Soome valitsus ei anna üldist soovitust näomaskide kasutamiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Maskid Autor/allikas: ERR

Soome valitsus ei anna üldist soovitust näomaskide kasutamiseks koroonaviiruse leviku tõkestamisel, ütles perekonna- ja põhiteenuste minister Krista Kiuru kolmapäeval.

Kiuru sõnul on valitsus siiski seisukohal, et näomaske võib kanda teiste inimeste kaitsmiseks paikades ja olukordades, kus lähikontakti vältimine on võimatu.

"Selliseid olukordi võib tekkida näiteks ühistranspordis tipptunni ajal, mil distantsi ei saa hoida ja kus ollakse pikemat aega koos," ütles Kiuru ajakirjanikele.

Soome valitsuse teadusnõukogu on näomaskide kasutamise küsimuses erimeelt sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumiga. Teadusnõukogu soovitab näomaskide kasutamist avalikes kohtades ja ühistranspordis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.

Nõukogu esimees professor Christina Salmivalli Turu ülikoolist ütles teisipäeval STT-le, et teadmised maskide kohta lisanduvad päev-päevalt.

"Esmaspäeval oli (teadusajakirjas) Lancetiski uurimus, milles tõdeti, et maskide kasutamine ja distantsi hoidmine aitavad viiruse leviku tõkestamises," ütles Salmivalli.

Sotsiaal- ja tervishoiuministeerium aga avaldas mai lõpus raporti, mis tugineb uuringutele, mille põhjal on näomaskide kasutamise mõju hingamisteede nakkuste leviku tõkestamisel elanikkonnas väike või olematu.

"Teoorias võib näokaitse mingil määral takistada kasutajat levitamast viirust, kuid ei paku kasutajale kaitset nakkuse eest," öeldakse ministeeriumi raportis.

Teadusnõukogu raportis märgitakse, et tõhusate vaktsiinide tootmine ja levitamine võib isegi kõige optimistlikumate prognooside kohaselt juhtuda alles millalgi järgmisel aastal. Selle ajani tuleb aga teadusnõukogu sõnul soovitada maskide kasutamist avalikes kohtades ja ühistranspordis, lähtudes piirkonna koroonaolukorrast.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: