Tallink allkirjastas Kredexiga laenulepingu

Tallinki laev Romantika.
Tallinki laev Romantika. Autor/allikas: Tallink Grupp

Tallink Grupp ja KredEx allkirjastasid esmaspäeval käibekapitali laenulepingu, mille suurus on 100 miljonit eurot. Kolmeaastase tähtajaga laenu intressimäär on 12 kuu Euribor pluss kaks protsenti ning laenu tagatiseks on hüpoteegid viiele laevale.

Laenulimiidi ulatus on 100 miljonit eurot ning laen on lubatud kasutusse võtta 10-40 miljoni euro suuruste osade kaupa. Laenu tagatiseks on hüpoteegid viiele ettevõttele kuuluvale laevale olemasolevate kreeditoride taga olevale järjekohtadele. Laenuleping jõustub pärast tagatislepingute sõlmimist.

Lisaks KredExiga sõlmitud laenulepingule, jõustusid üle-eelmisel reedel ka Tallink Grupi ning kontserni partnerpankade vahel sõlmitud kokkulepped ettevõttele maksepuhkuse andmiseks juba varasemalt olemasolevate laenude põhiosamaksetest käesolevaks aastaks 61 miljoni euro ulatuses.

Laenude maksetähtajad ning intressimäärad kokkuleppe kohaselt ei muutu. Kokkulepe suurendab kontserni likviidsust märkimisväärselt ning tagab ettevõttele piisava käibekapitali tänastes keerulistes tingimustes.

"Laenulepingu sõlmimine KredExiga ning maksepuhkuse kokkulepped ettevõtte kreeditoridega loovad Tallink Grupile head eeldused koroonaviirusest tingitud majanduskriisis tegevuse jätkamiseks ning meie põhitegevuse taastamiseks sel aastal," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene pressiteates.

"Oleme tänulikud Eesti Vabariigi Valitsusele usalduse ja toetuse eest ning Tallinki partnerpankadele jätkuvalt hea koostöö ja vastutulelikkuse eest praegusel keerulisel ajal. Lisaks tänastele kokkulepetele, tegeleb Tallink jätkuvalt ka täiendavate võimaluste otsimisega, millest tänaseks on realiseerunud arvelduskrediidi limiidi suurendamine Danske pangaga," lisas Nõgene.

Kredexi juhatuse esimehe Lehar Küti sõnul on kriisi seljatamise võti konstruktiivses koostöös riigi, finantseerijate ja ettevõtjate vahel.

Küti sõnul on tegemist suure summaga, kuid kõigi huvides on see, et Eesti ettevõtted kriisi võimalikult valutult üle elaksid ja sellest elujõulistena väljuksid.

"See aitab säilitada töökohti ja riigile maksutulu laekumist. Tallinkile laenu andes ei aita riik ainult üht konkreetset ettevõtet, vaid Eesti majandust laiemalt, kuna Tallink on oluliseks partneriks väga paljudele Eesti ettevõtetele," ütles Kütt.

SEB ettevõtete panganduse valdkonna juht Artjom Sokolovi sõnul on Tallink Eesti riigi ekspordisektori infrastruktuuri väga oluline lüli. "Seetõttu on SEB-l rõõm tõdeda, et ettevõtet finantseerivad rahvusvahelised sündikaatpangad, on toetamas ettevõtet ka majanduslanguse faasis ning usuvad ettevõte pikaajalisse jätkusuutlikkusse," ütles Sokolov. SEB on Tallink Grupi üks pikaajalisemaid finantseerijaid ning rahvusvahelise pankade sündikaadi üks liikmetest.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: