Välismaa

Biden kinnitas Merkelile soovi kahe riigi suhteid parandada

26.01.21 VÄLISMAA ... USA president Joe Biden kinnitas esmaspäeval peetud telefonikõnes Saksamaa liidukantslerile Angela Merkelile soovi kahe riigi suhteid parandada, teatas Valga Maja.

Analüütik: Rootsit võib ohustada konflikt nii Läänemere kui Arktika piirkonnas

26.01.21 VÄLISMAA ... Rootsi alustab riigikaitsekulutuste suurendamist madalalt tasemelt pärast pikaajalist rahuaja mõtlemist, tuletab meelde mõttekoja Frivärld analüütik Patrik Oksanen. Tema sõnul võib Rootsit ohustada konflikt nii Läänemere kui ka Arktika piirkonnas.

Hollandis jätkusid liikumiskeelu vastased protestid

26.01.21 VÄLISMAA ... Hollandis jätkusid esmaspäeval liikumiskeelu vastased protestid, mis muutusid mitmetes linnades vägivaldseks, teatasid kohalikud meediakanalid.

USA esindajatekoda edastas senatile ametlikult Trumpi tagandamisotsuse

26.01.21 VÄLISMAA ... USA esindajatekoda edastas esmaspäeval senatile ametlikult Donald Trumpi tagandamisotsuse, milles teda süüdistatakse Kapitooliumi mässu õhutamises.

Rootsi kaitseväe juht: ajateenistuse taastamine tugevdab armeed

25.01.21 VÄLISMAA ... Rootsi kaitseväe peastaabi ülem Jonas Haggren ütleb, et kaitsevägi tahab valmis olla konflikti korral teiste riikidega koos tegutsemiseks. Selle nimel on mitmel viimasel aastal ka tööd tehtud.

Itaalia peaminister astub teisipäeval tagasi

25.01.21 VÄLISMAA ... Itaalia peaminister Giuseppe Conte astub teisipäeval tagasi, teatas esmaspäeva õhtul tema ametkond.

Rootsi analüütik: kaitsekulude tõusu on ammu oodatud

25.01.21 VÄLISMAA ... Rootsi kaitsesektor on ammu oodanud võimalust laieneda ja täiendada oma võimekusi, ütleb Rootsi Kaitseuuringute Agentuuri analüütik Robert Dalsjö. Nüüd on kaitseministeerium lõpuks liikunud sõnadelt tegudele.

"Välisilm" uuris Gotlandi militariseerimise plaane

25.01.21 VÄLISMAA ... Rootsi on rahuaja mõtlemise kõrvale jätnud ja asunud Venemaa ohu tõttu taas oma kaitsevõimet tugevdama. Üks koht, mille ümber kaitsevõrk tihedamaks punutakse on Gotlandi saar, mille kaitstus mängib olulist rolli kogu Läänemere piirkonna jaoks.

Jourova: piirangute seadmine ei tähenda, et põhiseaduse võib välja lülitada

25.01.21 VÄLISMAA ... Kuigi valitsused on need, kes oma riigis koroonakriisi haldavad, ei anna see neile õiguse seada ebavajalikke piiranguid inimeste vabaduse hinnaga, ütles Euroopa Komisjoni asepresident Vera Jourova "Välisilmale".

Tsihhanovskaja: Lukašenko on poliitilises pankrotis

25.01.21 VÄLISMAA ... Valgevene opositsiooniliider Svjatlana Tsihhanovskaja lubab jätkata võitlust vabade valimiste korraldamiseks oma kodumaal ning leiab, et Aleksandr Lukašenko režiim on nii sise- kui ka välispoliitiliselt tupikus.

Rootsi kaitseminister ERR-ile: tahame olla valmis ka teiste abistamiseks

25.01.21 VÄLISMAA ... Rootsi suurendab Venemaa ohu tõttu oma kaitsekulutusi 40 protsendi võrra. Raha läheb õhuväe ja mereväe tugevdamisse, õhukaitsesse ja armee suurendamisse. Rootsi tahab konflikti korral olla valmis koostööks teiste riikidega, ütles Rootsi kaitseminister Peter Hultqvist "Aktuaalsele kaamerale".

Biden taaskehtestab teisipäeval lõppema pidanud reisikeelud

25.01.21 VÄLISMAA ... Ühendriikide president Joe Biden taaskehtestab teisipäeval lõppema pidanud reisikeelud USA mittekodanikele Suurbritanniast, Brasiiliast ja enamikust Euroopa riikidest, teatas pühapäeval Valge Maja ametnik.

Borrell: EL reageerib Navalnõi toetajate vahistamistele

25.01.21 VÄLISMAA ... Enam kui 3000 inimese vahistamine Venemaal meeleavalduste ajal on murettekitav ning Euroopa Liit reageerib riigi võimude käitumisele, ütles ühenduse välispoliitikajuht Josep Borrell enne liikmesriikide välisministrite kohtumist.

USA ravimifirma Merck peatas töö kahe koroonavaktsiini kallal

25.01.21 VÄLISMAA ... USA ravimifirma Merck teatas esmaspäeval, et lõpetab töö kahe võimaliku koroonaviiruse vaktsiini kallal, kuna esialgsed kliinilised uuringud ei andnud rahuldavaid tulemusi.

ERR Brüsselis: EL nõuab ravimitootjailt selgitusi vaktsiinitarnete kohta

25.01.21 VÄLISMAA ... Viimastel nädalatel on mitu ravimitootjat teatanud koroonavaktsiini tarnete vähenemisest Euroopa Liidule. Euroopa Komisjon nõuab neilt nüüd selgitusi, sest tootmiskindluse tagamiseks maksti tootjatele juba sügisel sadu miljoneid eurosid.

Soome politsei uurib Bolšunovi mürgeldamist Lahti võistluse finišialas

25.01.21 VÄLISMAA ... Soome politsei sai avalduse, milles palutakse uurida Vene suusataja Aleksandr Bolšunovi käitumist Lahtis peetud teatevõistluse ajal, kui ta sõitis finišialas sisse edu tähistanud soomlaste salka.

Navalnõi abi kutsus üles uutele meeleavaldustele

25.01.21 VÄLISMAA ... Venemaa opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi abi Leonid Volkov tegi esmaspäeval üleskutse korraldada nädalavahetusel veel valitsusevastaseid meeleavaldusi.

Hollandi peaminister: piirangute vastased vägivaldsed protestid on kriminaalsed

25.01.21 VÄLISMAA ... Hollandi peaminister Mark Rutte mõistis hukka nädalvahetusel toimunud rahutused uute koroonaviirusega seotud piirangute vastu, nimetades neid kriminaalselt vägivaldseks.

Uuringufirma: USA-s on usaldus meedia vastu läbi aegade madalaim

25.01.21 VÄLISMAA ... USA uuringufirma Edelmani andmetel on USA-s usaldus meedia vastu läbi aegade madalaim, vähem kui pooled ameeriklastest ja vaid 18 protsenti vabariiklastest ütleb, et usaldavad traditsioonilisi meediaväljaandeid.

Suurbritannia minister toetab reisijate viimist hotellidesse karantiini

25.01.21 VÄLISMAA ... Suurbritannia rahandusminister Rishi Sunak toetab ideed, et kõik riiki sisenejad paigutatakse kümneks päevaks hotellidesse karantiini.

Uue välisministri nõrkusena nähakse poliitilise kogemuse puudumist

25.01.21 EESTI ... Uueks välisministriks esitatud Eva-Maria Liimetsa kohta ütlevad teda tundvad inimesed häid sõnu, tema nõrkuseks peetakse aga poliitilise kogemuse puudumist.

Eesti lähinaabrite nakatumisnäitajad langesid

25.01.21 VÄLISMAA ... Viimase ööpäevaga lisandus Leedus 542, Lätis 223 ja Soomes 192 koroonaviirusega nakatunut, kuid ka teste tehti argipäevadest vähem.

Politico: EL on koroonavaktsineerimise graafikust maas viiekordselt

25.01.21 VÄLISMAA ... Euroopa Komisjoni eesmärk on tagada, et 70 protsenti EL-i täiskasvanud kodanikest saaksid suveks koroonaviiruse vastu vaktsineeritud. Praeguse tempoga jõuab Euroopa Liit septembri lõpuks koroonaviiruse vastu vaktsineeritud ainult 15 protsenti täiskasvanud kodanikest.

Politico: Balti riigid võivad ähvardada taastepaketi blokeerimisega

25.01.21 VÄLISMAA ... Rahvusvahelise veebiväljaande Politico teatel on Eesti, Läti ja Leedu kindlalt otsustanud tagada neid riike Euroopa Liiduga ühendava kiire raudteeühenduse (Rail Baltic) rahastamise ja võivad selle saamise kindlustamiseks ähvardada taastepaketi blokeerimisega.

Läti meedia: PBK omanikud lähevad kokkuleppemenetlusele

25.01.21 VÄLISMAA ... Läti uuriva ajakirjanduse keskuse Re: Baltica teatel on PBK omanikud Oleg Solodov ja Margus Merima läinud prokuratuuriga kokkuleppemenetlusele. Mõlemat ärimeest süüdistatakse Euroopa Liidu poolt kehtestatud Venemaa vastastes sanktsioonide rikkumises.

Kell 14.05 "Välistunnis": Aleksei Navalnõi väljavaated Venemaal

25.01.21 VÄLISMAA ... Vikerraadio saates "Välistund" tulevad esmaspäeval jutuks Venemaale tagasi pöördunud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi väljavaateid pakkuda president Vladimir Putinile arvestatavat konkurentsi ja kõnetada oma rahvuskaaslasi.

Prantsusmaa kaalub taas riigi lukkupanekut

25.01.21 VÄLISMAA ... Kuigi Prantsusmaal on koroonaviiruse vastase esmase vaktsiini saanud miljon inimest, on nakatumiste arv jätkuvalt kõrge ning riik kaalub taas, järjekorras kolmandat korda riigi nii-öelda lukkupanekut.

Norra tahab uuesti avada Oslo piirkonna alkoholipoed

25.01.21 MAJANDUS ... Norra tervishoiu- ja hoolekandeamet Helsedirektoratet tahab uuesti avada Oslo piirkonna alkoholipoed, mis laupäeval suleti seoses koroonapiirangute karmistamisega riigis, teatas ööl vastu esmaspäeva kohalik meedia.

Vene Nord Streami torupaigalduslaev saabus Taani lähedale

24.01.21 VÄLISMAA ... Taani vetesse saabus hoolimata USA jätkuvatest sanktsiooniähvardustest Venemaa laev, mille ülesandeks on vastuolulise Nord Stream 2 gaasitoru paigaldamise lõpetamine, selgus laevamonitooringu andmetest.

Rootslased vaidlevad peamiselt riigi koroonastrateegia detailide üle

24.01.21 VÄLISMAA ... Enamus rootslastest toetab üldiselt riigi koroonastrateegiat ja vaidlus käib rohkem detailide üle, ütles ajalehe Aftonbladet poliitikatoimetaja Anders Lindberg intervjuus ERR-ile. Samas on algusest peale olnud ühiskonnas ka kriitikud ja avalikkus on selles küsimuses üsna lõhestunud.

Rootsi ühiskond on piirangute vaidluses lõhenenud

24.01.21 VÄLISMAA ... Koroonapandeemiale vabamalt lähenenud Rootsi on viimastel kuudel piiranguid karmistama asunud. Koroonasurmade arv on ületanud 10 000 piiri ja rootslased on üha enam riigi poliitikas kahtlema hakanud. Samas on vabamal lähenemisel endiselt palju toetajaid ja ühiskond on selles asjas lõhenenud.

Hollandi politsei võttis kinni Aasia narkoliiga juhi

24.01.21 VÄLISMAA ... Hollandi politsei võttis kinni Aasia suurima narkoliiga juhiks peetava Tse Chi Lopi.

Iisrael hakkab vaktsineerima teismelisi ja sulgeb paariks nädalaks piirid

24.01.21 VÄLISMAA ... Oma vaktsineerimisprogrammiga maailmas kõige kaugemale jõudnud Iisrael hakkab nüüd vaktsineerima ka teismelisi, samuti on riigil kavas kaheks nädalaks piirid sulgeda, et välismaalt poleks võimalik viirust sisse tuua. Euroopa riigid on aga hädas, sest vaktsiinitarnete viibimine lööb vaktsineerimiskavad segamini.

Rootsi politoloog pandeemiast: riik on varemgi kriisides oma teed käinud

24.01.21 VÄLISMAA ... Stockholmi Södertörni ülikooli politoloog Nicholas Aylott kirjutas koos kolleeg Staffan Anderssoniga, et Rootsi erandlik koroonapoliitika on üsna tavapärane Rootsi tegutsemisviis ja riik on varemgi kriisides oma teed käinud. Aylott rääkis intervjuus ERR-ile otsuste langetamise viisist kriisis ja sellest, miks vastutuse jätmine üksnes ametnikele võib probleem olla.

Šotimaa liider lubas taas uut iseseisvusreferendumit

24.01.21 VÄLISMAA ... Šotimaa esimene minister Nicola Sturgeon ütles pühapäeval, et kavatseb Londoni vastuseisust hoolimata korraldada "seadusliku" iseseisvusreferendumi; viimaste arvamusuuringute kohaselt on lahkulöömise pooldajad praegu enamuses.

Vene võimud pidasid kinni üle 3000 Navalnõi toetaja

23.01.21 VÄLISMAA ... Vene võimud pidasid laupäeval Moskvas ja teistes linnades puhkenud opositsiooniliidri Aleksei Navalnõi vabastamist nõudvate meeleavalduste ja kokkupõrgete käigus kinni enam kui 3000 inimest.

Teated vaktsiinisaadetiste kahanemisest valmistavad EL-ile muret

24.01.21 VÄLISMAA ... AstraZeneca hoiatus koroonaviiruse vaktsiini esialgsete tarnete oodatust väiksema suuruse kohta on tekitanud muret Euroopa Liidu liikmesriikides.

Vene diplomaat pööras Valgevene toetusistungi rünnakuks Eesti vastu

23.01.21 VÄLISMAA ... Eesti välisministeeriumi reedel korraldatud ÜRO julgeolekunõukogu mitteametlik kõrgetasemeline virtuaalistung Valgevene meediavabaduse toetuseks pöördus ootamatult Eesti enda vastu, kui sõna sai Venemaa alaline esindaja ÜRO juures, diplomaat Dmitri Poljanski, kes Eestit ründama asus.

Suri USA saatejuht Larry King

23.01.21 VÄLISMAA ... Laupäeval suri 87-aastaselt tunnustatud USA saatejuht Larry King, kes juhtis 25 aastat autorisaadet "Larry King Live".

Türgis hakatakse tootma Venemaa koroonavaktsiini Sputnik V

23.01.21 VÄLISMAA ... Venemaa otseinvesteeringufond RDIF jõudis Türgiga kokkuleppele seal koroonaviiruse vaktsiini Sputnik V tootmiseks ning alustas tehnoloogiasiirde protsessi, teatas fond laupäeval tehtud avalduses.

Leedus suri ööpäevaga 30 ja Lätis 21 koroonaviirusega inimest

23.01.21 VÄLISMAA ... Leedus tuvastati ööpäeva jooksul 1001 ja Lätis 910 uut koroonajuhtumit. Riikides suri viirusega vastavalt 30 ja 21 inimest.

Erinevalt Euroopast pole Iisraelis vaktsiinitarnetega probleeme

23.01.21 VÄLISMAA ... Kui vaktsiinitarned Euroopas on osaliselt pidurdunud, siis Iisraelis tarnetega probleeme pole. Kuid ka sinna tuuakse vaktsiine Euroopa tehastest.

Senat hakkab Trumpi tagandamissüüdistust arutama 8. veebruaril

23.01.21 VÄLISMAA ... Senat hakkab USA endisele presidendile Donald Trumpile esitatud tagandamissüüdistust arutama 8. veebruaril, pärast süüdistusakti esitamist kojale järgmise nädala algul, ütles reedel senati enamuse liider Chuck Schumer.

Nissan jääb Brexiti leppe järel Suurbritanniasse

22.01.21 MAJANDUS ... Jaapani autotootja Nissan otsustas jätkata tegevust Suurbritannias, kus asub firma suurim tehas Euroopas, ütles reedel tegevdirektor Ashwani Gupta, viidates Euroopa Liiduga sõlmitud Brexiti leppele.

Ülemkogu vaktsiini asjas rahulolematuse avaldamisest kaugemale ei jõudnud

22.01.21 EESTI ... Euroopa Liidu riigijuhid väljendasid neljapäeva õhtul peetud virtuaalsel ülemkogul frustratsiooni seoses koroonaviiruse vastase vaktsiini tarnete vähenemisega sel nädalal. Tunnetus oli ühine, kuid peale deklaratiivsete seisukohtade kuskile ei jõutud.

Trumpi vastane süüdistusakt jõuab esmaspäeval senatisse

22.01.21 VÄLISMAA ... USA eelmise presidendi Donald Trumpi vastu esitatud süüdistusakt saadetakse esmaspäeval senatisse.

Soome kehtestab kolmapäevast kuuks ajaks ranged reisimispiirangud

22.01.21 VÄLISMAA ... Soome kehtestab riiki saabujatele sama karmid piirangud nagu kevadel.

Vare: Navalnõi film Putini lossi kohta on eliidi ärritamiseks võimas relv

22.01.21 VÄLISMAA ... Venemaa ekspert Raivo Vare ütles, et Vene opositsioonipoliitik Aleksei Navalnõi film president Vladimir Putini häärberi kohta on eliidi ja rahva ärritamiseks võimas relv.

AstraZeneca esimesed vaktsiinitarned EL-ile jäävad lubatust väiksemaks

22.01.21 VÄLISMAA ... Ravimitootja AstraZeneca teatas reedel, et esimesed koroonaviiruse vaktsiini tarned Euroopa Liidule jäävad varem lubatust väiksemaks.

Tsihhanovskaja Valgevenesse naasta ei kavatse

22.01.21 VÄLISMAA ... Eestis visiidil viibiv Valgevene opositsiooni liige Svjatlana Tsihhanovskaja ütles ERR-ile, et ta ei kavatse Valgevenesse naasta.

err.ee otseülekanded

vaktsineerimine eestis

raadio tallinn

Vaata otse

Kuula otse

jupiter soovitab

Retromultikad

lase laul lahti!

Lasteekraani jõulukalender 2020

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: