USA piirid naabritega jäävad suletuks veel vähemalt üheks kuuks

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Piiripunkt USA ja Kanada vahel Autor/allikas: SCANPIX/AP/Elaine Thompson

USA piirid Kanada ja Mehhikoga jäävad veel vähemalt kuuks ajaks mittehädavajalikule reisimisele suletuks. Riigijuhtide hinnangul on piirangute pikendamine vajalik kodanike kaitsmiseks.

Reisipiirangud USA põhja- ja lõunapiiril hakkasid kehtima märtsi keskel. Riikide vahel liiguvad vaid hädavajalike teenuste pakkujad ja kaubad. See olukord kestab nüüd vähemalt 21. juunini, mis on kümme päeva enne uue USA, Kanada ja Mehhiko vabakaubandusleppe kehtima hakkamist.

"Me räägime Kanadaga. Kui olukord seoses viirusega paraneb, siis tahame mõlemad teha asju tavapäraselt, tahame normaalsusesse naasta," ütles USA president Donald Trump.

New York Timesi andmetel kavatseb Trumpi administratsioon peagi avalikustada uue määruse, mis jätaks reisipiirangud Kanada ja Mehhikoga paika nii kauaks, kuni haiguste kontrolli ja tõrje keskuse juht leiab, et koroonaviirus ei ohusta enam rahvatervist.

Kanada peaministri Justin Trudeau sõnul on senine piirangute pikendamine olnud vajalik, et kaitsta mõlema riigi kodanikke.

"Kui jõuame järgmistel kuudel olukorda, kus mittehädavajalik reisimine hakkab taastuma, siis peame tõenäoliselt kehtestama muud karmid meetmed ja üritame praegu nendes selgusele jõuda," lisas Kanada peaminister Justin Trudeau.

Piirangute pikendamine ei tulnud üllatusena ka Mehhiko ametnikele, sest riigi piirialadel on koroonaviirusesse nakatunute arv viimasel nädalal järsult kasvanud. Samuti on mehhiklased tunnistanud testimisprobleeme, mille tõttu ei ole paljusid juhtumeid veel avastatud.

Kahe kuu jooksul on USA lubanud riiki jääda vaid kahel inimesel, kes on palunud lõunapiiril humanitaarkaitset.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: