ile antud Balti keti meenutuses Rahvarinde asutaja Heinz Valk.

Aaviksoo: komisjon selgitab Nurkse instituudi rahakasutuses välja tõe

22.08.19 ... Tallinna tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo rääkis, et Ragnar Nurkse instituudi raha kasutuse küsimustes selgitab tõe välja spetsiaalselt kokku kutsutud komisjon.

Konverents: Balti kett jääb kogu maailmas ainulaadseks

22.08.19 ... See, kuidas eestlased, lätlased ja leedulased moodustasid kolme aastakümne eest oma vabaduse nõudmiseks Balti keti, jääb kogu maailmas ainulaadseks nii poliitiliselt kui ka korralduslikult, kinnitati rahvusvahelisel konverentsil Riias. Nüüd on maailm muutunud ja Läti presidendi Egils Levitsi hinnangul on järjest enam neid probleeme, mida ükski riik eraldi ei suuda lahendada.

Reformierakond nimetab Ratase umbusaldamise avalduses seda käiku möödapääsmatuks

22.08.19 ... Reformierakond kavatseb tuleval esmaspäeval riigikogus peaminister Jüri Ratasele umbusaldust avaldada ning nimetab avalduse tekstis, millele allkirju kogub, praegust valitsust Eesti mainet kahjustavaks, ühiskonna sidusust lõhkuvaks ja tuleviku arvelt kulutajaks.

Eluaegne vang jääb karistust edasi kandma

22.08.19 ... Kahe mõrva ning muude raskete kuritegude eest eluaegse vangistuse saanud Oleg Pjatnitski jääb edasi karistust kandma, sest riigikohus ei võtnud tema enne tähtaega vabastamata jätmisele esitatud kaebust arutusele.

Endla uus hooaeg toob koostöö Kinoteatriga

22.08.19 ... Endla teatril algab 109.

Jõhvi opositsiooni umbusaldusavaldus kukkus taas läbi

22.08.19 ... Jõhvis on vähem kui aasta jooksul püütud kolm korda võimu vahetada.

Lääneranna volikogu lükkas Lihula samba koopiat puudutava otsuse edasi

22.08.19 ... Mittetulundusühing Eesti Leegioni Sõprade Klubi küsis Lääneranna vallavolikogult luba püstitada Lihula kalmistule koopia sealt 2004.

Reinsalu Gröönimaa ostusoovist: Taani riigil on õigus oma otsustele

22.08.19 ... Välisminister Urmas Reinsalu loodab, et USA ja Taani vahelised suhted paranevad ning kinnitab, et demokraatlikud riigid on rahvusvahelistes suhetes võrdsed.

Lääneranna vallavolikogu jättis Lihula samba osas otsuse tegemata

22.08.19 ... Lihula samba koopia püstitamist arutanud Lääneranna vallavolikogu ei võtnud neljapäeval mälestuskivi osas otsust vastu, vaid moodustas komisjoni, kes valmistab ette septembris hääletusele mineva eelnõu.

Jõhvis võimupöörde algatanud Repinski astus ise kõrvale

22.08.19 ... Põhjaranniku teatel ärgitas Jõhvi vallavanema ametist riigikogusse siirdunud Martin Repinski opositsiooni oma erakonnakaaslastest Jõhvi vallavalitsuse ja volikogu juhte ametist tagandama ja pakkus välja ka uue vallavanema, ent tõmbus otsustaval hetkel ise ootamatult sellest ettevõtmisest tagasi. Umbusaldamine aga ei läinud läbi.

Tallinn avab Jõe ja Lootsi ristmiku liiklusele kooliaasta avanädalal

22.08.19 ... Tallinnas alates juuni algusest remondis olnud Ahtri ja Jõe tänava ristmikul avatakse Jõe ja Lootsi tänav uuesti liiklusele kooliaasta esimesel nädalal. Russalka ristmikul avatakse samal nädalal sadamast väljasõit Reidi tee kaudu.

Tallinna linnavalitsuse kommunikatsioonijuhina asus tööle Kirsti Ruul

22.08.19 ... Tänasest asus Tallinna kommunikatsioonijuhina tööle senine politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonijuht Kirsti Ruul, kelle ülesanne on Tallinna meediakanalite ja pressiteenistuse töö koordineerimine.

Reinsalu: Eesti loodab Taani-USA suhete paranemisele

22.08.19 ... Taani ja USA suhted on teravnenud seoses president Donald Trumpi solvumise ja Taani riigivisiidi tühistamisega.

Tartu Kutsehariduskeskust hakkab juhtima Raini Jõks

22.08.19 ... Tartu Kutsehariduskeskuse direktorina alustas tööd Raini Jõks.

TTÜ hakkab uurima projektiraha võimalikku kuritarvitamist

22.08.19 ... Tänane Postimees kirjeldab skeemi, mille järgi on Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse instituudis teadusprojekti toetusrahaga vääralt ümber käidud.

Linnapood veel hingitseb, kuid kinni ei lähe

22.08.19 ... 2014. aastal avatud linnapoe ehk lipo käive ja külastajate arv on paaril viimasel aastal märkimisväärselt langenud. Mullu väiksemale pinnale kolinud kauplust toetab Tallinna linn tänavu veel 140 000 euroga, kuid mis saab järgmisel aastal, pole veel selge.

Asekantsler: nahaalset võltsimist teadussüsteemis palju ei ole

22.08.19 ... Haridus- ja teadusministeeriumi teadusala asekantsler Indrek Reimand ütles Vikerraadio saates "Uudis +" Ragnar Nurkse instituudi rahastamisjuhtumit kommenteerides, et kui esitatud väited tõele vastavad, on tegemist mastaapse nahaalse võltsimisega, mida teadussüsteemis palju ei ole.

Helme: juulist 2020 saab hakata esitama avaldusi teisest sambast lahkumiseks

22.08.19 ... Rahandusministri Martin Helme sõnul soovitakse pensioni teise samba reformi eelnõu käesoleva aasta lõpuks riigikogus vastu võtta ning kehtima hakkaks see järgmise aasta alguses. Tuleva aasta juulist saavad soovijad hakata esitama avaldusi teisest sambast lahkumiseks, esimesed väljamaksed sambast tehakse 2021. aasta alguses.

Põlva uue vallamaja ehitus küsimärgi all

22.08.19 ... Kaheksa Põlva vallavolikogu liiget soovivad vallakodanike arvamust, kas Põlva uue vallamaja ehitamine on kogukonna jaoks vajalik.

Riik otsib teadlaste abiga võimalusi elukohaandmete täpsustamiseks

22.08.19 ... Riik on andnud Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlastele ülesandeks selgitada, kuidas lahendada probleeme, mis tulenevad riiklikes registrites leiduvate elukohaandmete ebatäpsusest. Riik vajab täpseid andmeid selleks, et kujundada paremini avalikke teenuseid.

Lähipäevade ilm on taas vihmane

22.08.19 ... Taimi Paljak

Siseminister ja PPA juht kinnitasid, et jätkavad koostööd

22.08.19 ... Täna esimest korda pärast vallandamiskatset kohtunud politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ning siseminister Mart Helme kinnitasid, et tõmbasid tülile joone alla.

Biolisandiga kütus kahjustab ka kalalaevu

22.08.19 ... Biolisandiga kütus tekitab probleeme ka kalalaevadele: mootorid hakkavad tõrkuma, kütusefiltrid ummistuvad ja kütus ladestub.

Otse kell 12 valitsuse pressikonverents: Ratas, Helme, Reinsalu ja Kiik

22.08.19 ... Valitsuse pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme, välisminister Urmas Reinsalu ning sotsiaalminister Tanel Kiik.

Tehnikaülikool selgitab euroraha kasutamist pressikonverentsil

22.08.19 ... Tallinna tehnikaülikool selgitab kell 12 algaval pressikonverentsil Postimehes on avaldatud süüdistusi Ragnar Nurkse instituudis läbi viidud projektide kulude arvestuse kohta.

Kas tahad teada, mida sa embrüona oma emale ütlesid?

22.08.19 ... Me kõik oleme pidanud suvisel ajal taluma tüütuid sääski ja mõelnud, milline nuhtlus see putukas küll on. Aga kui paljud meist teavad, et meil on sääsega midagi ühist? Nimelt oleme kõik teatud ajal oma elust olnud "parasiidid" ja sõltunud oma kehaliste vajaduste rahuldamisel täielikult kellestki teisest. Nii kirjeldab Tartu Ülikooli kliinilise genoomika ja personaalmeditsiini professor Alireza Fazeli ligikaudu üheksat kuud, mille veedame oma ema üsas.

Itaalia president otsib uut valitsusliitu

22.08.19 ... Itaalia president Sergio Mattarella alustab täna hommikul kõnelusi poliitiliste parteide juhtidega, et leida need erakonnad, kes suudaksid luua valitsuskoalitsiooni.

Täna on ilus ilm

22.08.19 ... Taimi Paljak

Helme ja Vaher kinnitasid koostöö jätkumist

22.08.19 ... Siseminister Mart Helme ütles, et kohtus neljapäeva hommikul politseijuhi Elmar Vaheriga ja nad tõmbasid omavahelisele tülile joone alla. Elmar Vaher kinnitas, et jätkatakse eesmärgipõhise koostööga.

Lääneranna vallavolikogu arutab Lihula samba koopia püstitamist

22.08.19 ... Mittetulundusühing Eesti Leegioni Sõprade Klubi soovib Lääneranna vallavolikogult luba püsitada Lihula kalmistule koopia natsi-saksa sõjavormis mehest, mis peaks kujutama eesti sõdurit.

Detailplaneering lubab Endla tänava sotsiaalkindlustusameti hoone lammutada

22.08.19 ... Tallinna kesklinnas Endla tänav 8 asuva endise maksuameti hoone, kus praegu tegutseb sotsiaalkindlustusamet, võib suvel vastu võetud detailplaneeringu kohaselt lammutada ja selle asemele seitsmekorruse hoone ehitada. Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) kinnitusel ei kavatse nad aga hoonet praegu lammutada ja planeering koostati tulevikuperspektiivi silmas pidades.

Lääneranna vallavolikogu hakkab arutama Lihula samba küsimust

22.08.19 ... Lääneranna vallavolikogu hakkab neljapäeval arutama 2004. aastal Juhan Partsi valitsuse poolt eemaldada lastud Lihula samba koopia püstitamise küsimust.

Simson: Michal võiks tahta teha valitsust EKRE-ga

22.08.19 ... Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson ei arva, et praegu võimul olev valitsus lõpetab oma tegevuse EKRE pärast. Küll aga võib Simsoni hinnangul hakata Reformierakond tegema lähenemiskatseid EKRE-le.

Ajaleht: TTÜ-s peteti süsteemselt välja euroraha

22.08.19 ... Postimehe andmetel esitasid Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi teadlased Euroopa Komisjonile valeandmeid, millega paisutati TTÜ töökoormus kunstlikult suureks ning raha kanti töötasudeks inimestele, kes projektis ei osalenud.

Keskkonnaamet ootab teavet looduslikku tasakaalu ohustava võõrliigi kohta

21.08.19 ... Keskkonnamet ootab teavet looduslikku tasakaalu ohustava võõrliigi - vereva lemmaltsa - leviku kohta Eestis. Kogu Euroopas hävitamisele kuuluv verev lemmalts ohustab meie looduse mitmekesisust ja seeläbi ka haruldasi liike.

Pärnu linnaga liitumist taotlenud Sauga külad jäävad Tori valla koosseisu

21.08.19 ... Tori vallavolikogus ei läinud läbi eelnõu, millega taheti muuta aastate tagust nelja omavalitsuse ühinemislepingut. See andnuks endise Sauga valla küladele võimaluse Pärnuga liituda, mis haldusreformi ajal kujunes tõsiseks probleemiks.
PRAEGU VIKERRAADIOS
pidu "minu arm"
suveseiklus
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: