Eesti

Ööpäevaga lisandus 10 positiivset testi

04.06.20 ... Rahvastikuregistri andmetel laekus kaheksa positiivset testi tulemust Harju maakonda (kuus Tallinna), üks Ida-Viru ning Tartu maakonda.

Anton Hansen Tammsaare muuseumis saab tutvuda uue näitusega

04.06.20 ... Meie kirjandusklassiku Anton Hansen Tammsaare muuseum Vargamäel valmistas koroona-kriisi ajal ette virtuaalnäituse “Asjad on tõepärasemad kui inimesed”, mida saab jälgida muuseumi kodulehel.

Soome valitsus Eesti turiste veel riiki ei luba

04.06.20 ... Soome valitsus ei luba Eesti turiste endiselt riiki, välisminister Pekka Haavisto lubab otsust reisipiirangute kaotamise kohta selle nädala lõpuks või järgmise alguseks.

Oma aja ära elanud riigilipp tuleb sündsalt hävitada

04.06.20 ... 4. juunil tähistatakse Eesti lipu päeva, mis annab taas põhjuse heisata sinimustvalge lipp. Mida teha nende lippudega, millega aastad on teinud juba oma töö või on niivõrd määrdunud ja katki, et ei sobi enam heiskamiseks, selgitasid Eesti Lipu Seltsi juht Jüri Trei ja riigikantselei sümboolikanõunik Gert Uiboaed.

Erametsaliit soovib metsamajandamise piiramise hüvitamist

04.06.20 ... Eesti erametsaliit on teinud ettepaneku täiendada metsaseadust selliselt, et kui omanikul piiratakse metsa majandmist, siis piirangu seadja peab saamata jäänud tulu omanikule hüvitama.

Mustanahalise George Floydi tapnud politseinik sai veel karmima karistuse

04.06.20 ... Minnesota osariigi peaprokurör muutis karmimaks endise Minneapolise politseiniku Derek Chauvini süüdistuse, kes oli seotud mustanahalise George Floydi surmaga.

Otse kell 12: valitsuse pressikonverentsil Ratas, Helme ja Reinsalu

04.06.20 ... Valitsuse iganeljapäevasel istungijärgsel pressikonverentsil osalevad peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ja välisminister Urmas Reinsalu. Kell 12 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Lihula võib sulgeda neli kooli

04.06.20 ... Lääneranna vallavalitsuse radikaalne kärpekava jätaks valla seitsmest koolist puutumata vaid ühe - Lihula gümnaasiumi, kuid mõlemad kunagise Hanila valla koolid - Virtsu ja Kõmsi - suletaks 2022. aasta septembrist.

Haapsalus tähistati Eesti lipu 136. sünnipäeva

04.06.20 ... Neljapäeval tähistatakse Eesti lipu 136. sünnipäeva. Haapsalus peeti selle raames hommikul linna lipuväljakul tseremoonia.

Mullu nõudis haigekassa raviasutustelt tagasi ligi pool miljonit eurot

04.06.20 ... Eelmisel aastal läbiviidud kontrollide tulemusel nõudis haigekassa tervishoiuteenuste osutajatelt tagasi ligi 420 000 eurot, et ohjeldada ühise ravikindlustusraha alusetut kulutamist.

Helme tegi kriitikat Aegi haldustrahvi kontseptsioonile

04.06.20 ... Siseminister Mart Helme tegi kriitikat justiitsministeeriumi poolt Eesti õiguskorda uut trahviliiki toova haldustrahviõiguse kontseptsioonile ja märkis, et kontseptsiooni järgi võib jääda ekslik mulje, et haldustrahvi loomisega ei kaasne olulisi mõjusid.

Karantiiniaeg muutis Pärnu väikeloomaaia asukad inimkartlikuks

03.06.20 ... Pärnu väikeloomaaia asukad võõrdusid karantiiniajal inimestest sedavõrd, et neid ehmatas juba peremehegi tulek. Nüüd hakkavad loomad külastajatega jälle vähehaaval harjuma.

Tarbijad hakkasid kriisi ajal ostma vähem kodumaist kaupa

03.06.20 ... Eesti tarbijad on hakanud kriisi ajal vähem ostma kodumaist kaupa ja rohkem pöörama tähelepanu toiduainete hinnale, lähtub Kantar Emori värskest tarbijakäitumise uuringust.

Pärgmäe: lennufirmad soovivad Tallinna naasta, kuid probleem võib olla vähene nõudlus

03.06.20 ... Tallinnast saab praegu lennata kokku 12 sihtkohta ja Tallinna lennujaam kinnitab lennufirmade huvi siia tagasi tulla. Probleemiks võib kujuneda aga nõudluse vähesus, kuna riikide erinevad reeglid välismaalaste vastuvõtmisel teevad reisijad kartlikuks.

Tallinna kesklinnas hukkus autolt löögi saanud jalakäija

03.06.20 ... Tallinna kesklinnas sai kolmapäeva keskpäeval surma autolt löögi saanud eakas jalakäija.

Rahvastikuminister: perepilet peab laienema kõikidele pere lastele

03.06.20 ... Rahvastikuminister Riina Solmani sõnul oleks tarvis reegleid, mis lubaksid perepiletit müüa juhul, kui selle alusel saavad meelelahutuskohta sisse kõik perekonna lapsed.

Euroopa Investeerimispank annab Eesti Energiale 70 miljonit laenu

03.06.20 ... Eesti Energia sõlmis Euroopa Investeerimispangaga (EIB) uue laenulepingu mahus 70 miljonit eurot, millega rahastatakse valguskaablil põhineva internetivõrgu investeeringuid.

Saaremaal purjuspäi kolme hukkunuga avarii teinud mees jääb vahi alla

03.06.20 ... Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumaja jättis Saaremaal jaanuaris purjuspäi kolme hukkunu ja ühe raskelt vigastatuga liiklusõnnetuse põhjustanud Andres Reinarti kolmapäeval vahi alla.

Valimiskomisjoni esimeheks valiti Oliver Kask

03.06.20 ... Uus vabariigi valimiskomisjon (VVK) valis kolmapäeval oma esimesel koosolekul esimeheks Tallinna ringkonnakohtu kohtuniku Oliver Kase ja aseesimeheks riigikontrolöri nõuniku Airi Mikli.

Tallinna ühistranspordis sel suvel paberpileteid ei müüda

03.06.20 ... 1. juunist kehtib Tallinna ühistranspordis sama sõiduõiguse eest tasumise kord nagu enne eriolukorda, mis tähendab, et mittetallinlased peavad pileti ostma. Samas jäi 31. augustini kehtima kord, et paberpiletit bussijuhi käest osta ei saa.

Väliskaubandus- ja IT- minister Raul Siem otsustas muuta 5G sagedusala konkursi tingimusi

03.06.20 ... Pikalt vindunud 5G sageduslubade vaidlus sai täna uue pöörde.

Arheoloogilised kaevamised tõid Haapsalu vanalinnas päevavalgele uhked kivikeldrid

03.06.20 ... Haapsalu vanalinnas Rüütli ja Linda tänava ristmiku kõrval tehtavad arheoloogilised kaevamised tõid päevavalgele uhked kivikeldrid ja näitasid, kuidas on Haapsalu hoonestus aja jooksul muutunud.

Aas: otsust Nordica toetamise kohta on oodata juunikuu jooksul

03.06.20 ... Aprillis otsustas valitsuskabinet suurendada aktsiakapitali Nordicas 30 miljoni euro võrra.

Itaalia avas tänasest Euroopa kodanikele piirid

03.06.20 ... Tänasest võivad enamiku Euroopa riikide kodanikud sõita Itaaliasse, ilma et nad jääksid karantiini.

Tänavuse Negavati konkursi võitis Eesti esimene taimepiim EIMU

03.06.20 ... Juba kaheksandat korda andsid keskonnainvesteeringute keskus ja keskkonnaministeerium 10 000 eurose preemia parimale noorte pakutud roheideele. Tänavu pälvisid võidu EIMU kohalikust toorainest taimsed piimajoogid.

Eestist saab lennata üheksasse riiki, piiranguteta saab siseneda aga kahte

03.06.20 ... Juuni algusest on Tallinna lennujaamast võimalik lennata kümnesse sihtkohta välismaal, pädeva reisipõhjenduse puudumisel ei pruugi aga Eesti elanikud nendesse riikidesse sisenemisluba saada või peavad arvestama riikliku kahenädalase karantiininõudega.

Riigikogu kiitis heaks otsuse luua keeleamet

03.06.20 ... Riigikogu kiitis kolmapäeval heaks seadusemuudatused, millega saab keeleinspektsioonist keeleamet. Lisaks moodustatakse haridusministeeriumi alla haridus- ja noortamet.

Osa Lasnamäest jäi varahommikul elektrita

03.06.20 ... Kolmapäeva hommikul kell 3.51 lülitus Tallinnas välja jaotusalajaam, mille tõttu jäi Lasnamäel, Tähesaju piirkonnas vooluta 5350 tarbimispunkti. Elektrilevi taastas voolu kella 14-ks.

Suri ajakirjanik Andrus Esko

03.06.20 ... Teisipäeval suri ajakirjanik Andrus Esko, kirjutab Tartu Postimees.

Eesti 200 tahab tramme Tallinna kesklinna ja Viimsi ning Tartus Annelinna ja Lõunakeskuse liinil

03.06.20 ... Parlamendiväline erakond Eesti 200 esitles kriisist väljumise investeeringute ettepanekuid, millest rahaliselt mahukaim oleks investeeringud rohemajandusse, kus plaanitakse muuhulgas trammiliine Tallinna kesklinnast Viimsisse ja Tartus Annelinnast Lõunakeskusesse.

Kadai: Rootsi ei teinud vale otsust

03.06.20 ... Kui enamik riike läks koroonapandeemia vastu käskude-keeldude teed, siis Rootsi valis teise suuna ja see ei ole ilmtingimata vale otsus, sest ühiskonna lukkupanek pole lõpuni jätkusuutlik lahendus, ütles ERR.ee saates "Otse uudistemajast" terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai.

Eesti kinnisvarahindu ohjeldaksid karmimad laenutingimused

03.06.20 ... Kui kinnisvara muutub kallimaks, võtavad inimesed rohkem laenu. Eesti laenuturu eripärana paistab aga silma, et laenumahtudel kinnisvarahindadele alati sarnast mõju pole, selgub Tallinna Tehnikaülikooli teadlaste uuringust.

Tallinn lubab ka lapsevanemad lõpuaktustele

03.06.20 ... Kuivõrd valitsus muutis 28. mai seniseid kogunemispiiranguid, otsustas ka Tallinn, et lapsevanemad siiski võivad osaleda koolide ja lasteaedade lõpuaktustel ning lõpetamisi võib korraldada juba juunis.

Monika Haukanõmm liitus Keskerakonnaga

03.06.20 ... Varem IRL-i ja Vabaerakonda kuulunud ning viimastel riigikogu valimistel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas parteituna kandideerinud Monika Haukanõmm liitus Keskerakonnaga.

Meeleavaldused USA-s näitasid rahunemise märke

03.06.20 ... USA-s on politseivägivallavastased meeleavaldused seni möödunud rahulikult, kuigi mitmes linnas on vaatamata liikumiskeelule inimesed endiselt tänaval.

Suuremate jaekettide e-poed laiendavad tarnepiirkondi

03.06.20 ... Eesti suuremad jaeketid ütlevad, et e-poest toidu tellimine on küll pärast eriolukorra lõppu teinud väikese tagasilanguse, kuid mahud püsivad endiselt kõrgemal tasemel kui enne eriolukorra algust.

Ööpäevaga lisandus kümme positiivset koroonatesti, üks inimene suri

03.06.20 ... Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1262 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 0,8 ehk kümne inimese testi tulemus osutus positiivseks. Lisandus üks surmajuhtum.

Värskas avati kunagi kindralleitnant Nikolai Reegile kuulunud suvemajas külastuskeskus

03.06.20 ... Õrsava järve kaldal olev hoone sai rohkem kui aasta kestnud remondi tulemusena uue välimuse ja sisu.

Tallinn ühendab TTV linnakantseleiga ja kaotab Brüsseli esinduse

03.06.20 ... Tallinna linnavalitsus avaldas kolmapäeval linnasüsteemi efektiivsemaks muutmise esimese etapi, muu hulgas lakkab TTV olemast eraldi sihtasutus ning liigub linnakantselei alla.

Siem tahab välja jagada neli 5G sagedusluba

03.06.20 ... Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem (EKRE) saatis avalikule konsultatsioonile esimese 5G sageduse - 3,6 GHz sageduskonkursi muutmise määruse, mille kohaselt kuulutakse konkurss välja neljale sagedusloale varem plaanitud kolme asemel.

Kaitsetööstusettevõtted loodavad pärast viirusekriisi rohkem Eesti turule

03.06.20 ... Eesti Kaitsetööstuse Liit peab täna aastakoosolekut.

Rootsi teistest erinev koroonastrateegia ei pruugi soovitud mõjuga olla

03.06.20 ... Euroopa riigid leevendavad päev-päevalt koroonapiiranguid, samas pole Rootsi neid justkui seadnudki.

Põlula kalakasvandus ootab infot märgistatud kalade kohta

03.06.20 ... Selleks, et saada kalade kohta infot, tähistatakse RMK Põlula kalakasvanduses loodusesse lastavaid noorkalu.

Keskerakond heitis Jõhvi volikogu esimehe erakonnast välja

03.06.20 ... Keskerakonna juhatus heitis kolmapäeva hommikul erakonnast välja Jõhvi vallavolikogu esimehe Eduard Easti ja volikogu liikme Arthur Sepperni, kes algatasid umbusaldusavalduse oma erakonnakaaslasest vallavanema Max Kauri vastu.
räägi kaasa!
PRAEGU VIKERRAADIOS
klassikaraadio kutsub
esita küsimus
otse uudistemajast
ole targem!
järjejutt
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: