OECD: maailma majanduskasv on viimase kümnendi kiduraim

Foto: Philippe Wojazer/Reuters/Scanpix

Majanduskoostöö ja arengu organisatsiooni (OECD) hinnangul on maailma majanduskasv viimase kümne aasta aeglaseim ning riikide keskpankadel tuleb senisest tugevamalt pingutada, et elavdada investeeringuid majandusse.

Tänavu ja tuleval aastal kasvab majandus OECD hinnangul vaid 2,9 prosenti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

2021. aastast peaks globaalne kasv saama pisut hoogu juurde, aga vaid juhul, kui kaubanduskonfliktidele leitakse lahendused.

OECD rõhutab veel, et majandust mõjutavad üha enam kliimamuutused, digitaliseerimise seis ning multilateraalse maailmakorra nõrgenemine.

USA selle aasta majanduskasvuks pakutakse 2,3 protsenti ning Hiina majanduskasvuks 6,2 protsenti. Euroala majanduskasv on tänavu vaid 1,2 protsenti.

"Meid panevad tõsiselt muretsema püsivate efektide olemasolu, mis seisneb Hiina majanduse aeglustumises, kaubanduskonfliktis, investeeringute kroonilises puuduses. Kõik see osutab aeglasemale kasvule pika aja jooksul," ütles OECD peaökonomist Laurence Boone.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: