Riigikogu korraldab koroonaviiruse tõttu töö ümber

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Riigikogu. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogu vanematekogu otsustas koronaviiruse tõkestamiseks välja kuulutatud eriolukorraga seoses korraldada ümber riigikogu töö: kuni 1. maini lahendab parlament vaid ajakriitilisi küsimusi.

Vanematekogu teeb riigikogule ettepaneku muuta kuni eriolukorra lõpuni igal esmaspäevasel istungil täiskogu töö ajagraafikut selliselt, et täiskogu istung toimub üksnes esmaspäeviti ja infotund kolmapäeviti. Avalikkus ja meedia saavad istungeid jälgida veebiülekandena.

Riigikogu komisjonid kogunevad ainult esmaspäeviti, vältimatu vajaduse korral sagedamini. Komisjonide istungitele kutsutakse külalisi vastavalt vajadusele ning eelistatud on külaliste osalemine videosilla vahendusel.

Riigikogu liikmete kõik välislähetused on tühistatud, lähetuse vältimatu vajaduse otsustab riigikogu juhatus. Saadikutel on tungivalt soovitatud mitte reisida välismaale ning korraldada Eestis toimuvad kohtumised väljaspool Toompea lossi.

Ajutiselt on piiranud nende inimeste sissepääs Toompea lossikompleksi, kelle külastused ei ole otseselt seotud riigikogu tööga. Toompea lossi külastamine ekskursioonideks, näituste külastamiseks ja istungite jälgimiseks on keelatud.

Lisaks tegi vanematekogu põhiseaduskomisjonile ülesandeks töötada välja regulatsioon, mis võimaldaks eriolukorras komisjonide istungite korraldamist elektrooniliste sidevahendite vahendusel.

Riigikogu vanematekogu hakkab regulaarselt eeldatavalt kolmapäeviti olukorra hindamiseks ja edasise tegevuse arutamiseks koos käima.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: