Tallink avab Rootsis siseliini Stockholmi ja Visby vahel

Tallink hakkab juulis pakkuma reise Stockholmi ja Gotlandi vahel, vahepeatus tehakse ka maksuvabas tsoonis Ahvenamaal. Liinil hakkab sõitma Silja Symphony, mis tavapärasel ajal liigub Stockholmi ja Helsingi vahel.

Tallink korraldab juulikuus laevaga Silja Symphony Gotlandile Stockholmist neli reisi, vahepeatusega Ahvenamaal. Esimene reis on 10. juulil ning ülejäänud 12. , 15. ja 17. juulil.

Koroonapandeemia tõttu kehtestatud reisipiirangud on Tallinki tegevust tugevalt mõjutanud ja kuivõrd naaberriigid Rootsiga veel piire ei kavatse avada, mõjutavad ka edaspidi. Seetõttu proovitakse Rootsi siseliiniga olukorda leevendada, ütles ERR-ile Tallinki kommunikatsioonijuht Katri Link.

"Lähiajal pole oodata, et turismireisid Rootsi ja meie teiste põhiturgude vahel oleks taastumas. Samas on meie kliendiküsitlused Rootsis näidanud, et ka rootslased sooviksid sel suvel kusagile reisida. Kuna Ojamaa (Gotland) kuulub Rootsi koosseisu ning on ka rootslaste seas atraktiivne sihtkoht, siis leidsime, et on mõttekas pakkuda ka Rootsi klientidele sel suvel siseriiklikku reisimise võimalust," rääkis Link.

Parvlaev väljub Stockholmist pärastlõunal, saabub Mariehamni südaööl ja saabub Visbysse hommikupoole, et peatuda Gotlandil. Mariehamni peatus on mõeldud tollimaksuvabaks ostlemiseks.

Samal liinil, Stockholm-Marienhamn-Visby, hakkab juulis ja augustis sõitma Viking Line. Link ütles, et ruumi jagub ka Tallinkile. "Kuna rootslaste jaoks on lähiriikide reisivõimalused sel suvel piiratud, kuid reisida siiski soovitakse. Usume, et reiside pakkumiseks on siin ruumi nii meile kui Viking Line'le," lausus ta.

Liinile viiakse tavapäraselt Helsingi ja Stockholmi vahet sõitev Silja Symphony, sest kahe pealinna vahel on reisijatevedu peatatud.

Kas Tallink jätkab Stockholmi ja Gotlandi vahel sõitmist ka peale juulikuud, pole veel teada. Pandeemiast põhjustatud ebakindlus ei puuduta vaid seda konkreetset liini.

"Seda, mis saab edasi erinevatest Rootsi ja teiste riikide vahelistest liinidest, näitab aeg. Täna on sellest veel vara rääkida. Jälgime epideemia olukordade arenguid erinevates riikides ja valitsuste otsuseid," lausus Link.

Mingit signaali, millal Soome kavatseb Rootsiga reisimispiirangud kaotada, pole Tallink saanud. "Meie muidugi loodame, et esimesel võimalusel, kuid saame samas ju ka aru, et asju tuleb teha siis, kui selleks on õige aeg," ütles Link.

Aftonbladet kirjutas, et Stockholmi-Visby laevale võtab Tallinn pardale maksimaalselt tuhat inimest, laev mahutaks kaks ja pool korda rohkem. Linki sõnul arvestatakse sarnaste piirangutega nagu teistel liinidel: tõhus puhastamine, desinfitseerimine, distantsi hoidmine, piirangud rahvaarvule restoranides ja baarides.

Aftonbladeti andmetel on nelja inimese salongi hind 1970 Rootsi krooni ehk ligikaudu 200 eurot. Ja kõik, kes soovivad auto pardale tuua, peavad maksma lisaks 280 Rootsi krooni.

Tallinki juht Paavo Nõgene ütles ERR-ile antud intervjuus, et Tallink soovib hakata 5. juulist pakkuda reise Tallinnast Gotlandile. Eestis valitsus pole selle jaoks veel luba andnud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: