Vahipataljoni ajateenijad õppisid massirahutuste mahasurumist

Eelmisel nädal toimus sõjaväepolitsei kompaniil massirahutuste kontrollõpe, kus valmistati ette ajateenijaid massirahutustele vastu seisma ning kontrollima olukorda.

Väljaõppe eesmärk on toime tulla massirahutustega ja vajadusel selle mahasurumisega. Õppurid proovivad rahutused enda kontrolli alla saada.

Esimese meetmena ei võeta kasutusele jõudu, vaid proovitakse suhelda rahulolematute inimestega. Kui aga mass jätkab rahulolematust, siis ei ole teist lahendust, kui võtta kasutusele jõumeetmed ja algne rahu uuesti luua.

Tegevus toimus kontrollitud, kuid elulähedases keskkonnas, kus õppurid said oma oskusi proovile panna.

Vahipataljon kuulub sõjaväepolitsei koosseisu. Pataljoni põhiülesanded on sõjaväepolitseiüksuste ettevalmistamine ning kaitseväelistel ja riiklikel tseremooniatel osalemine.

Sõjaväepolitsei üksustesse arvatuna toimub teenistujate väljaõpe sõjavangide valve, massirahutuste mahasurumise, isikute ja kolonnide eskordi, liikluse reguleerimise, teeluure ning liiklusjärelevalve valdkonnas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: