Talupidajate liit suutis kolme nädalaga värvata kuus asendustöötajat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kartulivaod
Kartulivaod Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Eestimaa Talupidajate Keskliit on kolme nädalaga suutnud taimekasvatusettevõtetesse värvata kuus asendustöötajat, kuigi nõudlus olemasolevate töötajate asendajate järele on palju suurem.

Teatud tingimustel võib asendustöölise tellida ka saabumata jäänud Ukraina tööjõu asemele, kuid maasikakasvatajate hooajatöölisi asendutöötajatega asendada ei saa.

Talupidajate Keskliidul on 35 asendutöötajat, keda on siiani saanud omale appi tellida loomakasvatajad. Valitsus kiitis aprilli lõpus heaks maaeluministri ettepaneku, et lisaks loomakasvatajatele saavad riigi toetatud asendustöötaja palgata ka taimekasvatajad. Selleks suurendati eelarvet poole miljoni euro võrra.

Uute asendustöötajate värbamine algas 13. mail.

"Talunike keskliidul on asendustaluniku lepingu enam kui neljasaja loomakasvatusvaldakonna tootjaga, neist pooled kasutavad seda võimalust igal aastal," rääkis talupidajate keskliidu tegevjuht Kerli Ats.

Kui suur on asendustöötajate nõudlus taimekasvatuses, selle väljaselgitamisega taluliidus alles tegeletakse. Kerli Atsi sõnul asendustööjate värbamine jätkub, sest nõudlus võib kasvada suve teises pooles.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: