Eesti

Kiisler: abielu küsimuses võik hääletamine vaba olla

23.11.20 EESTI ... Põhiseaduskomisjonis abielureferendumi eelnõu maha hääletanud koalitsioonipoliitik Siim Kiisler (Isamaa) ütles "Ringvaates", et on püüdnud ka teisi Isamaa fraktsiooni saadikuid panna abielureferendumi eelnõu mitte toetama.

Laidmets: gümnaasiumiosa distantsõppele saatmine häirib muud elu kõige vähem

23.11.20 EESTI ... Harjumaa, Tallinna ja Ida-Virumaa koolide gümnaasiumiastmed peavad olema alates järgmisest esmaspäevast kuni 10. jaanuarini distantsõppel. Haridusministeeriumi kantsleri Mart Laidmetsa sõnul häirib gümnaasiumiosa distantsõppele saatmine kõige vähem muud ühiskondlikku elu.

Jõhvi sai pika ootamise peale volikogu esimehe

23.11.20 EESTI ... Alates 24. septembrist ilma volikogu esimeheta olnud Jõhvi vallavolikogu esimeheks valiti esmaspäeval Aleksei Naumkin. Tema poolt oli 21st volikogu liikmest 11, kirjutab Põhjarannik.

Alates homsest peab avalikes siseruumides ja ühistranspordis maski kandma, kehtib ka 2+2 reegel

23.11.20 RAADIOUUDISED ... Alates homsest kehtivad uued koroonapiirangud: mask on kohustuslik ühistranspordis ja valikes siseruumides.

Järjest rohkem tuntud vabariiklasi arvab, et USA president Trump peaks tunnistama oma valimiskaotust Joe Bidenile

23.11.20 RAADIOUUDISED ... USA president Donald Trumpi üks kindlamaid liitlasi, New Jersey endine kuberner Chris Christie soovitas presidendil tungivalt lõpetada kõik katsed muuta valimiste tulemusi ja tunnistada kaotust Joe Bidenile.

Kaitseväes on positiivse koroonatesti andnud 125 inimest, Jõhvi linnakus haigestunud ajateenijad viiakse Tapale

23.11.20 RAADIOUUDISED ... Kaitseväe peaarsti Targo Lusti sõnul kaalub kaitsevägi nakatunud ajateenijate koondamist Seli taastusravikeskusesse ja Paldiski sõjaväelinnakusse.

Kultuurisündmustele jõustuvad uued publikupiirangud laupäevast

23.11.20 RAADIOUUDISED ... Valitsus otsustas täna kehtestada piirangud teatrite, kinode ja kontserdisaalide publikule.

Eestil on sõlmitud kolm koroonavaktsiini eelostulepingut, homme peaks valitsus allkirjastama neljanda

23.11.20 RAADIOUUDISED ... Eelhindamiseks on oma vaktsiinid Euroopa Ravimiametile esitanud AstraZeneca ja Pfizer, möödunud nädala alguses ka Moderna.

Kiik: haiglaravi vajavate inimeste arv võib juba sel nädalal üle 200 tõusta

23.11.20 EESTI ... Sotsiaalminister Tanel Kiik ütles, et haiglaravi vajavate koroonaviirusesse nakatunute arv kindlasti kasvab üle 200, kuid kui see tõuseb üle 300, läheb haiglates olukord kriitiliseks.

Päevakaja (23.11.2020 18:00:00)

23.11.20 RAADIOUUDISED ...

Vormsi elanikud peavad lähinädalatel leppima väiksema asenduslaevaga

23.11.20 EESTI ... Kuni 14. detsembrini hoiab Vormsiga ühendust parvlaev Reet, sest Ormsö läheb remonti.

Kõlvart taotleb gümnaasiumidele vajaduspõhist kontaktõppe jätkamist

23.11.20 EESTI ... Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart pöördus haridus- ja teadusministri ning sotsiaalministri poole taotlusega võimaldada gümnaasiumiastmes vajaduspõhiselt kontaktõpet õppekvaliteedi tagamiseks.

Valitsus kiitis heaks koroonaviiruse leviku vastased piirangud

23.11.20 EESTI ... Korraldus jõustub teisipäevast. Piirangud, mis puudutavad statsionaarsete istekohtadega siseruumides toimuvaid avalikke koosolekuid, üritusi ja meelelahutustegevust, hakkavad kehtima laupäevast, 28. novembrist. Piirangud vaadatakse üle iga kahe nädala tagant.

Neli aastat Ratase peaministriks saamisest - millised ootused olid meedial?

23.11.20 EESTI ... Esmaspäeval möödus neli aastat päevast, mil Jüri Ratasest sai esimest korda peaminister. Meenutame, millised ootused olid tollaste ajalehtede juhtkirjades peaminister Ratasele ja uuele valitsusele, aga ka üle aastate opositsiooni minema pidanud Reformierakonnale.

Euroopa Komisjon nõuab Eestilt aru audiovisuaalsisu direktiiviga viivitamise pärast

23.11.20 EESTI ... Euroopa Komisjon algatas rikkumismenetluse Eesti ja veel 22 liikmesriigi suhtes, kes ei ole kokku lepitud tähtajaks audiovisuaalsisu käsitlevat direktiivi üle võtnud.

Koroonaviirusega on haiglas kevadisest tipphetkest rohkem inimesi

23.11.20 EESTI ... Möödunud ööpäeval andis Eestis koroonaviiruse proovi 3735 inimest, kellest 232 osutus uueks nakatunuks ning suri neli inimest, selgub terviseameti andmetest. Haiglaravil on 154 inimest, mis on juba rohkem kui kevadise haigestumislaine tipphetkel.

Kadai: riigil pole mõtet raskesti kontrollitavaid piiranguid kehtestada

23.11.20 EESTI ... Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna endine juhataja Martin Kadai ütles, et tema hinnangul ei peaks riik kehtestama üksikisikute tervisekäitumisele rangeid piiranguid, mida on keeruline kontrollida.

Seeder: surve Aegile ei ole õigusriigile kohane

23.11.20 EESTI ... Isamaa esimees Helir-Valdor Seedri hinnangul ei ole meediasurve tema parteikaaslasest justiitsministri Raivo Aegi suunas õigusriigile kohane. Aeg palus eelmisel nädalal prokuratuuril hinnata kas Õhtuleht ja selle ajakirjanikud jälitasid illegaalselt praeguseks endise haridus- ja teadusministri Mailis Repsi lapsi, kui nad uurisid Repsi ametiauto kasutamist.

Valmis 16,5 miljonit maksnud Rõmeda–Haljala teelõik

23.11.20 EESTI ... Eelmise nädala lõpus said valmis viimased ehitustööd Rõmeda–Haljala teelõigul Tallinna–Narva maanteel. Tööde kogumaksumus on 16,5 miljonit eurot.

Põhiseaduskomisjon hääletas abielureferendumi päevakorrast maha

23.11.20 EESTI ... Riigikogu põhiseaduskomisjon hääletas esmaspäeval maha abielureferendumi eelnõu. Komisjoni aseesimehe Lauri Läänemetsa (SDE) sõnul võib eeldada, et referendumi korraldamise vastu hääletanud Siim Kiisler (Isamaa) vahetatakse komisjonis välja ning eelnõu tuleb uuesti hääletusele.

Anti Poolamets: abielureferendumi eelnõu tuleb põhiseaduskomisjonis hääletusele tõenäoliselt järgmisel nädalal

23.11.20 RAADIOUUDISED ... Riigikogu põhiseaduskomisjon hääletas maha abielureferendumi eelnõu.

HIV-nakatunute arvult on Eesti jätkuvalt Euroopas esirinnas

23.11.20 RAADIOUUDISED ... Alanud nädal on järjekordne HIV testimisnädal.

Eesti-Vene piiril on ebaseaduslike piiriületamiste arv aasta-aastalt vähenenud

23.11.20 RAADIOUUDISED ... Eesti-Vene piiril on ebaseaduslike piiriületamiste arv aasta-aastalt vähenenud.

Isamaa vahetab Kiisleri põhiseaduskomisjonis ajutiselt välja

23.11.20 EESTI ... Riigikogu põhiseaduskomisjon ei võtnud Isamaa liikme Siim Kiisleri vastuseisu tõttu abieluküsitluse korraldamist arutluse alla, ilma milleta ei ole riigikogul võimalik selle toimumise üle hääletada. Isamaa plaanib Kiisleri ajutiselt komisjonist välja vahetada, et küsitluse korraldamisega saaks edasi liikuda.

Eesti valmistub neljandaks ja viiendaks koroonavaktsiini lepinguks

23.11.20 MAJANDUS ... Eestil on sõlmitud kolm koroonavaktsiini eelostulepingut, teisipäeval peaks valitsus allkirjastama neljanda ning Euroopa Komisjonilt oodatakse veel viienda lepingu ettevalmistamist. Kui kõik viis vaktsiini ka müügiloa peaksid saama, on Eesti kindlustanud endale lepingutega juba 1,8 miljoni inimese vaktsineerimise ehk valmis rohkemaks, kui meil elanikke on.

Kaljulaidi kuulamine OECD juhi valimisel tuleb 11. detsembril

23.11.20 EESTI ... Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) uueks tegevjuhiks kandideeriva president Kersti Kaljulaidi kuulamine toimub 11. detsembril. OECD uus peasekretär võiks selguda märtsi alguses.

Põhiseaduskomisjon valis esimeheks Anti Poolametsa

23.11.20 EESTI ... Riigikogu põhiseaduskomisjon valis esmaspäevasel istungil uueks esimeheks Anti Poolametsa (EKRE), aseesimehena jätkab Lauri Läänemets (SDE).

Otse teisipäeval kell 14: tublide kodanike tunnustamistseremoonia

23.11.20 EESTI ... Kultuuriminister Tõnis Lukas annab teisipäeval üle aasta kodaniku 2020 tiitli ja rahvastikuminister Riina Solman kodanikupäeva aumärgid. Kell 14 algavat tseremooniat saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

USA-s kinnitatakse sel nädalal mitme olulise osariigi presidendivalimiste tulemused

23.11.20 RAADIOUUDISED ... USA-s kinnitatakse sellel nädalal mitme olulise kaalukeeleosariigi presidendivalimiste tulemused.

Päikest on rohkem kui pilvi

23.11.20 RAADIOUUDISED ... Ele Pedassaar

Tervenenud koroonapatsiendil võib tööle naasmisega raskusi olla, sest iga tööandja ei usalda perearsti otsust

23.11.20 RAADIOUUDISED ... Tervenenud koroonapatsiendil võib tööle naasmisega raskusi olla, sest iga tööandja ei usalada perearsti otsust.

Eesti haiglates on üle 300 hingamisaparaadi, mida koroonapatsientidele anda

23.11.20 RAADIOUUDISED ... Eesti haiglates on kokku üle 6000 aktiivravi voodikoha ning neist keskmiselt 70% on tavaliselt hõivatud.

Meedialiit soovib Rataselt seisukohta justiitsministri osas

23.11.20 EESTI ... Erameediaettevõtteid ühendav meedialiit soovib, et peaminister Jüri Ratas võtaks seisukoha justiitsminister Raivo Aegi avalduse osas. Aeg ütles eelmisel nädalal, et pöördus prokuratuuri poole, et selgitada, kas Õhtuleht võis minister Mailis Repsi ametiauto kasutust vaadeldes tegeleda varjatud jälgimisega.

Otse kell 13.45: Juhan Parts tutvustab Euroopa Kontrollikoja aruannet

23.11.20 EESTI ... Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon, rahanduskomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon saavad esmaspäeval kell 13.45 avalikul videoistungil ülevaate Euroopa Kontrollikoja 2019. aasta aruandest, mida tutvustab Euroopa Kontrollikoja liige Juhan Parts. Istungi otseülekannet saab jälgida portaalis ERR.ee.

Maskikontrolli põhiraskus jääb politsei kanda

23.11.20 EESTI ... Sotsiaalminister Tanel Kiige kinnitusel saavad esmaspäeva jooksul nii maskikandmise kohustuse kui ka avalike ürituste osalejate piirangute korraldused valitsuses õiguslikult paika. Avalikes siseruumides suu ja nina katmise nõude täitmise kontrolli põhiraskus jääb politsei kanda.

Tervenenud koroonapatsiendil võib tööle naasmisega raskusi tekkida

23.11.20 EESTI ... Tervenenud koroonapatsiendil võib tööle naasmisega raskusi olla, sest tööandja nõuab negatiivse testi olemasolu. Perearstide väitel pole terveks saanud inimene vaatamata positiivsele testile nakkusohtlik.

Eestis on praegu valmidus ravida korraga 400 raskes seisus COVID-patsienti

23.11.20 EESTI ... Eesti haiglates on kokku üle 6000 aktiivravi voodikoha ning neist keskmiselt 70 protsenti on tavaliselt hõivatud. Neist hingamisaparaatidega on üle 300, mida saab vajadusel kasutada ka raskete koroonapatsientide raviks ning taolisi ravikohti saab kiiresti veel juurde tekitada.

Vastuvoolu ujujad: restoranid, kellel läheb hästi*

23.11.20 MAJANDUS ... Isegi turistideta Tallinna vanalinnas või selle veerel võib pidada söögikohta, kus ka "katkuajal" on raske lauda saada. Mis on nende saladus?

"Jussikese seitse sõpra" troonib jätkuvalt raamatumüügi edetabeleis

22.11.20 EESTI ... Ajal, mil raamatute tiraažid vähenevad, trükitakse igal aastal juurde raamatukunstnik Silvi Väljali 1966. aastal kirja pandud õpetlikku lugu väiksest Jussikesest. Ilmselt on tegu lähiajaloo kõige enam trükitud lasteraamatuga.

"AK nädal" uuris väiksemate koolide edu eksamiedetabelis

22.11.20 EESTI ... Sel nädalal avaldatud koolide riigieksamite edetabeli eesotsast leiab nagu tavaliselt teada-tuntud Tallinna ja Tartu populaarsed koolid. Samas on häid teadmisi näidanud ka mitmete väiksemate kohtade koolide lõpetajad. Ei ole ühtset eduretsepti, aga olulisimaks peetakse koolis meeskonnatööd ja head juhtimist. Hiljuti käivitatud riigigümnaasiumid näitavad positiivset suunda.

Kuu lõpuks peavad Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumid olema kaugõppel

22.11.20 EESTI ... Seoses koroonaviiruse jätkuva kasvuga koolikeskkonnas on valitsus koos terviseameti ning haridus- ja teadusministeeriumiga otsustanud, et Harjumaa (sh Tallinna) ja Ida-Virumaa üldhariduskoolide gümnaasiumiastmed tuleb viia hiljemalt 30. novembriks distantsõppele. Otsus ei puuduta kutseharidust andvaid õppeasutusi.

"Aktuaalne kaamera" uuris, milliseid maske inimesed kannavad

22.11.20 EESTI ... Esmaspäeval kehtestab valitsus nimekirja kohtadest, kus teisipäevast on maski kandmine kohustuslik. Siinjuures kasutatakse terminit "avalikud siseruumid". "Aktuaalne kaamera" uuris, milliseid näokatteid inimesed kannavad ja mida nemad avalike siseruumide all mõistavad.

RMK alustab raietöid Palojärve äärses metsas

22.11.20 EESTI ... Põlvamaal on tekitanud poleemikat Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) plaan teostada raietöid Palojärve äärses metsas. RMK on nüüd arvestanud kohalike inimeste ettepanekutega, sest tegemist on olulise puhkealaga.

Relvaloa omanike taustakontroll viis kümnekonna loa tühistamiseni

22.11.20 EESTI ... Eestis on tekkinud probleem relvalubadega. Pärast traagilist vahejuhtumit juuni alguses Lihulas, kus hukkus kaks ja sai viga kolm inimest, otsustas politsei teha kõigile 26 000 relvaloa omanikele täiendava taustakontrolli. Pärast täiendavat kontrolli peab politsei vajalikuks kümnekonna relvaloa tühistamist.

Riigimetsa majandamise keskuse metsaraie Palojärve ääres kütab metsa-aktivistides kirgi

22.11.20 RAADIOUUDISED ... Riigimetsa majandamise keskuse metsaraie Palojärve ääres kütab kirgi metsa-aktivistides, kohalikel elanikel RMK raiekava suhtes suuremaid pretensioone pole, kuna RMK on kohalike ettepanekuid kava koostamisel arvestanud.

Soome valitsuse selle nädala otsusega kehtima jäetud reisimispiirangud on pannud raskesse olukorda sealse turismisektori

22.11.20 RAADIOUUDISED ... Soome valitsuse selle nädala otsusega jätkuvalt kehtima jäetud reisimispiirangud on pannud raskesse olukorda põhjanaabrite turismisektori, kuid eriti rängalt on need tabanud Lapimaad, mille majandus on turismist sõltuvam kui mis tahes teine Soome piirkond.

Euroopa Liit peab arvestama sellega, et Brexiti üleminekuaeg lõpeb ilma lepingut saavutamata

22.11.20 RAADIOUUDISED ... Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi läbirääkimistel edasiste kaubandus-suhete üle hakkab aeg otsa saama.

err.ee otseülekanded

kuula beethovenit

Vaata otse

Kuula otse

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: