Terviseamet: oleme täheldanud haiguse levimist trepikodade kaudu

Terviseamet on täheldanud, et koroonaviirus on pääsenud levima ka trepikodade kaudu: sageli on haigestunud mitu samas trepikojas elavat inimest. Seetõttu tuleks ühistutel pöörata tähelepanu koridoride spetsiaalsele puhastamisele.

On olnud juhtumeid, kus haigestunud on mitu samas trepikojas elavat inimest, tõdes terviseameti Põhja regiooni juht Ester Öpik pressikonverentsil.

Kuna trepikodadest käib läbi palju inimesi, peaksid ühistud pöörama praegu erilist tähelepanu nende koristamisele.

"Eriti liftidele, nuppudele, üldkasutatavatele pindadele. Ka igapäevane trepikodade tuulutamine on oluline. Puhastama peab ka ukselinke, käsipuid ja teisi kontaktpindu," ütles Öpik.

Asjakohane oleks panna koridoridesse liftide või välisuste juurde ka desovahendid.

Samuti kutsub ta inimesi üles sisenema lifti kas üknes oma pereliikmetega või naabritega kordamööda. Et viirus võib jääda pidama liftinuppudele, on otstarbekas käia hoopis trepist, jala.

Ka ühistranspordiga liikudes tuleb hoida inimestega ohutut distantsi.

Päästeamet väljendas muret, et riskigrupp ei püsi kodus, käiakse sagedasti poes. Seetõttu on eriti oluline, et nooremad või tervemad inimesed aitaksid lähedasi või naabreid toidukraami toomisega.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: