Eesti

Purtse hiiemäele istutati hukkunud metsavendade mälestuseks tamm

22.09.23 EESTI ... Purtse hiiemäele leinaparki istutati hukkunud metsavendade mälestuseks tamm. Istutamisel pani käe külge ka 1925. aastal sündinud endine metsavend Ruuben Lambur, kes paigaldas tähistustahvli ka punkriasemele, kus ta end ise kunagi nõukogude julgeoleku eest varjas.

Grupireisijate külastused Eestisse on oluliselt vähenenud

22.09.23 EESTI ... Kui pärast koroonaperioodi on turismisektor muidu taastumas, siis hindade kallinemine on kaotamas Eesti konkurentsieelist. Oluliselt on vähenenud grupireisijate visiidid Eestisse.

Galerii: õpilased heiskasid vastupanuvõitluse päeval riigilipu

22.09.23 EESTI ... Tallinna 21. Kooli õpilased heiskasid reede päikesetõusul Pika Hermanni torni Eesti lipu, et tähistada vastupanuvõitluse päeva.

Tallinn peab lähiaastatel ehitama mitu uut kooli

22.09.23 EESTI ... Tallinn peab ehitama lähiaastatel mitu uut kooli, kuna rahvastikuprognoosi kohaselt võib paarikümne aasta jooksul pealinna elanike arv kasvada 90 000 elaniku võrra. Kõige kriitilisem on koolikohtade seis kesklinnas ja Põhja-Tallinnas.

Päevakaja (22.09.2023 18:00:00)

22.09.23 RAADIOUUDISED ...

Toots: idasuunalist pööret Keskerakonnas ei tule

22.09.23 EESTI ... Keskerakonna aseesimees Jaan Toots ütleb, et Mihhail Kõlvarti erakonna juhiks valimise järel on mõnede inimeste parteist lahkumine arusaadav, kuid mingit idasuunalist muutust erakonnas oodata ei ole.

Päästeamet: Kopli komando sulgemine võib päästevõimekust halvendada

22.09.23 EESTI ... Päästeamet leidis, et valitsuse kärpenõude täitmiseks on kõige õigem sulgeda just Kopli päästekomando. Samas tõdeb amet, et kärbe annab küll ligi 800 000 kokkuhoidu, aga võib kahandada piirkonna päästevõimekust, kui peaks tulema üheaegselt mitu väljakutset.

Valitsus plaanib trahvimäärasid kahekordistada

22.09.23 EESTI ... Valitsus plaanib lähiaastatel suurendada trahvimäärasid, et suunata niiviisi inimesi rohkem õiguspärasele käitumisele. Selleks, et tulevikus enam ükshaaval trahvimäärasid ei peaks tõstma, seoks justiitsministeerium määrad ka näiteks alampalga või keskmise palgaga.

Tõnis Mölderi siirdumine Isamaasse tõstis esile jätkuvad lahkhelid Keskerakonnas

22.09.23 RAADIOUUDISED ... Keskerakonna kongressist tõusnud tolm pole veel langeda jõudnud.

Päästeametnik läks pensioni saamatajäämise pärast sotsiaalkindlustusameti vastu kohtusse

22.09.23 RAADIOUUDISED ... Sotsiaalkindlustusameti vastu kohtusse läinud päästetöötaja leiab, et amet rikub seadust, kui keeldub tema staažile vastavat pensioni välja maksmast.

Kommentaatorid: Keskerakonna nägu sai selgemaks, aga rohkem vene suunda

22.09.23 EESTI ... Mihhail Kõlvarti valimine Keskerakonna esimeheks aitas nende nägu valijate jaoks selgemaks muuta, kuid viis eestikeelseid toetajaid, leidsid erakondade toetusnumbreid hinnanud kommentaatorid. Veel tõid nad välja, et Reformierakonna toetus püsib küll kõrge, kuid skandaalide mõju avaldub ajaliselt pikemalt ning et Isamaa on saanud uue esimehega uue energia.

Kiviselg: lähiajal pole suuri läbimurdeid näha ei Ukraina ega Venemaa poolt

22.09.23 EESTI ... Lähitulevikus pole Ukrainas suuri läbimurdeid näha ei Ukraina ega Venemaa poolelt, hindas reedel kaitseministeeriumis julgeolekuolukorrast ülevaate andnud kaitseväe luurekeskuse uus ülem kolonel Ants Kiviselg.

Kiik: kui Keskerakond ei hoia senist joont, võib lahkujaid tulla veel

22.09.23 EESTI ... Keskerakonna riigikogu fraktsiooni juhi Tanel Kiige sõnul võib Keskerakonnast veel inimesi lahkuda, kui erakonna esimees Mihhail Kõlvart ei suuda partei senist joont hoida.

ÕS 2025 keskendub keele normimisele ja kirjeldamisele

22.09.23 RAADIOUUDISED ... Aastal 2025 valmib uus õigekeelsussõnaraamat ehk Eesti Keele sõnaraamat ÕS 2025.

Tõnis Mölder erakonnavahetusest: läänes ei saa ajada idapoliitikat

22.09.23 EESTI ... Keskerakonnast lahkunud Tõnis Mölder usub, et tema endine koduerakond muutub Tallinna-keskseks munitsipaalparteiks, mis kõnetab vaid kitsast valijagruppi. Erakonna fraktsioonist võib tema hinnangul tulla teisigi lahkujaid.

Martin Mölder: Keskerakonnast on saamas Tallinna ja Ida-Viru partei

22.09.23 EESTI ... Politoloog Martin Mölderi sõnul ei olnud lahkumised Keskerakonnast pärast Mihhail Kõlvarti saamist partei esimeheks talle üllatuslikud ja Keskerakonnast on saamas Tallinna ja Ida-Virumaa partei.

Saksamaa ja Prantsusmaa koostasid Euroopa Liidu reformiplaani

22.09.23 RAADIOUUDISED ... Sel nädalal käis Saksa ja Prantsuse töögrupp välja idee Euroopa Liidu reformimiseks pärast 2024. aastat.

Kohus ei rahuldanud 63 inimese kaebust valitsuse koroonapiirangute vastu

22.09.23 EESTI ... Tallinna halduskohus jättis rahuldamata 63 inimese kaebuse valitsuse 2021. aastal kehtestatud koroonapiirangute vastu.

Õpetajad võivad lubatust väiksema palgatõusu pärast streikima hakata

22.09.23 EESTI ... Haridustöötajad võivad reaktsioonina valitsuse lubatust palju väiksemale palgatõusule otsustada streigi kasuks, rääkis ETV hommikusaates "Terevisioon" õpetajate ühenduste võrgustiku koordinaator Madis Somelar.

Otse kell 11: Voog, Samost ja Kook erakondade reitingutest

22.09.23 EESTI ... Reedel kell 11 kommenteerivad ERR.ee veebisaates värskeid erakondade toetusnumbreid Kantar Emori uuringuekspert Aivar Voog ning ERR-i ajakirjanikud Anvar Samost ja Urmet Kook.

Video: pressikonverents viimastest julgeolekualastest arengutest

22.09.23 EESTI ... Reedel kell 12.00 annab kaitseministeeriumi pressikonverentsil viimastest julgeolekualastest arengutest ülevaate kaitseväe luurekeskuse uus ülem kolonel Ants Kiviselg.

Ka Tõnis Mölder läheb Keskerakonnast Isamaasse üle

22.09.23 EESTI ... Lisaks nädala eest Keskerakonnast Isamaasse lahkunud staažikale Keskerakonna tipp-poliitikule Jaanus Karilaiule teatas Isamaaga liitumisest ka Keskerakonna riigikogu fraktsiooni liige Tõnis Mölder.

Prantsusmaa ja Saksamaa valmistuvad Euroopa Liidu reformimiseks

22.09.23 EESTI ... Euroopa Liidu kaks suurt ehk Prantsusmaa ja Saksamaa valmistuvad selleks, et ühel päeval tõesti Ukraina, Moldova ning Lääne-Balkani riigid blokiga liituvad. Nii võib välja lugeda nädala alguses Prantsuse-Saksa töögrupi välja käidud dokumendist, mis pakub välja ideed Euroopa Liidu reformimiseks pärast järgmisi eurovalimisi 2024. aastal.

September tõi erakondade toetusnumbritesse olulisi muutusi

22.09.23 EESTI ... Idavedude skandaal ja riigieelarve vaevaline kokkupanek on räsinud küll kogu valitsusliidu, aga mitte veel eriti Reformierakonna toetust. ERR-i tellitud Kantar Emori uuringust selgus veel, et Mihhail Kõlvarti valimine Keskerakonna juhiks viis parteilt eesti, aga tõi juurde vene valijaid. Samas kerkis Isamaa toetus viimase kaheksa aasta kõrgeimale tasemele.

Päästeametnik läks pensionist ilmajäämise pärast kohtusse

22.09.23 EESTI ... Sotsiaalkindlustusameti vastu kohtusse läinud päästeameti töötaja leiab, et amet rikub seadust, kui keeldub tema staažile vastavat pensioni välja maksmast. Halduskohus andis mehele õiguse.

Hea seeneaasta annab hoidiste tegijatele tööd

21.09.23 EESTI ... Kuna tänavu on metsas seeni rikkalikult, siis on paljudes koduköökides tunda seenehoidiste valmistamise eriomast, magusat lõhna.

Kannik: aserid teavad, et Venemaal pole võimalik Armeeniat toetada

21.09.23 EESTI ... Mägi-Karabahhi hõivamine Aserbaidžaani poolt oli tehtud teadmisega, et Armeeniat seni toetanud Venemaa ei saa neid praegu toetada, sest kogu jõud on suunatud sõjategevusse Ukrainas, ütles "Aktuaalses kaameras" rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse direktor Indrek Kannik.

Tupay hinnangul võiks valitsus reguleerida vaid e-hääletamise tehnilisi detaile

21.09.23 EESTI ... Justiitsministeeriumis valminud seadusemuudatus annaks valitsusele e-valimiste korraldamisel suurema sõnaõiguse. Vabariigi valimiskomisjon on plaani suhtes kriitiline ja riigiõiguse eksperdi Paloma Krõõt Tupay hinnangul võiks reguleerida vaid e-hääletamise tehnilisi detaile, kuid mitte enamat.

Karis ÜRO Peaassambleel: julgeolekunõukogu on halvatud

21.09.23 VÄLISMAA ... Venemaa poliitiline ja sõjaline juhtkond peaks kandma sõja eest Ukrainas kriminaalset vastutust – nii ütles president Alar Karis ÜRO Peaassamblee ees peetud kõnes. Presidendi arvates tuleks reformida ka maailmaorganisatsiooni julgeolekunõukogu, kuna praegu on see sõja- ja inimsusevastaseid kuritegusid toime panevate riikide vetoõiguse tõttu halvatud.

RIA Elroni küberrünnakust: tõenäoliselt tuleb lähiajal uus selline rünnak

21.09.23 EESTI ... Kolmapäeval alanud küberrünnak häiris kõige tugevamalt Elroni piletimüüki. Nii kaua kestnud süsteemiriket pole ettevõttel varem olnud ning RIA hinnangul ei jää see tõenäoliselt ka viimaseks.

Päevakaja (21.09.2023 18:00:00)

21.09.23 RAADIOUUDISED ...

Ettevõte Ridango sattus küberrünnaku alla

21.09.23 RAADIOUUDISED ... See põhjustas häireid ühistranspordi piletiteenuste kättesaadavuses.

Valitsus loodab kuue kuuga uue maksu leida

21.09.23 RAADIOUUDISED ... Kui ühed eelistaks varamaksusid, siis teised jagaks maksukoorma kõigi inimeste vahel.

Piirivalvurid saatsid esimese Vene numbrimärgiga auto piirilt tagasi

21.09.23 EESTI ... Politsei- ja piirivalveamet ning maksu- ja tolliamet saatsid neljapäeval esimest korda pärast sanktsioonide kehtestamist Luhamaal piirilt tagasi Vene numbrimärgiga sõiduki, mis üritas Euroopa Liitu siseneda.

Vahemere migratsioonisurve ähvardab Euroopa tülli ajada

21.09.23 RAADIOUUDISED ... Itaalia näitel võib see ohustada toetust Ukrainale.

Välisministeerium tellis 12 000 euro eest Delfilt taskuraadio saateid

21.09.23 EESTI ... Välisministeerium soovib podcast'idega kasvatada kodanikkonna teadlikkust välispoliitikast.

Rongipiletite müük on taastunud

21.09.23 EESTI ... Elroni piletimüügisüsteemile suunatud küberrünne on tõrjutud ja rongipiletite müük taastunud, teatas Elron. Rünnete tõttu oli alates kolmapäeva pärastlõunast häiritud rongipiletite ostmine veebist, rongide piletimasinatest ja klienditeenindajate terminalidest.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Margus Rink

21.09.23 EESTI ... Neljapäeva õhtul räägib "Esimeses stuudios" olukorrast Eesti panganduses ja majanduses Coop Panga juht Margus Rink.

Arvutuslik analüüs: Estonia vrakki kahjustas merepõhja pinnas

21.09.23 EESTI ... Tallinna tehnikaülikooli teadlaste arvutusliku mudeldamise tulemuste põhjal on väga tõenäoline stsenaarium, et Estonia parema parda vigastused on tekkinud laeva merepõhjaga kokkupõrke tagajärjel, selgus neljapäeval tutvustatud uuringust.

Kallas on Reformierakonna esimehe valimisel ilmselt ainus kandidaat

21.09.23 EESTI ... Novembri keskel toimuval Reformierakonna üldkogul oleks tõenäoliselt ainus esimehe kandidaat peaminister Kaja Kallas, kuna tema kolm võimalikku konkurenti ütlesid, et ei kavatse kandideerida.

Kohus lükkas tagasi Kerese taotluse Tallinna Sadama kriminaalasi lõpetada

21.09.23 EESTI ... Riigikohus ei võtnud menetlusse Ain Kaljuranna kaitsja Paul Kerese taotlust lõpetada aegumise tõttu Tallinna Sadama kriminaalasi.

Valimiskomisjoni juht tegi valimisseaduste muutmise paketi maatasa

21.09.23 EESTI ... Valitsuse koostatud valimisseaduste muutmise pakett ei anna selgust, kuidas tagada mobiiltelefoniga hääletamisel (m-hääletamisel) kõikide vajalike nõuete täitmine ning jätab üles võimaluse, et valitsus saab elektrooniliste valimiste (e-valimiste) korraldamisel volitused, mis võivad mõjutada nende usaldusväärsust, ütles vabariigi valimiskomisjoni esimees Oliver Kask.

Ilm püsib olulise sajuta ja suhteliselt soe

21.09.23 RAADIOUUDISED ... Ülle Jõemaa.

Vabariigi valimiskomisjon suhtub kriitiliselt valitsuse plaanidesse

21.09.23 RAADIOUUDISED ... See puudutab nii plaani lubada nutiseadmega hääletamist kui ka eelnõu, mis annaks valitsusele õiguse otsustada e-valimiste tehniliste reeglite üle.

Varek: Kõlvarti minevik võib takistada peaministritooli saada

21.09.23 EESTI ... Keskerakonna Rakvere osakonna juht Triin Varek oleks oodanud pärast Keskerakonna kongressi Mihhail Kõlvartilt selgeid ja avatud sõnumeid Tanel Kiige toetajatele. Varek kahtleb ka, kas Kõlvarti minevik ei või saada talle takistuseks olla peaminister.

Vaata otse

Kuula otse

spordisajand

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: