Lukas soovib olümpiamängude ülekannete tagasitoomist ERR-i

Tõnis Lukas.
Tõnis Lukas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kultuuriminister Tõnis Lukas ütles, et sooviks olümpiamängude ülekannete tagasitoomist rahvusringhäälingu (ERR) kanalitesse ning lubas selleks ka ERR-ile lisatoetust.

"Pean õigeks, et olümpiamängude vahendamine ei satuks kriisi ajal kahtluse alla ja et olümpiamängude vahendamine toimuks ERR-is," ütles Lukas neljapäeval riigi kriisimeetmete abipaketi kultuuriministeeriumi haldusala toetusi tutvustades.

"Vahepeal oli periood, kus olümpiamängude edastamine ei olnud ERR-i kavades. Selleks, et teha olümpiamängude edastamine, kui ERR selle peale läheb, võimalikuks, on kultuuriministeerium valmis seda toetama," rääkis Lukas.

Sel suvel toimuma pidanud Tokyo olümpiamänge pidi Eestisse vahendama Kanal 2, kuid mängud on koroonapandeemia tõttu aasta võrra edasi lükatud.

Kultuuriminister ütles, et ERR saab täiendavat toetust ka seoses kriisi ajal oma tegevuse aktiviseerimise ja laiendamisega. Näiteks selleks, et saaks osta täiendavalt esitusõigusi autoritelt ja esitajatelt, kelle loomingut rahvusringhääling vahendab. ERR-il on oluline roll edastusplatvormide pakkumisel ka eri kultuurisündmustele, lisas minister.

Lukas kutsus samas ERR-i kanaleid üles toetama eesti kultuuri sellega, et mängitaks 80 protsendi ulatuses eesti muusikat, kuna sellega laekuks eesti esitajatele ja loojatele rohkem autoritasusid.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: