Koroonaga nakatunute arv tõusis üle viie miljoni

{{1590049800000 | amCalendar}}
Isolatsioonitelgid koroonahaigetele Indoneesias.
Isolatsioonitelgid koroonahaigetele Indoneesias. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMAPRESS.com / Donal Husni

Hiinast pärist uue koroonaviirusega nakatunute arv tõusis maailmas üle viie miljoni, teatas uudisteagentuur AFP neljapäeval enda kogutud ametlike andmete põhjal. Sama näitas ka USA Johns Hopkinsi ülikooli kogutav statistika.

Maailmas on registreeritud 5 006 730 haigestumisjuhtu ja 328 047 COVID-19 surma.

Euroopas on nakatumisi 1 954 519 ja surmajuhtumeid 169 880.

USA-s on need näitajad vastavalt 1 551 853 ja 93 439.

Johns Hopkinsi ülikooli statistika kohaselt on Venemaal kasvanud nakatunute arv üle 300 000, suuruselt kolmas nakatunute arv on registreeritud Brasiilias (291 579), neljas on 249 619 nakatunuga Ühendkuningriik, viies Hispaania 232 555 ja kuues Itaalia 227 364 nakatunuga.

WHO: ööpäevaga nakatus rekordarv inimesi

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) teatas kolmapäeval, et viimase ööpäevaga nakatus maailmas koroonaviirusesse rekordarv inimesi.

WHO ütles, et 24 tunni jooksul teatati üle maailma 106 000 nakkusjuhtumist, mis on suurim arv ühe päeva jooksul alates puhangu algusest Hiina keskosas Wuhanis möödunud aasta detsembris.

WHO juht Tedros Adhanom Ghebreyesus ütles, et on "äärmiselt mures" olukorra pärast keskmise ja madala sissetulekuga riikides.

Viimastel päevadel on Ladina-Ameerikas nakatumiste arv hüppeliselt kasvanud, mõned riigid kehtestasid uuesti liikumispiirangud, mida vahepeal leevendati.

Enim on viirusest räsitud Brasiilia, kus on maailma suuruselt kolmas nakatumiste arv. Ka Peruus, Mehhikos ja Tšiilis on nakatumiste arv pidevalt kasvanud.

Brasiilia tervishoiuametnikud andsid teada 1179 uuest nakatumisest viimase ööpäeva jooksul, kuigi riigi parempoolne president Jair Bolsonaro on endiselt tugevalt liikumispiirangute kehtestamise vastu, kirjeldades neid kui mitte vajalikke "väikese gripi puhul".

Et seni on maailmas juba umbes viis miljonit koroonaviirusesse nakatunut ning koroonasurmade arv on 325 000, ootavad valitsused läbematult koroonavaktsiini valmimist. Vaktsiin võimaldaks riikide majandustele löögi andnud liikumispiirangute lõpetamist.

Kolmapäeval tuli selles osas julgustavaid uudiseid, sest ahvide peal läbi viidud katsetused näitavad, et on võimalik, et inimestel areneb viiruse suhtes immuunsus.

Teadlased andsid teada ühe uuringu tulemustest, milles uuriti vaktsiini prototüüpe ning lisaks uuriti ka seda, kas COVID-19 nakatumine kaitseb uuesti nakatumise eest.

"Nägime reesusmakaakide peal, et vaktsiini prototüüp kaitseb SARS-CoV-2 nakatumise eest ning et nakatumine SARS-CoV-2 kaitseb uue nakatumise eest," ütles Dan Barouch, üks uuringu juhtivatest autoritest Bostonis asuvast diakoniss Beth Israeli meditsiinikeskusest.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: