Ukraina sai koha Mini-Euroopas

Euroopa Komisjoni presidenti Ursula von der Leyenit ja president Volodõmõr Zelenskit kujutavad nukud Brüsseli Mini-Euroopas.
Euroopa Komisjoni presidenti Ursula von der Leyenit ja president Volodõmõr Zelenskit kujutavad nukud Brüsseli Mini-Euroopas. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Kui Ukrainal võib kuluda veel aastaid, enne kui ta Euroopa Liitu pääseb, siis Brüsselis tegutsev vabaõhumuuseum liikmesriikide olulisemate ehitiste mudelitega võttis äsja kandidaatriigi staatuse saanud maa juba oma eksponaatide hulka.

Alates esmaspäevast saavad muuseumi külastajad 300 eri objekti hulgas vaadata ka väljapanekut Ukrainast – minimudelit Ukraina iseseisvussambast Kiievi keskväljakul Maidanil, mida ümbritsevad Ukraina ja Euroopa lippudega meeleavaldajaid ning Euroopa Komisjoni presidenti Ursula von der Leyenit ja president Volodõmõr Zelenskit kujutavad nukud. Samuti on Mini-Euroopas välja pandud riigist lahkuvaid põgenikke ning meditsiini- ja toiduabi toovate veokite mudelid.

Mini-Euroopa eramuuseumi omanik Thierry Meeus ütles uudisteagentuurile Reuters, et algatuse mõte on näidata oma solidaarsust Vene agressiooni tõrjuva Ukraina ja tema Euroopa püüdlustega. Sellega sai Ukrainast esimene Euroopa Liidu kandidaatriik, millele teemapargis oma esindus anti.

Mini-Euroopa vabaõhumuuseum avati 1989. aasta ning selle 20 000-ruutmeetrisel pinnal on kõigi liikmesriikide ja ka praeguseks lahkunud Ühendkuningriigi tuntumate ehitiste mudelid, nagu näiteks Eiffeli torn Pariisist, Briti parlamendihoone ja Big Beni kellatorni mudel Londonist, Brüsseli raekoja plats.

Eestit esindab Mini-Euroopas Paksu Margareeta suurtükitorn ja tükike Tallinna linnamüüri.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: