Lennufirmad peatavad massiliselt lende Hiina

Hiinal on raskusi uue koroonaviiruse leviku piiramisega ning aina rohkem on neid lennufirmasid, kes kas lõpetavad lennud Hiina või vähendavad nende arvu.

Hiina soovitas oma kodanikel lükata välisreisid edasi ja keelas hiinlaste reisigruppide välismaale reisimise. Mitu riiki ärgitavad oma kodanikke vältima Hiinasse reisimist.

Epideemias oli neljapäevaks surnud 170 inimest. Viirus on levinud umbes 15 riiki.

Järgnevalt esitame nimekirja firmadest, kes on teatanud lennumuudatustest:

- Air France -

Air France'i lennukid lendasid viiruse epitsentrisse Wuhani kolm korda nädalas, kuid firma peatas need lennud 24. jaanuaril. Kolmapäeva hommiku seisuga pole firma tühistanud Pekingisse ja Shanghaisse iga nädal lendavad 23 lendu.

- American Airlines -

American Airlines peatab lennud Los Angeles-Peking ja Los Angeles-Shanghai 9. veebruarist kuni 27. märtsini.

Lennud Dallas/Fort Worthist Pekingisse ja Shanghaisse jätkavad plaanipäraselt.

- British Airways -

British Airways peatas kõik lennud mandri-Hiina ja sealt tagasi. Firma lennukid lendasid iga päev Londonist Shanghaisse ja Pekingisse.

Firma järgis Ühendkuningriigi valitsuse soovitust reisida Hiinasse vaid siis, kui see on hädavajalik.

- Cathay Pacific -

Hongkongist tegutsev firma asub veebruarist märtsi lõpuni järk-järgult vähendama reiside arvu 50 või enam protsenti marsruutidel, mis lendavad mandri-Hiina.

Reiside vähendamine hõlmab nii Cathay Pacificut kui ka tema tütarfirmat Cathay Dragon.

- Finnair -

Euroopa ja Aasia vahel paljusid reise pakkuv Finnair teatas, et tühistab Hiina grupireisikeelu tõttu osad lennud, mis pidid toimuma 5. veebruari ja enamiku märtsi vahel.

Esialgu jätkab ta igapäevast lendamist Pekingisse, Shanghaisse ja Hongkongi. Lisaks kavatseb ta jätkuvalt lennata kaks korda nädalas Guangzhousse.

- Lion Air -

Lennukite arvult Kagu-Aasia suurim firma Lion Air Group peatab kõik lennud Hiina ja sealt tagasi. Otsus jõustub 1. veebruaril ning hõlmab reise 15 Hiina linna.

Indoneesias käib aastas üle miljoni Hiina turisti ja tema pinnal töötavad kümned tuhanded Hiina töölised.

- Lufthansa -

Saksa lennufirma Lufthansa tühistab lennud mandri-Hiinasse kuni 9. veebruarini.

Lufthansa Group üks Euroopa suurimaid lennukompaniisid, ütles, et otsus laieneb ka tema tütarfirmadele Swiss Airlines ja Austrian Airlines.

Kõik kolm firmat teevad Hiinasse ühe viimase reisi, et reisijad ja meeskonnad saaksid naasta Saksamaale, Šveitsi ja Austriasse.

Lufthansa ja tema tütarfirmad lendavad Mandri-Hiinasse ja sealt tagasi umbes 73 lendu nädalas. Põhisihtkohad on Peking ja Shanghai.

- Myanmar Airways International -

MAI peatab tšarterlennud 10 Hiina linna reedest ning lubas inimestel broneerida oma reis Guangzhoust tulevatele tema lendudele.

- Myanmar National Airlines -

MNA peatab laupäevast lennud Hongkongi ja Chengdusse.

- SkyUp Airlines -

Ukraina odavlennufirma peatab tšarterlennud Hiina kuurortsaarele Hainani kuni 28. märtsini.

- Ukraine International Airlines -

UIA peatab lennud Hainani kuni 24. veebruarini.

- United Airlines -

USA lennufirma United Airlines lubas vähendada reiside arvu USA-st Hiinasse, sest nõudlust on on oluliselt vähem ning USA ametnikud ärgitavad inimesi reisima Hiinasse vaid häda korral.

Unitedi sõnul mõjutab otsus mõndasid 1.–8. veebruaril Pekingisse, Hongkongi ja Shanghaisse minema pidanud lende ning kolme USA linna.

- Urals Airlines -

Vene Urals Airlines, mis oli juba peatanud lennud mitmesse Hiina sihtkohta, teatas kolmapäeval, et vähendab ka lende Euroopasse viivatel marsruutidel, mis on menukad Hiina turistide seas.

- Kasahstan -

Kasahstan peatab kõik transpordisidemed Hiinaga. Teetransport seiskub 1. veebruaril ja lennud 3. veebruaril.

Mõned lennufirmad otsustasid esialgu oma lendude vähendamisest hoiduda. Firmade seas on SAS ja Virgin Atlantic.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: