Rüütelkonna hoonest saab riiklik esindushoone ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Valitsus otsustas kabinetinõupidamisel edasi liikuda plaaniga võtta Tallinnas Toompeal asuv Rüütelkonna hoone kasutusele riikliku esindushoonena.

Hoone renoveerimise rahastamise võimalust arutatakse kevadel riigieelarve strateegia koostamise käigus.

Renoveeritavas hoones korraldataks presidendi, riigikogu, valitsuse, ministeeriumide ja asutuste esindus- ja pressiüritusi, samuti oleks hoone teatud aegadel avatud nii Eesti inimestele kui turistidele.

Rüütelkonna hoone sisukontseptsiooni on riigikantselei välja töötanud koos ajaloolase Andres Kasekampi ja kunstiajaloolase Ants Heinaga.

See näeb ette meenutada hoones tegutsenud Eestimaa Rüütelkonda, välisministeeriumit, rahvusraamatukogu ja Eesti kunstimuuseumit.

Nende institutsioonide ja asutuste ajaloo eksponeerimise kaudu räägitakse Eesti riikluse ja riikliku korralduse tekke- ja arengulugu.

Rüütelkonna hoone uues kujunduses soovitakse ka kasutada maksimaalselt Eesti disainerite loomingut.

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles, et hoone renoveerimine ja sisustamine läheb maksma umbes 11 miljonit eurot ning tööd võtaksid aega ligi kaks aastat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: