Eesti

Jõuluturu avamine täitis Tallinna Raekoja platsi rahvaga

01.12.23 EESTI ... Tallinnas Raekoja platsil avati kontserdiga iga-aastane jõuluturg, mis jääb avatuks 7. jaanuarini iga päev kella kümnest kaheksani, kuumi jooke valatakse veel paar tundi kauem. Raekoja plats oli jõuluturu avamisel puupüsti täis.

Riik soovib rannaniitude linnustikku ohustavate kiskjate arvukust piirata

01.12.23 EESTI ... Kliimaministeerium on võtnud elurikkuse nimel eesmärgiks rannaniitude taastamise. Rannal pesitsevaid linde ohustavad aga väikekiskjad, kelle arvukust soovib ministeerium näiteks Hiiumaal nende elukohtade hävitamisega piirata.

Kallas: õpetajate palkadeks lisaraha leidmine on valitsuse laual

01.12.23 EESTI ... Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas ütles "Aktuaalsele kaamerale", et küsimus õpetaja palkade jaoks lisaraha leidmiseks on valitsuse laual ning haridusministeeriumi eelarvest täiendavat 10 miljonit eurot leida ei ole.

Mullu rahahädas omavalitsuste olukord on mõnevõrra parenenud

01.12.23 EESTI ... Kui eelmise aasta lõpus andis rahandusministeerium teada, et omavalitsuste rahaline seis on järsult halvenenud ning paar omavalitsust kõigub saneerimise veerel, siis praeguseks on nende rahaline olukord mõnevõrra taastunud.

HIV-i nakatumine on suurenenud, testimine aga vähenenud

01.12.23 EESTI ... Reedel tähistatakse kogu maailmas HIV-i ja AIDS-i vastu võitlemise päeva. Eestis on HIV-iga nakatumine viimase kahe aastaga suurenenud, samal ajal on testimine vähenenud. Maailma Terviseorganisatsiooni hinnangul võib Eestis olla kuni 40 protsenti HIV-nakkuse juhtudest tuvastamata.

Kaitseminister plaanib Sirgala harjutusvälja laiendada mitu korda suuremaks

01.12.23 EESTI ... Kaitseminister Hanno Pevkur saatis kooskõlastusringile korralduse Narva-Jõesuus asuva Sirgala harjutusala laiendamiseks 2790 hektarilt 7772 hektarile, harjutusvälja laiendus tehakse vaid riigimaade arvelt.

Päevakaja (01.12.2023 18:00:00)

01.12.23 RAADIOUUDISED ...

Haridustöötajad ja riik jõudsid palgakõnelustes üksteisele lähemale, kuid kokkulepet ei sündinud

01.12.23 RAADIOUUDISED ... Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas pakkus õpetajatele 8 miljonit lisaeurot alampalga tõusuks.

Maaeluministeerium soovib kasside, koerte ja valgetuhkrute kiibistamise kohustuslikuks teha

01.12.23 RAADIOUUDISED ... Seniste erakätes registrite asemele soovitakse luua riiklik lemmikloomaregister.

Väikekiskjad hävitavad taastatud rannaniitude linnustikku

01.12.23 RAADIOUUDISED ... Eesti riik on võtnud elurikkuse taastamise nimel eesmärgiks rannaniitude taastamise.

Kohus andis Metsküla kooli vaidluse osapooltele kompromissi leidmiseks veel nädala

01.12.23 EESTI ... Tallinna halduskohus andis Metsküla algkooli kohtuasjas pooltele võimaluse esitada 7. detsembriks ettepanekud, mis võimaldaks vaidluse mõlema poole nõusolekul lõpetada. Kui kokkuleppele ei jõuta, läheb kohtuprotsess kirjalikus menetluses edasi.

Eesti pääseb OSCE eesistumisest ilmajäämise tõttu 20 diplomaadi lähetamisest Viini

01.12.23 EESTI ... Välisministeerium oleks juhul, kui Eesti oleks saanud Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) uueks eesistujaks, pidanud saatma järgmisel aastal Viini, organisatsiooni peakorterisse lisaks 20 diplomaati, kuid nüüd jääb see ära. Rahalist võitu ministeerium siiski ei saa, kuna eesistumine plaaniti teha sisemiste ressursside arvel.

Ministeeriumid peavad meenete tellimisest ja kinkimisest loobuma

01.12.23 EESTI ... Möödunud nädalal otsustasid ministrid valitsuskabinetis, et ministeeriumid ja nende allasutused ja äriühingud loobuvad kokkuhoiu nimel kõiksugu meenete tellimisest ja jagamisest. Kõik ministeeriumid selle plaani üle rõõmsad pole.

Kristina Kallas: 158 gümnaasiumi on Eesti jaoks liiga palju

01.12.23 EESTI ... Eesti ei suuda pikas plaanis jätkata 158 gümnaasiumiga, sest juba praegu on meil gümnaasiumiastmes lapsi umbes 100 gümnaasiumi jagu, ütles haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Olesja Lagašinast sai Delovõje Vedomosti peatoimetaja

01.12.23 EESTI ... Olesja Lagašinast sai 1. detsembrist venekeelse majandusportaali Delovõje Vedomosti uus peatoimetaja, senine peatoimetaja Polina Volkova liitus eestikeelse Äripäeva toimetusega.

Tallinn kinnitas Rävala Galerii detailplaneeringu

01.12.23 EESTI ... Rävala ja Estonia puiesteede vahelisele alale ehitatakse Meloni kaubandusekeskuse ja projekteerijate maja asemele Rävala Galerii kaubandus- ja ärikvartal. Kaht puiesteed hakkab ühendama tänav, mis kulgeb kvartalist läbi.

Kallas teeks koerte, kasside ja valgetuhkrute kiibistamise kohustuslikuks

01.12.23 EESTI ... Regionaalminister Madis Kallas (SDE) tegi ettepaneku kehtestada kohustuslik kiibistamine kassidele, koertele ja valgetuhkrutele ning luua üleriigiline lemmikloomaregister.

Otse kell 12: pressikonverents olukorrast Ukraina rinnetel

01.12.23 EESTI ... Reedel kell 12 annab kaitseministeeriumi pressikonverentsil viimastest julgeolekualastest arengutest Ukrainas ülevaate kaitseväe luurekeskuse ülem kolonel Ants Kiviselg.

Minister pakkus õpetajatele kolmeprotsendist palgatõusu, ametiühing arutab

01.12.23 EESTI ... Haridus- ja teadusminister Kristina Kallas esitas reedel haridustöötajate liiduga peetud kohtumisel ettepaneku eraldada õpetajate palgatõusuks kaheksa miljonit eurot, millega õpetajate alampalk tõuseks kolm protsenti ehk 1803 euroni. Eesti Haridustöötajate Liidu esimees Reemo Voltri ütles, et seda pakkumist ilmselt vastu võtta ei saa, kuid liidu volikogu hakkab teemat õhtul arutama. Riiklik lepitaja Meelis Virkebau ütles, et on kohtumise järel optimistlik.

Haridusministeerium kaalub Tallinna Tõnismäe hoonest kolimist

01.12.23 EESTI ... Tallinna esinduse ärakolimine Tõnismäel asuvast hoonest on üks ministeeriumi kokkuhoiuplaane, ütles ERR-ile haridus- ja teadusminister Kristina Kallas.

Michal kinnitas järgmise viie aasta raiemahu

01.12.23 EESTI ... Kliimaminister kinnitas perioodiks 2024–2028 uuendusraiete pindalaks riigile kuuluvas metsas 47 727 hektarit. Aastateks 2023–2027 määratud uuendusraiete mahuks 49 348 hektarit, mis sisaldab ka üraskikahjude likvideerimiseks määratud pindala. Ka sel korral on raiemaht väiksem RMK soovitud pindalast.

Järvamaa kutsehariduskeskusest saab rakenduslik kolledž

01.12.23 RAADIOUUDISED ... Paides ja õppekohaga Säreveres tegutsev Järvamaa Kutsehariduskeskus tahab muutuda rakenduslikuks kolledžiks.

NATO harjutas Eestis toimunud õppusel küberkaitset

01.12.23 RAADIOUUDISED ... Tallinnas toimunud küberõppusel harjutas NATO küberrünnakute tõrjumist.

Sissetulekutest sõltuvaid toetusi 2025. aastaks pigem ei tule

01.12.23 EESTI ... Ka siis, kui valitsus sooviks leida kokkuhoidu, pannes toetused sõltuma inimese sissetulekust, ei õnnestuks seda 2025. aastaks teha. Mitmete valitsuspoliitikute sõnul polegi neil niisugust eesmärki.

Tsahkna: OSCE eesistumine poleks Eestile midagi andnud

01.12.23 EESTI ... Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) eesistumine, millest Eesti ilma jäi, poleks olukorras, kus Venemaa kõike blokeerib, Eestile mitte midagi andnud, ütles välisminister Margus Tsahkna reedel ETV hommikusaates "Terevisioon".

Riigikogu valimisringkondade muutmine on taas toppama jäänud

01.12.23 EESTI ... Valitsuse tegevusprogrammi eesmärk riigikogu valimisringkondi muuta on jäänud toppama.

Kõlvart: tundub, et olukord riigikogus EKRE-le ja koalitsioonile sobib

30.11.23 EESTI ... Praegune olukord riigikogus paistab koalitsioonierakondadele ja ka EKRE-le sobivat, ütles Keskerakonna esimees, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart "Esimeses stuudios".

Suurtükiväepataljon kutsus ajateenijate laskeharjutusele ka pereliikmed

30.11.23 EESTI ... Liikursuurtüki K9 Kõu hingeelu õppivate ajateenijate esimesele laskeharjutusele kutsuti esimest korda ka pereliikmed. Suurtükiväepataljon soovib teha sellest uue traditsiooni.

Uued tuvastussüsteemid muudavad idapiiri ehituse tunduvalt kallimaks

30.11.23 EESTI ... Kuigi idapiiri väljaehitustöödega ollakse graafikus, vajab piiritaristu muutunud julgeolekuolukorra tõttu uusi seire- ja droonituvastussüsteeme, mis teeb piiri väljaehitamise tunduvalt kallimaks.

Sakkov: idapiiri sulgemine on Soome jaoks oluline murdekoht

30.11.23 EESTI ... See, et piir Venemaaga suleti neljapäeval kaheks nädalaks täielikult, on Soome ühiskonna jaoks oluline murdekoht, sest varem on Venemaa-poliitikas oldud pigem ettevaatlikud, ütles "Ringvaates" Eesti suursaadik Soomes Sven Sakkov.

Eesti kolm energeetika suurprojekti saavad taotleda EL-i toetust

30.11.23 EESTI ... Euroopa Komisjon avaldas sel nädalal nimekirja energeetika ühishuviprojektidest, millel on võimalus taotleda Euroopa rahastust. Sinna lisandusid ka kolm suurprojekti Eestist.

Läti ühines Istanbuli konventsiooniga koduvägivalla ennetamiseks

30.11.23 RAADIOUUDISED ... Läti ühines naistevastase ja koduvägivalla ennetamise leppe ehk Istanbuli konventsiooniga - sellest, mida see Eesti lõunanaabrite jaoks tähendab, räägib Ragnar Kond

Roheettevõtja hinnangul COP28 naftariikide eesmärke ei muuda

30.11.23 EESTI ... Eesti osaleb esimest korda oma paviljoniga Araabia Ühendemiraatides Dubais ÜRO kliimakonverentsil COP28. Roheettevõtja Kristjan Lepiku hinnangul üritus naftariikide eesmärke kliimaeesmärkidega ei asenda.

Soome-Vene piiripunktide sulgemine suurendas Narva saabuvate piiriületajate hulka

30.11.23 RAADIOUUDISED ... Soome otsus sulgeda piiripunktid Venemaaga on suurendanud Narrva saabuvate piiriületajate hulka.

Päevakaja (30.11.2023 18:00:00)

30.11.23 RAADIOUUDISED ...

Tsahkna: kliimakohtumisel osalemine annab Eesti ettevõtetele globaalse võimenduse

30.11.23 RAADIOUUDISED ... Eesti on Dubais, maailma kliimakohtumisel, esimest korda oma paviljoniga.

Algab maailma kliimakohtumine

30.11.23 RAADIOUUDISED ... Araabia Ühendemiraatides Dubais algab täna maailma kliimakonverents COP28.

Eesti kolm suurt energiaprojekti saavad taotleda EL toetust

30.11.23 RAADIOUUDISED ... Euroopa Komisjon avaldas nimekirja energeetika ühishuviprojektidest, kuhu lisandusid ka Estlink 3, Eesti-Läti merekaabel ning Põhja- ja Baltimaade vesinikukoridor.

Lippus: Tallinna vanalinna Apteegi tänavale kerkib modernne hoonestus

30.11.23 EESTI ... Raekoja platsist vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel asuva Apteegi tänava kinnistud on olnud hoonestamata Teisest maailmasõjast saadik. Nüüd on Tallinn algatanud sinna detailplaneeringu.

Tsahkna hoiatas Vene lojaalsuslepet allkirjastamast

30.11.23 VÄLISMAA ... Välisminister Margus Tsahkna hoiatas Eesti inimesi, et need ei allkirjastaks Venemaale minnes seal kavandatavat lojaalsuslepet, kuna sellel võivad olla tõsised tagajärjed pärast ka Eestis.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Mihhail Kõlvart

30.11.23 EESTI ... Opositsioon on kaotanud üksmeele ja parlamentaarne ummistus ei näi lahenevat. Milleni viib totaalne vastandumine Eesti poliitikas ja milline on Keskerakonna roll? Kelle nägu on Tallinna järgmise aasta eelarve ja kas Tallinn tõstab ka ise õpetajate palka? ETV saates "Esimene stuudio" annab täna vastuseid Keskerakonna esimees, Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Toetussüsteemi viimine sissetulekutest sõltuvale alusele aastaks 2025 on ebatõenäoline

30.11.23 RAADIOUUDISED ... Valitsuse liikmed peavad ebatõenäoliseks plaani panna 2025.

Ministeeriumi toidulisandite teavituskampaania maksab üle 16 000 euro

30.11.23 EESTI ... Regionaal- ja põllumajandusministeerium tellis suhtekorraldusfirmalt Alfa-Omega Communications üle 16 000 euro maksva teavituskampaania, et juhtida inimeste tähelepanu toidulisandite ülemäärasele tarbimisele toidulaual. Muude tegevuste seas hõlmas see ka ajakirjanikele toidupakina pressikutse saatmist.

Lang ja Tallo: ametnikud tahavad avaliku teabe seadust oma kasuks painutada

30.11.23 EESTI ... Justiitsministeeriumi palvel avaliku teabe temaatikat kaardistanud ministeeriumid soovisid infokraanide tihedamat kinnikeeramist. Praeguse avaliku teabe seaduse 2001. aastal kirja pannud Rein Lang ja Ivar Tallo leiavad, et Eestis on õigus kallutatud ametnike huvide kaitsmise poolele.

Välisministeerium soovitab hoiduda Venemaale reisimisest

30.11.23 EESTI ... Välisministeerium karmistas neljapäeval veelgi oma juba varem kehtinud soovitust ilma tungiva vajaduseta Venemaale mitte reisida ning kutsub nüüd üles täielikult vältima Venemaale sõitmist. Venemaal asuvad Eesti elanikud ei pruugi enam kodumaale saada, kui Eesti otsustab ilma pikema ette teatamiseta ränderünde tõrjumiseks oma piiri idanaabriga sulgeda.

Ilm läheb lähipäevil taas külmemaks

30.11.23 RAADIOUUDISED ... Ilmaennustus sünoptik Ele Pedassaarelt

R2 aastahitt

Vaata otse

Kuula otse

rohkelt muusikat

spordisajand

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: