Välismaa

Anton Aleksejev: ametnikud Moskvas ei mõista, mis riiki nad juhivad

03.08.20 ... Anton Aleksejev annab Vikerraadio päevakommentaaris ülevaate Venemaal Habarovski krais toimuvatest protestiaktsioonidest ning sedastab, et Sergei Furgali juhtum näitab, et ametnikud Moskvas ei saa päriselt aru, mis riiki nad juhivad.

Suri Nobeli rahupreemia laureaat John Hume

03.08.20 ... Esmaspäeval suri 84. eluaastal Põhja-Iirimaa poliitik John Hume, kes pälvis 1998. aastal oma rolli eest Põhja-Iirimaa rahuprotsessis Nobeli rahupreemia, teatas tema perekond.

SpaceX-i kosmosekapsel lõpetas oma lennu Mehhiko lahes

02.08.20 ... USA ettevõtte SpaceX kosmosekapsel Crew Dragon Endeavour lõpetas pühapäeva pärastlõunal oma lennu Mehhiko lahes õigeaegselt pärast taassisenemist Maa atmosfääri ning kõigi langevarjude viperusteta avanemist.

ERR Lätis: Riia linna pürib juhtima rekordarv poliitikuid

02.08.20 ... Riia linna pürib 29. augustil toimuvatel erakorralistel valimistel juhtima rekordarv nimekirju ja poliitikuid. Ka Läti praegune võimuliit üritab pealinnas võimu enda kätte saada, kuigi parteid enne valimisi kokkuleppeid ei sõlmi ning igaüks püüab valijate hääli oma programmi ja linnapeakandidaadiga.

ERR USA-s: Trumpi ja Bideni toetus muutub valimispäeva lähenedes tasavägisemaks

02.08.20 ... USA presidendivalimisteni on jäänud vähem kui 100 päeva ja üleriigilistes küsitlustes juhib demokraatide kandidaat Joe Biden president Donald Trumpi ees keskmiselt kaheksa protsendiga, kuid võitlus muutub valimispäeva lähenedes tõenäoliselt aina tasavägisemaks.

Venemaal protestiti taas Habarovski endise kuberneri toetuseks

02.08.20 ... Venemaal toimusid mitmel pool meeleavaldused Habarovski elanike ja nende endise kuberneri Sergei Furgali toetuseks.

Berliinis sai viirusevastastel meeleavaldustel viga 45 korrakaitsjat

02.08.20 ... Berliinis nädalavahetusel toimunud koroonaviiruse piirangute vastastel meeleavaldustel sai vigastada 45 korrakaitsjat, teatas politsei pühapäeval.

Iirimaa kaalub täiendavaid meetmeid reisimise piiramiseks

02.08.20 ... Iirimaa kaalub kehtestada täiendavaid meetmeid, et piirata mittehädavajalikku reisimist, ütles terviseminister Stephen Donnelly pühapäeval.

Portlandis oli taas politseinike ja meeleavaldajate vastasseis

02.08.20 ... USA Portlandi linna politsei kuulutas ebaseaduslikuks laupäeva öösel ühe politseiprefektuuri ees korraldatud rahvakogunemise.

Troopilise tormi vihmad hakkasid piitsutama USA kaguosa

02.08.20 ... USA idarannikule Floridasse jõudsid pühapäeva varahommikul tormi Isaias esimesed vihmad, regioonis valmistutakse üleujutusteks ja tugevaks paduvihmaks.

Austraalia Victoria osariik kuulutas välja eriolukorra ja liikumiskeelu

02.08.20 ... Austraalia Victoria osariigi peaminister Daniel Andrews kuulutas alates pühapäevast välja eriolukorra ja uued piirangud seoses koroonaviiruse olukorraga regioonis.

Norra kruiisilaeval tuvastati 36 inimesel koroonaviirus

02.08.20 ... Norras Tromsø sadamas karantiinis oleva kruiisilaeva vähemalt 36 meeskonnaliikmel tuvastati nakatumine uue koroonaviirusega, teatas laupäeva laeva omanikfirma Hurtigruten.

Facebook sarjas Brasiilia kohtuniku otsust

01.08.20 ... Facebook taunis laupäeval Brasiilia ülemkohtu kohtuniku otsust, mis nõudis sotsiaalmeediaplatvormilt 12 president Jair Bolsonaro tähtsa liitlase konto blokeerimist, lubades selle otsuse edasi kaevata.

WHO juht: koroonapandeemia mõju on tunda veel aastakümnete jooksul

01.08.20 ... Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) juhi Tedros Adhanom Ghebeyesusi sõnul on koroonaviiruse pandeemia mõjud tunda veel mitme aastakümne kooksul.

ERR Riias: Läti on suutnud koroonaleviku ohule muljetavaldavalt kiiresti reageerida

01.08.20 ... Kuigi ka Lätis on viimasel ajal koroonaviirusega nakatunute hulk kasvanud, suudetakse haiguse levikut teiste riikidega võrreldes paremini kontrollida. Baltimaade vahel on piirangud küll pisut erinevad, kuid Läti epidemiloogide hinnangul on Eesti, Läti ja Leedu suutnud kaitsemeetmeid omavahel päris hästi kooskõlastada.

NATO kindral: Venemaa sissetungi ärahoidmine nõuab paremat taristut

01.08.20 ... Selleks, et parandada NATO võimekust hoida ära Venemaa agressioon Balti riike vastu, on vajalikud suuremad investeeringud teedesse, sildadesse, raudteesse, sadamate ja lennuväljade taristusse, ütles NATO kindral intervjuus Läti kaitseministeeriumi portaalile Sargs.lv.

Berliinis avaldasid tuhanded inimesed meelt koroonapiirangute vastu

01.08.20 ... Tuhanded koroonapiirangute vastased ühinesid laupäeval Berliinis meeleavaldusega, kus kuulutati pandeemia lõppu, samal ajal on aga Saksamaa võimud nakatumiste tõusu pärast üha enam mures.

Mart Helme: Harri Tiido pani oma diplomaatilisele karjäärile inetu punkti

01.08.20 ... Siseminister Mart Helme (EKRE) kritiseeris Harri Tiido põhjendust suursaadiku kohalt lahkumiseks ning ütles, et Tiido pani oma karjäärile inetu punkti. Peaminister Jüri Ratas (KE) ja välisminister Urmas Reinsalu (I) ei nõustu Tiido hinnanguga Eesti-Soome suhetele.

Moskva: EL-i kübersanktsioonid ei jää vastuseta

01.08.20 ... Venemaa ei jäta vastuseta Euroopa Liidu kehtestatud sanktsioone Vene kodanikele, mis puudutavad küberrünnakuid, teatas Vene välisministeerium laupäeval.

Viirusenõunik: USA ei võta Vene ega Hiina vaktsiini tõenäoliselt kasutusele

01.08.20 ... USA nakkushaiguste ekspert Anthony Fauci väljendas muret Hiinas ja Venemaal arendatavate koroonavaktsiinide ohutuse pärast ja ütles, et Ühendriigid seal arendatud vaktsiine tõenäoliselt kasutusele ei võta.

Poola registreeris kolmandat päeva järjest uue nakatumiste rekordi

01.08.20 ... Poola võimud teatasid laupäeval 658 uuest koroonaviirusega nakatunust, mis on kolmandat päeva järjest uus nakatumiste rekord.

Vene meedia: Moskva eitab wagnerlaste seost Valgevene opositsiooniga

01.08.20 ... Moskva kinnitusel ei ole Valgevenes kinnivõetud Vene erasõjafirma Wagner palgasõduritel mingit seost sealse opositsiooniga, teatas uudisteagentuur RIA Novosti anonüümset Venemaa diplomaati vahendades.

Venemaa plaanib alustada oktoobris massilist vaktsineerimist

01.08.20 ... Venemaa tervishoiuminister teatas, et riik alustab kahe kuu pärast elanikkonna massilist vaktsineerimist koroonaviiruse vastu.

Opositsioon toetab Tiido hinnangut praeguse valitsuse välispoliitikale

01.08.20 ... Opositsiooniliste Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhid ühinesid pensionile läinud suursaadiku Harri Tiido tõdemusega, et praeguse valitsuse poliitika kahjustab Eesti välispoliitilist positsiooni.

Vesterbacka: Eesti ministri tunneli-vastased argumendid on imelikud

01.08.20 ... Tallinna ja Helsingi vahelist tunneliprojekti arendava ettevõte Finest Bay Area Development juht, Soome suurärimees Peter Vesterbacka peab riigihalduse ministri Jaak Aabi argumente tunneli ehitamise vastu imelikeks.

Soome alustab lähipäevil oma koroonavaktsiini testimist

01.08.20 ... Soome koroona-vaktsiini loojad loodavad juba lähipäevil alustada vaktsiini katsetamist loomade peal.

Guardian: Epstein sundis alaealise neiu prints Andrew'ga seksima

01.08.20 ... USA kohtudokumentides väidetakse, et surnud seksuaalkurjategija ja ärimees Jeffrey Epstein olevat sundinud alaealise tüdruku seksima Briti prints Andrewga, kirjutas laupäeval ajaleht Guardian.

Valgevene lükkas tagasi Kremli väited wagnerlaste plaanist Istanbuli sõita

01.08.20 ... Valgevene võimud lükkasid tagasi Kremli väited nagu oleks Minski lähistel kinni võetud Vene erasõjakompanii Wagner võitlejad plaaninud sõita edasi Istanbuli.

USA-s jäi amfiibsõiduki uppumise järel kadunuks kaheksa sõdurit

01.08.20 ... California rannikul uppus sügavasse vette merejalaväelaste amfiibsõiduk, mille järel on kadunud kaheksa sõjaväelast, teatasid reedel USA võimuesindajad.

USA teismelisele esitati süüdistus Twitteri häkkimises

31.07.20 ... Florida osariigiprokuratuur esitas reedel kriminaalsüüdistuse 17-aastasele Graham Ivan Clarkile, keda süüdistatakse juuli keskel küberrünnaku korraldamises suhtlusvõrgustikule Twitter ja mitmete tuntud inimeste kontode oma kontrolli alla võtmises.

Mitmel pool Euroopas sündis selle suve soojarekord

31.07.20 ... Euroopat on tabanud kuumalaine ning mitmel pool registreeriti neljapäeval ja reedel selle suve soojarekord. Nädalavahetusel lubatakse lisa.

Tüür: Lukašenko lasi palgasõdurid vahistada ilmselt valijate mobiliseerimiseks

31.07.20 ... Valgevene president Aleksandr Lukašenko lasi Vene palgasõdurid vahistada ilmselt selleks, et oma valijaid valimiste eel mobiliseerida, leidis politoloog Karmo Tüür.

EL sõlmis Sanofiga leppe 300 miljoni viirusevaktsiini doosi saamiseks

31.07.20 ... Euroopa Liit teatas reedel, et sõlmis Prantsuse ravimihiiuga Sanofi leppe tulevase koroonaviiruse vaktsiini soetamiseks.

Minskis avaldas opositsioonikandidaadi toeks meelt umbes 60 000 inimest

31.07.20 ... Neljapäeval kogunes Valgevene pealinnas Minskis umbes 60 000 inimest, kes avaldasid toetust opositsioonikandidaat Svetlana Tihhanovskajale.

Venemaa tekitas ootamatult ummikud Valgevene piirile

31.07.20 ... Vene piirivalve karmistas ootamatult kontrolli piiripunktides Valgevenega, põhjustades maanteedel kilomeetritepikkused järjekorrad.

Johnson lükkab piirangute leevendamise edasi

31.07.20 ... Suurbritannia peaminister Boris Johnson teatas reedel, et piirangute lõdvendamine Inglismaal, mis pidi juhtuma 1. augustist, lükkub edasi.

Hollandi kohus seadis kahtluse alla Poola kohtute sõltumatuse

31.07.20 ... Hollandi kohus teatas reedel, et küsib Euroopa Kohtult hinnangut, kas võib kahtlusaluse Poolale välja anda, seades kahtluse alla õigusriigi olukorra Poolas.

Euroopa Komisjon jättis kuus LGBT-vastast Poola linna ilma toetuseta

31.07.20 ... Euroopa Komisjon lükkas tagasi kuue Poola linna taotlused saada toetusi sõpruslinnade programmist, kuna need olid kuulutanud oma territooriumi seksuaalvähemuste-vabaks.

Hongkong lükkas kohalikud valimised koroonale viidates edasi

31.07.20 ... Hongkongi liider teatas reedel, et septembrisse kavandatud kohalikud valimised lükatakse koroonaviiruse nakkusjuhtude kasvu tõttu edasi.

Valgevene edastas vahistatud Vene palgasõdurite nimekirja Ukrainale

31.07.20 ... Valgevene välisministeerium edastas Ukrainale nimekirja Vene palgasõduritest, kes ööl vastu kolmapäeva terrorikahtlusega kinni võeti. Ukraina soovib Donetski separatistide pool sõdinud venelaste üle kohut mõista.

Kreml nõuab Valgevenes vahistatud venelaste vabastamist

31.07.20 ... Moskva nõudis reedel, et Minsk vabastaks 33 Valgevenes vahistatud Vene kodanikku, keda süüdistatakse kavatsuses vallandada enne presidendivalimisi riigis rahutused.

USA senat kinnitab esmaspäeval uue suursaadiku Eestisse

31.07.20 ... Ameerika Ühendriikide senat kinnitab esmaspäeval uueks suursaadikuks Eestisse William Ellison Graysoni.

Nokial läheb oodatust paremini

31.07.20 ... Soome telekommunikatsiooniseadmete tootja Nokia avaldas reede hommikul teise kvartali majandustulemused, mis olid analüütikute oodatust paremad. Nokia aktsia reageeris Helsingi börsil tulemustele tugeva tõusuga, liikudes vahetult enne lõunat ligi 14 protsenti kõrgemal kui päev varem.

Poolas tegi koroonaviirusega nakatunute arv uue rekordi

31.07.20 ... Poolas lisandus reedel 657 uut koroonaviirusega nakatunut, mis on teist päeva järjest uus nakatunute rekord. Teistes Eesti naaberriikides püsib nakatunute arv tavapärasel tasemel.

Epsteini kohtuasja tunnistaja väitel nägi ta orgiasaarel Bill Clintonit kahe neiuga

31.07.20 ... USA suurärimehe, kupeldamises süüdistatud Jeffrey Epsteini ning tema tüdruksõbra, Briti seltskonnategelase Ghislaine Maxwelli üle peetava kohtuasja neljapäeval avalikustatud dokumentidest selgus, et ühe tunnistaja väitel nägi ta saarel, kus peeti väidetavalt alaealiste tüdrukute osalusel seksiorgiaid, ka ekspresident Bill Clintonit koos kahe noore neiuga.

Austraalia plaanib tehnoloogiahiiud uudiste vahendamise eest maksma panna

31.07.20 ... Austraalia tutvustas reedel valmimisjärgus eelnõusid, mis võimaldavad panna USA tehnoloogiahiiud Google'i ja Facebooki oma platvormidel vahendatud sisu eest uudiseid tootvale meediale tasusid maksma.

Valgevenes avaldasid tuhanded inimesed opositsioonikandidaadile toetust

30.07.20 ... Valgevenes osalesid tuhanded inimesed miitingutel opositsioonilise presidendikandidaadi Svetlana Tsihhanovskaja toetuseks.

Rootsi kutsub inimesi võimalusel uue aastani kodus töötama

30.07.20 ... Koroonaviiruse pandeemiale pehme lähenemise poolest tuntud Rootsi teatas neljapäeval, et kutsub inimesi võimaluse korral kodudes töötama. Samal ajal ületas haigusjuhtumite arv riigis 80 000 piiri.

Itaalia senat võttis Salvinilt saadikupuutumatuse

30.07.20 ... Itaalia senat otsustas neljapäeval võtta Liiga esimehelt Matteo Salvinilt saadikupuutumatuse, et tema üle saaks mõista kohut merelt päästetud migrantide maaletuleku tõkestamise eest.

EL kehtestas kübersanktsioonid mitme Hiina ja Vene kodaniku ning firma vastu

30.07.20 ... Euroopa Liit kehtestas neljapäeval kübersanktsioonid kuue inimese ja kolme ettevõtte suhtes, kes on väidetavalt olnud seotud EL-i või rahvusvaheliste organisatsioonide vastaste küberrünnakutega.
uus hooaeg
Vaata otse
Kuula otse
head lugemist!
pood.err.ee
jaga seiklusi!
otse uudistemajast
ole targem!
järjejutt
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: