Toidukaupade hinnad jätkavad kasvu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Selveri kauplus.
Selveri kauplus.

Selveri äriarvestuse juhi Kristjan Andersoni sõnul on tarbijahinnad küll langenud, toidukaupade hinnad jätkavad tõusu. Koroonaviiruse puhangu tõttu seatud piirangud suunasid ostlejad tarbima vähem valmistooteid ning inimesed teevad märkimisväärselt rohkem ise süüa.

"Tegelikult võrreldes eelmiste kuudega liigub hinnaindeks samal tasemel, keskmiselt on kallinenud toidukaubad 2,5 protsenti maikuus," ütles Anderson ERR-ile. Tema sõnul on selle kategooria sees aga toimunud muutused, näiteks on köögivili odavnenud, puuvili aga tuntavalt kallinenud.

"Teine hinnatõusukomponent toidukaubas on lihatooted. Siin veavad hinnakasvu jahutatud sealiha, vorstid-singid ja kliendile on märkamatuks jäänud, et hooaja grillitooted on mõnevõrra kallimad kui eelmisel aastal," sõnas ta. Ta märkis, et kuigi lihatoodete hinnad on kasvanud, on samal ajal kasvanud ka nende tarbimine.

Andersoni sõnul on eriolukord tarbijakäitumist tugevalt mõjutanud. Inimesed mõtlevad oma poeskäigud varasemaga võrreldes rohkem läbi, kauplusi külastatakse kolmandiku võrra harvem. Keskmine ostukorv on aga eriolukorras kasvanud.

"Tarbitakse vähem mugavustooteid. Näeme languseid valmistoodete, kondiitri- ja pagaritoodete osas, aga jõudsalt on kasvanud toidu tooraine ostmine, mis viitab ilmselgelt asjaolule, et inimesed teevad märkimisväärselt rohkem ise süüa," lisas Anderson.

Andersoni hinnangul on kauplused uues olukorras jätkanud tavapärasel viisil ning suuri muutusi ei ole tehtud. Konkurentsi koha pealt on tema sõnul olnud rahulikum periood ning poed ei kiirusta üksteise võidu sooduskampaaniaid tegema.

Mõned kaupluseketid lühendasid eriolukorras lahtiolekuaegu. Selver seda ei teinud ning Andersoni sõnul aitas see jaotada klientide hajumist pikemale perioodile. "Sama lahtiolekuaja hoidmine oli igati põhjendatud, kui vaatame tagasi," lisas ta.  

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: