Eestlased on hakanud reisisihte valima hea kohaliku köögi järgi

Foto: Edgar Castrejon/Unsplash

Iga Eesti elaniku kohta tuleb aastas ligi kaheksa ööbimist välismaal, mis on rohkem kui Euroopa Liidu keskmine. Elujärje paranedes valitakse üha kaugemaid ja kallemaid sihtkohti. Viirusepaanika taustal hakkavad turismi kõige enam kujundama lennufirmad, kes reise tühistades mõjutavad reisibüroode tegevust.

Turismimesse on Eestis korraldatud põlvkonna jagu, kuid nüüd võib enam kohata seda, mida kaamerasilm ei näe: hõrgutavaid toidulõhnu.

Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Mariann Lugus ütles, et aina enam on trendiks muutunud või muutumas selline toiduturism või sihtkoha valik selle järgi, kui hea köök seal on.

Nüüd pole Eesti reisihulludele raha ja aeg enam väga suureks takistused. Nii müüb hästi Ladina-Ameerika. Teine muutus on veidi seotud nõuka nostalgiaga. Vanemad räägivad oma kunagistest seiklustest ja lapsed tahavad neid kogeda. Näiteks Usbekistanis, mis messil esmakordselt.

"On kultuuriprogramm ja mitte rannapuhkus. Meil ei ole merd peale Araali mere. See on just pigem kultuuriprogramm. Me pakume laia hotellide valikut ja palju muuseumite ja monumentide külastusi," ütles reisikorraldaja Anna Bondarenko.

Sel aastal olümpiamänge korraldav Jaapan loodab tänavu võõrustada 40 miljonit turisti. Messil sai harjutada ka piltkirja.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: