Swedbank Eesti eksjuht liitus Toomas Annuse kinnisvarafirmaga

Robert Kitt
Robert Kitt Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Swedbank Eesti endine juht Robert Kitt asus detsembri algusest Toomas Annuse enamusosalusega kinnisvaraettevõtte Kapitel nõukogu neljandaks liikmeks.

Kapiteli nõukogu esimees on Annus ning nõukogu teised liikmed lisaks Kitile Teet Roopalu ja Tõnu Toomik.

"Meil lihtsalt vedas, et Swedbankil ei ole teda enam vaja," ütles Annus.

Eelmisel nädalal selgus, et Kitt on tööle asunud ka rahapesu tõkestamisega tegelevas Eesti idufirmas Salv. Kitt astub ettevõte meeskonda pangandusvaldkonna eksperdina, edastas Salvi veebilehelt.

Tänavu juunis peatati rahapesu tõkestamise alase sisejuurdluse tõttu Kiti volitused Swedbanki juhatuses, septembri lõpus otsustas pank temaga töösuhte lõpetada.

Kitt on Tallinna Tehnikaülikooli loodusteaduste doktor ja majandusteaduste magister. Ta on olnud ka Tallinna Tehnikaülikooli dotsent, teadur ja külalisprofessor.

Kapitel on Baltikumis tegutsev kinnisvaraettevõtte, kes arendab ja juhib kaubanduskeskusi, hotelle ja büroohooneid. Ettevõte omab nelja büroohoonet (Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja Tallinnas, Narbuto 5 Vilniuses ja I.P.Pavlova 5 Prahas) ning osalust neljas ostukeskuses (Spice ja Spice Home Riias, Panorama Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas). Ettevõttele kuulub Nordic Hotel Forum (opereerib OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotell, mida opereerib Tallink Hotels.

Kapitelil on arenduses kaks ärikvartalit Tallinnas ja Riias.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: