Eesti

Reps ei osalenud istungil, kus arutatakse korruptsiooni ministeeriumides

25.02.21 EESTI ... Riigikogulane ja endine haridusminister Mailis Reps loobus osalemast riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni istungil, et rääkida korruptsioonivastaste meetmete rakendamisest haridus- ja teadusministeeriumis ning teistes ministeeriumides seoses omastamises kahtlustuse saanud Mailis Repsi juhtumiga.

Turule tuleb uus vaktsiin, mis ei nõua kahte doosi

25.02.21 RAADIOUUDISED ... Turule on tulemas kolmas koroonaviiruse vaktsiin Johnson & Johnsonilt, mille katsetused on USA Toidu ja Ravimiameti andmetel näidanud, et see on ohutu ja efektiivne.

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon arutas Mailis Repsi juhtumit

25.02.21 RAADIOUUDISED ... Täna kogunes riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon, et saada ülevaade korruptsioonivastaste meetmete rakendamisest Haridus- ja Teadusministeeriumis, seoses Mailis Repsi juhtumiga.

Testide ebakõla raskendab koroonapositiivse nakkusohtlikkuse määramist

25.02.21 TERVIS ... Laialt kasutatavad koroonatestid võimaldavad leida organismist pärilikkusainet, mis võib pärineda ka juba surnud viiruselt. Kuigi täiendava testiga saab määrata positiivse proovi andnud inimese nakkusohtlikkust, raskendavad seda testitootjate vahelised ebakõlad ja vereproovi võtmisega seotud probleemid. Katseprojektid on alanud siiski nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Euroopa Liit pikendas Toivo Klaari ametiaega EL-i eriesindajana

25.02.21 EESTI ... Euroopa Liidu Nõukogu pikendas neljapäeval kuue EL-i eriesindaja, sealhulgas eestlase Toivo Klaari volitusi.

Kantsler: tegime ministeeriumi korruptsioonivastaseid meetmeid selgemaks

25.02.21 EESTI ... Haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ütles intervjuus ERR-ile, et seoses Mailis Repsi juhtumiga on ministeeriumis tehtud korruptsioonivastaseid meetmeid selgemaks.

Helme: Eesti võiks hakata ise vaktsiinitootjatega läbi rääkima

25.02.21 EESTI ... EKRE esimees Martin Helme leiab, et Eesti riik võiks ise turult vaktsiine osta ja vajadusel selle eest ka rohkem maksta. Rääkides uutest piirangutest tõi Helme välja, et kaubanduskeskused jäid lahti sellepärast, et Reformierakond ei soovinud kaupmeestele sulgemistega tekkivaid kahjusid hüvitada.

Ossinovski: presidendi kõne oli asjakohatult vastandav

25.02.21 EESTI ... Riigikogu liikme Jevgeni Ossinovski (SDE) hinnangul on president Kersti Kaljulaidil olnud seni selge ja sümpaatne seisukoht, et rahvustunne võiks olla sõbralik ja avatud ülejäänud maailmale. 24. veebruaril peetud kõne kõlas aga selle negatiivse peegelpildina ja vastandas asjatult eesti ja vene keelt kõnelevaid kogukondi.

Valitsus kinnitas tühja kasseti tasu määra

25.02.21 MUUSIKA ... Valitsus võttis neljapäeval vastu justiitsministeeriumi poolt ettevalmistatud määruse eelnõu, mille alusel rakendub 1. aprillist uus tühja kasseti tasu kogumise kord ja määrad.

Aab: valitsus teeb töötukassale ettepaneku taas palgatoetus rakendada

25.02.21 MAJANDUS ... Riigihalduse minister Jaak Aab ütles neljapäevasel pressikonverentsil, et valitsus teeb töötukassa nõukogule ettepaneku kaaluda ka möödunud kevadel kasutatud palgatoetuse rakendamist sektorites, mida äsja kehtestatud uued piirangud negatiivselt mõjutavad.

Professor Kalda: edasine testimine ja isoleerimine on mõttekoht

25.02.21 EESTI ... Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda kutsub äsjase seireuuringu tulemustele toetudes arutlema testimise korralduse ning selle üle, mis järgneb koroonapositiivse avastamisele.

Kiik: AstraZeneca vaktsiini Eesti sel nädalal ei saa

25.02.21 EESTI ... Briti-Rootsi ravimifirma AstraZeneca tarneraskuste tõttu ei saa Eesti sel nädalal üldse selle ettevõtte koroonavaktsiini, tunnistas tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Küll aga jõudis neljapäeval Eestisse 6000 doosi Moderna vaktsiini.

Valitsus kehtestab uued piirangud

25.02.21 EESTI ... Valitsus pikendab koolides distantsõpet märtsi lõpuni, veekeskused ning spaad suletakse ning kinni lähevad ka kinod, teatrid ning kontserdisaalid. Kaubanduskeskused jäävad avatuks.

Anneli Ammase Hea Ajakirjanduse auhinna saab Aime Jõgi

25.02.21 EESTI ... Anneli Ammase Hea Ajakirjanduse (AAHA) tänavuse preemia saab Tartu Postimehe ajakirjanik Aime Jõgi. Preemia annavad maakonnalehtede ajakirjanike toetuseks välja Anneli Ammase sõbrad.

Eestis püsivad esialgu plusskraadid

25.02.21 RAADIOUUDISED ... Ülle Jõemaa.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Arkadi Popov

25.02.21 EESTI ... Koroonaviiruse levik Eestis on kontrolli alt väljumas ja riik liikumas uute piirangute suunas. Milleks valmistub meditsiinisüsteem, kas halvim stenaarium on veel välditav ja kuidas tõsta vaktsineermise tempot? ETV saates "Esimene stuudio" annab vastuseid Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov.

Prokuratuur esitas Tartu maakohtu kohtunikule kuriteosüüdistuse

25.02.21 EESTI ... Riigiprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab Tartu maakohtu kohtunikku Eveli Vavrenjukki altkäemaksu küsimises ja korduvas võtmises.

Isamaa soovib Tallinna volikogusse korruptsioonivastast komisjoni

25.02.21 EESTI ... Neljapäevasel Tallinna linnavolikogu istungil teeb Isamaa fraktsioon ettepaneku moodustada erikomisjon, mille ülesandeks oleks vähendada ja tõkestada korruptsiooniriske Tallinnas.

Euroopa Ülemkogu keskendub täna koroona olukorra lahendamisele Euroopa liidus

25.02.21 RAADIOUUDISED ... Õhtupoolikul algaval Euroopa Ülemkogul räägivad riigijuhid koroonaviiruse levikust, Euroopa Liidu kaitsepoliitikast ning lõunanaabrusest.

Põhikooli lõpetamine tänavu eksamitulemusest ei sõltu

25.02.21 EESTI ... Valitsus kehtestas neljapäeval põhikooli lõpetamise tingimused 2020/2021. õppeaastaks, määrusega näheakse ette, et põhikooli lõpetamine ei sõltu tänavu eksamitulemustest.

Tallinna muusika- ja balletikooli juhiks soovib saada 14 inimest

25.02.21 MUUSIKA ... Tallinna muusika- ja balletikooli juhiks kandideerib 14 inimest, võitja selgub märtsi lõpuks.

Kolmes maakonnas on nakatumisnäitaja üle tuhande

25.02.21 EESTI ... Saaremaal, Ida-Virumaal ja Harjumaal on viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta üle tuhande.

Eestil valmib järgmisel aastal Soome ja Rootsiga koostööraport

25.02.21 EESTI ... Eesti on nii Soome kui ka Rootsiga kokku leppinud kahepoolsete suhete tulevikuraporti koostamiseks, mõlemad raportid peaksid valmima 2022. aastal. Lätiga on raport samuti kavas,

Ööpäevaga lisandus rekordilised 1154 koroonapositiivset

25.02.21 EESTI ... Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 4939 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli rekordilised 1154 ehk 23,4 protsenti testide koguarvust.

Otse: valitsuse pressikonverentsil Kallas, Aab, Kiik, Kersna

25.02.21 EESTI ... Valitsuse iganeljapäevasel istungijärgsel pressikonverentsil osalevad sel nädalal peaminister Kaja Kallas, riigihalduse minister Jaak Aab, haridusminister Liina Kersna ning sotsiaalminister Tanel Kiik. Kell 12 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Eestis ootab kasutamist 35 000 doosi vaktsiini

25.02.21 EESTI ... Eestis on praegu olemas 35 000 doosi koroonavaktsiini, mis ootavad kasutamist, ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Merits: kirurgiline mask peaks olema kohustuslik

25.02.21 EESTI ... Mitmed Euroopa riigid on hakanud nõudma kirurgilisi maskide või respiraatorite kandmist. Kui Eestis sobib praegu igasugune näokate, siis viroloog Andres Merits leiab, et ka Eestis võiks nõuda kirurgilisi maske.

Norstati reitingud: Reformierakonna toetus on tõusuteel

25.02.21 EESTI ... Valitsuse juhtparteiks tõusnud Reformierakonna populaarsus on tegemas suurt tõusu, samal ajal kui nende koalitsioonipartneri Keskerakonna toetuskõver on suunaga allapoole, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti küsitlusest.

Vokas tähistati vabariigi aastapäeva teatesuplusega

24.02.21 EESTI ... Vokas tähistati Eesti Vabariigi aastapäeva talisuplusega, mis on muutumas Eesti rahvusharrastuseks.

Haapsalus tähistati vabariigi aastapäeva valguslavastusega

24.02.21 EESTI ... Haapsalu lossihoovis tähistati vabariigi aastapäeva 12-minutilise valguslavastusega.

Vabamu juurde kerkisid lumeskulptuurid

24.02.21 EESTI ... Tallinnas Vabamu ees sai vabariigi aastapäeval ehitada lumeskulptuure ja vaadata päästetehnikat. Samal ajal toimusid ka Tallinnas eksursioonid, mis tutvustasid lähiajalugu.

Tallinna kodutud ja vähekindlustatud said Oleviste kirikust toidupaki

24.02.21 EESTI ... Tallinna kodutud ja vähekindlustatud pered olid vabariigi aastapäeval oodatud Oleviste kirikusse, kus neile anti toidupakid.

Uduse ilma tõttu oli liitlaste hävitajate ülelendu peamiselt vaid kuulda

24.02.21 EESTI ... Kui kaitsejõudude paraad jäeti tänavu viiruse leviku tõttu ära, siis Eesti linnade kohal tegid ülelende Eesti ja liitlaste lennumasinad. Uduse ilma tõttu tuli aga nende märkamiseks üksjagu pingutada ja pigem võis kuulda hävitajate kõva mootorimürinat.

Video: vabariigi aastapäeva tähistamine Eesti eri paigus

24.02.21 EESTI ... "Aktuaalne kaamera" tegi ringkäigu vabariigi aastapäeva tähistamisele Eesti eri paikades.

Saaremaa poemüüjad tervitasid kliente rahvariietes

24.02.21 EESTI ... Saaremaal otsustasid paari kaupluse müüjad vabariigi sünnipäeval eriliselt üllatada oma kliente sellega, et teenindasid neid rahvariietes.

Rahvastikuteadlane: uudishimu ja avatus aitab hakkama saada

24.02.21 EESTI ... Presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi pälvinud rahvastikuteadlane Luule Sakkeus ütles, et elus aitab hakkama saada uudishimu ja avatus.

Ahti Varblane: meedikudki polnud pandeemiaks valmis, rääkimata tavainimestest

24.02.21 EESTI ... Koroonapandeemiaks ei olnud valmis meedikudki, rääkimata tavainimestest, ütles presidendilt Kotkaristi III klassi teenetemärgi saanud kaitseväe akadeemia sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülem-arst kolonelleitnant Ahti Varblane.

Elmar Vaher erakordsest aastast: Hiiumaal ja Saaremaal piiri valvamist me ei ole ikka ammu proovinud

24.02.21 EESTI ... President Kersti Kaljulaid andis tänavu politse- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaherile Kotkaristi II klassi teenetemärgi.

Järva Tarbijate Ühistu juht: olen teinud tööd südamega, mõtlemata tunnustusele

24.02.21 EESTI ... Järvamaa ettevõtluse edendaja ja Järva Tarbijate Ühistu esimees Tõnu Uibopuu sai presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Uibopuu ütles ERR-ile antud intervjuus, et ei ole teinud oma tööd lootuses autasu saada.

President: teenetemärkide saajad räägivad julgest Eestist

24.02.21 EESTI ... President Kersti Kaljulaid ütles, et need 152 inimest, kes tänavu temalt teenetemärgi saavad, räägivad julgest Eestist.

Galerii ja video: EKRE tõrvikurongkäik Tallinnas

24.02.21 EESTI ... Vabariigi aastapäeval toimus Tallinnas ja veel mitmes linnas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna korraldatud tõrvikurongkäik.

Saaremaal tulid täna esmakordselt mõne poe müüjad tööle rahvarõivastes

24.02.21 RAADIOUUDISED ... Signe ja Maris jagasid Margus Mullale oma emotsioone.

USA valitsus võitleb vaktsiinivastasuse ja tarneprobleemidega

24.02.21 RAADIOUUDISED ... Mari-Ann Rohemäe.

Eesti 200: EKRE rünnak Kristina Kallase ema ja isa vastu on julm

24.02.21 EESTI ... Eesti 200 teatas, et kaalub pöörduda kohtusse, kuna EKRE häälekandjas Uutes Uudistes ja nende sotsiaalmeediagruppides on rünnatud Eesti 200 esimehe Kristina Kallase ema ja isa.

Päevakaja (24.02.2021 17:00:00)

24.02.21 RAADIOUUDISED ...

Üks Laagna tee raskes avariis süüdistatavatest pääseb vahi alt

24.02.21 EESTI ... Tallinna ringkonnakohus nõustus teisipäeval Laagna teel juhtunud hukkunutega avariis ühe süüdistatava vahi alt vabastamisega elektroonilise valve alla.

Kirde-Eesti teedel püsib õhtul jäiteoht

24.02.21 EESTI ... Kirde-Eestis on kolmapäeva õhtul temperatuur 0 kraadi ümber, mistõttu püsib seal teedel jäiteoht.

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

jupiter.err.ee

hääleta!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: