Ööpäevaga lisandus 11 positiivset koroonatesti, enamik Tallinnas

Distantsi hoidma manitsev põrandakleebis Ülemiste keskuses
Distantsi hoidma manitsev põrandakleebis Ülemiste keskuses Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1157 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest üks protsent ehk 11 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus kümme positiivset testitulemust Harjumaale, neist kaheksa Tallinna, ja üks Ida-Viru maakonda, teatas terviseamet.

Harjumaa nakatumisjuhud on valdavalt peresisesed või on toimunud nakatumine tööl. Kahel juhul on praegu nakkuskolle teadmata. Ida-Virumaa juhtumi puhul on tegemist perekondliku koldega, kus nüüdseks on nakatunud 12 inimest.

10. juuni hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 15 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud. Kokku on Eestis koroonaviirusega surnud 69 inimest.

Haiglast on koju saadetud 353 inimest, lõpetatud 366 COVID-19 haigusjuhtumit. Tervenenud on 1690 inimest. Neist 1309 inimese haigusjuhtum on lõpetatud, 381 inimese puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 92 000 esmast testi, nendest 1958 ehk 2,1 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: