Eesti

Hooldekodudes tõusevad aprillist teenustasud eriolukorrale vaatamata

31.03.20 ... Aprillist tõusvate pensionide tuules tõstab ka suur hulk hooldekodusid aprillist kohatasu. Vaatamata eriolukorrale, mis on paljud inimesed tööta jätnud, omavalitsused hinnatõusuotsuseid tagasi pöörama ei tõtta. Ka sotsiaalministeerium ei näe põhjust hinnatõusu sekkuda.

Ossinovski: kriisi esimeses etapis sai Eesti väga hästi hakkama, edasi on vaja strateegilist plaani

30.03.20 ... Endine töö- ja tervishoiuminister, sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski tunnustas valitsust ja ametkondi selle eest, et koroonakriisi esimeses etapis on väga hästi hakkama saadud, puuduseks peab ta aga seda, et nüüd ei ole valitsusel strateegilist plaani, kuidas kriisist lõplikult üle saada.

Kriis tõi ka Võrumaale kauaoodatud kojukandeteenuse

30.03.20 ... Praegune olukord on andnud tugeva tõuke kojukandeteenuse käivitumiseks ka maapiirkondades, kus senini pole olnud võimalik toitu ja toiduaineid koju tellida. Võrumaal on mitmed väikeettevõtted ja kohvikud alustanud kojukandeteenusega, et raske aeg üle elada.

Alutaguse juhtum muutis Ida-Viru hooldekodud murelikuks

30.03.20 ... Ida-Viru hooldekodud kardavad nakkuse levikut ja mõtlevad, kuidas end välismaailmast veel paremini isoleerida. Haigetega kokkupuutuvad hooldekodu töötajad vajaksid paremaid kaitsevahendeid.

Soome-ugri maailmakongress lükati edasi

30.03.20 ... Seoses COVID-19 viirushaigusest tingitud eriolukorraga lükkub VIII soome-ugri rahvaste maailmakongress edasi, teatas Fenno Ugria asutus. Üritusele oli president Kersti Kaljulaid kutsunud ka Venemaa president Vladimir Putini.

Muutliku ilma tõttu ei maksa rehvivahetusega veel kiirustada

30.03.20 ... Kui heade ilmaoludega aastatel on reegliks, et naastrehvidega võib sõita 31. märtsini siis tänavu ei maksa politsei sõnul kiirustada nende vahetamisega ja autol võivad naastrehvid olla veel ka aprillis.

Koroonaviiruse rängalt läbi põdenud noor naine: testi ei olnud lihtne saada

30.03.20 ... Koroonaviirusesse nakatunud ja selle tõttu haiglasse sattunud noor naine Helle Arop ütles, et testimist haiguse kinnitamiseks ei olnud tal lihtne saada. Nüüdseks on Arop kodus ja tervenemas.

Kaitseväe välihaigla avatakse Kuressaares neljapäeval

30.03.20 ... 20 intensiivravi ja kuni 40 täiendava voodikohaga kaitseväe välihaigla on Saaremaal Kuressaare haigla juures valmis patsiente vastu võtma alates neljapäevast, ültes kaitseminister Jüri Luik.

Video: Tallinna lennujaam on inimtühi, kuid töötab siiski

30.03.20 ... Tallinna lennujaam on praegu apokalüptiliselt inimtühi, kuid töötab siiski.

Liikumispiirangud pole Tallinna õhku puhtaks löönud

30.03.20 ... Keskkonnaaktivistid rõõmustavad, sest tänu koroonaviiruse tõttu kehtestatud liikumispiirangutele on õhk maailma paljudes paikades märksa puhtam. Ka Tallinna tänavatel on liikluskoormus märgatavalt langenud, kuid õhupuhtusele pole kahe nädalane eriolukord suurt mõju avaldanud.

Mitu Alutaguse hoolekeskuse elanikku viidi koroonaviiruse tõttu haiglasse

30.03.20 ... Neli Alutaguse hoolekeskuse elanikku ja üks töötaja on nakatunud koroonaviirusega.

Politseinikud ja kaitseliitlased asusid Saaremaal piirangute järgimist kontrollima

30.03.20 ... Politseinikud koos kaitseliitlastega jälgivad esmaspäevast Saare maakonnas kehtestatud eriolukorra liikumispiirangutest kinnipidamist kokku 11 patrulliga ehk üle Saaremaa oli väljas tavapärasest kolm korda enam patrulle.

Naastrehvidega võib tänavu sõita ka aprillis

30.03.20 ... Kui heade ilmaoludega aastatel on reegel, et naastrehvidega võib sõita kuni 31.

Klubi Tartu Maraton sattus finantsraskustesse

30.03.20 ... Pikkade traditsioonidega rahvaspordiüritusi korraldav Klubi Tartu Maraton on sattunud finantsraskustesse.

Registreeritud töötute arv on nädalaga kasvanud nelja protsendi võrra

30.03.20 ... Registreeritud töötuse määr on 6,2 protsenti. Töötute arv kasvas nädalaga nelja protsendi, kuuga üheksa protsendi võrra.

Kas valitsus ütleb opositsioonile: võtke või jätke?

30.03.20 ... Koroonaviiruse pandeemia ja majanduse kukkumisega vastamisi seisev valitsus kiirendas kriisieelarve ja majanduse päästepaketi koostamist ning lubas selle juba 2. aprillil anda arutada riigikogule, kes koguneb siis – nn vabal nädalal – täiendavale istungile.

Riigikogu koguneb erakorraliselt neljapäeval

30.03.20 ... Neljapäeval koguneb täiendavale istungile riigikogu ja valitsus annab siis üle lisaeelarve eelnõu.

Eesti on Hiinast kaitsevahendeid tellinud rohkem kui 20 miljoni euro eest

30.03.20 ... Eesti on koroonapandeemiaga toimetulekuks tellinud Hiinast kaitsevahendeid rohkem kui 20 miljoni euro eest, millest poole moodustab riigihalduse ministri Jaak Aabi juhitava meeskonna koostatud tellimus, ülejäänu aga Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) hange.

Ministeerium loodab kaitsevahendite saadetist kolmapäevaks

30.03.20 ... Kui kõik kokkulepped peavad, siis võiks kolmapäeval Eestisse jõuda Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) tellitud isikukaitsevahendite saadetis Hiinast, ütles sotsiaalministeeriumi esindaja esmaspäeval.

Ööpäevaga lisandus Eestis 36 koroonaviiruse diagnoosi

30.03.20 ... Möödunud ööpäevaga laekus üle Eesti kokku 856 koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust, millest neli protsenti ehk 36 analüüsi osutusid positiivseteks. Kokku on Eestis tehtud enam 11 252 testi, nendest 715 ehk 6 protsenti on olnud positiivsed.

Kütusemüüjate müügimahud on kukkunud veelgi

30.03.20 ... Kütusemüük jätkas tanklates ka eelmisel nädalal kukkumist, ent kas käibe põhi on käes, on keeruline hinnata, ütlevad kütusemüüjad.

Riigikohus jättis Tšaplõgini kaebuse ERJK ettekirjutuse kohta rahuldamata

30.03.20 ... Riigikohus jättis rahuldamata Tallinna linna munitsipaalväljaande Stolitsa peatoimetaja Aleksandr Tšaplõgini kaebuse erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) ettekirjutuse tühistamise kohta.

Kolme Mere tippkohtumine lükkus oktoobrisse

30.03.20 ... Eesti otsustas juunis Tallinnas toimuma pidanud Kolme Mere tippkohtumise seoses koroonapandeemiaga oktoobrisse lükata.

Põlluaas loodab lisaeelarve esimese lugemise teha juba neljapäeval

30.03.20 ... Riigikogu esimees Henn Põlluaas (EKRE) loodab lisaeelarve, mis hõlmab valitsuse meetmeid koroonapandeemiast tingitud kriisi leevendamiseks, võtta arutusele juba sel nädalal ning teha selle esimene lugemine neljapäeval. Põlluaasa väite, et Reformierakond on täiendava istungi vastu, lükkas Reformierakonna esimees Kaja Kallas tagasi.

Autoreid esindavad ühingud tahavad nutitelefonide ja arvutite salvestustasuks neli eurot seadme kohta

30.03.20 ... Kui justiitsministeerium plaanib seadusemuudatusega nutiseadmete ja arvutite pealt salvestamise tasu määraks 60 senti, tahavad autoreid esindavad ühingud, et see oleks vähemalt neli eurot seadme kohta. Justiitsministeeriumi hinnangul tarbitakse koopiate tegemise asemel muusikat ja filme aina enam hoopis voogedastuse kaudu.

Valitsus kaalub lisalaenu võtmist Euroopa Investeerimispangast

30.03.20 ... Lisaks 200 miljoni euro eest riigi võlakirjade emiteerimisele ja 750 miljoni euro ulatuses laenuvõtmisele Põhjamaade Investeerimispangast, kaalub valitsus täiendava laenu küsimist ka Euroopa Investeerimispangast.

Pilgud taevasse: liikvel on ootamatud meteoorid ja komeet Atlas

30.03.20 ... Kui kodus istudes igav hakkab, on õhtuti võimalik öötaevas toimuvat jälgida. Eelmisel nädalal jäädvustati Riia kohal meteoorisadu, teleskoobiga saab näha Päikese poole kulgevat komeeti Atlas.

Rahvatervise ekspert selgitas, miks Rootsi valis koroonaviirusega võitlemiseks leebema tee

30.03.20 ... Rootsi kehtestatud piirangud koroonaviirusega võitlemiseks on oluliselt leebemad, kui teistes riikides. Stockholmis töötav rahvatervise ekspert Ülla-Karin Nurm rääkis Vikerraadio saates "Uudis+", et Rootsi tervishoiujuhid leiavad, et teistes riikides toimuv elanikkonna "lukustamine" neljaks-viieks kuuks on eksperiment, millel võivad olla hoopis drastilisemad tagajärjed.

Kell 21.35 "Esimeses stuudios" Jevgeni Ossinovski

30.03.20 ... ETV saates "Esimene stuudio" tuleb esmaspäeval juttu Eesti võimekusest koroonaviirusega hakkama saada ning võimalusest lühiajaliste karmide meetmetega epideemia maha suruda. Vastuseid annab endine tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE).

KKK: mida peaks teadma koroonaviirustest?

31.01.20 ... ERR Novaator pani sagedamini laekunud lugejaküsimuste põhjal Eesti ja välismaiste viroloogide abil kokku ülevaate uue koroonaviiruse minevikust, tulevikust ja ohtlikkusest.

Popov: meie meditsiinistruktuurid valmistuvad lähiajal lahinguks

30.03.20 ... Haiglatesse tuuakse üha rohkem koroonaviirusesse haigestunuid ning meie meditsiinistruktuurid valmistuvad lähiajal toimuvaks lahinguks, ütles terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht Arkadi Popov esmaspäevasel pressikonverentsil.

Teisipäeval tuleb sajuta ilm

30.03.20 ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Töötukassa: eriolukorra ajal on lisandunud üle 3300 töötu

30.03.20 ... Pühapäevase seisuga oli töötukassas töötuna arvel 40 125 inimest.

Hiinast tellitud isikukaitsevahendite saadetis võib kolmapäevaks Eestisse jõuda

30.03.20 ... Kui kokkulepped peavad, võib kolmapäevaks Hiinast Eestisse jõuda suur isikukaitsevahendite saadetis.

Põlluaas loodab lisaeelarve esimese lugemise teha juba neljapäeval

30.03.20 ... Riigikogu esimees Henn Põlluaas loodab lisaeelarve, mis hõlmab valitsuse meetmeid koroonapandeemiast tingitud kriisi leevendamiseks, võtta arutusele juba sel nädalal ning teha selle esimese lugemise neljapäeval.

Teist päeva Tallinnast liinilende ei toimu

30.03.20 ... Alates pühapäevast pole Tallinnast liinilende toimunud, kuid see ei tähenda, et lennuliiklust Tallinnast üldse ei toimuks - esmaspäeval toimub kümmekond kaubalendu ning kolmel päeval nädalas jätkuvad liinilennud Frankfurti ja Minskisse.

Kuressaare haigla valmistub avama kolmandat koroonaosakonda

30.03.20 ... Kuressaare haiglas on tänahommikuse seisuga 27 koroonaviirusega patsienti.

Kalle Palling astub Harku vallavolikogu esimehe kohalt tagasi

30.03.20 ... Reformierakondlane Kalle Palling teatas, et astub tagasi Harku vallavolikogu esimehe kohalt.

Ehitusplatsidel töö käib, ent tulevik üha ebakindlam

30.03.20 ... Ehitusplatsidel käib koroonaviirusele vaatamata töö esialgu edasi, kuid tulevik muutub iga nädalaga ebakindlamaks ka selles sektoris, sest uute objektide lepinguid öeldakse juba üles.

Lääne-Eestis sajab lund ja lörtsi

30.03.20 ... Ilmast räägib sünoptik Ele Pedassaar.

Kantar Emor: Eesti elanikud usaldavad eriolukorras enim ERR-i kanaleid

30.03.20 ... Eesti elanikud usaldavad praeguses kriisis kõigist meediakanalitest ülekaalukalt kõige rohkem ETV-d ja ERR-i uudisteportaali, millele järgnevad Postimees ja Delfi, selgub Kantar Emori eriolukorra seireuuringust.

Politsei määras Tartus kahele eriolukorra piirangute eirajale trahvi

30.03.20 ... Politsei määras nädalavahetusel Tartus eriolukorra korraldusi eiranud kahele mehele sajaeurose trahvi ning kolmas veel ootab karistusotsust. Seni on need ainsad piirangute rikkumiste eest määratud rahalised karistused Eestis, neile lisandub paarkümmend ettekirjutust.

Ehitusplatsidel töö käib, ent tulevik üha ebakindlam

30.03.20 ... Ehitusplatsidel käib koroonaviirusele vaatamata töö esialgu edasi, kuid tulevik muutub iga nädalaga ebakindlamaks ka selles sektoris, sest uute objektide lepinguid öeldakse juba üles.

Otse kell 12: terviseameti, MKM-i ja maksuameti ülevaade

30.03.20 ... Keskpäevane "Aktuaalne kaamera" teeb otselülituse pressikonverentsile, kus koroonaviiruse levikust ja eriolukorraga kaasnevast annavad ülevaate terviseameti, majandusministeeriumi ning maksuameti esindajad. Kell 12 algavat otseülekannet saab jälgida portaalis ERR.ee, ETV-s, ETV+-is ja Vikerraadios.

Video: kuidas inimesed kodus aega sisustavad?

29.03.20 ... Praegune aeg soosib loovust. Seekord ei käinud ERR-i korrespondendid mööda Eesti eri paiku inimestelt midagi küsimas, küll aga tegi "Aktuaalne kaamera. Nädal" televaatajatele üleskutse filmida üles hobid, millega nad kodus veedetud aega sisustavad.

Vald aitab kriisi ajal ka neid, kes otseselt riskigruppi ei kuulu

29.03.20 ... Elanike aitamine on iga omavalitsuse kohustus ning vanematele inimestele pannakse südamele, et poeskäigu võib rahumeeli sugulaste või omavalitsuse õlgadele jätta. Abi tasub julgelt küsida ka neil, kes otseselt riskigruppi ei kuulu, kuid abi vajavad, näiteks suurpered. "Aktuaalne kaamera. Nädal" uuris, kuidas Tartumaa omavalitsused kodukandi inimesi aitavad ja kuidas kojujäänud tuju üleval hoiavad.
Pane vaim valmis!
PRAEGU VIKERRAADIOS
ole targem!
leia ajaviidet!
pane pea tööle!
keelemäng
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: