Jüri Vlassov sõbra surmast: ma pole selle mõttega veel kohanenud

Mihkel Smeljanski ja Jüri Vlassov.
Mihkel Smeljanski ja Jüri Vlassov. Autor/allikas: Ülo Josing / ERR

Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi saanud Jüri Vlassov ütles, et teda sidus Mihkel Smeljanskiga ligi 60 aastat kestnud sõprus ja ta ei suuda kohaneda mõttega, et sõpra ja lavapartnerit enam ei ole.

Vlassov ja Smeljanski pidid mõlemad tulema reedel Tallinna, et saada presidendilt riiklik teenetemärk. Vlassov sai sõbra surmast teada Tallinnas vahetult enne teenetemärkide üleandmist.

"Minuni jõudis see kurb uudis siis, kui ma siin juba olin. Ma pole veel selgusele jõudnud... Ma pole veel kohanenud selle mõttega... Ma pean veel koguma ennast," ütles Vlassov ja lisas, et rääkis viimati Smeljanskiga neljapäeval.

"Eile kell 17.22 telefonikõnes. Me oleme 1966. aastast koos teinud asju. Teatrit ja muusikat. Ta on olnud eluaegne sõber mulle. Ligi 60 aastat."

Vlassovi sõnul oli küll Smeljanskil jalaga probleeme ja käimisega raskusi, kuid miski ei viidanud, et sõber nii äkki lahkub.

Teenetemärkide üleandmisel tehti Mihkel Smeljanski mälestuseks ka pärast Eesti hümni ja enne presidendi kõne leinaseisak.

Mihkel Smeljanski ja Jüri Vlassov. Autor/allikas: Jaan Rõõmus

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: