Eesti

Tervisekaitseametniku sõnul hakkavad inimesed MMS-i kahjulikkust mõistma

18.10.18 ... Terviseameti hinnangul on inimeste teadlikkus mürgise kloorilahuse MMS-i osas hakanud tõusma ja selle tarvitamine peaks hakkama vähenema.

Swedbanki sularahaautomaat Räpinas sai liialt kõrgele pandud

18.10.18 ... Swedbank paigaldas Räpinas sularahaautomaadi nii kõrgele, et ka pikemat kasvu inimestel tuleb raha kättesaamiseks kikivarvukile tõusta.

Sügistormid on jätnud märgi Pärnu lahe kallastele

18.10.18 ... Sügistormid on oma märgi jätnud Pärnu lahe kallastele. Kõige rohkem on saanud kannatada Reiu lähedane rannaala - laugest kaldast on saanud liivakivine astang.

Küsitlus: Keskerakond ja Reformierakond kasvatasid edumaad

18.10.18 ... Oktoobris kasvas enim toetus Keskerakonnale ja Reformierakonnale, selgus rahvusringhäälingu tellitud Turu-uuringute aktsiaseltsi küsitlusest. Jätkab Margitta Otsmaa.

Tallink tellib Soome laevatehaselt uue reisilaeva

18.10.18 ... Laevandusfirma Tallink tellib Tallinna-Helsingi liini jaoks uue reisilaeva. Laeva ehitamine Soomes Rauma laevatehases läheb maksma umbes 250 miljonit eurot. Laev peaks valmima 2021. aasta lõpuks. Jätkab Margitta Otsmaa.

Läänemaa elanikud kardavad postipunktide sulgemist

18.10.18 ... Eesti Post ehk Omniva on sulgenud viimase kolme aasta jooksul 80 postkontorit, kuid avanud samal ajal 42 uut postipunkti ja selle aasta lõpuks ka 150 uut pakiautomaati. Läänemaal kardetakse aga, et mitut hiljuti loodud postipunkti ootab sulgemine ja pakiautomaadid ei kompenseeri maapiirkondades postiasutusi.

Solarise keskusest evakueeriti kõik inimesed

18.10.18 ... Tallinna kesklinnas asuvast Solarise keskusest evakueeriti kõik inimesed.

Kõlvart lõi liputüli lahendamiseks ekspertrühma

18.10.18 ... Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart kutsus kokku ekspertide töörühma, et lahendada volikogu saali suure Eesti lipu paigutamise teemal puhkenud vaidlus.

Kaul Nurm saab valimisteni Vabaerakonna juhina ligi 2000 eurot palka

18.10.18 ... Vabaerakonna esimees Kaul Nurm saab kuni 4. märtsini parteijuhi töö eest 1900 eurot palka.

Eesti 200 esimeheks pürgiv Kristina Kallas välistas koostöö EKRE-ga

18.10.18 ... Eesti 200 algataja Kristina Kallas ütles, et kandideerib 3. novembril toimuval Eesti 200 kongressil loodava erakonna esimeheks.

Kaitseväe Raadilt ärakolimine sai RMK nõudmiste tõttu tagasilöögi

18.10.18 ... Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) tõmbas hoogu maha plaanilt kolida kaitsevägi Tartu kesklinnast eemale. Nimelt usub RMK, et endises Tähtvere vallas kaitseväele väljavalitud maatükile peaks jääma lõkkeplats ja matkarajad.

Tarand: riigikokku minek on mulle esmajärgulise tähtsusega

18.10.18 ... Sotsiaaldemokraatide nimekirjas Pärnu esinumbrina riigikokku kandideeriv Indrek Tarand ütles ERR-ile antud intervjuus, et kuigi teda huvitab ka Euroopa Komisjoni voliniku amet, on riigikokku minek tema jaoks esmajärgulise tähtsusega.

Kohus ei vabastanud Oleg Martovoid vahi alt

18.10.18 ... Harju maakohus ei vabastanud Eesti kuritegelikus ilmas tuntud Oleg Martovoid vahi alt.

Vanemuise teater otsib uut juhti

18.10.18 ... Vanemuise teater otsib senise teatrijuhi lepingu lõppemise tõttu endale uut juhti, seni seda ametit pidanud Toomas Peterson enam kandideerida ei kavatse.

Hoiatav video: pargitud kaubik väikeste lastega hakkas ilma juhita liikuma

18.10.18 ... Tallinna vanalinnas võinuks teisipäeval juhtuda tõsiste tagajärgedega õnnetus, kui tänava äärde pargitud kaubik, kus oli sees vaid kaks last, äkitsi liikuma hakkas. Politseiniku ja sündmuspaigal viibinud inimeste abiga saadi auto pidama.

Tallinnas kohtuvad Euroopa kõrgemate halduskohtute esimehed ja liikmed

18.10.18 ... Neljapäeval ja reedel toimub Tallinnas Euroopa kõrgemate halduskohtute ümarlaud, mille keskseks teemaks on õiglane kohtumenetlus, kohtumisest võtavad osa 25 Euroopa riigi kohtunikud.

Kohus mõistis solvajat pussitanud mehele osaliselt reaalse vangistuse

18.10.18 ... Harju maakohus mõistis neljapäeval osaliselt reaalse vanglakaristuse mehele, kes pussitas kuus korda teda solvanud joomakaaslast.

Ekspertiis: laste surma Kakumäel põhjustas vingugaasi mürgitus

18.10.18 ... Tallinnas Kakumäel ühe pere kolme lapse elu nõudnud juhtumi ekspertiis kinnitas, et laste surmapõhjuseks oli vingugaasi mürgitus.

Keskerakonna toetus vene valijate seas pööras taas kasvule

18.10.18 ... Kui septembris langes Keskerakonna toetus venekeelsete valijate seas viimaste aastate madalaimale tasemele ehk 65 protsendile, siis oktoobris tõusis see tagasi 74 protsendile. Toetus taastus ka Ida-Virumaal.

Kivirähk: Eesti 200 hüpoteetiline toetus on üheksa protsenti

18.10.18 ... Kuigi uusi parteisid erakondade toetusküsitluses polnud, arvutas sotsioloog Juhan Kivirähk välja, et Eesti 200 toetus oleks valimistel osaledes üheksa ja Elurikkuse Erakonnal üks protsent. Kõige enam rööviks Eesti 200 toetust Reformierakonnalt, aga ka sotsiaaldemokraatidelt ja Keskerakonnalt. Viimane on samas tagasi võitnud vahepeal kaotatud vene valijate toetuse.

Kuperjanovlased võtsid roomiksõiduki ajateenijate väljaõppesse

18.10.18 ... Kuperjanovi jalaväepataljon katsetab ajateenijate väljaõppes mehitamata roomiksõidukit, mis on esimese kord, kui seade on süsteemselt kaasatud kaitseväe üksuse taktikalisse väljaõppesse.

Valimisaktiivsus võib tulla 60 protsendi kanti

18.10.18 ... Valimisaktiivsus 3. märtsil toimuvatel riigikogu valimistel võib tulla veidi üle 60 protsendi, mis oleks sama tase, mis kolmedel viimastel valmistel.

Valitsus katab e-residendi isikutunnistuste väljastamise suure kulu reservist

18.10.18 ... Rahandusministeerium esitas valitsuse istungile eelnõu, millega soovib valitsuse reservist eraldada üle 770 000 euro välisministeeriumile, et katta e-residendi isikutunnistuse väljastamise kulud.

Veeteede amet võtab hooajalised ujuvmärgid veest välja

18.10.18 ... Tänavune sisevete navigatsioonihooaeg on lõppenud ning veeteede amet alustas siseveekogude hooajaliste ujuvmärkide väljavõtmist.

Jüri Ratas tegi Bill Gatesist e-residendi

18.10.18 ... Brüsselis viibiv peaminister Jüri Ratas arutas neljapäeva hommikul Microsofti asutaja ja filantroop Bill Gatesiga, kuidas teadus- ja arendustegevuse kaudu toetada Aafrikat. Lisaks andis Ratas Gatesile üle e-residendi digitaalse isikutunnistuse.

Valitsuse pressikonverents 18. oktoobril

18.10.18 ... Valitsuse iganeljapäevasel istungijärgsel pressikonverentsil kommenteerisid valitsuse otsuseid peaministrit asendav kultuuriminister Indrek Saar, maaeluminister Tarmo Tamm ning rahandusminister Toomas Tõniste.

Kohus mõistis firmajuhile tööõnnetuse eest tingimisi vangistuse

18.10.18 ... Pärnu maakohus tegi firmajuhi töömehega juhtunud tööõnnetuses vastutavaks ning karistas teda tingimisi vangistusega.

Otse kell 11: parteide värskeid reitinguid kommenteerivad Kivirähk, Samost, Kook

18.10.18 ... Portaalis ERR.ee kell 11 algavas veebisaates kommenteerivad värskeid erakondade toetuse uuringu tulemusi sotsioloog Juhan Kivirähk ning ajakirjanikud Urmet Kook ja Anvar Samost.

Riigieelarve vastuvõtmist lubab aknaalustest praegu toetada vaid Palo

18.10.18 ... Riigikogu fraktsioonitutest saadikutest ehk n-ö aknaalustest lubab hetkel riigieelarve seaduse vastuvõtmise poolt hääletada vaid Urve Palo.

Euroopa Liit otsustas novembriks kavandatud Brexiti-ülemkogu ära jätta

18.10.18 ... Euroopa Liidu liikmesriikide valitsusjuhid otsustasid ära jätta erakorralise Brexiti teemalise ülemkogu novembris, sest läbirääkimised pole piisavalt edenenud. Sellegipoolest loodab Euroopa Liit kokkuleppele jõuda ja valitsusjuhid on valmis kogunema, kui selleks vajadus tekib. Brüsselist jätkab Epp Ehand.

Pilvisus tiheneb, Loode-Eestisse jõuab vihmasadu

18.10.18 ... Ilmast räägib sünoptik Ülle Jõemaa.

Tallink ostab 250 miljoniga uue süstiklaeva

18.10.18 ... Laevafirma Tallink Grupp teatas, et sõlmis kokkuleppe Rauma Marine Constructionsiga uue shuttle-laeva ehituseks.

Uuring: Keskerakond ja Reformierakond suurendasid edu

18.10.18 ... Oktoobris kasvas enim toetus valimisvõidu nimel konkureerivatele Keskerakonnale ja Reformierakonnale, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest küsitlusest.

Otse kl 16: ülevaade suurt suremust põhjustavast lihasööjabakterist

18.10.18 ... Lihasööjabakterist räägib Tartu Ülikooli kirurgia professoriks valitud Urmas Lepner. Avalik inauguratsiooniloeng, millest ERR otseülekannet näitab, toimub täna kell 16.15 ülikooli muuseumi valges saalis.

Facebook sulges huuletubakaga äritsenud grupid

18.10.18 ... Sotsiaalvõrgustik Facebook sulges maksu- ja tolliameti (MTA) palvel mitu gruppi, kus tuhanded eestlased ebaseaduslikult huuletubakat müüsid ja ostsid.

Üllar Saaremäe liitus Isamaaga

18.10.18 ... Vabakutselise näitlejana töötav Üllar Saaremäe liitus Isamaa erakonnaga.

Eesti kinnipeetavate alaealiste arv on väiksem kui kunagi varem

18.10.18 ... Sel nädalal sai Eesti vanglateenistus avalikult välja käia arvu, milleni jõudmist ei uskunud paarkümmend aastat tagasi keegi - esimest korda langes alaealiste kinnipeetavate arv alla 10 ning 10 aastaga on kolm korda vähenenud ka alaealiste kuritegevus.

Perling: küberriigiprokurör viib kokku digi- ja reaalse maailma

18.10.18 ... Riigi peaprokurör Lavly Perling ütles küberriigiprokuröri koha loomise kohta, et tema ülesandeks on digimaailma ja reaalse maailma kokkuviimine.

Reformierakonnaga liitub Urmas Siigur

18.10.18 ... 16 aastat Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimees olnud Urmas Siigur liitub Reformierakonnaga ja kandideerib riigikogu valimistel Tartus.

Liikluses sai kolm inimest viga, üks hukkus

18.10.18 ... Kolmapäeval juhtus üle Eesti kolm raskemat liiklusõnnetust, milles sai kolm inimest viga ja üks hukkus.

Ühing: kooliraamatukogude sulgemisest võib kujuneda suur mure

18.10.18 ... Hiljutised uudised Pelgulinna gümnaasiumi raamatukogu nutiklassiks muutmisest ja Haapsalu uuest raamatukoguta koolihoonest on küll erandlikud, kuid sellest võib kujuneda suurem mure, ütles Eesti raamatukoguhoidjate ühingu kooliraamatukogude sektsiooni juht Kadri Haavandi. Haridusministeeriumi hinnangul peab kool laste lugemishuvi arendamise eest hoolitsema ja seaduse täitmise eest vastutab omavalitsus.

Päästeameti juht kaaluks riigi poolt tasuta vingugaasiandurite jagamist

17.10.18 ... Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul võiks riik rahaliste võimaluste korral paigaldada vaesemate inimeste elamutesse tasuta vinguandureid.

"Pealtnägija" uuris, kuidas eestlane Volvo tulevikuautosid mugavuspaleeks muudab

17.10.18 ... Moodsate autode navigatsiooni-, muusika- ja muud mugavusseadmed on tihti keerulised nagu IQ-test. Oma panuse olukorra parandamisse annab 37-aastane Rootsis elav Kaspar Raats, kes on teadaolevalt esimene autode kasutajakogemuse erialal doktorikraadi omandav eestlane.

"Pealtnägija": relvaloa saab Eestis liiga lihtsalt

17.10.18 ... Kas Eestis võib ametliku relvaloa saada narkomaan või skiosfreenik? Vastus on - jah!

"Ringvaade" uuris, millest koosneb kaupluses piima- ja viinahind

17.10.18 ... Kolmapäevane "Ringvaade" uuris, millest koosneb kauplustes piima- ja viinahind.

Selge sõnumi auhinna said teiste seas Vikerraadio "Teadusuudis" ja Tänaku kaardilugeja

17.10.18 ... 2018. aasta selge sõnumi auhinna saavad Vikerraadio hommikuprogrammi "Vikerhommik" rubriik "Teadusuudis", Eesti Ekspressi karikatuurirubriik "Ernitsa maailm", digiuudiste veebileht geenius.ee ja riigikontrolli tegevus. Eriauhinna pälvisid Risti koguduse õpetaja Annika Laats ja Ott Tänaku kaardilugeja Martin Järveoja.

Tulirelvaõigus on igal viiendal abipolitseinikul, alarmsõiduluba igal kaheksandal

17.10.18 ... Teisipäeva keskpäeval sattus abipolitseiniku juhitud politseibuss Tallinnas alarmsõidul õnnetusse, millega kaasnes viis vigastatut ja mis pani küsima, kui suurt rolli abipolitseinikud üldse politseitöös kannavad.

Arvo Pärdist valmis koomiks

17.10.18 ... Erle Loonurm.

Poliitikute hinnangul võtab riigikogu eelarve vastu hoolimata vähemusvalitsusest

17.10.18 ... Riigikogus läbis esimese lugemise 2019. aasta riigieelarve, mille kulude maht on kokku 11,3 miljardit ja tulude maht 11,06 miljardit eurot. Poliitikute hinnangul võtab riigikogu eelarve vastu hoolimata sellest, et võimul on vähemusvalitsus. Kolmapäeval läbis eelarve esimese lugemise.

Endine sotsiaaldemokraat Ardo Ojasalu esindab ERJK-s nüüd EKRE-t

17.10.18 ... Endine Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni esimees, sotsidest hiljaaegu välja astunud Ardo Ojasalu esindab nüüd komisjonis asendusliikmena EKRE-t.

err.ee otseülekanded
NELJAPÄEVAL KELL 17 |

Silver Anniko "Rusikate" esitlus

PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
kell 14.05 ja 21.05 vikerraadios
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: