Riia Maxima poe varingu juhtumis mõistis kohus süüdi inseneri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1582019580000 | amCalendar}}
Foto: Scanpix/AFP

Riia Pardaugava kohus mõistis teisipäeval Zolitude Maxima poe varingus süüdi insener Ivars Sergetsi ja määras talle karistuseks kuus aastat vanglat ja viis aastat ametikeeldu.

Prokuratuur tahtis panna ta vangi seitsmeks ja pooleks aastaks.

Pardaugava kohus alustas teisipäeval otsuse kuulutamist Zolitude õnnetuse kohta, see on kirjas 850 leheküljel.

Kohus mõistis ehitusametnikud Janis Balodise, Marika Treijale ning ohutusinspektori Aija Meļņikova, Maxima hoone ehitusega seotud Andris Gulbise, Stanislavs Kumpinsi, Martiņš Draudinši, arhitekt Andris Kalinka ja ehitusfirma Re&Re kõigis süüdistuspunktides õigeks.

Kohtuotsuse võib veel edasi kaevata.

Vabaühendus: Zolitude kohtuotsus on farss

Otsus on naeruväärne, ütles ühenduse Zolitude 21.11 juht, erakonna Üksmeel poliitik Regina Locmele-Lunova. "Mul ei ole sõnu," ütles ta.

Pärast suurema jao kohtualuste õigeksmõistmist lahkus Locmele-Lunova koos mõne kannatanuga saalist.

"Ootasime mida iganes, aga mitte seda, et süüdi mõistetakse vaid üks inimene ja kõik ülejäänud õigeks. See otsus on prokuratuuri täielik lüüasaamine. See on farss!" kuulutas ta. Ta meenutas, et sündmuste katseliseks taastamiseks ja arvukatele ekspertiisidele kulutati suur hulk eelarvelist raha, süüdi mõisteti aga vaid üks inimene.

"Kõik kohtusaalis olnud olid vapustatud. Minu arvates saab see protsess aluseks sellele, et hinnata, kas Lätis on õiglane kohus üle pea võimalik. Olemuselt said kannatanud sellise kohtuotsuse tagajärjel veel kord kannatada," sõnas Locmele-Lunova.

Riia Zolitude linnaosa Maxima kaubanduskeskus varises sisse 2013. aasta 21. novembril, õnnetuses hukkus 54 inimest, kümned said vigastada.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: