Erametsaliit: metsaregistri avalikult nähtavad andmed tuleks koomale võtta

Metsatööd
Metsatööd Autor/allikas: RMK

Erametsaliit on teinud keskkonnaministeeriumi plaanile – muuta metsaregistri kasutamist – omapoolse ettepaneku piirata registris neid metsa kohta käivaid andmeid, mida kõik avalikult vaadata saavad, kirjutab Maaleht.

"Meie eesmärk on, et metsaregistri avalik info metsa kohta ei oleks nii detailne, näiteks ei peaks igaüks, kes soovib, saama teatiselt vaadata raiutava puidu mahtu, sest just selline info huvitab metsa kokkuostjaid. Metsaomanikelt olemegi kuulnud, et eriti visalt pommitatakse telefonikõnedega neid, kelle metsas on raiemaht suurem," selgitas ajalehele erametsaliidu juhatuse nõunik Arpo Kullerkupp, miks nad muudatusi vajalikuks peavad.

Liidu ettepaneku kohaselt jääks avaliku infona teatiselt paistma küll kavandatava töö liik, ent raiemaht mitte.

Samuti tegi erametsaliit ettepaneku, et metsaregistri avalikus vaates poleks igale soovijale näha metsamaa kasvukohatüüp, puistu esimese rinde koosseis ja puude kõrgus. Esimese rinde puude vanuse asemel oleks avalik aga üksnes puistu arenguklass.

Nendegi muudatuste põhjuseks on soov hoida metsaomanikke tüütute müügikõnede eest.

Lisaks soovib liit, et kõik need, kes tahavad metsaregistrist avalikke andmeid vaadata, peaks end registrisse sisse logima ehk oma isiku tuvastama.

"Põhiline on, et lõpeks ära metsaomanike müügikõnedega tüütamine ja ebaausad kauplemisvõtted, kus ühest kontorist, aga näiliselt erinevatest firmadest, helistab omanikule järjest kolm inimest – esimene teeb 10 000 euro suuruse pakkumise, teine varsti 15 000-eurose, kolmas lisab ka veel natuke ning inimesele tundubki, et ta teeb hea tehingu, kuigi tema metsamaa õige hind oleks võib-olla hoopis 40 000 eurot," tõdes Kullerkupp.

Allikas: Maaleht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: