Välismaa

Prantsuse ekspeaminister kandideerib Barcelona meeriks

25.09.18 ... Prantsusmaa endine peaminister Manuel Valls teatas teisipäeval, et kandideerib Hispaanias asuva Barcelona linnapeaks.

Saksamaale viidud Pussy Rioti aktivist on taas teadvusel

25.09.18 ... Saksamaale toimetatud Vene protestirühmituse Pussy Riot aktivist teatas teisipäeval, et on taas teadvusel pärast arvatavat mürgitamist ning 12 päeva veetmist "mustas augus".

Trump kritiseeris ÜRO peaassambleel Iraani ja kiitis enda valitsust

25.09.18 ... USA president Donald Trump pidas teisipäeval ÜRO peaassamblee ees oma ametiaja teise kõne, milles kritiseeris Iraani ning kiitis enda valitsuse tegevust.

Argentinas algas streik presidendi majanduspoliitika vastu

25.09.18 ... Argentinas algas teisipäeval suurima ametiühingu eestveetav ööpäevane üldstreik.

Kriitikud süüdistavad Austria Vabadusparteid meediavabaduse piiramises

25.09.18 ... Ajakirjandusvabaduse piiramine on vastuvõetamatu, ütles Austria liidukantsler Sebastian Kurz teisipäeval viitega Austrias puhkenud meediaskandaalile.

Merkel: siiani pole selge, millist tulevikusuhet London EL-iga tahab

25.09.18 ... Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli sõnul pole Ühendkuningriigi valitsus jätkuvalt selgelt öelnud, millist suhet riik Euroopa Liiduga Brexiti järel soovitakse.

Soome president oli "tavapärasest operatsioonist" teadlik juba varem

25.09.18 ... New Yorgis ÜRO peaassambleel osalev Soome president Sauli Niinistö ütles esmaspäeval, et oli nädalavahetusel Turu saarestikus toimunud operatsioonist - mida politsei on nimetanud tavapäraseks majanduskuritegude uurimiseks - teadlik juba tükk aega varem.

Peking süüdistab Rootsit rassismis

25.09.18 ... Rootsi ja Hiina on sattunud üha suurenevasse diplomaatilisse tülisse pärast vaidlusi, mida põhjustas Hiina turistide väljaviskamine Stockholmi hostelist. Hiina süüdistab Rootsit rassismis ning on andnud välja ametliku reisihoiatuse.

USA valitsus kiitis heaks sõjavarustuse müügi Taiwanile

25.09.18 ... USA välisministeerium kiitis heaks sõjavarustuse müügi Taiwanile, ütlesid ametnikud samal päeval, kui president Donald Trump jõustas uue imporditolli 200 miljardi dollari väärtuses Hiina kaupadele.

AFP: Türgi saatis lisavägesid Süüria Idlibi provintsi

25.09.18 ... Süüriasse Idlibi provintsi saabusid teisipäeval Türgi lisaväed, teatas AFP.

Instagrami asutajate Facebookist lahkumine on märk maailma peataolekust

25.09.18 ... Esmaspäeval teatasid kaks Instagrami asutajat plaanist jätta töö Facebookis uute väljakutsete nimel selja taha. Ettevõtte eduloo valguses paistab, et maailm ei tea enam, mida iduettevõtetelt tahta, nendib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Instagrami asutajad lahkuvad Facebookist

25.09.18 ... Instagrami kaasasutajad Kevin Systrom ja Mike Krieger astusid ametist tagasi ning kavatsevad Facebookile kuuluvast ettevõttest lahkuda lähinädalatel.

Peaminister Löfven Rootsi parlamendilt usaldust ei pälvinud

25.09.18 ... Rootsi parlamendis toimus teisipäeval sotsiaaldemokraatide ridadest pärit peaministri Stefan Löfveni usaldushääletus, mille ta ta kaotas.

Trump ja Moon allkirjastasid USA-Lõuna-Korea uuendatud kaubandusleppe

25.09.18 ... USA president Donald Trump ja Lõuna-Korea riigipea Moon Jae-in allkirjastasid esmaspäeval New Yorgis kahe riigi vabakaubandusleppe (KORUS) uuendatud versiooni.

Galerii ja video: paavst Franciscuse saabumine Eestisse

25.09.18 ... Teisipäeval viibib Eestis Rooma paavst Franciscus, kes saabus Tallinna lennujaama veidi pärast kella 9.30.

EL loob õigusliku mehhanismi äritegevuse jätkamiseks Iraaniga

25.09.18 ... Euroopa Liit teatas esmaspäeval, et liikmesriigid loovad õigusliku mehhanismina maksesüsteemi, mis võimaldab firmadel jätkata hoolimata Iraanile kehtestatud USA majandussanktsioonidest Teheraniga kauplemist.

FBI: USA-s langes mullu vägivaldse kuritegevuse tase

25.09.18 ... Ühendriikides langes eelmisel aastal kaheaastase tõusu järel vägivaldse kuritegevuse tase, selgus esmaspäeval Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) andmetest.

Kavanaugh lubas jätkata USA ülemkohtunikuks pürgimist

25.09.18 ... USA presidendi Donald Trumpi ülemkohtuniku kandidaat Brett Kavanaugh lükkas esmaspäeval tagasi uue süüdistuse seksuaalrünnakus ja teatas, et ei loobu ülemkohtunikuks pürgimast.

Türgi loob Süüria kurdivõitlejate aladel "turvatsoonid"

24.09.18 ... Türgi astub samme, et luua "turvatsoonid" üle kogu Süüria põhjaosa, sealhulgas kurdi Rahvakaitseüksuste (YPG) aladel, ütles Türgi president pühapäeva õhtul New Yorgis.

Soros kaebas Ungari Euroopa inimõiguste kohtusse

24.09.18 ... USA miljardäri George Sorosi Avatud Ühiskonna Fond kaebas Euroopa inimõiguste kohtusse Ungari mullu juunis vastu võetud niinimetatud Sorosi seadused.

Trump: saan varsti öelda välja tippkohtumise kuupäeva vapustava Kimiga

24.09.18 ... USA president Donald Trump nimetas esmaspäeval Põhja-Korea liidrit Kim Jong-uni vapustavaks ja ütles, et saab varsti välja öelda nende teise tippkohtumise kuupäeva.

Professor: itaallased ei saa lubatud kodanikupalka, kui see pole just 15 eurot

24.09.18 ... Itaalias on juba neli kuud kestnud põnev poliitiline eksperiment - mai lõpus sündis valitsus, kui populistlikuks peetava Viie Tähe Liikumine ja paremäärmuslikuks peetav Liiga ühendasid jõud. See on valitsus, mille kohta analüütikud ütlesid kevadel, et seda ei sünni ja kui ka peaks mingil moel sündima, siis oleks see Itaaliale katastroof. Seda ennustas teiste seas John Caboti ülikooli professor Federigo Argentieri, kes andis ka "Välisilmale" intervjuu.

"Välisilm": Rootsi Demokraadid said uues parlamendis esimese võidu

24.09.18 ... Rootsi parlament valis esmaspäeval uue spiikri. Kuna selleks sai paremtsentristide kandidaat Andreas Norlén, keda toetasid ka Rootsi Demokraadid, võib öelda, et Rootsi Demokraadid teenisid esimese poliitilise võidu. Samas on kõik võimalikud lahendused uue valitsuse moodustamisel endiselt lahtised, leidis "Välisilm".

Leedu kaitseväe ülem: Balti riigid tehku õhutõrje vallas rohkem koostööd

24.09.18 ... Leedu kaitseväe juhataja kindralleitnant Vytautas Žukas ütles intervjuus "Välisilmale", et Balti riikidel tuleks õhutõrje integreerimisel rohkem koostööd teha.

Netanyahu hoiatas Putinit relvastuse tarnimise eest Süüriale

24.09.18 ... Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu hoiatas esmaspäeval Vene presidenti Vladimir Putinit õhutõrje raketisüsteemi S-300 tarnimise eest "vastutustundetutele toimijatele nagu Süüria režiim".

Allikad: USA asejustiitsminister esitas tagasiastumisavalduse

24.09.18 ... USA meedia teatel on asejustiitsminister Rod Rosenstein esitanud Valge Maja personaliülemale John Kellyle suusõnalise tagasiastumisavalduse.

Navalnõi peeti vanglast vabanemisel kinni

24.09.18 ... Loata meeleavalduse korraldamise eest 30-päevast karistust kandnud Vene opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi peeti esmaspäeval vanglast vabanemisel uuesti kinni, teatas tema kõneisik.

USA astus kaubandussõjas Hiinaga seni suurima sammu

24.09.18 ... USA astus seni suurima sammu kaubandussõjas Hiinaga - esmaspäevast jõustusid imporditollid tuhandetele Hiina kaupadele ning Hiina vastas sellele kehtestades ka ise USA kaupadele imporditollid. Mõlemad riigid olid üksteisele tolle kehtestanud ka varem, kuid mitte nii suures mahus.

Itaalia valitsus võttis vastu migrante puudutava julgeolekumääruse

24.09.18 ... Itaalia valitsus võttis esmaspäeval vastu julgeolekumääruse, mis lihtsustab migrantide väljasaatmist ja muuhulgas ka neilt Itaalia kodakondsuse võtmist.

Galerii ja video: paavst Franciscus Lätis

24.09.18 ... Katoliku kiriku pea paavst Franciscus oli esmaspäeval Lätis, kus ta kohtus presidendi, teiste riigijuhtide ja avalikkuse esindajatega. Seejärel asetas Franciscus pärja Vabadussamba juurde ja osales Riia katedraalis oikumeenilisel kohtumisel. Riiast sõitis kirikupea edasi Latgalesse, kus pidas missa Aglona kirikus.

Ekspert: Soome pole olnud strateegilise kinnisvara puhul sinisilmne

24.09.18 ... Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse vanemteadur Pauli Järvenpää kommenteeris nädalavahetusel Turu saarestikus toimunud operatsiooni tõdemusega, et kuigi teema puhul on ametlikult räägitud majanduskuritegudest, on luubi alla võetud ettevõtted paistnud juba pikka aega silma strateegilise tähtsusega kinnisvara kokkuostuga.

Soome võimud: Turu saarestikus peeti kinni Venemaa ja Eesti kodanikud

24.09.18 ... Soome keskkriminaalpolitsei kinnitas, et nädalavahetusel Turu saarestikus kinni peetud isikud on välisriikide - Venemaa ja Eesti - kodanikud. Samuti anti teada, et läbiotsimiste põhjuseks olnud majanduskuritegusid on keskkriminaalpolitsei koostöös maksuametiga uurinud alates käesoleva aasta veebruarist.

Moldova põhiseaduskohus peatas ajutiselt presidendi volitused

24.09.18 ... Moldova põhiseaduskohus peatas esmaspäeval Demokraatliku Erakonna saadikute taotlusel ajutiselt Igor Dodoni presidendivolitused ja andis need üle parlamendi esimehele ja peaministrile.

USA ülemkohtunikuks pürgivat Kavanaugh'd tabasid uued süüdistused

24.09.18 ... USA ülemkohtu kohtunikuks kandideerivat Brett Kavanaugh'd tabasid uued süüdistused seksuaalses rünnakus.

Soome kaitseministeerium teatas kinnisvara müüki puudutavast eelnõust

24.09.18 ... Soome kaitseministeerium teatas esmaspäeval saadetud pressiteates, et ministeeriumis on valmimas seaduseelnõu, mille eesmärgiks on tagada riiklik julgeolek kinnisvaraäri puudutavates küsimustes.

Rootsi parlamendi spiikriks sai paremtsentrist

24.09.18 ... Rootsi parlamendi uus koosseis valis esmaspäeval toimunud avaistungil endale uue spiikri, kelleks sai peamist paremtsentristlikku parteid ehk Mõõdukat Koalitsiooniparteid esindav Andreas Norlén.

Venemaa annab Süüriale õhutõrjesüsteemid S-300

24.09.18 ... Venemaa annab Süüria sõjaväelastele raketikompleksid S-300 üle kahe nädala jooksul, et tugevdada Süüria õhutõrjet pärast Vene lennuki allatulistamist eelmisel nädalal, ütles Vene kaitseminister esmaspäeval.

Euroopa Komisjon kaebab Poola kohtureformi tõttu Euroopa Kohtusse

24.09.18 ... Euroopa Komisjon otsustas esmaspäeval kaevata Poola Euroopa Liidu Kohtusse, sest Komisjoni hinnangul rikub Poola valitsus uue ülemkohtu seadusega kohtute sõltumatuse põhimõtet. Samuti palub Komisjon Euroopa Kohtul võtta kuni kohtuotsuse tegemiseni kasutusele ajutisi meetmeid.

Kremli kandidaat kaotas Habarovski kubernerivalimistel

24.09.18 ... Venemaal Habarovskis sai pühapäeval kubernerivalimiste teises voorus võidu liberaaldemokraatliku partei kandidaat Sergei Furgal, kes edestas senist kuberneri, Kremli-meelse Ühtse Venemaa liiget Vjatšeslav Športi.

FT: Brüssel tahab Taani ja Eesti Danske tõttu suurema luubi alla võtta

23.09.18 ... Euroopa Komisjon kutsus Euroopa Pangandusjärelevalvet (EBA) üles kasutama kõiki oma vahendeid uurimaks Danske Banki rahapesuskandaali asjaolusid.

Itaalia valitsuse pressiesindaja jäi lindile piinliku ähvardusega

23.09.18 ... Itaalia valitsuse pressiesindaja ähvardab lekkinud helisalvestisel kõrvaldada rahandusministeeriumi ametnikud juhul, kui nad ei leia raha populismis süüdistatud valitsuse valimislubaduste elluviimiseks.

Trumpi advokaadi sõnul ootab Iraani režiimi kukutamine

23.09.18 ... USA presidendi Donald Trumpi advokaat kuulutas samal päeval, kui araabia separatistid ründasid Iraanis sõjaväeparaadi, et islamivabariigi režiimi ootab ees kukutamine.

Kavanaugh' süüdistaja annab senatikomitees tunnistusi neljapäeval

23.09.18 ... USA ülemkohtu kohtunikuks kandideerivat Brett Kavanaugh'd seksuaalses rünnakus süüdistav Christine Blasey Ford nõustus andma senati õiguskomitees tunnistusi neljapäeval, teatasid tema advokaadid pühapäeval.

Franciscus väljendas Leedus kaastunnet okupatsiooni ohvritele

23.09.18 ... Paavst Franciscus väljendas pühapäeval kaastunnet Nõukogude Liidu ja Natsi-Saksamaa okupatsiooni ajal kannatanud Leedu elanikele.

Norra vahistas spioneerimises kahtlustatud Vene kodaniku

23.09.18 ... Norras vahistati Vene kodanik kahtlustatuna spioneerimises parlamendis korraldatud seminari ajal, teatas Norra luureteenistus pühapäeval.

Saksa võimukoalitsioon leppis kokku julgeolekujuhi uues ametikohas

23.09.18 ... Saksa võimukoalitsioon jõudis pühapäeval kokkuleppele julgeolekuteenistuse BfV juhi kohalt lahkuma sunnitud Hans-Georg Maasseni uues ametikohas, teatas siseminister Horst Seehofer.

"AK. Nädal" jälgis, kuidas Eesti rahvusmeeskoor Jaapanit vallutab

23.09.18 ... Eesti rahvusmeeskoor vallutab Jaapanit, tõsi küll pehmete meetoditega ehk siis lauluga.

"AK. Nädal": Danske afääri tõttu on kannatanud nii Eesti kui ka Taani maine

23.09.18 ... Paarisaja miljardi suurune rahapesu läbi Danske panga Eesti filiaali on kahandanud ettevõtte väärtust ning kahjustanud oluliselt Taani ja Eesti riigi mainet. Mis siis täpsemalt toimus, küsis "Aktuaalne kaamera. Nädal" nii Taanis kui Eestis.

Allikas: Soome kaitseväge on Vene taustaga firma krundid huvitanud aastaid

23.09.18 ... Soome võimud korraldasid laupäeval Turu saarestikus suuroperatsiooni, mille täpsemate asjaolude kohta pole ka kohalikul meedial õnnestunud palju rohkemat teada saada. Politsei on nimetanud operatsiooni "tavapäraseks majanduskuriteojuhtumiks", kuid Soome meedias pööratakse üha rohkem tähelepanu asjaoludele, mis võivad viidata, et tegemist on millegi suuremaga ehk teemaga, mis puudutab riiklikku julgeolekut, vastuluuret ja strateegilistes kohtades asuva kinnisvara ostmist Venemaa taustaga isikute poolt.

Pompeo USA kaubandussõjast Hiinaga: me võidame

23.09.18 ... USA välisminister Mike Pompeo lubas pühapäeval, et Ühendriigid väljuvad võitjana hoogustuvast kaubandussõjast Hiinaga.
err.ee otseülekanded
PRAEGU VIKERRAADIOS
"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
uus saade

Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: