ERR Brüsselis: Belgia osaline avanemine pole seni suurt tagasilööki andnud

Foto: ERR

Belgia on iga nädal samm-sammult piiranguid leevendanud ja seni ei ole see suuremat tagasilööki andnud. Sel nädalal pääses osa kooliõpilastest kooli, avati mõned muuseumid, turud ja juuksurisalongid.

Brüsseli ühel maamärgil Atomiumil lehvib valge lipp tänuga meedikutele, muuseum ise on veel juuni alguseni kinni. Küll aga ootab juba külalisi selle kõrval asuv Euroopa teemapark. Euroopa ehitiste makette koondav keskus käib ajast lausa ees - juba on paika pandud tollipiir Suurbritanniaga ja Hollandi ratturid kannavad näomaske, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kinnioleku aega on teemapark kasutanud värskenduskuuriks. Eesti ja teiste Balti riikide ekspositsioon on koroona ajal saanud peale värske värvikihi.

Tavaliselt rahvast täis pargis on võimalik jalutada eksklusiivses rahus. Keskus loodab aasta lõpuks jõuda heal juhul pooleni tavapärasest külaliste hulgast.

"Mini-Euroopa on suur turismiatraktsioon, kui välismaalased on Brüsselis ja saavad Belgiasse tulla, aga belglastel on selle vastu väike huvi. Belglased ütlevad, et nad on siin juba käinud - Mini-Euroopa on juba 30 aastat olemas olnud, sinna võib minna homme või mõne päeva pärast," rääkis Mini-Euroopa turundusjuht Philippe Steenbergen.

Oma uksed avas sel nädalal mitu Belgia muuseumit - kunstil ja dinosaurustel on ehk rohkem lootust populaarsusele belglaste eneste hulgas.

Brüsseli Raekoja platsil liigub juba rohkem inimesi kui vahepeal, aga seal on endiselt väga vaikne. Millal saavad taasavada kõik sealsed restoranid ja kohvikud ei ole veel teada.

Sel nädalal avati taas ka armastatud turud. Selleks, et turule minna tuleb kõigepealt järjekorras seista, et turule korraga liiga palju inimesi ei satuks.

Tundide kaupa grillahju kõrval seisev Nico puhkab hetkeks kohustuslikust maskist. "Jah, eriti siin, ei ole eriti õhku. Palav on ja värsket õhku ei saa," ütles müüja Nico.

Turul on müüjaid vähem kui enne kriisi, neil on aidanud vastu pidada riigi toetused.

"Probleem on selles, et toetus oli mõeldud üheks kuuks, aga paljud ettevõtted on pidanud uksed kinni panema kaheks-kolmeks kuuks ja sellega hakkama saamine on paljudele ettevõtetele väga raske," rääkis müüja Jean Gaston.

Ostjad on igal juhul Belgia maasikad ja muu kraami turult taas üles leidnud. "Ma olen väga rahul, aga samal ajal tuleb olla ettevaatlik, sest inimesed on vahel üksteisele väga lähedal," ütles Veronique.

Osa kooliõpilastest on lõpuks samuti taas kooli pääsenud. Iga nädalaga leevenenud meetmed ei ole seni kaasa toonud viiruse leviku olulist tõusu, päevas lisandub Belgias keskmiselt üle 200 haigusjuhu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: