Välismaa

"Välisilm": koroonanäitajad on üles minemas ka kõrgelt vaktsineeritud riikides

25.10.21 VÄLISMAA ... Euroopas on hakanud koroonanäitajad üles minema isegi neis riikides, mis vaktsineerimisega hästi hakkama saanud. "Välisilm" tegi kokkuvõtte koroonaolukorrast.

ERR Washingtonis: mõrad USA ühiskonnas ei näita kadumise märke

25.10.21 VÄLISMAA ... USA ühiskonna aina suuremast lõhenemisest on räägitud juba mitu aastat ja need mõrad ei näita kadumise märke. Sisevastuolud on nii suured, et mõlgutatakse mõtteid isegi võimaluse üle, et see riik võib mõraneda - näiteks eraldub Texase osariik, vahendas "Välisilm".

Erdogan võttis tagasi ähvarduse Lääne diplomaadid välja saata

25.10.21 VÄLISMAA ... Türgi president Recep Tayyip Erdogan võttis esmaspäeval tagasi ähvarduse saata välja 10 Lääne suursaadikut nende ühise avalduse pärast, milles avaldati toetust kodanikuühiskonna vangistatud liidrile.

Afganistani näljahäda võtab katastroofi mõõtmeid

25.10.21 VÄLISMAA ... Miljonid afgaanid, sealhulgas lapsed, võivad surra nälga, kui Afganistani kokkukukkumise piirilt kohe tagasi ei tõmmata, hoiatas ÜRO allasutus Maailma Toiduprogramm.

EMA kiitis heaks Moderna tõhustusdoosi vähemalt 18-aastastele

25.10.21 VÄLISMAA ... Euroopa ravimiamet (EMA) kiitis esmaspäeval heaks Moderna koroonavaktsiini tõhustusdoosi manustamise kõigile inimestele, kes on vähemalt 18-aastased.

"Välisilm": Lätis otsitakse karmide piirangute kiuste ühiskonnas koosmeelt

25.10.21 VÄLISMAA ... Lätis kehtivad karmid piirangud ja liikumiskeeld. Sealsed arstid ja poliitikud räägivad järjest enam, et kriisi ületamiseks on vaja kogu rahva panust ja ühtsustunnet. Arusaam solidaarsusest on aga väga erinev.

Jüris: Hiinal on Arktikas ka julgeolekuhuvi

25.10.21 VÄLISMAA ... Lisaks uuele kaubandusteele on Hiinal Arktikas ka julgeolekuhuvid, ütles Eesti Välispoliitika Instituudi teadur Frank Jüri "Ringvaates".

Usbekistani senine riigipea võitis presidendivalimised ülekaalukalt

25.10.21 VÄLISMAA ... Usbekistani riigipea Šavkat Mirzijojev võitis pühapäevased presidendivalimised ülekaalukalt.

Microsoft: Vene häkkerirühmitus Nobelium sooritas üle 22 000 rünnaku

25.10.21 MAJANDUS ... Venemaa häkkerirühmitus Nobelium on 2021. aastal tegutsenud aktiivselt IT-tööstuse vastu, sooritades juulist oktoobrini üle 22 800 küberrünnaku, teatas esmaspäeval Microsoft.

Elektriauto tõusis esimest korda enimmüüdud sõidukiks Euroopas

25.10.21 VÄLISMAA ... Euroopas oli septembris enimmüüdud sõiduauto Tesla Model 3. Esimest korda oli akutoitega elektrisõiduk Euroopa igakuises müügiedetabelis esikohal.

Leke: Facebooki juhid tagasid USA prominentidele erikohtlemise

25.10.21 VÄLISMAA ... Lekkinud andmete kohaselt sekkusid USA tehnoloogiahiiglase Facebooki juhid isiklikult, et USA poliitikud ja kuulsused saaksid sotsiaalvõrgustikku postitada kõike, mida nad soovisid. Selle tulemusena sai platvormil valeinformatsioon vabalt levida.

Sudaani kindral saatis üleminekuvalitsuse laiali

25.10.21 VÄLISMAA ... Sudaani valitseva kogu esimees kindral Abdel Fattah al-Burhan kuulutas esmaspäeval välja eriolukorra, saatis laiali riigi demokraatlikku üleminekut juhtinud võimuorganid ja teatas uue valitsuse moodustamisest.

Saudide endine tippametnik: prints Salman plaanis kuninga tapmist

25.10.21 VÄLISMAA ... Eksiilis elav Saudi Araabia endine kõrge julgeolekuametnik Saad al-Jabri väitis teleintervjuus, et kroonprints Mohammed bin Salman tahtis mõrvata riigi endist kuningat.

Soome riiklik raudteefirma kaotas reisijatele maskikohustuse

25.10.21 VÄLISMAA ... Soome raudteefirma VR teatas, et ei kohusta reisijaid alates esmaspäevast näomaske kandma. Reisijad võivad näomaske kanda edaspidi vastavalt terviseameti (THL) soovitusele

USA endine erisaadik: Afganistanis võib endiselt olla sadu ameeriklasi

25.10.21 VÄLISMAA ... Afganistanis võib endiselt olla sadu ameeriklasi, ütles pühapäeval USA endine erisaadik Afganistani rahukõnelustel Zalmay Khalilzad.

Lätis hakatakse arutama vaktsineerimata inimeste ravi eest ise maksmist

25.10.21 VÄLISMAA ... Läti parlamendi eetika ja avalduste komisjon hakkab sel nädalal arutama 10 000 allkirjaga avaldust, mille kohaselt peaksid põhjendamatult vaktsineerimisest keeldunud inimesed enda COVID-19 ravi eest ise maksma.

Suure laevafirma juht: tarnehäired kestavad veel vähemalt terve aasta

25.10.21 VÄLISMAA ... Maailma ühe suurima laevandusfirma juht Jeremy Nixon hoiatas, et globaalsed tarnehäired kestavad veel vähemalt terve aasta. Nixoni sõnul peavad valitsused suurendama investeeringuid taristusse.

Times: Prantsusmaa vabariiklaste presidendikandidaadi favoriit on Barnier

25.10.21 VÄLISMAA ... Detsembris toimuvad Prantsusmaa paremtsentristliku vabariiklaste partei presidendikandidaadi valimised. Ajalehe The Times teatel on valimiste favoriit endine Euroopa Liidu Brexiti kõneluste juht Michel Barnier.

Tõnu Liik: Eesti-Hiina suhetest ketseri pilgu läbi

25.10.21 ARVAMUS ... Palju on räägitud Hiina ideoloogia mõjust ja halva eeskuju nakkavusest. Ütleksin, et kui me oleme nii ebakindlad omaenda süsteemi konkurentsivõimes, siis oleks vist viimane aeg seda parandama asuda. Võistleja kirumine siin ei aita, kirjutab Tõnu Liik.

Hiina võitleb taliolümpia eel uue koroonapuhanguga

25.10.21 VÄLISMAA ... Hiinas, kus veidi enam kui saja päeva pärast algavad Pekingi taliolümpiamängud, kehtestati esmaspäevast kümnetele tuhandetele inimestele range kodusviibimise korraldus.

Saksamaa suurendab kontrolli Poola piiril

25.10.21 VÄLISMAA ... Saksamaa suurendab kontrolli Poola piiril, ütles pühapäeval siseminister Horst Seehofer, kui politsei ajas laiali paremäärmuslikest aktivistidest koosneva relvastatud rühma, kes püüdis takistada migrantide sisenemist riiki.

ERR Lätis: vaidlused liikumispiirangute üle jätkuvad

24.10.21 VÄLISMAA ... Läti vikerkaarekoalitsioonis nõudis paljudel töökohtadel vaktsineerimisnõude kehtestamine ja karmide piirangute jõustamine aega ja suurt kompromissimeelt. Nüüd küsitakse järjest enam – kas ka Läti elanikud suudavad üksteisega arvestada ning oma elus kompromisse teha?

Ungari parlamendivalimistel üritatakse kukutada peaminister Orbanit

24.10.21 VÄLISMAA ... Ungaris algas ametlik parlamendivalimiste kampaania, kus valitsevat peaministrit Viktor Orbanit püüab võimult kukutada kuueparteiline allianss eesotsas Peter Marki-Zayga.

Pelosi: Bideni kaks hiigelpaketti on heakskiidule lähenemas

24.10.21 VÄLISMAA ... USA esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi ütles pühapäeval, et lepe tohutu sotsiaalkulutuste paketi osas ja hääletus suure taristupaketi üle on lähedal ning peaks aset leidma eelseisval nädalal.

Rootsi saadab Lätile varustust koroonapatsientide raviks

24.10.21 VÄLISMAA ... Rootsi saadab Lätile koroonapatsientide raviks lisavarustust, teatas Rootsi saatkond Riias.

Colombia politsei tabas riigi otsituima narkokurjategija

24.10.21 VÄLISMAA ... Colombia politsei pidas kinni riigi tagaotsituima narkokaupleja ning suurima narkorühmituse liidri Dairo Antonio Usuga ehk Otonieli.

Margus Kuul: mässutõrje Afganistanis - märgitud kaartidega mäng

24.10.21 ARVAMUS ... USA juhitud mässutõrjekampaania Afganistanis on lõppenud. Taliban kuulutab võitu. Kaotuse põhjusi on veel ennatlik üles lugeda, sest mässutõrje mitmerahvuselise hõimuühiskonnaga Afganistanis on lääneriikidele keeruline ülesanne, rääkimata afgaanidest endist, kirjutab Margus Kuul algselt kaitseliidu ajakirjas Kaitse Kodu! ilmunud ülevaates.

Ettevõte müüs 11 Picasso kunstiteost ligi 110 miljoni dollari eest

24.10.21 VÄLISMAA ... 11 Pablo Picasso (1881–1973) kunstiteost, mida eksponeeriti ühes Las Vegase hotellis üle kahe aastakümne, müüdi oksjonil ligi 110 miljoni dollari eest.

Türgi kuulutab kümne lääneriigi suursaadikud soovimatuteks isikuteks

24.10.21 VÄLISMAA ... Türgi president Tayyip Erdoğan andis korralduse kuulutada soovimatuteks isikuteks kümne lääneriigi suursaadikud, kes mõistsid hukka kodanikuühiskonna juhi Osman Kavala kinnipidamise.

Poola aktivistid nõudsid piiri lähistel migrantide aitamist

23.10.21 VÄLISMAA ... Poola emadest aktivistid kogunesid laupäeval Valgevene piiri lähistel, hüüdes "häbi" ja "keegi pole illegaal", et avaldada meelt laste ja teiste migrantide tagasitõrjumise vastu.

Kriisis Bulgaaria valmistub koroonapatsientide saatmiseks välismaale

23.10.21 VÄLISMAA ... Bulgaaria teatas laupäeval, et on vaid loetud päevade kaugusel olukorrast, kus koroonapatsiente tuleb saata välismaale ravile, kuna riigi enda tervishoiusüsteem ei suuda enam toime tulla.

Salvini ei näe endal süüd migrantide halvas kohtlemises

23.10.21 VÄLISMAA ... Itaalias Palermos jätkus kohtuistung paremäärmusliku Liiga partei juhi Matteo Salvini üle. Salvini sõnul ei näe ta endal süüd migrantide halvas kohtlemises, kuna keelu otsustas valitsuskabinet.

Leedut võib tabada senisest kõige rängem viiruselaine

23.10.21 VÄLISMAA ... Leedu valitsus hoiatas, et neljas koroonaviiruse laine võib olla rängim pärast pandeemia algust. Viirusega nakatumine on kasvanud 13 nädalat järjest.

Lätis on koroonaviiruse tõttu surnud üle 3000 inimese

23.10.21 VÄLISMAA ... Lätis on pandeemia algusest koroonaviirusesse surnud üle 3000 inimese, haiglas on 1277 inimest. Leedus suri ööpäevaga 15 inimest, neist kümme olid vaktsineerimata.

Euroopa Komisjon välistas piirimüüri või okastraadi rahastamise

22.10.21 VÄLISMAA ... Euroopa Ülemkogu otsustas, et Euroopa Liidu välispiiride ehitamiseks eraldatakse raha ühisest eelarvest. Kuigi detailidesse ei laskutud, välistas Euroopa Komisjon müüri või okastraadi rahastuse.

ERR Lätis: esimesel keeluööl riik päris kummitusmaaks ei muutunud

22.10.21 VÄLISMAA ... Lätis kehtivad teist päeva karmid piirangud. Nakatunute ja haiglaravil olijate arv lööb iga päev uusi rekordeid. Samas on vaktsineerimistempo hoogustunud ja esimese doosi saanute arv on Lätis üsna pea Eestiga samal tasemel.

Macron: Euroopa sõltub energiaallikate impordist liiga palju

22.10.21 VÄLISMAA ... Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles reedel pressikonverentsil, et Euroopa sõltub energiaallikate impordist liiga palju.

USA kaitseminister keeldus kommenteerimast hüpoteetilist konflikti Hiinaga

22.10.21 VÄLISMAA ... USA kaitseminister Lloyd Austin ütles reedel, et Pentagon jätkab Taiwani sõjaväe toetamist, kuid ei täpsustanud, kas USA sõdurid kaitseksid saart võimaliku Hiina agressiooni korral.

Kirjastus: Saksamaad võib oodata jõulude ajal uute raamatute defitsiit

22.10.21 VÄLISMAA ... Saksamaad räsib paberipuudus, mistõttu hoiatas riigi üks suuremaid kirjastusi CH Beck, et jõulude ajal võivad raamatud poodidest lihtsalt otsa saada.

Lätis tabati esimesel liikumiskeelu ööl üle 200 koroonapiirangute rikkuja

22.10.21 VÄLISMAA ... Läti võimud algatasid neljapäeval, mil hakkas kehtima öine komandanditund, Covid-19 piirangute rikkumiste tõttu 228 õigusrikkumise menetlust.

USA ja viis Euroopa riiki jõudsid digimaksu suhtes kokkuleppele

22.10.21 VÄLISMAA ... Viis Euroopa riiki tühistavad riigisisesed digitaalteenuste maksud USA suurtele tehnoloogiafirmadele. USA ei kehtesta Euroopa riikide suhtes seetõttu ka karistustariife.

Luksemburg legaliseeris kanepi kasvatamise

22.10.21 VÄLISMAA ... Luksemburgi valitsus teatas reedel, et täiskasvanud võivad oma kodus või aias kasvatada kuni nelja kanepitaime. Valitsus tahab vähendada riigis illegaalset kanepitarvitamist.

Viikingid jõudsid Ameerikasse täpselt tuhande aasta eest

22.10.21 AJALUGU ... Juba varasemast on teada, et viikingid seilasid Ameerikasse sadu aastaid enne pikalt maailmajao avastajaks peetud Christoph Kolumbust. Newfoundlandi saarel päevavalgele tulnud puutükkide analüüs osutab, et viikingid tegutsesid saarel juba vähemalt tuhande aasta eest.

Putin: Nord Stream 2 suurendaks Vene gaasitarneid kümne protsendi võrra

22.10.21 VÄLISMAA ... Venemaa saab suurendada gaasitarneid Euroopasse kümne protsendi võrra, kui Saksamaa regulaatorid annavad Nord Stream 2 torujuhtmele kasutusloa, ütles neljapäeval Venemaa president Vladimir Putin.

Venemaal hukkus püssirohutehase tulekahjus 16 inimest

22.10.21 VÄLISMAA ... Venemaal Rjazani lähedal hukkus reede hommikul püssirohutehases puhkenud tulekahjus 16 inimest.

WSJ: Facebooki juhid ei tea platvormi kasutajate täpset hulka

22.10.21 VÄLISMAA ... Ajaleht The Wall Street Journal uuris Facebooki sisedokumente, kus selgus, et paljudel inimestel on platvormil mitu kasutajat. Facebooki kasutajate hulga mõõtmise süsteem ei suuda topeltkontosid ka täpselt tuvastada.

Läti lõpetab PBK edastamise

22.10.21 VÄLISMAA ... Läti elektroonilise meedia nõukogu (NEPLP) tühistas neljapäeval venekeelse telekanali PBK edastamise litsentsi. Nõukogu otsus hakkab kehtima alates 26. oktoobrist 2021.

Näitleja Alec Baldwin lasi filmivõtetel kogemata maha naisoperaatori

22.10.21 VÄLISMAA ... Maailmakuulus näitleja Alec Baldwin lasi filmivõtetel kogemata maha filmioperaatori, lisaks sai haavata režissöör, teatas neljapäeval New Mexico osariigi politsei.

Haiti jõugujuht ähvardas röövitud misjonäride tapmisega

22.10.21 VÄLISMAA ... Haiti jõugujuht ähvardas neljapäeval 17 röövitud misjonäri tapmisega, kui tema nõudmisi ei rahuldata, edastasid kohalikud meediakanalid.

Biden lubas otsesõnu Taiwanit Hiina eest kaitsta

22.10.21 VÄLISMAA ... USA president Joe Biden ütles neljapäeval otsesõnu, et USA astub Taiwani kaitseks välja, kui seda peaks ründama Hiina.

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

saa osa!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: