Vene Kaug-Idas kutsutakse võõrtööliste nappuse tõttu tudengid põllutöödele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Külvitööd Venemaal. Autor/allikas: SCANPIX / ITAR-TASS / Matytsin Valery

Venemaa Kaug-Idas asuva Priomorje krai võimud plaanivad kevadisteks külvitöödeks kutsuda appi kohaliku põllumajandusakadeemia tudengeid, kuna koroonakriisi tõttu suletud piirid ei võimalda kohale tuua tavapärast võõrtööjõudu Hiinast ja Kesk-Aasia riikidest.

"2020. aastaks oli põllumajanduse tarvis esitatud 1200 viisataotlust, neist enamus hiinlaste riiki lubamiseks, aga ka kirgiiside, tadžikkide ja usbekkide jaoks. Seoses piiride sulgemisega ei ole võimalik neid kasutada. Seepärast on kohalike võimude ülesandeks kasutada siinset tööjõuressurssi," ütles krai põllumajandusministeeriumi esindaja Interfaxile.

Töökäte puuduse tõttu pöördus kohalik võim põllumajanduakadeemia ja kolledžite poole, et saada neist kuni 400 ajutist töötajat. Võimud rõhutasid, et kõik tudengid lähevad tööle vabatahtlikult.

Akadeemia rektori Andrei Komini sõnul lähevad tudengid appi külvitöödele, kasvuhoonetesse, mehaanikaüliõpiased võivad aidata masinate ettevalmistamisel ja veterinaaria-üliõpilased aitavad desinfitseerimisel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: