Eesti

Kuberneri aed jääb lipuhesiamistseremoonia jaoks inimestele kitsaks

22.02.19 ... Vabariigi aastapäeva hommik pühapäeval algab tuhandetele inimestele piduliku lipuheiskamisega Toompeal, kuid sealse Kuberneri aia kitsad olud võivad rahvarohkel üritusel õnnetuste korral takistuseks saada. Politsei ja päästeamet ütlevad, et on võimalike ohtudega arvestanud.

Riik suurendab riigikaitseliste töökohtade hulka

22.02.19 ... Riigikaitseliste töökohtadega asutuste nimistusse on plaanis lisada töötukassa, haigekassa, tervise ja heaolu infosüsteemide keskus ja kaitse-investeeringute keskus. Riigikaitselisel töökohal töötajat ei mobiliseerita sõja ajal, vaid ta peab siis tagama igapäevaelu toimimise. Seni ei kuulu nimistusse meediaettevõtteid, ehkki kriisikommunikatsioon on tähtis.

Mikser peab võimalikuks EKRE asumist Reformierakonna ja Keskerakonna liitu

22.02.19 ... Sotsiaaldemokraat Sven Mikser ei pea võimatuks, et valimiste järel võtavad Keskerakond ja Reformierakond võimuliitu kolmandaks osapooleks Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE).

Galerii: Sven Mikser kohtus Tallinnas oma Soome kolleegi Timo Soiniga

22.02.19 ... Välisminister Sven Mikser Soome välisminister Timo Soiniga, kellega arutati kahe riigi suhteid, Euroopa Liidu küsimusi ning kaitse- ja digikoostööd.

Politsei tabas teolt alaealistele narkootikume müünud mehed

22.02.19 ... Põhja prefektuuri narkopolitsei tabas Tallinnas mehed, keda kahtlustatakse narkootikumine müümises alaealistele. Üks kinnipeetutest oli samuti alaealine.

Ratas aastapäevakõnes: Eestiga on üsna hästi, aga vimmast tuleb vabaneda

22.02.19 ... Peaminister Jüri Ratas ütles reedel oma vabariigi aastapäevale pühendatud kõnes, et Eestil läheb vaatamata mitmetele probleemidele paremini kui kunagi varem ning kutsus üles kõiki inimesi teineteist ära kuulama ja poliitikutel tegeleda rohkem ühisosa otsimisega.

Riigikogus jäi pooleli 58 eelnõu menetlemine

22.02.19 ... Neljapäeval töö lõpetanud riigikogu 13. koosseisul jäi pooleli 58 eelnõu, mis langesid parlamendi menetlusest välja.

Piret Mürk-Dubout lahkub lennujaamast Tallinki juhatusse

22.02.19 ... Tallink Grupi juhatuse esimehe Paavo Nõgene ettepanekul kinnitas ettevõtte nõukogu juhatuse uue liikmena alates 15. aprillist ametisse Piret Mürk-Dubout, kes praegu juhib Tallinna lennujaama.

Tähismaad peavad maksma Tartu linnavolinikule 500 eurot

22.02.19 ... Tartu maakohus mõistis Tartu linnavolikogu liikme Gea Kangilaski kasuks blogijatelt Inno Tähismaalt ja Irja Tähismaalt välja kokku 500 eurot.

Riigi ja arendajate arusaamad Tallinn-Helsingi tunnelist lähevad lahku

22.02.19 ... Riigihalduse minister Janek Mäggi lükkas tagasi taotluse, millega sooviti algatada riigi eriplaneering ja keskkonnamõjude hindamine Tallinna-Helsingi tunneli rajamiseks.

Pakosta: vaktsineerimata laps tuleks ka lasteaiast koju jätta

22.02.19 ... Võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta usub, et vaktsineerimata lapsi ei tohiks lasteaeda lubada.

Võrdõigusvolinik ei lubaks vaktsineerimata lapsi lasteaeda

22.02.19 ... Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta usub, et vaktsineerimata lapsi ei tohiks lasteaeda lubada. Ka terviseamet ütleb, et niisugused mudilased ohustavad neid lapsi, kuid konkreetseid piiranguid amet veel ei toeta.

Narva linnapea Tarmo Tammiste lahkub pärast riigikogu valimisi ametist

22.02.19 ... Narva linnapea Tarmo Tammiste teatas ajalehes Gorod, et lahkub pärast riigikogu valimisi ametist.

Galerii: president Kersti Kaljulaid andis üle riiklikud teenetemärgid

22.02.19 ... President Kersti Kaljulaid andis reedel Laulasmaal Arvo Pärdi keskuses üle tänavused riiklikud teenetemärgid.

"Vastasseis": Kallas ja Ratas ei leia ühist keelt õiglases maksusüsteemis

22.02.19 ... Kui Reformierakonna esimehele Kaja Kallasele oleks õiglane tulumaksusüsteem selline, kus kõigil oleks kasutada 500 eurot maksuvaba tulu, siis Keskerakonna esimees Jüri Ratas peab õiglaseks madalat ja keskmist palka saavate inimeste soosimist.

TLÜ: Vakra menetlus võib kesta kuni kaks kuud

22.02.19 ... Menetlus riigikogu valimistel kandideeriva sotsiaaldemokraadi Rainer Vakra plagiaadikahtluse osas algab järgmisel nädalal ja võib kesta kuni kaks kuud, ütles Tallinna ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll.

President Kaljulaid kuulutas välja Euroopa Parlamendi valimised

22.02.19 ... President Kersti Kaljulaid kuulutas reedel välja Euroopa Parlamendi valimised.

Järvamaal asuvast korterist leiti omavahel tülli läinud meeste surnukehad

22.02.19 ... Neljapäeva õhtul teatati häirekeskusele, et Järvamaal Pikakülas asuvast korterist on leitud seal koos elanud 35-aastase ja 63-aastase mehe surnukehad. Vanemal mehel olid vägivallatundemärgid. Senistel andmetel ei põhjustanud meeste surma keegi kolmas inimene.

Endla teatrigaleriis avati näitus "Sada aastat teispool klaasi"

22.02.19 ... Endla teatrigaleriis avati näitus Ain Roosti vitraažidest "Sada aastat teispool klaasi".

TÜ avab sügisel neli uut ingliskeelset magistriõppekava

22.02.19 ... Kui näiteks Tallinna Tehnikaülikoolis jäävb uuest õppeaastast nii bakalauruse kui magistriõppes ingliskeelsete õppekavade arv samaks praegusega, siis Tartu Ülikooli kohta sama öelda ei saa.

Küberkurjategijad leiutavad inimestelt raha välja petmiseks üha uusi nippe

22.02.19 ... Küberkurjategijad leiutavad inimestelt raha välja petmiseks üha uusi nippe.

Lepinguta Brexiti mõju Euroopa põllumajandusturule võib ulatuda ka Eestisse

22.02.19 ... Kui Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust ilma lepinguta - toimub niinimetatud kõva Brexit, siis võib see segi paisata Euroopa põllumajandussaaduste ja toiduturu, mille mõjud ulatuksid tõenäoliselt ka Eestisse.

Välismaal käis eelhääletamas 1726 kodanikku

22.02.19 ... Eesti välisesinduste kaudu osales riigikogu valimiste eelhääletusel 1726 kodanikku, mida on üle 600 rohkem kui neli aastat tagasi.

Algas konkurss Kohtla-Järve riigigümnaasiumi direktori kohale

22.02.19 ... Haridusministeerium kuulutas välja konkursi, et leida direktor septembrist tööd alustavale Kohtla-Järve riigigümnaasiumile.

Minister Anne Berneri siirdumine SEB juhatusse tekitas arutelu poliitikute eetika üle

22.02.19 ... Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Anne Berner teatas vaid mõni nädal enne valimisi, et asub tööle Rootsi panga SEB juhatuses.

SKA saab uue maja ja uue rektori

22.02.19 ... Sisekaitseakadeemia saab täna Tallinnas, Pirital, uue hoone.

Galerii: Sisekaitseakadeemia uus betoonist ja klaasist õppehoone

22.02.19 ... Tallinnas Maarjamäe ja Pirita-Kose piiril on valmis saanud Nordeconi ehitatud Sisekaitseakadeemia uus õppehoone. Betoonist ja klaasist kokku rohkem kui 12 000-ruutmeetrine hoone avati pidulikult reedel.

Valimiste valvurid taunisid portaali Objektiiv valimisvoldikut

22.02.19 ... Kodanikualgatuse valimiste valvurid hinnangul rikub voldik head valimistava eelkõige sotsiaaldemokraatide ja Reformierakonna illustreerimiseks kasutatud "jõhkrate sümbolitega".

Kantar Emori uuring: Reformierakond rebis end taas Keskerakonnast ette

22.02.19 ... Kolmapäevase seisuga oli Reformierakond end taas Keskerakonnast ette rebinud, ühtlasi on jõudnud Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) rekordkõrge toetuseni ja toetusprotsente kogub juurde ka Isamaa, selgub BNS-i ja Postimehe tellitud ning Kantar Emori läbiviidud värskest uuringust.

Kandidaatide tuntusest võidaks enim Isamaa ja SDE

22.02.19 ... Kui valijatele anda ette riigikokku kandideerivate inimeste nimed, siis tõuseks enim Isamaa ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna tulemus, samas näiteks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) positsioon halveneks, selgus BNS-i ja Postimehe tellitud ning Kantar Emori läbiviidud uuringust.

Päevaleht: praegune palk parimaid riigikokku ei too

22.02.19 ... Eesti Päevaleht teeb reedel juhtkirjas tagasivaate töö lõpetanud riigikogu XIII koosseisule ning leiab, et rahvasaadikute motivatsiooni tuleb suurendada, sest praegune palgatase parimaid inimesi riigikokku ei too.

Putukate kadumine maailmast - kas paanikaks on põhjust?

22.02.19 ... Teadusajakirjandusest on avalikkuseni jõudnud muret tekitavaid andmeid putukate arvukuse ja liigirikkuse katastroofilise vähenemise kohta. Uuring, mille alusel putukate väljasuremist ennustatakse, on aga saanud omajagu kriitikat. "Teaduslik praak," ütleb Tartu Ülikooli vanemteadur, Tiit Teder.

Eestit räsisid kunagi tsunamid ja maavärinad

22.02.19 ... Tartu Ülikoolis doktoritöö kaitsnud Kairi Põldsaar kinnitab, et maavärin magnituudiga 7 ja tsunamilained olid osa 450 miljoni aasta tagusest Eesti elust. Kõik see on geoloogia doktorile näha settekivimitest.

Uus detailplaneering võib Snelli tiigile tuua paadid ja vesijalgrattad

22.02.19 ... Tulevikus võib Tallinnas Snelli tiigi ääres asuda kohvik koos talvise uisulaenutuse ning suvise paatide ja vesijalgrataste laenutusega, selgub Nunne tänava, Toompuiestee ja Toompea vahelise ala detailplaneeringust, mis on jõudnud kooskõlastuste etapini.

Sikkut ebaravi usku arstidest: haigla peab vastutama patsiendi ohutuse eest

21.02.19 ... Tervise- ja tööminister, sotsiaaldemokraat Riina Sikkut ütles ebaravi usku pöördunud arstide tegutsemist kommenteerides, et haigla vastutab arsti tööle võttes selle eest, et tema pakutud teenus oleks patsiendile ohutu ja kvaliteetne. EKRE ridades kandideeriva kardioloog Hasso Uuetoa hinnangul näitab see, et ebaravi pooldavad arstid saavad Eestis praktiseerida, et seaduses on auk.

ERR Belgias: eesti lapsed tähistasid Brüsselis vabariigi sünnipäeva

21.02.19 ... Brüsseli teise Euroopa kooli eesti õpilased tähistasid neljapäeval Eesti sünnipäeva. Kodumaast kaugel elades võib see muutuda iseäranis armsaks unistustemaaks.

Riigikogu valimistel on hääletanud ligi 35 000 valijat

21.02.19 ... Alates neljapäevast saab nädala jooksul anda riigikogu valimistel oma e-hääle ning õhtuks oli seda võimalust kasutanud üle 30 000 valija, neile lisandub 4600 maakonnakeskuses hääletanut.

Hiiumaa vallavanema umbusaldamine kukkus läbi

21.02.19 ... Hiiumaa vallavanema Reili Ranna umbusaldamist toetas neljapäevasel istungil üheksa volinikku, vastu oli neliteist.

Parteide ühismemorandum tõstab riigireformi uue koalitsiooni prioriteediks

21.02.19 ... Kaheksa suurema erakonna esindajad eesotsas peaminister Jüri Ratasega allkirjastasid memorandumi, millega seadsid pärast valimisi sündiva uue valitsuskoalitsiooni üheks poliitiliseks prioriteediks riigireformi.

Haapsalus asuv Rannarootsi muuseum saab annetajate abiga lisahoone

21.02.19 ... Haapsalus asuv Rannarootsi muuseum saab annetajate abiga lisahoone, mis aitab leevendada näitusepinna põuda.

Kaheksa erakonna esindajad kirjutasid alla ühismemorandumile riigireformist

21.02.19 ... Erakonnad otsustasid, et ükskõik, milline järgmine koalitsioon olema ei saa, riigireformi läbiviimine on üks prioriteetidest.

Ajaloolane: hinnang lõpetanud riigikogu koosseisule ei ole väga hea

21.02.19 ... Ajaloolane Andres Adamsoni hinnang töö lõpetanud riigikogu koosseisule ei ole kõrge, sest võimu vahetumine ei ole muutusi kaasa toonud.

Uurimisrühm: Eesti kohal eksikombel välja lastud raketi põhjustas piloodi eksimus

21.02.19 ... Eesti uurimisrühm jõudis mullu augustis Eesti kohal eksikombel välja lastud raketi vahejuhtumit uurides järeldusele, et tegemist oli piloodi eksimusega, mitte süsteemse veaga.

Valijakompass

PRAEGU VIKERRAADIOS
valimised 2019

Valijakompass

etv2 soovitab

Valijakompass

tulihingelised valimisvideod
pane pea tööle!

Valijakompass

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: