Eesti

Otse kell 12: ministeerium ja töötukassa annavad ülevaate töövõimereformist

16.01.18 ... Töötukassa ja sotsiaalministeerium korraldavad teisipäeval pressikonverentsi, kus annavad ülevaate aasta eest jõustunud töövõimereformist.

Rehemaa: Eesti arstid kipuvad üha vähem piiri taha

16.01.18 ... Eesti arstid kipuvad üha vähem piiri taha, sest arstide töö- ja palgatingimused on siin paranenud.

NO99 saab vabariigi sünnipäevapeo programmi tegemiseks 300 000 eurot

16.01.18 ... Eesti Vabariigi 100. aastapäeva vastuvõtt Tartus Eesti Rahva Muuseumis läheb maksma suurusjärgus 400 000 eurot, millest lõviosa saab juubelivastuvõtu kunstilise lahenduse looja teater NO99.

Eesti rahvaarv kasvas eelmisel aastal 3070 inimese võrra ja on 1 318 700

16.01.18 ... Esialgsetel andmetel oli 2018. aasta 1. jaanuaril Eesti rahvaarv 1 318 700, mis on 3070 inimest rohkem kui aasta varem samal ajal.

Prokuratuur süüdistab Kruudat maksupettustes

16.01.18 ... Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistab endist piimatöösturit Oliver Kruudat maksupettustes ning saatis tema kriminaalasja kohtusse.

Liikluses sai viga kolm inimest

16.01.18 ... Esmaspäeval juhtus üle Eesti kolm raskemat liiklusõnnetust, milles sai viga kokku kolm inimest.

Riik küsib piiririba väljaehitamiseks maaomanikelt maad veel juurde

15.01.18 ... Eesti ja Venemaa kontrolljoone Eesti-poolse piiririba väljaehitamiseks ei piisa kümne meetri laiusest maaribast ja seetõttu tuleb riigil uuesti alustada läbirääkimisi maaomanikega maa juurdeküsimiseks.

Sotsiaalkomisjon asub arutama puudega laste hooldajate toetamist

15.01.18 ... Riigikogu sotsiaalkomisjon hakkab arutama puudega laste hooldajate toetuste tõstmist ja ühtlustamist, et see ei sõltuks omavalitsuse jõukusest ja otsusest. Tänane süsteem on paljude hinnangul ajale jalgu jäänud ning tõukab puudega lapsed ja nende vanemad vaesusesse. Probleemile juhtis tähelepanu ka pühapäevane "Aktuaalne kaamera. Nädal".

Jõhvi volikogu juht Neglason otsustas ametis jätkata

15.01.18 ... Korruptsioonikahtlustuse saanud Jõhvi volikogu esimees Niina Neglason ei astunud ametist tagasi.

Taani kaalub liitumist NATO küberkeskusega

15.01.18 ... Peaminister Jüri Ratas ja Taani peaminister Lars Løkke Rasmussen keskendusid Tallinnas kohtudes küberjulgeoleku tugevdamisele ja arutasid ka võimalust, et Taani liitub tulevikus NATO küberkaitsekoostöö keskusega

Viljandimaal said viga metallkonstruktsiooni alla jäänud mehed

15.01.18 ... Viljandimaal Põhja-Sakala vallas Sürgavere farmis sai esmaspäeva hommikul viis meest viga, kui neile kukkus peale metallkonstruktsioon.

Riigiasutuste kolimise plaan hakkab liiva jooksma

15.01.18 ... Ministeeriumid pidid tänaseks teatama, kuidas plaanitakse Tallinnast ära kolida kolmeteistkümne asutuse keskkontorid. Nüüdseks on selge, et mõni asutus jääbki kolimata ja mõne asjus käivad veel läbirääkimised. Jätkab Madis Hindre.

Kohus karistas võõrastest kirjadest raha otsinud postiljoni

15.01.18 ... Tartu maakohus tunnistas 55-aastase endise postiljoni süüdi sõnumisaladuse rikkumises ja mõistis talle tingimisi 2000 euro suuruse rahalise karistuse.

Riigikohus teeb otsuse Tallinna Sadama ja Kiili hüvitisevaidluses

15.01.18 ... Riigikohus vaagis esmaspäeval Tallinna Sadama ja praegu suures ulatuses altkäemaksu võtmises süüdistatava Allan Kiili konkurentsikeelust tuleneva hüvitise maksmise vaidlust ning teeb selles otsuse kuu jooksul.

Luukas Kristjan Ilves lahkub Eesti riigi teenistusest

15.01.18 ... Kaheksa aastat riigi- ja euroametnikuna Eestit teeninud Luukas Kristjan Ilves teatas, et esmaspäeval on tema viimane tööpäev Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures.

Riigiasutuste kolimise plaan hakkab ilmselt osaliselt nurjuma

15.01.18 ... Valitsuse plaan viia lisaks läinud aastal kokku lepitud tuhandele töökohale Tallinnast ära veel 13 asutuse keskkontorid, hakkab liiva jooksma. Mõned kolimised ootavad küll ees, kuid riigihalduse minister Jaak Aabi soovitud mahtu ministeeriumid ei toeta.

Põhiseaduskomisjon lükkas "kahe tooli" pöördumise tagasi

15.01.18 ... Riigikogu põhiseaduskomisjon arutas Vabaerakonna esitatud eelnõu muuta üleriigiline nimekiri kohaliku omavalitsuse volikogu ja riigikogu valimistel avatuks ning samuti Vabaerakonna algatusel koostatud pöördumist "Poliitikud ei või istuda kahel toolil". Uku Toom uuris, mida otsustati.

Narva ja Sillamäe korteriühistud asutasid võlafondi

15.01.18 ... Narva ja Sillamäe korteriühistud asutasid võlafondi, mille abil püütakse tühjalt seisvate korterite omanikelt kommunaalvõlgu välja nõuda. Narvast jätkab Jüri Nikolajev.

Ratas arutas Taani peaministriga kaitsekoostööd ja digiühiskonna arengut

15.01.18 ... Peaminister Jüri Ratas ja Taani valitsusjuht Lars Løkke Rasmussen arutasid Tallinnas toimunud kohtumisel kaitsekoostööd, julgeolekuolukorda ning digiühiskonna arengut. Jätkab Mall Mälberg.

Aasta arstiks valiti Karmen Joller

15.01.18 ... Aasta Arst 2017 on Kivimäe Perearstikeskuse perearst ja perearstide liidu juhatuse liige Karmen Joller.

Lähipäevad toovad tormituule, madal veetase võib häirida praamiliiklust

15.01.18 ... Teisipäeval ja kolmapäeval tõusevad kagutuule puhangud sisemaal 18 meetrini sekundis, rannikul ja saartel aga kuni 28 meetrini sekundis. Merevee taseme langus võib hakata häirima laevaliiklust Hiiumaa liinil.

Eelnõu seob VEB fondi kahjude hüvitamise Eesti Panga kasumiga

15.01.18 ... Kui parlamendis peaks toetust leidma VEB fondi kahjude hüvitamiseks koostatud eelnõu, võetakse hinnanguliselt kuni 15 miljoni euro suurune summa Eesti Panga kasumieraldistest.

Bürokraatia ja määramatus pigistavad teadlastest elumahla välja

15.01.18 ... 80-tunnised töönädalad, kus tööd jagub ka ööseks ja nädalavahetuseks, doktorikraadiga tööta noorteadlased ja bürokraatia suur koormus iseloomustavad Eesti teadlaste igapäeva. Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere analüüsis, miks on asjad nii ja mida annaks muuta.

Riik hakkab ühe konkursiga 20 tippjuhti otsima

15.01.18 ... Eeldatavalt jaanuari lõpus kuulutatakse välja üks avalik konkurss 20 tippjuhi ametikohale.

Merevee taseme langus võib häirida laevaühendust Hiiumaaga

15.01.18 ... TTÜ Meresüsteemide Instituudi prognooside kohaselt langeb veetase lähipäevil nii Rohuküla kui Heltermaa sadamas kriitilisele tasemele, mis võib hakata häirima laevaliiklust või halvimal juhul peatada selle täiesti.

Kiusamisvaba kool on koolides aidanud kiusamist vähendada neljandiku võrra

15.01.18 ... SA Kiusamisvaba kool on tänaseks tegutsenud viis aastat. Intervjuus kiusamisvastase programmi tulemuste kohta rääkis sihtasutuse tegevjuht Triin Toomesaar, et programmis selle algusest peale osalenud koolides on kiusatute osakaal vähenenud 22 protsendilt 16-le ehk enam kui neljandiku võrra.

Graafik: riik suunab Ida-Virumaale 200 miljonit eurot

15.01.18 ... Ida-Virumaa programm saab veebruaris valitsuse heakskiidu. Peaminister Jüri Ratas lubas, et sellega annab valitsus oma panuse regiooni probleemide lahendamisse.

Kohtla-Järvel sai töömees löögi surveseadmelt

15.01.18 ... Kohtla-Järvel sai reede hommikul viga surveseadmelt löögi saanud töömees.

Eesti rühma saatmine Afganistani läheb maksma 2,6 miljonit

15.01.18 ... Afganistani täiendavalt kuni 50 tegevväelase saatmine läheb maksma orienteeruvalt 2,6 miljonit eurot aasta peale.

Maakondlikud omavalitsusliidud kaotasid haldusreformi järel oma tähtsuse

15.01.18 ... Maakondlikud omavalitsusliidud on kaotanud haldusreformi järel oma tähtsuse nii Läänemaal kui Hiiumaal. Hiidlased käisid välja idee kõiki Lääne-Eesti saari ühendavast omavalitsuste liidust. Vormsi eelistaks luua aga hoopis väikesaarte ühenduse. Jätkab Juhan Hepner.

Arvamusfestivali ideekorje vältab veebruari alguseni

15.01.18 ... Kuuenda arvamusfestivali ideekorje on alanud. Sel korral saavad huvilised arutelude ideid välja käia kuni 4. veebruarini. Jätkab Olev Kenk.

Päeval püsib olulise sajuta ilm

15.01.18 ... Ilmast räägib sünoptik Merike Merilain.

Haldusreform sekkus Läänemaa koolijalgpallivõistluse ametlikku protokolli

15.01.18 ... Kuigi Lihula gümnaasiumi jalgpallivõistkond saavutas Läänemaa 7.-9. klasside saalijalgpalliturniiril kolmanda koha, siis pronksmedaleid lapsed kaela ei saanud, kuna haldusreformiga oli Lihula liikunud Läänemaa alt Pärnumaa alla.

Venemaa elanikud Balti riike vaenlaseks ei pea

15.01.18 ... Viimastel aastatel on oluliselt vähenenud nende venelaste hulk, kes peavad Balti riike Venemaa vaenlasteks, selgus Levada Keskuse läbiviidud avaliku arvamuse uuringust.

Maakondlikud omavalitsusliidud on kaotanud haldusreformi järel oma tähtsuse

15.01.18 ... Hiiumaa omavalitsusliit lõpetab oma tegevuse ja Läänemaal lähevad omavalitsuste ühised ülesanded Lääne-Eesti arenduskeskuse alla.

Aasta lõpuks uuendatakse ligi 170 kooli internetivõrgud

15.01.18 ... Koolide digivõrgu kaasajastamise programm on jõudnud 53 Eesti koolini, sel aastal kaabeldatakse ning varustatakse Wi-Fi tugijaamade ja muude vajalike seadmetega veel sadakond üldhariduskooli.

Loone: ettevõtte tulumaks tuleb taastada

15.01.18 ... Riigikogu liikme, keskerakondlase Oudekki Loone hinnangul tuleb Eestis taastada ettevõtete tulumaks klassikalisel kujul ja astmeliselt.

Käo: Eesti majandusele oleks oluline, et Reformierakond saaks valitsusse

15.01.18 ... Suurettevõtja Jüri Käo hinnangul on Eesti majandusele väga oluline, et Reformierakonna sisetülid lõppeksid ning Reformierakond saaks valitsusse.

Taani peaminister ja kaitseminister külastasid Tapa linnakut

14.01.18 ... Tapa kaitseväelinnakusse saabusid pühapäeval Taani peaminister Lars Løkke Rasmussen ja kaitseminister Claus Hjort Frederiksen.

Kaevandusmuuseumis on saabumas selguse periood

14.01.18 ... Eesti kaevandusmuuseumis on pärast rohkem kui poole aasta pikkust juhtimiskriisi saabumas selguse periood. Uus nõukogu pani paika ajutise juhatuse ning hakkab muuseumile otsima uut juhti.

"AK. Nädal": miks riik toetab raske puudega lapsi nii erinevalt?

14.01.18 ... Sügava või raske puudega lapse puhul teeb riik raha eraldades olulist vahet, kas laps on asenduskodus, haiglas või oma vanemate juures päriskodus. Kui raskes olukorras on niigi murest murtud vanemad, uuris "Aktuaalne kaamera. Nädal".

"AK. Nädal" tutvus "Jõulutunneli" toel sisustatud erilise treeningsaaliga

14.01.18 ... "Aktuaalne kaamera. Nädal" käis vaatamas, kuidas käib elu äsja avatud liikumispuudega inimestele mõeldud treeningsaalis, mille sisustamiseks kogus 2016. aastal annetusi ETV heategevusprogramm "Jõulutunnel".

AK uuris, kuidas Tallinna kodutud talve esimese külmaga toime tulevad

14.01.18 ... Selle talve esimesed külmad ilmad teevad eriti raskeks nende elu, kellel pole oma kodu ja kes peavad külma ilmaga öömaja õhtuse avamiseni linnas tegevust otsima.

Toomas Sildam: president andis lubaduse, mida ei saa tagasi võtta

14.01.18 ... Kuigi Narva ei ole haige laps, keda peab eriliselt ravima, pani president Kersti Kaljulaid enda ja oma meeskonna sundseisu, sest andis Narvale lubaduse, mida pole võimalik ümber sõnastada, pehmendada või tagasi võtta. Tal tulebki kuuks ajaks presidendi kantseleiga piirilinna kolida, nendib Toomas Sildam oma kommentaaris.

Tartus meenutati Tähtvere lahingut

14.01.18 ... Tartus asetati pühapäeval pärjad Vabadussõja monumendile, et tähistada Eesti vägede võitu Tähtvere väljadel 1919. aastal ja sellega Tartu vabastamise aastapäeva.

Tartus saab näha vene kunstniku nukke eesti rahvariideid kandmas

14.01.18 ... Tartu mänguasjamuuseumis avatud näitusel saab näha Moskva kunstniku Irina Krasnova valmistatud nukumaailma. Eriliseks teeb näituse asjaolu, et kunstnik on oma nukkudele spetsiaalselt selga õmmelnud eesti rahvariided.

Sildam: presidendil tuleb sõna pidada ja kuuks ajaks Narva kolida

14.01.18 ... President on pannud end sundseisu, lubades koos kantseleiga kolida kuuks ajaks Narva, märgib Toomas Sildam nädalalõpukommentaaris

Kaevandusmuuseumi juhtimiskriis möödas

14.01.18 ... Eesti kaevandusmuuseumis on pärast rohkem kui poole aasta pikkust juhtimiskriisi saabumas selguse periood. Uus nõukogu pani paika ajutise juhatuse ning hakkab muuseumile otsima uut juhti. Rene Kundla

Tšehhi presidendivalimistel tuleb teine voor

14.01.18 ... Ükski kandidaat ei kogunud Tšehhi Vabariigi presidendivalimistel võiduks vajalikku 50t protsenti häältest. Seega korraldatakse kahe nädala pärast ka valimiste teine voor, kuhu lähevad valitsev president Milos Zeman ja tema peamine rivaal, Tšehhi Teaduste Akadeemia endine juht Jiri Drahos. Tõenäoliselt võidab teise vooru valitsev president, sest tal oli juba selles voorus arvestatav edumaa. Arni Alandi kommentaar

Haigekassa juht Rain Laane: saame juhinduda vaid seadustest

14.01.18 ... Kolm kuud ametis olnud uus haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ütles esimeses pikemas intervjuus "Aktuaalsele kaamerale", et haigekassa saab juhinduda vaid seadusest ning see on alus näiteks omastehooldajatele raha maksmiseks või ravimite haigekassa hinnakirja võtmisel. Laane tunnistas, et kui jätkata täpselt samamoodi kui praegu, siis pole see jätkusuutlik mudel ning uute lahenduste leidmiseks on aega paar aastat.
PRAEGU VIKERRAADIOS

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
eesti laul 2018 võistluslood
EV 100 kalendaarium

ärapanija 2017
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: