Eesti

Läänemets: 20. augustiks on tank ära viidud

15.08.22 EESTI ... Kuna Narva linnavolikogu loobus esmaspäeval tanki teisaldamisega seoses otsuse tegemisest, saab riik sellega tegelemiseks vabad käed. Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul viiakse tank tõenäoliselt enne 20. augustit ära.

Tallinna soome kool alustab õppeaastat uues majas

15.08.22 EESTI ... Samal ajal kui Eesti koolilapsed veel suvepuhkust naudivad, valmistub Tallinna soome kool uut õppeaastat alustama. Esimesel tööpäeval oli õpetajatel tavalisest rohkem vaja kasutada muskleid ja tolmulappi.

Saaremaa otsib elanikega koos punamonumentide jaoks lahendusi

15.08.22 EESTI ... Saaremaa vald tahab otsida koos kogukondadega lahendusi, mida ette võtta Eestimaa suurimas vallas paiknevate kümnete punamonumentidega. Üks Eesti suurimaid punamonumente, Tehumardi öölahingut tähistav betoonist mõõgakujuline sammas, võiks paljude arvates väikeste muudatustega jääda siiski oma kohale.

Parempoolsete esimeheks kandideerib vaid Lavly Perling

15.08.22 EESTI ... Neljapäeval toimuval Parempoolsete erakonna esimesel üldkogul tehakse teatavaks ka erakonna juhatuse liikmed. Erakonna juhiks kandideerib vaid Lavly Perling.

Päevakaja (15.08.2022 18:00:00)

15.08.22 RAADIOUUDISED ...

Kallas: kindlasti ei vii me tanki ära öö varjus

15.08.22 EESTI ... Peaminister Kaja Kallas ütles, et Narva tanki teisaldamise otsus tuleb nüüd teha valitsusel. Peaministri sõnul koguneb valitsus Narva tanki ära viimist otsustama lähiajal, kuid millal täpselt, pole selge.

Narva volikogu ei hakka tanki teisaldamist arutama

15.08.22 RAADIOUUDISED ... Narva volikogu ei hakanud monumenditanki teisaldamist arutama.

Ratas Narva keskfraktsioonile: tank ei sobi avalikku ruumi

15.08.22 EESTI ... Keskerakonna esimees Jüri Ratas edastas Narva volikogu keskfraktsiooni juhile Tatjana Stolfatile seisukoha, et tank ei sobi avalikku ruumi ning tuleb koostöös valitsusega teisaldada.

Välisluureameti peadirektorist saab RMK juht

15.08.22 RAADIOUUDISED ... Välisluureameti peadirektorist Mikk Marranist saab riigimetsa majandamise keskuse (RMK) juht.

Marran: ma ei lähe Eestile kaduma, vajadusel annan julgeolekunõu

15.08.22 EESTI ... RMK juhatuse esimehe kohale asuvat praegust väliluureameti juhti Mikk Marranit ei häiri, et tal pole metsanduse valdkonnas tippkompetentsi. Vajadusel on ta nõus ka tulevikus jagama nõu julgeoleku- ja kaitsevaldkonnas.

Välisluurejuht Mikk Marranist saab ootamatult RMK juht

15.08.22 EESTI ... Riigimetsa majandamise keskuse (RMK) nõukogu alustab läbirääkimisi RMK juhatuse esimehe ametikohale Mikk Marraniga, kes praegu töötab välisluureameti juhina ja kelle ametiaeg lõppenuks kolme aasta pärast.

Petersonist võib saada riigikogu valimistel sotside esinumber Pärnumaal

15.08.22 EESTI ... Tervise- ja tööminister Peep Peterson võib kandideerida kevadistel riigikogu valimistel Pärnumaal sotsiaaldemokraatide esinumbrina. Peterson arutab esmaspäeval kandideerimist Pärnumaa piirkonna juhatusega.

Teisipäeval kerkib õhutemperatuur kuni 32 kraadini

15.08.22 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Pitka luureretke võitis esimest korda Kaitseliidu Jõgeva malev

15.08.22 EESTI ... Üheksanda admiral Pitka luurevõistluse võitis Kaitseliidu Jõgeva Malev, teise koha sai pioneeripataljon ja kolmanda koha Leedu.

Kirjastused soovivad riigilt raamatukogudele lisaraha ja maksusoodustust

15.08.22 EESTI ... Eesti Kirjastuste Liit palub kultuuriministeeriumil anda rohkem raha raamatukogudele ja alandada raamatute käibemaksu seniselt üheksalt protsendilt viiele.

Välitööd viivad riigiametnikud Ida-Virumaale

15.08.22 EESTI ... Esmaspäevast reedeni teevad Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste ametnikud välitöid, et suurendada elanike usaldust riigi vastu ja kodanikuaktiivsust.

OTSE kell 11: riigikogu komisjon arutab planeeritavaid maksutõuse

15.08.22 EESTI ... Riigikogu riigieelarve erikomisjoni erakorralisel istungil on esmaspäeval teemaks planeeritavad maksutõusud ja maksumuudatused. ERR.ee näitab kell 11 algavat arutelu otseülekandes.

Ventilatsioonisüsteemide uuendamist ootavad Tartu koolid hangivad õhupuhasteid

15.08.22 RAADIOUUDISED ... Tartus kavatsetakse koolidesse ja lasteaedadesse uued ventilatsioonisüsteemid rajada nende täieliku renoveerimise käigus.

Õhutemperatuur tõuseb kuni 30 kraadini

15.08.22 RAADIOUUDISED ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Narva muinsuskaitse selts hoiatab tanki Narva jätmise eest

15.08.22 EESTI ... Narva volikogu plaan teisaldada tank-monument ja paigutada see Narvas suletud territooriumile on mõeldud valitsuse punamonumentide teisaldamise otsuse mahasurumiseks või saboteerimiseks, leiab Narva muinsuskaitse selts kirjas siseministrile.

Tallinna abilinnapeaks suunduv Tanel Kiik ei toeta vanade autode keeldu

15.08.22 EESTI ... Tallinna transpordi valdkonna eest vastutavaks abilinnapeaks suunduv Tanel Kiik (Keskerakond) ei toeta ideed kehtestada kesklinna piirkonnas õhu puhtuse tagamiseks vanemate autode liikumiskeeld.

Koolide ventilatsioon pole kahe aasta jooksul oluliselt paranenud

15.08.22 EESTI ... Ventilatsioonisüsteemide parandamise aeganõudvus ja rahanappus on kohalikud omavalitsused pannud õhupuhasteid hankima. Koolid peavad uut ventilatsiooni ootama aastaid.

Keskerakonna peasekretärina jätkab Andre Hanimägi

15.08.22 EESTI ... Keskerakonna uus juhatus otsustas esimehe Jüri Ratase ettepanekul pikendada lepingut peasekretär Andre Hanimäega, kes on selles ametis olnud alates 2021. aasta jaanuarist.

Saks: õhuülekaaluta ei tohiks Venemaa doktriini järgi üldse sõda pidada

14.08.22 EESTI ... Ukraina edukas rünnak Krimmi sõjaväelennuvälja pihta ja Vene lennuväe võimekuse pärssimine on väga oluline saavutus ning see annab sõjategevuses juba tunda, ütles "Ukraina stuudios" julgeolekuekspert Rainer Saks.

Viljandimaa talupidaja pani Ukraina toetuseks põllule maha päevalilled

14.08.22 EESTI ... Viljandimaa talupidaja Ivar Laansalu pani Ukraina toetuseks ja enda silmailuks mitmele põllulapile maha päevalilli. Nüüd on päikselised põllud kujunenud populaarseks peatumise ja pildistamise kohaks.

Rästikult hammustada saanud pealinlane süüdistab niitmata roheala

14.08.22 EESTI ... Tallinnas rästikult hammustada saanud pealinlane leiab, et linn on jätnud üha rohkem rohealasid elumajade läheduses niitmata ja see on sinna meelitanud ka uusi soovimatuid naabreid. Kristiine linnaosa vanem ütles, et väidetav rästiku elukoht kontrollitakse lähemal ajal üle ja kui mürkmadusid tõesti leitakse, siis viiakse nad sealt ära.

Keenia presidendivalimiste võitja lubas avalikustada Hiinaga sõlmitud lepingud

14.08.22 RAADIOUUDISED ... Keenias olid sel nädalal valimised, mida jälgisid teraselt ka Lääne vaatlejad, kuna Keenial on oluline roll Ida-Aafika stabiilsuse hoidmisel.

Festivale on sel suvel palju, kuid nende korraldamine on muutunud kallimaks

14.08.22 EESTI ... Koroonapandeemia tõttu on kahe aasta jooksul edasi lükkunud mitmed suurüritused, mistõttu on tänavune suvi väga festivalirohke. Korraldamine on muutunud aga kallimaks ja seega teevad korraldajad festivale väiksemas mahus.

Koolides on õppeaasta eel puudu tuhatkond õpetajat

14.08.22 EESTI ... Uue kooliaasta eel otsivad kümned koolid üle Eesti veel jätkuvalt õpetajaid. Haridustöötajate liidu hinnangul on õige kvalifikatsiooniga õpetajaid puudu tuhatkond ja probleem süveneb aasta-aastalt. Koolijuhid püüavad probleemi lahendada olemasolevate õpetajate koormuse tõstmisega ja ootavad terviklikumat lahendust riigi tasemel.

Päevakaja (14.08.2022 18:00:00)

14.08.22 RAADIOUUDISED ...

ERRi korrespondent Narvas: riik peaks eelistama jõu-võttele kompromissi kohaliku võimuga

14.08.22 RAADIOUUDISED ... Narva volikogu koguneb esmaspäeval tankimonumendi saatust otsustama, ERR-i Narva korrespondent loodab mõistlikule kompromissile.

Kell 21.35 "Ukraina stuudios" Maigre ja Saks Krimmi ründamise mõjust sõjale

14.08.22 EESTI ... "Ukraina stuudios" on sel pühapäeval külas teiste hulgas julgeolekueksperdid Merle Maigre ja Rainer Saks, kes vaagivad Krimmi ründamise mõju sõjale ning Türgi mitmepalgelist käitumist.

Keskerakonna hinnangul peaks ravikindlustus kehtima kõigile

14.08.22 EESTI ... Eestis on inimeste omaosaluskoormus tervishoiuteenuste eest tasumisel liiga kõrge ning ravikindlustus peaks kehtima ka neile 100 000 inimesele, kel seda praegu pole, märkis endine tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Arvamusfestival lõppes parlamendierakondade esimeeste debatiga

12.08.22 EESTI ... Paides toimunud kümnes Arvamusfestival lõppes laupäeva õhtul traditsiooniliselt parlamendierakondade juhtide debatiga.

"Rahva teenrid" Arvamusfestivalil

12.08.22 EESTI ... Arvamusfestivalilt läks eetrisse Vikerraadio saade "Rahva teenrid".

Europarlamendi liikmed arutasid Arvamusfestivalil rahu hinna üle Euroopas

12.08.22 EESTI ... Arvamusfestivalil toimus Euroopa Parlamendi Eesti saadikute arutelu.

Arvamusfestival. President Alar Karis noortega hirmudest ja tulevikust

12.08.22 EESTI ... Arvamusfestivalil toimus arutelu, millel president Alar Karis arutas koos noortega nende hirmude ja tuleviku üle.

Kirjaniku agent: Rushdie on hingamisaparaadi alt väljas ja suudab rääkida

14.08.22 EESTI ... Reedel noarünnaku ohvriks langenud Salman Rushdie pääses hingamisaparaadi alt ja sai laupäeval juba rääkida, kinnitas tema agent meediale.

Saaremaal pandi vastuolulise metsavenna hukkumiskohta rist

13.08.22 EESTI ... Saaremaal pandi rist kohta, kus hukkus metsavend Elmar Ilp. Hinnangud Ilbi tegevusele on vastuolulised.

Tanel Kiik läheb Tallinna abilinnapeaks

13.08.22 EESTI ... Endine tervise- ja tööminister Tanel Kiik (Keskerakond) kinnitas ERR-ile, et asub tööle Tallinna abilinnapeana.

Küberekspert: sisuloojate arvu kasv on suurendanud laste internetikasutust

13.08.22 EESTI ... Paides jätkusid kogu päeva Arvamusfestivali arutelud. Festival lõpeb erakonnajuhtide debatiga, aga festivali digitarkuse alal räägiti sellest, kuidas hoida lapsi internetiavarustes varitsevatest ohtudest.

Keskerakond tunnistas, et ajad on partei jaoks rasked

13.08.22 RAADIOUUDISED ... Keskerakond valis kongressil ülekaaluka häälteenamusega esimeheks tagasi Jüri Ratase.

Jüri Ratas jätkab Keskerakonna esimehena

13.08.22 EESTI ... Keskerakond valis laupäeval Tartu Vanemuise Kontserdimajas toimuval kongressil Jüri Ratase tagasi esimeheks. Lisaks valis erakond juhatuse liikmed.

Trumpi kodust leiti salastatud dokumente

13.08.22 RAADIOUUDISED ... USA endise presidendi Donald Trumpi Florida kodu läbiotsimise käigus leiti üksteist komplekti salastatud dokumente.

Päevakaja (13.08.2022 18:00:00)

13.08.22 RAADIOUUDISED ...

Haapsalu täitus mootorratastega

13.08.22 ELU ... Kümnendat sünnipäeva tähistanud Valge Daami mootorrattasõu kolis sel aastal lähemale Valge Daami festivali melule Haapsalu vanalinnas.

Galerii: kümnes Arvamusfestival Paides

12.08.22 EESTI ... Paides on käimas kümnes Arvamusfestival, mille jooksul toimus üle 140 arutelu. ERR-i uudisteportaal toob festivali lugejani ka piltides.

Toots: meil tuleb elektribörsilt kohe lahkuda

13.08.22 EESTI ... Keskerakonna esimeheks pürgiv Jaan Toots ütles kongressil peetud kõnes, et Keskerakond tuleb uuesti üles ehitada ning uuesti sõnastada erakonna ideoloogia. Tootsi sõnul tuleb Keskerakond viia tagasi valitsusse ja seejärel peaks riik elektribörsilt lahkuma.

Vaata otse

Kuula otse

anna oma hääl!

kuula "juuksurit"

ERR pakub tööd

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: