Vaba liikumise lubamine Moskvas ei tähenda reisipiirangute lõdvendamist

Narva - Ivangorodi piiripunkt.
Narva - Ivangorodi piiripunkt. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Teisipäeval kaotati Moskvas liikumispiirangud, kuid Euroopa Liit plaanib sissesõidukeeldu, mis algselt plaaniti 15. juuniks lõpetada, hoopis pikendada vähemalt 1. juulini.

Välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer ütles ERR-ile, et ilmselt tehakse Euroopa Liidu otsus kolmandate riikide reisipiirangute pikendamisest selle nädala jooksul.

"See kokkulepe liigub selles suunas, et me hindame neid kolmandaid riike põhiliselt lähtuvalt tervisekriteeriumitest: kui palju seal on nakatumisi näiteks 100 000 inimese kohta; kui usaldusväärne on see statatisika nendes riikides; kuidas meditisiinisüsteem on hakkama saanud," ütles Volmer.

Volmer lisas, et näiteks Venemaal on viiruse leviku olukord kaugel normaliseerumisest. Ainuüksi Moskvas haigestub ligikaudu 2000 inimest päevas.

Volmer ütles, et esmalt võidakse lubada töörännet ja piiranguid hakatakse leevendama järk-järgult. Volmeri sõnul saavad Venemaalt Eestisse tulla inimesed PPA eriloaga, mille alusel väljastatakse vastav viisa.

Teisipäevast on Moskvas leevendatud liikumispiirangud, järgmisel nädalal avavad oma uksed kohvikute terrassid ning nädala pärast saab juba söögikohtades sees istuda.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: