Eesti

Kadri Liik: Putini ja Kaljulaidi kohtumise pikkus oli üllatav

18.04.19 ... Venemaa poliitika eksperdi Kadri Liigi sõnul on üllatav, kui palju aega pühendas Venemaa president Vladimir Putin Eesti presidendile Kersti Kaljulaidile Moskvas.

Tartu teadlased muutsid vähiravimi nanonutikaks

18.04.19 ... Tartu Ülikoolis täna kaitstavast doktoritööst selgub, et tarkade nanoosakeste abil saab parandada kõhuõõne kasvajate ravi. Katsed näitasid, et nanoosakeste kasutamine võimendab vähiravimite toimet ja vähendab kõrvalnähtusid.

Tapal teenistust lõpetavas Belgia üksuses said medali ka pommikoerad

18.04.19 ... Tapal NATO lahingugrupi koosseisus teenivatele 300 Belgia sõduritele anti neljapäeval üle missiooni-medalid, koos jalaväelastega said medali ka kaks teenistuskoera.

Tüür ei usu Kaljulaidi ja Putini kohtumisest pööret Eesti-Vene suhetes

18.04.19 ... President Kersti Kaljulaidi kohtumine neljapäeval Moskvas Vene riigipea Vladimir Putiniga ilmselt ei too pööret kahe riigi suhetesse, leiab politoloog Karmo Tüür.

Tallinna kohal öölende harjutanud Briti luurekopterid jäävad siia ka Kevadtormiks

18.04.19 ... Briti luurekopterite Wildcat öölendude väljaõppeperiood on nüüdseks läbi, kuid kopterid jäävad Eestisse ka õppuse Kevadtorm ajaks.

Tallinna volikogu kinnitas ametisse ühe uue liikmega linnavalitsuse

18.04.19 ... Tallinna linnavolikogu kinnitas neljapäevasel istungil linnavalitsuse struktuuri ja koosseisu, kus on üks uus liige - sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda hakkab kureerima abilinnapea Betina Beškina.

Terras kritiseeris Kaljulaidi kohtumist Putiniga

18.04.19 ... Järgmises valitsuses välisministri portfelli saava erakonna Isamaa esindaja Riho Terras kritiseeris president Kersti Kaljulaidi neljapäeval toimunud kohtumist Vene riigipea Vladimir Putiniga, leides, et see kaldub kõrvale Eesti välispoliitilisest liinist.

Võrumaal hukkus tagurdava traktori alla jäänud mees

18.04.19 ... Neljapäeva õhtupoolikul hukkus Võrumaal tagurdava traktori alla jäänud 70-aastane mees.

Suri kauaaegne laevakapten Ülo Kollo

18.04.19 ... Neljapäeval suri kauaaegne laevakapten Ülo Kollo.

Mihkelson: Eesti-Vene tippkohtumine lõi võimaluse uuteks kontaktideks

18.04.19 ... President Kersti Kaljulaidi kohtumiselt Vene riigipea Vladimir Putiniga polnudki alust loota mingit läbimurret, kuid see lõi eeldused võimalikeks uuteks kontaktideks, mida võiks hakata edendama valitsuste tasemel, leiab riigikogu liige Marko Mihkelson.

Aprillis langes enim EKRE toetus

18.04.19 ... Aprillis langes enim toetus EKRE-le ning kasvas Reformierakonnale ja Eesti 200-le, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest. Valitsusliitu moodustavate parteide kogutoetus oli aprillis 49 ja opositsiooniparteidel 38 protsenti.

Galerii ja videod: Malis teeninud Eesti jalaväeüksus jõudis tagasi koju

18.04.19 ... Ligi viis kuud Aafrikas Malis välisoperatsioonil teeninud jalaväerühm Estpla-28 ja rühma toetuselemendi liikmed jõudsid neljapäeval tagasi koju.

Eesti on pressivabaduse edetabelis maailmas 11. kohal

18.04.19 ... Eesti on iga-aastases Piirideta Reporterite (Reporters Without Borders) edetabelis tõusnud mullusega võrreldes koha võrra ning asub 11. kohal.

Tallinna linnavolikogu valis uueks esimeheks Tiit Teriku

18.04.19 ... Tallinna linnavolikogu valis neljapäeval uueks esimeheks Tiit Teriku.

Kell 21.40 "Esimene stuudio": Kadri Liik presidendi visiidist Moskvasse

18.04.19 ... Tänane päev läheb ajalukku Eesti ja Venemaa presidendi kohtumisega. Kas Kersti Kaljulaidi ja Vladimir Putini omavahelisest suhtlusest hakkab jää sulama ning kuidas see visiit mõjutab naabrite läbisaamist, küsib ETV saade "Esimene stuudio" Venemaa poliitika eksperdilt Kadri Liigilt.

Narva ja Narva-Jõesuu liinil ei mahu kohalikud turiste täis tasuta bussidesse

18.04.19 ... Narva linnavalitsus esitas Ida-Viru ühistranspordikeskusele taotluse suurendada bussiliinide number 31 ja 123 väljumisi, kuna reisijaid on rohkem kui kohti, ühistranspordikeskuse hinnangul on probleem tasuta sõitu kasutavate turistide rohkuses.

Pärnumaal sai kolme veoki kokkupõrkes üks juht viga

18.04.19 ... Pärnumaal Pärnu-Lihula maantee 24. kilomeetril juhtus südapäeva paiku avarii, kus esialgsetel andmetel põrkas kokku kolm veoautot. Ühe veoki juht toimetati haiglasse.

Izmailova: keegi ei sundinud mind linnavalitsusest lahkuma

18.04.19 ... Tallinna abilinnapea ametist taandunud Roheliste juht Züleyxa Izmailova ütles Raadio 2 saates "Achtung. Lobjakas", et linnapea Mihhail Kõlvart ei sundinud teda lahkuma.

Ratas kommenteeris vene emakeelega ministrite puudumist uues valitsuses

18.04.19 ... Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Eesti valitsus esindab kogu Eesti rahva huve, ehkki seal pole ühtki vene emakeelega ministrit.

Kaljulaid enne kohtumist Putiniga: Eesti on dialoogiks valmis

18.04.19 ... President Kersti Kaljulaid, kes kell 13.45 lahkus Moskvas Eesti saatkonna taasavamise pidulikult vastuvõtult Kremlisse, kohtuma Venemaa presidendi Vladimir Putiniga, ütles enne lühikeses sõnavõtus, et Eesti soovib Venemaaga uusi suhteid ja et Eesti on dialoogiks valmis.

Rail Baltic maadleb Eestis praegu kahe kohtuasjaga

18.04.19 ... Kolmapäeval arutati Tallinna ringkonna kohtus Eesti Geograafia Seltsi apellatsioonkaebust Tallinna halduskohtu detsembris tehtud otsusele, milles jäeti rahuldamata seltsi kaebus Rail Balticu trassi maakonnaplaneeringute vastu. Maakonnaplaneeringute vastu on läinud ühiselt kohtusse ka Eesti Looduskaitse Selts ja ARB ehk Avalikult Rail Balticust.

Reinsalu: Ladõnskaja-Kubits on endiselt koalitsioonis

18.04.19 ... Justiitsminister Urmas Reinsalu ütles neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil, et Viktoria Ladõnskaja-Kubits on endiselt koalitsioonis vaatamata sellele, et hääletas eile riigikogus EKRE, Isamaa ja Keskerakonna koalitsioonile vastu.

Sissevaade veganlusse: tervise, loomade või keskkonna päästmine?

18.04.19 ... Kuigi veganlus võib olla paljude jaoks seotud ainult toitumisega, on tegemist loomasõbraliku elustiiliga, mille järgijad on tähelepanelikud nii riiete, kosmeetika kui ka muude toodete ning teenuste soetamisel. Mis on mis ning mis põhjustel inimesed veganiks hakkavad, uuris ERR Novaator koos Vikerraadioga.

Kreml: kohtumisel Eesti presidendiga räägitakse heast ja halvast

18.04.19 ... Kreml tunnistab Vene riigipea Vladimir Putini ja Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi kohtumise tähtsust ning ollakse meelestatud arutama kahe riigi suhete nii häid kui halbu külgi.

Galerii ja video: president avas Eesti renoveeritud saatkonnahoone Moskvas

18.04.19 ... Neljapäeva keskpäevaks oli Eesti saatkond Moskvas pärast renoveerimist taasavamiseks valmis ning kohale oli jõudnud ka president Kersti Kaljulaid.

Roheliste juht Züleyxa Izmailova ei jätka Tallinna abilinnapeana

18.04.19 ... Eestimaa Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova andis teada otsusest lahkuda abilinnapea kohalt, et pühenduda Roheliste erakonna edasiviimisele ning liikmeskonna kasvatamisele. Linnavalitsuse koosseis seega väheneb, kuid Eestimaa Roheliste ja Eesti Keskerakonna koalitsioonilepe jääb püsima.

Nordicaga lendas esimeses kvartalis mullusest 16 protsenti vähem reisijaid

18.04.19 ... Eesti lennufirma Nordica vedas tänavu esimeses kvartalis Tallinna liinivõrgus üle 102 000 reisija, mis on 16 protsenti vähem kui eelmise aasta samal perioodil.

Kivirähk, Samost ja Kook selgitasid uuringutulemuste erinevusi

18.04.19 ... Sotsioloog Juhan Kivirähk ning ajakirjanikud Anvar Samost ja Urmet Kook analüüsisid ERR.ee veebisaates, kust tulevad erinevused parteide populaarsusuuringute tulemustes ning vaagisid, millest on erakondade toetusprotsendid tõusnud või kahanenud.

Otse kell 15.30: kes saavad Kõlvarti linnavalitsuse abilinnapeadeks?

18.04.19 ... Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu nimetab neljapäeval Tallinna abilinnapeade kandidaadid, keda tutvustatakse kell 15.30 algaval pressibriifingul. Portaalis ERR.ee näeb seda otsepildis.

Otse kell 12: valitsuse pressikonverentsil Ratas, Sikkut, Reinsalu ja Simson

18.04.19 ... Valitsuse iganädalasel istungijärgsel pressikonverentsil osalevad täna peaminister Jüri Ratas, tervise- ja tööminister Riina Sikkut, justiitsminister Urmas Reinsalu ning majandus- ja taristuminister Kadri Simson. Pressikonverentsi saab otsepildis vaadata portaalis ERR.ee.

Õiguskantsler: rahvaalgatus ei pruugi võimust võõrandumise tunnet kaotada

18.04.19 ... Õiguskantsler Ülle Madise ütles, et kuigi rahvahääletusi võiks olla rohkem, ei pruugi rahvaalgatus võimust võõrandumise tunnet kaotada.

Õhutemperatuur tõuseb kuni 17 kraadini

18.04.19 ... Ilmast räägib sünoptik Silve Grabbi-Kaiv.

Ka Kantar Emori uuring näitab EKRE toetuse vähenemist

18.04.19 ... Samuti neljapäeval avaldatud Kantar Emori erakondade toetuse uuring näitab sarnaselt Turu-uuringute küsitlusele Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetuse vähenemist.

Kaja Kallase toetus peaministrina möödus Jüri Ratase omast

18.04.19 ... Kaja Kallas tõusis aprillis Eesti inimeste hinnangutes eelistatuimaks peaministriks, möödudes napilt Jüri Ratasest, selgus Eesti Päevalehe tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

EKRE kaotas toetust nooremate ja Keskerakond vanemate valijate seas

18.04.19 ... Kui EKRE on kaotanud toetust nooremates vastajagruppides, siis Keskerakond vanemate valijate seas. Reformierakond on toetust kasvatanud jõuliselt Tallinnas, selgus ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Fotod: selline näeb välja renoveeritud Eesti saatkonnahoone Moskvas

18.04.19 ... Neljapäeval avab president Kersti Kaljulaid pidulikult värskelt renoveeritud Eesti suursaatkonna hoone Moskvas.

Dimitri Mironov, presidentide tõlk Kremlis: valmis peab olema kõigeks

18.04.19 ... Dimitri Mironov, Eesti kultuuriatašee Venemaal, poliitikast ei räägi. Täna peab ta seda vähemalt pool tundi või kauemgi tegema, sest presidentide Kersti Kaljulaidi ja Vladimir Putini kohtumine on tiine poliitilistest teemadest. Mironov on Kremlis nende tõlk.

Narva asub taas Euroopa kultuuripealinna tiitlit püüdma

18.04.19 ... Narva linnavalitsus moodustas kolmapäeval uue töörühma, kelle ülesandeks saab töö Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna lõpptaotluse koostamise kallal, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Ratas: koalitsioonileping ei ole kivisse raiutud

17.04.19 ... Keskerakonna esimees, peaministrikandidaat Jüri Ratas ütles ETV saates "Esimene stuudio", et koalitsioonileping on paindlik ning elav dokument, mis ei ole kivisse raitud.

Puuetega inimesed kogevad riigi toetusega eriratast osta tahtes takistusi

17.04.19 ... Riik võimaldab puuetega inimestel saada toetust erirataste soetamiseks, kuid ostmiseks pole soodustust kerge saada, rentida aga rattafirmad ei taha.

Agur: aeg on küps vene emakeelega õpilastega paikades murrangu tegemiseks

17.04.19 ... Aeg on küps võtta vene emakeelega õpilastega piirkondades eestikeelses hariduses ette reaalseid samme ning jõuda lõpuks ometi selleni, et põhikooli lõpetaja oskaks hästi eesti keelt, ütles Kohtla-Järve riigigümnaasiumi vastne juht Hendrik Agur.

Karulauguga sarnase piibelehe söömine võib lõppeda fataalselt

17.04.19 ... Kevadine vitamiinipomm - karulauk tõstab tasapisi pead. Karulaugu asemel ekslikult mõne mürgise taime söömine ei ole Eestis küll sage, kuid see-eest on karulaguga sarnased taimed kas väga või küllaltki mürgised.

Siim Kallas riigikogus Jüri Ratasele: põhiline, ärge närveerige!

17.04.19 ... Opositsiooni jäämisega arvestanud reformierakondlased ja sotsiaaldemokraadid esitasid uut valitsust moodustavale Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele kümneid ja kümneid teravaid küsimusi. Suur osa puudutas neist Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) liikmete niiöelda reljeefseid väljaütlemisi.

Võimud jäävad tasuta parkimiseks kasutatavate nippide vastu pahatihti jõuetuks

17.04.19 ... Inimesed kasutavad tasuta parkimiseks fantaasiaküllaseid nippe alates numbri maha kruvimisest ja lõpetades spetsiaalse programmiga, mis paneb auto 14 minuti ja 59 sekundi kaupa parkima. Kohati kõlavad need trikid naljakalt, aga pahatihti ongi võimud jõuetud, selgus "Pealtnägijast".

Töörühm: Kohtla-Järve hariduse saatus sõltub koolijuhtide koostööst

17.04.19 ... Kohtla-Järve riigigümnaasiumiga seoses tekkinud segadusse korra loomisega tegeleva töörühma kinnitusel sõltub Kohtla-Järve gümnaasiumihariduse saatus koolijuhtide omavahelisest koostööst.

Uuring: Lelle-Pärnu raudteelõigu remont läheb maksma kuus miljonit eurot

17.04.19 ... Lelle-Pärnu raudteelõik tuleb remontida, et kaubarongid saaks vedada materjali Rail Balticu ja teiste Pärnumaal ehitatavate objektide tarvis. Uuringu järgi kulub selleks kuus miljonit eurot. Rongid sõidaksid seal kiirusega 40 kilomeetrit tunnis ja reisijateveoks seda lõiku renoveerida pole otstarbekas.
PRAEGU VIKERRAADIOS
ETV2 soovitab
Joonas Hellerma

vaata uuesti!
tulevikupidu

Valijakompass

"Otse uudistemajast"
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: