Välismaa

Hiina lükkas viiruspuhanguga seoses edasi koolide alguse

28.01.20 ... Hiina võimud lükkasid teisipäeval seoses viiruspuhanguga edasi koolide alguse, edastas riiklik meedia. Samal ajal jätkab viiruse tõttu surnute arv kasvamist.

Airbus jõudis kolme riigiga korruptsioonijuurdlustes leppeni

28.01.20 ... Euroopa lennukitootja Airbusi teatel jõuti Prantsuse, Briti ja USA ametivõimudega korruptsioonijuurdlustes põhimõttelise kokkuleppeni.

Trumpi kaitsjad keskendusid senatis Bideni ründamisele

28.01.20 ... USA presidendi Donald Trumpi kaitsjad keskendusid esmaspäeval jätkunud tagandamisprotsessil peamiselt presidendiks pürgiva Joe Bideni ja tema poja Hunteri ründamisele, edastas kohalik meedia.

Venemaa saatis välja spiooniks peetud Jaapani ajakirjaniku

28.01.20 ... Venemaa teatas esmaspäeval, et saatis riigist välja jaapanlasest ajakirjaniku, keda kahtlustati spionaažis.

Aasia börsid on Hiina viiruse hirmu haardes

28.01.20 ... Aasia turgudel ja maailma naftaturul on Hiina viirusepuhangu tõttu rasked päevad, sest investorid pelgavad Hiinas vältava viirusepuhangu mõju pärast riigi ja maailma majandusele.

DNA test näitaski, et Belgia eelmisel kuningal oli abieluväline laps

28.01.20 ... Belgia eelmise kuninga Albert II DNA-test andis kinnituse, et tal on väljaspool abielu sündinud laps, teatas endise monarhi advokaat esmaspäeval, lõpetades sellega ligi kümme aastat kestnud vaidluse.

Soome töötajad tahaks vähem töötunde ja rohkem palka

28.01.20 ... Soome ametiühingud loodavad sel aastal lahti saada eelmise valitsuse ajal sisse seatud tööaja pikendamisest ja palkade külmutamisest. Tööandjad hoiatavad, et ametiühingute liiga suured nõudmised toovad kaasa töökohtade vähenemise.

Alabama kaipõlengus hukkus vähemalt kaheksa inimest

28.01.20 ... Ameerika Ühendriikide Alabama osariigis asuva Scottsboro paadisillal esmaspäeval puhkenud tulekahjus sai surma kaheksa inimest, teatasid võimuesindajad.

USA: prints Andrew ei tee Epsteini juurdlusega üldse koostööd

28.01.20 ... Briti prints Andrew ei ole teinud seksuaalkuritegudes süüdistatud USA ärimehe Jeffrey Epsteini juurdluse osas vähimatki koostööd, ütles esmaspäeval New Yorgi prokurör.

Trump: minu Iisraeli-Palestiina rahuplaanil võib olla võimalus

27.01.20 ... USA president Donald Trump ütles esmaspäeval, et tema Iisraeli-Palestiina rahuplaanil võib olla võimalus ja plaan avalikustatakse teisipäeval.

Liibüast on saanud järjekordne riik, kus suurvõimud omavahelisi arveid õiendavad

27.01.20 ... Liibüa on klassikaline näide sellest, mis juhtub riigiga, kui kukutatakse diktaator, kes seni hoidnud maad raudses haardes - algab verine võimuvõitlus erinevate klannide vahel ning kui nende klannide taga seisavad ka suurriikide erinevad huvid, läheb asi päris käest ära, vahendas "Välisilm".

"Välisilm": Kreml püüab propagandarünnakuga näidata Teise maailmasõja sündmusi oma huvides

27.01.20 ... Varsti on käes Teise maailmasõja lõpu 75. aastapäev ning selle eel on taas puhkenud suured vaidlused selle üle, et kes oli süüdi. Vene propaganda väidab üha raevukamalt, et tema rolli sõjasündmustes püütakse negatiivselt tõlgendada. Eriti on Kremli hambusse jäänud Poola, kelle kohta väidetakse, et too olevat olnud üks suuremaid juudivihkajaid ning suisa Teise maailmasõja üks põhjustajaid.

Arutelud tuleviku üle võivad tulla Brexiti lahkumisleppe vaidlustest raskemad

27.01.20 ... Sel reedel lahutavad Suurbritannia ja Euroopa Liit oma kauakestnud abielu, aga kui inimestevahelise abielu lahutamine tähendab tavaliselt ka suhete kohest lõppu, siis Brexiti puhul on tulemas ka nn üleminekuperiood. "Välisilm" selgitas, kui kaua see periood kesta võib ja mida see sisuliselt endas kätkeb.

ERR Washingtonis: tagandamisprotsess Trumpi toetajate ustavust ei murra

27.01.20 ... Hoolimata trianglist, mis käib USA kongressis president Donald Trumpi tagandamise üle, on tema toetajate blokk püsiv ja vankumatult ustav, vahendas "Välisilm".

USA kaitseministeerium kinnitas sõjalennuki allakukkumist Afganistanis

27.01.20 ... USA kaitseministeerium kinnitas esmaspäeval sõjalennuki allakukkumist Afganistanis, kuid lükkas tagasi islamiliikumise Taliban väite, et selle tulistasid alla nende võitlejad.

WHO korrigeeris Hiina viirusepuhangu riskitaset

27.01.20 ... Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) ütles esmaspäeval, et tegi oma varasemas riskihinnangus Hiina surmava viiruse kohta vea ja tunnistas, et haiguspuhangu ülemaailmne riskitase on "kõrge" ja mitte "mõõdukas".

Vandaalid sodisid holokausti mälestuspäeval Turu sünagoogi

27.01.20 ... Vandaalid sodisid esmaspäeva öösel Soomes Turu linnas sünagoogi hoonet.

Hiinas on uus koroonaviirus nõudnud üle 80 inimelu

27.01.20 ... Hiinas on uude koroonaviirusesse 2019-nCoV surnud üle 80 inimese, teatas esmaspäeval keskvalitsus.

USA tahab EL-ilt klooriga töödeldud kanaliha impordikeelu tühistamist

27.01.20 ... Kui eurooplased tahavad Ühendriikidega kaubanduslepet, peavad nad loobuma klooriga töödeldud kanaliha ja hormoonidega töödeldud loomaliha impordikeelust, teatas Washington.

Välisministeerium soovitab vältida Hiinas Hubei provintsi reisimist

27.01.20 ... Eesti välisministeerium soovitab seoses uue koroonaviiruse jätkuva levikuga Hiinas täielikult vältida reisimist Hubei provintsi.

Möödub 75 aastat Auschwitzi koonduslaagri vabastamisest

27.01.20 ... Esmaspäeval möödub 75 aastat Natsi-Saksamaa poolt Poola territooriumile rajatud Auschwitzi koonduslaagri vabastamisest.

Fitch langetas Soome majanduse väljavaadet

27.01.20 ... Reitinguagentuur Fitch jättis Soome riigireitingu tasemele AA+, mis on maksimaalsest ühe pügala võrra madalam, kuid langetas hinnangut riigi majanduse väljavaatele.

Varadkar: EL-il on kaubanduskõnelustel Londoniga tugevam positsioon

27.01.20 ... Euroopa Liidul on eelseisvatel kaubanduskõnelustel Suurbritanniaga parem positsioon, ütles Iiri peaminister Leo Varadkar esmaspäeval teleusutluses.

Hiinas mõjutab viiruse tõttu kehtestatud karantiin juba 50 miljonit inimest

27.01.20 ... Hiina Rahvavabariigi võimud on võtnud Wuhani linnast alguse saanud ja juba 81 inimest tapnud koroonaviiruse ohjeldamiseks kasutusele meetodeid, mis näiteks Euroopa või isegi Ameerika Ühendriikide rahvastiku ja asustusega võrreldes on peadpööritava ulatusega.

Venemaa laiendas Eesti kodanike jaoks e-viisa võimalust ka Kaug-Idasse reisimiseks

27.01.20 ... Vene peaminister Mihhail Mišustin laiendas oma käskkirjaga nende riikide nimekirja, mille kodanikud saavad õiguse elektroonilise viisaga külastada Venemaa Kaug-Ida regiooni, otsus puudutab ka Eesti kodanikke.

Kreml: Surkov jääb esialgu de facto presidendiabiks

27.01.20 ... Seadlust Vene presidendi abi Valdislav Surkovi ametist vabastamiseks endiselt ei ole, ütles Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov esmaspäeval.

Uurijate sõnul lekitas Bezose sõnumid kõmulehele armukese vend

27.01.20 ... Manhattani föderaalprokuratuuri uurijate hinnangul lekitas Amazoni omaniku Jeff Bezose isiklikud sõnumid kõmulehele National Enquirer tema armukese vend.

Eksnõunik Boltoni raamat võib õõnestada Trumpi kaitse argumente

27.01.20 ... USA presidendi Donald Trumpi endise riikliku julgeoleku nõuniku John Boltoni peatselt ilmuv raamat võib õõnestada presidendi tagandamisprotsessil Trumpi kaitse põhiargumenti.

Soome paberitööstuses algas nädalate pikkune streik

27.01.20 ... Soome paberi- ja tselluloositööstuses töötavaid inimesi ühendav ametiühing (Paperiliitto) alustas esmaspäeval streiki, sest metsatööstusettevõtteid ühendava liiduga (Metsäteollisuus ry) ei õnnestunud pühapäeval töötingimustes kokkuleppele jõuda.

Mali sõjaväebaasi tabanud rünnakus hukkus paarkümmend sõdurit

27.01.20 ... Mali võimude teatel hukkus pühapäeva hommikul riigi lõunaosas Segou piirkonnas toimunud rünnakus 20 julgeolekujõudude võitlejat.

USA Bagdadi saatkonna territooriumi tabasid taas raketid

27.01.20 ... Iraagi pealinnas Bagdadis tabas kolm raketti USA suursaatkonna territooriumi. Julgeolekuallikate sõnul sai rünnakus haavata vähemalt üks inimene.

Salvini kaotas võimaluse Itaalia valitsuse kukutamiseks

27.01.20 ... Itaalia opositsioonipoliitiku Matteo Salvini paremäärmusluses süüdistatud erakond Liiga ei suutnud võita olulisi regionaalvalimisi ning kaotas sellega võimaluse hapra koalitsioonivalitsuse kukutamiseks, näitasid esmaspäeval avaldatud ametlikud tulemused.

Rahuplaani avaldamise eel saabusid Trumpi juurde nii Netanyahu kui ka Gantz

27.01.20 ... Iisraeli opositsioonijuht Benny Gantz saabus Washingtoni, et rääkida USA presidendi Donald Trumpiga nn Trumpi rahuplaani asjus.

Põhja-Korea riigitelevisioon näitas üle pika aja Kim Jong-uni tädi

27.01.20 ... Põhja-Korea riigitelevisioon on avaldanud video, millel võib näha diktaator Kim Jong Uni tädi Kim Kyong-huid koos diktaatoriga uusaastakontserti vaatamas.

Trumpi tagandamisprotsess segab presidendikandidaatide valimiskampaaniat

27.01.20 ... USA presidendivalimised lähenevad ja täpselt nädala pärast toimuvad Iowa osariigis esimesed demokraatide eelvalimised. Osa kandidaate on aga seotud president Donald Trumpi kohtuprotsessiga, mistõttu teevad nende eest kampaaniat hoopis sõbrad, pere ja kolleegid.

Korvpallilegend Kobe Bryant hukkus koos tütrega kopteriõnnetuses

26.01.20 ... Legendaarne korvpallur Kobe Bryant ja tema tütar Gianna hukkusid pühapäeval Californias toimunud helikopteriõnnetuses.

Türgi maavärina ohvrite arv on tõusnud 38-ni

26.01.20 ... Türgi idaosa tabanud tugeva maavärina ohvrite arv on tõusnud 38-ni, päästetööd jätkuvad, teatasid pühapäeva õhtul võimuesindajad.

Bulgaaria viskas riigist välja kaks Vene diplomaati

26.01.20 ... Kaks Vene diplomaati, kelle Bulgaaria 24. jaanuaril soovimatuteks isikuteks kuulutas, lahkusid pühapäeval riigist, teatas Venemaa saatkond Sofias.

Netanyahu loodab Washingtonis ajalugu teha

26.01.20 ... Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu, kes on teel USA-sse, et arutada president Donald Trumpiga Lähis-Ida rahuplaani, avaldas lootust, et tal õnnestub Washingtonis ajalugu teha.

Hiina provints ja neli linna peatavad kaugbussiliikluse

26.01.20 ... Hiina provints ja neli suurt linna keelavad koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kaugbussiliikluse, teatasid ametivõimud pühapäeval.

Brasiilia rängad vihmatormid on nõudnud vähemalt 37 inimelu

26.01.20 ... Brasiilia lõunaosas on rekordilise vihmasaju tõttu hukkunute arv tõusis pühapäeval 37-ni ning tuhanded inimesed olid sunnitud oma kodust lahkuma.

Holland palus vabandust juutide tagakiusamise eest Teises maailmasõjas

26.01.20 ... Hollandi valitsus palus esimest korda juutide sõjaaegse tagakiusamise eest vabandust.

Soome firmade arvates tabab Hiina rühmareisikeeld ka neid

26.01.20 ... Hiina keelas riigis leviva uue viiruse puhangu tõttu turismigruppidele välismaale mineku ning Soome firmad ootavad sellest hoopi oma sissetulekule, ütles turismiühenduse MaRan juht.

Itaalias toimuvad kahed tähtsad kohalikud valimised

26.01.20 ... Itaalia parempoolne opositsioonijuht Matteo Salvini ärgitab pühapäeval kahes maakonnas toimuvatel kohalikel valimistel inimesi teda abistama ning aitama tema erakond tagasi valitsusse.

Urmas Paetist sai EL-i valimisvaatluse juht Guyanas

26.01.20 ... Euroopa Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja Josep Borrell nimetas Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti Euroopa Liidu valimisvaatlusmissiooni juhiks Guyanas.

USA meedia: Trump käskis Ukraina saadikust vabaneda

26.01.20 ... Donald Trump käskis vabaneda Ukrainas suursaadikuna töötanud Marie Yovanovitchist, kellest on kujunend presidendi tagandamisprotsessi keskne kuju, näitab laupäeval USA meedias avaldatud video.

Hongkong sulges viiruse tõttu kaks suurt lõbustusparki

26.01.20 ... Hiina erihalduspiirkonna Hongkongi Disneylandi lõbustuspark teatas pühapäeval, et sulgeb oma uksed viirusepuhangu tõttu Kesk-Hiinas.

Netanyahu: Trumpi Lähis-Ida rahukava võib tulla "ajalooline"

25.01.20 ... USA presidendi Donald Trumpi Lähis-Ida rahuplaan võib olla "ajalooline", ütles laupäeval Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu.

Türgi idaosas hukkus maavärinas 29, sai viga üle 1000 inimese

25.01.20 ... Türgi idaosa raputas reede õhtul maavärin magnituudiga 6,7-6,8, surma sai vähemalt 29 ja kannatada üle 1000 inimese, teatasid võimud laupäeval.

Politsei müüs oksjonil kogemata narkootikume täis auto

25.01.20 ... Tai politsei vabandas avalikkuse ees peale seda, kui nad müüsid oksjonil maha auto, kuhu oli peidetud kümneid tuhandeid amfetamiinitablette.
klassikaraadio kutsub
PRAEGU VIKERRAADIOS
dokkfilmide koorekiht
eesti lauluke 2020
otse uudistemajast
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: