Välismaa

Trump tühistas USA delegatsiooni sõidu Davosi majandusfoorumile

18.01.19 ... USA president Donald Trump tühistas Ühendriikide delegatsiooni sõidu iga-aastasele rahvusvahelisele konverentsile Davosis, öeldes, et ametnikke vajatakse valitsusametite töö osalise seisaku tõttu Washingtonis.

Rootsi parlament hääletab Löfveni kinnitamise üle peaministriks

18.01.19 ... Rootsi parlament hääletab reede hommikul sotsiaaldemokraatide juhi Stefan Löfveni peaministrikandidatuuri üle.

Putin saabus Serbiasse ja kiitis häid kahepoolseid suhteid

17.01.19 ... Vene riigipea Vladimir Putin ütles neljapäeval Belgradis Serbia presidendi Aleksandar Vučićiga kohtudes, et tal on väga hea meel anda talle üle Aleksander Nevski orden panuse eest kahe riigi suhete arendamisse.

Leadsom: Briti alamkoda hääletab Brexiti üle uuesti 29. jaanuaril

17.01.19 ... Briti parlament hääletab Brexiti üle uuesti 29. jaanuaril pärast pikka debatti valitsuse plaanide ja võimalike muudatuste üle lahkumisleppes Euroopa Liiduga, teatas alamkoja liider Andrea Leadsom neljapäeval.

Berlusconi kandideerib Euroopa Parlamenti

17.01.19 ... Itaalia endine peaminister Silvio Berlusconi teatas, et kandideerib Euroopa Parlamenti, edastas Euroopa meedia.

Trump: USA panustab täielikult NATO-sse, liikmed peavad rohkem maksma

17.01.19 ... USA president Donald Trump kinnitas neljapäeval, et Ühendriigid panustavad täielikult NATO-sse, kuid kordas oma nõudmist, et alliansi liikmed peavad oma julgeoleku eest rohkem maksma.

Kollavestide "turvaülemaks" on Donbassis Kremli poolel sõdinud prantslane

17.01.19 ... Omal ajal Ukraina idaosas Kremli-meelsete jõudude poolel sõdinud endine Prantsuse sõjaväelane Victor Alfonso Lenta on nüüd aktiivselt tegutsemas nn kollaste vestide ridades. Nii ta ise kui ka mitmed meediaväljaanded on teda nimetanud lausa kollavestide "turvajuhiks".

CERN-i füüsikud tutvustasid plaane uue hiigelkiirendi ehitamiseks

17.01.19 ... Euroopa Tuumauuringute Keskuse teadlased tutvustasid nädala alguses plaane saja kilomeetri pikkuse tunneli rajamiseks, millesse ehitatav kiirendi võimaldaks uurida mikromaailma veidrusi ja universumit senisest veelgi paremini.

Leedu peaminister kandideerib mais presidendiks

17.01.19 ... Leedu peaminister Saulius Skvernelis teatas neljapäeval otsusest kandideerida mais presidendiks.

Facebook eemaldas kaks Venemaalt lähtunud operatsiooni

17.01.19 ... Sotsiaalmeediafirma Facebook andis neljapäeval teada, et eemaldas koostöös Instagramiga lehekülgi, gruppe ja kontosid, mis tegelesid nö moonutatud tegevusega ehk sisuliselt oli tegu libakontodega.

Mikser andis valitsusele ülevaate leppeta Brexitiks valmistumisest

17.01.19 ... Välisminister Sven Mikser andis neljapäeval valitsusele ülevaate ettevalmistustest juhuks, kui Ühendkuningriik peaks lahkuma Euroopa Liidust leppeta.

Meedia nägi Draghi kõnes stiimulite jätkumist

17.01.19 ... Euroopa Keskpanga (ECB) president Mario Draghi nentis teisipäeval Euroopa Parlamendis kõneldes, et Euroopa Liidu majandus pole siiski nii tugevas seisus kui varem eeldati ja vajab seetõttu finantspoliitiliste stiimulite lahkumist.

Thbilisi gaasiplahvatuses hukkus neli inimest

17.01.19 ... Ööl vastu neljapäeva toimus Gruusia pealinnas Thbilisis gaasiplahvatus, milles hukkus neli inimest.

Hiina kaubandusläbirääkija külastab jaanuari lõpus USA-d

17.01.19 ... Hiina pealäbirääkija kaubandusküsimustes külastab jaanuari lõpus Ühendriike enne 1. märtsi tähtaega kaubandusvaidluses kokkuleppele jõudmiseks, et vältida USA uusi imporditolle, teatas kaubandusministeerium neljapäeval.

Valge Maja: NATO-st lahkumise artikkel on vana teema taaskasutamine

17.01.19 ... New York Timesi artiklis, milles kirjutati, et USA president Donald Trump soovib NATO-st lahkuda, ei olnud midagi uut, ütles Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders. Artikkel on aga teinud murelikuks paljud julgeolekuametnikud Ameerikas ja Euroopas.

Pence: seaduslikud immigrandid on USA-sse oodatud

17.01.19 ... Asepresident Mike Pence ärgitas kolmapäeval USA diplomaate rõhutama, et seaduslikud immigrandid on Ühendriikidesse endiselt oodatud.

USA maksab valitsusseisakus palga kaotanutele hüvitist

17.01.19 ... Valge Maja teatas kolmapäeval, et osalises valitsusseisakus palga kaotanud riigitöötajatele makstakse hüvitist.

Kreeka peaminister sai usaldushääletusel vajaliku toetuse

16.01.19 ... Kreeka peaminister Alexis Tsípras sai kolmapäevasel usaldushääletusel vajaliku toetuse, teatasid võimuesindajad.

Kaju: iseseisvat Suurbritanniat soovinud konservatiivid hoopis lammutavad seda

16.01.19 ... Briti konservatiivid ja ultraradikaalid, kes soovisid suveräänset Suurbritanniat, hoopis lammutavad seda, ütles poliitikavaatleja Andreas Kaju.

Ratas usub veel võimalust leppega Brexiti saavutamiseks

16.01.19 ... Peaminister Jüri Ratas (KE) kirjutas Facebookis, et usub veel võimalusse saavutada leppega Brexit.

Veinijoomist kaitsnud Prantsuse ministrit tabas kriitikatulv

16.01.19 ... Prantsuse põllumajandusminister vallandas kolmapäeval pahameeletormi oma märkuste tõttu, milles ta väitis, et vein on erinevalt muust alkoholist harva alkoholi kuritarvitamise käivitajaks.

Briti parlament keelustas seeliku alt salaja pildistamise

16.01.19 ... Briti seadusandjad toetasid kolmapäeval ettepanekut muuta ebaseaduslikuks naiste salaja pildistamine nende seelikute alt.

Theresa May umbusaldamine Briti parlamendis kukkus läbi

16.01.19 ... Suurbritannia parlamendi alamkoda arutas kolmapäeval opositsiooniliste leiboristide umbusaldusavaldust peaminister Theresa May vastu. Eesti aja järgi paar minutit pärast kella 21 alanud umbusaldushääletus kukkus läbi ning May jätkab peaministrina.

Avalik arvamus tõukab Islandi vaalatööstust hääbumise äärele

16.01.19 ... Kaubanduslikul otstarbel vaalade püüdmine keelustati 1987. aastal. Maailmas leidub veel kolm riiki, mille seadused vaalapüüki lubavad. Islandi vaalatööstus on hakanud näitama aga avaliku arvamuse tõttu märke hääbumisest, selgub saatest "Pealtnägija".

Macron: EL ei loobu oma huvidest, et lahendada Briti sisepoliitikat

16.01.19 ... Prantsusmaa president Emmanuel Macron peab tõenäoliseks, et Ühendkuningriik taotleb Brexiti tähtaja edasi lükkamist, et leida aega mingi muu kokkuleppe sõlmimiseks. Samas ei pea ta suuri muutusi kokkuleppes võimalikuks. Lisaks nentis Macron, et laiemalt demonstreerib Brexitit saatev segadus seda, mida referendumid endaga kaasa tuua võivad.

Eestlane Suurbritannias: inimesi hirmutab teadmatus

16.01.19 ... Põhja-Inglismaal Stockton-on-Teesis elav eestlane Marek Jaakson tõdes, et Brexitiga seoses hirmutab Suurbritannias elavaid välismaalasi kõige rohkem teadmatus.

Vaatlejad: Manbijis hukkus plahvatuses kaks USA sõdurit

16.01.19 ... Põhja-Süürias Manbiji linnas sai kolmapäeval ISIS-e enesetapurünnakus USA juhitava koalitsiooni vägedele surma kaks Ühendriikide sõdurit ja veel 14 inimest, teatasid vaatlejad.

Zimbabwe president: majandusolukorra parandamine on hiigelülesanne

16.01.19 ... Zimbabwe president Emmerson Mnangagwa palus kolmapäeval inimestel jääda rahulikuks ja lubas asuda tegelema "monumentaalse ülesandega", milleks on riigi suurtes raskustes majanduse olukorra parandamine.

USA ametnik: Washington alustab INF-leppest väljumist

16.01.19 ... Genfis USA ja Venemaa esindajate vahel toimunud läbirääkimised keskmaa-tuumarelvastuse leppe teemal tulemusi ei andnud ning kõrge USA ametniku kinnitusel alustab Washington nüüd valmistumist leppest lahti ütlemiseks.

USA ja Kanada: Huawei finantsjuhi üle mõistetakse kohut erapooletult

16.01.19 ... USA ja Kanada lubasid kolmapäeval tagada erapooletu kohtumõistmise Hiina telekomihiiu Huawei vahistatud finantsjuhi üle.

Briti suursaadik: uus referendum poleks hea mõte

16.01.19 ... Suurbritannia suursaadik Eestis Theresa Bubbear ei usu, et näiteks uus referendum Brexiti üle oleks hea mõte.

Süüria kurdid ei nõustu USA pakutud turvaalaga Türgi kontrolli all

16.01.19 ... Süüria kurdid lükkasid kolmapäeval tagasi USA pakkumise "turvaalast" Türgi kontrolli all Süüria põhjaosas.

Mikser kinnitas Porošenkole jätkuvat toetust Ukrainale

16.01.19 ... Välisminister Sven Mikser kohtus teisipäeva õhtul koos oma Leedu ja Poola kolleegiga Ukraina president Petro Porošenkoga. Kohtumine keskendus peamiselt Ukraina julgeolekuolukorrale ning Aasovi merel toimuval.

Fox Newsi saatejuht: miks peaks USA kulutama raha Eesti kaitsmisele?

16.01.19 ... USA telekanali Fox News saatejuht Tucker Carlson väitles teisipäeval USA eelmise presidendi Barack Obama välispoliitika nõuniku David Tafuriga USA NATO-sse kuulumise üle ja küsis, miks peaks USA Balti riikide eest sõtta astuma.

Keenia politseiülem: Nairobi hotelliründajad on tapetud

16.01.19 ... Keenia politseiülem Joseph Boinnet teatas kolmapäeval, et Nairobis asuvat hotelli ründas viis terroristi, kes on nüüdseks kõik tapetud.

Vasakpartei on nõus, et Löfven jätkab Rootsi peaministrina

16.01.19 ... Rootsi Vasakpartei juht Jonas Sjöstedt teatas kolmapäeval, et tema erakonnal pole kavas takistada sotsiaaldemokraatide juhi Stefan Löfveni jätkamist peaministrina. Vasakpartei esimehe teade tähendab sisuliselt seda, et Rootsi saab pärast septembris toimunud parlamendivalimisi lõpuks valitsuse.

Kuule saadetud puuvillataim suri peagi pärast tärkamist

16.01.19 ... Kunagi võib-olla tulevad ajad, mil hakkamegi Kuu peal kurke kasvatama. Või rajame sinna esmalt siiski puuvillapõllud?

Päästeamet: plahvatus Leningradi oblasti keemiatehases Eesti elanikke ei ohusta

16.01.19 ... Kolmapäeva ennelõunal toimus Eesti piirist umbes 20 kilomeetri kaugusel Leningradi oblastis keemiatehases tulekahju ja plahvatus.

Kohus: Mehhiko eelmine president võttis narkoparunilt 100 miljonit dollarit

16.01.19 ... Mehhiko eelmine president Enrique Peña Nieto võttis narkoparunilt Joaquín "El Chapo" Guzmánilt 100 miljonit dollarit altkäemaksu, ütles USA prokuratuuriga koostööd tegev colombialane kohtus.

Merkel on leppeta Brexitiks valmis, Pariis tähtaja pikendamist ei välista

16.01.19 ... Saksamaa on valmis "karmiks Brexitiks", ütles Saksa kantsler Angela Merkel kolmapäeval telejaamale Welt.

Kell 21.40 "Esimene stuudio": Keit Kasemetsa ja Andreas Kajuga Brexitist

16.01.19 ... Kolmapäevaõhtuses ETV saates "Esimene stuudio" on täna külas Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets ja poliitikavaatlejast suhtekorraldaja Andreas Kaju, kellega saatejuht Johannes Tralla võtab jutuks Brexiti viimased arengud.

Mikser: leppeta Brexiti võimalus suurenes

15.01.19 ... Briti parlament lükkas teisipäeva õhtul tagasi peaminister Theresa May Brexiti-leppe. Välisminister Sven Mikser ütles, et parlamendi otsus suurendas võimalust, et briti lahkuvad EL-ist leppeta.

Briti parlament lükkas peaminister May Brexiti-leppe tagasi

15.01.19 ... Teisipäeva õhtul toimus Suurbritannia parlamendi alamkojas hääletus peaminister Theresa May poolt Euroopa Liiduga sõlmitud EL-ist lahkumise leppe teemal. May lahkumisleppel oli rahvasaadikute seas ohtralt vastaseid nii tema enda erakonnas kui ka opositsioonis ning leppekavand lükati selgelt tagasi.

Välisminister Mikser külastas koos kolleegidega Dnipro linna

15.01.19 ... Välisminister Sven Mikser viibis teisipäevalkoos oma Leedu, Läti ja Poola kolleegiga ühisel visiidil Ukrainas, mille raames külastasid nad koos Ukraina välisministri Pavlo Klimkiniga Dniprot.

Poolas mälestati mõrvatud Gdanski linnapead

15.01.19 ... Poola valitsus mälestas teisipäeval leinaminutiga Gdanski linnapead Pawel Adamowiczi, kes tapeti pühapäeval.

Rünnakus Nairobi hotellikompleksile hukkus kuni 14 inimest

15.01.19 ... Keenia pealinna Nairobi hotelli- ja bürookompleksis kärgatas teisipäeval plahvatus, millele järgnes tulevahetus, erinevate allikate andmeil sai surma 5-14 inimest.

ICC mõistis Elevandiluuranniku ekspresidendi ootamatult õigeks

15.01.19 ... Rahvusvaheline Kriminaalkohus (ICC) mõistis teisipäeval ootamatult õigeks Elevandiluuranniku endise presidendi Laurent Gbagbo, keda süüdistati inimsustevastastes kuritegudes, ning andis korralduse ta vabastada.

Moskva kohus pikendas Ukraina meremeeste vahi all olemise aega

15.01.19 ... Moskva Lefortovo kohus otsustas pikendada kaheksa Ukraina meremehe vahi all olemise aega 24. aprillini.

USA justiitsministri kandidaat: ma ei pea Muelleri juurdlust "nõiajahiks"

15.01.19 ... President Donald Trumpi poolt justiitsministri kandidaadiks esitatud William Barr ütles teisipäeval senati õiguskomitee ees toimunud kuulamisel, et ta kaitseb eriprokurör Robert Muelleri nn Venemaa-juurdlust poliitilise survestamise eest. Samuti tunnistas ta, et ei pea Muelleri juurdlust "nõiajahiks" nagu seda on nimetanud president Trump.

NYT: nõunike sõnul on Trump korduvalt rääkinud NATO-st lahkumisest

15.01.19 ... Ajalehe New York Times andmetel arutles USA president Donald Trump eelmisel aastal eravestluste käigus korduvalt võimaluse üle Ameerika Ühendriigid NATO-st välja tuua.
PRAEGU VIKERRAADIOS
kuula Eesti laul 2019 lugusid
laula ja võida!

"Otse uudistemajast"
JÄRELVAATAMISEKS
järelvaatamiseks
järelvaatamiseks
ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: