Eesti

Aastaid soos seisnud tanki restaureerimine on jõudnud poole peale

19.01.18 ... Ida-Virumaal restaureeritakse tanki T34/76, mis peaks veel sel aastal saama üheks Sinimägede muuseumi uhkuseks, millega pidupäeval saab sõitugi teha. Reedel viidi tank ära metallitööde angaarist, millega tähistati taastamistöödega poole peale saamist.

Kuressaare ettevõtteid häirivad ootamatud elektrikatkestused

19.01.18 ... Kuressaarlased, aga eriti just linnas asuvad tööstusettevõtted on mures ilmastikust sõltumatult toimuvate ootamatute elektrikatkestuste ja pingekõikumiste pärast. Võrguettevõte Elektrilevi tunnistab, et pole kõikide hiljutiste katkestuste põhjustele veel jälile jõudnud.

Herem: praegusest suurema väe kiireks formeerimiseks pole Eestis piisavalt ülemaid

19.01.18 ... Kaitseväe juhi vahetus on elavdanud vaidlust, kas Eesti kaitsevägi on piisav ja selle juhtimine sobilik arvuka ja kogenud välisvaenlase tõrjumiseks liitlaste saabumiseni. Reservkolonelleitnant Leo Kunnase sõnul ei piisa praegusest sõjaaja koossesisust ehk 21 000 sõdurist, tulevase kaitseväe juhataja brigaadikindral Martin Heremi sõnul ei ole Eestil aga suurema väe kiireks formeerimiseks piisavalt ülemaid.

Seederi sõnul on Reinsalu selgitused piisavad

19.01.18 ... Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et Urmas Reinsalu (IRL) on olnud justiitsministriametis edukas ning tema selgitused väljaütlemiste kohta on olnud piisavad.

Eestist osalevad Davosi foorumil Ratas, Saar ja Ilves

19.01.18 ... Järgmisel nädalal Šveitsis toimuval kogu maailma poliitilist ja majanduseliiti koondaval foorumil Davosis osalevad Eesti poliitikutest peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Indrek Saar ning eelmine president Toomas Hendrik Ilves.

Kumus jagatakse täna Muuseumirotte

19.01.18 ... Kumu kunstimuuseumis toimub täna, 19.  jaanuaril Eesti muuseumide aastaauhindade konverents ja gala. Päevasel konverentsil tutvustavad nominendid oma projekte, kelle seast selguvad õhtusel auhinnagalal Muuseumiroti võitjad kümnes kategoorias.

Ossinovski: sotside jõuline reaktsioon on mõistetav

19.01.18 ... Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinosvski ütles, et erakond arutab Urmas Reinsalu (IRL) umbusaldusavaldusega seonduvat järgmisel nädalal. Tema sõnul on osade sotsiaaldemokraatide jõuline reaktsioon Reinsalu väljaütlemistele arusaadav.

Mitmed koalitsioonisaadikud lubavad Reinsalu umbusaldusavaldusega ühineda

19.01.18 ... Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Hannes Hanso ütles, et kui justiitsminister Urmas Reinsalu vastu peaks umbusaldusavaldus tulema, kavatseb tema sellega ühineda. Sama on kinnitanud paljud teised valitsuserakondade riigikogu saadikud.

Rakvere lihatööstuse töötajad kavatsevad veebruaris streikida

19.01.18 ... Rakvere lihatööstuse töötajad kavatsevad alustada 6. veebruaril tähtajatut streiki. Põhiliseks nõudmiseks on 32-protsendiline palgatõus. Jätkab Rene Kundla.

Ligi: kui Reinsalu esmaspäevaks tagasi ei astu, algatame umbusaldusavalduse

19.01.18 ... Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi ütles, et kui justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) esmaspäevaks tagasi ei astu, algatab fraktsioon umbusaldusavalduse.

Tartu ülikooli uus rektor valitakse aprilli lõpus

19.01.18 ... Tartu ülikooli nõukogu otsustas erakorralisel istungil, et ülikooli uus rektor valitakse 26. aprillil. Nõukogu esimehe Ruth Oltjeri sõnul koguneb valimiskomisjon järgmisel nädalal ning valimised kuulutatakse välja hiljemalt 9. veebruaril. Kandidaate rektori kohale saab esitada kuni 15. märtsini. 9. aprilliks võtavad senat ja nõukogu kandidaatide suhtes oma seisukoha ning valimispäev on 26. aprillil. Kuni uue rektori ametisseastumiseni jätkab Tartu ülikooli rektori kohusetäitjana religioonipsühholoog Tõnu Lehtsaar. Kui kõik läheb ootuspäraselt, astub ülikooli uus rektor ametisse 1. augustil, ütles Ruth Oltjer Madis Hindrele.

Tartu Ülikool valib uue rektori aprilli lõpus

19.01.18 ... Tartu Ülikooli nõukogu otsustas reedel erakorralisel istungil, et uue rektori valimispäev on 26. aprillil.

Haigekassa eelarve kasvab tänavu 13 protsenti

19.01.18 ... Haigekassa nõukogu kinnitas reedel 2018. aasta eelarveks 1,28 miljardit eurot, mis on 150 miljoni euro võrra suurem kui 2017. aastal.

Eesti võib lisaks Afganistanile saata ka Malisse rühma jagu sõdureid

19.01.18 ... Kui sel nädalal läbis riigikogus esimese lugemise Eesti osaluse suurendamine Afganistanis, siis peagi võib saadikute lauale jõuda taotlus saada mandaat ka Eesti tegevväelaste saatmisele Malisse Aafrikas.

ELAK toetas pagulaste vastuvõtukava

19.01.18 ... Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon andis heakskiidu valitsuse kavale asustada Türgi pagulaslaagritest kahe aasta jooksul Eestisse 80 põgenikku. Jätkab Indrek Lepik.

Reformierakond lubab algatada Reinsalu umbusaldamise

19.01.18 ... Reformierakond teatas, et on andnud justiitsminister Urmas Reinsalule kuni esmaspäevani aega tagasi astuda. Vastasel juhul algatab Reformierakonna fraktsioon riigikogus tema umbusaldamise. Jätkab Indrek Lepik.

Jüri Ratas ERR-ile: Keskerakond ei toeta Reinsalu umbusaldamist

19.01.18 ... Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles ERR-i uudisteportaalile, et Keskerakond ei toeta justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) umbusaldamist.

Fotod: Lego festivaliks toodi Eestisse kahe reka jagu legosid

19.01.18 ... Rocca al Mare keskuses avati täna Lego festival, mille raames jõudis Eestisse spetsiaalselt Legolandi jaoks loodud rändnäitus, mis toodi siia Slovakkiast kahe rekaga.

Otseülekanne pühapäeval: Valdo Pant 90 ja värske elulooraamatu esitlus

19.01.18 ... Sel pühapäeval oleks 90-aastaseks saanud raadio- ja teleajakirjanik Valdo Pant, kelle elu ja pärandit tähistatakse pühapäeval ERR-i telemajas. ERR.ee teeb üritusest otseülekande.

Juhan Parts: Ukraina tuleb deoligarhiseerida

19.01.18 ... Euroopa Kontrollikoja liige ja endine peaminister Juhan Parts peab kahetsusväärseks Ukraina võimude otsust lisada Eesti kahtlaste, nn offshore riikide nimekirja ning soovitab laiemalt Ukrainas läbi viia deoligarhiseerimise.

Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajad alustavad 6. veebruaril streiki

19.01.18 ... Rakvere lihakombinaadi tapamaja töötajad, kelle palgakõnelused tööandjaga möödunud aasta lõpus liiva jooksid, alustavad 6. veebruari hommikul tähtajatut streiki, seisab reedel lihakombinaadile edastatud teates.

Muinsuskaitseamet Peeter-Pauli katedraali remontimiseks raha ei leidnud

19.01.18 ... Muinsuskaitseamet annab tänavu pühakodade restaureerimiseks üle 606 000 euro. Kuigi toetust taotles ka Tallinna Peeter-Pauli katedraal, et eelolevaks paavsti visiidiks kirikuhoonet remontida, neile seda ei eraldatud ning muinsuskaitseamet loodab, et vajaliku raha eraldab Tallinna linn.

Komisjon toetas 80 inimese ümberasustamist Türgist kahe aasta jooksul

19.01.18 ... Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) toetas tänasel istungil kooskõlas valdkondlike komisjonide arvamusega valitsuse seisukohta asustada järgmise kahe aasta jooksul Türgist Eestisse ümber 80 inimest. Sel aastal asustab Eesti Türgist ümber 40 inimest ja järgmisel aastal 40 inimest.

Vene piirivalve tabas Eesti poole suundunud rühma vietnamlasi

19.01.18 ... Vene piirivalve tabas sel nädalal Eesti piiri lähedal üheksaliikmelise rühma vietnamlasi.

Rahvusraamatukogu remondiplaan: üks korpus võib minna rahvusarhiivile

19.01.18 ... Eesti Rahvusraamatukogu kavandab oma Tõnismäel asuva hoone kapitaalremonti, mille järel võidakse nende läänetiiba majutada rahvusarhiivi Tallinna osakond.

PPA ja päästeameti juht said ettepaneku uueks ametiajaks

19.01.18 ... Siseminister Andres Anvelt tegi nii politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaherile kui päästeameti peadirektor Kuno Tammearule ettepaneku oma ametis jätkata.

Töövõimetoetust saav õpetaja satub pika puhkuse tõttu bürokraatiamasinasse

19.01.18 ... Kui pika puhkusega ameti pidaja nagu õpetaja saab töövõimetoetust, võib puhkuseraha laekumine tähendada ajutist toetusest ilmajäämist, sest kuusissetulek ületab ette nähtud määra ning toetuse arvutamisel sissetulekuid kontrolliv automatiseeritud süsteem ei oska palga komponente eristada.

USA valitsust ähvardab tööseisak

19.01.18 ... USA Kongress valmistub valitsuse võimalikuks tööseisakuks. Valitsusel lõpeb raha ametlikult otsa südaööl ning vabariiklased ja demokraadid ei ole leidnud kindlat lahendust, kuidas seda vältida. Washingtonist jätkab Maria-Ann Rohemäe.

Maavalitsuse kadumine muutis Järvamaa omavalitsusliidu rolli

19.01.18 ... Pärast maavalitsuse tegevuse lõpetamist on Järvamaal muutunud ka omavalitsusliidu roll. Paidest jätkab Olev Kenk.

Mitmel pool sajab veidi lund

19.01.18 ... Ilmast räägib sünoptik Maile Meius.

Tõnis Lukas: erakonnapoliitika saali ERM-i ei tule

19.01.18 ... Reedel on Tõnis Lukase viimane tööpäev Eesti Rahva Muuseumi (ERM) direktorina. Alljärgnev Toomas Sildami intervjuu temaga on kiire ja veidi rappuv vankrisõit läbi mineviku, oleviku ja riivates tulevikku.

OTSE kell 10: Parts tutvustab Euroopa Kontrollikoja aastaaruannet

19.01.18 ... ERR.ee vahendab reedel algusega kell 10 otseülekannet riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja riigieelarve kontrolli erikomisjoni ühisistungist.

VTA hinnangul võiks metssigu küttida kavandatust rohkem

18.01.18 ... Seakatku leviku piiramiseks tuleb Eestis veebruari lõpuks küttida 7500 metssiga, kuid veterinaar- ja toiduamet (VTA) leiab, et seda arvu võiks suurendada. Jaanuari alguses laienes Aafrika seakatk Harkusse.

Professor: saadikud võivad riigikogu saalis kasutada ka laimavaid väljendeid

18.01.18 ... Parlamendiliikmed võivad oma vaidlustes riigikogu saalis kasutada ka laimavaid väljendeid, ütles Taru ülikooli õigusprofessor Jaan Ginter, kommenteerides Kersti Sarapuu pöördumist kohtu poole.

Ratas Sarapuust: kohtusse pöördumine on iga Eesti elaniku õigus

18.01.18 ... Kersti Sarapuul on õigus pöörduda kohtu poole, sest Eesti on õigusriik, leidis peaminister Jüri Ratas (KE) valitsuse pressikonverentsil. Tema koalitsioonipartnerid ütlesid, et poliitiliste vaidluste kohtusaali viimine on kummaline.

Kapo uurib viit inimsusevastaste kuritegude kriminaalasja

18.01.18 ... Kaitsepolitsei menetluses on praegu kokku viis sõja- ja inimsusevastaste kuritegude kriminaalasja.

Aegviidus sai raudteel töötanud mees reisirongilt löögi

18.01.18 ... Neljapäeva õhtul sai Aegviidus raudteel töötanud mees Tallinna–Tartu reisirongilt löögi ja kiirabi toimetas ta haiglasse.

Tallinnas vajus kokku Sõle tänava jalgpallihall

18.01.18 ... Tallinnas Sõle tänaval vajus neljapäeval kokku jalgpallihall.

Mikser: töötame ukrainlastega selle nimel, et olukord saaks lahendatud

18.01.18 ... Välisminister Sven Mikser (SDE) ütles, seoses Eesti panemisega offshore-riikide nimekirja on Eesti olnud ühenduses nii Ukraina presidendi kui ka rahandusministriga, et olukorda lahendada.

Narva muuseumi töötajad võivad jaanuarikuu palgast ilma jääda

18.01.18 ... Nõukogu liikmete vaidluse tõttu pole linnapoolne toetus Narva muuseumini veel jõudnud, mistõttu võivad muuseumi töötajad oma jaanuarikuu palgast üldse ilma jääda.

Fotod: president Kaljulaid on töövisiidil Brüsselis

18.01.18 ... President Kersti Kaljulaid on neljapäeval töövisiidil Brüsselis, kus ta kohtub Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning osaleb õhtul Erkki-Sven Tüüri 9. sümfoonia rahvusvahelisel esiettekandel.

Narva muuseumi töötajad võivad nõukogu tüli tõttu palgast ilma jääda

18.01.18 ... Narva muuseumi töötajad võivad sel kuul palgast ilma jääda. Nõukogu liikmete vaidluste tõttu pole linnapoolne toetus muuseumi arvele jõudnud. Jüri Nikolajev.

Perekond Sarapuu nõuab Ligilt ja Helmelt raha

18.01.18 ... Keskerakonna fraktsiooni esimees Kersti Sarapuu ja tema perekonnaliikmed nõuavad advokaatide vahendusel Reformierakonna fraktsiooni juhilt Jürgen Ligilt ja EKRE fraktsiooni juhilt Martin Helmelt kahjuraha ja vabandust.

Riigiprokuratuur esitas süüdistuse Kemerovo kuritegeliku ühenduse liikmetele

18.01.18 ... Riigiprokuratuur saatis neljapäeval kohtusse kriminaalasja, kus kaht meest – Vjatšeslav Gulevitšit ja Aleksandr Kozlovi – süüdistatakse n-ö Kemerovo kuritegeliku ühenduse juhtimises ning veel 11 meest kuritegelikku ühendusse kuulumises ja erinevate kuritegude toimepanemises. 

Kohtu hinnangul võib Benu apteek tegevuskohta muuta

18.01.18 ... Tartu halduskohtu hinnangul on ravimiametil õigus muuta Benu Apteek Eesti OÜ tegevusloas apteegi tegevuskohaks Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH); otsus ei puuduta Terve Pere Apteegi ja PERH-i ning ravimiameti vahelist vaidlust.

Tartu linnavolikogu arutab tselluloositehase teemat 7. märtsil

18.01.18 ... Tartu linnavolikogu peab 7. märtsil erakorralise istungi, kus arutatakse Tartu lähistele planeeritava puidurafineerimistehasega seotud küsimusi.

Peipsil tähistatakse Eesti-Vene riigipiir spetsiaalsete poidega

18.01.18 ... Politsei- ja piirivalveametil (PPA) on kavas tähistada Peipsil ja Lämmjärvel Eesti-Vene piir spetsiaalsete poidega, mis peavad veest vähemalt kahe meetri jagu välja ulatuma.

USA strateegilised pommitajad B-52 lendavad Eesti õhuruumis

18.01.18 ... Sel nädalal lendavad Eesti õhuruumis Balti riikide õhutulejuhtidega koostööd harjutavad Ameerika Ühendriikide õhuväe strateegilised pommitajad B-52.

Eesti teeb kõik endast sõltuva, et kõrvaldada end maksuparadiiside nimekirjast

18.01.18 ... Ukraina on lisanud Eesti käesolevast aastat offshore-riikide nimekirja. Must nimekiri mõjutab kõiki ettevõtjaid, kes Ukrainasse ekspordivad. Tunamullu oli selliseid firmasid 402. Eesti suursaadik Ukrainas Gert Antsu selgitas olukorda Mall Mälbergile.

Mõtted, kuidas kohalikes omavalitsustes korruptsiooni ohjata, on jõudnud seaduseelnõusse

18.01.18 ... Riigikogu põhiseaduskomisjonis valmis eelnõu, mille abil loodetakse kohalikes omavalitsustes korruptsiooni ohjata. Muuhulgas usub komisjon, et üks ja sama inimene ei tohiks korraga juhtida kohalikku volikogu ja omavalitsuse äriühingut. Madis Hindre.
PRAEGU VIKERRAADIOS

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
eesti laul 2018 võistluslood
EV 100 kalendaarium

ärapanija 2017
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: