Eesti

Tartu mänguasjamuuseum lõi fännide rõõmuks üheks nädalavahetuseks legomaailma

17.11.18 ... Legohuvilised kogunesid Tartu mänguasjamuuseumisse, kus sai näha legokarusselle, sõitvaid legoronge ja muid põnevaid legoehitisi. Legopäevadel selgus, et legoklotsid on palju rohkemat kui lihtsalt mänguasjad.

Ajaloohuvilised mängisid Narvas läbi Põhjasõja avalahingu

17.11.18 ... Narvas meenutati ajaloofestivaliga Põhjasõja avalahingut, milles Rootsi kuninga Karl XII armee võitis Narvat piiranud Vene tsaari Peeter I väge.

Rõuge kool katsetab mahetoidule üleminekut

17.11.18 ... Võrumaal asuvas Rõuge koolis tahetakse hakata lastele pakkuma osaliselt mahedast toorainest valmistatud toitu. Eesmärk on keeruline, kuna tooraine on kallis ning seda ei saa tellida ühest kohast. Vaatamata sellele tahetakse Rõuges järele proovida, kas neid probleeme on võimalik seljatada ning lastele ikkagi puhast toitu pakkuda.

Enneaegsete laste vanemad saavad järjest enam saatusekaaslastelt nõu

17.11.18 ... Ida-Tallinna keskhaiglas tähistati rahvusvahelist enneaegse sünni päeva, mille seekordseks eesmärgiks on tõsta esile perekonna ja haigla koostöö olulisust enneaegse lapse sünni juures. Kohale tulid paljud pered koos enneaegsete beebidega, et jagada oma kogemusi.

Opositsioonierakondade prognoos: varsti saame vähemusvalitsuse

17.11.18 ... Riigikogu opositsioonierakonnad prognoosivad, et kolmikliit laguneb ja suure tõenäosusega saab Eesti vähemusvalitsuse, kuna keegi ei soovi kolm kuud enne valimisi opositsioonist lahkuda. Vähemusvalitsus looks olukorra, kus opositsiooni parandusettepanekute kinnitamiseks on märksa suuremad võimalused kui praegu.

Viimane Liibanonis teeninud Eesti jalaväerühm naasis kodumaale

17.11.18 ... Tallinnasse saabus laupäeval viimane ÜRO Liibanoni rahuvalvemissioonil UNIFIL teeninud Eesti kaitseväe jalaväerühm, millega lõppesid 2015. mais alanud Eesti jalaväerühma rotatsioonid Lõuna-Liibanoni.

Raplas avatakse uus keskväljak

17.11.18 ... Raplas avatakse laupäeval kell 16 uus keskväljak, mille rajamise plaani on peetud juba alates 2002. aastast.

"Rahva teenrid" valitsuskriisist: lapsikus valitsuse tasandile ei sobi

17.11.18 ... ÜRO ränderaamistikust tõukuvalt puhkenud valitsuskriis on laste mäng valitsuse tasandil, selline lapsikus on aga sobimatu ning valitsus on end diskrediteerinud, leiti Vikerraadio saates "Rahva teenrid".

Toom ja Tarand kritiseerivad Ansipit Ratase valitsuse ründamise eest

17.11.18 ... Mitmed Eestist valitud Euroopa parlamendi saadikud kritiseerivad Euroopa komisjoni volinik Andrus Ansipit, kuna ta on viimastel kuudel asunud ründama Jüri Ratase valitsust ja selle aktsiisipoliitikat. Indrek Tarandi sõnul on võimalik algatada ka volinike eetikakoodeksi muudatus.

Kaksikute sünnitoetus tõuseb Tallinnas tuhande euroni

17.11.18 ... Kui seni oli kaksikute sünnitoetus Tallinnas 320 eurot, siis tulevast aastast tõuseb see 500 euroni ühe lapse kohta, näeb ette Tallinna 2019. aasta eelarve eelnõu.

Kehv ilm seiskas laevaliikluse Prangli liinil

17.11.18 ... Tugev tuul seiskas laupäeval laevaliikluse mandri ja Prangli vahel.

Röövkala püüdmise maailmameistrid küsivad riigilt 15 000 eurot

17.11.18 ... Eesti spinninguspordi liidu liikmed osalesid tänavu oktoobris Inglismaal paadist röövkala püüdmise maailmameistrivõistlustel ja tulid maailmameistriks. Seetõttu pöördus liit kultuuriministeeriumi poole taotlusega saada 15 000 eurot koondise kulutuste kompenseerimiseks.

Eesti koht ÜRO Julgeolekunõukogus on löögi all

17.11.18 ... Kriitikute hinnangul võib Eesti kirjutada tõenäoliselt korstnasse hulga oma heast mainest ja miljon eurot, mille eest poliitikud eesotsas presidendiga on teinud laias maailmas kampaaniat, et Eesti pääseks ÜRO julgeolekunõukogu ajutise liikme kohale.

Ossinovski jäi endale kindlaks: SDE koos Isamaaga valitsusse ei jää

16.11.18 ... Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski sõnul tuleb Keskerakonnal otsustada, kellega koos kuni kevadiste riigikogu valimisteni koalitsioonis olla.

Peaminister Ratas üritab Isamaad ja sotsiaaldemokraate lepitada

16.11.18 ... Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas soovib, et Isamaa ja sotsiaaldemokraatide (SDE) võimuliit jätkab ja ta töötab selle nimel, et see püsima jääks.

Jüri Luik asus erakonnakaaslast Urmas Reinsalu kaitsma

16.11.18 ... Erakonda Isamaa kuuluv kaitseminister Jüri Luik tegi reedel avalduse, kus teatas, et ÜRO ränderaamistiku teemal sõna võtnud erakonnakaaslasest justiitsminister Urmas Reinsalu tõstatas olulised küsimused ning tema tagasiastumise nõudmine sotsiaaldemokraatide pool on põhjendamatu.

Eestisse tuleb Belgia soomusmanööverüksus

16.11.18 ... Järgmise aasta alguses alustab Eestis teenistust ligi 200 Belgia kaitseväelasest koosnev soomusmanööverüksus, et osaleda Tapal paikneva NATO lahingugrupi tegevuses.

Galerii: kaitseväe juhatajate portreed leidsid koha eraldi saalis

16.11.18 ... Kaitseväe loomise 100. aastapäeval avati reedel kaitseväe peastaabis kaitseväe juhatajatele pühendatud saal, mille seintel ripuvad kunstnik Aapo Pukki maalitud portreed endistest Eesti kaitseväe juhatajatest.

EKRE algatab Mikseri umbusaldamise

16.11.18 ... Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) leiab, et välisminister Sven Mikser (SDE) peaks tagasi astuma.

Galerii: suveräänsusdeklaratsiooni aastapäeva tähistamine

16.11.18 ... Eesti endise riigipea Arnold Rüütliga seotud rahvusliku arengu fond korraldas reedel Tallinnas 30 aastat tagasi Eesti NSV ülemnõukogus vastu võetud suveräänsusdeklaratsioonile pühendatud konverentsi. Teiste seas osalesid tähistamisel iseseisvuse taastanud Leedu esimene president Vytautas Landsbergis ja tema Valgevene kolleeg samast ajast Stanislav Šuškevitš.

Õiguskantsler: ÜRO ränderaamistik ei tooks Eestile õiguslikke kohustusi

16.11.18 ... Õiguskantsleri hinnang ÜRO ränderaamistikule kummutas justiitsministeeriumi ekspertide ja nende tellitud õigusarvamuse seisukohad nagu võiks maailmaorganisatsiooni dokument tuua kaasa muudatusi Eesti siseriiklikus õigusruumis. ERR.ee avaldab õiguskantsleri Ülle Madise hinnangu täismahus.

Seeder: meie oma seisukohta rändepakti osas ei muuda

16.11.18 ... Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi hinnangul võiks hoolimata valitsuskriisist võimul olev valitsus jätkata kuni kevadiste riigikogu valimisteni. Seederi sõnul Isamaa oma seisukohta rändepakti osas muuta ei kavatse.

Eestis saab kasvatada kvaliteetseid laua- ja veiniviinamarju

16.11.18 ... Eestis on võimalik kasvatada viinamarju, mille magusus on piisav, et kasutada marju nii söömiseks kui ka veini valmistamiseks. Sellele tulemusele jõudis oma uurimistöös Jaan Poska Gümnaasiumi õpilane Helen Riisalu.

Reinsalu: Ossinovski ei suru mind ja Isamaad põlvili

16.11.18 ... Justiitsminister Urmas Reinsalu (Isamaa) teatas, et ei lase tema tagasiastumist taotleval sotsiaaldemokraatide juhil Jevgeni Ossinovskil end suruda põlvili.

Ossinovski esitas ultimaatumi: Reinsalu peab valitsusest lahkuma

16.11.18 ... Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski tegi peaministrile ettepaneku, et see vabastaks justiitsminister Urmas Reinsalu (Isamaa) ametist, sest Reinsaluga koos sotsid valitsuses ei jätka.

Politsei tabas Viljandis taksojuhti röövinud noorukid

16.11.18 ... Viljandimaal rööviti ööl vastu reedet taksojuhti, kes sai rünnaku tagajärjel viga ja politsei korraldas kell 9.30 Viljandis operatsiooni ning tabas enne keskpäeva kahtlustatavad Paalalinnas.

Justiitsministeeriumi tellitud õigusarvamus ränderaamistikust maksis 5000 eurot

16.11.18 ... Justiitsministeeriumi tellimusel koostatud analüüs ÜRO ränderaamistiku juriidilise siduvuse kohta maksis 5000 eurot.

Eesti 200 registreeriti erakonnaks

16.11.18 ... Poliitiline liikumine Eesti 200 registreeriti reedel erakonnaks, kuid äriregistri veebilehel erakonna liikmete nimekirja veel avaldatud pole.

Ajakirjanikud peavad ettevõtjale valeandmete esitamise eest valuraha maksma

16.11.18 ... Harju maakohus mõistis sel nädalal Postimehe väljaandjalt AS-ilt Eesti Meedia ja ajakirjanikelt ettevõtjale Margo Tomingasele välja valuraha, kuna leht avaldas tema kohta valeandmeid.

Ratas: valitsus jätkab seni, kuni kolm partnerit seda soovivad

16.11.18 ... Peaminister Jüri Ratas ütles, et valitsus töötab ning jätkab seni kaua, kuni kõik kolm koalitsioonipartnerit seda soovivad.

Loe: ÜRO globaalse ränderaamistiku tekst eesti keeles

16.11.18 ... Välisministeerium sai valmis ja avaldas oma kodulehel poliitikute seas tüli külvava ÜRO globaalse ränderaamstiku teksti eestikeelse tõlke. Alloleva dokumendi lugeja saab aimu, mille üle praegu vaidlus käib.

Arendaja nägemuses saab Rocca al Mare keskuses tulevikus ka elada

16.11.18 ... Lääne-Tallinnas asuv Rocca al Mare keskus kavandab praeguse parkla arvelt laienemist, ehitades juurde nii ostlemis- kui büroopinda, aga plaanis on rajada ka eluruume ja hotell. Esialgu on tegemist aga visiooniprojektiga, millele loodetakse reaalsem kuju anda tuleval aastal.

Mikser jätab ära Kanada visiidi

16.11.18 ... Välisminister Sven Mikser (SDE) jätab seoses seoses pingestunud sisepoliitlise olukorraga ära oma visiidi Kanadas Halifaxis.

Erakond Eesti 200 alles uurib liikmetelt kandideerimissoove

16.11.18 ... Kui suurematel parlamendiparteidel nagu Keskerakond, Reformierakond, Sotsiaaldemokraatlik erakond ja EKRE on valimisringkondades esinumbrid paigas, pole äsja erakonnaks saanud poliitiline liikumine Eesti 200 veel selleni jõudnud.

Iga kümnes Eesti õpilane on kogenud keha ja seksuaalsusega seotud kiusamist

16.11.18 ... SA Kiusamisvaba Kooli poolt tänavu kevadel läbi viidud uuringu tulemustest selgus, et vähemalt ühte kolmest keha ja seksuaalsusega seotud kiusamise vormist on kogenud kokku umbes 10 protsenti Eesti õpilastest.

Anvelt tööjõukriisist politseis: oleme teinud kõik, mis võimalik

16.11.18 ... Siseminister Andres Anvelt (SDE) politsei tööjõukriisi pärast ei paanitse ja pigem väldib üldse olukorda kriisiks nimetamast.

Liikluses sai viga viis inimest

16.11.18 ... Neljapäeval juhtus üle Eesti viis raskemat liiklusõnnetust, milles sai viis inimest viga.

TÜ arvutiteadlaste rakendus aitab märgata haigustega seotud geene

16.11.18 ... Tartu Ülikooli arvutiteadlastel on valminud veebirakendus, mille abil on võimalik tuvastada näiteks kasvajatega seotud geene. Uus rakendus lihtsustab geeniteadlaste tööd ja säästab nende aega.

Pühapäeval tähistatakse akadeemilise pärandi päeva

16.11.18 ... Pühapäeval, 18. novembril tähistab kogu Euroopa akadeemilise pärandi päeva. Mis on akadeemiline pärand ja kellele seda vaja on, kirjutab Tartu Ülikooli muuseumi teadusdirektor Jaanika Anderson.

Sikkut: Eesti tööjõuturul tuleb esmalt luua võimalused oma inimestele

15.11.18 ... Tervise- ja tööminister Riina Sikkuti sõnul on Eestil vaja tegeleda esmalt sellega, et oma riigi kodanikud oleksid siin töötamisest huvitatud ja alles seejärel mõelda, kui palju on vaja sisse tuua võõrtööjõudu.

Viru vangla kinnipeetav on jooksus

15.11.18 ... Neljapäeval ei naasnud ettenähtud ajaks Viru vangla avavanglasse kinnipeetav Arno Jaagund, kes on siiani kadunud.

Hobiastronoom ehitab Harjumaale Munalaskmele tähetorni

15.11.18 ... Hobiastronoom ehitab Munalaskmele tähetorni. Vana veetorni ära ostnud mees on juba hankinud kaks teleskoopi tähtede vaatlemiseks ja kogunud 9000 eurot torni väljaehitamiseks. Keila ja Haapsalu maantee vahel asuv Munalaskme on hea pime koht tähtede vaatlemiseks.

Mikser peab ohtlikuks, et valitsus muutis inforünnaku pärast põhimõtteid

15.11.18 ... Välisminister Sven Mikser (SDE) peab ohtlikuks seda, et valitsus muutis ÜRO ränderaamistiku puhul massiivse hirmutamiskampaania tõttu oma seniseid välispoliitilisi põhimõtteid.

Lätlastel õnnestus legendaarne soomusauto taaselustada

15.11.18 ... Riia motomuuseumis õnnestus Läti 100. aastapäeva eel anda huvilistele võimalus näha üht kuuest, sadakond aastat tagasi Läti armee kasutuses olnud soomusautost nimega Imanta.

Rüütelmaa: antud oludes on Gonsiori liikluslahendus parim

15.11.18 ... Tallinna liikluskorralduse juhi Talvo Rüütelmaa sõnul võtab kindlasti aega, enne kui tallinlased uue liikluskorraldusega Gonsiori tänaval harjuvad.
läti 100
"Läti mäng"

PRAEGU VIKERRAADIOS
vaata

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: