Välismaa

Prantsusmaal protestisid kümned tuhanded Macroni reformide vastu

26.05.18 ... Kümned tuhanded inimesed avaldasid laupäeval Prantsusmaal meelt president Emmanuel Macroni poliitikate vastu, riigipea aga lubas oma majandusreformidega jätkata.

Trumpi kohtumine Põhja-Korea liidriga võib ikkagi toimuda

26.05.18 ... USA presidendi Donald Trumpi sõnul on Põhja-Koreaga peetud väga tulemuslikke kõnelusi, et kohtumine Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga saaks ikkagi toimuda. Veidi pärast Trumpi avaldust kohtusid üllatuslikult Põhja- ja Lõuna-Korea liider.

Esialgsed tulemused: iirlased toetasid abordikeelu leevendamist ülekaalukalt

26.05.18 ... Iirimaa abordivastased on tunnistanud enda lüüasaamist referendumil. Tulemusi alles loetakse, aga reformivastase kampaania kommunikatsioonidirektor John McGuirk ütles, et rahvahääletus on kaotatud. Tema sõnul ei ole lootust, et abordiseaduse muudatused läbi ei läheks.

Moon ja Kim kohtusid teist korda piirikülas

26.05.18 ... Lõuna-Korea president Moon Jae-in ja Põhja-Korea liider Kim Jong-un kohtusid laupäeval kuu aja jooksul teist korda Panmunjomi piirikülas kahe riigi piiril, et arutada Kimi ja USA presidendi Donald Trumpi plaanitavat kohtumist, teatas Soul.

Kiievis suleti pommiähvarduse tõttu viis metroojaama

26.05.18 ... Ukrainas, Kiievis suleti pommiähvarduse tõttu viis metroojaama. Kontrollimise käigus pommi ei leitud.

Brasiilia president saatis armee streikivate veokijuhtide vastu

26.05.18 ... Brasiilia president Michel Temer andis armeele korralduse lõpetada veokijuhtide blokaad maanteedel. Tuhanded veokijuhid sulgesid nädala algul riigi suuremad teed ja see on riigis kaose tekitanud.

Soome seadusemuudatus suurendas alkoholimüüki

26.05.18 ... Soomes on alkoholimüük pärast seaduse-muudatusi mõnevõrra suurenenud. Sotsiaal- ja tervisoiuala järelevalveameti Valvira statistika näitab, et absoluutalkoholi ümber arvestatuna kasvas müük tänavu esimeses kvartalis võrreldes aastataguse ajaga 0,7%.

Vandaal rikkus Tretjakovi galeriis Ilja Repini kuulsa maali

26.05.18 ... Moskva Tretjakovi galeriis lõhkus vandaal aiapostiga Ilja Repini kuulsa maali "Ivan Julm ja tema poeg".

NATO parlamentaarne assamblee: NATO peab valmis olema dialoogiks Venemaaga

26.05.18 ... NATO peaks suhetes Venemaaga kindlaks jääma oma heidutuse ja dialoogi strateegiale, ütles NATO parlamentaarse assamblee president Paolo Alli Varssavis assamblee kevadistungi pressikonverentsil. Ta rõhutas, et NATO peab olema valmis kõnelusteks Venemaaga.

Torm Mekunu tõi Araabia kõrbe paduvihma

26.05.18 ... Araabia poolsaart tabas troopiline torm Mekunu. Tuhanded inimesed on evakueeritud, Omani populaarse turismipiirkonna Salala lennuväli ja ka sadam on suletud.

Colombiast saab NATO globaalne partner Lõuna-Ameerikas

26.05.18 ... Colombiast saab järgmisel nädalal ametlikult NATO esimene Lõuna-Ameerika globaalne partner, ütles reedel president Juan Manuel Santos.

Välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks (60)

26.05.18 ... ERR-i uudisteportaali välisuudiste lugemissoovitus nädalavahetuseks.

Suurbritannia taunis EL-i märkusi Brexiti kohta

25.05.18 ... Briti rahandusminister Philip Hammond taunis reedel Londoni Brexiti-plaane fantaasia valda liigitanud Euroopa Liidu märkusi, kuid tunnistas, et lahendamata küsimusi on veel palju.

Šotimaa käivitas majandusuuringuga isesisvusdebati

25.05.18 ... Šoti rahvuslased taaskäivitasid reedel iseseisvusdebati, tutvustades uuringut, mis näitab, et väljaspool Ühendkuningriiki teeniks keskmine šotlane aastas 4100 naela (4700 eurot) rohkem.

Nobeli kirjandusauhinna väljaandmine võidakse veel edasi lükata

25.05.18 ... Nobeli tänavuse kirjandusauhinna väljaandmine võib nihkuda ka järgmisest aastast kaugemale, teatas reedel Nobeli fond.

Tarmo Maiberg: Kaljulaidi visiit tuletab meelde, et sõda Ida-Ukrainas kestab

25.05.18 ... Koos president Kersti Kaljulaidi delegatsiooniga Ida-Ukrainas käinud ERR-i ajakirjanik Tarmo Maiberg usub, et Kaljulaidi visiit aitab näidata, et sõda piirkonnas kestab.

Putin: Venemaa raketiga ei tulistatud MH17 alla

25.05.18 ... Venemaa president Vladimir Putin kordas reedel, et Vene sõjaväe raketiga ei tulistatud 2014. aastal Ukraina kohal alla Malaysia Airlines'i lendu MH17.

Põhja-Korea teatel on nad endiselt avatud kõnelustele Ühendriikidega

25.05.18 ... Põhja-Korea teatas reedel, et riik on endiselt avatud kõnelustele Ühendriikidega, kuigi USA president Donald Trump tühistas tippkohtumise.

Leht: 500 miljoni kasutaja blokeerimine on lihtsam kui Euroopa uue määruse täitmine

25.05.18 ... Mõne USA suurema ajalehe ja veebiteenuse jaoks on lihtsam blokeerida poolele miljardile inimesele ligipääs nende teenustele kui vastata Euroopa uuele isikuandmete üldmäärusele (GDPR), kirjutab Bloomberg.

Taiwani hävitajad saatsid saarest lõunas Hiina pommitajaid

25.05.18 ... Taiwani hävitajad tõusid reedel õhku, et saata õppuse raames ümber saare lennanud Hiina pommitajaid, teatas kaitseministeerium.

Harvey Weinsteinile esitati süüdistus vägistamises

25.05.18 ... Kunagine Hollywoodi juhtiv filmitootja Harvey Weinstein andis end reedel New Yorgis politsei kätte ning talle esitati süüdistus vägistamises ja veel mitmes seksuaalkuriteos.

Bellingcat: tegime kindlaks MH17 alla tulistanud üksuse juhi

25.05.18 ... Rahvusvaheline ajakirjanike ja kodanikuaktivistide rühm Bellingcat avaldas reedel uut informatsiooni 2014. aasta juulis Donbassi kohal alla tulistatud Malaisia reisilennuki teemal.

Holland ja Austraalia peavad MH17 juhtumi eest vastutavaks Vene riiki

25.05.18 ... Hollandi valitsus teatas reedel, et peab Venemaa Föderatsiooni vastutavaks rolli eest Malaysia Airlinesi lennu MH17 allatulistamises 2014. aasta juulis. Samal seisukohal on ametlikult ka Austraalia.

Hispaania sotsialistid algatasid valitsuse umbusaldamise

25.05.18 ... Hispaania suurim opositsioonipartei algatas reedel peaminister Mariano Rajoy konservatiivide vähemusvalitsuse umbusaldamise pärast seda, kui valitsev Rahvapartei (PP) jäi altkäemaksu kohtuasjas süüdi mitme kõrge parteiliikme pistisevõtmisest kasusaamises.

Kaljulaidi külastatud Donbassis oli poolaasta ägedaim tulistamine

25.05.18 ... Ukraina idaosas tegutsevad Kremli-meelsete võitlejate üksused korraldasid sel nädalal, kui piirkonda külastas ka Eesti president Kersti Kaljulaid, viimase poolaasta kõige ägedama tulistamise.  

Schröder: argumente Nord Streami 2 vastu mõeldakse välja

25.05.18 ... Vastuseisu taga gaasitoruprojektile Nord Stream 2 on võistlejate, Euroopa Liidu ja USA ärihuvid, ütles Nord Stream 2 AG direktorite nõukogu esimees Gerhard Schröder Peterburi majandusfoorumil.

KNAB: Läti keskpankuri korruptsiooniasi jõuab lähiajal prokuratuuri

25.05.18 ... Korruptsiooniasi Läti Keskpanga presidendi Ilmārs Rimšēvičsi vastu jõuab prokuratuuri tõenäoliselt lähinädalatel, ütles Läti korruptsioonitõrjebüroo KNAB juht Jēkabs Straume usutluses ajakirjale Sestdiena.

Prantsusmaa kahtlustab kaht endist luureametnikku võõrriigile info andmises

25.05.18 ... Kahele endisele Prantsuse luurajale, kellest üks töötas väidetavalt Pekingis, esitati süüdistus võõrriigile luureandmete edastamises, teatas meedia reedel.

Valge Maja pood langetas Trumpi ja Kimi kohtumise meenemündi hinda

25.05.18 ... Kuigi USA president Donald Trump teatas neljapäeval, et jätab ära 12. juuniks kavandatud kohtumise Põhja-Korea juhi Kim Jong-uniga, on Valge maja suveniiridepoest endiselt võimalik osta selle sündmuse puhuks valmistatud dekoratiivmünti.

Boris Johnson osutus Vene tüngakõnede tegijatele liiga kõvaks pähkliks

25.05.18 ... Venemaa kurikuulsad humoristid Aleksei Stoljarov ja Vladimir Kuznetsov, hüüdnimedega Lexus ja Vovan, valisid seekord sihtmärgiks Briti välisministri Boris Johnsoni. Paraku osutus Johnson aga keerulisemaks vastaseks kui nad olid arvanud ning vembumehed tunnistasid, et tegu oli esimese korraga, kui neil õnnestus helistada tuntud isikule, "kes polegi idioot".

Kanadas kärgatas restoranis pommiplahvatus, politsei otsib kaht meest

25.05.18 ... Kanadas Ontario provintsis kärgatas kohaliku aja järgi kell 22.30 neljapäeval plahvatus ühes india restoranis. Vigastada sai vähemalt 15 inimest ning sündmuskohalt põgenes kaks kahtlustatavat.

Iiri Vabariigis toimub abordiseaduse leevendamist puudutav referendum

25.05.18 ... Iiri Vabariigis leiab reedel aset rahvahääletus põhiseadusmuudatuse üle, mis heakskiidu korral avaks tee abordiseaduse leevendamisele.

Soome politsei uurib eestlaste omavahelisi vägivallatsemisi

25.05.18 ... Helsingi politsei uurib eestlastest ehitajate omavahelisi vägivallatsemisi ja väljapressimisi.

Venezuela president vannutati teiseks võimuperioodiks ametisse

24.05.18 ... Venezuela president Nicolás Maduro andis neljapäeval ametivande, alustades teist võimuperioodi selle kriisis vaevleva Ladina-Ameerika riigi liidrina.

Süürias rünnati rakettidega lennuväebaasi Homsis

24.05.18 ... Süürias rünnati neljapäeval rakettidega Homsi provintsis asuvat lennuväebaasi, teatas riiklik uudisteagentuur SANA.

Kaheksa riigi pered kaebasid EL-i maakera soojenemise eest kohtusse

24.05.18 ... Kümme perekonda Euroopa riikidest, Keeniast ja Fidžilt on esitanud Euroopa Liidu vastu hagi seoses maakera soojenemisega, mis seab ohtu nende kodud ja elatise, ütlesid advokaadid neljapäeval.

Trump tühistas kohtumise Kimiga

24.05.18 ... USA president Donald Trump teatas, et jätab ära kavas olnud kohtumise Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga.

Euroriigid hoiatavad Itaalia uut valitsust

24.05.18 ... Itaalia partnerid euroalas kutsuvad Itaalia uut valitsust eesotsas peaminister Giuseppe Contega kinni pidama Euroopa Liidu eelarvereeglitest, et ei korduks see, mis juhtus Kreekaga.  

Holland: meil on tõendid, et MH17 tulistati alla Vene üksuse raketiga

24.05.18 ... Hollandi uurijad teatasid neljapäeval, et on leidnud kindlaid tõendeid selle kohta, et 2014. aasta juulis tulistati Donetski oblastis Malaisia reisilennuk alla Venemaa relvajõudude üksusele kuuluva raketisüsteemiga. Hollandi võimude kinnitusel on nad teinud kindlaks nii üksuse kui ka raketi, mida kasutati.

Ukraina keelustas Vene uudisteagentuuri RIA Novosti tegevuse riigis

24.05.18 ... Ukraina keelas neljapäeval Vene uudisteagentuuri RIA Novosti tegutsemise riigis nädal pärast ühe selle ajakirjaniku arreteerimist Kiievis.

Berlusconi teatas, et tema partei Itaalia uue valitsuse poolt ei hääleta

24.05.18 ... Itaalia endine peaminister ja paremtsentristliku erakonna Forza Italia liider Silvio Berlusconi teatas neljapäeval, et tema partei saadikud hääletavad parlamendis Viie Tähe Liikumise (M5S) ja Liiga koalitsiooni valitsuse vastu.

Saksamaa tahab Suurbritannia Euroopa satelliidisüsteemist välja jätta

24.05.18 ... Kildkond Euroopa Komisjonist, keda toetab ka Saksamaa, on tekitanud Brüsseli ja Pariisi vahel lahkheli oma plaaniga jätta Suurbritannia välja Euroopa Liidu Galileo satelliidi navigatsioonisüsteemist.

Hispaania võimupartei jäi kohtus pettuses osalemises süüdi

24.05.18 ... Hispaania riigikohus määras neljapäeval pikad vanglakaristused mitmele poliitikule ja ärimehele, kes olid süüdi mõistetud altkäemaksus, millest võitis väidetavalt ka võimuerakond Rahvapartei.

Meedia: Põhja-Korea hävitas kurikuulsa tuumapolügooni

24.05.18 ... Põhja-Korea on hävitanud vastavalt oma lubadusele Punggye-ri tuumapolügooni, teatasid neljapäeval USA uudisteagentuur Associated Press (AP) ja Hiina Rahvavabariigi agentuur Xinhua.

Putin määras Rogozini riigiettevõtte Roskosmos juhiks

24.05.18 ... Venemaa president Vladimir Putin määras neljapäeval endise asepeaministri Dmitri Rogozini riigiettevõtte Roskosmos juhiks.

Süsinikdioksiidi taseme tõus kahandab riisi vitamiini- ja toitainesisaldust

24.05.18 ... Mida rohkem on õhus süsinikdioksiidi ehk CO2, seda vähem sisaldab riis erinevaid B-vitamiine, valku rauda ja tsinki. Selle teadmise alusel hoiatavad teadlased, et käimasoleva sajandi jooksul võib ainuüksi see mõju tähendada tühja kõhtu ja halvenevat tervist kümnetele miljonitele inimestele arengumaades.

Zuckerberg tegi eurooplastele karjapoissi

24.05.18 ... Maailma mõjuvõimsaimate isikute hulka kuuluv Mark Zuckerberg külastas maailmas olulise mõjuga Euroopa Parlamenti. Ja tegi seal rahvaesindajatele karjapoissi, kirjutab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.  

Euroopa Komisjon otsustas jätta Gazpromi karistuseta

24.05.18 ... Euroopa Komisjon teatas neljapäeval, et kehtestab Gazpromile konkurentsireeglite rikkumise eest Kesk- ja Ida-Euroopas kohustused, kuid jätab ettevõtte trahvimata.

Balti riigid ootavad NATO tippkohtumiselt kollektiivkaitse tugevdamist

24.05.18 ... Leedus, Klaipedas kohtunud Balti riikide kaitseministrid arutasid kolmapäeval ja neljapäeval juulis toimuva NATO tippkohtumise, Ühendriikidega tehtava kaitsekoostöö ning Euroopa Liidu kaitsealaste initsiatiivide teemal ja allkirjastasid kohtumise ühiskommünikee.

Soomerootsi kultuurifond toetas Kremli projektiks peetud suvelaagrit

24.05.18 ... Soome rootsikeelse ajalehe Hufvudstadsbladet (HBL) andmetel on soomerootsi kultuurifond eraldanud raha vene-rootsi rahuaktivistide suvelaagrile, mida eelmisel aastal peeti Venemaalt lähtuva propaganda osaks.
PRAEGU VIKERRAADIOS
Kell 11.05 ja 21.05 Vikerraadios
keskkonnakuu

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: