Välismaa

USA-s Missouri osariigis sai laevaõnnetuses surma vähemalt 17 inimest

20.07.18 ... USA-s Missouri osariigis läks järvel põhja turiste vedanud laev, vähemalt 17 inimest hukkus ja veel neli on jäänud kadunuks, teatasid reedel võimuesindajad.

Venemaa pikendas vastusanktsioone USA ja EL-i põllumajandustoodangule

20.07.18 ... Vene valitsus pikendas vastusanktsioone USA, Euroopa Liidu ja teiste Venemaale kehtestatud sanktsioone toetavate riikide põllumajandustoodangule kuni 2019. aastal lõpuni, teatas reedel uudisteagentuur Tass.

Poola president soovib rahvahääletust uue põhiseaduse üle

20.07.18 ... Poola president Andrzej Duda esitas reedel kava mittesiduvaks referendumiks uue põhiseaduse üle, muu hulgas uuritakse poolakate seisukohta presidendi volituste suurendamise ja Poola seaduste ülimuslikkuse osas Euroopa Liidu omade ees.

Merkeli sõnul oleksid Trumpi ja Putini regulaarsed kohtumised head

20.07.18 ... Saksamaa liidukantsler Angela Merkel usub, et regulaarsed kohtumised USA presidendi Donald Trumpi ja Venemaa presidendi Vladimir Putini vahel oleksid igati head.

Novitšoki ohver Rowley sai haiglast koju

20.07.18 ... Närvimürgi Novitšok ohvriks langenud Charlie Rowley kirjutati reedel haiglast välja ning ta ei kujuta enam avalikkusele mingit riski, teatasid meedikud.

Saksamaal sai bussis pussitamises kümme inimest vigastada

20.07.18 ... Saksamaal Lübecki linnas sai bussis toimunud noarünnakus esialgsetel andmetel vigastada kümme inimest, teatas politsei.

NYT: Trump arutab salvestisel makseid Playboy modellile

20.07.18 ... USA presidendi Donald Trumpi kauaaegne advokaat Michael Cohen salvestas salaja temaga arutelu maksete üle endisele Playboy modellile, kelle sõnul oli tal presidendiga suhe, kirjutas reedel New York Times, mille andmeil on nüüd lindistus FBI käes.

Valge Maja: Trump palus kutsuda Putini sügisel Washingtoni

20.07.18 ... USA president Donald Trump on palunud oma rahvusliku julgeoleku nõunikul John Boltonil kutsuda Vene president Vladimir Putin sügisel Washingtoni visiidile, teatas Valge Maja neljapäeval.

FSB pidas Kaliningradis kinni riigireetmises süüdistatud noore naise

20.07.18 ... Kaliningradi elanik Antonina Zimina, kes on tuntud Balti kultuurisuhete ja ühiskonna uurijana, vahistati Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) nõudmisel ning viibib hetkel Moskvas Lefortovo vanglas üksikkongis. Noort naist kahtlustatakse riigireetmises.

Küsitlus: 71 protsenti vabariiklastest toetab Trumpi tegevust suhetes Venemaaga

20.07.18 ... Enamik vabariiklastest toetab viisi, kuidas USA president Donald Trump tegeleb suhetega Venemaaga, selgub Reuters/Ipsose küsitlusest, mis viidi läbi pärast Trumpi tippkohtumist Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

May esitas EL-ile Iiri piiri suhtes uue ettepaneku

20.07.18 ... Suurbritannia peaminister Theresa May kutsus reedel Euroopa Liitu üles saavutama uus kokkulepe, et vältida piiri teket Põhja-Iirimaa ja Iirimaa vahele. Lisaks nõudis May Brüsselilt kiiret vastust nn valgele paberile, et vältida Brexiti-leppe ebaõnnestumist. 

Trump ähvardas kehtestada imporditollid kõikidele Hiina toodetele

20.07.18 ... Ühendriikide president Donald Trump teatas neljapäeval, et on vajadusel valmis kehtestama imporditollid kõikidele Hiina kaupadele, mille impordi koguväärtus ulatus mullu 505,5 miljardi dollarini.

Moskva esindaja ei taganenud saatkonna solvangust Krištafovitši pihta

20.07.18 ... Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja kinnitas, et Vene saatkonna ametlikul veebikontol juunis ilmunud solvang Eesti poliitaktivisti Jevgeni Krištafovitši pihta on riigi ametlik seisukoht.  

Rootsi võimud: metsapõlengud võivad veel hullemaks minna

20.07.18 ... Rootsi peaminister Stefan Löfven ütles reedehommikusel pressikonverentsil koos Rootsi tsiviilkaitseameti juhi Dan Eliassonga, et riigis on umbes 50 erinevat suurt metsapõlengut.

Itaalia siseminister kaebas "Gomorra" autori kohtusse

20.07.18 ... Itaalia siseminister Matteo Salvini ütles neljapäeva õhtul, et ta esitas "Gomorra" autori Roberto Saviano vastu kohtusse hagi, kus süüdistab meest laimamises.

Soome valitsussektori võlg langes alla 60 protsendi SKP-st

20.07.18 ... Soome valitsussektori võlg langes käesoleva aasta esimeses kvartalis alla 60 protsendi SKP-st, Euroopa Komisjoni statistikaamet Eurostat raportist.

Macron vallandas meeleavaldajaga vägivallatsenud abilise

20.07.18 ... Prantsusmaa presidendi kantselei teatas reedel, et riigipea Emmanuel Macroni otsustas vallandada oma abi, kes kasutas vabal ajal märulipolitseinike juuresolekul vägivalda meeleavaldaja vastu.

Bloomberg: Putin rääkis Trumpile referendumist Ida-Ukrainas

20.07.18 ... Kaks allikat, kes olid neljapäeval kuulamas Venemaa presidendi Vladimir Putini kinniste uste taga peetud kõnet Vene diplomaatidele ja kõrgetele ametnikele, kinnitasid väljaandele Bloomberg, et riigipea oli Helsingi tippkohtumisest rääkides öelnud, et tegi USA presidendile Donald Trumpile ettepaneku korraldada Ida-Ukraina konflikti lahendamiseks seal referendum.

Leht: Putini kiidetud Vene hüperhelirakettide tehnoloogia lekkis

20.07.18 ... Ajalehe Kommersant teatel asus Venemaa julgeolekuteenistus (FSB) reede hommikul otsima läbi masinaehituse teadusliku uurimise keskinstituudi töötajate ja kosmosekorporatsiooni Roskosmos uurimiskeskuse direktori Dmitri Paisoni kabinetti.

Pompeo: president Trump on olnud Venemaa suhtes tugev

20.07.18 ... USA välisminister Mike Pompeo ütles neljapäeval Fox Newsile antud intervjuus, et president Donald Trump saab aru, et Venemaa sekkus 2016. aastal USA valimistesse. Samal ajal kritiseeris välisminister neid, kelle meelest jättis USA riigipea Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtudes nõrga mulje.

Montenegro valitsus kommenteeris ametlikult Trumpi sõnu

19.07.18 ... Montenegro valitsus teatas vastuseks USA presidendi Donald Trumpi hiljuti öeldud sõnadele, et Montenegro aitab kaasa rahule ja stabiilsusele ning seda lisaks Euroopale ka mujal maailmas, näiteks Afganistanis, kus seda tehakse koos USA sõduritega.

Allikad: kaks Skripalide rünnaku kahtlustatavat põgenes kohe Venemaale

20.07.18 ... Briti võimud on veendunud, et kaks isikut, keda nad kahtlustavad seotuses Sergei Skripali ja tema tütre Julia vastu sooritatud keemiarünnakuga, põgenesid vahetult pärast juhtumit Venemaale.

Myanmari turult saadud vaigutükist tuli ilmsiks teadaolevalt vanim maopoeg

20.07.18 ... Merevaiguturult saadud vaigutükist tuli ootamatult välja nastiku sarnane maopoeg, kelle abiga kirjutavad teadlased uue peatüki madude evolutsiooni ja levikusse.

Ungari avab uuesti oma saatkonna Tallinnas

20.07.18 ... Ungari valitsus otsustas uuesti avada oma saatkonna Eestis.

Pence: Vene agressioon on põrkunud USA tugevusega

20.07.18 ... USA asepresident Mike Pence kaitses neljapäeval president Donald Trumpi süüdistuste eest liigses pehmuses Venemaa suhtes, öeldes, et Venemaa agressioon on põrkunud "Ameerika tugevusega ja tegudega".

Põhja-Korea ähvardas korralise sugulaste kohtumise ära jätta

20.07.18 ... Korea sõja ajal lahutatud perekondade ajutine taasühinemine augustis võib ära jääda, kui Lõuna-Korea ei saada Põhja-Koreasse tagasi mõned selle elanikud, kes on põgenenud Lõunasse viimaste aastate jooksul, teatas Pyongyang reedel.

Venemaa ja Hiina palusid lisaaega Põhja-Korea naftatarnete otsuseks

19.07.18 ... Venemaa ja Hiina palusid neljapäeval lisaaega, et kaaluda USA taotlust ÜRO Julgeolekunõukogule peatada kõik naftatoodete tarned Põhja-Koreale, teatasid diplomaadid.

Orban lubas rakendada Ungaris antisemitismi suhtes nulltolerantsi

19.07.18 ... Iisraelis visiidil viibiv Ungari peaminister Viktor Orbán lubas neljapäeval rakendada kodumaal antisemitismi suhtes nulltolerantsi.

Jaapan vaevleb viimaste aastate ühes suuremas kuumalaines

19.07.18 ... Jaapanit on tabanud viimaste aegade üks rängemaid kuumalaineid.

Rootsi metsapõlengud üha laienevad

19.07.18 ... Rootsis laienevad metsatulekahjud üha uutele aladele, mõnes paigas on suudetud tuli siiski mingil määral kontrolli alla saada.

Valge Maja: Trump ei luba Vene ametnikel USA kodanikke küsitleda

19.07.18 ... USA president Donald Trump on lükanud tagasi Vene presidendi Vladimir Putini ettepaneku lubada Vene ametnikel kuulata üle Ühendriikide endist suursaadikut Venemaal ja teisi USA kodanikke, ütles Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders neljapäeval.

Rodman: kui ma järgmine kord Kimi juurde lähen, võtan Kanye Westi kaasa

19.07.18 ... Kunagine korvpalliliiga NBA kunagine tippmängija Dennis Rodman teatas, et kavatseb oma järgmisele Põhja-Korea reisile kaasa võtta USA poptähe Kanye Westi. Reis peaks toimuma käesoleva aasta sügisel.

ERR Moskvas: võimude kinnitusel viib pensioniea tõstmine ka pensionitõusuni

19.07.18 ... Venemaa riigiduuma asus arutama pensioniea tõstmise seaduseelnõu, mille järgi saaksid naised praeguse 55 aasta asemel pensionile 63-aastaselt ja mehed 60 asemel 65-aastaselt. Parlamendi opositsioon hääletas eelnõu vastu ja kommunistid nõudsid lausa referendumit.

Allikas: Briti politsei tuvastas Skripalide mürgirünnaku korraldajad

19.07.18 ... Briti politsei on tuvastanud mitmeid venelasi, keda kahtlustatakse Sergei Skripali ja tema tütre Julia ründamises närvigaasiga, kinnitas uudisteagentuuri Press Association (PA) allikas neljapäeval.

Hispaania ülemkohus tühistas Puigdemonti rahvusvahelise vahistamismääruse

19.07.18 ... Hispaania ülemkohus tühistas rahvusvahelise vahistamismääruse, mis oli kehtestatud Kataloonia regionaalvalitsuse kunagise presidendi Carles Puigdemonti ja viie tema liitlase suhtes.

Trumpi sõnul ootab ta juba teist kohtumist Putiniga

19.07.18 ... USA president Donald Trump ütles neljapäeval, et ootab juba oma järgmist kohtumist Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Putin nimetas kohtumist Trumpiga edukaks

19.07.18 ... Venemaa president Vladimir Putin nimetas oma esimest tippkohtumist USA riigipea Donald Trumpiga edukaks.

Uute testide kohaselt on Torino surilina võltsing

19.07.18 ... Torino surilina vereplekkide uus kõrgtehnoloogiline analüüs näitab, et tõenäoliselt on tegemist keskaegse võltsinguga. Paljud kristlased usuvad, et Jeesuse surnukeha kaeti just Torino surilinana tuntud riidega.

Jäämägi triivis eemale, Gröönimaa küla elanikud saavad koju naasta

19.07.18 ... Gröönimaa lääneosas asuva Innaarsuiti küla elanikud saavad naasta oma kodudesse, sest jäämäe tõttu kardetavat tsunamiohtu enam pole.

Macroni abiline lõi 1. mai demonstratsiooni ajal meeleavaldajat

19.07.18 ... Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni tabas neljapäeval kriitika seoses sellega, et avalikkuse ette jõudis video, kus on näha, kuidas presidendi üks abilistest lööb 1. mail üht meeleavaldajat.

Kreeka nõuab Venemaalt lugupidamist

19.07.18 ... Kreeka välisministeerium nimetas lugupidamatuks Vene välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova avaldust seoses Vene diplomaatide väljasaatmisega, kirjutas neljapäeval Vene ajaleht Kommersant.

Türgis lõpetati kaks aastat kehtinud eriolukord

19.07.18 ... Türgis lõpetati kaks aastat kehtinud eriolukord, teatas neljapäeva varahommikul uudisteagentuur AFP edastades riiklike meediakanalite teadet.

Hispaania uued allveelaevad ei mahu dokki, kuid vähemalt kerkivad pinnale

19.07.18 ... Püüdlusi valmistada Hispaania mereväele uued allveelaevad tabas järjekordne tagasilöök, kui selgus, et praeguseks välja arendatud kujul ei mahu uus allveelaev oma ujuvdokki, edastas kohalik meedia.

Olkiluoto mõlemad reaktorid on Soome põhivõrgust väljas

19.07.18 ... Neljapäeval võib Soomes tekkida probleeme elektrivarustusega, sest Olkiluoto tuumaelektrijaama mõlemad reaktorid on põhivõrgust välja langenud ehk seal toodetav elekter ei jõua tarbijateni.

Valge Maja ei välistanud, et laseb Vene võimudel USA diplomaadi üle kuulata

19.07.18 ... Valget Maja tabas terav kriitika pärast seda, kui administratsioon ei lükanud selgesõnaliselt tagasi Venemaa nõudmist kuulata üle mitmeid USA kodanikke, nende seas ka endist suursaadikut Michael McFauli.

Juncker: mul on ishias ja ma soovin lugupidavat suhtumist

19.07.18 ... Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kommenteeris esimest korda ise meedias levinud väiteid, justkui oleks ta eelmisel nädalal Brüsselis toimunud NATO tippkohtumisel olles alkoholijoobes olnud. Juncker kinnitas oma kõneisiku teadet, mille kohaselt vaevab teda ishias, ning leidis, et temasse peaks lugupidavamalt suhtuma.

Trump ütles, et peab Putinit kui riigi juhti sekkumise eest vastutavaks

19.07.18 ... USA president Donald Trump selgitas telekanalile CBS antud intervjuus, et ta oli esmaspäeval Helsingis Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtudes väga tugev ning oli kolleegile öelnud, et ei saa olla mingit sekkumist USA valimistesse.

Iisraeli parlament kiitis heaks juudi rahvusriigi seaduse

19.07.18 ... Iisraeli parlament kiitis neljapäeval heaks uue seaduse, mis määratleb selle maa juudi rahvusriigina.

Valge Maja: Trump ei öelnud, et ei pea Venemaad enam ohuks valimistele

18.07.18 ... USA meedia andmetel ütles president Donald Trump kolmapäeval, et ta ei usu, et Venemaa väidetav sekkumine ohustab jätkuvalt USA valimisi. Valge Maja selgitas hiljem, et Trumpi mõisteti valesti ning president teeb tööd selleks, et Venemaa ei saaks enam valimistesse sekkuda.

Mehhiko valimisamet trahvis presidendivalimiste võitjaparteid

19.07.18 ... Mehhiko võimud trahvisid kolmapäeval 10 miljoni USA dollariga presidendiks valitud Andrés Manuel López Obradori erakonda, mis oli väidetavalt kasutanud oma valimiskampaanias maavärinaohvritele mõeldud raha.
mm-i järelkaja
PRAEGU VIKERRAADIOS
suveseiklus

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
Tantsi kaasa!

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: