Välismaa

Leedu valitsus: visake Hiina firmade telefonid minema

22.09.21 VÄLISMAA ... Leedu valitsuse värske aruande kohaselt on Hiina firmade toodetud nutitelefonides tsensuurirakendused. Kaitseministeerium soovitas inimestel vältida Hiina firmade mobiiltelefonide ostmist ja juba ostetud telefonid minema visata.

ERR New Yorgis: enim kõneainet pakuvad USA-Prantsusmaa suhted

22.09.21 VÄLISMAA ... New Yorgis kestab teist päeva ÜRO peaassamblee, kus oma pöördumise on teinud USA ja Hiina president. Palju kõneainet on pakkunud USA-Prantsusmaa suhted, mille korrastamiseks astuti esimene suurem samm.

Jumalaema kiriku restaureerimiseks on annetatud 840 miljonit eurot

22.09.21 VÄLISMAA ... Pariisi Jumalaema kiriku renoveerimiseks pärast tunamullust tulekahju on annetatud üle 840 miljoni euro, ütles kolmapäeval kiriku restaureerimist juhtiv ametnik.

Johnson peab kaubanduslepet USA-ga tõenäoliseks

22.09.21 VÄLISMAA ... Suurbritannia peaminister Boris Johnson peab tõenäoliseks kaubandusleppe sõlmimist Ameerika Ühendriikidega.

Taliban soovib ÜRO peaassambleel sõna saada

22.09.21 VÄLISMAA ... Afganistanis võimule tulnud islamiliikumine Taliban on esitanud palve esineda sellenädalasel ÜRO peaassambleel pöördumisega maailma liidrite poole, ütles teisipäeval ÜRO pressiesindaja.

Haiti lennujaamas proovisid tagasi saadetud migrandid lennukile tungida

22.09.21 VÄLISMAA ... USA saadab riigist välja Haitist pärit illegaalseid sisserändajaid. Teisipäeval puhkesid Haiti peamises lennujaamas rahutused, kus migrandid proovisid tagasi saada lennukile, mis nad kohale oli toonud.

Ukraina presidendi abile tehti atentaat

22.09.21 VÄLISMAA ... Ukraina presidendi Vladimir Zelenski lähimale nõunikule Sergei Šefirile tehti atentaat, kuid tulistamises sai viga ainult tema autojuht. Ukraina eliiti šokeerinud rünnakus nähakse katset väärata riigi juhtkonna poliitikat oligarhide võimu piiramiseks.

Saksamaa lõpetab vaktsineerimata töötajatele karantiinihüvitise maksmise

22.09.21 VÄLISMAA ... Saksamaa lõpetab karantiinihüvitise maksmise vaktsineerimata töötajatele, kes on sunnitud koroonaviiruse tõttu eneseisolatsiooni jääma.

Roueni linnapea tahab asendada Napoleoni kuju kuulsa feministi ausambaga

22.09.21 VÄLISMAA ... Prantsusmaal asuva Roueni vasakpoolne linnapea tahab asendada raekoja ees oleva Napoleon Bonaparte'i ausamba tuntud feministi Gisele Halimi monumendiga.

Vähemalt viis europarlamendi saadikut käisid Venemaal ja kiitsid valimisi

22.09.21 VÄLISMAA ... Vähemalt viis Euroopa Parlamendi saadikut ja mitu liikmesriikide poliitikut veetsid nädalavahetuse Venemaal. Poliitikud jagasid Kremli väiteid, et viimased parlamendivalimised olid vabad ja õiglased.

Raamat: kompromiteeriva sisuga Hunter Bideni e-kirjad on ehtsad

22.09.21 VÄLISMAA ... Veebilehe Politico ajakirjaniku Ben Schreckingeri uus raamat kinnitab, et Hunter Bideni skandaalse sisuga sülearvuti kuulus kindlasti president Joe Bideni pojale.

USA tippkindral kohtus Helsingis oma Venemaa kolleegiga

22.09.21 VÄLISMAA ... USA staabiülemate ühendkomitee esimees kindral Mark Milley kohtus kolmapäeval Helsingis Venemaa kindralstaabi ülema kindral Valeri Gerassimoviga.

Saksamaa järgmine valitsus võib muuta ranget eelarvepoliitikat

22.09.21 VÄLISMAA ... Saksamaal lubavad valimiskampaanias kõik suurparteid suurendada investeeringuid, võidelda kliimamuutustega ja investeerida digitaalsesse arengusse. Siiski pole veel selge, kas järgmine valitsus loobub rangest eelarvedistsipliinist.

Slutskil jäi USA viisa puudumise tõttu ÜRO-sse sõitmata

22.09.21 VÄLISMAA ... Vene riigiduuma väliskomisjoni esimees Leonid Slutski ei saa osaleda ÜRO peaassambleel, kuna talle ei väljastatud USA viisat, ütles kolmapäeval allikas parlamendis.

Eesti loobus osalemast juudivastaseks foorumiks kujunenud konverentsil

22.09.21 EESTI ... Eesti loobus sarnaselt paljude lääneriikidega osalemast Durbani deklaratsiooni aastapäevale pühendatud kõrgetasemelisel konverentsil ÜRO-s, kuna sellest on peamiselt islamiriikide survel saanud Iisraeli-vastane foorum.

Talibani režiimiga rahuolematud islamistid liituvad ISIS-K-ga

22.09.21 VÄLISMAA ... Afganistani endise luurejuhi Rahmatullah Nabili sõnul suurendab terroriorganisatsioon ISIS-K riigis mõjuvõimu. Islamistid värbavad rahulolematuid võitlejaid, kes pole rahul uue Talibani režiimiga.

Eesti loodab USA-Prantsuse tüli kiiret lahenemist

22.09.21 EESTI ... Eesti on USA ja Prantsusmaa vahel tekkinud tüli pärast mures ning loodab, et omavahelised probleemid kiiresti lahendatakse, ütlesid president Kersti Kaljulaid ja välisminister Eva-Maria Liimets.

Soome pikendas riikidevahelisi reisipiiranguid vähemalt aasta lõpuni

22.09.21 VÄLISMAA ... Soome sotsiaalminister Krista Kiuru kinnitas teisipäeval, et riiki sisenemise piiranguid pikendati vähemalt kuni aasta lõpuni.

Raisi: Iraan ootab tuumakõnelustelt sanktsioonide tühistamist

22.09.21 VÄLISMAA ... Iraani uus president avaldas teisipäeval ÜRO Peaassambleel toetust tuumakõneluste jätkumisele, kuigi oli eelnevalt tervitanud "USA hegemoonia läbikukkumist".

Minsk näeb migrantide voolus Valgevenest Euroopasse süüdlasena Euroopat

21.09.21 VÄLISMAA ... Migrantide voolus Valgevenest Euroopasse on süüdi Euroopa ise, arvatakse Minskis. "Aktuaalse kaamera" korrespondent Anton Aleksejev ja operaator Kristjan Svirgsden rääkisid Valgevenes inimestega, keda Valgevene võim peab turistideks - Euroopa aga potentsiaalseteks migrantideks.

Biden keskendus ÜRO-s peetud kõnes tulevikule ja liitlassuhete tähtsusele

21.09.21 VÄLISMAA ... USA president Joe Biden pidas ÜRO Peaassambleel ametiaja esimese kõne, keskendudes tulevikukatsumustele ja liitlassuhete tähtsusele. President üritas ka kaitsta vägede väljatoomist Afganistanist.

Ansip: Merkelile läksid korda ka väikeste EL-i liikmete mured

21.09.21 VÄLISMAA ... Eesti endine peaminister, praegune Euroopa Parlamendi liige Andrus Ansip ütles, et Saksa liidukantsleri kohalt taanduv Angela Merkel läheb ajalukku kui juht, kes tahtis alati otsida kompromisse ja talle läksid korda ka väikeste Euroopa Liidu liikmesriikide mured.

Suurbritannia uurib afgaanidest tõlkide e-maili avalikustamist

21.09.21 VÄLISMAA ... Suurbritannia kaitseminister Ben Wallace algatas uurimise, et selgitada välja afgaanidest tõlkide e-maili avalikustamine.

IEA kutsus Venemaad üles suurendama gaasitarneid Euroopasse

21.09.21 VÄLISMAA ... Rahvusvaheline energiaagentuur (IEA) kutsus teisipäeval Venemaad üles saatma Euroopasse rohkem gaasi. Tegemist on esimese suure rahvusvahelise agentuuriga, mis väidab, et Moskva piirab maagaasi tarneid Euroopasse.

Itaalia võimud karistavad maffiat idealiseerivaid popstaare

21.09.21 VÄLISMAA ... Itaalia võimud hakkasid karistama Sitsiiliast pärit popstaare, kes näitavad maffiabosse glamuurses valguses. Võimud keelavad popstaaridel kontsertide andmise.

Suurbritannia politsei süüdistab Skripali ründamises veel üht venelast

21.09.21 VÄLISMAA ... Suurbritannia politsei teatas teisipäeval, et neil on piisavalt tõendeid, et süüdistada veel ühte venelast endise topeltagendi Sergei Skripali ja tema tütre Julia ründamises Novitšoki-nimelise närvimürgiga 2018. aastal Inglismaal Salisburys.

Soome tööhõive tõusis 72,8 protsendini

21.09.21 VÄLISMAA ... Soome tööhõive tõusis augustis 72,8 protsendini, mis tähendab, et võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oli tööga hõivatud 104 000 inimest rohkem. Tööandjad hoiatavad, et riiki ootab ees tööjõupuudus.

Kannik: Prantsusmaa-USA tüli on Eestile ebamugav

21.09.21 EESTI ... Prantsusmaa tüli Ameerika Ühendriikidega on Eesti jaoks ebamugav olukord, kuid peame arvestama sellega, et Venemaa naabrite julgeoleku suudab tagada ainult USA, mitte Euroopa, ütles Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Indrek Kannik.

Euroopa valitsused plaanivad energiasektorit toetada miljardite eurodega

21.09.21 VÄLISMAA ... Euroopa valitsused plaanivad kasvavate gaasi ja elektri hindade tõttu toetada majapidamisi ja energiafirmasid miljardite eurode ulatuses. Valitsused muretsevad, et talvel võib kogu kontinendil puhkeda suur energiakriis.

Texase vastuolulist abordiseadust ootab esimene suur proov

21.09.21 VÄLISMAA ... Kaks inimest kaebasid esmaspäeval USA Texase osariigi kohtusse arsti, kes avalikult tunnistas, et aitas aborti teha. Mõlemad kaebajad väidavad, et tahavad katsetada Texase uut abordiseadust, mis keelab kõik abordid pärast kuuendat rasedusnädalat.

2019. aastal oli EL-i kõrgeim tapmiste määr Lätis

21.09.21 VÄLISMAA ... Eurostati andmete kohaselt oli 2019. aastal Euroopa Liidus 100 000 elaniku kohta kõige rohkem tapmisi Lätis.

Euroopa Inimõiguste Kohus: Venemaa on süüdi Litvinenko tapmises

21.09.21 VÄLISMAA ... Euroopa Inimõiguste Kohus otsustas teisipäeval, et Venemaa on süüdi Aleksandr Litvinenko tapmises. Litvinenko suri 2006. aastal Suurbritannias mürgitamise tagajärjel.

Hiina kinnisvaraturu raskused mõjutavad kogu riigi majandust

21.09.21 VÄLISMAA ... Hiina kompartei piirab inimeste ligipääsu hüpoteeklaenudele, mis sunnib kinnisvaraarendajaid müüma eluasemeid kahjumiga. Kinnisvaraturu raskused mõjutavad aga kogu riigi majandust.

Suure Hiina kinnisvarafirma raskused viisid aktsiaturud langusesse

21.09.21 VÄLISMAA ... Hiina suure kinnisvaraarendaja Evegrande likviidsuskriis mõjutab aktsiaturge terves maailmas. Aktsiate hinnad langevad nii Aasia, Euroopa kui ka USA turgudel.

Kanada peaminister Trudeau kinnitas tagasivalimist

21.09.21 VÄLISMAA ... Kanada esialgseil andmeil napilt tagasivalitud peaminister Justin Trudeau ütles esmaspäeval peetud võidukõnes, et keskendub riigi koroonapandeemiast väljajuhtimisele.

Euroopa Liit peab strateegiliseks autonoomiaks oma otsustusprotsesse muutma

21.09.21 VÄLISMAA ... Analüütikute hinnangul peab Euroopa Liit strateegilise autonoomia saavutamiseks oma otsustusprotsesse muutma. See tähendab, et üksikuid riigid ei saaks blokeerida enamuse otsust.

Vene riigiduumasse pääsevad kaheksa partei esindajad

21.09.21 VÄLISMAA ... Venemaa riigiduuma uude koosseisusu pääsevad pärast kõigi häälte lugemist kaheksa partei esindajad ja viis end ise üles seadnud kandidaati, teatas Venemaa keskvalimiskomisjon.

ÜRO-s oodatakse president Bideni esinemist

21.09.21 VÄLISMAA ... USA president Joe Biden peab ÜRO Peaassamblee ees ametiaja esimese kõne. Biden kavatseb rõhutada, et sõjaväelaste lahkumine Afganistanist annab ameeriklastele võimaluse keskenduda tõhusamale diplomaatiale. Lisaks räägib president kliimamuutusest ja koroonavaktsiinidest.

Liibanoni parlament andis heakskiidu uuele valitsusele

21.09.21 VÄLISMAA ... Liibanoni parlament andis esmaspäeval heakskiidu peaminister Najib Mikati uuele valitsusele. Valitsuse missiooniks on riik pärast 13 kuud kestnud poliitilist ummikseisu sügavast majanduskriisist välja tõmmata.

Euroopa Liidu välisministrid väljendasid solidaarsust Prantsusmaaga

21.09.21 VÄLISMAA ... Euroopa Liidu välisministrid väljendasid solidaarsust Prantsusmaaga. Pariis vihastas allveelaevaleppe kaotamise pärast Austraaliaga USA salaja tehtud sammude tulemusel.

Afganistani missiooni lõpp tõi küsimuse Euroopa strateegilisest autonoomiast

20.09.21 VÄLISMAA ... Viis, kuidas USA administratsioon Afganistani missiooni lõpetamise otsuse tegi, oli NATO liitlastele ebameeldiv üllatus - sisuliselt eurooplaste käest arvamust ei küsitudki. "Välisilm" uuris, kuidas seda edaspidi vältida ning milliseks kujunevad liitlaste suhted tulevikus.

ERR Valgevenes: poliitvangide saatus ja Iraagi turistid

20.09.21 VÄLISMAA ... "Välisilm" käis Valgevenes, kus poliitvangide vabadusse pääsemise hinnaks on väärtuste ümberhindamine ja Minski kesklinna hotell on täitunud turistidega Iraagist.

"Välisilm": Jaapan võib saada esimese naispeaministri

20.09.21 VÄLISMAA ... Pisut enam kui nädala pärast valib Jaapani võimulolev liberaaldemokraatlik partei endale uue juhi. Kuna liberaaldemokraatidele ennustatakse võimulejäämist, saab uuest parteijuhist ka peaminister ning kuna nelja kandideerija seas on koguni kaks naist, siis on olemas võimalus, et Jaapan saab endale esmakordselt naispeaministri.

"Välisilm": mis sai ja saab Afganistani pagulastest?

20.09.21 VÄLISMAA ... Afganistani pealinnast Kabulist lahkus augusti lõpuga 120 000 inimest. "Välisilm" uuris, kuhu nad lõpuks lennutati ja mis nendest edasi saab.

"Välisilm": Prantsusmaa uhkus sai AUKUS-e leppest haavata

20.09.21 VÄLISMAA ... Selle nädala "Välisilm" kirjeldas Austraalia, Suurbritannia ja USA sõjalise alliansi sündi, mille esimene ohver on Prantsusmaa uhkus.

Põlissoomlaste juht ERR-ile: sotsiaalabi tuleks muuta kodakondsuspõhiseks

20.09.21 VÄLISMAA ... Soome rahvuskonservatiivse erakonna Põlissoomlased etteotsa kuu aega tagasi valitud Riikka Purra ei plaani erakonna poliitikat märkimisväärselt uuendada. Üks olulisematest teemadest on endiselt sisseränne, ütles Purra ERR-ile antud intervjuus.

Ühtne Venemaa teatas konstitutsioonilise enamuse saavutamisest

20.09.21 VÄLISMAA ... Kremli võimupartei Ühtne Venemaa teatas esmaspäeval, et saavutas parlamendivalimistel kahekolmandikulise enamuse.

Poola saadab Valgevene piirile täiendavalt 500 sõjaväelast

20.09.21 VÄLISMAA ... Poola saadab Valgevene piirile täiendavalt 500 sõjaväelast ja eritehnikat, et tugevdada seda ebaseaduslike piiriületuste surve vastu, mida Varssavi sõnul korraldavad Valgevene ja Venemaa Euroopa Liidu destabiliseerimiseks.

USA lubab novembrist riiki vaktsineeritud EL-i kodanikud

20.09.21 VÄLISMAA ... USA tühistab reisipiirangud koroonaviiruse vastu vaktsineeritud EL-i kodanikele. Reisikeeld on kehtinud juba alates 2020.aasta märtsist.

EL-i kohus määras Poolale söekaevanduse sulgemata jätmise eest trahvi

20.09.21 MAJANDUS ... Euroopa Liidu kohus määras esmaspäeval Poolale päevas 500 000 eurot trahvi suure söekaevanduse sulgemata jätmise eest.

öös on teadust

vaktsineerimine eestis

Vaata otse

Kuula otse

arva ära!

otsime talente

kool sinu kodus

pood.err.ee

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: