Välismaa

Moskva kehtestas üritustel osalemise ülempiiriks tuhat inimest

18.06.21 VÄLISMAA ... Moskva, mis teatas reedel rekordiliselt suurest koroonaviirusega nakatunute arvust, seadis massiüritustel osalejate ülempiiriks tuhat inimest.

Üha enam Venemaa regioone muudab vaktsineerimise kohustuslikuks

18.06.21 VÄLISMAA ... Pärast seda, kui Moskva tegi sel nädalal mõnede majandussektorite töötajatele koroonaviiruse vastase vaktsineerimise kohustuslikuks, on sama otsustanud veel mitmed Venemaa regioonid.

Austria blokeerib EL-i sanktsioonide kehtestamist Valgevene pankadele

18.06.21 VÄLISMAA ... Austria takistab Euroopa Liidu sanktsioonide kehtestamist Valgevene pankadele, et võimaldada oma pankade ärivõimalusi Aleksandr Lukašenko režiimiga, kirjutab väljaanne EUobserver.

Venemaa: EL-i kliimatollid ohustaks energiaturvalisust

18.06.21 VÄLISMAA ... Euroopa Liidu kavandatavad kliimatollid, millega hakataks maksustama EL-väliste riikide importi, kui selle tootmisel ei ole järgitud sama rangeid keskkonnanõudeid kui Euroliidus, võivad hakata ohustama rahvusvahelist kaubandust ning sellega ka energiaturvalisust, hoiatas Venemaa.

USA: Türgi lubas NATO lahkumise järel Kabuli lennujaama turvata

18.06.21 VÄLISMAA ... USA tervitas neljapäeval Türgi väidetavat lubadust, et riik on valmis USA vägede Afganistanist lahkumise järel Kabuli lennujaama turvama.

Prantsuse prokurörid nõuavad Sarkozyle kuuekuust vanglakaristust

18.06.21 VÄLISMAA ... Prantsuse prokurörid taotlesid neljapäeval ekspresident Nicolas Sarkozyle kuuekuust vanglakaristust seoses valimiskampaania rahastusreeglite rikkumisega.

Euroopa Ravimiamet: pandeemiaga võitlemiseks tuleb kasutada kõiki vaktsiine

17.06.21 VÄLISMAA ... Euroopa Liidu riigid peavad kasutama koroonaviirusega võitlemiseks kõiki kättesaadavaid vaktsiine ja on liiga vara öelda, mis tüüpi vaktsiin kõige parem on, teatas neljapäeval Euroopa Ravimiamet (EMA).

ERR USA-s: kriitikud peavad Bideni sõnumit Putinile küberrünnakute kohta leebeks

17.06.21 VÄLISMAA ... Ootused USA presidendi Joe Bideni ja Venemaa riigipea Vladimir Putini kohtumisele olid madalad, mistõttu võib seal saavutatud kokkuleppeid pigem pidada heaks tulemuseks – nii leiavad USA Venemaa-eksperdid. Kriitikute hinnangul oleks Biden pidanud olema karmim küberrünnakutega seoses.

Politsei vahistas Hongkongi demokraatiameelse ajalehe juhid

17.06.21 VÄLISMAA ... Hongkongi politsei tungis neljapäeva hommikul demokraatiameelse ajalehe Apple Daily toimetusse ja vahistas väljaande viis juhti.

Belgia kohus mõistis valitsuse süüdi hooletuses kliima suhtes

17.06.21 VÄLISMAA ... Belgia kohus leidis neljapäeval, et riigivõimud on süüdi hooletuses seoses kliimakriisi lahendamisega.

USA ülemkohus jättis Obamacare'i jõusse

17.06.21 VÄLISMAA ... USA ülemkohus lükkas neljapäeval tagasi vabariiklike osariikide etteheite president Barack Obama tervishoiuprogrammile.

Soome valitsus otsustas avada piirid töörändele ja turistidele

17.06.21 VÄLISMAA ... Esmaspäevast pääsevad vabalt Soome kõik Euroopa Liidu kodanikud, kellel on vaktsineerimine lõpetatud vähemalt kaks nädalat enne riiki saabumist või kes on vähem kui viimase poole aasta jooksul COVID-19 läbi põdenud.

Rootsi vähemusvalitsus võib järgmisel nädalal kukkuda

17.06.21 VÄLISMAA ... Rootsi vähemusvalitsus võib järgmisel nädalal kukkuda, sest neli parlamendierakonda teatas neljapäeval umbusaldushääletuse toetamisest.

Põhja-Korea liider tunnistas saabuvat toidupuudust riigis

17.06.21 VÄLISMAA ... Põhja-Korea liider Kim Jong-un tunnistas ametlikult, et riik seisab silmitsi toidupuudusega.

Prantsusmaa kaalub puiklevate meditsiinitöötajate sundvaktsineerimist

17.06.21 VÄLISMAA ... Koroona vastu vaktsineerimine võib muutuda tervishoiutöötajate puhul kohustuslikuks, kui nad ei vastuseisust ei loobu, hoiatas Prantsuse tervishoiuminister neljapäeval.

Koroonavaktsineerimine graafikul: riigid kompavad karjaimmuunsuse piiri

17.06.21 TERVIS ... Esimesed maailma riigid hakkavad jõudma kokkuleppelise piirini, mille ületades hakkab tekkima ühiskonnas koroonaviiruse vastu karjaimmuunsus. Enamikul Euroopa riikidel, sh ka Eestil on selleni jõudmiseks aga veel pikk tee käia.

Hiina mehitatud kosmoselaev põkkus kosmosemooduliga

17.06.21 VÄLISMAA ... Kolmeliikmelise meeskonnaga Hiina kosmoselaev põkkus neljapäeval edukalt kosmosemooduliga, teatas riiklik kosmoseagentuur.

Harri Tiido: Venemaa valgest internetist

17.06.21 ARVAMUS ... Vikerraadio saatesarjas "Harri Tiido taustajutud" on seekord vaatluse all Venemaa katseid sõltumatu neti loomiseks. Interneti sisu tsenseerimine ja soovimatu sisu kõrvaldamise nõudmine on kujunenud Venemaal juba argiseks, märgib Tiido.

Ülevaade: kuidas lastega naaberriikidesse reisida

17.06.21 EESTI ... Naaberriigid hakkavad eestlastele reisimiseks oma uksi avama, ent tingimused lastele on riigiti väga erinevad.

FT: Brüssel tahab eemaldada väärtuslikuma puidu taastuvenergia tootmisest

17.06.21 VÄLISMAA ... Euroopa Komisjonil on valminud ettepanek, mille järgi ei saaks näiteks teatud puidu põletamist käsitleda enam roheenergia tootmisena. Ettepaneku taga on keskkonnaühenduste ja teadlaste tugevnev surve.

Texas lubab osariigis ilma loata relva kanda

17.06.21 VÄLISMAA ... USA Texase osariigi kuberner Greg Abbott allkirjastas kolmapäeval seaduse, mis võimaldab osariigi elanikel kanda relva ilma vastava loata; tegemist on relvaõiguste järjekordse laiendamisega konservatiivsetes osariikides.

Putin ja Biden leppisid kokku suursaadikute naasmises

16.06.21 VÄLISMAA ... Genfis toimus USA ja Venemaa tippkohtumine, kus Ameerika Ühendriikide president Joe Biden ja Venemaa liider Vladimir Putin pidasid oma esimese silmast silma kohtumise. Riigipead leppisid kokku konsultatsioonides relvastuskontrolli ning küberjulgeoleku küsimustes, samuti naasevad oma ametipostidele kahe riigi suursaadikud.

Saksamaa toob Leedust skandaaliga seoses ära terve sõjaväerühma

16.06.21 VÄLISMAA ... Saksamaa toob tagasi kodumaale kogu Leedus paikneva 30-liikmelise allüksuse, mille liikmeid süüdistati rassistlikus ja antisemiitlikus käitumises, teatas kolmapäeval kaitseminister Annegret Kramp-Karrenbauer.

ERR Genfis: üksmeelest enam jäid kõlama Putini ja Bideni eriarvamused

16.06.21 VÄLISMAA ... USA presidendi Joe Bideni ja Venemaa presidendi Vladimir Putini kohtumisest jäid kõlama kahe riigipea erimeelsused, ütles Genfis viibinud ERR-i ajakirjanik Epp Ehand "Aktuaalses kaameras".

Leedu kahtlustab kaht Vene sõjalennukit oma õhuruumi tungimises

16.06.21 VÄLISMAA ... Leedu süüdistas kolmapäeval kaht Läänemere kohal lennanud Vene ründelennukit Su-24 oma õhuruumi tungimises.

Saksamaa avab augustist koroona vastu vaktsineerimise kõigile soovijatele

16.06.21 VÄLISMAA ... Saksamaa terviseminister Jens Spahn ütles kolmapäeval, et riik peaks sel nädalal jõudma selleni, et vähemalt ühe doosiga on koroona vastu vaktsineeritud üle poole elanikkonnast. Tema sõnul saab riik avada vaktsineerimise kõigile soovijatele alates juuli lõpust või augusti algusest.

USA võimud uurivad föderaalraha jõudmist Hiina Wuhani laborile

16.06.21 VÄLISMAA ... Ameerika Ühendriikide tervise- ja sotsiaalteenuste peainspektori büroo uurib USA meditsiiniuuringute instituutide tegevust koordineeriva asutuse (NIH) tegevust ja toetusprogrammi, mille kaudu võis Ameerika maksumaksjate raha jõuda ka Hiina viroloogialaborile Wuhanis, mida nüüd kahlustatakse koroonaviiruse vallapäästmises.

Sputniku vaktsiini heakskiitmine võib lükkuda septembrisse

16.06.21 VÄLISMAA ... Venemaal väljatöötatud koroonavaktsiinile Sputnik V heakskiidu andmine Euroopa Ravimiametis on veninud, kuna Vene pool ei ole küsitud infot õigeaegselt edastanud ja seetõttu võib otsus tulla alles septembris, ütlesid allikad uudisteagentuurile Reuters.

Meedia: Soome kaotab piirangud töörändele ja vaktsineeritutele

16.06.21 VÄLISMAA ... Uudisteagentuuri STT andmetel otsustab Soome valitsus neljapäeval leevendada maa- ja merepiiril kehtivaid piiranguid, leevendused hakkavad lehtima uuest nädalast.

EL otsustas lõpetada USA suhtes kehtivad reisipiirangud

16.06.21 VÄLISMAA ... Euroopa Liidu riigid leppisid kolmapäeval kokku, et lisavad koroonaviiruse suhtes turvaliste riikide nimekirja USA, mille kodanikele on lubatud ka mittehädavajalik reisimine Euroopasse.

Läti leevendas piiranguid välismaalt tulijatele

15.06.21 VÄLISMAA ... Alates kolmapäevast võib Lätti minna ka täiesti mõjuva põhjuseta, otsustas Läti valitsus teisipäeval. See tähendab, et vaktsineeritud või koroona läbipõdenud EL-i kodanikud võivad minna Lätisse turismireisile.

Ryanairi juhi hinnangul ei saa Valgevene lennukeeld kaua kesta

16.06.21 VÄLISMAA ... Valgevene õhuruumi läbinud Ryanairi reisilennuki maanduma sundimise järel riigi suhtes kehtestatud sisenemispiirangud ei saa kauaks kehtima jääda, leiab Ryanairi tegevjuht Michael O'Leary.

Iverson Ng: valitsus olgu valmis Hongkongis elavate eestlaste eest seisma

16.06.21 ARVAMUS ... Arvestades, et Hongkongi julgeolekuseadus on oma olemuselt ekstraterritoriaalne, võivad kõik väljaspool Hongkongi elavad isikud, ka Eesti kodanikud, toime panna nn kuritegusid ja Hongkongi politsei saaks arreteerida kahtlusaluse kohe, kui viimane siseneb Hongkongi erihalduspiirkonna territooriumile, kirjutab Iverson Ng.

Hiinat süüdistatakse uiguuride genotsiidi varjamiseks rahvaarvu võltsimises

16.06.21 VÄLISMAA ... Hiina võltsib rahvaloenduse tulemusi ja näitab moslemi elanikkonnaga Xinjiangi (Ida-Turkestani) provintsi põliselanike uiguuride rahvaarvu suuremana, et selle abil varjata nende kallal toime pandavat genotsiidi, väidavad kriitikud.

USA ekspertide hinnangul on Biden teinud tippkohtumise eel juba Putinile järeleandmisi

16.06.21 VÄLISMAA ... USA presidendi Joe Bideni ja Venemaa presidendi Vladimir Putini kolmapäeval toimuva kohtumise peamine eesmärk on ära hoida suhete täielik katkemine, leiavad USA Venemaa-eksperdid. Kriitikud aga rõhutavad, et Putin ei ole enne kohtumist agressiivsest käitumisest loobunud, samal ajal, kui Biden on juba teinud järeleandmisi.

Slovakkia kohus tühistas ärimehe õigeksmõistmise ajakirjaniku tapmises

15.06.21 VÄLISMAA ... Slovakkia ülemkohus tühistas teisipäeval mõjuka ärimehe ja tema arvatava kaasosalise õigeksmõistmise uuriva ajakirjaniku Jan Kuciaki ja tema kihlatu Martina Kušnirova topeltmõrva tellimise juhtumis.

ERR Genfis: Šveitsi linn on Bideni-Putini kohtumiseks valmis

15.06.21 VÄLISMAA ... Šveitslased heiskavad kolmapäeval Genfis Ameerika Ühendriikide ja Venemaa lipud. USA presidendi Joe Bideni ja Venemaa riigipea Vladimir Putini kohtumine leiab aset Genfi järve äärses suures pargis asuvas La Grange´i villas. 18. sajandist pärinev hoone on praegu kasutusel raamatukoguna.

Euroopa Liit ja USA panid punkti 17 aastat kestnud konkurentsivaidlusele

15.06.21 RAADIOUUDISED ... USA president Joe Biden lõpetas oma esimese Euroopa liitlaste külastuse. Peamiselt arutati Hiina üha kasvavat mõjujõudu ja suhteid Venemaaga. Teisipäeval Brüsselis toimunud tippkohtumisel lõpetasid Euroopa Liit ja USA 17 aastat kestnud konkurentsivaidluse lennukitootjate Airbus ja Boeing üle.

AstraZeneca koroonaviiruse ravim ei osutunud tõhusaks

15.06.21 VÄLISMAA ... COVID-19 vaktsiini tootja AstraZeneca teatas teisipäeval, et ettevõtet tabas koroonaviiruse ravimi kliinilistel katsetustel tagasilöök.

Ungari parlament kiitis heaks homoseksuaalsuse propageerimise keelu

15.06.21 VÄLISMAA ... Ungari parlament võttis teisipäeval vastu seaduse, mis keelab homoseksuaalsuse propageerimise alaealisele.

Hiina tuumaelektrijaamas on telekanali CNN andmetel kiirgusleke

15.06.21 VÄLISMAA ... Prantsuse tuumaenergiaettevõte Framatome teatas, et teeb koostööd Hiina lõunaosas asuva Taishani tuumajaamaga "elektrijaama jõudlusega seotud probleemide" lahendamiseks.

EL ja USA pikendavad Airbus-Boeingu riigiabivaidluse vaherahu

15.06.21 MAJANDUS ... Euroopa Liit ja USA leppisid kokku, et pikendavad vaherahu 17 aastat kestnud vaidluses lennukitootjate Airbusi ja Boeingu riigiabi üle.

Soomlaste terviseturismi uus suund Eestis on maovähendusoperatsioonid

15.06.21 VÄLISMAA ... Kui varasemalt on soomlased käinud Eestis puhkamise kõrval ka siinsetes hamba- ja silmakliinikutes, siis nüüd on selliseid patsiente vähemaks jäänud. Küll aga on kasvamas Eestis maovähendusoperatsioonil käivate soomlaste arv, kirjutab ajaleht Helsingin Sanomat.

Ukraina keelab Sputnikuga vaktsineeritutel riiki siseneda

15.06.21 VÄLISMAA ... Ukraina ei luba Vene vaktsiiniga Sputnik V vaktsineeritutel ilma koroonatesti tegemata riiki tulla.

Ronaldo soovitas mullijoogi asemel vett juua

15.06.21 JALGPALLI EM ... Portugali jalgpallitäht Cristiano Ronaldo tegi Euroopa meistrivõistluste pressikonverentsil žesti, millega eemaldas laualt sponsori pakutud mullijoogid ning demonstreeris nende asemel veepudelit.

Viiendik leedulasi on arstile pistist andnud

15.06.21 VÄLISMAA ... Pea viiendik Leedu elanikke – 19 protsenti – tunnistas, et on haiglates ja muis raviasutustes andnud altkäemaksu, veerand kasutanud isiklikke sidemeid riigiteenuste valdkonnas, osutavad Transparency Internationali Leedu osakonna andmed.

Prantsusmaal tekitavad pingeid saastavatele autodele seatavad piirangud

15.06.21 VÄLISMAA ... Vanemate ja diiselmootoriga autode omanikud Prantsusmaal protestivad suurlinnades juba kehtestatud ja plaanitavate piirangute vastu, mis keelavad enamsaastavate autode liikumist keskustes.

Soome toob Ukrainast 50 lennukitäit marjakorjajaid

15.06.21 VÄLISMAA ... Soome põllumajandusettevõtted plaanivad selleks suveks tuua Ukrainast umbes 10 000 hooajatöölist, mis tähendab vähemalt 50 lennukitäit inimesi.

Venemaa saadab vangid BAM-i teist liini ehitama

15.06.21 VÄLISMAA ... Venemaa vanglateenistus saadab Habarovski krais vangid Baikali - Amuuri magistraali (BAM) teist liini ehitama.

Harri Tiido: kallis metalne rohepööre

15.06.21 ARVAMUS ... Vikerraadio saatesarjas "Harri Tiido taustajutud" on seekord vaatluse all rohepööre. Uusi energia saamise viise soovitakse, kuid nende loomiseks vajalikke meetmeid vastustatakse, märgib Tiido.

err.ee otseülekanded

suur spordipidu

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

jäädvusta suve!

ole targem!

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: