RMK pakub ajutiselt tööd ligi sajale inimesele

Meenikunno laudtee ehitus Põlvamaal
Meenikunno laudtee ehitus Põlvamaal Autor/allikas: RMK

RMK otsustas luua 23 hooajalist töökohta Eesti erinevatesse paikadesse, sest RMK matkaradade ja objektide külastuskoormus on kõvasti kasvanud. Lisaks otsustas keskus suurendada projekteerimis- ja ehitustöid, pakkudes tööd veel vähemalt 70-le ehitussektori töötajale.

RMK külastuskorralduse osakonna juhataja Marge Rammo ütles, et uute inimeste palkamine aitab ajutiselt leevendada koroonakriisi tõttu tekkinud tööpuudust.

"Eriolukorrast tuleneva looduses liikumise hoogustumine RMK külastusobjektidel on kasvatanud meie igapäevaste hooldustööde mahtu sedavõrd, et meie senine tööjõud vajab täiendavaid abikäsi objektide korrastamisel ja nende seisundi parandamisel. Tõenäoliselt toob reisipiirangutega suvi veelgi suurema külastuskoormuse meie radadele, mistõttu pakumegi tööd tublidele eestimaalastele, kes aitaks meid kvaliteetse metsapuhkuse elamuste pakkumisel ka saabuval suvel," ütles Rammo.

Ehitus- ja projekteermistööd pakuvad ehitussektorile täiendavat tööhõivet kogumahus 540 000 eurot. Tööd saab seeläbi vähemalt 70 inimest.

Plaanis on rekonstrueerida neid külastusobjekte, mida esialgu selleks aastaks plaanitud polnud. Näiteks konserveeritakse Keila-Joa pargi Meremõisa mõisavaremeid, rekonstrueeritakse Elistvere loomapargi taristut Tartumaal, Suure-Taevaskoja silda Põlvamaal ja Sangaste metsapargi külastustaristut Valgamaal.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: