Eesti

Saatses avati turistidele uudistamiseks EV100 piiripost

21.06.18 ... Turistide kasvava huvi tõttu piiripostiga pilti teha, avati Saatse muuseumi juures EV100 piiripost, mida kõik huvilised piiri rikkumata uudistada saavad.

Est-For Invest otsustab tehase tuleviku lähinädalatel

21.06.18 ... Tselluloositehase tarvis eriplaneeringut soovinud Est-For Invest teatas pärast valitsuse otsust planeeringu lõpetamise kohta, et otsustab tehase uuringu- ja analüüsietapi tuleviku lähinädalatel. Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul linn praeguses olukorras kohtuteed ei lõpeta. Tartust jätkab Madis Hindre.

Valitsus otsustas asuda tselluloositehase eriplaneeringut lõpetama

21.06.18 ... Valitsus otsustas alustada ettevalmistusi, et lõpetada Tartu lähistele kavandatud tselluloositehase riigi eriplaneering. Jätkab Uku Toom.

Ratas: Reformierakond õõnestab Eesti välispoliitikat

21.06.18 ... Peaminister Jüri Ratas ütles, et Reformierakond tegeleb tema välisvisiitide kohtumisi kritiseerides Eesti välispoliitika õõnestamisega.

Nõo vallas hukkus avariis sõiduauto juht

21.06.18 ... Neljapäeval kella 15 paiku juhtus Tartumaal Nõo vallas Jõhvi-Tartu-Valga maantee 147. kilomeetril liiklusõnnetus, milles hukkus sõiduauto juht.

Jõhvis sündis Martin Repinski eestvedamisel uus võimuliit

21.06.18 ... Ärimees Nikolai Ossipenko juhitav valimisliit Jõhvi Meie Kodu ning Keskerakonna fraktsioon eesotsas Martin Repinskiga sõlmisid Jõhvis uue võimuliidu, kaasates sinna ka kaks volikogu liiget senisest Reformierakonna fraktsioonist.

Eesti sõlmib lepingu 12 Lõuna-Korea liikursuurtüki ostuks

21.06.18 ... Kaitseinvesteeringute keskus sõlmib järgmisel nädalal lepingu 12 Lõuna-Korea liikursuurtüki K9 Thunder ostuks.

Pärnu linn ei osta Uue Kunsti Muuseumi ruume

21.06.18 ... Pärnu linnavolikogu ei nõustunud ettepanekutega osta Pärnu uue kunsti muuseumi tegevuse jätkamiseks osa Esplanaadi 10 hoonest, koalitsiooni hinnangul oleks see maksumaksjate raha raiskamine.

Hiiumaa saab lõpuks kaasaegse spordikeskuse

21.06.18 ... Hiiumaa uue spordikeskuse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand nimega Mardikas. Hiiumaa on seni ainuke maakond Eestis, kus puudub kaasaegne spordikeskus.

Ringmaa kaebust tema süüasja kungisele meediakajastusele vaeb riigikohus

21.06.18 ... Tallinnas 2001. ja 2003. aastal kahe lõhkemata jäänud pommi paigaldamise eest 15-aastase vangistuse saanud ning ajakirjanduses Pae tänava pommimeheks tituleeritud Märt Ringmaa süüasja kunagist meediakajastust asub vaagima riigikohus.

Eesti200 üks algataja Priit Alamäe: ümarpuitu ja ajusid ei tohi välja viia

21.06.18 ... Mis on Eesti200? Kas sõpruskond, mõttekoda, kohe parteiks muutuv ühendus? Ja mida nad omavahel arutavad? IT-ettevõtja Priit Alamäe teab, aga kõike ära ei räägi. Ajakirjanik Toomas Sildam tegi katse vaadata Eesti200 kardina taha.

Anne Sulling ei kandideeri riigikogu valimistel

21.06.18 ... Reformierakondlasest riigikogu liige Anne Sulling ei kandideeri eelseisvatel riigikogu valimistel.

Valitsus otsustas asuda tselluloositehase eriplaneeringut lõpetama

21.06.18 ... Valitsus otsustas kabinetiistungil asuma lõpetama Tartu lähistele plaanitava tselluloositehase eriplaneeringut. Peaminister Jüri Ratas (KE) ütles valitsuse pressikonverentsil, et asjaolud, mis põhjendaksid eriplaneeringu lõpetamise algatamist, on tänaseks saabunud.

VG: Eesti politsei kahtlustab Norras vahi all viibivat türklast tapmises

21.06.18 ... Eesti politsei kahtlustab äripartneri tapmises 41-aastast türgi meest, kes viibib sarnase teo eest juba Norras eeluurimisvanglas, kirjutab ajaleht Verdens Gang (VG).

Eesti SKP elaniku kohta on 77 protsenti Euroopa Liidu keskmisest

21.06.18 ... Eesti sisemajanduse koguprodukt (SKP) elaniku kohta ostujõudu arvestades moodustas mullu Euroopa Liidu keskmisest tasemest 77 protsenti, võrreldes 2016. aasta 75 protsendiga; madalam oli see näitaja seitsmes liikmesriigis ja samal tasemel kahes.

Täna algas suvi

21.06.18 ... Kui klimaatiline suvi on üle terve Eesti juba ammu alanud, siis astronoomiline suvi saabus sellel aastal 21. juunil kell 13.07. Ühtlasi on põhjapoolkera riikides täna ka kõige pikem päev.

Must statistika: millesse lapsed surevad?

21.06.18 ... Möödunud aastal vähenes laste surmade arv. Ehkki lastega juhtus ka õnnetusi kolmandiku võrra vähem, püsib see jätkuvalt suurima laste surmade põhjusena.

Maaeluministeeriumi uueks asekantsleriks saab Siim Tiidemann

21.06.18 ... Maaeluministeerium lõi uue asekantsleri ametikoha kalanduspoliitika ja välissuhete alal. Sellesse ametisse valis ministeerium avaliku konkursiga Siim Tiidemanni, kes on ministeeriumis töötanud ligi 15 aastat.

Päästjad panid Tori vallas rabapõlengule piiri

21.06.18 ... Päästjatel õnnestus ööl vastu neljapäeva panna piir põlengule Pärnumaal Tori vallas Rääma turbarabas.

Mitmel pool sajab hoovihma

21.06.18 ... Ilmast räägib sünoptik Helve Meitern.

Mäggi sõnul ei hakka Keskerakond eriplaneeringu lõpetamise vastu võitlema

21.06.18 ... Riigihalduse minister Janek Mäggi (KE) ütles, et kui valitsuskabineti Isamaa ja sotside ministrid leiavad, et Tartu lähistele plaanitava tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamine on põhjendatud, siis Keskerakond kavatseb sellega nõustuda.

Karu tegi ajaloolise visiidi Vilsandile

21.06.18 ... Saaremaa staarkaru, keda mõne aja eest nähti Karala kandis, jättis läinud nädalal jäljed maha ka Vilsandi saarele, kuhu mesikäpp pole teadaolevalt kunagi varem sattunud.

Eesti Arsenal tahab Eestisse rajada lõhkematerjalitehase

21.06.18 ... Kaitsetööstusettevõte Eesti Arsenal tahab Eestisse rajada tehase, mis toodaks miine, granaate ja muid kaitseotstarbelisi lõhkematerjale.

Ülikooli kliinikum unustas patsiendi tundideks MRT-masinasse

21.06.18 ... Mõne nädala eest unustasid arstid Tartu ülikooli kliinikumis patsiendi magnetresonantstomografi (MRT).

Liikluskomisjon: liiklusohutust aitavad tagada ka paremad teed

21.06.18 ... Kolmapäeval kogunenud valitsuse liikluskomisjon tõdes, et õnnetuste hulka maanteedel aitavad vähendada muuhulgas ka investeeringud teedesse.

Poisi aasta turvakodus jätkub: minister päris Tallinna lastekaitsjatelt aru

21.06.18 ... Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kutsus lastekaitse eest vastutavad inimesed vaibale, et leida lahendus olukorrale, kus Tallinn hoiab lapsi kuude kaupa turvakodus, kus nad ei tohiks seaduse järgi viibida üle kolme ööpäeva. Initsiatiivi lastekaitse eest vastutavate ametnikega kohtumiseks sai minister ERR-i tõstatatud juhtumist, kus pisipoiss on juba aasta aega turvakodus elanud, ning ta on seal siiamaani.

Liikluses sai viga kaheksa inimest

21.06.18 ... Kolmapäeval juhtus üle Eesti kaheksa liiklusõnnetust, milles sai viga kokku kaheksa inimest.

Pärnumaal Räämal lõõmab turbaraba

20.06.18 ... Pärnumaal Tori vallas süttis Rääma turbaraba. Hinnanguliselt on põlenguala ligikaudu 40 hektaril, tugeva tuule tõttu levis tuli kiiresti ka rabaäärsesse metsa.

Valitsuse keeruline otsus: kas minna eriplaneeringuga edasi või mitte

20.06.18 ... Neljapäevane istung on tõenäoliselt praeguse valitsuse üks keerulisemaid. Selge on see, et praeguse seisuga ei ole ministrid tselluloositehase küsimuses ühel meelel.

Venemaa transpordilennuk rikkus Eesti õhupiiri

20.06.18 ... Vaindloo saare piirkonnas sisenes kolmapäeval ilma loata Eesti õhuruumi Venemaa siseministeeriumile kuuluv lennuk, teatas Eesti kaitseväe peastaap.

Kohus vabastas Vene raudteefirma Tallinnas arestitud laeva

20.06.18 ... Harju maakohus vabastas võla tõttu Paljassaare sadamas arestitud Venemaa riiklikule raudteefirmale kuuluva laeva Peterburg, sest omanik tasus üle 300 000 euro ulatunud võlad.

Madis Müller: Eurotsooni ühine eelarve jõustub üksnes siis, kui sellega nõustuvad kõik eurotsooni liikmed

20.06.18 ... Prantsusmaa ja Saksamaa leppisid kokku eurotsooni ühise eelarve loomises, mida loodetakse 2021.aastaks. Üksikasju tänaseks teada pole. Mall Mälberg usutles Eesti Panga asepresidenti Madis Müllerit

Eesti Pagulasabi: Väljaspool ühendust asuvad põgenikekeskused jätavad õhku küsimused inimõiguste kaitsest

20.06.18 ... Euroopa Liit kaalub blokis asüüli tahtvate migrantide menetlemiseks maaleminekuplatvormide loomist. Uku Toom küsis, kuidas suhtub sellesse projekti Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson, kes alustas tõdemusest, et idee pole uus, sellest rääkis juba 15 aastat tagasi Tony Blairi valitsus

Politsei- ja piirivalveamet võttis teenistusse uue seirelennuki

20.06.18 ... Politsei- ja piirivalveamet (PPA) võttis kolmapäeval teenistusse uue seirelennuki.

Hinnavaatlus: Tallinnas saab kilo Eesti maasikaid juba kolme euroga

20.06.18 ... Olenevalt sordist, marja suurusest ja kvaliteedist saab pealinna turgudel Eesti maasikat osta kilohinnaga 2,8 eurot kuni 5,5 eurot.

Jaanipäeva eri: mida jaanilõke tervisega teeb?

20.06.18 ... Jaanipäevalõkkes prügi põletamisel tasub meeles pidada, et prügilõkkest eraldub puhtast lõkkest suurusjärgu võrra rohkem vähkitekitavaid ühendeid ja peenosakesi. Teisalt pole täiesti ohutu ka ainult puidust koosnev lõke.

Hallipassimeeste arv väheneb jõudsalt

20.06.18 ... Käesoleva aasta maikuu seisuga elas Eestis kehtiva elamisloaga määratlemata kodakondsusega 76 566 inimest ehk ligi 40 protsenti vähem kui aastal 2006.

Prokuratuur vaidlustas Savisaare suhtes kriminaalmenetluse lõpetamise

20.06.18 ... Riigiprokuratuur vaidlustas korruptsioonisüüdistusega kohtu all oleva Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare suhtes menetluse lõpetamise tema tervisest tulenevatel põhjustel.

Tallinna linnavalitsus kinnitas Kübara Salme kultuurikeskuse direktoriks

20.06.18 ... Tallinna linnavalitsuse korraldusega kinnitati Salme Kultuurikeskuse direktori ametikohale Mihkel Kübar (Isamaa).

Kiisler: tselluloositehase puhul oleks lahendus eriplaneeringu ala laiendamine

20.06.18 ... Keskkonnaminister Siim Kiisleri sõnul oleks tselluloositehase rajamise vaidluses lahendus, kui tehase eriplaneeringu ala laiendataks kaugemale Tartu- ja Viljandimaalt. Kui valitsus ja arendaja seda mõtet ei toeta, jäävad Kiisleri hinnangul lauale vaid mustvalged lahendused.

Kohus jättis riigireetur Herman Simmi vanglasse

20.06.18 ... Tartu maakohus jättis riigireetur Herman Simmi enne tähtaega vanglast vabastamata.

Tartu kõrgem kunstikool muudab nime

15.05.18 ... Tartu Kõrgema Kunstikool (TKK) saab ajaloolise järjepidevuse alusel augustist alates nimeks Kõrgem Kunstikool Pallas.

Sinimäe vaatetorn lammutatakse

20.06.18 ... Kuigi Narva lähistel asuva Sinimäe vaatetorni püstitamisel loodeti, et see püsib paarkümmend aastat, tuleb vähem kui poole eluaja peal huvilistele ohtlikuks muutunud ehitis demonteerida. Millal uus torn valmib, seda pole veel teada.

Eelmüügist enam reedeks ja pühapäevaks praamile autopiletit ei saa

20.06.18 ... Jaanipühad on traditsiooniliselt üks aktiivsemaid aegasid, mil Saaremaad ja Hiiumaad külastatakse ning ka sel aastal on sõidukipiletid kõige populaarsematele aegadele ja päevadele eelmüügist välja müüdud.

Eesti Raudtee endine side- ja turvanguameti juht astub kohtu ette

20.06.18 ... Riigiprokuratuur saatis kohtu ette Eesti Raudtee endise side- ja turvanguameti juhataja Indrek Süldi.

Enamik riigikogu opositsioonipoliitikutest kandideerib uuesti parlamenti

20.06.18 ... Enamik riigikogu Reformierakonna, EKRE ja Vabaerakonna fraktsiooni liikmetest kavatsevad järgmise aasta parlamendivalimistel kandideerida.

Riigieksamite tulemused võrreldes mullusega paranesid

20.06.18 ... Tänavuste riigieksamite esmased tulemused näitavad, et tulemused paranesid võrreldes eelmise aastaga matemaatika, võõrkeelte ning eesti keele teise keelena riigieksamil, eesti keele eksami tulemused on jäänud stabiilseks.

Prantsusmaa senat arutab immigratsioonireeglite muutmist

20.06.18 ... Prantsusmaa senat alustas vastuolulise eelnõu arutelu, mis muudab asüüli- ja immigratsioonireegleid. Heategevusorganisatsioonide hinnangul ei järgi plaanitavad reeglid inimeõigusi. Tarmo Maiberg

Ilm püsib ka täna tuuline

20.06.18 ... Ilmast räägib sünoptik Helve Meitern

Sinimäe vaatlustorn on muutunud ohtlikuks ja lammutatakse

20.06.18 ... Kuigi Narva lähistel asuva Sinimäe vaatetorni püstitamisel loodeti, et see püsib paarkümmend aastat, tuleb vähem kui poole eluaja peal huvilistele ohtlikuks muutunud ehitis demonteerida. Millal uus torn valmib, seda pole veel teada. Jätkab Rene Kundla.
laadi alla jalkaäpp
PRAEGU VIKERRAADIOS
OTSE ERR.EE-S 21.06

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
kell 14.05 ja 19.05 vikerraadios
täna kell 20 klassikaraadios
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: