Rahvusvaheline konkurss nimetas Tartu ja Haapsalu paremate elukeskkonnaga linnade hulka ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Simo Sepp/Minupilt.err.ee

Tartu ja Haapsalu tunnistati rahvusvahelise konkursi LivCom Awards lõppvoorus parima elukeskkonnaga linnade hulka kuuluvaks.

Tartu sai 75 000 kuni 150 000 elanikuga linnade hulgas esikolmikusse.

"Mis kõige rohkem žüriile silma jäi, on näiteks meie kaasav eelarve, mis on tõesti olnud väga kvaliteetselt juba aastaid läbi viidud. Mida hinnati, on ka see, mida inimesed tegelikult oma elukeskkonnalt ootavad. Toodi välja näiteks ka Annelinna arendamine, Annelinna kergliiklustee korda tegemine, rattaringlus näiteks," selgitas Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus "Aktuaalsele kaamerale".

Haapsalu jäi 20 000 elanikuga linnade kategoorias teiseks. Haapsalu pälvis ka keskkonnasäästlikkuse projekti eriauhinna Haapsalu linnuse uuendamise eest.

"Meil on inimesed, kes n-ö liiklevad ratastega, on liikumispuudega - nad pääsevad igale poole. Neile on väga palju võimalusi loodud. Tegelikult Haapsalus toimub ka aina rohkem - mitte ainult suvel, vaid ka talvisel perioodil - ja seda toodi väga välja. Ja muidugi meie väiksus võimaldab ka seda, et me ei pea kogu aeg sõitma autoga igal pool, nii et me oleme keskkonnasõbralik linn," rääkis SA Läänemaa juhataja Anu Kikas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: