Eesti

Alasepp: kriis näitab, et vaktsineerimise huvi väheneb ka tavaolukorras

22.09.21 EESTI ... Sotsiaalministeeriumi asekantsler Heidi Alasepp ütles "Esimeses stuudios", et leige huvi koroonavaktsiini vastu tõi välja selle, et Eesti inimeste huvi ka muude vaktsiinide vastu on viimastel aastatel vähenenud.

Koolilaste ülekaalu probleem vanusega süveneb

22.09.21 EESTI ... Koolilastest on ülemäärase kehakaaluga kimpus iga kolmas poiss ja iga neljas tüdruk, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) läbi viidud uuringust. Probleem suureneb koos vanusega: kui esimeses klassis on ülekaaluga õpilaste osakaal 27 protsenti, siis neljandas klassis juba 33 protsenti.

Narvast sai sügise saabudes sügispealinn

22.09.21 EESTI ... Koos sügise saabumisega sai Narvast kolmapäeval Eesti sügispealinn. Talve saabumiseni pakub teemapealinna kava publikule kultuuri- ja meelelahutusüritusi

Haridustöötajad tahavad õpetajatele kõrgemat palka, kui riik esialgu pakub

22.09.21 EESTI ... Haridustöötajate liit alustas haridusministeeriumiga läbirääkimisi õpetajate palgatõusu üle. Süvenev õpetajate puudus on tingitud töötasust, mis ei ole konkurentsivõimeline kõrgharidust nõudvate töökohtadega, ütles liidu esimees Reemo Voltri.

Mailis Reps "Pealtnägijas" kuriteokahtlusest, poliitikast, raseduse katkemisest

22.09.21 EESTI ... Mailis Reps, kellest viis aastat tagasi võinuks saada president ja kes veel aasta alguses oli valitsuse üks peaarhitekte, kadus pärast paljastusi väidetava maksumaksja rahaga priiskamise kohta avalikkusest. Nüüd istus Taavi Eilat "Pealtnägijast" neljakordse ministri ja kuue lapse emaga maha, et küsida ära kõik valusad küsimused, mis vahepeal kogunenud.

Insener: Tartu Sõpruse silla remonti tuleb alustada kohe

22.09.21 EESTI ... Tartus asuv 40 aastat vana Sõpruse sild vajab juba aastaid kapitaalremonti ning inseneride sõnul ei tohi õnnetuste vältimiseks enam remondiga oodata. Tartu linna kinnitusel käib aga kaheksa miljoni eurone remont neile üle jõu, mistõttu palub omavalitsus abi riigilt.

Päevakaja (22.09.2021 18:00:00)

22.09.21 RAADIOUUDISED ...

Kultuurivaldkonna tegijad arutlesid tuleviku üle

22.09.21 RAADIOUUDISED ... Filmi- ja muusikafestivalide, kontserdikorraldajate, muusikute, kunstnike, teatrite, muuseumide ja filmitegijate esindajad kutsusid täna hommikul kokku aruteluringi.

Valitsuse lubatud viieprotsendine palgatõus õpetajaid ei rahulda

22.09.21 RAADIOUUDISED ... Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles, et valitsus on kokku leppinud, et prioriteetsete töörühmade palk tõuseb järgmisel aastal viis protsenti.

Kaitseväe orkestrandid jätkavad sõjamuuseumi all tööd poole koormusega

22.09.21 MUUSIKA ... 1. oktoobril sõjamuuseumi alla liikuv kaitseväe orkester jätkab sama juhi ja peadirigendiga, kuid mõned orkestrandid on teada andnud, et ei soovi uues koosseisus jätkata, ütles ERR-ile sõjamuuseumi direktor Hellar Lill.

Karis tegi ettepaneku tulla õigusnõunikuks Hent Kalmole

22.09.21 EESTI ... Oktoobris ametisse astuv president Alar Karis tegi ettepaneku õigusnõunikuks asuda õigusteadlasele Hent Kalmole.

Eesti lähiriikides on koroonaolukord äärmiselt erinev

22.09.21 RAADIOUUDISED ... Kuidas on lood koroonaviiruse olukorraga meie lähiriikides, uuris Mall Mälberg.

Koroonaviirusega nakatumine koolides kasvas nädalaga kolm korda

22.09.21 RAADIOUUDISED ... Terviseameti andmetel on koolides koroonaviirusega nakatumiste arv nädalaga kolmekordistunud.

Doonorikeskuse viimine Tallinna kesklinnast Ülemistesse ei mõjutanud vereloovutuste arvu

22.09.21 EESTI ... Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) verekeskuse viimine Tallinna kesklinnast Ülemiste linnakusse ei ole märkimisväärselt mõjutanud vereloovutuste arvu.

Eesti on maailmas endiselt internetivabaduses teisel kohal

22.09.21 ÜHISKOND ... Värske Freedom House'i raporti järgi on juba kolmandat aastat maailmas internetivabaduses esikohal Island ja teisel kohal Eesti. Samas võib digivalitsemise eksperdi Hille Hinsbergi sõnul Eesti head seisu edaspidi kõigutada näiteks elektroonilise side ja andmekogude seaduste jõustumine.

Eesti Rahvusringhäälingu kanalid alustavad valimisväitlustega

22.09.21 EESTI ... Kohalike valimiste eelse aja sisustavad Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) kanalid tele- ja raadioväitlustega. Kuulajate-vaatajateni jõuab eesseisval perioodil 20 valimisväitlust, kulminatsiooniks on mahukas valimisteõhtu 17. oktoobril.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" terviseala asekantsler

22.09.21 EESTI ... Riigi eesmärk vaktsineerida tänaseks 70 protsenti täiskasvanutest jäi täitmata. Samas täituvad haiglavoodid koroonapatsientidega, nakatumisnäit tõuseb ja viirus on jõudnud taas hooldekodudesse. Mis on läinud valesti ja kuidas hoida ühiskond avatud? Esimeses stuudios on sotsiaalministeeriumi asekantsler Heidi Alasepp.

Kohalikel valimistel saab võimaluse valida 70 514 Venemaa kodanikku

22.09.21 EESTI ... Siseministeeriumi värsketel andmetel saab eelseisvatel kohalikel valimistel Eesti kodanikest valijate kõrval osaleda valijana 165 832 muu kodakondsuse või määratlemata kodakondsusega inimest, kellest omakorda 70 514 on Venemaa kodanikud.

Kiik: kriis ei ole tulnud selleks, et jääda

22.09.21 EESTI ... "Iga päevaga liigume pandeemia lõpule lähemale," kommenteeris tervise- ja tööminister Tanel Kiik koroonaolukorda Eestis.

Riigikogu ei luba teisel lugemisel sisuliselt muudetud eelnõu vastu võtta

22.09.21 EESTI ... Riigikogu vanematekogu otsustas kolmapäeval, et teise ja kolmanda lugemise vahel ei saa teha muudatusi jõustumise kuupäevades, kuna need muudatused on sisulised.

Koroonakollete arv kasvab

22.09.21 EESTI ... Eelmisel nädalal oli Eestis aktiivseid koroonakoldeid kokku 98, mida on 20 võrra enam kui nädal enne seda, selgus terviseameti nädala epiidülevaatest.

Laanet: kui Mali võtab riiki Wagneri palgasõdurid, siis Eesti lahkub sealt

22.09.21 EESTI ... Eesti toob oma kaitseväelased Mali missioonidelt ära, kui Mali valitsus otsustab alustada koostööd Vene eraturvafirmaga Wagner ning laseb selle palgasõdurid riiki, ütles kaitseminister Kalle Laanet. Samuti usub minister, et viie aasta pärast suudab Eesti juba ise jälgida keskmaa õhutõrje kontekstis olukorda meie piirkonnas.

Eesti on USA ja Prantsusmaa tüli pärast mures

22.09.21 RAADIOUUDISED ... Eesti on USA ja Prantsusmaa vahel tekkinud tüli pärast mures, sest meie jaoks on oluline NATO ühtsus – nii ütles New Yorgis ÜRO peaassambleel viibiv välisminister Eva-Maria Liimets.

Riik plaanib suurema osa oma laboreid üheks asutuseks liita

22.09.21 RAADIOUUDISED ... Suurem osa riigi laboreid plaanitakse ühendada üheks asutuseks.

Narva elanikud pole kaugkütte hinnatõusuks valmis

22.09.21 RAADIOUUDISED ... Narvas võib kaugküttehind saastetasude ja gaasihinna mõjul kasvama hakata.

Otse kell 12: Tallinna pressikonverentsil Riisalu ja Belobrovtsev

22.09.21 EESTI ... Tallinna linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil osalevad kolmapäeval abilinnapead Aivar Riisalu ja Vadim Belobrovtsev ning Tallinna strateegiakeskuse arengu- ja väliskoostöö osakonna analüütik-strateeg Liina Kilemit. Kell 12 algavat pressikonverentsi saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Arikas Estonia vrakist: me ei näinud jälgi kõrvalistest tegevustest

22.09.21 EESTI ... Eesti ohutusjuurdluse keskuse juhataja Rene Arikas ei pea kuigi tõenäoliseks, et Estonia huku uurimisel avastatakse midagi uut. Margus Kurmi erauuringu põhjusi ta ei mõista.

Eesti loobus osalemast juudivastaseks foorumiks kujunenud konverentsil

22.09.21 EESTI ... Eesti loobus sarnaselt paljude lääneriikidega osalemast Durbani deklaratsiooni aastapäevale pühendatud kõrgetasemelisel konverentsil ÜRO-s, kuna sellest on peamiselt islamiriikide survel saanud Iisraeli-vastane foorum.

Koroonaviirusega on haiglaravil 175 inimest, suri kaks

22.09.21 EESTI ... Kolmapäeva hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 149 inimest. Kokku on haiglas 175 koroonaviirusega nakatunud patsienti.

Johnson ja Biden kohtusid ÜRO Peaassamblee kõrvalt

22.09.21 RAADIOUUDISED ... Suurbritannia peaminister Boris Johnson kohtus ÜRO Peaassamblee kõrval ka USA presidendi Joe Bideniga.

Maakondlikud vaktsineerimiskoordinaatorid tegutsevad aasta lõpuni

22.09.21 RAADIOUUDISED ... Alates augustist töötavad kõikides maakondades vaktsineerimiskoordinaatorid, kes peaksid kohalikke olusid paremini tundes kokku viima vaktsineeimata inimesed ja vaktsineerimisvõimalused kohapeal.

Eesti loodab USA-Prantsuse tüli kiiret lahenemist

22.09.21 EESTI ... Eesti on USA ja Prantsusmaa vahel tekkinud tüli pärast mures ning loodab, et omavahelised probleemid kiiresti lahendatakse, ütlesid president Kersti Kaljulaid ja välisminister Eva-Maria Liimets.

Otse kell 13: Kiik, Härma ja haridusministeerium koroonaviiruse levikust

22.09.21 EESTI ... Tervise- ja tööminister Tanel Kiik, terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma ning haridus- ja teadusministeeriumi kriisijuht Rain Sannik annavad teisipäeval pressikonverentsi, mida algusega kell 13 saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Kolmapäeval kell 9.30 "Otse uudistemajast": kapten Rene Arikas

21.09.21 EESTI ... Igakolmapäevase veebisaate "Otse uudistemajast" külaline on sel nädalal Eesti ohutusjuurdluse keskuse juhataja, kapten Rene Arikas. Erandkorras algab saade sel kolmapäeval kell 9.30.

Kadai: kõrge vaktsineeritusprotsent ei peaks olema eesmärk omaette

22.09.21 EESTI ... Endise terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja ja nüüd õiguskantslerit terviseala küsimustes nõustava Martin Kadai sõnul ei peaks iga hinna eest taga ajama vaktsineeritute suurt arvu. Märksa olulisem on tema sõnul jälgida, et riskigrupid saaks vaktsineeritud.

Eesti Pank: valitsus saaks eelarvepoliitikaga rahustada kiiret hinnatõusu

22.09.21 MAJANDUS ... Eesti Panga värske majandusprognoosi järgi on Eesti majandus kriisist taastunud väga jõuliselt ja ületanud enamikes sektorites kriisieelse taseme. Eestis on mitmel põhjusel ajutiselt kiire hinnatõus, mida aitaks rahustada see, kui valitsus ei kasvataks lähiaastatel oluliselt kulutuste mahtu, hoiatab keskpank.

Otse kell 12: riigikogu infotunnis Kallas, Ott ja Kruuse

22.09.21 EESTI ... Riigikogu liikmete küsimustele vastavad parlamendi infotunnis sel kolmapäeval peaminister Kaja Kallas, kultuuriminister Anneli Ott ning maaeluminister Urmas Kruuse. Kell 12 algavat infotundi saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Riik plaanib enamiku laboreid liita

22.09.21 EESTI ... Suurem osa riigi laboreid plaanitakse ühendada üheks asutuseks. Tartusse võib kerkida uus laborimaja, kus leiaksid koha kaks kuni kuus praegu eraldipaiknevat laborit.

Reitingud: Reformierakonna toetus on lähiajaloo madalaimal tasemel

22.09.21 EESTI ... Reformierakonna toetus on kukkunud lähiajaloo madalaimale tasemele ning valitsuse juhtpartei edestab teisel kohal olevat Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda veel vaid napi 1,4 protsendiga, selgub Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud Norstat Eesti küsitlusest.

Kalamajas näeb näitust linnaosa ajaloost

21.09.21 EESTI ... Kalamaja Valge Luige funkvillas avaneb pärast kolm aastat kestnud remonti väljapanek Tallinna värvika linnaosa ajaloost läbi kolme aastasaja. Palju eksponaate on kohalikud elanikud Kalamaja muuseumile annetanud ja väljapaneku kuraatorid teavad jutustada lugusid esemetest ja nende kunagistest omanikest.

Installatsioon "Pisarate paat" meenutab Tallinnas 1944. aasta põgenikke

21.09.21 EESTI ... Tallinnas Vabaduse väljakul meenutati 1944. aasta suurpõgenemist ja vastupanuvõitlust.

Hiiumaal pandi kokku haruldane jääpurjekas

21.09.21 EESTI ... Hiiumaal pandi kokku Hollandist tagasi Eestisse toodud jäiga purjega haruldane 1970. aastatest pärinev jääpurjekas.

Riigikogu otsib lahendust teise lugemise järel sisulisi muudatusi saanud eelnõudele

21.09.21 EESTI ... Riigikogu vanematekogu hakkab kolmapäeval arutama, mida teha seaduseelnõudega, kuhu on teise lugemise järel tehtud sisulisi muudatusi, mida parlamendi kodukorra seadus teha ei luba. Üks sellistest on elektroonilise side seadus, mis keelustab Huawei seadmete kasutamise võrgus.

Rahandusminister lükkab aktsiisitõusu aasta võrra edasi

21.09.21 RAADIOUUDISED ... Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus tegi ettepaneku aktsiisitõusu edasilükkamiseks aasta võrra.

VKG valmistub Petroter-1 remondiks

21.09.21 RAADIOUUDISED ... Viru Keemia Grupp valmistub Petroter-1 põlevkiviõlitehase põhjalikuks, vähemalt viis kuud kestvaks remondiks.

Tallinna koolijuhid saadavad klasse distantsõppele terviseametilt nõu küsimata

21.09.21 RAADIOUUDISED ... Distantsõppe vältimiseks valmis enne kooliaasta algust juhend, mis lubab negatiivse testi puhul lähikontaktsetel õpilastel koolimajas õppimist jätkata.

Päevakaja (21.09.2021 18:00:00)

21.09.21 RAADIOUUDISED ...

öös on teadust

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

arva ära!

otsime talente

kool sinu kodus

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: