Prantsusmaal avati taas kohvikud ja restoranid

{{1591098780000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AFP / MARTIN BUREAU

Koroonapiirangutest tasapisi väljuval Prantsusmaal avati teisipäeval taas kohvikud ja restoranid ning kümme nädalat kodus istunud inimesed kiirustasid päikeselisi väliterrasse nautima.

Pariisis ja selle eeslinnades ongi kohvikutes esialgu lubatud vaid väljas istuda või kohvi kaasa osta. Piirkonna kõrge nakkustaseme tõttu jäävad söögikohtade siseruumid veel suletuks.

Ülejäänud Prantsusmaal on aga kohvikud ja restoranid täiesti avatud, ehkki ka seal tuleb järgida ohutu vahemaa reegleid. Lauad on üksteisest meetri kaugusel ja distantsi peab hoidma ka baarileti taga.

Mõned baarid tegid uksed lahti juba südaööl, niipea kui piirangud tühistati.

Uute koroonajuhtumite arv on viimastel päevadel langenud, esmaspäeval teatati 31 surmast ööpäeva jooksul. Ametnikud lisasid aga, et surmajuhtumite hulgas ei ole nelipühade nädalavahetusel hooldekodudes surnud inimesed.

Ametnikud on teatanud, et hooldekodudesse lubatakse selle nädala teisest poolest taas külastajaid. 

Valitsus ütleb, et tänu rangetele liikumispiirangutele 17. märtsist 11. maini suudeti säästa tuhandeid elusid, kuid majandusele mõjus see rängalt.

Rahandusminister Bruno Le Maire ütles teisipäeval, et majandus võib sel aastal kahaneda 11 protsendi võrra ning kriis viib paljud firmad pankrotti.

Pariisi võimud on sulgenud kesklinnas mitu tänavat autodele, et baarid ja restoranid saaksid tuua õue rohkem laudu.

Pargid ja rannad avati Prantsumaal nädalavahetusel ning koolidesse on lubatud rohkem lapsi. Klassis ei tohi siiski olla üle 15 õpilase, mis tähendab, et tuhanded lapsed peavad endiselt distantsõppele jääma.

21. juunini on keelatud rohkem kui kümne inimesega kogunemised ning ühistranspordis ja enamikus poodidest tuleb kanda maski.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: