Eesti

Saaremaa gümnaasiumis saab õppida saarlust

20.05.22 EESTI ... Saaremaa gümnaasiumi õppekavas on maailmas täiesti ainulaadne aine - saarluse kursus.

Galerii: Türil peetakse jahedust ja uduvihma trotsides 43. lillelaata

20.05.22 EESTI ... 3500 meetrit kauplemispinda ja 700 kauplejat – need arvud iseloomustavad reedel Türil alanud 43. lillelaata. Peakorraldaja Türi Aianduse ja Mesinduse Selts loodab nädalavahetusel võõrustada kümneid tuhandeid aiasõpru.

Hinnakasv võib Tartus mitme hoone ja tee ehituse edasi lükata

20.05.22 EESTI ... Ehituskulude kasv on ka kohalikel omavalitsustel kulusid märkimisväärselt tõstnud. Kuna tulud ei tule aga hinnakasvule järele, võib näiteks Tartu linnas mitmete hoonete ja teede ehitus edasi lükkuda.

Eestit päästab prügitrahvist korralik kodune sorteerimine

20.05.22 EESTI ... Kui Eesti ei suuda paari aastaga oma prügimajandust korda teha, ähvardab meid Euroopa Liidu prügitrahv. Trahvist päästab korralik kodune prügisorteerimine, et taaskasutuseks kõlblik kraam ei satuks prügimäele või põletusahju. Pingutama ei pea mitte ainult inimesed, aga ka tootjad, kes seni kasutavad liiga palju taaskasutusse mittesobivaid materjale.

Soome sõjaväelased osalevad Scoutspataljoni koosseisus Siilil

20.05.22 EESTI ... Soome Pori Jäägribrigaadi kompanii osaleb suurõppusel Siil Scoutspataljoni koosseisus.

Lääne-Harju vald: LNG terminal ei sobi Paldiski Põhjasadamasse

20.05.22 EESTI ... Lääne-Harju vallavalitsus ei nõustu Paldiski Sadamad AS-i hinnanguga, et Põhjasadam oleks LNG ujuvterminali asukohaks parem kui Pakri poolsaare tippu rajatav Alexela terminal.

Prokuratuur esitas süüdistuse Tederile, Korbile ja Keskerakonnale

20.05.22 EESTI ... Riigiprokuratuur esitas reedel Hillar Tederile, Mihhail Korbile ning MTÜ-le Eesti Keskerakond süüdistuse mõjuvõimuga kauplemises.

Biojäätmete sorteerimine saab pea kõigile Tallinna kinnistutele kohustuslikuks

20.05.22 EESTI ... Biojäätmete kogumine oli seni kohustuslik vaid suurtele kortermajadele, kuid järgmise aasta aprillist muutub sorteerimine kohustuslikuks kõigile Tallinna kinnistutele.

Türi lillelaada hitid on viljapuud ja marjapõõsad

20.05.22 RAADIOUUDISED ... Hoolimata kaheaastasest koroonapausist pole aiasõprade huvi Türi lillelaada vastu raugenud.

Tartus kasvavad ehituskulud oodatust kiiremini

20.05.22 RAADIOUUDISED ... Tartu linna ehituskulude kiire kasv võib mõne tähtsa objekti valmimist või renoveerimist edasi lükata.

Porto Franco asjas süüdistatavad ootavad kiiret kohtumenetlust

20.05.22 RAADIOUUDISED ... Riigiprokuratuur esitas täna Hillar Tederile, Mihhail Korbile ning MTÜ-le Eesti Keskerakond süüdistuse mõjuvõimuga kauplemises.

Raplas avati jalgpallihall

20.05.22 RAADIOUUDISED ... Raplas avati täna jalgpallihall.

Päevakaja (20.05.2022 18:00:00)

20.05.22 RAADIOUUDISED ...

Kiik: riigieelarve võib kriisi ajal mõnda aega miinuses olla

20.05.22 EESTI ... Tervise- ja tööminister Tanel Kiik (KE) ütles peretoetuste tõstmisest rääkides, et selle ellu viimiseks võib riigieelarve ka mõned aastad miinuses olla.

Uus kaitsekava: Eesti kulutab nelja aastaga kaitsevõimele 3,8 miljardit

20.05.22 EESTI ... Eesti uues kaitsekavas aastateks 2023 kuni 2026 on kaitsekulud kolm miljardit eurot, koos valitsuse otsustatud lisarahastusega 3,8 miljardit eurot.

Tartu koolid peavad korraldama lõpuaktuseid väljaspool koolimaja

20.05.22 RAADIOUUDISED ... Hiljuti kerkinud mure, et Tartu Reiniku kooli lapsevanemad peavad aitama kinni maksta lõpuaktuse korraldamist Vanemuises tõi esile laiema probleemi, kus paljusid Tartu koole vaevav ruumipuudus ei võimalda lõpuaktuste korraldamist koolimajas.

Austraalia tasavägiste valimiste kesksed teemad on kliimaküsimus ja inflatsioon

20.05.22 RAADIOUUDISED ... Austraallased lähevad Eesti aja järgi reedel valima.

Herem: NATO vägede Eestisse paigutamine ei sõltu liitlaste tahtest, vaid ressurssidest

20.05.22 RAADIOUUDISED ... Kaitseväe juhataja Martin Heremi sõnul ei sõltu NATO vägede Eestisse paigutamine liitlaste tahtest, vaid ressurssidest.

Suri endine poliitik ja humorist Kirill Teiter

20.05.22 EESTI ... Reede hommikul suri kunagine poliitik, ajakirjanik ja humorist Kirill Teiter, kirjutab ajaleht Saarte Hääl.

Haigekassa juhina jätkab Rain Laane

20.05.22 EESTI ... Haigekassa nõukogu esimees Tanel Kiik tegi reedel nõukogule ettepaneku nimetada Rain Laane haigekassa juhiks uueks ametiajaks ning nõukogu toetas Laane jätkamist üksmeelselt.

Suri ajaloolane ja raadiohääl Hillar Palamets

20.05.22 EESTI ... Reede hommikul suri 94-aastasena ajaloolane, pedagoog ja raadiohääl Hillar Palamets.

Pärnu linn venitas puudega lapsele toetuse määramisega ligi aasta aega

20.05.22 EESTI ... Pärnu linna sotsiaalosakonnalt puudega väikelapse hooldamiseks toetust taotlenud pere pidi abi ligi aasta aega ootama. Linnavalitsus endal süüd ei näe, õiguskantsler Ülle Madise hinnangul käituti aga valesti.

Otse kell 14: Laanet, Herem ja Salm Eesti uuest kaitsekavast

20.05.22 EESTI ... Kaitseminister Kalle Laanet, kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Herem ja kaitseministeeriumi kantsler Kusti Salm tutvustavad täna uut kaitseministeeriumi arengukava aastateks 2023–2026, milles on juba arvesse võetud Ukrainas toimuva sõja esimesi järelmeid.

Otse kell 12.30: Kiik ja terviseametnikud uuest koroonakavast

20.05.22 EESTI ... Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ning terviseala ametnikud tutvustavad reedel riiklikku strateegiadokumenti "COVID-19 valmisolekukava 2022/2023 viirushooajaks". Kell 12.30 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Perearst: enam ei peaks mökutama, uued koroonaravimid päästaksid elusid

20.05.22 EESTI ... Rapla perearstikeskuse perearst Argo Lätt ütles "Vikerhommikus", et uued koroonaravimid tuleks kasutusele võtta niipea kui võimalik, sest need aitaksid reaalselt elusid päästa.

Tartu muutis Võidu silla Rahu sillaks

20.05.22 EESTI ... Volikogu otsusel kannab Tartu kesklinnas asuv Võidu sild edaspidi Rahu silla nime.

Esimesed Ukraina põgenikud alustavad eesti keele õppega

20.05.22 RAADIOUUDISED ... Eesti on alates veebruari lõpust vastu võtnud üle 38 000 Ukraina sõjapõgeniku.

Fotod: USA merejalaväelased tegid dessandi Saaremaa põhjarannikule

20.05.22 EESTI ... Ameerika Ühendriikide merejalaväelased tegid reede varahommikul suurõppuse Siil käigus juba teise dessantoperatsiooni Saaremaa põhjarannikule.

Kunnas: iga kuu, mille ukrainlased vastu panevad, annab meile aasta

20.05.22 EESTI ... Erukolonelleitnant ja riigikogu liige Leo Kunnas ütles, et Eesti peab tegema piisavalt ettevalmistusi sõjaks, et vastane jääks uskuma, et rünnata ei tasu.

Otse reedel kell 9: Eestis visiidil viibiva Timmermansi pressikonverents

19.05.22 EESTI ... Sel nädalal Eestis viibiv Euroopa Komisjoni rohepöörde eest vastutav juhtiv asepresident Frans Timmermans annab reedel Tallinnas pressikonverentsi, mida saab algusega kell 9 jälgida ERR-i portaalis otsepildis.

80-aastaseks saanud "Jõgeva kollane" oli eestlastele ideaalse kartuli sümbol

19.05.22 EESTI ... Sel aastal möödub eestlaste seas armastatud kartulisordi "Jõgeva kollane" aretamisest 80 aastat ja selle puhul on erinevad koolid ja lasteaiadki valmistunud kartulite mahapanekuks. Et suurendada elurikkust, pandi neljapäeval Tartu kesklinna lisaks kartulitele maha ka mitmeid kaunvilju.

Linnapilti lisandub elektritõukerattaid, samas on õnnetuste arv kasvanud

19.05.22 EESTI ... Suure nõudluse tõttu lisatakse tänavu Tallinna linnapilti uusi elektritõukerattaid ja elektrirattaid. Samas on kasvanud ka õnnetuste arv.

Paide linnapea lahkub ametist

19.05.22 EESTI ... Paide linnapea Siret Pihelgas esitas volikogule tagasiastumisavalduse põhjendades, et vajab aega, taastumaks eelmise aasta lõpul tabanud terviserikkest. Vastavalt seadusele astub koos linnapeaga tagasi ka linnavalitsus.

Valitsus plaanib ka saabuvaks sügiseks energiatoetusi

19.05.22 EESTI ... Valitsus võib ka selle aasta sügisel toetada neid, kellele energiahinnad üle jõu käivad. Peaminister Kaja Kallase sõnul on siiski praegu veel vara öelda, kes ja kui palju võiksid toetust saada.

Sügisel jääb koroonahaigetega tegelemisel suurem roll perearstidele

19.05.22 EESTI ... Uue võimaliku koroonalaine ajal sügisel jääb nakatunutega tegelemine peamiselt perearstidele.

Päevakaja (19.05.2022 18:00:00)

19.05.22 RAADIOUUDISED ...

Õigusteadlane: eelnõude valitsuse usaldusega sidumine olgu erandlik

19.05.22 EESTI ... Õigusteadlane Paloma Krõõt Tupay ütles, et eelnõude hääletuste valitsuse usaldusega sidumine on parlamentaarse kultuuri ja tava küsimus ning selle praktika kasutamine peaks olema erandlik, vastasel juhul läheb see vastuollu parlamentaarse debati ja demokraatliku riigi valitsemise korraga.

Tartu Karlova päevad pakuvad taas elamusi

19.05.22 RAADIOUUDISED ... Tartus asuvas Karlova linnaosas korraldatakse tänasest pühapäevani Karlova päevi.

Suurematesse asulatesse paigaldatakse ohuteavitussireenid

19.05.22 RAADIOUUDISED ... Kolmapäeval riigikogus vastu võetud tänavuse aasta lisaeelarvega luuakse 16 suuremasse Eesti linna ohuteavitussüsteem.

Kell 21.40 "Esimeses stuudios" Taavi Aas

19.05.22 EESTI ... ETV saates "Esimene stuudio" on neljapäeval saatekülaliseks majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Valitsus seob veel kaks eelnõu usaldusküsimusega

19.05.22 EESTI ... Alles möödunud ööl hääletas riigikogu valitsuse usaldusküsimusega seotud eelnõusid ning neljapäeval otsustas valitsus taas kaks lähiajal riigikogus teisele lugemisele tulevat seaduseelnõu enda usaldusega siduda.

Peaprokurör Parmas vastas meediaettevõtete ja ERR-i pöördumisele

19.05.22 EESTI ... Riigi peaprokurör Andres Parmas teatas vastuseks Eesti Meediaettevõtete Liidu ja Eesti Rahvusringhäälingu ühispöördumisele, et prokuratuur ei soovi piirata ajakirjandusvabadust, ent rõhutab seadusele viidates endiselt vajadust kohtueelse menetluse andmeid enne avalikustamist prokuratuuriga kooskõlastada.

EP pooldas Ukraina sõjakuritegude toimepanijate vastutusele võtmist ja karistamist

19.05.22 RAADIOUUDISED ... Euroopa Parlament hääletas täna Ukraina sõjakuritegude toimepanijate vastutusele võtmist ning valdav enamik pooldas seda.

Riik loob mahuka teravilja ja maagaasi tegevusvaru

19.05.22 RAADIOUUDISED ... Seoses turgudel valitseva ebakindlusega asub Eesti riik varuma nii maagaasi kui ka teravilja.

Teadlased: Eesti joogivesi võib olla loodusliku radioaktiivsuse allikas

19.05.22 RAADIOUUDISED ... Eesti paistab Euroopas silma radioaktiivse põhjaveega, mida inimesed tarvitavad joogiks.

Riigi sügisene koroonastrateegia näeb ette ühiskonna avatuna hoidmist

19.05.22 EESTI ... Tervise- ja tööminister Tanel Kiik tutvustas valitsuses eesolevat koroonahooaega käsitlevat Covid-19 valmisolekukava, mis näeb ette ühiskonna võimalikult avatuna hoidmist.

jäähoki mm

Vaata otse

Kuula otse

keskkonnakuu err-is

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: