Eesti

Lukas astus valimistulemuse tõttu tagasi, Seeder pole jätkamist otsustanud

27.03.23 EESTI ... Isamaa aseesimees Tõnis Lukas teatas, et astub Tartu valimistulemuse tõttu aseesimehe kohalt tagasi. Erakonna juht Helir-Valdor Seeder ei ole veel enda sõnul otsustanud, kas kandideerib kahe kuu pärast toimuval erakonna suurkogul uuesti esimeheks.

Maarja Pild: riigikohtu lahend Hundi asjas saab olema väga oluline

27.03.23 EESTI ... Kuigi riigikohtu otsus Brigitte Susanne Hundi asjas ei ole otseselt teistele kohtunikele ja kohtuasjadele siduv, saab selle mõju sarnastele kohtuasjadele olema tugev ning lahend oluline, ütles ERR-ile vandeadvokaat Maarja Pild.

Haapsalus tuli hülgepoeg eramu hoovi

27.03.23 EESTI ... Haapsalus roomas ühe mereäärse maja hoovi hülgepoeg.

Otse kell 18.30: Tartu Ülikooli rektorikandidaatide debatt

27.03.23 HARIDUS ... Esmaspäeva õhtul vastavad Tartu Ülikooli rektorikandidaadid üliõpilaste küsimustele ja arutlevad ülikooli edasise arengu üle. UTTV ülekannet ülikooli raamatukogust saab jälgida alates 18.30-st ka Novaatori vahendusel.

Tartu Ülikooli rektorikandidaadid kohtuvad üliõpilastega

27.03.23 RAADIOUUDISED ... Tartu Ülikooli rektorikandidaadid Toomas Asser, Jaak Vilo ja Raul Eamets tutvustavad täna oma seisukohti üliõpilastele.

Tartu koolitoit kallineb uuest õppeaastast

27.03.23 RAADIOUUDISED ... Uuest õppeaastast tõuseb Tartu linna munitsipaalüldhariduskoolides lõuna hind.

Seeder: nimetamiskomitee liikme valimine on külmutatud

27.03.23 EESTI ... Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi sõnul on nimetamiskomitee uue liikmekandidaadi valimine külmutatud, kuna valitsuspartnerid peavad koalitsioonikõnelusi.

Riigikohus loodab nädala lõpuks kõik valimiskaebused lahendada

27.03.23 EESTI ... Riigikohus on sinna laekunud 16 valimiste teemalisest kaebusest seitse lahendanud ning loodab ülejäänud üheksa menetluse lõpetada selle nädalaga.

Saksamaal kutsuti 230 000 transporditöölist streikima

27.03.23 RAADIOUUDISED ... Saksamaal toimub täna ühepäevane transporditöötajate hoiatusstreik.

Meretuuleparke plaanitakse rohkem kui võrk kannatab

27.03.23 RAADIOUUDISED ... Kui meretuuleparke rajada rohkem kui Eestile vaja, sõltub nende edu ühendustest naaberriikidega.

Jõhvis toimus noorte tantsufestival

27.03.23 EESTI ... Jõhvi gümnasistide loovtööst on nelja aastaga saanud üks Eesti suuremaid tantsufestivale, mis tõi nädalavahetusel Jõhvi kontserdimajja tuhatkond osalejat eri riikidest.

Kõige enam kõnniteel parkimist on Tallinna kesklinnas

26.03.23 EESTI ... Tallinna tänavatel autoga liiklejad on harjunud parkima kohtades, mis pole selleks ette nähtud ning seepärast peavad jalakäijad tihti kõnniteed jagama ohtlikult autodega. Sel nädalal hukkus eakas naine, kui kaubik talle kõnniteel otsa tagurdas.

Maaülikool otsib loomaarstiõppesse lisarahastust

26.03.23 RAADIOUUDISED ... Veterinaararstid on avaldanud muret kasvava loomaarstide puuduse pärast.

Uku Toom: Keskerakonna juhiks pürgivad ilmselt Ratas ja Kõlvart

26.03.23 RAADIOUUDISED ... Keskerakond peab tegema suvel otsuse, kas vahetab juhti või mitte.

Ametnik: Euroopa liigub eripensionide kaotamise suunas

26.03.23 EESTI ... Lõppeval nädalal pakkusid kõrgete politseiametnike skandaali tõttu kõneainet nii eripensioni taotlejad kui ka eripension ise. Uurisime, kellel on eripensionile õigus ning mis põhjusel eripensionid kaotati.

Täna peeti linnade linnuvaatluspäeva

26.03.23 RAADIOUUDISED ... Pühapäeva varahommikust lõunani kestnud linnade linnuvaatluspäeval märgati kõige rohkem linnuliike kahes linnas – seekord Tallinnas ja Tartus.

Hans Hindpere konkurssi võit viidi Põlvasse

26.03.23 RAADIOUUDISED ... Pühapäeval Jõhvi kontserdimajas toimunud traditsioonilise Hans Hindpere vokaalansamblite konkursi "Kõnnib kevad ..." võitis Põlva muusikakooli tütarlaste ansambel DeViis, keda juhendab Riivo Jõgi.

Pühapäeval tähistati esimest korda liivi pärandi päeva

26.03.23 EESTI ... Pühapäeval tähistati mitmes Läti ja Eesti paigas esimest korda liivi pärandi päeva. Kõige suurem üritus toimus Eesti ja Läti piiril Iklas, sest ka Häädemeeste kandis elas omal ajal liivlasi.

Maakonnaliinide tulevik tekitab eriarvamusi

26.03.23 EESTI ... Selle nädala alguses teatas võimuliit, et Eesti ühistranspordisüsteemi ootavad ees suured muutused, tasuta sõidust saab ajalugu ning peaministri Kaja Kallase sõnade järgi hakkavad bussid sõitma siis, kui inimestel on vaja.

AK toimetaja andis bändiga välja esikalbumi

26.03.23 EESTI ... "Aktuaalse kaamera" toimetaja, "Terevisiooni" ankur, ERR-is ilmateadustajana alustanud Veronika Uibo kirjutab ka laulutekste. Tema ansambel The Wildcard tuli välja debüütalbumiga.

Eestisse on juba kohale jõudnud rida tuntud rändlinde

26.03.23 EESTI ... Eesti Ornitoloogiaühingu üle-eestilise linnade linnuvaatluspäeva kõige liigi-rikkamad linnad on tänavu Tallinn ja Tartu. Mõlemas linnas vaadeldi 82 liiki sulelisi.

Reznikov ERR-ile: sellel aastal näeme Ukrainale väga positiivseid muutusi

26.03.23 EESTI ... "Ukraina stuudiole" intervjuu andnud Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikov ütles, et rindelinn Bahmut püsib endiselt kui kindlus ja et see annab Ukrainale aega valmistuda vastupealetungiks, mis peaks algama juba õige pea.

Päevakaja (26.03.2023 18:00:00)

26.03.23 RAADIOUUDISED ...

Riigikogu uus opositsioon loobub tõsisest koostööst

26.03.23 EESTI ... Riigikogu tulevase koosseisu opositsioon omavahel tõsist koostööd ei planeeri ning erakonnad soovivad seista pigem oma seisukohtade eest. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ei soovi Isamaa ja Keskerakond koostööd teha.

Taevaskoja Emalätet uputab suurvesi

26.03.23 EESTI ... Kevadine suurvesi on üle ujutanud Põlvamaal Taevaskojas asuva Emalätte allika suudme ning allika juurde viiva teeraja. Samamoodi oli Emalätte üle ujutatud viimati 2011. aasta kevadel.

Saaremaa kogemus: nõudepõhine ühistransport takerdub tarkvara taha

26.03.23 EESTI ... Loodav koalitsioon tahab kaotada üleüldise tasuta maakondliku ühistranspordi ning välja on käidud ka nõudepõhise ühistranspordi loomise idee. Niisugust transpordiviisi katsetanud Saaremaa kogemus näitab, et ilma toimiva tarkvarata süsteemi laialdaselt kasutada ei saa ning Põhja-Eesti ühistranspordikeskus jättis tarkvara puudumise ja kalliduse tõttu plaanitud katseprojekti üldse ära.

Saks: lääneriigid ei reageeri enam Venemaa tuumaähvardustele

26.03.23 EESTI ... Julgeolekuekspert Rainer Saks ütles, et lääneriigid ei reageeri enam Venemaa tuumaähvardustele ning president Vladimir Putini otsus viia Valgevenesse taktikalised tuumarelvad on käsitletav strateegilise kommunikatsioonina.

Aprillis tõuseb Tallinna linnapea ja volikogu esimehe palk üle 8000 euro

26.03.23 EESTI ... Alates 1. aprillist tõuseb Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti (KE) ja linnavolikogu esimehe Jevgeni Ossinovski (SDE) palk üle 8000 euro. See toimub seoses igakevadese kõrgete riigiteenistujate palkade indekseerimisega.

Kohtuvaidlus lõpetatud: TLT maksis Deniss Boroditšile ligi 120 000 eurot

26.03.23 EESTI ... Märtsis jõustus kohtuotsus tsiviilvaidluses Tallinna munitsipaalettevõtte Tallinna Linnatransport (TLT) endise juhi Deniss Boroditši ja ettevõtte vahel. Kohtuotsusega maksis ettevõte Boroditšile ligi 120 000 eurot.

Karis: peaministril võiks olla rohkem võimu ministrite ametisse määramisel

26.03.23 EESTI ... President Alar Karis ütles oma sünnipäeval ETV saates "Hommik Anuga" antud intervjuus, et peaministril võiks olla Eestis rohkem võimu otsustada ametisse määratavate ministrite üle. Eesti inimestel soovitas Karis rohkem ise tegutseda ja mitte oodata kõiges riigi abi.

Maaülikool otsib loomaarstiõppesse lisarahastust

26.03.23 EESTI ... Veterinaararstid on avaldanud muret kasvava loomaarstide puuduse pärast. Ühe lahendusena on välja pakutud vastuvõtu suurendamist loomaarstiõppesse. Rahaliselt pole aga näiteks Maaülikool üksinda suuteline vajalikke lisaõppekohtasid rahastama. Samas ei näe ka riik praegu ette era- või lisatoetust loomaarstiõppe eraldiseisvaks rahastamiseks.

Ööl vastu pühapäeva tuleb kella keerata

25.03.23 EESTI ... Ööl vastu pühapäeva läheb Eesti üle suveajale ning pühapäeva, 26. märtsi öösel kell 3 tuleb kellaosutid nihutada ühe tunni võrra edasi.

Paastumaarjapäeval tantsisid naised piiblitantse

25.03.23 EESTI ... Laupäeval on paastumaarjapäev, mis on tähtis nii rahva- kui ka kirikukalendris. Issanda kuulutamise suurpühal toimus Tallinnas Peeter-Pauli koguduses vaimulik päev naistele, kus tantsiti piiblitantse.

Isamaa pidas volikogu

25.03.23 RAADIOUUDISED ... Erakond tahab vabaneda EKRE väikevenna kuvandist.

Seeder: EKRE kuvand on varjutanud ka meid

25.03.23 EESTI ... Isamaa volikogu tegi Paides kokkuvõtteid riigikogu valimistest, mille tulemusel kaotati neli kohta parlamendis. Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et analüüs oli sügav ja kriitiline, kuid volikogu erakonna juhtkonnale otseseid käsulaudu ei andnud.

Üle Eesti mälestati küüditamisohvreid

25.03.23 EESTI ... Laupäeval möödus 74 aastat Balti rahvaste massiküüditamisest ning üle kogu Eesti peeti mälestusüritusi. 1949. aasta märtsis küüditas nõukogude võim kaugele Venemaale üle 20 000 süütu Eesti inimese, kõigist Balti riikidest kokku küüditati Venemaale 95 000 inimest.

Päevakaja (25.03.2023 18:00:00)

25.03.23 RAADIOUUDISED ...

Galerii: Paides kogunes Isamaa volikogu

25.03.23 EESTI ... Erakond Isamaa korraldas laupäeval Paide Muusika- ja Teatrimaja väikeses saalis oma volikogu koosoleku. Tegemist on erakonna volikogu esimese istungiga pärast 5. märtsi riigikogu valimisi.

Antropoloog: oleme unustanud kasvuihas majanduse kõige olulisema sisendi

25.03.23 ÜHISKOND ... Tänavusest Eesti inimarengu aruandest leiab muu hulgas peatüki kliimamure kohta. Peatüki juhtivautor ja sotsiaalantropoloog Aet Annist näeb, et inimeste huvi ja teadlikkus kliimateemadest on 25 aastaga tõusnud. Samas on Eesti ühiskond tugevalt mullistunud ja peaks raskete aegade üleelamiseks olema sidusam.

Põhjamaade "ühise õhuväe" algatus tugevdab ka Balti riikide julgeolekut

25.03.23 EESTI ... Nii Eesti suursaadik Soomes Sven Sakkov kui ka Eesti õhuväe staabiülem kolonel Janek Lehiste kinnitavad, et Taani, Soome, Rootsi ja Norra otsus tihendada õhuvägede vahelist koostööd tugevdab ka Balti riigi julgeolekut ja avab uusi võimalusi.

Suurem osa tänavailt kokku korjatud graniitkillustikust jõuab prügilasse

24.03.23 EESTI ... Talvehooajal puistatakse Tallinna tänavatele tuhandeid tonne graniitkillustikku ja hooaja lõpul korjatakse see jälle üles. Suurem osa killustikust ei ole järgmisel hooajal uuesti kasutuses, vaid rändab prügilasse, sest imuritega koristatud killustik on prahiga segamini ega kõlba enam tänavale.

Kuressaare haigla sai kaasaegse magnetresonantstomograafi

24.03.23 EESTI ... Kuressaare haigla tegi oma eksisteerimise jooksul suurima investeeringu meditsiiniseadmesse, soetades Võru ja Viljandi haigla järel kolmanda maakonnahaiglana Eestis endale kaasaegse magnetresonantstomograafi.

EKA tudengite esimene katse luua Narva kogukonnakvartaleid läks luhta

24.03.23 EESTI ... Eesti Kunstiakadeemia (EKA) tudengid püüavad tekitada Narva kogukonnakvartaleid, kus elanikud saaksid koos aega veeta ja midagi kasulikku välja mõelda. Esimene kogukonna tekitamise katse läks aga luhta, sest linnavõim kardab, et aktiivsete linnaelanike asemel hakkavad parkidesse kogunema joodikud ja vandaalid.

Uue koalitsiooni ees seisab tervishoiu rahastamise probleemide lahendamine

24.03.23 EESTI ... Kui varasemad valitsused said tervishoiu rahastamise probleemidest mööda vaadata, siis uuel valitsusel seda võimalust ei ole, kuna vanamoodi jätkates on aastaks 2025 haigekassa eelarve miinuses hinnanguliselt 100 miljoni euroga. Eesti 200 hinnangul oleks abi eraravikindlustuse soosimises, sotsiaaldemokraadid aga seda mõistlikuks ei pea.

Lagarde andis euroala juhtidele ülevaate panganduse olukorrast

24.03.23 RAADIOUUDISED ... Brüsselis toimus Euroopa ülemkogu raames euroala kohtumine, kus Euroopa Keskpanga president Christine Lagarde kinnitas, et uut panganduskriisi ei paista.

Loodav võimuliit kavatseb voogedastuse maksustada

24.03.23 RAADIOUUDISED ... Loodav võimuliit kavatseb leida Eesti filmile raha juurde sellega, et hakkab küsima raha keskkondadelt, mis pakuvad internetis vaatamiseks filme ja sarju.

Lääneranna valla volikogu otsustas koolivõrku kärpida

24.03.23 RAADIOUUDISED ... Pärnumaal asuva Lääneranna valla volikogu otsustas ulatuslikult kohalikku koolivõrku kärpida.

Sikkut: me ei hakka ühendust saartega kehvemaks muutma

24.03.23 RAADIOUUDISED ... Transpordiameti peadirektor Priit Sauk ütles, et ametil on kolme transpordiliigi korraldamiseks puudu üle 20 miljoni euro.

ela omadele kaasa

Vaata otse

Kuula otse

elektri börsihind

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: