Välismaa

Venemaa saavutab Donbassis üha suurenevat edumaad

28.05.22 VÄLISMAA ... Ukraina president Volodõmõr Zelenski lubas, et Donbass saab "uuesti Ukraina omaks", hoolimata sellest, et Vene väed saavutavad riigi kagupiirkonnas järjest suurenevat edu. Ukrainat võib aidata USA lubatud ulatuslik relvaabi.

Venemaa jätkab Donbassis pealetungi, Sjeverodonetskis on tänavalahingud

27.05.22 VÄLISMAA ... Venemaa armee jätkab Ida-Ukrainas pealetungi ja Luhanski oblastis Sjeverodonetski linnas puhkesid tänavalahingud. Venemaal on ukrainlastest tugevam suurtükivägi ja see võimaldab Moskval jätkata Donbassi vallutamist.

Texase politsei tunnistas eksimust, et viivitas koolitulistaja peatamisega

27.05.22 VÄLISMAA ... Politsei eksis, jäädes USA-s Uvalde linnas ligi tunniks ajaks ootama enne kui sisenesid kooli, kus tulistaja tappis 19 õpilast ja kaks õpetajat. Seda tunnistasid USA võimud reedel pressikonverentsil.

Allikad: EL võib keelata tankeritel transporditava Vene nafta

27.05.22 VÄLISMAA ... Euroopa Liidu (EL) ametnike teatel peavad liikmesriigid läbirääkimisi Moskva-vastaste sanktsioonide üle, mille käigus kehtestatakse embargo Venemaa naftale, mis transporditakse kohale laevadega. Torujuhtme kaudu liikuvale naftale esialgu sanktsioone ei kehtestata.

Putini liitlane Kadõrov ähvardas rünnata Poolat

27.05.22 VÄLISMAA ... Venemaa presidendi Vladimir Putini liitlane ja Tšetšeenia valitseja Ramzan Kadõrov ähvardas Poolat sõjaliselt rünnata, kuna Varssavi jätkab Ukraina toetamist.

Prantsuse diplomaadid alustavad järgmisel nädalal streiki

27.05.22 VÄLISMAA ... Prantsusmaa diplomaadid alustavad järgmisel nädalal streiki, diplomaadid protesteerivad president Emmanuel Macroni välisministeeriumi reformi vastu.

WSJ: Euroopa riigid on hädas uute gaasitarnijate leidmisel

27.05.22 VÄLISMAA ... Euroopa riigid tahavad vabaneda Venemaa gaasitarnetest ja alustasid pärast Ukraina sõja puhkemist läbirääkimisi Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika riikidega. Ajalehe The Wall Street Journal teatel on läbirääkimised keerulised, kuna uute lepingute sõlmimist takistavad geopoliitilised riskid.

Nafta hind tõusis üle 117 dollari

27.05.22 VÄLISMAA ... Venemaa sõjaline tegevus Ukrainas mõjutab ülemaailmset naftaturgu ja nafta hind tõusis reedel. Rahvusvahelise energia võrdlusaluse Brenti toornafta hind on 117,04 dollarit barreli kohta.

Soomes kinnitati esimene ahvirõugetejuhtum

27.05.22 VÄLISMAA ... Helsingi Ülikooli Haigla (HUS) teatas reedel, et diagnoosis riigis esimese ahvirõugetejuhtumi. HUS teatas juba kolmapäeval, et suure tõenäosusega diagnoositi riigis ahvirõugetejuhtum.

Blinken: USA keskendub reeglipõhise maailmakorra kaitsmisele

27.05.22 VÄLISMAA ... USA välisminister Antony Blinken ütles neljapäeval, et president Joe Bideni administratsioon keskendub reeglipõhise maailmakorra kaitsmisele, mida Hiina proovib praegu ümber kujundada.

Soomlased eelistavad järgmise presidendina Olli Rehni

27.05.22 VÄLISMAA ... Soome Panga juht Olli Rehn on eelistatuim presidendikandidaat 2024. aasta valimistel, selgub Ilta-Sanomate värskest küsitlusest.

Kohalikud süüdistavad Texase politseid tegevusetuses koolitulistamise ajal

27.05.22 VÄLISMAA ... USA Texase osariigi Uvalde linna elanikud on vihased ja pettunud sellepärast, kuidas politsei käitus teisipäeval, kui sealsesse algkooli sisenes teismeline tulistaja, kes tappis 21 inimest.

Allikad: USA valmistub Ukrainale saatma pikamaa raketisüsteeme

27.05.22 VÄLISMAA ... Mitu USA ametnikku väitis CNN-ile, et president Joe Bideni administratsioon valmistub Ukrainale pakkuma vägevamaid relvi ja plaanib saata neile täiustatud pikamaa raketisüsteeme, mis on olnud ukrainlaste peamine soov.

Sõja 92. päev: Donbassi lahingud on jõudnud intensiivseimasse faasi

26.05.22 VÄLISMAA ... Ukraina kaitseministeeriumi teatel on lahingud Donbassis jõudnud intensiivseimasse faasi. Venemaa armee ründab Luhanski oblastis ukrainlasi kolmest suunast ja proovib ümber piirata Sjeverodonetskit ja selle naaberlinna Lõssõtšanskit. Nende linnade langemise järel kontrolliks Venemaa kogu Luhanski oblasti territooriumit.

Harkivis elav eestlanna: paugutamine oli nii hirmus, et pisarad hakkasid voolama

26.05.22 VÄLISMAA ... "Aktuaalse kaamera" võttegrupp – Astrid Kannel ja Tarmo Aarma – kohtus Harkivis eestlanna Ljudmilla Orlovaga, kes elab sõjas enim kannatada saanud Saltovka rajoonis. Ta kirjeldas "Aktuaalsele kaamerale" rünnakuid linnale.

Harkivis viibinud "AK" võttegrupp kirjeldas olukorda linnas pärast rünnakut

26.05.22 VÄLISMAA ... Harkivi linna tabasid neljapäeval taas raketid ja suurtükituli, hukkus seitse inimest ja vigastada sai 17. Harkivis viibis ka "Aktuaalse kaamera" võttegrupp Astrid Kannel ja Tarmo Aarma.

Punamonumentide eemaldamise seadus läbis Lätis esimese lugemise

26.05.22 VÄLISMAA ... Läti plaanib nõukogude režiimi ülistavatest mälestusmärkidest vabaneda novembri keskpaigaks. Seimi saadikud pidasid neljapäeval teravaid väitlusi ja kiitsid seejärel esimesel lugemisel heaks punamonumentide tulevikku määratleva seaduse.

Nike ja Marks & Spencer lahkuvad Vene turult

26.05.22 VÄLISMAA ... USA spordifirma Nike ja Briti jaemüüja Marks & Spencer (M&S) teatasid, et lahkuvad Venemaa turult.

Venemaa keskpank langetas intressimäära

26.05.22 VÄLISMAA ... Venemaa keskpank teatas neljapäeval, et alates 27. maist langeb intressimäär 11 protsendile.

WSJ: Patriarh Kirill aitab Putinil õigustada Venemaa sissetungi Ukrainasse

26.05.22 VÄLISMAA ... Ajaleht The Wall Street Journal kirjeldab, kuidas Vene õigeusu kiriku juht patriarh Kirill toetab Kremli sõjalist tegevust Ukrainas. Kirill kujutab Venemaa agressiooni kui püha võitlust lääneriikide vastu.

Eksperdid: Ukraina sõda ohustab üleminekut roheenergiale

26.05.22 VÄLISMAA ... Ukraina sõjast tingitud energiakriis häirib lääneriikide üleminekut puhtamatele energiaallikatele, ütlesid energeetika- ja valitsusametnikud Davosis Maailma Majandusfoorumil.

Kannik: lääne aeglane relvaabi põhjustab Ukrainale praegu raskusi

26.05.22 VÄLISMAA ... Tõenäosus, et Luhanski oblast okupeeritakse, suureneb iga päevaga, rääkis rahvusvahelise kaitseuuringute keskuse juht Indrek Kannik Terevisioonis.

Läti plaanib lammutada kõik punamonumendid

26.05.22 VÄLISMAA ... Läti parlament koostab seadust, mis muudaks riigis kohustuslikuks Nõukogude režiimi ülistavate monumentide lammutamise või teisaldamise, teatas kolmapäeval Läti Raadio.

Põhja-Korea katsetas tuumalõhkepea detonaatorit

26.05.22 VÄLISMAA ... Põhja-Korea katsetas tuumalõhkepea detonaatorit ja Souli teatel valmistub stalinistlik riik tuumakatsetuseks.

Rootsi-Soome ja Türgi kõnelustel jäi kokkulepe NATO teemal sõlmimata

26.05.22 VÄLISMAA ... Läbirääkimised Rootsi-Soome ja Türgi delegatsiooni vahel Ankaras lõppesid pärast viit tundi tõdemusega, et konstruktiivses vaimus peetav dialoog jätkub. See tähendab, et kokkulepped ei saavutatud.

Berliini ja Pariisi vahel hakkab sõitma kiirrong

26.05.22 VÄLISMAA ... Saksamaa ja Prantsusmaa raudteefirmad tahavad rahvusvahelisi reisijaid meelitada eemale lennureisidest ja loovad Pariisi ning Berliini vahele kiirrongiühenduse.

Saks: Sjeverodonetskisse jäänud elanikud muudavad olukorra keeruliseks

25.05.22 VÄLISMAA ... Julgeolekuekspert Rainer Saks ütles "Esimeses stuudios", et Sjeverodonetski saatus on veel ebaselge, kuid linna ja selle ümbrusesse jäänud tsiviilelanikud muudavad Ukraina vägede jaoks lahingute pidamise keeruliseks.

Karis: on naiivne väita, et Venemaa on osa Euroopa julgeolekuarhitektuurist

25.05.22 VÄLISMAA ... President Alar Karis ütles Davosis maailma majandusfoorumil, et Venemaa on oht Euroopa julgeolekuarhitektuurile, mitte selle osa.

Sõja 91. päev: Sjeverodonetski ümbruses jätkuvad ägedad lahingud

25.05.22 VÄLISMAA ... Ukraina presidendiadministratsioon teatas kolmapäeval, et Luhanski oblastis asuva Sjeverodonetski linna ümbruses jätkuvad ägedad lahingud. Ukraina sõjaväe teatel suurendavad venelased linna pommitamist.

Oluliste tippkohtumiste eel võib lääneriikide suhetes märgata mõrasid

25.05.22 VÄLISMAA ... Mitme olulise tippkohtumise eel on lääneriikide suhetes märgata mõrasid. Kui Prantsusmaa ja Saksamaa soovivad rahu, siis USA ja Suurbritannia Venemaa alistumist.

ERR Harkivis: lahinguid on veel kosta, kuid tavaelu tasapisi taastub

25.05.22 VÄLISMAA ... Ukraina suuruselt teises linnas Harkivis taastub tasapisi normaalne elu. Lahingutegevus on siiski äärelinna kuulda ja aegajalt lendab elurajoonidese endiselt rakette. Linn on tühi, sest sajad tuhanded on lahkunud.

ERR USA-s: järjekordne koolitulistamine tõi taas päevakorda relvaseadused

25.05.22 VÄLISMAA ... Texase osariigis Uvalde linnas hukkus algkoolis tulistamises vähemalt 21 inimest, neist 19 olid lapsed. Järjekordne massitulistamine on toonud USA-s jälle päevakorda relvaseaduste karmistamise, mis on kongressis takerdunud.

Raport: Briti valitsuse liikmed rikkusid korduvalt koroonapiiranguid

25.05.22 VÄLISMAA ... Suurbritannia valitsuspoliitikud ja kõrged riigiametnikud rikkusid rangeid koroonapiiranguid vähemalt kaheksa korda 2020. aasta kevadest 2021. aasta kevadeni, selgub peaministri ametikorteris peetud pidusid kajastavast Gray aruandest.

USA esindajatekoja liikmed: Ukrainale ei tohi rahulepingut peale suruda

25.05.22 VÄLISMAA ... Lääneriigid ei tohi mingil juhul Ukrainale peale suruda mistahes sorti rahulepingut Venemaaga, ütlesid Tallinnas viibinud USA esindajatekoja liikmed.

Saksamaa tagastab Namiibiale iidsed kunstiteosed

25.05.22 VÄLISMAA ... Berliini etnoloogiamuuseum nõustus saatma Namiibiasse tagasi 23 iidset kunstiteost. Namiibia kuulus keiserliku Saksamaa koloniaalimpeeriumi koosseisu.

Kreml jätkab Venemaal sõnavabaduse piiramist

25.05.22 VÄLISMAA ... Venemaa parlament võttis teisipäeval vastu seaduseelnõu, mis lubab riigil sulgeda Vene meedia suhtes "ebasõbralikud" lääneriikide väljaanded.

Mihkelson: Ukrainal on praegu Donbassis väga keeruline

25.05.22 VÄLISMAA ... Nii intensiivseid lahinguid, nagu praegu Ida-Ukrainas Donbassis käivad, me veel selles sõjas alates 24. veebruarist näinud ei ole ning Ukrainal on väga keerulised hetked, ütles riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, lisades, et just seetõttu vajab Ukraina märkimisväärset lisaabi relvastuses.

Põhja-Korea katsetas pärast Bideni Aasia visiiti kolme ballistilist raketti

25.05.22 VÄLISMAA ... Lõuna-Korea teatel katsetas Põhja-Korea kolmapäeval kolme ballistilist raketti. Selle nädala alguses külastas USA president Joe Biden Aasiat, kus ta kohtus Jaapani ja Lõuna-Korea liidritega.

Leedu annab Ukrainale 20 soomustransportööri

25.05.22 VÄLISMAA ... Leedu kaitseministeerium teatas kolmapäeval, et annab Ukrainale 20 soomustransportööri M113.

Soomes diagnoositi suure tõenäosusega esimene ahvirõugetejuhtum

25.05.22 VÄLISMAA ... Helsingi Ülikooli Haigla (HUS) teatas kolmapäeval, et suure tõenäosusega diagnoositi riigis esimene ahvirõugetejuhtum.

Kissinger: Ukraina peab sõja lõpetamiseks loobuma territooriumist

25.05.22 VÄLISMAA ... USA endine välisminister Henry Kissinger ütles esmaspäeval, et Ukraina peab loobuma oma territooriumist, et aidata kaasa Venemaa sissetungi lõpetamisele.

Soros: Vene sissetung Ukrainasse võis olla kolmanda maailmasõja algus

25.05.22 VÄLISMAA ... Miljardärist filantroop George Soros ütles teisipäeval, et Venemaa sissetung Ukrainasse võis olla kolmanda maailmasõja algus. Sorose hinnangul on Ukraina konflikt osa laiemast võitlusest avatud ühiskonna ja autoritaarsete riikide vahel.

Ukraina armee tulistas alla sõjalennukit juhtinud Venemaa kindrali

25.05.22 VÄLISMAA ... Ukraina armee tulistas oma õhuruumis alla sõjalennukit juhtinud Venemaa kindrali Kanamat Botaševi. Tema lennukit tabas õhutõrjerakett ja ta sai plahvatuse tõttu kohe surma.

Türgi nõuab Rootsilt julgeolekugarantiid ja võitlust terrorismiga

25.05.22 VÄLISMAA ... Türgi ametnikud kohtuvad kolmapäeval Ankaras Rootsi ja Soome delegatsioonidega, et arutada Stockholmi ja Helsingi taotlusi saada NATO liikmeks. Teisipäeval esitas Türgi nõuete loetelu Rootsi NATO liikmesuse heakskiitmiseks.

USA blokeerib Venemaa võlamaksed

25.05.22 VÄLISMAA ... Washington lõpetab erandi, mis võimaldas seni Moskval maksta oma välisvõlad Venemaal hoitavate dollaritega. See samm võib viia lähemale Venemaa maksejõuetuse saavutamisele.

Texase koolitulistamises hukkus 19 last ja kaks täiskasvanut

25.05.22 VÄLISMAA ... USA-s Texases tappis koolitulistaja praegustel andmetel 19 last ja kaks täiskasvanut. 18-aastane ründaja suri ka ise tulevahetuses politseiga.

Sõja 90. päev: Venemaa sõjaline tegevus on jõudnud aktiivseimasse faasi

24.05.22 VÄLISMAA ... Venemaa armee jätkab Ida-Ukrainas pealetungi ja proovib läbimurret saavutada mitmes kohas. Ukraina kaitseministeeriumi teatel on Venemaa sõjaline tegevus jõudnud aktiivseimasse faasi. Mariupoli ametniku sõnul leiti linnas ühe hoone rusudest 200 surnukeha.

Laanet: Venemaa peab saama reaalse sõjakaotuse

24.05.22 VÄLISMAA ... Kaitseminister Kalle Laanet on veendunud, et Ukraina võidab sõja. Tema hinnangul peab sõda lõppema Venemaa reaalse kaotusega.

Saks: Moskvale võib saabuda valik, kas jääda kaitsesse või taotleda vaherahu

24.05.22 VÄLISMAA ... Julgeolekuekspert Rainer Saks ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et tema hinnangul ründavad Vene väed Ida-Ukrainas praegu niivõrd intensiivselt selleks, et saavutada endale hetk vaherahu taotlemiseks.

Ungari kehtestas sõja tõttu Ukrainas riigis erakorralise olukorra

24.05.22 VÄLISMAA ... Ungari peaminister Viktor Orban kehtestas riigis välja uue erakorralise olukorra sõja tõttu naaberriigis Ukrainas.

jäähoki mm

Vaata otse

Kuula otse

otse uudistemajast

järjejutt

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: